سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
مصوبه هیات دولت
ویدئو / سخنرانی روحانی درباره سلیمانی، پاسخ سپاه و سقوط هواپیما
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
ویدئو / سخنرانی روحانی درباره سلیمانی، پاسخ سپاه و سقوط هواپیما
رئیس‌جمهور چهارشنبه (۱۸ دی) در جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه "در هفته گذشته تا به امروز شاهد تحولات بسیار مهمی در ایران، منطقه و جهان بودیم"، درباره ویژگی‌های سردار سلیمانی، پاسخ موشکیِ سپاه، کاهش تعهدات برجامی ایران و مصوبه مجلس در پاسخ به ترور سردار سلیمانی سخن گفت و از سقوط هواپیمای بوئینگ در حوالی فرودگاه امام خمینی ابراز تاسف کرد.
  جلسه هیات دولت  حسن روحانی  شهادت سردار سلیمانی  انتقام سخت
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
روز گذشته یک مقام مسوول در وزارت کشور از باز شدن گره کور خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد خبر داد. وعده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور برای تعیین تکلیف خودروهای رسوب شده در گمرکات و بنادر، در شرایطی است که حدود یک سال و نیم از توقف واردات خودرو و بیش از یک سال نیز از اولین مصوبه هیات دولت مبنی بر ترخیص وارداتی‌ها می‌گذرد. با این حال هنوز تعداد 5 هزار و 100 دستگاه خودروی وارداتی امکان ترخیص نیافتند. آنچه مشخص است نامه‌نگاری واردکنندگان با مسوولان وزارت صنعت، بانک مرکزی و گمرک تاثیرگذار نبوده و در نهایت نامه‌ای برای تعیین تکلیف دپویی‌ها به ریاست جمهوری ارسال شده است.
حذف چند صفر از پول ملی کافی‌ست؟!
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / اقتصادی
حذف چند صفر از پول ملی کافی‌ست؟!
چند وقت پیش بود که جلسه‌ای در هیات دولت برگزار شد و خبرگزاری‌ها نوشتند که مصوب شده چهار صفر از پول‌ ملی‌ کشورمان حذف شود. البته این مصوبه اجرایی نشده و الان کاربردش در حد کشک هم نیست.
اصلاح مصوبه جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
اصلاح مصوبه جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت
تهران- ایرنا- هیات دولت به منظور تأمین نظر دیوان عدالت اداری تصویب‌نامه موضوع مجوز پرداخت از محل سود ناخالص سهام عدالت برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت را اصلاح کرد.
  سازمان خصوصی سازی  سهام عدالت  دولت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
طرح خودرویی وزیر اقتصاد در هیات دولت
به گفته دبیر انجمن واردکنندگان پیشنهادهای فرهاد دژپسند در ارتباط با خودروهای دپویی مانده در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری در جلسه هیات دولت مطرح شده است. آن‌طور که مهدی دادفر به «دنیای اقتصاد» گفت طرح چالش خودروهای وارداتی در جلسه هیات دولت می‌تواند این خودروها را هر چه بیشتر به درهای خروجی گمرک نزدیک کند. دادفر پیشنهادهای وزیر اقتصاد به هیات دولت را در راستای دستور رئیس‌جمهور می‌داند که چندی پیش در جریان چالش خودروهای دپویی قرار گرفت و دستور پیگیری داد. بر اساس سخنان دادفر در حال حاضر 5 هزار و 108 دستگاه خودرو در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری به واسطه ممنوعیت واردات در سال 97 و همچنین اتمام مهلت مصوبه هیات دولت در ارتباط با ترخیص این خودروها در تیرماه سال جاری، زمینگیر …
فتح الفتوح فرهنگی دولت چه بود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فرهنگی و هنری
فتح الفتوح فرهنگی دولت چه بود؟
با گذشت قریب به شش هفته از مصوبه فرهنگی هیات دولت که با تحسین وزرای دولت از رئیس جمهور همراه شد، این پرسش مطرح است که این مصوبه حاوی چه جزئیاتی بود که شبیه به یک فتح الفتوح و دستاورد بزرگ برای فرهنگ مملکت مورد توجه و تقدیر قرار گرفت و چرا این مصوبه هیچ برون‌دادی در میان اهالی فرهنگ و هنر در پی نداشت؟
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
واگذاری سهام ۶ شرکت پالایشی دولت از طریق صندوق‌های بورسی
بر اساس مصوبه هیات واگذاری ، باقی‌مانده سهام دولت در ۶ شرکت پالایشی به صورت تخیف دار و در قالب واحدهای صندوق قابل معامله بورسی واگذار می‌شود.
  بورس  خصوصی سازی  واگذاری سهام شرکت های پالایشی
ارسال مصوبه اصلاحی به هیات دولت برای افزایش اعتبار بازسازی مساکن مناطق زلزله زده‌
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
ارسال مصوبه اصلاحی به هیات دولت برای افزایش اعتبار بازسازی مساکن مناطق زلزله زده‌
معاون بازسازی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: گزارش واحدهای تخریب شده‌ای که پس از برآورد اولیه شامل ۳۰۰۰ واحد، برآورد شده‌اند و مصوبه اصلاحی آن در اولین فرصت برای تامین کسری اعتبار به هیات دولت و وزارت کشور ارائه می‌شود.
  استانی-اقتصادی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  زلزله آذربایجان شرقی  زلزله میانه
پاسخ مرکز آمار ایران به اخبار  منتشر شده در مورد فروش آمارها
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
پاسخ مرکز آمار ایران به اخبار منتشر شده در مورد فروش آمارها
ایلنا: مدیرکل دفتر روابط عمومی مرکز آمار ایران خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸ هیات وزیران و مطابق ماده ۷۰ قانون «وصول برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در…
  فروش آمار
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند
یک تحلیلگر اقتصادی در رابطه با مصوبه اخیر هیات دولت گفت: اگر این مصوبه در حوزه گازسوز شدن خودروها به درستی اجرا شود، با توجه به اینکه ‌کمک دولت بلاعوض است مردم در مقابل هرگونه تغییر قیمت بنزین بیمه می‌شوند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
برگزاری گردهمایی مدیران آبفا شهری و روستایی استان مرکزی با رویکرد یکپارچه سازی
اراک ـ کمال‌آبادی: اولین گردهمایی مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مرکزی با رویکرد یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی با حضور مدیر عامل ، معاونان و مدیران ستادی شرکت های آب و فاضلاب و مدیران امور و روسای ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مرکزی در روز پنج شنبه 14 آذرماه در محل تالار آب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی برگزار شد.یوسف عرفانی نسب سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی در این جلسه ضمن تبیین استراتژی ها و راهبردهای یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت : با توجه به شرایط و ظرفیت های اقتصادی و استفاده بهینه از توانمندی های نیروی انسانی میتوان به اهداف یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی دست یابیم.وی با اشاره …
ربیعی: رهبر انقلاب مصوبه سران قوا را تایید کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فیلم
ربیعی: رهبر انقلاب مصوبه سران قوا را تایید کردند
سخنگوی دولت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه همه قوا در تصمیم (اصلاح قیمت سوخت) مسئولیت دارند، گفت: مقام معظم رهبری صرفا مصوبه سران سه قوه را تایید کردند. یکبار این مصوبه به محضر ایشان رفت، آن را برگرداندند و گفتند هر سه با هم اتفاق نظر داشته باشید. نهایتا همه سران آن را تصویب کردند و رهبری آن را تایید کردند.
  مقام معظم رهبری  علی ربیعی  ایران  شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا
واکنش دیوان عدالت اداری به اعتراض دولت به ابطال مصوبه تعیین محل‌های تجمعات مردمی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
واکنش دیوان عدالت اداری به اعتراض دولت به ابطال مصوبه تعیین محل‌های تجمعات مردمی
ایسنا نوشت: معاون بازرسی و نظارت دیوان عدالت اداری درباره اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال مصوبه تعیین محل‌های تجمعات مردمی گفت: آرای صادره از هیات عمومی دیوان عدالت اداری قطعی است.
  دیوان عدالت اداری
سقف جدید برای تسهیلات خودرو
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سقف جدید برای تسهیلات خودرو
در حالی که دو خودروساز بزرگ کشور به دلیل زیان انباشته هنگفت‌شان مشمول ماده 141 قانون تجارت شده و عملا ورشکسته به حساب می‌آیند، دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران خبر از افزایش سقف اعتباری صنعت خودرو می‌دهد. آن‌طور که مازیار بیگلو می‌گوید، با تصویب هیات دولت و شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری خودروسازان، 10 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و قرار است مصوبه موردنظر به زودی ابلاغ شود.
فراموش نکنیم جرقه دو قطبی کردن افکار عمومی در کجا زده شد!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
فراموش نکنیم جرقه دو قطبی کردن افکار عمومی در کجا زده شد!
این بحث آنقدر بالا گرفت که رئیس جمهور هم ناچار شد که در جلسه هیات دولت اعلام کند که امضای هر سه رئیس قوه، پای این مصوبه است حتی همین چند ساعت پیش هم یکی از خبرگزاری های طرفدار دولت،توپ را در زمین رئیس قوه قضائیه انداخت و نوشت که روحانی در صدد افزایش قیمت بنزین سهمیه ای به 1200 تومان بوده،اما رئیسی خواهان افزایش آن تا 1500 تومان بوده است. مدیریت افکار عمومی برای سهمیه بندی،هفته پیش...
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
احتمال افزایش مبلغ وام مسکن
مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف قدمت تسهیلات خرید مسکن این بانک خبر داد و گفت که افزایش سقف تسهیلات نیز در حال بررسی است. ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با اشاره به افزایش سقف قدمت تسهیلات بانک مسکن اظهار کرد: سقف قدمت تمامی محصولات بانک مسکن برای خرید مسکن افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که ساختمان‌هایی که سقف قدمت‌شان ۲۰ سال بوده به ۲۵ سال و آنهایی که ۲۵ سال بوده به ۳۰ سال افزایش یافته است. وی افزود: این امر به مردم کمک می‌کند بتوانند قدرت انتخاب بیشتری در خرید واحدها داشته باشند، چراکه این واحدها قدمت بیشتر و قیمت پایین‌تری دارند. به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این افزایش سقف قدمت شامل تسهیلات صندوق سپرده مسکن یکم نمی‌شود، چراکه تغییرات در این تسهیلات نیاز به مصوبه شورای پول و اعتبار دارد. رحیمی‌انارکی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
ابطال کارت سوخت فرسوده‌ها
سخنگوی شرکت ملی نفت و فرآورده‌های نفتی گفت: براساس مصوبه هیات دولت به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد.
دی کلسیم فسفات و منو کلسیم فسفات جز گروه کالایی دوم شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
دی کلسیم فسفات و منو کلسیم فسفات جز گروه کالایی دوم شدند
تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر انتقال دو کالای «دی کلسیم فسفات» و «منو کلسیم فسفات» از گروه کالایی یک به گروه کالایی دوم را خواستار شد.
  وزارت جهاد کشاورزی   معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی  دامپزشکی
تسهیلات بدون وثیقه برای کارآفرینان برتر
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
تسهیلات بدون وثیقه برای کارآفرینان برتر
معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن تسهیلات ویژه برای کارآفرینان برتر در قالب مصوبه هیات دولت خبر داد و گفت: همچنین بنیاد ملی کارآفرینی در حوزه بلاک چی
  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  عیسی منصوری  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  کارآفرینی
امکان تشکیل کانون سراسری فرهنگ، هنر و رسانه کشور فراهم شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
امکان تشکیل کانون سراسری فرهنگ، هنر و رسانه کشور فراهم شد
تهران- ایرنا- به دنبال مصوبه امروز (یکشنبه) هیات دولت مبنی بر تصویب «دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت انجمن‌های فرهنگ، هنر و رسانه کشور»، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای مشترک خطاب به رئیس جمهوری از اهتمام ویژه هیات دولت مبنی بر تصویب این دستورالعمل تشکر و قدردانی کردند.
  سید عباس صالحی  محمد شریعتمداری  دولت  حسن روحانی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
راه‌آهن چابهار-زاهدان | احیای پروژه با تزریق ۳۰ میلیون یورو
شفقنا اقتصادی_ معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از آغاز و احیای مجدد خط ریلی چابهار-زاهدان پس از وقفه‌ای کوتاه مدت خبر داد. ایسنا نوشت: عباس خطیبی اظهار کرد: با توجه به مصوبه اخیر هیات دولت درباره راه‌آهن چابهار-زاهدان و توافقات صورت گرفته در […]
کاظم‌زاده: بی‌توجهی به استفاده از مرز چیلات دهلران در مراودات اقتصادی، بی‌تدبیری است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
کاظم‌زاده: بی‌توجهی به استفاده از مرز چیلات دهلران در مراودات اقتصادی، بی‌تدبیری است
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مرز چیلات دهلران برخلاف مصوبه هیات دولت به‌عنوان مرز رسمی و مجاز گمرکی هنوز معرفی نشده، بی‌توجهی به استفاده از این مرز در مراوادات اقتصادی و تعاملات اجتماعی را نوعی بی‌تدبیری دانست.
کرم پور: وزارت نفت دلیل تعطیلی پتروشیمی فراشبند را پیگیری کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
کرم پور: وزارت نفت دلیل تعطیلی پتروشیمی فراشبند را پیگیری کند
نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در تذکرات شفاهی خود به رئیس جمهور و وزیر نفت خواستار پیگیری فعالیت پتروشیمی فراشبند طبق مصوبه هیات دولت در سال ۸۶ شد.
  کوروش کرم‌پور حقیقی
۲۶۰دستگاه خودروی وارداتی بندر خرمشهر، در انتظار مصوبه ترخیص
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / اقتصادی
۲۶۰دستگاه خودروی وارداتی بندر خرمشهر، در انتظار مصوبه ترخیص
معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند درباره خودروهای انبار شده در بندر خرمشهر گفت: بر اساس نامه اخیر رئیس دفتر رئیس جمهوری، قرار است وزیر اقتصاد پیش نویس مصوبه ترخیص این خودروها را برای تصویب به هیات دولت تقدیم کند.
سرنوشت ترخیص خودروهای انبار شده در بندر خرمشهر
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / اقتصادی
سرنوشت ترخیص خودروهای انبار شده در بندر خرمشهر
معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند درباره خودروهای انبار شده در بندر خرمشهر گفت: بر اساس نامه اخیر رئیس دفتر رئیس جمهوری، قرار است وزیر اقتصاد پیش نویس مصوبه ترخیص این خودروها را برای تصویب به هیات دولت تقدیم کند.
معافیت‌های جدید مناطق آزاد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اقتصادی
معافیت‌های جدید مناطق آزاد
22فروردین‌ماه سال گذشته بود که هیات دولت در پی نوسان ارزی و برای کنترل بازار ارز، اقدام به اتخاذ سیاست جدید ارزی کرد. در بند اول مصوبه هیات وزیران برای اولین‌بار و پس از 25سال بود که معافیت ثبت سفارش برای مناطق آزاد برداشته شد و در این مصوبه به صراحت آمد که «واردات کلیه کالاها به صورت تجاری به کشور اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و سایر مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع است»
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اقتصادی
خط قرمز مناطق آزاد؛ از دولت تا دیوان عدالت اداری؟
یک پژوهشگر حقوق عمومی با بیان اینکه درخواست ابطال مصوبه هیات وزیران درباره محدوده مناطق آزاد در هیات عمومی دیوان عدالت خاک می‌خورد، گفت: این اطاله دادرسی همسو با سیاستهای قوه قضاییه نیست.
  مناطق آزاد
آغاز ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه خورو از گمرکات از امروز / دستور وزیر صمت یا مصوبه دولت؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
آغاز ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه خورو از گمرکات از امروز / دستور وزیر صمت یا مصوبه دولت؟
اگرچه مطابق با دستور وزیر صمت، ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده در گمرکات از امروز صادر شد اما به نظر می رسد باید هیات دولت در این باره تصمیم نهایی را اخذ می کرد.
  واردات خودرو  گمرک ایران  وزارت صنعت معدن و تجارت  ترخیص کالا  ثبت سفارش واردات کالا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
رعایت شش شرط برای انتقال آب خزر
عیسی کلانتری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره انتقادات به طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی اظهار کرد: تخصیص آب توسط وزارت نیرو انجام می‌شود و این وزارتخانه از ما درخواست می‌کند که ارزیابی زیست محیطی انجام دهیم و این طرح را به لحاظ زیست‌محیطی تایید کنیم یا نه؟ اگر ما ظرف دو ماه پاسخ ندهیم طبق برنامه ششم توسعه طرح به عنوان مصوبه تلقی می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اقتصادی
ترخیص1100 خودروی دپویی مشروط به اجازه دولت
آن‌طور که معاون گمرک اعلام کرد: تمام مشکلات مربوط به ترخیص حدود هزار و 100 دستگاه خودروی دارای پروانه، برطرف شده، اما ترخیص آنها مشروط به اجازه دولت است. مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: زمان مصوبه دولت برای ترخیص خودروها در ۱۶ تیر به پایان رسید و باید مرجع ذی‌صلاح درخواست تمدید را ارائه کند که این مسوولیت به عهده گمرک یا وزارت اقتصاد نیست، بلکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دنبال آن باشد. وی با بیان اینکه مشکلی متوجه گمرک درباره عدم خروج خودروهای پروانه شده، نیست، ادامه داد: ما هم موافق تمدید زمان و هم موافق ایجاد تغییراتی در مصوبه به نفع کسانی هستیم که خودروهای آنها فرآیند قانونی را طی کرده، اما مجوز ترخیص ندارند. خودروهای دپوشده حدود ۱۳ هزار دستگاه بودند که از …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
زیگزاگ در سیاست تعطیلاتی
اعضای کابینه روحانی با یک طرح مجلس که محتوای آن، نسخه ‌عملیاتی مصوبه سال ۹۵ هیات دولت به‌شمار می‌رود، مخالفت کردند.
ارواحی که برای دور زدن تحریم‌های آمریکا قابل ردیابی نیستند/ اظهارات بی‌اساس مدیر اجرایی آرامکو علیه ایران/تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تی/ بی‌تاثیر بودن حذف صفر در متغیرهای اساسی اقتصاد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
ارواحی که برای دور زدن تحریم‌های آمریکا قابل ردیابی نیستند/ اظهارات بی‌اساس مدیر اجرایی آرامکو علیه ایران/تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تی/ بی‌تاثیر بودن حذف صفر در متغیرهای …
ایلنا: ارواحی که برای دور زدن تحریم‌های آمریکا قابل ردیابی نیستند، پاسخ رهبر انقلاب به سوالی درباره «خوردن خوراکی‌های دارای ژلاتین»، اظهارات بی‌اساس مدیر اجرایی آرامکو علیه ایران، تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تی، واکنش دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به لغو مصوبه هیات دولت درباره تعیین مکان‌های تجمع، بی‌تاثیر بودن حذف صفر در متغیر‌های اساسی اقتصاد، امکانات لازم ایران برای مقابله با آمریکا، واکنش شریعتمداری نسبت به ممانعت از حضور کارگران هفت‌تپه در مجلس، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
  بسته خبری
هیات تطبیق مصوبات دولت ۱۵۶ مصوبه را عدم مغایر با قانون اعلام کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
هیات تطبیق مصوبات دولت ۱۵۶ مصوبه را عدم مغایر با قانون اعلام کرد
تهران - ایرنا - هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، ۱۵۶ مصوبه عدم مغایر و یک مصوبه دولت را مغایر قوانین اعلام کرد.
  مجلس شورای اسلامی  هدفمندی یارانه
دولت چه مواردی از اساسنامه کمیته ملی المپیک را اصلاح کرده است؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ورزشی
دولت چه مواردی از اساسنامه کمیته ملی المپیک را اصلاح کرده است؟
اساسنامه کمیته ملی المپیک در حالی مصوبه هیات دولت را با یک سال و نیم تاخیر گرفت که هنوز اصلاحات صورت گرفته از سوی دولت به کمیته المپیک ابلاغ نشده است.
  کمیته ملی المپیک  کیکاووس سعیدی  اساسنامه کمیته ملی المپیک  مصوبه هیات دولت  حسن روحانی
دولت عراق اولین بسته اجرای خواسته های مردم معترض را اعلام کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سیاسی
دولت عراق اولین بسته اجرای خواسته های مردم معترض را اعلام کرد
تهران - ایرنا - هیات دولت عراق در پاسخ به خواسته های تظاهرکنندگان و مطالب ذکر شده در خطبه نماز جمعه مرجعیت دینی، ضمن برگزاری جلسه فوق العاده به ریاست "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر این کشور، اولین بسته از مصوبه های مهم خود را اعلام کرد.
  تظاهرات در بغداد  عراق  تظاهرات عراقی ها
دیوان عدالت اداری حق ایاب و ذهاب مدیران شهری و شورای شهر را باطل کرد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
دیوان عدالت اداری حق ایاب و ذهاب مدیران شهری و شورای شهر را باطل کرد
در پی شکایت سازمان بازرسی کل کشور از چهل و دومین مصوبه سال ۱۳۹۳ شورای اسلامی شهر کمال شهر مبنی بر تعیین حق ایاب و ذهاب برای اعضای شورای شهر و مدیران شهری، هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد و با توجه به اینکه پرداخت هرگونه وجه به هر صورت به اشخاص از خزانه دولت و موسسات عمومی غیردولتی باید مستند قانونی داشته باشد و تعیین وجه برای ایاب و ذهاب اعضای شورای اسلامی توسط خودشان را خارج از حدود اختیارات قانونی دانسته و با اکثریت آراء رأی به ابطال این مقرره داد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اقتصادی
تعرفه پرواز عبوری از فضای کشور چقدر است؟
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مسیر فضای ما برای هر پرواز عبوری هزینه عبور به‌طور متوسط حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برآورد می‌شود و این رقم 2 تا 3 برابر رقم عبور از فضای کشورهای همسایه است. حال آنکه کشورهای دیگر عموما عدد ثابتی دریافت می‌کنند ‌و سعی می‌کنند پروازهای عبوری را به سمت خودشان جذب کنند. سیاوش امیرمکری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس بیان کرد: آنچه که مصوبه هیات وزیران در فرمول محاسبه عوارض عبوری از فضای کشورمان است،‌ مسافت طی شده و وزن هواپیما است که در عددی به دلار ضرب می‌شود. بنابراین هر چه مسافتی که هواپیما طی می‌کند طولانی‌تر باشد، یا هواپیما پهن‌پیکرتر باشد، در این فرمول که قرار گیرد هزینه آن محاسبه می‌شود. البته در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی ماده 63 قانون وصول برخی …
مصوبه دولت، جلوی اغتشاش و ناامنی را می گیرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سیاسی
مصوبه دولت، جلوی اغتشاش و ناامنی را می گیرد
تهران- ایرنا- روز گذشته دیوان عدالت اداری با استناد به آزادی اجتماعات بر مبنای قانون اساسی، تعیین محل‌های خاص برای تجمعات گروه‌های مختلف در تهران و شهرستان ها از سوی هیات دولت را بمنزله محدود کردن این آزادی قلمداد نمود و این مصوبه را ابطال کرد. اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتمادملی در مطلبی که در اختیار ایرنا گذاشته است به اهمیت رفع ابهامات لازم بین دولت و دیوان عدالت اداری در این زمینه پرداخته است، که در پی می آید.
  قانون اساسی  حزب اعتماد ملی  حسن روحانی  احزاب سیاسی  عبدالرضا رحمانی فضلی
شرکت ملی انفورماتیک | سهم دولت در شرکت ملی انفورماتیک
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
شرکت ملی انفورماتیک | سهم دولت در شرکت ملی انفورماتیک
شفقنا اقتصادی – مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: شرکت ملی انفورماتیک در فهرست واگذاری قرار دارد اما اولویت واگذاری برای سال ۹۸ نیست و خروج این شرکت از لیست نیازمند مصوبه هیات وزیران است. به گزارش شفقنا اقتصادی ، طی روزهای اخیر خبری مبنی بر واگذاری شرکت ملی انفورماتیک از زیرمجموعه‌های بانک مرکزی برای سال […]
پس جای اعتراض چه شد؟
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸-۰۷-۰۸ / اجتماعی
پس جای اعتراض چه شد؟
بعد از حدود یک سال از تصویب مصوبه هیات دولت در خصوص اختصاص نقاطی برای برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز در شهرهای کشور دیروز خبری منتشر شد که دیوان عدالت اداری آن را باطل کرده است. دیوان‌ عدالت اداری در حالی این مصوبه را باطل کرده که از آن شکایت شده است ولی هنوز مشخص نیست چه شخص حقیقی یا حقوقی از آن مصوبه به دیوان شکایت برده است.