سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
مصرف برق
آژیر قرمز مصرف برق به صدا درآمد
۱ ساعت قبل / مصرف برق / نیروگاه برق / شبکه برق
آژیر قرمز مصرف برق به صدا درآمد
آژیر قرمز مصرف برق به صدا درآمد مصرف برق کشور شب گذشته از مرز ۵۷ هزار مگاوات عبور کرد و به ۵۷ هزار و ۲۱۹ مگاوات رسید و به این ترتیب آژیرقرمز مصرف به صدا درآمد.مصرف برق شب گذشته براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران درساعت ۲۰ و ۵۸ دقیقه نسبت به شب قبل‌تر از رشد یک هزار و ۹۴ مگاواتی برخوردار شد.
افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور
۳ ساعت قبل / مصطفی رجبی مشهدی / مصرف برق / وزارت نیرو
افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق از افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد و گفت: بخش کشاورزی نیز با ۴ درصد افزایش همراه بوده و برنامه‌های مدیریت بار در قالب ۲۹۶ هزار تفاهم‌نامه و بدون خدشه به روند تولید، با موفقیت اجرا شده است.
وظیفه خطیر رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی مصرف برق
۲۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / رسانه
وظیفه خطیر رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی مصرف برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: هرچه آگاهی مردم بیشتر باشد، مصرف کاهش خواهد یافت و این امر وظیفه رسانه‌ها را سنگین تر می‌کند.
تغییر ساعت کار ادارات کرمانشاه تا پایان مرداد تمدید شد
۲۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / معاون استانداری کرمانشاه
تغییر ساعت کار ادارات کرمانشاه تا پایان مرداد تمدید شد
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه اعلام کرد: به دلیل تداوم گرما و ضرورت صرفه جویی در مصرف برق، تغییر ساعت کار ادارات کرمانشاه که اجرای آن تا 20 مرداد اعلام شده بود، با درخواست شرکت توزیع برق تا پایان مرداد ماه تمدید شد.
خط قرمز برق در خراسان جنوبی روشن شد
۲۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / خاموشی / مصرف برق
خط قرمز برق در خراسان جنوبی روشن شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در پاسخ به این سوال که امکان قطعی برق در استان وجود دارد، گفت: در صورت عدم رعایت اصول مدیریت مصرف برق از سوی مشترکین و منفی شدن تراز تولید نیروگاهی کشور نسبت به مصرف، با توجه به ملاحظات فنی و پایدار شبکه امکان قطعی برق در هر استان وجود خواهد داشت.
۳۸ ساعت قبل
شاه بیت بهره وری در سازمانها ،اثر بخشی آن می باشد
اصفهان – بهمن راعی : نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، دکترمهدی طغیانی با حضور در ستاد شرکت توزیع برق اصفهان واقع در خیابان میر از دستاوردها و توانمندی های این شرکت بازدید نمود و پیرامون چالش ها ،فرصت های صنعت برق با مدیر عامل و معاونین شرکت به گفتگو پرداخت .طغیانی در خصوص عملکرد شرکت توزیع برق اصفهان گفت : دیدگاهها و بازخوردهای مردم کیل و اندازه عملکرد این شرکت خدمت رسان را به نمایش گذاشته است و تا آنجا که خبرهایی در این حوزه به ما رسیده بیشتر بر رضایت مردمی دور می زند .طغیانی در ادامه گفت :باید افق ها و تصمیم های پیش رو را به رضایتمندی هر چه بیشتر مردم نزدیک کنید که به حمد ا…دیدگاه فکری مدیران این شرکت این شرایط را فراهم نموده است .وی تاکید کرد : اگر قوانینی وجود دارد که معارض …
۳۸ ساعت قبل
بازدید سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی از برخی واحدهای تولیدی
اراک ـ کمال‌آبادی: همزمان با فرارسیدن 21 مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک و متوسط سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی و معاونین و مدیران این شرکت از برخی واحدهای تولید بازدید نمودند.با فرارسیدن 21 مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک ، سرپرست و معاونین ومدیران این شرکت  با حضور در برخی واحدهای تولیدی مستقر در  شهرک صنعتی خیرآباد از نزدیک در جریان تنوع تولید و مشکلات صنایع مستقر در این شهرک قرار گرفتند و با اهداء لوح از آنان تقدیر بعمل آمد.سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در حاشیه این بازدید گفت: در شرایط کنونی  و در سالی که به نام جهش تولید نام گذاری شده است رفع موانع تولید و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و ایجاد شرایط مناسب جهت تولید ضروری است.وی افزد :  بهره گیری از صنایع کوچک و متوسط می …
۳۸ ساعت قبل
گزارش برقی مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان به مناسبت روز خبرنگار
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار، از وضعیت شبکه برق و مشکلات آن گزارشی را ارائه کرد.محمود دشت بزرگ با بیان اینکه روز خبرنگار (۱۷ مرداد) فرصتی است تا از تلاشگران عرصه رسانه که حلقه واسط بین حاکمیت و مردم است تشکر و قدردانی کرد، گفت: فعالین عرصه رسانه پل ارتباطی سازمان ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای بخش های مختلف نقش سخنگوی مردم را نیز بر عهده دارند و کم و کاستی ها را اطلاع رسانی می کنند.وی بیان کرد: در سالیان اخیر بحث مدیریت مصرف یکی از راهبردهای اساسی صنعت برق کشور بوده و نقش کلیدی در این مساله را رسانه ها بر عهده داشته اند و همکاری آنها با این این شرکت باعث شده تا رتبه اول مدیریت مصرف در کشور را استان خوزستان کسب کند.مدیرعامل شرکت برق منطقه …
۳۸ ساعت قبل
برترین‌های جشنواره نیرو و رسانه معرفی و تجلیل شدند
وزیر نیرو در آیین تجلیل از برترین‌های جشنواره نیرو و رسانه با تاکید بر نقش مهم خبرنگاران در عرصه‌های جامعه به ویژه در مقابله با اهداف دشمنان و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران اظهار داشت: همزمانی روز خبرنگار با عید سغید غدیر به فال نیک می‌گیریم و به همه خبرنگاران در عرصه صنعت آب و برق تبریک و تهنیت می‌گویم.رضا اردکانیان با قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره افزود: آثار مهم و مطلوبی به جشنواره نیرو و رسانه ارسال شد که زحمات همه دست اندرکاران قابل تقدیر و ستایش است.وزیر نیرو سال ۱۴۰۰ را آخرین سال این قرن دانست و بیان کرد: در آستانه خاتمه فعالیت دولت توجه به عملکرد دولت امری مهم و ضروری است که در این راستا خبرنگاران نقش مهمی دارند.وی، با بیان اینکه در شرایط تحریم ظالمانه هدفی مشترکی بین …
۳ استان در وضعیت قرمز مصرف برق
۴۱ ساعت قبل / مصطفی رجبی مشهدی / مصرف برق / صنعت برق
۳ استان در وضعیت قرمز مصرف برق
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، از قرمز بودن وضعیت مصرف برق ۳ استان کشور، خبر داد.
وضعیت قرمز برقی در سه استان
۴۴ ساعت قبل / افزایش مصرف برق / صنعت برق کشور
وضعیت قرمز برقی در سه استان
به گزارش ایرنا، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق افزود: ظهر امروز ۷استان در وضعیت قرمز قرار داشتند اما با شروع برنامه های مدیریت بار، این تعداد به ۳استان قرمز(یزد کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان) و یک استان زرد (کرمان)کاهش یافت.
جزئیات نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی مدارس اعلام شد
۴۷ ساعت قبل / آموزش / الگوی مصرف / آب / مدارس
جزئیات نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی مدارس اعلام شد
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحدهای آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.
ابلاغ دستورالعمل و نحوه تعیین الگوی مصرف انرژی واحدهای آموزشی
۲ روز قبل / وزارت آموزش و پرورش / انرژی / ابلاغ
ابلاغ دستورالعمل و نحوه تعیین الگوی مصرف انرژی واحدهای آموزشی
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل، نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحدهای آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.
اردکانیان: دوره اوج مصرف تابستان را بدون خاموشی پشت‌سر گذاشتیم
۲ روز قبل / رضا اردکانیان / مصرف برق
اردکانیان: دوره اوج مصرف تابستان را بدون خاموشی پشت‌سر گذاشتیم
رضا اردکانیان در گفت و گو با ایرنا افزود: سال‌های گذشته به طور متوسط، رشد اوج بار بیش از پنج درصد بود که این به معنای ضرورت احداث چند هزار مگاوات نیروگاه جدید برای پاسخگویی به این رشد اوج بار بود.
هفت روز دیگر رعایت کنید
۲ روز قبل / خاموشی / برق
هفت روز دیگر رعایت کنید
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: هرچند که در حال حاضر شرایط پیک مصرف نسبت…
۲ روز قبل
عادت نمی‌کنیم
حدود هفت سال پیش بود که «ع» می‌گفت آرزویش این است که از اینجا برود. «اینجا» آن موقع اشاره به آبادان داشت. «ع» بچه خوزستان بود،‌ زاده آبادان و خیلی وقت بود که فکر رفتن داشت، فکری که تابستان‌ها پررنگ‌تر می‌شد. این حرف را هم تابستان بود که می‌زد، وسط این نقشه کشیدن برای رفتن به جایی که اینقدر گرم نباشد ازدواج کرده بود، بچه‌دار شده بود و وقتی داشت می‌گفت دیگر همین چند ماهه می‌روم، بچه دومش را انتظار می‌کشید. رفتن برای او به معنای مهاجرت به خارج از مرزها نبود، فقط دنبال جایی می‌گشت که هوا خنک‌تر باشد. برای همین همه فکرش شده بود کوچ به همدان. همدان خوب بود، همدان خنک بود. «ع» هیچ‌وقت به …
یارانه انرژی در ایران؛ تصویر مصرف برق در بخش خانگی
۲ روز قبل / انرژی برق / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / یارانه مصرف / شرکت‌ توزیع نیروی برق
یارانه انرژی در ایران؛ تصویر مصرف برق در بخش خانگی
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت مصرف و فروش برق، گامی ابتدایی ولی اساسی جهت تدوین سیاست‌های اصلاح وضع موجود است.
بازگشت پیک مصرف برق به زیر ۵۰ هزار مگاوات بعد از ۲ ماه
۲ روز قبل
بازگشت پیک مصرف برق به زیر ۵۰ هزار مگاوات بعد از ۲ ماه
مجموعه وزارت نیرو و شرکت توانیر امیدوار است تا پیک مصرف برق تابستان 99 به پایان رسیده باشد و دیگر شاهد بازگشت مصرف برق به رقمی بالاتر از 58 هزار مگاوات همچون هفته پایانی تیرماه و دوهفته ابتدایی مردادماه نباشیم.
مصرف برق در هفته ای که گذشت/ فاصله گرفتن پیک مصرف از مرز ۵۸ هزار مگاوات با کاهش دما
۴ روز قبل / صنعت برق ایران
مصرف برق در هفته ای که گذشت/ فاصله گرفتن پیک مصرف از مرز ۵۸ هزار مگاوات با کاهش دما
در هفته ای که گذشت با کاهش نسبی دمای هوا در نقاط مختلف کشور، پیک مصرف از مرز ۵۸ هزار مگاوات فاصله گرفت.
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
۴ روز قبل / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / وزارت نیرو
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
تهران - ایرنا - شدت مصرف برق در بخش غیر مولد خانگی در کشورمان بیش از استانداردهای جهانی است و همین امر ضرورت مدیریت مصرف را در فصل تابستان دوچندان ساخته، به نظر کارشناسان با چند ترفند ساده می‌توان مصرف برق را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
۵ روز قبل
تولید 4میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی در نیروگاه شهیدرجایی
بیش از 4میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در 4ماهه امسال از سوی واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ در 4ماهه سال جاری، 4میلیارد و 76میلیون و118هزارکیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در واحدهای سیزده گانه نیروگاه، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.از این میزان انرژی، 1میلیارد و 835میلیون و 884هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و 2میلیارد و 240میلیون و 234هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه بخار تولید شده است.در بازه زمانی 4ماهه امسال، از این میزان انرژی، 55درصد، سهم تولید واحدهای بخاری و 45درصد هم سهم تولید واحدهای سیکل ترکیبی بوده است.معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه، هرساله با پایان فصل …
۵ روز قبل
شروط نداشتن خاموشی در تابستان
با کاهش حجم سرمایه‌گذاری‌ها برای ساخت نیروگاه و از طرف دیگر افزایش مصرف بی‌سابقه برق در ایران باز هم این پرسش مطرح می‌شود که آیا خاموشی‌ها در کمین نشسته‌اند یا خبری از قطعی‌های برق در تابستان نخواهد بود؟ برخی تحلیلگران معتقدند اگر سرمایه‌گذاری‌ها در بخش تولید همچنان آب روند و در آنسو روند مصرف برق همچنان صعودی باشد، احتمال بازگشت خاموشی‌ها در تابستان‌‌های گرم دور از ذهن نخواهد بود. اما سکاندار وزارت نیرو معتقد است نداشتن خاموشی‌ها در تابستان چند شرط دارد. به اعتقاد او لازمه نداشتن خاموشی در تابستان، ایجاد ظرفیت تولید برق پنج درصدی است. او در گفت‌وگو با «ایرنا» در این رابطه گفت: هر سال بیش از پنج درصد اوج بار مصرف برق را شاهد هستیم. شروط نداشتن خاموشی در تابستان، ایجاد ظرفیت پنج درصدی است.
۵ روز قبل
عامل قطعی مکرر برق پایتخت دستگیر شد
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: عامل قطعی‌های مکرر پایتخت دستگیر و از محل آنها بیش از ۲ تن کابل برق کشف و ضبط شد. به گزارش «ایسنا» مهدی رضایی مدیر دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت با بیان اینکه خاموشی‌های ناخواسته باعث رنجش‌خاطر شهروندان شده است، به تشریح علل برخی از قطعی‌های برق پایتخت پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین علت‌های قطعی برق، سرقت کابل‌ها توسط برخی از افراد بوده است که متاسفانه این موضوع مشکلات فراوانی برای شهروندان به وجود آورده است. وی با بیان اینکه سرقت کابل‌های شبکه برق باعث فشار به شبکه توزیع و منجر به افزایش مصرف برق می‌شود، خاطرنشان کرد: سودجویی سارقان باعث سلب آرامش شهروندان شده به‌طوری که حتی جان آنها ممکن است به خطر بیفتد.
ادارات و مراکز حساس استان همدان از برق اضطراری استفاده کنند
۵ روز قبل / شیرزاد جمشیدی / شرکت توزیع نیروی برق استان همدان / مصرف برق
ادارات و مراکز حساس استان همدان از برق اضطراری استفاده کنند
همدان - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از مدیران ادارات و مراکز حساس درخواست کرد در راستای ارائه خدمات بهتر به عموم مردم استفاده از ژنراتور و برق اضطراری را در دستور کار خود قرار دهند.
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
۵ روز قبل / برق / رشد / کشاورزی / معاون / هرمزگان
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
ایلنا: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پیش بینی مصرف برق طی هفته آینده تصریح کرد: شنبه تعطیل است و مشکلی نیست، یکشنبه مصرف عادی خواهد بود اما روزهای دوشنبه و…
گرما در خوزستان و لزوم مصرف بهینه برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
گرما در خوزستان و لزوم مصرف بهینه برق
دما بالای هوا در خوزستان ضرورت صرفه جویی در مصرف برق را دوچندان کرده است.
خاموشی های گاه و بی گاه و رنج تحمل گرمای تابستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / برق / استانی-اجتماعی / خاموشی برق
خاموشی های گاه و بی گاه و رنج تحمل گرمای تابستان
با فرا رسیدن فصل گرما و افزایش استفاده از وسایل سرمایشی مصرف برق افزایش یافته و همین امر باعث شده است که شاهد خاموشی های چند ساعته باشیم که گاهی در گرم ترین ساعات روز اتفاق می افتد و رنج تحمل گرمای تابستان را دو چندان می کند.
طراحی آسانسورهایی با مصرف برق کمتر
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / چهل سال با جهاد دانشگاهی / آسانسور / برق
طراحی آسانسورهایی با مصرف برق کمتر
پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی موفق به طراحی و ساخت موتور و درایو آسانسور گیرلس شده‌اند که این سیستم پس از آزمایشات نهایی به مرحله تولید خواهد رسید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه پیک مصرف برق در تیرماه ۳.۶ درصد رشد داشته است، گفت: در چهار ماهه نخست سال ۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق در نیروگاه های خوزستان تولید شده است.فرامرز شادفر بیان کرد: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات ساعت است که ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و در بخش حرارتی ۵ هزار و ۲۷ مگاوات است، در بخش DG نیز ۶۵ مگاوات ظرفیت وجود دارد.وی تصریح کرد: از ۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق تولیدی ۴۱.۲ درصد را نیروگاه های برق آبی و ۵۸.۱ درصد را نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی تولید کرده اند و سهم نیروگاه های تولید پراکنده ۰.۷ درصد بوده است.مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ¬ای خوزستان افزود: …
کاهش ساعت کار شعب بانک ایران زمین در استان بوشهر/ چهارشنبه تعطیل شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استان بوشهر / ایران / برق / زمین / ساعت کار
کاهش ساعت کار شعب بانک ایران زمین در استان بوشهر/ چهارشنبه تعطیل شد
تمامی ادارات و بانک‌های استان بوشهر در راستای کاهش مصرف برق تعطیل شدند.
صرفه جویی ۳۵۰۰ مگاواتی برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / برق / تولید برق
صرفه جویی ۳۵۰۰ مگاواتی برق
معاون هماهنگی و توزیع توانیر گفت: امسال در اوج‌مصرف، با همکاری مردم، ۳۵۰۰ مگاوات در مصرف صرفه جویی شد.
سامانه املاک با اطلاعات وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو تکمیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ابوالفضل نوروزی / کارشناس حوزه مسکن / مالیات بر خانه‌های خالی
سامانه املاک با اطلاعات وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو تکمیل می‌شود
یک کارشناس مسکن تاکید کرد اگر وزارت خانه های نفت و نیرو اطلاعات و شناسه های کنتورهای آب، برق و گاز را در اختیار سامانه ملی املاک و اسکان قرار ندهند و قبض ها بر اساس این سامانه صادر نگردد، نباید مجاز به اخذ هزینه بابت مصرف کنتورها از ساکنان یا مالکان باشند.
دوره‌های آموزشی مصرف اقتصادی انرژی در استان سمنان برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانداری سمنان / دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان / حسن سعدالدین
دوره‌های آموزشی مصرف اقتصادی انرژی در استان سمنان برگزار می‌شود
سمنان- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان ضمن بیان اینکه آموزش و یکی از مهم‌ترین ارکان ‏دست‌یابی به اهداف حوزه صرفه‌جویی است، گفت: دوره‌های مدیریت مصرف برق برای کارکنان دولتی در استان برگزار ‏می‌شود‎.‎
صرفه‌جویی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق/ کاهش۵۵۰۰ مگاواتی مصرف در ساعات اوج پیک
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انرژی / برق / سرمایه گذاری / صرفه جویی / صنعت
صرفه‌جویی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق/ کاهش۵۵۰۰ مگاواتی مصرف در ساعات اوج پیک
ایلنا: سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: اگر قرار بود برای تامین رقم 5 هزار و 500 مگاواتی که در ساعات اوج پیک صرفه‌جویی شد، نیروگاه جدید احداث کنیم، باید 100 هزار میلیارد…
مصرف برق در ایران ۴ برابر میانگین جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مصرف برق / ایران / قطعی برق
مصرف برق در ایران ۴ برابر میانگین جهانی
رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور گفت: ارزان بودن برق در ایران مهم ترین عامل افزایش مصرف در تمام بخش های صنعتی، کشاورزی و خانگی است
شکسته شدن رکورد مصرف برق در بوشهر/ پیک مصرف برق به مرز ۲۰۰۰ مگاوات رسید
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / اردشیر مذکوری / شرکت توزیع برق استان بوشهر / افزایش مصرف برق / مصرف برق
شکسته شدن رکورد مصرف برق در بوشهر/ پیک مصرف برق به مرز ۲۰۰۰ مگاوات رسید
بوشهر- مذکوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق بوشهر با بیان اینکه کاهش ۱۰۰ مگاواتی مصرف برق با تعطیلی ادارات در بوشهر اتفاق افتاد، گفت: رکورد مصرف برق شکسته شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
فرسودگی ٥٠ درصدی شبکه برق تهران
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران گفت: با افزایش دما و افزایش مصرف برق، میزان خرابی تجهیزات بالا می‌رود و باعث ایجاد خاموشی در محدوده‌های مختلف می‌شود. حمیدرضا منصوری، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، درباره علت خاموشی‌های پراکنده پایتخت که بعضا در مواردی شاهد تکرار منظم آن در ساعات روز هستیم، گفت: هر تجهیزی از جمله تجهیزات برقی احتمال معیوب شدن دارند؛ با افزایش دما و افزایش مصرف برق، نرخ خرابی تجهیزات بالا می‌رود و باعث ایجاد خاموشی در آن محدوده می‌شود.
افزایش مصرف انرژی در خوزستان در ۴ ماهه نخست امسال
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / برق / مصرف برق / شرکت برق منطقه‌ای خوزستان
افزایش مصرف انرژی در خوزستان در ۴ ماهه نخست امسال
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: انرژی مصرفی در چهار ماهه اول امسال برابر با ۱۴ هزار و ۶۶۸ گیگاوات ساعت بوده که نشان‌دهنده حدود ۲.۳۲ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مصرف برق / لاله زار / لوستر / فصل تابستان
(تصاویر) چشم لاله زار روشن
با فرا رسیدن فصل گرما استفاده ی شهروندان از وسایل سرمایشی افزایش می یابد که این خود امری طبیعی ست. مصرف بی رویه در تهران و برخی از شهرهای دیگر، کشور را با تهدید خاموشی مواجه ساخته که با سوء مصرف این روند سرعت بیشتری پیدا می کند. یکی از این نوع سوء مصرف ها لوستر فروشی های خیابان لاله زار است. دکان هایی با نور زیاد سبب مصرف بی رویه برق می شوند و در روزهای گرمتر فصل تابستان با قطعی برق روبرو خواهیم بود.
رمزارزها می‌توانند به سامانه نیما کمک کنند/ امکان ارزآوری ۲۵ میلیون دلاری در صورت عدم تبعیض
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / انرژی / سرمایه گذاران / صرفه جویی / صنعت / گاز
رمزارزها می‌توانند به سامانه نیما کمک کنند/ امکان ارزآوری ۲۵ میلیون دلاری در صورت عدم تبعیض
ایلنا: در صورت حمایت صحیح از صنعتگران استخراج، فقط با مصرف 500 تا 700 مگاوات برق ارزآوری ماهانه 20 تا 25 میلیون دلاری خواهیم داشت.
ساعات کار بانک‌های بوشهر کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / داریوش زراعتگر / بانک ها / مصرف برق / کاهش ساعت کاری
ساعات کار بانک‌های بوشهر کاهش یافت
بوشهر- زراعت‌گر، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها در بوشهر از کاهش ساعات کار بانک‌های استان باهدف صرفه‌جویی در مصرف برق خبر داد.
فرسودگی ٥٠ درصد شبکه برق تهران/نقص تجهیزات؛ یکی از علل خاموشی‌های پایتخت
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / صرفه جویی در مصرف برق / مصرف برق / قیمت برق / برق رسانی
فرسودگی ٥٠ درصد شبکه برق تهران/نقص تجهیزات؛ یکی از علل خاموشی‌های پایتخت
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران گفت:با افزایش دما و افزایش مصرف برق، میزان خرابی تجهیزات بالا می رود و باعث ایجاد خاموشی در محدوده‌های مختلف می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هوای داغ، شرجی زیاد، مصرف بالا و بعد ...
گروه اجتماعی| وقتی رطوبت هوا از 80 درصد می‌گذرد لحظه‌ای بدون کولر گازی سپری کردن یعنی چسبیدن زیرپیراهنتان به تن و خیس عرق شدن. وقتی رطوبت هوا از 80 درصد گذشت و دمای هم طبق معمول از 50 زندگی شکل دیگری به خود می‌گیرد. حالا فکر کنید، بخواهید در این شرایط و در این هوا کار کنید و به این اوضاع و احوال شیوع ویروس کرونا را هم بیفزایید. آن هم در خطه‌ای چون خوزستان که یکی از استان‌های قرمز هفته‌های گذشته بوده و بحران هنوز از سر مردم این خطه و کادر درمان آن روی برنگردانده است. در چنین هوایی ماسک هم باید بزنید. خوشبختانه امسال تدبیر مسوولان استانی این بود که با ورود موج گرما در اواخر تیر و اوایل مرداد، ادارات دولتی را نیمه‌وقت یا تعطیل کردند. اما مگر می‌شود در چنین …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رکورد زنی مجدد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه رکورد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان مجددا شکسته شد، گفت: پیک مصرف برق در شبانه روز گذشته ۸ هزار و ۵۱۵ مگاوات بوده و رشدی ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشته است.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: روز شنبه (۲۱ تیرماه) اوج مصرف برق با هزار و ۳۷۸ مگاوات رکورد مصرف برق که مربوط به سال ۹۶ بود را شکست و در ۲۴ ساعت گذشته نیز رکورد مصرف جدیدی ثبت شده است.وی با بیان اینکه رکورد ۸ هزار و ۵۱۵ نشان می دهد که ظرفیت شبکه در سطح مناسبی است، بیان کرد: شبکه تحمل ظرفیت ساعت های اوج مصرف را دارد اما در دو هفته گذشته دماهای بالای ۵۰ درجه و افزایش شدید مصرف برق باعث شده بعضا به تجهیزات آسیب وارد شود.مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: گرمای شدید و بارگیری زیاد …
هفته سخت برقی و افزایش خسارت به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هفته سخت برقی و افزایش خسارت به خانواده‌ها
نیروگاه‌ها و خطوط انتقال و توزیع برق تحت فشار رشد مصرف به‌کار خود ادامه می‌دهند، اما ثبت رشد مصرف دورقمی در برخی استان‌ها نگران‌کننده شده و انتظار می‌رود بر تعداد استان‌های واقع شده در منطقه قرمز مصرف برق افزوده شود. روی دیگر سکه رشد مصرف برق، نوسان شدید و قطع برق  در قالب خاموشی‌های پراکنده است که باعث شده بسیاری از شهروندان این روزها شاهد آسیب‌دیدن وسایل برقی خود باشند. به‌گزارش همشهری، رشد بیش از 10درصدی مصرف برق در استان‌های خوزستان و زنجان تنها نمونه‌ای از خیزش مصرف محسوب می‌شود و مدیرعامل …
سخنگوی صنعت برق: روند مصرف برق در کشور از فردا افزایشی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / برق / نیروگاه برق / جیره‌بندی برق
سخنگوی صنعت برق: روند مصرف برق در کشور از فردا افزایشی می‌شود
رجبی گفت: میزان مصرف برق هم اکنون در اکثر مناطق کشور کاهش یافته اما از فردا مجدد روند افزایشی دارد.
مصرف برق کاهشی شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / البرز / مصرف بهینه برق / مرکزی / هرمزگان / گیلان
مصرف برق کاهشی شد
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق هم اکنون در اکثر مناطق کشور کاهش یافته است.
۴ درصد برق کشور در نیروگاه نکا تولید می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نیروگاه نکا / مصرف برق / محسن نعمتی / نیروگاه شهید سلیمی نکا
۴ درصد برق کشور در نیروگاه نکا تولید می شود
نکا- نعمتی، مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا با بیان اینکه ۴ درصد برق کشور در این نیروگاه تولید می شود، میزان تولید در چهار ماه اول امسال را بیش از سه میلیارد و ۶۱۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی اعلام کرد.
جبران خسارات مشترکین برق با بیمه/برق دزدی علت ایجاد نوسان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / مصطفی رجبی مشهدی / بیمه / خسارت
جبران خسارات مشترکین برق با بیمه/برق دزدی علت ایجاد نوسان
سخنگوی صنعت برق گفت: هموطنان می‌توانند از طریق سامانه بیمه مشترکان برق، نسبت به ثبت درخواست‌ها و خسارت‌های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبکه برق اقدام کنند .
مصرف برق در زنجان ۱۰ درصد رشد دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مصرف برق / علیرضا علیزاده / صنعت برق / شرکت توزیع برق زنجان
مصرف برق در زنجان ۱۰ درصد رشد دارد
زنجان- علیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق زنجان گفت: میزان مصرف برق در استان طی سالجاری نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد دارد.
۱۳۵ میلیارد ریال پاداش صرف‌جویی مصرف برق در غرب مازندران پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / برق مازندران / صرفه جویی در مصرف برق / مشترکان برق / کیوان فرح زاد
۱۳۵ میلیارد ریال پاداش صرف‌جویی مصرف برق در غرب مازندران پرداخت شد
ساری- مدیرعامل شرکت توزیع غرب مازندران گفت: سال قبل ۱۳۵ میلیارد ریال پاداش صرفه جویی برق به مشترکان منطقه پرداخت شده است.
پرداخت خسارت به متضررین نوسانات برق از ۲ماه دیگر/ شرکت بیمه‌ای خسارات برقی، هنوز تعیین نشده!
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / قطعی برق / قیمت برق / مصطفی رجبی مشهدی / شرکت توانیر / لوازم خانگی / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / پیک مصرف برق
پرداخت خسارت به متضررین نوسانات برق از ۲ماه دیگر/ شرکت بیمه‌ای خسارات برقی، هنوز تعیین نشده!
درحالی قیمت لوازم خانگی در ماه گذشته چند برابر شده که شرکت توانیر سقف خسارت پرداخت به خسارت‌دیدگان نوسانات برق را ۱۲ میلیون تومان اعلام کرده است. از طرفی با وجود اینکه بیش از ۴ ماه از ابتدای سال سپری شده هنوز تعیین شرکت بیمه ای طرف قرارداد با…
جای خالی شرکت های دانش بنیان‌ در مدیریت مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اکبر جلالی / پارک علم و فناوری آذربایجان غربی / اقتصاد دانش بنیان / شرکت های فناوری / مدیریت مصرف انرژی / مصرف برق
جای خالی شرکت های دانش بنیان‌ در مدیریت مصرف برق
ارومیه- مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی، قیمت پایین انرژی و نبود فضای کافی برای فعالیت را مهم ترین عامل برای فعالیت محدود شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه برق و مدیریت مصرف دانست.
صنایع استان سمنان تفاهم نامه کاهش مصرف برق امضا کردند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سید محمد موسوی زاده / مدیریت مصرف برق
صنایع استان سمنان تفاهم نامه کاهش مصرف برق امضا کردند
سمنان- موسوی زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سمنان با بیان اینکه صنایع استان با این شرکت تفاهم نامه‌ای در زمینه کاهش مصرف برق امضا کردند، گفت: مدیریت و کاهش مصرف و اوج بار در زمره مفاد این تفاهم‌نامه است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست باغملک وارد شهرستان شد
مدیر امور بهره برداری ناحیه مارون شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست ۴۰۰ کیلو ولت باغملک وارد شهرستان شده و ظرف یک ماه آینده وارد مدار می شود.رضا محمدیان بیان کرد: این دومین ترانس ۴۰۰ کیلو ولت پست باغملک است که وارد شهرستان شده و به زودی مراحل نصب و راه اندازی در پست شروع و در شهریور وارد مدار می شود.وی با بیان اینکه این ترانس ۲۳۰ تنی به سفارش شرکت برق منطقه ای خوزستان در شرکت آریا ترانس سمنان ساخته شده، تصریح کرد: ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست باغملک به دلیل وزن بالا، مسیری طولانى راطى تا وارد پست ۴۰۰ کیلو ولت باغملک شود.مدیر امور بهره برداری ناحیه مارون شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: با نصب این ترانس پایداری شبکه برق منطقه افزایش پیدا می کند و با ظرفیت سازی انجام شده …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عکس| قبض‌های برق نجومی شخصیت‌های معروف جهان
از ملکه "الیزابت" تا "التون جان" خواننده معروف مصرف انرژی زیادی در مکان‌های زندگی شان دارند.
استفاده از نادرست از وسایل سرمایشی، مهمترین دلیل افزایش مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مصرف برق / شرکت توانیر / ابوذر صالحی
استفاده از نادرست از وسایل سرمایشی، مهمترین دلیل افزایش مصرف برق
صالحی، مدیرکل روابط عمومی توانیر گفت: هفته گذشته، همزمان با بالارفتن دمای هوا، مصرف برق به طور چشمگیری افزایش یافت و همین امر باعث شد که صنعت برق روزهای سختی را پشت سربگذارند.
رشد مصرف ۱۶ درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-اقتصادی / مصرف برق / خراسان شمالی
رشد مصرف ۱۶ درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص در خراسان شمالی
رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق خراسان شمالی از رشد مصرف ۱۶درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص این استان طی ۲۰ روز گذشته خبر داد.
۹۸ درصد خسارات حوزه برق از نوسانات تجهیزات برقی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / مصطفی رجبی مشهدی / تولید برق
۹۸ درصد خسارات حوزه برق از نوسانات تجهیزات برقی است
سخنگوی صنعت برق گفت: ۹۸ درصد از خسارات در حوزه برق مربوط به نوسانات و خسارات ناشی از تجهیزات برقی و بقیه موارد مربوط به نقص عضو و انفجار است.
پاداش همکاری صنایع در اوج مصرف شب، ۳ برابر روز است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / تولید برق / نیروگاه برق
پاداش همکاری صنایع در اوج مصرف شب، ۳ برابر روز است
معاون توزیع برق شرکت توانیر گفت: پاداش همکاری صنایع در اوج مصرف شب سه برابر همکاری آن‌ها در اوج مصرف روز است.
برق بخش صنعت شامگاه روز تعطیل رکورد شکست
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
برق بخش صنعت شامگاه روز تعطیل رکورد شکست
تهران- ایرنا - شرکت مدیریت شبکه برق ایران در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: مصرف برق بخش صنعت شامگاه جمعه (دهم مرداد) با رشد همراه شد و به بیش از پنج هزارمگاوات رسید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فریب آگهی سامانه‌های کاهنده مصرف برق را نخورید
سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع نیروی برق شیراز از مشترکان این شرکت خواست مراقب سوء استفاده کنندگانی که با تبلیغ و عرضه محصولاتی تحت عنوان کاهش دهنده مصرف و تنظیم کننده ولتاژ برق تنها به دنبال کسب منافع مالی هستند، باشند و فریب آوازه گری و آگهی‌های واهی نخورند.محمد مهدی فتحی روز چهارشنبه با بیان اینکه  طی روزهای گذشته  و با توجه به تاکیدات مسئولان ارشد صنعت برق مبنی بر لزوم توجه بیشتر به مدیریت مصرف، برخی افراد حقیقی و حقوقی با هدف کسب منافع، مشترکان را به استفاده از سیستم‌هایی ترغیب می‌کنند که بنا به ادعای آنان منجر به کاهش مصرف یا جلوگیری از نوسان ولتاژ برق می‌شود.وی با بیان اینکه شیوه‌های مورد استفاده از سوی این افراد، موجب فریب مشترکان شده است، گفت: در بعضی موارد افراد یا حتی …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خاموشی برنامه‌ریزی شده در پایتخت نداریم
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد امسال هیچ‌گونه خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در پایتخت نداشته‌ایم و اشکالات کوتاه‌مدتی که گاهی پیش می‌آید به دلیل افزایش دمای هوا و مصرف بیش از حد برق است. بر اساس اطلاعیه این شرکت، هرسال کنترل بار شبکه توزیع برق در ساعات اوج بار فصول گرم سال، اقدامات متعددی را در حوزه‌های مختلف فنی مهندسی و فرهنگی اجرا می‌کند که می‌توان از رفع عیب و سرویس پست‌های توزیع، اصلاح و تقویت شبکه و کاهش تلفات، اجرای طرح‌های پاسخگویی بار از طریق امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با مشترکان صنعتی و اداری، کنترل سامانه‌های سرمایشی ادارات، ارزیابی لحظه‌ای مصرف برق با استفاده از کنتورهای هوشمند و نظارت میدانی بر کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار توسط دستگاه‌های اداری، اجرای طرح تجمیع‌کننده بار …
انتقاد از قطع مکرر برق در شهریار، قدس و ملارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / شهریار / برق / استان تهران / مصرف / شهر قدس / ملارد / حسین حق وردی
انتقاد از قطع مکرر برق در شهریار، قدس و ملارد
نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد ضمن انتقاد از قطعی مکرر برق در حوزه انتخابیه خود تاکید کرد: چرا باید وقتی که پیک مصرف در استان تهران بالا می‌رود، بار مصرف زیاد را ما باید به دوش بکشیم و تحمل کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / صرفه جویی در برق / مصرف برق
شگفتی‌های مصرف برق در شبانه روز گذشته
به گزارش ایرنا، میزان مصرف برق صنایع شامگاه پنج شنبه نهم مرداد ۹۹ و در ساعت ۲۱ و ۱۳ دقیقه براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران در حالی به رقم چهار هزار و ۷۱۷ مگاوات رسید که شب قبل تر آن میزان مصرف در این ساعت به سه هزار و ۹۲۸ مگاوات رسیده بود.
تسری طرح تشویق مشترکان کم مصرف برق از تابستان به زمستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / پیک مصرف برق
تسری طرح تشویق مشترکان کم مصرف برق از تابستان به زمستان
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تسری طرح تشویق مشترکان خوش مصرف برق از فصل تابستان به زمستان را ابلاغ کرد. با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تسری طرح تشویق مشترکان خوش مصرف برق از فصل تابستان به زمستان را ابلاغ کرد. د با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تسری طرح تشویق مشترکان خوش مصرف برق از فصل تابستان به زمستان را ابلاغ کرد. معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تسری طرح تشویق مشترکان خوش مصرف برق از فصل تابستان به زمستان را ابلاغ کرد.
گرما و رکورد مصرف برق، مشکلی که با همراهی مردم حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / تغییرات آب و هوا / مصرف بهینه برق / اصفهان
گرما و رکورد مصرف برق، مشکلی که با همراهی مردم حل می‌شود
اصفهان- ایرنا- افزایش کم سابقه دمای هوا در مرداد امسال، باعث شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور و استان‌های پر جمعیتی مانند اصفهان شد که اگر همراهی مردم در مصرف بهینه این انرژی نباشد شاید روزهای سختی را در پیش رو داشته باشیم.
به ازای هر درجه افزایش دما ۵ درصد مصرف برق بالا می‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اجتماعی / مصرف برق
به ازای هر درجه افزایش دما ۵ درصد مصرف برق بالا می‌رود
مدیر عامل برق لرستان گفت: به ازای هر درجه افزایش دما پنج درصد مصرف برق بالا می‌رود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •