شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
مرتضی دهقان
برکناری معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی/ جلالی جایگزین دهقان می‌شود
۴۰ دقیقه قبل / سازمان هواپیمایی / امام خمینی / برکناری / هوانوردی
برکناری معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی/ جلالی جایگزین دهقان می‌شود
یک منبع آگاه از برکناری مرتضی دهقان معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی و انتصاب ابوالقاسم جلالی به عنوان معاون جدید هوانوردی این سازمان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / آسمان ایران / پرواز از آسمان ایران
کدام ایرلاین در آسمان ایران پرواز می کند؟
مرتضی دهقان در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و ادامه داشتن این اپیدمی در بسیاری از کشورهای جهان، آخرین وضعیت و آینده پروازهای مسافری را چگونه توصیف می کنید و آیا مذاکراتی برای توسعه وگسترش این پروازها داشته اید یا خیر؟ اظهار کرد: حمل و نقل هوایی در سطح دنیا متاثر از شیوع ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه شده است. به گونه ای که پس از شیوع این بیماری مرزهای هوایی بر روی پروازهای برنامه ای در بسیاری از کشورها بسته شد و فعالیت ایرلاین ها بیشتر به بازگرداندن اتباع خود و یا کمک های امدادی محدود شد.
کمیته بررسی سوانح هوایی از سازمان هواپیمایی جدا می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سازمان هواپیمایی کشوری / مرتضی دهقان / سوانح هوایی
کمیته بررسی سوانح هوایی از سازمان هواپیمایی جدا می شود
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، از بررسی آیین نامه استقلال کمیته بررسی سوانح هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
رونمایی از اولین روغن ایرانی صنعت هوایی و دریایی با کسب استاندارد روز دنیا توسط ستاد اجرایی فرمان امام
صرفه‌جویی ۲۱ میلیون دلاری در سال و تامین 8 درصد نیاز وارداتی کشور 8 محصول جدید دانش‌بنیان و خط تولید روغن و روانکارهای تحریمی حوزه صنایع هوایی و دریایی در شرکت نفت‌پارس وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام افتتاح شد. صبح دیروز در مراسمی با حضور معاون ستاد اجرایی فرمان امام و رییس گروه اقتصادی تدبیر، معاون سازمان هواپیمایی کشور، معاون فرمانده هوافضای سپاه و جمعی دیگر از مسوولان در محل پالایشگاه نفت پارس تهران، از محصولات جدید این شرکت در حوزه روانکارهای صنعت هوایی و دریایی رونمایی شد. عارف نوروزی معاون ستاد اجرایی فرمان امام و رییس گروه اقتصادی تدبیر دراین مراسم گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و نیاز کشور به تولید محصولات داخلی، ستاد اجرایی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های …
ایران، رسیدگی به رفتار مخاطره آمیز آمریکا را خواستار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مرتضی دهقان / پرواز ۱۱۵۲ ماهان / سازمان هواپیمایی کشوری / بیروت
ایران، رسیدگی به رفتار مخاطره آمیز آمریکا را خواستار شد
ایران رسیدگی سازمان بین‌المللی هواپیمایی غیرنظامی (ایکائو) به رفتار مخاطره آمیز آمریکایی‌ها با پرواز ماهان را که حامل ۱۴۹ مسافر و ۱۵ خدمه در مسیر تهران - بیروت در حال پرواز بود، خواستار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
ایرلاین‌های بین‌المللی به ایران بازمی‌گردند
گروه اقتصادی| معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به تمدید نوتام (اعلامیه) شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع عبور ایرلاین‌ها از آسمان ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA در روزهای اخیر گفت: این نوتام تمدیدکننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه آن صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ (دی‌ماه سال جاری) تمدید شده است. بر پایه متن نوتام سازمان ایمنی هوانوردی اروپا که دقیقا مشابه نوتام قبلی است؛ به شرکت‌های هواپیمایی توصیه می‌شود برای پرواز زیر ارتفاع 25هزار پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند، چراکه به گفته این سازمان «سامانه‌های متعدد پیشرفته ضدهوایی آسمان ایران را رصد می‌کنند …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
سازمان هواپیمایی: آسمان ایران امن است
یک روز بعد از تمدید نوتام (هشدار) اتحادیه اروپا به خطوط هوایی در مورد عبور از آسمان ایران، سازمان هواپیمایی کشوری از امنیت پروازها بر فراز آسمان ایران تأکید کرد. به گزارش ایرنا، مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اعلام ایمنی و امنیت فرودگاه‌ها و فضای عبوری ایران، گفت: «مذاکراتی با آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان درخصوص فضای ایران انجام شده است.»  آژانس ایمنی هوانوردی اروپا روز گذشته، با تمدید متن نوتامِ ‌سال گذشته آورد: «هواپیماهای مسافربری که از آسمان ایران عبور می‌کنند، با خطر شلیک پدافند هوایی این کشور به دلیل «سوءشناسایی» روبه‌رو …
سامانه آمار هوانوردی مطابق استانداردهای یاتا راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سازمان هواپیمایی کشوری / مرتضی دهقان / تسهیلات بانکی
سامانه آمار هوانوردی مطابق استانداردهای یاتا راه اندازی می‌شود
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی خبر داد.
ستاد ملی کرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ستاد ملی مبارزه با کرونا / مرتضی دهقان / سازمان هواپیمایی کشوری / پروازهای داخلی
ستاد ملی کرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می‌دهیم
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: رشد پروازهای داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناست.
هشتمین پرواز بازگشت مسافران ایرانی از هند
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / سازمان هواپیمایی کشوری / هندوستان / شیوع کرونا / مرتضی دهقان
هشتمین پرواز بازگشت مسافران ایرانی از هند
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی گفت: هشتمین پرواز امداد جمهوری اسلامی ایران عصر امروز با ۱۹۰ نفر اتباع ایرانی، بمبئ هندوستان را به مقصد تهران ترک کرد.
پروازها با محدودیت انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / سازمان هواپیمایی کشوری / مرتضی دهقان / ویروس کرونا
پروازها با محدودیت انجام می‌شود
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازها با توجه به نیاز مراکز استان‌ها برقرار و در مسیرهای غیر ضرور متناسب با درخواست استانداران با محدودیت‌های لازم اعمال می‌شود.
انجام پروازها با ۲۰ درصد ظرفیت
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / پروازها / سازمان هواپیمایی کشوری
انجام پروازها با ۲۰ درصد ظرفیت
مرتضی دهقان در گفت‌وگو با مهر درباره برآورد میزان خسارات وارده به صنعت هوانوردی در پی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به اینکه این صنعت، به ارتباطات با دنیا وابسته است، میزان خسارات قابل برآورد نیست و به کل صنعت هوانوردی دنیا و به طور کلی حمل و نقل، زیان وارد شده است. به عنوان مثال می‌توان یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در دنیا را کاهش تقاضای حمل و نقل دانست چون یکی از مهمترین موارد مصرف انرژی، بخش حمل و نقل است‌.
پروازها با ۲۰ درصد ظرفیت در حال انجام است/ کسب‌وکارهای هوایی مورد حمایت قرار می‌گیرند
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / مرتضی دهقان / سازمان هواپیمایی کشوری / کرونا
پروازها با ۲۰ درصد ظرفیت در حال انجام است/ کسب‌وکارهای هوایی مورد حمایت قرار می‌گیرند
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی، جزئیات نحوه حمایت از همه کسب و کارهای مرتبط با صنعت هوانوردی که از کرونا متضرر شده اند را تشریح کرد و گفت: پروازها با ۲۰ درصد ظرفیت در حال انجام است.
مسافران پروازهای خارجی ۵ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابند
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / مرتضی دهقان / سازمان هواپیمایی کشوری / پروازهای خارجی
مسافران پروازهای خارجی ۵ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابند
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مسافران پروازهای خارجی ۵ ساعت قبل در فرودگاه حضور یابند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / مرتضی دهقان / علی عابدزاده / سازمان هواپیمایی کشوری / سقوط هواپیما / بوئینگ 737
استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تکذیب شد
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری خبر استعفای علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / سازمان هواپیمایی / جمهوری اسلامی ایران / ایران / خطوط هوایی
بازگشت دوباره خطوط هواپیمایی شرکت‌های خارجی به آسمان ایران
مرتضی دهقان گفت: برخی از شرکت‌های هواپیمایی که بنا به ملاحظاتی بعضی از پروازهای خود را به صورت موقت کنسل کرده بودند پروازهای خود را از آسمان ایران مجددا برقرار کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / مرتضی دهقان / سازمان هواپیمایی کشوری / پروازهای عبوری
بازگشت پروازهای عبوری به آسمان کشور/ایران کوتاه‌ترین مسیر منطقه
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی با اشاره به از سرگیری پروازهای ایرلاین های خارجی برای عبور از ایران گفت: با توجه به مصرف سوخت کمتر عبور از آسمان ایران توجیه اقتصادی دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / امور بین الملل / ایران / سازمان هواپیمایی کشوری / معاون / وزارت راه و شهرسازی
آسمان ایران امن است/ تغییری در پروازهای آسمان ایران رخ نداده است
ایلنا: مرتضی دهقان معاون هوانوردی و امور بین الملل هواپیمایی کشوری اعلام کرد آسمان ایران جزو امن ترین مناطق پروازی است و هیچ تغییری در پروازهای آسمان ایران رخ نداده…
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین 98 / مرتضی دهقان / پروازهای اربعین / مقصود اسعدی سامانی / رضا جعفر زاده / علیرضا منظری / سازمان هواپیمایی کشوری / شرکت هواپیمایی قشم ایر / ایران ایر
بره‌کشان ایرلاین‌ها در سفرهای اربعین / دومینوی تاخیرهای چندساعته پروازها از کجا شروع شد؟
مسئولان در حالی از افزایش دو برابری صدور مجوز برای پروازهای اربعین و میانگین چند دقیقه ای تاخیر پروازها خبرداده اند که تاخیرهای چند ساعته طی روزهای گذشته بسیاری از زائران را به ستوه آورد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / پروازهای اربعین / اربعین 98 / انجمن شرکت های هواپیمایی / سازمان هواپیمایی کشوری / بلیت هواپیما / قیمت بلیت هواپیما / مرتضی دهقان
ممنوعیت فروش اینترنتی بلیت اربعین لغو شد/ ۱۵ میلیون دلار بدهی ایرلاین‌ها به فرودگاه نجف
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در نشست دیروز این انجمن با سازمان هواپیمایی کشوری مقرر شد لیست سایتهای مجاز فروش اینترنتی پروازهای اربعین اعلام شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / مرتضی دهقان / سازمان هواپیمایی کشوری / بلیت هواپیما / قیمت بلیت هواپیما / آزادسازی نرخ بلیت هواپیما / سازمان تعزیرات حکومتی
قیمت بلیت هواپیما رهاسازی نشده است/ بلیت ۱.۲ میلیونی را تکذیب می‌کنم
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به هیچ عنوان فروش بلیت هواپیما رهاسازی نشده و شرکت های هواپیمایی سقف و کف قیمتی را رعایت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / مرتضی دهقان / پروازهای عبوری / سازمان هواپیمایی کشوری
نوتام آمریکا خلاف واقع است/ آمریکایی‌ها اولین بارشان نیست
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اطلاعیه خلاف واقع هوانوردی آمریکا در خصوص آسمان ایران مسبوق به سابقه است، گفت: آسمان ایران امن‌ترین فضا برای پروازهای عبوری است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
شکایت ایران به ایکائو از عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد که موضوع عدم سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین‌المللی به دبیرکل و رئیس شورای ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی) منعکس شده است. مرتضی دهقان با اشاره به اشکالاتی که در سیستم سوخت‌رسانی به پروازهای ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین‌المللی به‌وجود آمده است، گفت: متاسفانه تحریم‌های آمریکا علیه هواپیمایی کشوری برخلاف همه مقررات بین‌المللی و شعارهای بشردوستانه آمریکا و هم‌پیمانانش است. وی با بیان اینکه نوک حمله این تحریم‌ها مردمی هستند که از حمل‌ونقل هوایی استفاده می‌کنند افزود: هدف از این اقدامات قطع ارتباط مردم ایران با سایر کشورها و ملت‌ها است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •