پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
مزارع ایران
سرمایه‌گذاری سوئیسی‌ها در ایران برای مدیریت پساب در مزارع شیری
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایران و سوئیس / سرمایه‌گذاری در ایران / مزارع ایران
سرمایه‌گذاری سوئیسی‌ها در ایران برای مدیریت پساب در مزارع شیری
یک شرکت سوئیسی برای مدیریت پساب در صنعت دامپروری و مزارع شیری در کشورمان سرمایه‌گذاری کرده که بر اساس آن مصرف آب در مزارع شیری کشور بیش از ۳۰ درصد و استفاده از کودهای شیمیایی ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است. نوشته سرمایه‌گذاری سوئیسی‌ها در ایران برای مدیریت پساب در مزارع شیری اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
عـــدد خــبــــر
3 برابر شدن هجوم ملخ‌های صحرایی به مزارع ایران محمدرضا درگاهی، رئیس سازمان حفظ نباتات پیش‌بینی کرد میزان هجوم دسته‌جات ملخ‌های صحرایی امسال نسبت به پارسال، ۳برابر افزایش یابد. او گفته است: «با توجه به تغییر شرایط اقلیمی در شمال و شمال‌شرق آفریقا، هندوستان و پاکستان و تغییر شرایط اقلیمی در استان‌های جنوبی کشور که متأثر از بارندگی‌های بسیار خوب امسال است، به نظر می‌رسد هجوم ملخ‌های صحرایی تا 3برابر افزایش یابد.»
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
موج دوم ملخ‌ها در حالی آغاز شده که موج شدید گرما سبب کوتاهی سفرشان به ایران می‌شوند
فرار ملخ‌ها از گرمای جنوب گروه ایرانشهر: سازمان‌های جهاد کشاورزی 7 استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان (جیرفت)، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی طی ۴ ماهه گذشته درگیر مبارزه گسترده با آفت ملخ صحرایی بوده‌اند، گرچه جمعیت این ملخ‌های مهاجم از بهمن سال گذشته تا امروز با کاهش و ریزش همراه بوده اما سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و بررسی‌های کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور خبر از ورود موج جدیدی از ملخ‌های مهاجر به نوار جنوبی ایران داده است. ملخ‌هایی که مسئولان ایران با اختصاص 10 میلیارد تومان و درخواست 20 میلیارد تومان دیگر به جنگ با آنها رفته اما نتوانسته‌اند شر آنها را به طور کامل از سر مزارع ایران کم کنند. با این حال اما امواج گرمای شدیدی که از دو‌سو (شبه قاره هند …
۱۳۹۸/۰۲/۰۴ / گندم
آغاز برداشت گندم از مزارع ایرانشهر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر گفت: کار برداشت گندم از ۶ هزار و 500 هکتار مزارع کشاورزی شهرستان آغاز شده است.
 •  •  •  •