یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
مطبوعات
عکس/ تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه ۱۹ مرداد
۱ ساعت قبل / پرسپولیس / استقلال / روزنامه های ورزشی / مطبوعات ورزشی / پوکر قهرمانی / جشن قهرمانی
عکس/ تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه ۱۹ مرداد
روزنامه های ورزشی یکشنبه ۱۹ مرداد
۲ ساعت قبل
اقتصاددان یا پوپولیست؟
چه ‌کسی می‌تواند رییس‌جمهوری ۱۴۰۰ باشد؟ اگر برای پاسخ به این پرسش از جریان‌ها و گروه‌های سیاسی بگذریم، احتمالا شرایط بغرنج اقتصادی باعث می‌شود که پاسخ‌های مشترک به این پرسش «یک اقتصاددان» باشد. در میانه یادداشت‌ها و تحلیل‌ها در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بسیار دیده می‌شود که برخی معتقدند یک اقتصاددان می‌تواند شرایط را تغییر دهد و چه ‌چیزی مهم‌تر از معیشت مردم که بنیادی‌ترین نیازهای‌شان در این بخش تعریف می‌شود. از سویی برخی معتقدند که در این شرایط تنها کسی می‌تواند نظر مردم را به خود جلب کند که در جرگه پوپولیست‌ها تعریف شود. با این حال همه با این تحلیل موافق نیستند؛ چه آنکه سعید لیلاز، …
۲ ساعت قبل
شجاعت؛ روزنامه‌نگار در بند روزنامه‌نگار بیرون بند
در زمانه‌ای که دارند پیکر نیمه جان روزنامه‌نگاری را تشییع می‌کنند، شاید حرف زدن از جسارت و شجاعت کمی عجیب به نظر برسد. اصولا در دورانی که فضای بی‌دروپیکر مجازی، جولانگاه انواع خبرهای ریز و درشت و راست و دروغ شده و در دورانی که هر کسی اراده کند، می‌تواند یک رسانه مجازی داشته باشد و اینستاگرام مچ رسانه‌های رسمی را خوابانده، سخت می‌شود با تعاریف مالوف، روزنامه‌نگار ماند. در زمانی نه چندان دور روزنامه‌نگاری کمی سروسامان داشت، مردم روزنامه می‌خواندند و مطبوعات تاثیرگذار بودند، تفاوت میان رسانه‌ها را میزان جسارت آنها و عبور از خطوط ظاهرا قرمز تعیین می‌کرد. طبیعتا جسارت و شجاعت به میزان دسترسی به اطلاعات، شناخت خطوط قرمز و همچنین قوه تحلیل …
۲ ساعت قبل
برخی خط‌قرمزهای خودساخته
هر روزنامه‌نگاری که در رسانه‌های ایران کار می‌کند، با عبارت «خط قرمز» آشناست. روزنامه‌نگاران به‌طور نظام‌مند از همان ابتدای کارآموزی در عمل می‌بینند و یاد می‌گیرند که موضوعاتی و حوزه‌هایی جزو محدودیت‌های رسانه‌ها به شمار می‌روند و نمی‌توان به آنها پرداخت یا در پرداختن به آنها باید کمال احتیاط را رعایت کرد. می‌توان ساعت‌ها نشست و در مذمت اینکه بسیاری از این خطوط قرمز اصلا لازم نیست یا اینکه بسیاری از این خطوط روشن و واضح نیست صحبت کرد. باز هم می‌توان ساعت‌ها نشست درباره ریشه‌های تاریخی و اجتماعی به وجود آمدن این خطوط قرمز بحث کرد.  بگذارید اینجا کاری با این حرف‌ها نداشته باشیم و بحث …
«جامعه‌ای که روزنامه را زمین بگذارد، زمین خواهد خورد»
۶ ساعت قبل
«جامعه‌ای که روزنامه را زمین بگذارد، زمین خواهد خورد»
غلامرضا بنی اسدی، نائب رئیس خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی گفت: با توجه به سه دهه تجربه کار رسانه ای می گویم که جامعه اگر  روزنامه را زمین بگذارد، دچار خسران مبین خواهد شد. جامعه است که روزنامه نگاران را هم فعال می کند. مطالبه اجتماعی آگاهی بخشی…
مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار-کرمان
۹ ساعت قبل / اخبار عکس - کرمان / استانی-عکس
مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار-کرمان
مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار شب گذشته در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد. در این مراسم که به صورت آنلاین از اینستاگرام و آپارت پخش می‌شد تعدادی از مسولین از جمله: فدایی استاندار کرمان ، علیزاده مدیر کل ارشاد ، علیرمضانی مدیر کل صدا و سیما، سرهنگ نظری جانشین فرمانده سپاه ثارا... کرمان و نژاد حیدری مدیر عامل خانه مطبوعات و مجاز مدیر خانه مطبوعات جنوب و ... حضور داشتند. در این مراسم خدادی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد هم در ارتباط تصویری سخنان کوتاهی را بیان کرد.
رئیس جوایز گلدن گلوب در ۶۸ سالگی درگذشت
۱۴ ساعت قبل
رئیس جوایز گلدن گلوب در ۶۸ سالگی درگذشت
رئیس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، برگزارکننده مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب روز جمعه در سن ۶۸ سالگی در خانه خود در لس‌آنجلس از دنیا رفت.
خبرنگارها رو از این زاویه ببینید!
۳۱ ساعت قبل / کاریکاتور / خبرنگار / مطبوعات
خبرنگارها رو از این زاویه ببینید!
احسان گنجی به مناسبت فرارسیدن 17مرداد، روز خبرنگار با انتشار کارتونی در صفحه طنز و کارتون شهرونگ درباره رسالت سنگین و کارکرد مهم خبرنگاران در کشور پرداخت.
دولت تدبیر و امید؛ اهتمام برای ارتقای رسانه
۳۳ ساعت قبل / دبیرخانه هیأت نظارت بر مطبوعات / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دولت تدبیر و امید / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دولت تدبیر و امید؛ اهتمام برای ارتقای رسانه
تهران- ایرنا- حوزه رسانه به عنوان یکی از مهمترین حوزه‌های فرهنگی از ابتدای دولت تدبیر و امید مورد توجه و اهتمام بوده و همواره به عنوان پل ارتباطی دولت‌ ملت، گام‌های موثری برای رشد و ارتقای این حوزه طی چند سال اخیر برداشته شد، به طوری‌که ۵۶ درصد مجوزهای صادره برای رسانه‌ها پس از انقلاب، مربوط به دولت یازدهم است.
یادی از قربانی شماره ۳۵
۳۳ ساعت قبل / خبرنگار / رژیم پهلوی / سید فرید قاسمی
یادی از قربانی شماره ۳۵
نامش را میرزامحمد گذاشته بودند. از همان ابتدا هم طبعی شاعرانه و خطی خوش و استعداد تصویرگری داشت؛ هر آن چه برای روزنامه‌چی بودن نیاز بود. داریم درباره محمد مسعود صحبت می‌کنیم؛ یکی از معروف‌ترین روزنامه‌نگاران تاریخ مطبوعات ایران. مردی که به روایت سیدفرید قاسمی در کتاب «ترور روزنامه‌نگار»، سی‌وپنجمین روزنامه‌نگاری بود که از ابتدای مطبوعات ترور می‌شد.
خبرنگار باید حق‌گو و واقع‌گو باشد
۴۱ ساعت قبل / رسانه ملی / مرکز رسانه های دیجیتال / روزنامه جمهور / تارنماهای خبری / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / روز خبرنگار / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمدرضا محمدیوسفی
خبرنگار باید حق‌گو و واقع‌گو باشد
تهران-ایرنا-مدیر مسئول روزنامۀ جمهور گفت: خبرنگار به‌عنوان چشم و گوش و وجدان بیدار جامعه، رسالت اطلاع‌رسانی صادقانه و آگاهی‌بخشی به جامعه را دارد؛ خبرنگار باید حق‌گو و واقع‌گو باشد.
چالش‌های خبرنگاران در چرخه تکرار
۴۱ ساعت قبل / کردستان / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / روز خبرنگار
چالش‌های خبرنگاران در چرخه تکرار
سنندج - ایرنا - چالش‌های‌ پیش‌روی خبرنگاران هر سال به سال دیگری کشیده می‌شود ولی قرار گرفتن در چرخه تکرار مشکلات هیچگاه باعث نشده اهالی رسانه از انجام رسالت خود غفلت کنند بلکه با نیروی مضاعف عشق و علاقه همواره در مسیر اطلاع رسانی به مردم گام بر می‌دارند.
کار خبری امروز باید چرایی مسائل را دنبال کند
۴۵ ساعت قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / مرکز رسانه های دیجیتال / تارنماهای خبری / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / روز خبرنگار / روزنامه نگار
کار خبری امروز باید چرایی مسائل را دنبال کند
تهران- ایرنا- «مجید رضائیان» گفت: امروز با وجود و توسعه شبکه‌های اجتماعی، همه می‌دانند چه اتفاقی افتاده است؛ مهم این است که «چرایی» مسائل و مباحث را دنبال کنیم.
مجوز راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان اعطا شد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / مطبوعات / موزه مطبوعات / آذربایجان شرقی / روز خبرنگار / اصحاب رسانه
مجوز راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان اعطا شد
در آستانه روز خبرنگار و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مجوز راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اعطا شد.
استاندار آذربایجان شرقی از تلاش‌های جامعه خبری استان قدردانی کرد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / روز خبرنگار / انجمن صنفی روزنامه نگاران / خانه مطبوعات / رسانه / استاندار آذربایجان شرقی
استاندار آذربایجان شرقی از تلاش‌های جامعه خبری استان قدردانی کرد
استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با نمایندگان تشکل‌های رسانه‌ای استان، ضمن تبریک روز خبرنگار، از تلاش‌ها و زحمات اصحاب رسانه و مطبوعات استان در انعکاس رویدادهای مختلف و اطلاع‌رسانی شفاف و صادقانه به مردم قدردانی کرد.
اینم از سختی‌های خبرنگاران بودن!
۲ روز قبل / کاریکاتور / خبرنگار / مطبوعات
اینم از سختی‌های خبرنگاران بودن!
صفحه طنز و کارتون شهرونگ به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار ضمن بازنشر کارتونی از فیروزه مظفری که سالها قبل در اعتماد ملی منتشرشده بود، به مسائل و مشکلات خبرنگاری پرداخت.
رویداد رسانه‌ای تب ریز به کار خود پایان داد
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کروناویروس / کووید-19 / دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رویداد رسانه‌ای تب ریز به کار خود پایان داد
رویداد رسانه‌ای تب ریز که با همکاری خانه مطبوعات آذربایجان شرقی، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شده بود، با معرفی نفرات برتر از رسانه‌های آذربایجان شرقی به کار خود پایان داد.
اشرف‌السلطنه، نخستین زن خبرنگار ایرانی 
۲ روز قبل
اشرف‌السلطنه، نخستین زن خبرنگار ایرانی 
بر اساس تحقیقات محققان حوزه مطبوعات «عزت ملک خانم» ملقب به اشرف‌السلطنه نخستین زن خبرنگار ایرانی است.
مطبوعات بازوی کمک‌کننده توسعه سیستان وبلوچستان باشند
۲ روز قبل / مطبوعات / روز خبرنگار / سیستان و بلوچستان
مطبوعات بازوی کمک‌کننده توسعه سیستان وبلوچستان باشند
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: مطبوعات باید به عنوان بازوی کمک کننده توسعه استان باشند.
اختتامیه ششمین جشنواره مطبوعات به تاخیر افتاد
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / زنجان / مطبوعات / جشنواره
اختتامیه ششمین جشنواره مطبوعات به تاخیر افتاد
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ۲۶۳ اثر به جشنواره مطبوعات ارسال شده ‌است.
خدمتی ماندگار از روزنامه‌نگار پیشکسوت
۲ روز قبل / مسئولیت اجتماعی / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / روز خبرنگار / روزنامه نگار / بازنشستگان / خسارت اقتصادی کرونا به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
خدمتی ماندگار از روزنامه‌نگار پیشکسوت
تهران- ایرنا- بسیاری از قدیمی‌ها و پیشکسوتان رسانه او را به پیگیری یکی از مهمترین خواسته‌های صنفی روزنامه‌نگاران می‌شناسند؛ قانون سخت و زیان‌آور خبرنگاری با پیگیری «مختار مسعود» در سال ۱۳۸۳ تصویب شد. وی فعالیت رسانه‌ای خود را اواخر سال ۱۳۵۶ از موسسه «شما و مطبوعات» آغاز کرد و سال‌ها در روزنامه‌های جمهوری‌اسلامی، کیهان و جام‌جم و شبکه‌خبردانشجو در سمت‌های گوناگون حضور داشته است. مسعود همچنین صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه «مسکن‌شهروندی» است. این پیشکسوت معتقد است با وجود تصویب قانون سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری، هنوز برخی کارگزاران و حتی مسئولان رسانه به طور کامل در این زمینه توجیه نشده‌اند و از این رو، فعالان این عرصه همچنان با استرس‌های شغلی فراوانی دست به گریبانند. مسعود پیشنهاد می‌کند …
در این شرایط کرونایی برگزاری جشن روز خبرنگار منطقی نبود
۲ روز قبل / کرمانشاه / روز خبرنگار / خانه مطبوعات / استانی-اجتماعی
در این شرایط کرونایی برگزاری جشن روز خبرنگار منطقی نبود
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه دلیل برگزار نشدن مراسم جشن روز خبرنگار را در اولویت بودن حفظ سلامت خبرنگاران در این شرایط کرونایی عنوان کرد.
سبزی: خبرنگاران در پیشگیری از فساد اقتصادی و اداری موثرند
۲ روز قبل / مطبوعات / روز خبرنگار / نماینده مجلس / ساوه / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها
سبزی: خبرنگاران در پیشگیری از فساد اقتصادی و اداری موثرند
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران با شفاف سازی در جریان اطلاع رسانی، در پیشگیری از فساد اقتصادی و اداری تاثیرگذار هستند.
فرماندار:  ظرفیت خانه مطبوعات برای اعتلای رسانه های ساوه بکارگیری شود
۲ روز قبل / مطبوعات / روز خبرنگار / ساوه / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها
فرماندار: ظرفیت خانه مطبوعات برای اعتلای رسانه های ساوه بکارگیری شود
فرماندار ساوه گفت: با راه‌اندازی خانه مطبوعات یا تشکل صنفی مطبوعاتی در این شهرستان از ظرفیت تشکل های رسانه‌ای برای اعتلای رسانه‌ها استفاده شود.
۳ روز قبل
رعایت کنید توقیف نمی‌شوید
«ما در دستگاه قضایی خود را موظف به حمایت از آزادی رسانه‌ها و مطبوعات می‌دانیم»؛ این جمله را اولین‌بار ریاست دستگاه قضایی در نشستی با اصحاب رسانه مطرح کرد؛ نشستی که نخستین روز خردادماه ۹۸ و درست ۲ ماه و ۱۴ روز بعد از آغاز سکانداری ابراهیم رییسی در دستگاه قضایی برگزار شد و ازقضا بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.  رییسی در همان نشست، آزادی رسانه‌ها و مطبوعات را به نفع مردم و کشور دانسته و گفته بود که بیان انتقادات ازجانب رسانه‌ها حتما می‌تواند به رفع اشکالات و نواقص در نظام اداری ما کمک کند. حالا درست یک سال و ۲ ماه و ۱۴ روز پس از اظهارات آن روز ریاست دستگاه قضایی و در آستانه روز خبرنگار، سخنگوی این قوه می‌گوید از ناحیه این دستگاه رویکرد در برخورد …
۳ روز قبل
در ستایش دانشمندی کم‌نظیر
باید در ستایشش نوشت و از افسوس نبودنش. نه فقط به این خاطر که عزیزی از میان ما رفته که دوستش داشتیم؛ پایه و شالوده‌ای مستحکم را از علم حفاظت محیط زیست از دست داده‌ایم.  هنریک مجنونیان دانشمندی کم‌نظیر بود که تنها به تدریس در دانشگاه بسنده نکرد. تلفیقی از دانش تئوری، تجربه اجرایی و تربیت نسلی از کارشناسان از او مرجعی علمی و اجرایی ساخته بود که ردپایش در حفاظت، راهنما و راهگشا بود.  تألیف و ترجمه و انتشار بیش از ۵۰ عنوان کتاب تخصصی، ده‌ها مقاله و گزارش کارشناسی در زمینه حفاظت از عرصه‌های طبیعی و مبانی حفاظت از او چهره‌‌ای بی‌بدیل ساخته است.  طراحی و تدوین برنامه حفاظت از مناطق بر پایه معیارهای واقعی، قابل اندازه‌گیری و عملی، در کنار سختگیری …
۳ روز قبل
حبس خانگی روزنامه‌نگاران با حکم کرونا
چند ماهی است که خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فضای متفاوتی را تجربه می‌کنند از یک ‌سو شیوع کرونا بنیه مالی مطبوعات را ضعیف کرده و امنیت شغلی آنها را در معرض خطر قرار داده و از سوی دیگر جامعه بیش از پیش نیازمند آگاهی و اطلاع‌رسانی است. مخاطبان می‌خواهند با خواندن گزارش‌های میدانی در جریان آخرین اتفاقات قرار بگیرند و به تصویری شفاف از وضعیت جامعه برسند اما کرونا از یک ‌سو جان خبرنگاران را هم تهدید می‌کند تا جایی که این روزها 3 تن از روزنامه‌نگاران خوش‌نام را از دست دادیم؛ یعنی روح‌الله رجایی، سهیل گوهری و مهدی کاشی و از سوی دیگر هم بخش بزرگی از خبرنگاران را به کنج خانه تبعید کرده است. «حجت‌الله جیرودی» از پیشکسوت‌های مطبوعات …
۳ روز قبل
روزنامه‌نگاری در زمانه عسرت
چند روز پیش از سر تفنن و سرگرمی، به تعبیر قدما سر در جیب مراقبت فرو برده بودم و در بحر مکاشفت مستغرق شده و به روز و روزگار خود، دوستان و همکارانم فکر می‌کردم. در کمال تعجب دریافتم در تحریریه، تنها 5 نفر متاهل هستند (که دو نفر از آنها زن و شوهر هستند)، بقیه یا مجردند یا مجرد شده‌اند. از میان متاهلان هم، شاید تنها یکی فرزند داشته باشد، این درحالی است که میانگین سنی افراد تحریریه، دست‌کم سی سال است، اگر سی و پنج نباشد. با یکی، دو تا از دوستان این موضوع را در میان گذاشتم، تعجبی نکردند و گفتند در بعضی تحریریه‌های دیگر هم وضع بر همین منوال است. یکی از دوستان این پدیده را در میان طبقات متوسط رو به بالای شهری، امری رایج خواند و گفت در فامیل ما وضع بر همین منوال است و این موضوع عجیبی …
۳ روز قبل
بیروت در خون
انفجار شامگاه سه‫شنبه در بیروت آنچنان مهیب و گسترده بود که همچنان پس از گذشت دو روز پیامدها و تبعات آن جزو تیتر اول مطبوعات و تحلیل‌های کارشناسی قرار دارد. این انفجار بزرگ که در سلسله وقایع چندین دهه لبنان بی‫سابقه بوده، تا عصر روز چهارشنبه صد کشته و در حدود چهار هزار زخمی در‫بر داشته است. همچنین تلاش‌ها برای جستجو و نجات افراد از زیر آوار بندرگاه بیروت ادامه دارد و گفته می‌شود که به احتمال فراوان میزان قربانیان این حادثه بسیار بیشتر از آمارهای اولیه باشد.طبق اعلام مقامات لبنانی، انفجار روز سه شنبه بین 3 تا 5 میلیارد دلار خسارت برجا گذاشته است. از سوی دیگر گفته می‌شود که شدت خسارات وارده به حدی بوده که در حدود 250 هزار نفر از ساکنان بیروت بی‫خانمان شده و ذخیره انبار گندم این شهر کفاف یک ماه آینده …
خانه مطبوعات؛ عرصه مطالبه گری جمعی و جدی خبرنگاران
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / روز خبرنگار / میزگرد / خانه مطبوعات
خانه مطبوعات؛ عرصه مطالبه گری جمعی و جدی خبرنگاران
میزگرد خبری «بررسی چالش‌های خبرنگاران» با حضور نمایندگان خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، فارس، مهر، تسنیم و بسیج استان گیلان برگزار شد و خبرنگاران به بیان مشکلات حوزه کاری خویش پرداختند.
در وصف ناشناخته‌ای به نام خبرنگار فرهنگی
۳ روز قبل / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / روز خبرنگار
در وصف ناشناخته‌ای به نام خبرنگار فرهنگی
تهران-ایرنا- خبرنگار فرهنگی، در جامعه‌ای که فرهنگ در آن کمرنگ است موجودی ناشناخته به شمار می‌آید، وجودی که بود و نبودش در سایه دولت‌ها و سیاست‌ها، جنگ‌ها و شورش‌ها و حتی بمب‌ها و انفجارها، کمتر دیده شده، خبرنگار فرهنگی موجودی ناشناخته است اما به وقت تغییر و به وقت تاثیر پیشگام همه رویدادهای مهم و تاریخ‌ساز خواهد بود.
وقتی رسانه‌ها با اقناع مردم، جاده‌ها را بستند
۳ روز قبل / خبرنگار / محمد خدادی / رسانه / روزنامه‌نگاری / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
وقتی رسانه‌ها با اقناع مردم، جاده‌ها را بستند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تشکر از نقش و تاثیر خبرنگاران در دوران همه‌گیری کرونا، تاکید کرد با کمک رسانه‌های داخلی، شایعات در جامعه فروکش کرد، پیام پزشکان به خوبی منتقل شد و کار به جایی رسید که با اقناع مردم، در برهه‌ای، جاده‌های کشور به‌طور داوطلبانه بسته شدند.
برگزیدگان رویداد رسانه‌ای آذربایجان‌شرقی «تب‌ریز» معرفی می‌شوند
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / جشنواره / خبرنگاران / روز خبرنگار
برگزیدگان رویداد رسانه‌ای آذربایجان‌شرقی «تب‌ریز» معرفی می‌شوند
مدیرخانه مطبوعات مطبوعات آذربایجان شرقی گفت: داوری آثار رسیده به رویداد رسانه‌ای آذربایجان شرقی(تب‌ریز) به پایان رسیده و در آستانه روز خبرنگار از آثار برگزیده تجلیل خواهد شد. 
دود اقتصاد نا به سامان رسانه‌ها بیش از هر کس به چشم خبرنگاران می‌رود
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / خانه مطبوعات / سمنان / کواکبیان / روز خبرنگار
دود اقتصاد نا به سامان رسانه‌ها بیش از هر کس به چشم خبرنگاران می‌رود
رئیس خانه مطبوعات کشور معتقد است که دود اقتصاد نامطلوب و نابه سامان رسانه‌ها بیش از هر کس به چشم خبرنگاران می‌رود.
سلیمی: نظارت و مراقبت بیشتری بر بازار بورس انجام شود
۳ روز قبل / علیرضا سلیمی / یارانه مطبوعات / برجام / بورس
سلیمی: نظارت و مراقبت بیشتری بر بازار بورس انجام شود
نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که «عدم پاسداشت امر و نهی ولی اباحی گری سیاسی است» گفت: رهبری بارها با عبارات روشن مذاکره با آمریکا را نهی کردند اما متاسفانه بعضی حل المسائل کشور را مذاکره با دشمن می‌دانند.
بزرگداشت روز خبرنگار در خراسان جنوبی به صورت مجازی برگزار می‌شود
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / خبرنگاران
بزرگداشت روز خبرنگار در خراسان جنوبی به صورت مجازی برگزار می‌شود
مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت جامعه خبری استان تبریک روز خبرنگار از طریق فضای مجازی انجام می‌شود.
سخنگوی قوه قضاییه: در برخورد با بخش‌های مختلف از جمله مطبوعات اصلاح رویه داشته ایم / سعی کردیم سختگیرانه برخورد نکنیم البته چک سفید امضا هم به کسی نداده‌ایم
۳ روز قبل
سخنگوی قوه قضاییه: در برخورد با بخش‌های مختلف از جمله مطبوعات اصلاح رویه داشته ایم / سعی کردیم سختگیرانه برخورد نکنیم البته چک سفید امضا هم به کسی نداده‌ایم
سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه در برخورد با بخش‌های مختلف من جمله جامعه مطبوعاتی اصلاح رویه و بازنگری داشته است و سعی کردیم سختگیرانه برخورد نکنیم البته چک سفید امضا هم به کسی نداده‌ایم. رویه قضایی در برخورد با تخلفات توام با مداراست.
خبرنگاری جدای از رشادت‌های میدان جنگ نیست
۳ روز قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / مرکز رسانه های دیجیتال / تارنماهای خبری / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی / سید سعیدرضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرنگاری جدای از رشادت‌های میدان جنگ نیست
تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسیر کار خبرنگاری در مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن حتماً جدای از رشادت‌های میدان‌های جنگ نظامی نیست و چه‌بسا خالق ارزش‌های بزرگتری نیز هست.
قوه قضاییه در برخورد با جامعه مطبوعاتی اصلاح رویه و بازنگری داشته است/ حدود ۶۰ هزار نفر از زندانیان ما در مرخصی هستند
۳ روز قبل / لبنان / بیروت / اسماعیلی / سخنگوی قوه قضاییه / قوه قضائیه / جامعه مطبوعاتی
قوه قضاییه در برخورد با جامعه مطبوعاتی اصلاح رویه و بازنگری داشته است/ حدود ۶۰ هزار نفر از زندانیان ما در مرخصی هستند
ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه گقت: قوه قضاییه در برخورد با بخش‌های مختلف من جمله جامعه مطبوعاتی اصلاح رویه و بازنگری داشته است.
دردنامه ای برای این ۳ گروه/ مقابله علیه خط تحریف با بزرگداشت غدیر
۳ روز قبل / سرمقاله / روزنامه های کشور / سخن روز مطبوعات / تحریف / ویروس / آمریکا
دردنامه ای برای این ۳ گروه/ مقابله علیه خط تحریف با بزرگداشت غدیر
روزگارشان قبلا هم چندان آش دهان سوزی نبود، کرونا که آمد اولین ضربه اش انگار بر پیکر آن ها فرود آمد. حالا آن قدر آن ها را زیاد می بینیم که گویی دیگر دیده نمی شوند.
قانون فعلی مطبوعات با قانون اساسی مغایرت جدی دارد/ روزنامه‌نگاران دقیقاً نمی‌دانند چه امری جرم و ممنوع است/ مقام‌های قضایی ما اغلب نشریات را انذار می‌دهند تا حمایت
۳ روز قبل / جرم / رسانه / قانون اساسی / ممنوع / وکیل / ابهامات / انصاری / قانون مطبوعات / روزنامه نگار / اصلاح قانون مطبوعات
قانون فعلی مطبوعات با قانون اساسی مغایرت جدی دارد/ روزنامه‌نگاران دقیقاً نمی‌دانند چه امری جرم و ممنوع است/ مقام‌های قضایی ما اغلب نشریات را انذار می‌دهند تا حمایت
ایلنا: یک وکیل پایه یک دادگستری گفت: روزنامه‌نگاران دقیقاً نمی‌دانند چه امری از نظر این قانون جرم و ممنوع است و با فرض ارتکاب جرم، چگونه و در چه مرجعی به آن رسیدگی…
آمار نویدبخش در فضای رسانه‌ای فارس
۳ روز قبل / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تارنماهای خبری / دولت تدبیر و امید / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
آمار نویدبخش در فضای رسانه‌ای فارس
شیراز- ایرنا- روز خبرنگار بهانه‌ای است برای واکاوی وضعیت مطبوعات و رسانه‌های برخط. به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رسانه‌ها در این استان طی هفت سال گذشته به‌صورتی شایان توجه رشد کرده‌اند.
غضنفر، مهم‌تر از تیمورتاش
۴ روز قبل
غضنفر، مهم‌تر از تیمورتاش
محمد ناصر احدی  توفیری ندارد سال1311 را با عزل تیمورتاش به یاد بیاوریم یا با لغو امتیازنامه نفتی دارسی. با اینکه هر دو این رخدادها بسیار مهم و سرنوشت‌ساز بودند اما بال و پر مطبوعات چنان چیده شده بود که نمی‌توانستند چندان به آنها بپردازند. حسین مکی در جلد پنجم کتاب «تاریخ 20ساله ایران» می‌نویسد: «در پاییز1311یک روز در روزنامه‌های صبح خبری ساده و بدون شرح و توجیه بدین مضمون خوانده شد: آقای تیمورتاش از وزارت دربار معاف شد». قاعدتا اگر دست روزنامه‌نگارهای آن دوره باز بود، می‌توانستند به تیمورتاش که …
تهدید رسانه‌ها در جهان: از بازداشت تا قتل و تبعید
۴ روز قبل
تهدید رسانه‌ها در جهان: از بازداشت تا قتل و تبعید
زهرا منصوری، انصاف نیوز: مسعود فروزنده -تاریخ‌پژوه- می‌گوید: «مطبوعات و قدرت مرکزی یک پیوند تضاد تاریخی با یکدیگر دارند. این دو با یکدیگر رابطه‌ی علت و معلولی دارند. اگر می‌خواهید نبض مطبوعات را شناسایی کنید و تب سنج را در حلق جامعه کنید، به قدرت دولت در کنترل افکار عمومی…
تحریف داخلی مکمل تحریم خارجی!/ پایان تاریخ مصرف نتانیاهو؟
۴ روز قبل / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور / بنیامین نتانیاهو / تحریف / تحریم ایران
تحریف داخلی مکمل تحریم خارجی!/ پایان تاریخ مصرف نتانیاهو؟
در این موج توئیتری، کاربران مصادیق مختلفی از رفتار خصمانه یا معیارهای دوگانه این شبکه تلویزیونی لیست کردند و دولت انگلستان را مسؤول تحریف در این «شبه‌رسانه» برشمردند!
۵ روز قبل
نگاه آفتاب
 فصلنامه «نگاه آفتاب»، با هدف بازخوانی انتقادی گنجینه عرفانی و حکمی مولانا و با تلاش برای روزآمدسازی، کاربردی‌سازی و عمومی‌سازی میراث معرفتی و زیستی این حکیم عارف، به زودی مهمان بازار فرهنگ و مطبوعات خواهد شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری سروش مولانا، این موسسه در تداوم و تکمیل زنجیره فعالیت‌های فرهنگی‌اش در نظر دارد با انتشار این فصلنامه، مجالی برای بازاندیشی در میراث مولانا فراهم آورد و با التزام به رویکرد خودشناسی فرهنگی، در مسیر حقیقت‌جویی (در عرصه معرفت) و رضایتمندی (در عرصه زیست) قدم بردارد. «نگاه آفتاب» با پرهیز از رویکردهای هیجانی، می‌کوشد از ظرفیت و ذخیره فرهنگی همه اندیشمندان و صاحب‌نظران که در مواجهه …
سختگیری باجناق رضاشاه بر جراید
۵ روز قبل
سختگیری باجناق رضاشاه بر جراید
محمد ناصر احدی  اگر بندی‌هایی که در روز 20اسفند 1309در زندان قصر شورش کردند، می‌دانستند با این کار خود در آینده‌ای نه‌چندان دور چه بلایی بر سر مطبوعات می‌آورند، احتمالا بازهم التفات به وضع آزادی‌ بیان و استقلال مطبوعات کار خود را می‌کردند و سبب‌ساز عزل ژنرال فضل‌الله زاهدی و انتصاب محمدحسین آیرم به جای وی می‌شدند، چراکه در آغازین سال دهه دوم قرن جدید، جراید حق هیچ انتقادی از حکومت رضاشاه نداشتند و در این اوضاع، بود و نبود مطبوعات برای خیلی‌ها مهم نبود. آیرم که بر صندلی ریاست شهربانی نشست، به قول …
یارانه مطبوعات و سایت‌ها نیازمند شفاف‌سازی است
۵ روز قبل / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / یارانه مطبوعات و خبرگزاری‌ها
یارانه مطبوعات و سایت‌ها نیازمند شفاف‌سازی است
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای موجود در استان گیلان، گفت: نیاز است یک شفاف‌سازی در خصوص یارانه تخصیصی به مطبوعات و سایت‌ها صورت گیرد و با توجه به ظرفیت رسانه‌های موجود در گیلان حمایت‌های لازم افزایش یابد.
ترامپ: رسانه‌های جعلی درباره شیوع کرونا در آمریکا بزرگ‌نمایی می‌کنند
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / شیوع کرونا در آمریکا
ترامپ: رسانه‌های جعلی درباره شیوع کرونا در آمریکا بزرگ‌نمایی می‌کنند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر خود بار دیگر رسانه‌ها و مطبوعات آمریکا را «جعلی» خواند و مدعی شد آن‌ها در مورد شیوع کرونا در ایالت‌های آمریکا بزرگنمایی می‌کنند.
«نگاه آفتاب» به خانواده مطبوعات کشور می‌پیوندد
۵ روز قبل / فصلنامه / مطبوعات ایران / مولوی
«نگاه آفتاب» به خانواده مطبوعات کشور می‌پیوندد
فصلنامه «نگاه آفتاب»، با هدف بازخوانی انتقادی گنجینه عرفانی و حکمی مولانا و با تلاش برای روزآمدسازی و عمومی‌سازی میراث معرفتی و زیستی این حکیم عارف، به زودی مهمان بازار فرهنگ می‌شود.
بعد از تماس با افرادی از تیم رقیب؛/ آنتونیو کونته در آستانه یک خیانت تاریخی به اینتر
۵ روز قبل / یوونتوس / آنتونیو کونته / اینتر میلان
بعد از تماس با افرادی از تیم رقیب؛/ آنتونیو کونته در آستانه یک خیانت تاریخی به اینتر
برخی مطبوعات ایتالیایی مدعی شدند که آنتونیو کونته به حضور در تیم سابق خود و البته رقیب اینتر یعنی یوونتوس فکر می‌کند.
مرگ رسانه با ریزش مخاطب کلید می‌خورد
۵ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / رسانه / مخاطب
مرگ رسانه با ریزش مخاطب کلید می‌خورد
مدیرعامل خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: پایگاه اصلی یک رسانه مخاطبان آن هستند و روزی که رسانه‌ها مخاطب خود را از دست بدهند آنروز مرگ رسانه کلید می‌خورد.
انتشار فصلنامه «نگاه آفتاب» با هدف بازاندیشی در میراث مولانا
۵ روز قبل / کتاب و ادبیات
انتشار فصلنامه «نگاه آفتاب» با هدف بازاندیشی در میراث مولانا
فصلنامه «نگاه آفتاب»، با هدف بازخوانی انتقادی گنجینه عرفانی و حکمی مولانا و با تلاش برای روزآمدسازی، کاربردی‌سازی و عمومی‌سازی میراث معرفتی و زیستی این حکیم عارف، به زودی میهمان بازار فرهنگ و مطبوعات خواهد شد.
مدیر مسئول و سردبیر هفته‌نامه صدا مجرم شناخته شدند
۵ روز قبل / دادگاه مطبوعات
مدیر مسئول و سردبیر هفته‌نامه صدا مجرم شناخته شدند
جلسه رسیدگی دو متهم هفته نامه صدا برگزار شد و مدیر مسئول و سردبیر این هفته نامه مجرم شناخته شدند.
سانسور کنید!/ قطب نمای معیوب بازار مسکن
۵ روز قبل / میوه / قیمت مسکن / گرانی / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور
سانسور کنید!/ قطب نمای معیوب بازار مسکن
درباره وضعیت بیکاری در کشور و مشکلات اقتصادی، هم ما می‌نویسیم و هم دشمنان ما، با کلی آب و تاب دروغین می‌نویسند. رجوع به تیترها و گزارش‌های رسانه‌ای داخلی، کارسختی نیست.
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / سامی شهبازی
روایت رئیس خانه مطبوعات استان از روزهای کرونایی ایلام
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: رسانه‌ها در این روزها سنگرسازان بی سنگر علوم پزشکی و دیگر مجموعه ها هستند، چون در حالی که از نظر اقتصادی در بدترین وضعیت ممکن قرار دارند اما از مشکلات مردم می‌گویند.
حال رسانه‌های مکتوب بحرانی است
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه
حال رسانه‌های مکتوب بحرانی است
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه با اشاره به شیوع کرونا در چند ماه گذشته گفت: این امر موجب تعطیلی و محدود شدن فعالیت بسیاری نشریات و رسانه های مکتوب استان شده و حال و روز این رسانه ها هم اکنون بحرانی است.
تمام قد از رسانه‌ها حمایت می‌کنم
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / منطقه ایلام / خانه مطبوعات / قاسم سلیمانی‌دشتکی
تمام قد از رسانه‌ها حمایت می‌کنم
استاندار ایلام از تلاش اصحاب رسانه در موضوعات مختلف بویژه در بحث کرونا قدردانی کرد و گفت: تمام قد از رسانه‌ها حمایت می کنیم.
جزئیات جلسه هیأت منصفه دادگاه مطبوعات
۵ روز قبل
جزئیات جلسه هیأت منصفه دادگاه مطبوعات
سخنگوی هیأت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران گفت: روز گذشته پرونده «هفته‌نامه صدا» و «روزنامه آرمان» مورد رسیدگی قرار گرفت .
چاپخانه‌های نونوار
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
چاپخانه‌های نونوار
  ندا زندی    بازار ترجمه و تالیف تکانی اساسی خورده بود. حسینقلی‌خان مستعان با ترجمه‌هایش کتاب‌نخوان‌ها را هم به بازار کتاب کشانده بود. رمان‌های اجتماعی یکی پس از دیگری می‌آمدند و قلم هدایتِ جوان دل‌ها می‌ربود. شمار درس‌خوانده‌ها و از فرنگ‌برگشته‌ها بیشتر شده بود و طبعاً اهل کتاب هم. اقدامات رضاشاه مطبوعات موافق و مخالف را حسابی سرگرم کرده بود و همه آنان که دستی بر آتش داشتند، خوب و پرملاط می‌نوشتند، اما یک جای کار می‌لنگید؛ هنوز از چاپ چشم‌نواز و درست و حسابی خبری نبود. مرتضی نوریانی رؤیای نونوار …
اولین کارگردان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اولین کارگردان
  سعید مروتی    مهاجر ارمنی- روس وقتی در ۱۳۰۸ به ایران می‌آید، خیلی زود تصمیم به اشتغال در حوزه سینما می‌گیرد. از آوانس اوگانیانس به‌عنوان نخستین معلم سینما در ایران یادشده که مدرسه آرتیستی سینما را تاسیس می‌کند. پیش از او تلاش‌های علی وکیلی برای اقدامی مشابه شکست خورده بود، همانطور که از نخستین آگهی مدرسه آرتیستی سینما هم استقبال چندانی به عمل نمی‌آید. ویژگی بارز پیشگامان سینمای ایران، سماجت و پشتکارشان بود. اوگانیانس از استقبال سرد پایتخت‌نشینان دلسرد نمی‌شود و باز هم به مطبوعات آگهی می‌دهد. …
اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات درباره هفته‌نامه صدا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات درباره هفته‌نامه صدا
جلسه رسیدگی به پرونده‌ی هفته‌نامه «صدا» امروز (یک‌شنبه) در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد. به گزارش ایسنا،  در جلسه امروز به پرونده مدیرمسئول و سردبیر هفته‌نامه «صدا» با عناوین اتهامی فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش عمومی و نادیده گرفتن مصوبه…
مراسم معرفی نامزدی ترامپ برای انتخابات بدون حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / دونالد ترامپ / آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
مراسم معرفی نامزدی ترامپ برای انتخابات بدون حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود
چند مقام وابسته به کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه آمریکا به آسوشیتدپرس و سی ان ان تایید کردند، رای گیری برای معرفی دونالد ترامپ به عنوان نامزد ریاست جمهوری این حزب اواخر ماه جاری میلادی به صورت خصوصی برگزار خواهد شد و اعضای مطبوعات در این رای‌گیری حضور پیدا نخواهند کرد.
تایتانیک آمریکا میان امواج مقاومت!/ گرانی ها و بغض فروخورده مردم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / آمریکا / دولت / مردم / گرانی
تایتانیک آمریکا میان امواج مقاومت!/ گرانی ها و بغض فروخورده مردم
تحلیلگران بین‌المللی و حتی اندیشکده‌های آمریکایی به وضوح دریافته‌اند که شعار اخراج آمریکایی‌ها از منطقه با یک عزم جدی در حال محقق شدن است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
مرگ احمد‌شاه در مطبوعات آمریکا
 آرش نهاوندی  روزنامه شیکاگو دیلی تریبیون در تاریخ 28فوریه 1930(9اسفند 1308) در گزارشی با عنوان «شاه سابق ایران در پاریس درگذشت؛ قربانی زندگی شبانه» از درگذشت آخرین پادشاه سلسله قاجاریه خبر داد. خبرنگار این روزنامه ابتدا با لحنی زننده مطلب خود را اینچنین آغاز کرد: مرد چاق کوچک که در میکده‌ها و عشرتکده‌های اروپا به خوبی او را می‌شناختند، امروز بعد‌ازظهر در بیمارستان آمریکایی در نویی (واقع در حومه پاریس) درگذشت. او احمدمیرزا نام داشت که زمانی به‌عنوان پادشاه ایران در 16سالگی انتخاب شده بود. (احمد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
موافقت‌نامه ایران و چین
چندی پیش، انتشار پیش‌نویس سند همکاری راهبردی 25 ساله ایران و چین، بحث‌های گسترده‌ای را در فضای مجازی و مطبوعات به راه انداخت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
پاسخ دانشگاه آزاد به یک گزارش : پذیرش دانشجو بسیار سختگیرانه و احتمال تخلف صفر است
[شهروند] هفتم مرداد گزارشی در «شهروند» منتشر می‌شد که از جعل مدرک دانشگاهی توسط تعدادی از موسسات خبر می‌داد. این گزارش با تیتر «مدرک دانشگاه از ٢٤‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان» منتشر شده بود. حالا روابط عمومی دانشگاه آزاد دراین‌باره جوابیه‌ای ارسال کرده است. در این جوابیه آمده:    احتراما پیرو انتشار گزارشی در شماره 2028 روزنامه شهروند به تاریخ 7/5/99 تحت عنوان «مدرک دانشگاه از 24‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان» و طرح موارد نادرستی درباره نحوه اداره مدرک در دانشگاه آزاد اسلامی، به اطلاع می‌رساند طرح چنین موضوعی مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامی صحت ندارد. جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان محترم این روزنامه و مطابق …
کیوسک‌های مطبوعاتی کرج ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-اجتماعی / شهرداری کرج / احمد خیری / بازار روزهای کرج / کیوسک‌های مطبوعاتی کرج / کرج
کیوسک‌های مطبوعاتی کرج ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی گفت: به دنبال آن هستیم که برخی از غرفه های بازار روزها و میادین میوه و تره بار را با اجاره کم به تولید کنندگان واگذار کنیم تا آنها بتوانند محصولات خود را  بدون واسطه  و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.
برگزاری مسابقه کتابخوانی «خطبه غدیر» ویژه اهالی رسانه همدان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / مسابقه / کتابخوانی / خطبه غدیر / جهاد دانشگاهی / خانه مطبوعات
برگزاری مسابقه کتابخوانی «خطبه غدیر» ویژه اهالی رسانه همدان
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: به میمنت تقارن روز خبرنگار و عید غدیرخم مسابقه کتابخوانی «خطبه غدیر» برای اهالی رسانه استان همدان برگزار می شود.
دیپلمات‌تر از دیپلمات‌ها/ این تحریف‌های داخلی خارجی‌گرا!
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / دیپلمات ها / تحریم ایران / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور
دیپلمات‌تر از دیپلمات‌ها/ این تحریف‌های داخلی خارجی‌گرا!
شناخت جریان تحریف و مقابله با آن ماهیتی اقتصادی ندارد اما اصلی‌ترین نکته در رویارویی با تحریم‌هاست.
سیدحسن نصرالله در مقابل اسرائیل چه راهبردی در پیش گرفته است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / لبنان / حزب الله / سید حسن نصرالله
سیدحسن نصرالله در مقابل اسرائیل چه راهبردی در پیش گرفته است؟
مشغولیت ذهنی اصلی این روزهای مطبوعات و رسانه‌های اسرائیلی صحبت از سید حسن نصرالله، رهبر مقاومت اسلامی و تنش بالا گرفته در مرزهای جنوبی لبنان است که طبق ادعای رژیم صهیونیستی یک گروه پنج نفره از نیروهای حزب‌الله وارد اراضی اشغالی شده و در ادامه در پی تیراندازی خارج شدند. روایتی که سخنگوی حزب‌الله آن را تکذیب کرد و در مقابل اسرائیل اعلام کرد که ویدیوی آن را منتشر خواهد کرد.
رسانه‌های اردبیل در بحث مطالبه‌گری نمره قابل قبولی نمی‌گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / رسانه / روحیه مطالبه گری / خبرنگاران
رسانه‌های اردبیل در بحث مطالبه‌گری نمره قابل قبولی نمی‌گیرند
پیشکسوت مطبوعات استان اردبیل گفت: بنا به دلایل مختلف عملکرد رسانه‌ای‌ فعالان خبری استان اردبیل در مجموع نمی تواند راضی کننده باشد.
عملکرد خبرنگاران را در بحران کرونا چطور دیدید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / معاونت مطبوعاتی / خبرنگاران
عملکرد خبرنگاران را در بحران کرونا چطور دیدید؟
معاون امور مطبوعاتی در پاسخ به این پرسش که این معاونت از خبرنگارانی که به واسطه شغلشان در مواجهه با ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، چه حمایتی می‌کند، توضیح داد: به طور کلی خبرنگاران توسط رسانه‌هایشان مورد حمایت قرار می‌گیرند و ما نیز از رسانه‌ها حمایت می‌کنیم. در این میان اگر خبرنگارانی که به صورت آزاد فعالیت می‌کنند، به بیمار کویید ـ 19 مبتلا شوند قطعا در اندازه مقدورات و امکاناتی که در اختیار داریم، به صورت همه‌جانبه از آنها حمایت می‌کنیم. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
کنشگری در هزاره سوم
کمتر از یک دهه پیش از این، وقتی طلیعه عصر شبکه‌های اجتماعی نمایان می‌شد و هنوز دور، دور وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های خبررسانی برخط اما کماکان یک‌سویه بود، اکبر گنجی روزنامه‌نگار منتقد جمهوری اسلامی در تحلیلی که آن زمان روزآنلاین -یکی از همین وب‌سایت‌ها- منتشر کرد، در نقد «اپوزیسیون نظام»، بر انبوه این وب‌سایت‌ها و کامنت‌های بی‌نام و نشان کاربران‌شان خط کشید؛ چه به باور او، این رسانه‌ها، تصویری «ناصادق» و توام با «فریب» از «واقعیت» سپهر سیاست و اوضاع و احوال مملکت ترسیم می‌کنند و فاجعه وقتی است که «آرزوی خود را واقعیت قلمداد می‌کنند.» گنجی همان‌جا و در …
سیاست "ابهامی" که حزب‌الله این روزها در پیش گرفته
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / حزب‌الله لبنان / رژیم صهیونیستی / سیدحسن نصرالله
سیاست "ابهامی" که حزب‌الله این روزها در پیش گرفته
عبدالباری عطوان، تحلیلگر مشهور عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم در تحلیلی درباره تنش اخیر میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان در مرزهای جنوبی این کشور نوشت: مشغولیت ذهنی اصلی این روزهای مطبوعات و رسانه‌های اسرائیلی صحبت از سید حسن نصرالله، رهبر مقاومت اسلامی و تنش بالا گرفته در مرزهای جنوبی لبنان است که طبق ادعای رژیم صهیونیستی یک گروه پنج نفره از نیروهای حزب‌الله وارد اراضی اشغالی شده و در ادامه در پی تیراندازی خارج شدند. روایتی که سخنگوی حزب‌الله آن را تکذیب کرد و در مقابل اسرائیل اعلام کرد که ویدیوی آن را منتشر خواهد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •