سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
مستاجران
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
۱ ساعت قبل
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می گوید برای رفع نگرانی مستاجران، تلاش این است که طرح پرداخت وام اجاره حداقل به مدت سه‌سال اجرا شود یعنی مستاجر تا سه‌سال بتواند از وام ودیعه مسکن برای اجاره استفاده کند. به گفته محمودزاده در حال حاضر وام ودیعه مسکن به آن دسته از مستاجران پرداخت می‌شود که تاریخ امضای اجاره‌نامه‌شان بعد از چهار مرداد باشد.
اجاره واحد مسکونی به دلار در تهران/ شایعه یا واقعیت؟
۴ ساعت قبل / اجاره به دلار / اجاره خانه / اجاره در تهران / اجاره واحدهای لوکس / بحران مسکن / واحدهای لوکس
اجاره واحد مسکونی به دلار در تهران/ شایعه یا واقعیت؟
شفقنا- در حالی که اغلب مستاجران به دنبال دریافت وام ودیعه اجاره مسکن برای تهیه خانه هستند فرایند رهن، اجاره و خرید مسکن در مناطق شمالی تهران و برخی از شهرستان های کشور جور دیگری رقم خورده است و...
آغاز ثبت‌نام اینترنتی «وام اجاره» از امروز
۵ ساعت قبل / تسهیلات به مستاجران / ثبت نام وام اجاره / وام اجاره مسکن
آغاز ثبت‌نام اینترنتی «وام اجاره» از امروز
به گزارش ایسنا، پیرو ثبت نام پیامکی برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران، لازم است به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام، متقاضیانی که به صورت پیامکی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده اند با توجه به آخرین رقم سمت راست کد ملی از ساعت ۱۱ صبح روزهای مشخص شده با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.
اجاره کوتاه نمی‌آید، کیسه خواب چند؟
۵ ساعت قبل
اجاره کوتاه نمی‌آید، کیسه خواب چند؟
این روز‌ها سریال اجاره منزل، در ژانر تراژدی خود را به نمایش گذاشته است، قصه جابجایی منازل، افزایش اجاره بها، جابجایی اثاثیه، حق الزحمه بنگاه‌های املاک و ...، قصه خالی شدن جیب افرادی است که توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند و این سریال اشک آور همچنان بر مدار تکرار است و هر روز که می‌گذرد بیشتر اشک مستاجران را در می‌آورد و آن‌ها را هر روز بدهکارتر می‌کند.
۱۶ ساعت قبل
جزئیات پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران اعلام شد
قائم مقام بانک مرکزی جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستاجران را اعلام کرد.به گزارش ایسنا، اکبر کمیجانی ضمن اشاره به چرایی اخذ این تصمیم گفت: با توجه به گرانی‌های اخیر در قیمت و اجاره مسکن و در راستای ایجاد ثبات در بازار اجاره و حمایت از مستاجران کم‌درآمد در شرایط اقتصادی تحمیل شده بر کشور در این ستاد مطرح شد.وی با اشاره به سقف تسهیلات یادشده عنوان کرد: براساس تصمیمات «ستاد ملی مقابله با کرونا» مقرر شد، تسهیلات یاد شده در سقف‌های ۵۰۰ میلیون ریال در شهر تهران، ۳۰۰ میلیون ریال در سایر کلان شهرها و ۱۵۰ میلیون ریال در سایر شهرها با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله (به نحوی که مستاجر در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات را پرداخت کند و اصل تسهیلات در سررسید تسویه شود) یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت …
جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران | میزان نرخ سود وام ودیعه مسکن
۲۳ ساعت قبل
جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران | میزان نرخ سود وام ودیعه مسکن
قائم مقام بانک مرکزی گفت: وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله و یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به مستاجران پرداخت می‌شود.
سود وام ودیعه مسکن ۱۲درصد شد/ پرداخت به مستاجر؛بازپرداخت سه ساله
۲۳ ساعت قبل
سود وام ودیعه مسکن ۱۲درصد شد/ پرداخت به مستاجر؛بازپرداخت سه ساله
قائم مقام بانک مرکزی ضمن تشریح جزئیات وام ودیعه مسکن، گفت: با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله و یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به مستاجران پرداخت می شود.
قائم مقام بانک مرکزی: سود وام ودیعه مسکن ۱۲درصد شد
۲۴ ساعت قبل / سود وام ودیعه مسکن / قائم مقام بانک مرکزی / وام ودیعه مسکن
قائم مقام بانک مرکزی: سود وام ودیعه مسکن ۱۲درصد شد
شفقنا- قائم مقام بانک مرکزی ضمن تشریح جزئیات وام ودیعه مسکن، گفت: با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله و یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به مستاجران پرداخت می شود. به گزارش بانک مرکزی،...
سهمیه وام مستأجران برای هر شهر مشخص شد
۳۲ ساعت قبل / مستاجران / همتی
سهمیه وام مستأجران برای هر شهر مشخص شد
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ضمن تشریح ۲ روش برای پرداخت وام به مستأجران، رقم این تسهیلات را به تفکیک شهر‌های کشور اعلام کرد.
ما و پروانه‌ها
۳۳ ساعت قبل / طرح حمایت از مستاجران / اجاره بها / حاتم رسولی
ما و پروانه‌ها
اردبیل - «براساس مصوبه دولت موجر حق ندارد بیش از ۲۵ درصد به نرخ کرایه خانه بیافزاید و مستاجران را هم نباید مجبور به تخلیه خانه کنند. در صورت تخلیه‌خانه و عقد قرارداد با اجاره‌نشین جدید نیز، نمی‌تواند بالاتر از نرخ مصوب، ملک خود را اجاره دهد. اما سئوال این است که دولت با کدام سازوکار می‌خواهد این تصمیم خود را اِعمال کند؟» این، بخشی از یادداشتی است که حاتم رسولی فعال رسانه ای برای بازار نوشته است.
۴۰ ساعت قبل / بانک مرکزی / پوشش / خانواده / کمیته امداد امام خمینی / مسکن
20 هزار میلیارد تومان برای وام مستاجران
رییس کل بانک مرکزی ضمن اعلام آمادگی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات مستاجران (کمک ودیعه مسکن) گفت: مبالغ این وام براساس طبقه‌بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است. بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نیز سه ساله در 36 قسط است.
۴۰ ساعت قبل
زمان معرفی مستاجرها به بانک برای وام اجاره
زمان معرفی مستاجرها به بانک‌های عامل برای پرداخت وام اجاره به آنها که عمدتا با نام وام ودیعه مسکن از سوی متولی بخش مسکن مورد اشاره قرار می‌گیرد، اعلام شد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک‌مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
۴۶ ساعت قبل
به دنبال خانه در گرمای تابستان
گرمای تابستان دوباره فرار رسید و موعد پایان اجاره‌نامه‌ها.مثل هر سال تبِ تند افزایش قیمت‌ها دامن گیر مردمی است که پایان هر ماه اجاره پرداخت کردند و اکنون در پایان هر سال اثاث‌شان روی کولشان از این بنگاه به آن بنگاه می‎روند.قیمت‌های اجاره و رهنی که با دخل مردم سازگار نیست و گویا هیچ نظارتی هم روی این بی‌سامانی و آشفتگی بازار مسکن وجود ندارد.در این روزهای کرونایی آنچه که مستاجران را نفسگیر کرده، رقم‌های عجیب و غریبی است که گاها با سلیقه شخصی بالا و پایین می‌شود./محمدسعید سعیدی
۲ روز قبل / مسکن / اجاره / مستاجر / اجاره خانه
(تصاویر) مسکن را دریابید!
گرمای تابستان دوباره فرار رسید و موعد پایان اجاره‌نامه‌ها.مثل هر سال تبِ تند افزایش قیمت‌ها دامن گیر مردمی است که پایان هر ماه اجاره پرداخت کردند و اکنون در پایان هر سال اثاث‌شان روی کولشان از این بنگاه به آن بنگاه می‎روند. قیمت‌های اجاره و رهنی که با دخل مردم سازگار نیست و گویا هیچ نظارتی هم روی این بی‌سامانی و آشفتگی بازار مسکن وجود ندارد. در این روزهای کرونایی آنچه که مستاجران را نفسگیر کرده، رقم‌های عجیب و غریبی است که گاها با سلیقه شخصی بالا و پایین می‌شود.
همتی: شبکه بانکی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است
۲ روز قبل / بانک مرکزی / تسهیلات به مستاجران / عبدالناصر همتی
همتی: شبکه بانکی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است
به گزارش ایرنا، پرداخت تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
خبرهای خوبی برای مستاجران در راه است
۲ روز قبل / وام ودیعه مسکن / مستاجران
خبرهای خوبی برای مستاجران در راه است
معاون وزیر راه و شهرسازی از جزئیات جدید احتمالی وام ودیعه مستأجران و تغییر برنامه ریزی این تسهیلات با هدف کمک بیشتر به قشر مستأجر رونمایی کرد.
طرح های زودگذر دردی از مستاجران دوا نمی کند؛ ضرورت اعطای وام های آسان عرضه
۲ روز قبل / قیمت مسکن / تورم / دلالان / برخورد با دلالان / جولان دلالان / بازار مسکن
طرح های زودگذر دردی از مستاجران دوا نمی کند؛ ضرورت اعطای وام های آسان عرضه
اصفهان - استاد دانشگاه با اشاره به اینکه طرح های زودگذر دردی از مستاجران دوا نمی کند، گفت: از عوامل تورم در بخش املاک و مسکن وجود دلالان است که اتحادیه های املاک با همکاری دیگر مراجع قانونی برای سامان بخشیدن به این افراد باید به طور جدی ورود کنند.
وام مستاجران و توجیه شرعی
۲ روز قبل / عباس عبدی / تحلیل گر
وام مستاجران و توجیه شرعی
عباس عبدی در یادداشتی نوشت: آقایانی که این نظام بانکی و پرداخت و دریافت سود را غیرشرعی می‌دانند، کاش یک بانک یا موسسه مالی الگو درست می‌کردند تا معلوم شود که شرع مورد نظر آنان چیست؟ البته موسسات اعتباری غیرمجاز چنین ادعایی را داشتند. ولی آنقدر سود می‌دادند که بسیاری از این مدعیان پول‌های خود را برای کسب سود بیشتر و البته حلال در آنجا سپرده کرده بودند. صداقت هم خوب چیزی است.
معرفی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها
۲ روز قبل
معرفی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
۲ روز قبل
عرض حال یک نویسنده مستاجر ساکن تهران به رییس‌جمهور محترم کشورش!
ریاست محترم قوه مجریه، جناب آقای دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهور محترم اسلامی ایران دامت برکاته.  در اخبار برنامه صدا و سیمای کشورمان روز یکشنبه مورخ 8/4/99، حضرتعالی شخصا و مستقیم به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران، خطاب به صاحبخانه‌های تهران بزرگ فرمودید که: می‌توانند اجاره‌بهای منازل خود را به عنوان صاحب ملک «گران» کنند، یعنی دولت امید تشخیص داده است که کرایه خانه‌های به اجاره داده شده بسیار کم است و گرانی تا سقف 25 درصد اجاره‌بها در تهران قانونی است!  جناب دکتر روحانی عزیز، اولا این صاحبخانه‌های محترم و شریف در این چهار دهه انقلاب بدون توجه به قانونی و دولتی و تذکری و میزان و ترازویی، خودشان خیلی آزادانه در هر سالی کرایه منازل و ملک …
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
۲ روز قبل / محمود محمودزاده / بانک مرکزی ایران / وام ودیعه مسکن
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
تسهیلات ودیعه مسکن تا ۲۰ مرداد ماه پرداخت می شود
۳ روز قبل / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن / بازار بورس / صنعت فولاد / وزارت راه و شهرسازی
تسهیلات ودیعه مسکن تا ۲۰ مرداد ماه پرداخت می شود
محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی و دولتی و ثبات در قیمت تمام شده واحدهای مسکونی خارج شدند، از معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها از ۲۰ مرداد…
معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک از ۲۰ مرداد/ خروج فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی
۳ روز قبل / تنظیم بازار / سیمان / فولاد / مسکن / وزیر راه و شهرسازی
معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک از ۲۰ مرداد/ خروج فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی
ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی و دولتی و ثبات در قیمت تمام شده واحدهای مسکونی خارج شدند، از…
اجتماعات همچنان ممنوع است / تصمیم جدید برای ودیعه مسکن مستاجران
۳ روز قبل / حسن روحانی / رئیس جمهور / ستاد ملی مقابله با کرونا
اجتماعات همچنان ممنوع است / تصمیم جدید برای ودیعه مسکن مستاجران
رئیس جمهور با بیان اینکه برای کمک به ودیعه مسکن مستاجرینی که در تنگنا هستند تصمیم خوبی اتخاذ شد، گفت: حتما نیازمند آن هستیم با کسی که تخلف می‌کند برخورد کنیم. نوشته اجتماعات همچنان ممنوع است / تصمیم جدید برای ودیعه مسکن مستاجران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ روز قبل
خبر تلگرامی
خبر تلگرامیمعاون وزیر راه با بیان اینکه مسئول معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه، این وزارتخانه است، گفت: جزئیات تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، ۱۱ مرداد از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود./ مهر
چه کسی مستاجران را برای دریافت تسهیلات اجاره شناسایی می‌کند؟
۵ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / اجاره‌نشینی / قیمت مسکن
چه کسی مستاجران را برای دریافت تسهیلات اجاره شناسایی می‌کند؟
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مجری شناخت و معرفی مستاجران واجد شرایط برای دریافت تسهیلات دولتی اجاره، وزارت راه و شهرسازی است، گفت: جزئیات تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، ۱۱ مرداد از سوی بانک مرکزی به وزارتخانه ابلاغ می‌شود.
۱۱ مرداد؛ ابلاغ جزئیات «تسهیلات مرابحه کالا و خدمات» از سوی بانک‌مرکزی به وزارت راه و شهرسازی
۵ روز قبل / بانک مرکزی / مسکن / وزارت راه و شهرسازی / وزارتخانه / وزیر راه و شهرسازی
۱۱ مرداد؛ ابلاغ جزئیات «تسهیلات مرابحه کالا و خدمات» از سوی بانک‌مرکزی به وزارت راه و شهرسازی
ایلنا: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مجری شناخت و معرفی مستاجران واحد شرایط برای دریافت تسهیلات دولتی اجاره، وزارت راه و شهرسازی است،…
نماینده مجلس: این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست/ سود وام زیاد است/ بسته تامین مسکن یکشنبه وصول می شود
۵ روز قبل / بحران مسکن در ایران / سود وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن
نماینده مجلس: این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست/ سود وام زیاد است/ بسته تامین مسکن یکشنبه وصول می شود
شفقنا- اقبال شاکری  درباره سود ۱۳ درصدی وام ودیعه مسکن که این روزها برای مستاجران در نظر گرفته شده است، گفت: جزئیاتی از این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست، در...
وام ودیعه مسکن و آرزویی که دیگر بر جوانان عیب است !
۵ روز قبل / سید جلال فیاضی / قیمت مسکن
وام ودیعه مسکن و آرزویی که دیگر بر جوانان عیب است !
وام ودیعه مسکن گام جدید دولت برای کمک به مستاجران با توجه به افزایش شدید قیمت اجاره بهاست که تاکنون حدود ۱/۴میلیون نفر برای دریافت آن ثبت‌نام کرده‌اند این وام با سود۱۳ درصد پرداخت می‌شود.
سود ۱۳ درصدی برای وام ودیعه مستاجران زیاد است/ سود باید پلکانی می‌شد/ بسته تأمین مسکن یکشنبه در صحن اعلام وصول می‌شود
۵ روز قبل / وام ودیعه مسکن
سود ۱۳ درصدی برای وام ودیعه مستاجران زیاد است/ سود باید پلکانی می‌شد/ بسته تأمین مسکن یکشنبه در صحن اعلام وصول می‌شود
ایلنا: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سود ۱۳ درصدی برای وام ودیعه مستاجران زیاد است و باید این سود به صورت پلکانی در نظر گرفته ‌شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس: سقف ودیعه مسکن افزایش یابد/امیدی به طرح اقدام ملی مسکن ندارم
۵ روز قبل
رئیس کمیسیون عمران مجلس: سقف ودیعه مسکن افزایش یابد/امیدی به طرح اقدام ملی مسکن ندارم
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید سقف ودیعه مسکن افزایش یابد، گفت: این مبلغی که به عنوان ودیعه مسکن قرار است در اختیار مستاجران قرار بگیرد نمی‌تواند درصد قابل توجهی از مبلغ مدنظر مالکان را پوشش دهد.
تعیین وضعیت شرعی پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره
۵ روز قبل / تسهیلات ودیعه مسکن / مستاجران / مصباحی مقدم / وام ودیعه مسکن
تعیین وضعیت شرعی پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره
عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجرانی نیازمندی که از سوی وزیر راه و شهرسازی معرفی می‌شوند، به صورت عقد مرابحه خرید کالا خواهد بود. نوشته تعیین وضعیت شرعی پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شورای فقهی بانک مرکزی: تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود
۵ روز قبل / بانک مرکزی / مستاجران
شورای فقهی بانک مرکزی: تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود
عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجران نیازمندی که از سوی وزیر راه و شهرسازی معرفی می‌شوند، به صورت عقد مرابحه خرید کالا خواهد بود.
پول‌هایی که از بازار اجاره به بورس می‌روند
۵ روز قبل / اجاره مسکن / بازار اجاره / بازار سرمایه / سرمایه گذاری در بورس
پول‌هایی که از بازار اجاره به بورس می‌روند
بررسی‌ها از وضعیت بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد تعداد فایل‌ها با شرایط رهن کامل به مستاجران چند برابر تابستان سال‌های قبل است که علت این موضوع هم در وهله اول به افزایش تمایل موجران به سرمایه‌گذاری در بازار سهام به دلیل بازدهی بسیار بالای این بازار در ماه‌های اخیر مربوط می‌شود. نوشته پول‌هایی که از بازار اجاره به بورس می‌روند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مستاجران / اجاره مسکن
"وام اجاره" نیامده به فروش رفت!
در یکی از تماس‌ها یکی از فروشندگان وام در واتس اپ به سوالات ما پاسخ داد. او قیمت وام ودیعه مسکن در تهران را ۸ میلیون تومان و در کلان شهر‌ها ۵ میلیون تومان اعلام کرد. وقتی از او می‌پرسم که چطور این وام را که فقط به حساب صاحبخانه واریز می‌شود به فروش می‌رساند، می‌گوید: «یکی از شرایط فروش این وام همین است که شما مالک ساختمان باشید و ما با استفاده از کد ملی ثبت نام کننده‌های وام و کدپستی منزل شما کد رهگیری می‌گیریم و ضامن وام گیرنده را هم شما باید معرفی کنید.»
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
تامین سرمایه بورسی از بازار اجاره
در حالی که به دنبال نوسانات شدید افزایشی در سایر بازارهای اقتصادی از جمله بازار سهام، تعداد فایل‌های رهن کامل در بازار اجاره مسکن افزایش یافته است هم‌اکنون برخی معتقدند این موضوع در عین حال که یک مزیت عمده برای مستاجران دارد از سوی دیگر دربردارنده نقطه ضعفی بزرگ برای بازار اجاره هم است.
دریافت کنندگان وام اجاره از طرح اقدام ملی مسکن حذف می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اجاره‌نشینی / طرح مسکن ملی / مسکن ملی
دریافت کنندگان وام اجاره از طرح اقدام ملی مسکن حذف می‌شوند؟
ایرنا نوشت: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌و شهرسازی گفت: نه تنها فرم «ج» دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن قرمز نمی‌شود، بلکه نام مستاجران متقاضی وام مسکن نیز از طرح ملی مسکن حذف نخواهد شد.
پلیس فتا هشدار داد: مردم مراقب شکارچیان آنلاین وام ودیعه مستاجران باشند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پلیس فتا هشدار داد: مردم مراقب شکارچیان آنلاین وام ودیعه مستاجران باشند
مردم برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی کاربران به سامانه اینترنتی تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی به آدرس https:‎//tem.mrud.ir/‎ مراجعه و از ثبت نام در سایت‌های دیگر خودداری کنند.
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وام ودیعه مستاجران / اجاره بها / اجاره خانه
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفته تسهیلات ودیعه مسکن به قرارداد‌هایی تعلق می‌گیرد که بعد از چهارم مردادماه امضا می‌شوند. با این حال زمان پرداخت تسهیلات هنوز مشخص نیست و نزدیک‌ترین زمان مورد انتظار، پایان مرداد اعلام شده. فرض کنیم مالک و مستاجری موفق شوند در این وضعیت بلاتکلیفی به توافق برسند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که باعث شود بانک شرایط هر دو طرف را برای دریافت وام تایید کند. تکلیف قرارداد‌هایی که بعد از امضا و توافق مشخص می‌شود مشمول تسهیلات نیستند چه خواهد بود؟
حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اجاره‌بها / تسهیلات وام ودیعه مسکن / مسکن / وام / وام ودیعه مسکن مستاجران / ودیعه
حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه
طیق گفته معاون وزیر راه‌وشهرسازی، سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا از شروط دریافت وام کمک ودیعه مسکن حذف شده است و از میانه مرداد ماه متقاضیانی که درخواستشان تایید شده باشد به بانک‌ها معرفی می‌شوند. نوشته حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توصیه مهم دادستان کل کشور به مستاجران در صورتی که موجر بیش از ۲۵ درصد به اجاره اضافه کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توصیه مهم دادستان کل کشور به مستاجران در صورتی که موجر بیش از ۲۵ درصد به اجاره اضافه کرد
محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: اگر موجر بیشتر از ۲۵ درصد اضافه اجاره خواست مستاجر نه پرداخت کند و نه تخلیه کند. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دستورالعمل وام اجاره مسکن به بانک مسکن نرسید!
در حالی که روحانی وعده داده از هفته آینده وام ودیعه ۵۰ میلیون تومانی به مستاجران تهرانی داده می‌شود. هنوز هیچ دستورالعملی در این باره به بانک مسکن ابلاغ نشده است. نوشته دستورالعمل وام اجاره مسکن به بانک مسکن نرسید! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جلوگیری از ورود برخی مستاجران کرونایی به خانه هایشان!
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / نقاهتگاه
جلوگیری از ورود برخی مستاجران کرونایی به خانه هایشان!
مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه متاسفانه در خراسان جنوبی نقاتگاهی برای بیماران کرونایی وجود ندارد، گفت: از مسئولان درخواست داریم فکری برای ایجاد نقاهتگاه برای بیماران مبتلا به کرونا داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
فاصله وام اجاره تا واقعیت بازار
در حالی‌که وزارت راه‌وشهرسازی رسما اعلام کرد که در اولین روز ثبت نام پیامکی برای دریافت وام اجاره مسکن بیش از 600 هزار متقاضی دریافت این وام ثبت‌نام کرده‌اند، برآوردها نشان می‌دهد این میزان معادل کل ظرفیت اختصاص وام اجاره به مستاجران متقاضی است.
راهنمای ثبت نام وام ودیعه مستاجران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
راهنمای ثبت نام وام ودیعه مستاجران
متقاضیان دریافت تحصیلات ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیونی ودیعه مسکن تا پنجشنبه ۹ مرداد برای ثبت پیامکی درخواست خود مهلت دارند. نوشته راهنمای ثبت نام وام ودیعه مستاجران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اختصاص یک شعبه برای رسیدگی به شکایت مستاجران در هر شهر
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / وزیر راه و شهرسازی / محمد اسلامی / وام ودیعه مسکن / مصوبه ستاد ملی کرونا درباره اجاره
اختصاص یک شعبه برای رسیدگی به شکایت مستاجران در هر شهر
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی از جلسه مشترک خود با دادستان کل کشور و رییس قوه قضاییه خبر داد و گفت: قرار است در هر شهری شعبه خاصی برای بررسی تخلفات صاحبخانه‌ها در عدم…
وام ودیعه اجاره به چه قراردادهایی می‌رسد؟ | مهلت ثبت‌نام پیامکی تمدید می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
وام ودیعه اجاره به چه قراردادهایی می‌رسد؟ | مهلت ثبت‌نام پیامکی تمدید می‌شود؟
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به دلیل تعجیل برای اختصاص وام به مستاجران مهلت ثبت‌نام تمدید نمی‌شود، اظهار کرد: این وام به قراردادهای اجاره پس از چهارم مردادماه می‌رسد.
پیدا کردن خانه سخت‌تر شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پیدا کردن خانه سخت‌تر شده است
معلم بازنشسته است و در خیابان کمیل تهران زندگی می‌کند. محله‌ای پررفت و آمد، متراکم و پرسروصدا در مرکز پایتخت. آپارتمانش کوچک است. سال‌هاست تنها مالکی است که در این ساختمان ساکن شده و مستاجران زیادی را دیده که در واحدهای کوچک جای گرفته‌اند و بعضی خوب و بعضی همسایگان مزاحمی بوده‌اند. این سال‌ها کم‌صبر تر شده و می‌خواهد به‌جای دیگری برود. خانه بزرگ‌تر و البته دورتر از هیاهوی شهر و آدم‌های پرسروصدایش. فکر می‌کند با حقوق محدود یک معلم بازنشسته کجای شهر می‌تواند خانه بخرد؟ شاید به‌زحمت بتواند اقساط یک وام جدید را بپردازد، از فامیل کمی پول قرض بگیرد و با فروش خانه‌اش به محله‌ای دیگر برود. تصمیم می‌گیرد سری به بازار بزند. سایت‌های خریدوفروش اینترنتی را بالا و پایین می‌کند اما خبری از قیمت نیست.
پرداخت وام ودیعه مسکن از دو هفته آینده
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پروانه اصلانی / وام ودیعه مسکن
پرداخت وام ودیعه مسکن از دو هفته آینده
پروانه اصلانی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به ثبت نام حدود ۶۳۰ هزار نفر برای دریافت کمک ودیعه وام مسکن تا شب گذشته، اظهار کرد: در طرح دولت برای حمایت از مستاجران برنامه ریزی شده تا از ظرفیت تمام بانک ها برای پرداخت کمک ودیعه مسکن استفاده شود.
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟/ هزینه وام اجاره، سنگین‌تر از اجاره بها
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بحران مسکن / بحران مسکن در ایران / راه حل های ناکارآمد / مستاجران / وام ودیعه مسکن / ودیعه مسکن
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟/ هزینه وام اجاره، سنگین‌تر از اجاره بها
شفقنا- مساله سرپناه و مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سال جاری است که بر خلاف روال تمام سالها از وضعیت سخت‌تر و مهلک‌تر برخوردار شد! تا جایی که اگر روزی یکی از روزنامه‌ها در ۲ سال گذشته مسئله قبرخوابی...
رهن ۳۰۰ میلیونی اتاق در خوابگاه‌های دخترانه تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رهن ۳۰۰ میلیونی اتاق در خوابگاه‌های دخترانه تهران
در حالی ثبت‌نام برای پرداخت وام ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومانی ودیعه به مستاجران با شروط متعدد برای افراد محدودی آغاز شد که مظنه رهن یک اتاق در خوابگاه‌های متعلق به بخش خصوصی در تهران بیش از ۱۵۰ میلیون تومان است.
پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در منطقه یک تهران / آپارتمان ۱۵۰ متری مبله در ولنجک، ۱۵۰۰ دلار در ماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در منطقه یک تهران / آپارتمان ۱۵۰ متری مبله در ولنجک، ۱۵۰۰ دلار در ماه
در حالی که بازار اجاره اغلب مناطق تحت تاثیر استطاعت محدود مستاجران برای افزایش اجاره‌بها قرار گرفته است، در منطقه یک روند بازار اجاره به گونه دیگری پیش می‌رود، طوری که پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در برخی املاک لوکس این منطقه رواج پیدا کرده است.
اجاره‌بهای دلاری در شمال تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اجاره‌نشینی / بازار مسکن تهران
اجاره‌بهای دلاری در شمال تهران
دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که بازار اجاره اغلب مناطق تحت تاثیر استطاعت محدود مستاجران برای افزایش اجاره‌بها قرار گرفته است، در منطقه یک روند بازار اجاره به گونه دیگری پیش می‌رود، طوری که پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در برخی املاک لوکس این منطقه رواج پیدا کرده است.
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دولت / شیعیان / ربا / آیت‌الله علوی گرگانی / آیت‌الله صافی‌گلپایگانی / آیت الله علوی گرگانی / وام ودیعه مسکن / اجاره مسکن / مستاجران
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
با توجه به اعلام دولت برای پرداخت وام اجاره مسکن به مستأجرین، سؤالات و شبهاتی پیرامون این وام مطرح شده که آیت‌الله صافی‌گلپایگانی و آیت‌الله علوی‌گرگانی نظر خود را در قالب استفتاء بیان کرده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •