یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
فراخوان ثبت‌نام دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / شهرداری تهران
فراخوان ثبت‌نام دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری
دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری در آذر ماه سال 99 همگام با هفته پژوهش برگزار خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند از 7 خرداد 99 با مراجعه به سایت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اقدام به ثبت آثار پژوهشی کنند.
اجرای ۱۱۲ پژوهش در حوزه کرونا توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
اجرای ۱۱۲ پژوهش در حوزه کرونا توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران
ایلنا: رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از قرار گرفتن پژوهش‌های انجام شده توسط این مجموعه روی سایت شفاف خبر داد.
جذابترین مد حمل و نقل در دوران کرونا چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / ویروس کرونا / شهرداری تهران
جذابترین مد حمل و نقل در دوران کرونا چیست؟
تسنیم نوشت: رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران دوچرخه را یکی از جذاب ترین مدهای حمل و نقل در دوران کرونا دانست و گفت: متاسفانه تهران در این دوران نتوانست از این ظرفیت استفاده کند.
تقسیم بندی منطقه‌ای پایتخت تغییر می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / شورای شهر / شهر تهران / شهرداری تهران
تقسیم بندی منطقه‌ای پایتخت تغییر می‌کند
تهران- ایرنا- معاونت امور مناطق شهرداری تهران پروژه‌ای به مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ارائه کرده و از کارشناسان این مرکز خواسته تا طرح پژوهشی تغییر و اصلاح منطقه بندی در تهران را تدوین و ارائه کنند.
کرامت افرادی که در اثر کرونا از دنیا رفته‌اند رعایت می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / شهرداری تهران / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
کرامت افرادی که در اثر کرونا از دنیا رفته‌اند رعایت می‌شود؟
فارس نوشت: با هدف سنجش فعالیت های شهرداری تهران در مورد بیماری کرونا مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اقدام به برگزاری نظرسنجی از شهروندان درباره اقدامات شهرداری تهران در زمینه مقابله با این ویروس کرده است.
ثبت ۲۹ اثر شهرداری تهران در دهمین دوره مجمع جهانی شهری
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / محمدحسین بوچانی / شهرداری تهران / شهر تهران / تهران
ثبت ۲۹ اثر شهرداری تهران در دهمین دوره مجمع جهانی شهری
رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از ثبت ۲۹ اثر در قالب رویداد جانبی، آموزشی با محوریت این مرکز و هماهنگی با مرکز ارتباطات و امور بین الملل و همکاری بخش‌های شهرداری تهران خبر داد.
تاکید بر تدوین شیوه‌نامه جامع‌شناسایی معارضین زیرسطحی در طرح‌های عمران شهری
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / حبیب‌زاده
تاکید بر تدوین شیوه‌نامه جامع‌شناسایی معارضین زیرسطحی در طرح‌های عمران شهری
ایلنا: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران بر لزوم تدوین شیوه نامه جامع شناسایی معارضین زیرسطحی در طرح‌های عمران شهری توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
پاسخ سازمان نوسازی شهرداری به یک پیام مردمی
در پی درج شکایت یکی از شهروندان در تاریخ 18/9/98 در روزنامه آفتاب یزد با موضوع «منع و شکایت از مخربان زیبایی شهر با چسباندن برچسب‌های زشت بر در و دیوار شهر» به آگاهی می‌رساند پیرو جلسه مورخ 26/4/95 با مسئولان محترم اداره کل تدوین قوانین و امور شورا و ارائه مدارک لازم مبنی بر پاسخ شکایت شهروندان محترم که اقدامات لازم جهت جلوگیری از نصب تبلیغات غیرمجاز مربوط به برچسب‌ها، تراکت‌ها، نوشتارهای دیواری و زمینی بر روی سطح پیاده رو و دیوارهای شهری مستقیما توسط شهرداری مناطق صورت پذیرد و طرح دعوی از طریق اداره حقوقی منطقه و شعبات شورای حل اختلاف انجام شود. ضمنا از سال 1389 تاکنون حدودا تعداد3500 پرونده در مجتمع 30 شورای حل اختلاف (زندان اوین) درحال بررسی است که برای تعدادی از پرونده‌ها رای صادر شده و تعدادی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / پژوهش / شهرداری تهران
کم توجهی به حوزه‌ علم و پژوهش برای حل معضلات شهری
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران با تاکید بر این که برای حل معضلات شهری به حوزه علم و پژوهش کم توجهی شده است، گفت: قطعا با روش‌های علمی‌تر می‌توان مشکلات و معضلات شهری را کنترل کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
مشکلات شهرها و روستاها با روش‌های علمی و پژوهش محور قابل حل است
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: بر این باوریم که مشکلات امروز شهرها و روستاهای کشور با روش‌های علمی و پژوهش محور قابل حل شدن است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / محمدحسین بوچانی / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
کج کارکردهای شهرها نتیجه برخی روندهای اشتباه است/ لزوم دگردیسی در حوزه مدیریت شهری
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: کج کارکرد شهرها و روستاهای ما نتیجه برخی روندهای اشتباه است و باید به یک دگردیسی در حوزه مدیریت روی بیاوریم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
تدوین لایحه‌ای درباره زیست‌شبانه در شهرداری تهران
رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران «شهر بیدار» -زیست شبانه- را یک ضرورت در دنیای امروز و زیست کلانشهرها خواند و گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم شهر بیدار به عنوان یک فرایند در حال شکل گیری است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / پسماند / شهرداری تهران
انتشار ۸۶۹ پروژه مطالعاتی در سامانه شفافیت شهرداری/سرانه تولید پسماند در تهران ۵۰۰ گرم است
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از انتشار ۸۶۹ پروژه مطالعاتی همراه قرارداد آنها در سامانه شفافیت خبر داد.
۱۳۹۸-۰۸-۰۱ / مجلس شورای اسلامی / شمیرانات / شورای شهر / سید فرید موسوی / ایرنا پلاس / تهران / مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران / محسن هاشمی / ری / محمود احمدی نژاد
«ری مستقل» یا اجرای قانون مدیریت یکپارچه شهری؛ کدام مهم‌تر است؟
در حالی برخی نمایندگان تهران طرح جدایی ری از تهران را مطرح کرده‌اند که اکثریت اعضای شورای شهر و کارشناسان با آن مخالفند و آن را مغایر با قوانین موجود می‌دانند. در این میان، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران معتقد است نمایندگان به‌جای این کار، به فکر قانون مدیریت یکپارچه شهر تهران باشند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / پسماند / شهرداری تهران / مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
مطالعات طرح مدیریت پسماند تهران در نیمه راه است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران می‌گوید که کار مطالعاتی طرح مدیریت پسماند پایتخت حدود ۶ ماهی است شروع شده و تا میانه سال ۹۹ طول می‌کشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
مستاجران تهرانی در معرض حذف از شهر هستند
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با بیان اینکه ۴۲ درصد تهرانی ها مستاجر هستند، گفت: با افزایش قیمت رهن و اجاره مسکن و تورم، این گروه در معرض حذف از شهر هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / پسماند / شهرداری تهران / تهران / کودکان خیابانی / مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران / زباله های پلاستیکی
زباله جمع‌کن‌های دندانپزشک یا دارای بادیگارد
تهران - ایرنا - نشست آسیب‌شناسی زباله‌گردی در پایتخت به محل طرح مسائل جالبی تبدیل شد از جمله فعالیت دندانپزشک به عنوان پیمانکار جمع‌آوری زباله یا افرادی که در این عرصه مشغولند و بادیگارد استخدام کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
نوآوری یعنی اصلاح ساختارهای مدیریتی و حذف فرایندهای مزاحم
رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت:‌ نوآوری صرفا استفاده از تکنولوژی، فناوری و کامپیوتریزه کردن ساختار ها نیست بلکه اصلاح ساختار مدیریتی و فرایندی و حذف فرایندهای مزاحم می تواند نوآوری به شمار آید.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
تهران سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد
کارشناس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: شهر تهران به‌طور میانگین سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران / محسن هاشمی / سازمان نقشه برداری کشور
بررسی فرونشست تهران؛ گزینه روی میز شورای شهر
تهران- ایرنا- موضوع فرونشست تهران که بحث داغ این روزهای پایتخت است، امروز با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر و مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / پسماند / شهرداری تهران
حضور در میان زباله گردها برای ارائه راهکار عملی در حوزه پسماند ضروری است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران حل مساله پسماند در تهران را نیازمند حضور پژوهشگران در میدان دانست و گفت: حضور در آرادکوه، درمیان زباله گردها و بهره مندی از تجارب کودکان کار برای ارائه راهکار عملی و اجرایی ضروری است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / زهرا نژادبهرام / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
کارکرد مرکز مطالعات را در حد یک مرکز پژوهشی تقلیل ندهیم
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: نباید مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران را درحد یک مرکز پژوهشی تقلیل دهیم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
مرکز مطالعات پشتوانه تصمیمات مدیریت شهری است
همشهری آنلاین: آیین تودیع و معارفه رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با حضور شهردار تهران و اعضاء شورای شهر در محل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بخش ویژه دانش آموزی به جشنواره پژوهش اضافه شد
تهران- ایرنا- سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: برای نخستین بار بخش دانش آموزی با رویکرد محیط زیست به یازدهمین جشنواره 'پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری' اضافه شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
خصوصی شدن فضاهای شهری، چالش جدی تهران
سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران شکل جدید خصوصی کردن فضاهای شهری در تهران را چالش جدی دانست و گفت: در عین حالی که سلطه سرمایه به این مهم کمک می کند نبود سیاست گذاری یکپارچه شهری و مدیریت آن نیز مزید بر علت شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
تهران شهر خصوصی سرمایه‌داران می‌شود؟/ شکل جدید خصوصی کردن فضاهای شهری در پایتخت
سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران شکل جدید خصوصی کردن فضاهای شهری در تهران را چالش جدی دانست و گفت: در عین حالی که سلطه سرمایه به این مهم کمک می کند نبود سیاست گذاری یکپارچه شهری و مدیریت آن نیز مزید بر علت شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
پژوهش ها موفقیت طرح جدید ترافیک پایتخت را تاکید می کنند
تهران- ایرنا- سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران می گوید: مطالعات ارزیابی طرح ترافیک جدید نشان می دهد سیاست جدید موفق بوده و همکاری نهادهای مرتبط همچنین جدیت شهرداری و شهروندان در اجرای طرح توانسته شهر را به موقعیت مناسبی برساند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
درآمد حاصل از طرح زوج و فرد کجا می‌رود؟
سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با بیان اینکه هدف شهرداری از اجرای طرح زوج و فرد درآمدزایی نیست، گفت: درآمد طرح به صندوق خاص توسعه حمل و نقل عمومی برای کاهش آلودگی هوای تهران واریز می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •