سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
مسیر پروازی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بلیت ایران – آمریکا ؛ ۴۰۰ میلیون تومان
[شهروند] گرانی قیمت ارز، میزان مسافت، عرضه و تقاضا و کلاس پروازی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در تعیین نرخ بلیت هواپیما محسوب می‌شود. تمام این عوامل باعث‌شده نرخ بلیت ایران به آمریکا به چیزی بین 350 تا 400 میلیون تومان برسد که البته این رقم با توجه به مسیر پروازی به شهرهای ایالات غربی و شرقی یا کشور پرواز کانکشن متغیر است.مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره قیمت بلیت به آمریکا گفت: «با توجه به نرخ ارز و قیمت‌های تمام‌شده بلیت مقاصد دوری مانند آمریکا بسیار افزایش داشته‌ است. قیمت بلیت بیش از 300 میلیون تومان به مقصدی مانند لس‌آنجلس در حالی است که وقتی قیمت دلار 3 هزار تومان بود، قیمت رفت این مسیر بین 30 تا  40 میلیون تومان …
محدودیت سفر به خارج از ایران کمتر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / هواپیما / مسیر پروازی
محدودیت سفر به خارج از ایران کمتر می‌شود؟
مرز‌های ایران از هفت ماه پیش همزمان با شیوع ویروس کرونا بسته شد. درحال حاضر مرز‌هایی که باز شده یا کاربری تجاری دارد و یا فقط مسافرانی امکان گذر از آن را دارند که جواز اقامت، ویزای کار و یا تحصیل داشته باشند.
۷ شرکت هواپیمایی در ۹ مسیر پروازی فرودگاه گیلان فعالیت می کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
۷ شرکت هواپیمایی در ۹ مسیر پروازی فرودگاه گیلان فعالیت می کنند
رشت- استاندار گیلان گفت: در حال حاضر در ۹ مسیر پروازی با هفت شرکت هواپیمایی از طریق فرودگاه سردار جنگل پرواز انجام می شود.
آمادگی کامل فرودگاه گرگان برای برقراری مسیر پروازی با آکتائو
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اقتصادی / آکتائو قزاقستان / فرودگاه گرگان / گلستان
آمادگی کامل فرودگاه گرگان برای برقراری مسیر پروازی با آکتائو
مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان با بیان اینکه برقراری پرواز گرگان به آکتائو قزاقستان در دست بررسی است، گفت: فرودگاه گرگان آمادگی کامل برای برقراری این مسیر پروازی دارد.
۹ مسیر پروازی که از کرونا جان سالم به در بردند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
۹ مسیر پروازی که از کرونا جان سالم به در بردند
ایران و کشورهای مختلف برای ازسرگیری پروازهای خارجی مذاکراتی داشتند که با توجه به آن، ۹ مقصد قطعی وجود دارد که پروازهای مسافری توسط ایرلاین‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود و دو مقصد دیگر نیز به زودی به جمع این کشورها اضافه می‌شود.
مبهم بودن وضعیت پروازهای ایران-ترکیه /  شرکت‌ هواپیمایی: فعلاً بلیت نخرید!
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
مبهم بودن وضعیت پروازهای ایران-ترکیه / شرکت‌ هواپیمایی: فعلاً بلیت نخرید!
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: پروازهای ایران-ترکیه با وجود صحبت‌ها و مذاکرات انجام شده همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، بنابراین از مردم می‌خواهیم که فعلاً بلیت پرواز این کشور که از طریق هواپیمایی ترکیه انجام می‌شود را خریداری نکنند. از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه از اوائل تیر ماه بارها در رسانه‌ها منتشر شد اما با وجود اینکه ترک‌ها این خبر را تایید کرده بودند و برخی اوقات شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز بلیت فروشی خود را در این مسیر پروازی آغاز کرده بودند، به یکباره پروازها لغو می‌شد.
نقشه‌ انگلیسی‌ها برای حذف آسمان ایران از مسیر پروازی ایرلاین‌ها/بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سازمان هواپیمایی
نقشه‌ انگلیسی‌ها برای حذف آسمان ایران از مسیر پروازی ایرلاین‌ها/بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ یک شرکت انگلیسی برای حذف آسمان ایران از مسیر پرواز شرکت‌های هواپیمایی، گفت:بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
بازرسی بصری ایمن
پرواز منظم شماره ١١٥٢ هواپیمایی ماهان در روز حادثه از مبدا تهران به مقصد بیروت در حال پرواز بر آسمان سوریه (مسیر پروازی) بوده که در آسمان کشور سوریه و ظاهرا در بخشی که تحت اشغال ارتش ایالات متحده امریکاست، با تهدید و مزاحمت دو فروند جنگنده ارتش ایالات متحده امریکا روبه‌رو می‌شود. واقعه مزبور موجب می‌شود تا تعدادی از مسافران به دلیل مانورهای هواپیمای مسافری جهت تامین امنیت مسافران متحمل جراحاتی شوند. متعاقب این مزاحمت پس از ساعاتی سکوت بخشی از ارتش ایالات متحده امریکا که در منطقه حضور دارد مسوولیت این اقدام را تحت عنوان «بازرسی ایمنی بصری» عهده‌دار شود. پرواز‌های منظم یا سیستمی  پرواز‌هایی که تحت عنوان منظم، سیستمی یا برنامه‌ای شناخته می‌شوند …
تخلفات گسترده در پرواز آنتونف ‌طبس/هواپیما به دلیل ‌ناسازگاری با شرایط جوی نباید 9 صبح پرواز می‌کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
تخلفات گسترده در پرواز آنتونف ‌طبس/هواپیما به دلیل ‌ناسازگاری با شرایط جوی نباید 9 صبح پرواز می‌کرد
به گفته کارشناسان، عدم تطبیق هواپیمای آنتونف140 با شرایط جغرافیایی و توپوگرافی ایران، ناسازگاری آن با آب و هوای معتدل و عدم پرواز در ارتفاع‌‌های بالا، از محدودیت‌های این هواپیما است که موجب شده بود ساعات پروازی، مسیر پروازی و تعداد مسافران این هواپیما در ایران با محدودیت‌‌هایی مواجه باشد.
ارتش سقوط بالگرد در مسیر پروازی شیراز را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / فرمانده هوانیروز ارتش / هوانیروز ارتش
ارتش سقوط بالگرد در مسیر پروازی شیراز را تکذیب کرد
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش درباره انتشار تصاویری از سقوط یک فروند بالگرد در در استان فارس اظهار کرد: صبح امروز ناوگان هوانیروز ماموریت پروازی در مسیر شیراز نداشته است و خوشبختانه هیچ کدام از بالگردهای متعلق به ما امروز دچار سانحه نشده‌اند.
توضیحات فرمانده هوانیروز ارتش درباره خبر سقوط بالگرد در مسیر پروازی شیراز
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ارتش جمهوری اسلامی ایران / نیروی هوایی / بالگرد
توضیحات فرمانده هوانیروز ارتش درباره خبر سقوط بالگرد در مسیر پروازی شیراز
ایسنا نوشت: در پی انتشار اخبار و تصاویری از بروز سانحه برای یک فروند بالگرد در مسیر مرو دشت به شیراز فرمانده هوانیروز ارتش اعلام کرد: هوانیروز ماموریت پروازی در مسیر شیراز نداشته است.
افتتاح مسیر پروازی تهران-منچستر از ۱۴ تیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ایران / منچستر
افتتاح مسیر پروازی تهران-منچستر از ۱۴ تیر
ایلنا: مسیر پروازی تهران-منچستر از تاریخ ۴ جولای (۱۴ تیر) هر هفته شنبه‌ها برقرار خواهد بود.
آغاز پروازهای هواپیمایی هما در مسیر رشت - بندرعباس از ١٨ خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران / یزد / فرودگاه بین‌ المللی بندرعباس
آغاز پروازهای هواپیمایی هما در مسیر رشت - بندرعباس از ١٨ خرداد
تهران- ایرنا - روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از برقراری یک مسیر پروازی جدید بین رشت و بندرعباس و انجام اولین پرواز در این مسیر در روز یکشنبه پیش‌رو (١٨ خرداد) خبر داد.
سقوط آزاد قیمت بلیط هواپیما تا ۴۴۵ درصد!
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / بلیط هواپیما / قیمت بلیط هواپیما / کرونا
سقوط آزاد قیمت بلیط هواپیما تا ۴۴۵ درصد!
قیمت پرواز تهران-زاهدان اعلامی از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی ۹۲۷ هزار تومان است که به ۱۷۰ هزار تومان کاهش یافته است، یعنی کاهش قیمت حدود ۴۴۵ درصدی. در مسیر تهران-بندرعباس نیز کاهش قیمت‌ها چشمگیر بوده است؛ در این مسیر پروازی هم‌اکنون قیمت بلیت ۱۶۱ هزار تومان است، قیمت بلیت تهران-بندرعباس در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی ۹۶۸ هزار و ۶۰۰ تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سرویس زیارت و گردشگری
برقراری مسیر پروازی مشهد– زنجان– مشهد از اواخر بهمن ماه
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی از راه‌اندازی مسیر پروازی مشهد– زنجان– مشهد در دهه پایانی بهمن‌ماه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سامانه‌ای هوشمند / بلیط هواپیما
پیش بینی قیمت بلیط هواپیما
حتما تا حالا مشاهده کرده اید که قیمت بلیط هواپیما نوسانات بسیاری در روزهای مختلف سال دارد و به همین دلیل نمی توان قیمت خاصی برای بلیط ها در نظر گرفت. عوامل متعددی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر خواهد گذاشت و از جمله مهمترین موارد تاثیرگذار بر قیمت می توان به نوع مسیر پروازی اشاره کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سازمان هواپیمایی: اوکراین قواعد بین‌المللی را نقض کرد
روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی به نقل از رسانه‌های اوکراینی یک فایل صوتی منتشر شد که به دقایق منتهی به حادثه سقوط تلخ هواپیمای اوکراینی در آسمان ایران اختصاص داشت. این فایل که نخستین ‌بار توسط پایگاه خبری «رکنا» منتشر شده، مذاکرات برج مراقبت با خلبانان یکی از پروازهای داخلی در زمان حادثه به وجود آمده برای پرواز هواپیمای اوکراینی را در خود جای داده که در بخشی از آن خلبان به مشاهده یک نور و انفجار در مسیر پروازی خود اشاره می‌کند و پس از آن تلاش برج مراقبت برای ارتباط‌گیری با خلبان پرواز اوکراینی بی‌نتیجه می‌ماند. این حادثه که بر اساس اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح ایران به دلیل خطای انسانی و شلیک موشک به این هواپیما رخ داده در طول هفته‌های گذشته …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / چین / ماهان / کرونا / سازمان بهداشت جهانی / سازمان هواپیمایی
توقف فروش بلیت ماهان‌ در مسیر پروازی چین
طبق اعلام شرکت هواپیمایی ماهان، این شرکت بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی و نقطه نظرات سازمان هواپیمایی کشوری ایران نسبت به توقف فروش بلیت در مسیر چین-ایران و بلعکس، تا پایان ماه فوریه سال جاری میلادی اقدام کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
برخورد 2هواپیما در فرودگاه مهرآباد
هواپیمای نظامی سی-130هنگام برخاستن از زمین با هواپیمای ایرباس -300برخورد کرد و دو هواپیما آتش گرفتند. به گزارش همشهری، برخورد دو فروند هواپیما روی باند فرودگاه مهرآباد تهران در صبح چهارشنبه به کشته شدن 10نفر انجامید. یک فروند هواپیمای آموزشی سی-130متعلق به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هنگام پرواز آموزشی و در لحظه برخاستن از باند فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی از مسیر پروازی خود منحرف شد و با هواپیمای مسافربری بدون مسافر ایرباس -300متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که برای …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / مرکز کنترل ترافیک هوایی ایران / مقصود اسعدی سامانی / انجمن شرکت های هواپیمایی / پروازهای عبوری
افزایش تدریجی پروازهای عبوری از آسمان ایران
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: آسمان ایران، امن‌ترین مسیر پروازی است و از نظر تعرفه‌های عبور نیز، برای پروازهای عبوری مقرون به صرفه است.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سلیمانیه / جزیره کیش / فرودگاه‌های استان هرمزگان
نخستین پرواز از سلیمانیه عراق در کیش به زمین نشست
بندرعباس - مسیر پروازی سلیمانیه – کیش راه‌اندازی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرودگاه مشهد / فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد / باکو / جمهوری آذربایجان / گردشگری مذهبی / محمود امانی بنی
راه‌اندازی مسیر پروازی باکو-مشهد-باکو از دوشنبه ۲۵ آذر
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی از راه اندازی مسیر پروازی باکو-مشهد-باکو از دوشنبه ۲۵ آذر ماه امسال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / استانی-اجتماعی / فرودگاه سمنان
برقراری پرواز سمنان-مشهد از فردا/ استقبال سمنانی‌ها از اولین پرواز
معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به آماده شدن فرودگاه سمنان گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" مسیر پروازی مشهد مقدس به سمنان و بالعکس را از فردا ۱۴ آبان ماه برقرار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
برقراری 2 مسیر پروازی جدید ایلام و کرمانشاه به نجف برای ایام اربعین+ قیمت بلیت/ پروازهای اربعین به موقع انجام می‌شود
ایلنا: معاون بازرگانی ایران ایر اظهار داشت: بدهی ایران ایر به این فرودگاه پرداخت شده و اگر مشکلی وجود داشت اجازه پرواز داده نمی‌شد. در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد…
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
راه اندازی ۲ مسیر پروازی جدید به نجف/ قیمت ۱.۵ میلیون تومانی پرواز اربعین
معاون بازرگانی و عملیات شعب ایران ایر از برقراری پرواز رفت و برگشت ایلام-نجف و کرمانشاه-نجف با قیمت ۱.۵ میلیون تومانی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / همراه اول / محمدجواد آذری جهرمی
کدام اختصاصی؟ ۴ مسیر پروازی ۴۰ مسافر؟
تهران- ایرنا- همراه اول گزارش داد، اوایل هفته یک برگ سند در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد این شرکت مبلغ ۱۰۷میلیون تومان جهت سفر وزیر ارتباطات و هیات همراه به حساب شرکت هواپیمایی ماهان واریز کرده است. این سند مربوط به دو سال قبل، برای حضور و همراهی حدود ۴۰ نفر و البته در چهار مسیر پروازی است و ربطی به اجاره هواپیمای اختصاصی برای وزیر ارتباطات ندارد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
مسیر پروازی والیبال ایران به ژاپن مشخص شد/ ملی‌پوشان جمعه ایران را ترک می‌کنند
کاروان والیبال ایران جمعه تهران را به مقصد ژاپن برای حضور در رقابت‌های جام‌جهانی ترک خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
موضع سخنگو در مورد نرخ بلیت‌ هواپیما
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که بلیت‌های هواپیما به نرح آذر پارسال برنمی‌گردد. رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با «ایسنا» درباره اینکه در نرخ‌های جدیدی که مسیرهای پرتردد پروازی مشمول کاهش قیمت شده، تکلیف بقیه پروازهای داخلی چه می‌شود، اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی بلیت پروازهای‌شان را براساس نرخ نامه جدید می‌فروشند که قیمت آنها در ۶۰ مسیر پروازی ارزان‌تر از نرخ‌های آذر ماه سال ۱۳۹۷ بوده و به‌صورت میانگین بلیت هواپیما در پروازهای داخلی ارزان‌تر از نرخ‌های پارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
سخنگوی سازمان هواپیمایی: بلیت‌ هواپیما به نرخ‌های آذر بر نمی‌گردد/ پرترددها ارزان‌تر از پارسال
جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره اینکه در نرخ‌های جدیدی که مسیرهای پرتردد پروازی مشمول کاهش قیمت شده، تکلیف بقیه پروازهای داخلی چه می‌شود؟ گفت: شرکت‌های هواپیمایی بلیت پروازهای‌شان را بر اساس نرخ نامه جدید می‌فروشند که قیمت آن‌ها در ۶۰ مسیر پروازی ارزان‌تر از نرخ‌های آذر ماه سال ۱۳۹۷ بوده و به صورت میانگین بلیت هواپیما در پروازهای داخلی ارزان‌تر از نرخ‌های پارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / قیمت بلیط / رواز داخلی
قیمت جدید بلیت پرواز‌های داخلی
برای رسیدن به مقایسه درست بیش از ۱۰ مبدأ و مقصد پر تردد که اتفاقا جزو مسیر‌های پرمسافر و پر مشتری در ایرلاین‌ها محسوب می‌شوند را انتخاب کردیم و حداکثر نرخ سابق تعیین شده در تیر ماه امسال را با حداکثر نرخ کنونی (شهریور ماه امسال) بررسی کردیم، در این ۱۰ مسیر پروازی قیمت ۴۷۱ هزار و ۱۰۰ تومانی بلیت پرواز بندرعباس-کیش با سه درصد کاهش به ۴۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و کمترین کاهش قیمت را تجربه کرده است و در مقابل پرواز کیش–مشهد با کاهش حدود ۳۶ درصدی ۳۵۸ هزار تومان ارزان‌تر از گذشته شده و از یک میلیون و ۳۵۲ هزار تومان به ۹۹۴ هزار تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: کاهش ۱۴ درصدی قیمت بلیت هواپیما
اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره جدول نرخ پروازهای داخلی که از ۲۱ ماه جاری اجرایی شده است، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده قیمت‌های جدید پروازهای داخلی در مقایسه با نرخ‌های آذرماه سال گذشته در ۶۰ مسیر پروازی پرتردد ۱۴ درصد کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / فرودگاه بین‌ المللی هاشمی نژاد
راه‌اندازی پرواز مشهد-فرودگاه امام- تاجیکستان از هفته آینده
تهران- ایرنا- بعد از برقراری پرواز کیش از فرودگاه امام، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از راه‌اندازی مسیر پروازی مشهد- شهر فرودگاهی امام خمینی- تاجیکستان و برعکس خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
آیا نقاط پروازی ایران در فضای خلیج فارس و تنگه هرمز پس از تنش‌های اخیر منطقه‌ای افزایش یافته است؟
شفقنا اقتصادی - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند آسمان ایران را ناامن نشان هند تا میزان پرواز عبوری از آن کاهش پیدا کند اما ما توانسته‌ایم با ارائه خدمات استاندارد به ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی همچنان مسیر پروازی ایر…
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
رایزنی کشورهای شمال آمریکا با ایران برای افزایش روابط فرودگاهی/ نقاط ممنوعه پروازی در خلیج فارس افزایش نیافته است/ ادعای ناامنی فضای عبوری آسمان ایران خنده‌دار است
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند آسمان ایران را ناامن نشان هند تا میزان پرواز عبوری از آن کاهش پیدا کند اما ما توانسته‌ایم با ارائه خدمات استاندارد به ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی همچنان مسیر پروازی ایران را اقتصادی نگه داریم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران / فرودگاه بین‌ المللی اهواز / مدینه / خوزستان / اهواز
کاروان‌های حجاج خوزستانی از امروز وارد کشور می‌شوند
اهواز- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان گفت: اولین کاروان حجاج خوزستانی امروز شنبه از مسیر پروازی جده- اهواز وارد کشور می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
شلیک تیر اخطار؛ رویارویی جنگنده‌های چهار کشور برفراز دریای ژاپن
مسکو تاکید کرده است که مشکل فنی در یکی از هواپیماهای نظامی که پدافند هوایی کره به سوی آن شلیک کرد سبب تغییر مسیرش شده بود. به گفته یک افسر ارتش روسیه هواپیمای یاد شده به دلیل نقص فنی به منطقه ای نزدیک شد که خارج از مسیر پروازی تعیین شده بود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
گرانفروشی ایرلاین‌های داخلی
در حالی معاون وزیر راه نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد را ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرده که قیمت این مسیر پروازی در آستانه ولادت امام رضا (ع) رکورد ۱.۲ میلیون تومان را ثبت کرده است، یعنی حدود ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر از قیمت اعلام شده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
گرانفروشی ایرلاین‌های داخلی؛ بلیت پرواز تهران-مشهد ۱.۲ میلیون تومان شد
در حالی معاون وزیر راه نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد را ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرده که قیمت این مسیر پروازی در آستانه ولادت امام رضا (ع) رکورد ۱.۲ میلیون تومان را ثبت کرده است، یعنی حدود ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر از قیمت اعلام شده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
برقراری ۲ مسیر پرواز خارجی جدید از ترمینال سلام فرودگاه امام
تهران- ایرنا- دو هفته پس از افتتاح ترمینال جدید فرودگاه امام، سرپرست اداره کل عملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از برقراری ۲ مسیر پروازی جدید از ترمینال سلام این فرودگاه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / ایران / بلیط / مسافران / هواپیما / قطعی اینترنت
پایین ترین قیمت بلیط هواپیما به سراسر دنیا با پشتیبانی 24 ساعته
با توجه به اینکه نرخ بلیط هواپیما داخلی و خارجی بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند زمان و میزان تقاضا برای خرید بلیط در یک مسیر خاص، کلاس پروازی و نوع هواپیما و همچنین مسیر پروازی و مسافت بین مبدا و مقصد تعیین می شود، در نتیجه قیمت ها با هم تفاوت زیادی دارند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
آسمان ایران امن است
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: آسمان ایران امن است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی دریافت نکرده‌ایم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه حریم هوایی ایران و حوزه خلیج‌فارس و سایر مسیر‌ها امن است گفت: آسمان ایران روی تمامی پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی باز است و تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر مسیر پروازی شرکت‌های هواپیمایی که مسیر عبورشان را از فضای ایران انتخاب کرده بودند دریافت نکرده‌ایم. وی ادامه داد: انتخاب مسیر از نظر شرکت‌های هواپیمایی برای عبور از آسمان هر کشوری در هر منطقه جغرافیایی، مبتنی بر کوتاهی مسیر و صرفه اقتصادی بیشتری است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
ایرلاین‌های بین‌المللی از پرواز در آسمان ایران اجتناب می کنند
در پی هدف گرفتن یک فروند پهپاد آمریکا از سوی موشک های سپاه پاسداران ایران، شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی تغییر مسیر پروازی خود را برای امتناع از ریسک عبور از حریم هوایی ایران آغاز کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / ایالات متحده آمریکا / شرکت هواپیمایی / خلیج فارس / ایران
دستور واشنگتن به هواپیمایی ها برای جایگزین کردن مسیر خلیج فارس
دولت آمریکا به شرکت های هواپیمایی این کشور دستور داد به جای مسیر پروازی خود در خلیج فارس، مسیر دیگری را جایگزین کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
«الظفره» امارات مبدأ پرواز پهپاد آمریکایی ساقط شده+ فیلم مسیر پرواز
بر اساس فیلم منتشرشده از مسیر پروازی پهپاد جاسوسی RQ-4 آمریکایی که صبح امروز توسط نیروی هوافضای سپاه ساقط شد، مبدأ پروازی این پهپاد، پایگاه هوایی الظفره امارات بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
مبداء حرکت پهپاد ساقط شده آمریکا در هرمزگان از پایگاه هوایی الظفره امارات بوده است
بر اساس فیلم منتشرشده از مسیر پروازی پهپاد جاسوسی RQ-4 آمریکایی که صبح امروز توسط نیروی هوافضای سپاه ساقط شد، مبدأ پروازی این پهپاد، پایگاه هوایی الظفره امارات بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / شرکت ترکیش‌ایرلاینز / فرودگاه بزرگ استانبول / گروه هتل‌های یوتل
ترکیش ایرلاینز چطور سلطان آسمان‌ها می‌شود؟
اگر استانبول را در مرکز یک دایره تصور کنیم و شعاع این دایره را یک مسیر پروازی سه ساعته در نظر بگیریم، در محیط این دایره ۱.۵ میلیارد نفر جمعیت زندگی می‌کنند. در این دایره بخش‌هایی از سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا و همچنین ۱۳۰ مقصد هوایی وجود دارد. همین جایگاه استراتژیک، ترک‌ها را ترغیب می‌کند تا از ظرفیت پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه برای رشد و رونق اقتصادی نهایت بهره را ببرند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
راه اندازی تاکسی هوایی در 2 مسیر تا پایان سال
تلاش می‌کنیم تا پایان سال، تاکسی هوایی حداقل در دو مسیر پروازی راه اندازی شود تا موانع و مشکلات این بخش شناسایی شده و برای حل آن‌ها راهکار‌های مناسبی بیاندیشیم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصاد / فرودگاه گرگان / رامین آذری / استان گلستان
مسیر پروازی گرگان - رشت - تبریز فعال شد
گرگان - ایرنا - مدیرکل فرودگاه های استان گلستان از فعال شدن خط پروازی گرگان - رشت - تبریز خبر داد و گفت : این مسیر جدید از فردا دوشنبه 30 اردیبهشت 98 و با استفاده از هواپیماهای شرکت ایران ایر عملیاتی می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
۲۵ پرواز لاکچری در ایران!
در حال حاضر دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی کشور که شامل سقف و کف قیمت‌ها می‌شود، مطابق با با نرخ‌های مصوب آذرماه سال ۱۳۹۸ است، با این حال ۲۵ مسیر پروازی در داخل کشور توسط هفت شرکت هواپیمایی سقف قیمتی بالاتر از ۹۰۰ هزار تومان دارد و بالاترین سقف قیمت بلیت هواپیما در کشور رقمی معادل یک میلیون و ۲۰ هزار تومان است، رقمی که شاید خرید آن برای بسیاری از مردم عادی دست نیافتی است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
فرود اضطراری هواپیمای اصفهان - قشم
اقتصاد نیوز: هواپیمای مسیر پروازی اصفهان- قشم در فرودگاه بندرعباس به دلیل نقص فنی فرود اضطراری کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۰
تنش هوایی هند و پاکستان 33 مسیر پروازی را در روسیه تغییر داد
مسکو - ایرنا - معاون وزیر راه و ترابری روسیه اعلام کرده است که تنش هوایی بوجود آمده میان هندوستان و پاکستان در آسمان کشمیر، مسیر پروازی 33 هواپیمای روسیه را تغییر داده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •