پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
معاونت روابط کار
افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه ارزیابی طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / حاتم شاکرمی / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه ارزیابی طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل
تهران - ایرنا - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شورای عالی کار با افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه ارزیابی طرح‌های طبقه بندی مشاغل موافقت کرد.
مواجهه مسیر حفر تونل با سفره گازی پنهان دلیل حادثه ریزش تونل است/ ۴ کشته و یک مجروح
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / حاتم شاکرمی
مواجهه مسیر حفر تونل با سفره گازی پنهان دلیل حادثه ریزش تونل است/ ۴ کشته و یک مجروح
معاون وزارت کار گفت: ریزش معدن هجدک استان کرمان به دلیل شرایط خاص زمین شناسی و غیرقابل پیش بینی بودن آن معدن و مواجهه مسیر حفر تونل با یک سفره گازی پنهان در لایه های سنگی رخ داده است.
چهار تفاهم نامه مهم برای حمایت و تقویت بخش تعاون امضا شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بسیج سازندگی
چهار تفاهم نامه مهم برای حمایت و تقویت بخش تعاون امضا شد
معاونت امور تعاون وزارت کار امروز ۴ تفاهم‌نامه مهم برای تقویت و حمایت از بخش تعاون امضا کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
"کد احراز هویت" دردسر جدید جاماندگان بیمه بیکاری/ معاونت روابط کار برون‌سپاری فراقانونی انجام داد/ دریافت مبالغ خارج از تعرفه از بیکاران
عضو هیات مدیره کانون عالی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی معتقد است؛ تدبیری که برای برقراری بیمه بیکاری از طریق دریافت کد احراز هویت از دفاتر پیشخوان دولت اندیشیده شده است، چندین مشکل اساسی دارد.
تسریع در ارائه خدمات، هدف مشترک دیوان عدالت و وزارت کار
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تسریع در ارائه خدمات، هدف مشترک دیوان عدالت و وزارت کار
شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تسریع در ارائه خدمات به متقاضیان، هدف مشترک دیوان عدالت اداری و معاونت روابط کار است.
سامانه تحت وب بیمه بیکاری در حال بهره برداری است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
سامانه تحت وب بیمه بیکاری در حال بهره برداری است
شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اخذ مجوز برای ۱۲ فعالیت دارای اولویت معاونت روابط کار و تهیه شناسنامه و فرآیند کاری جهت بارگذاری آنها در «درگاه ملی صدور مجوزهای وزارت امور اقتصادی و دارایی» خبر داد.
۱۲ فعالیت در «درگاه ملی صدور مجوزها» شناسنامه گرفتند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / حاتم شاکرمی / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
۱۲ فعالیت در «درگاه ملی صدور مجوزها» شناسنامه گرفتند
تهران - ایرنا - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اخذ مجوز برای ۱۲ فعالیت دارای اولویت معاونت روابط کار و تهیه شناسنامه و فرآیند کاری جهت بارگذاری آنها در « درگاه ملی صدور مجوزهای وزارت امور اقتصادی و دارایی» خبر داد.
تهیه شناسنامه برای ۱۲ فعالیت اصلی معاونت روابط کار در "درگاه ملی صدور مجوزها"
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / حاتم شاکرمی / درگاه ملی صدور مجوزها
تهیه شناسنامه برای ۱۲ فعالیت اصلی معاونت روابط کار در "درگاه ملی صدور مجوزها"
ایلنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اخذ مجوز برای ۱۲ فعالیت دارای اولویت معاونت روابط کار و تهیه شناسنامه و فرآیند کاری جهت بارگذاری آنها در…
تعیین تکلیف حق مسکن کارگران دوشنبه آینده/ معاون وزیر کار: بیمه خبرنگاران سخت و زیان آور است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / معاونت اشتغال / معاونت روابط کار
تعیین تکلیف حق مسکن کارگران دوشنبه آینده/ معاون وزیر کار: بیمه خبرنگاران سخت و زیان آور است
معاون روابط کار با بیان اینکه دوشنبه آینده حق مسکن کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت تعیین تکلیف می شود گفت: حق مسکن کارگران بعد از انقلاب تنها ۵بار افزایش یافته است. حق مسکن چیزی نیست که هر ساله اضافه شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
بالاخره حق مسکن کارگری از کِی زیاد می‌شود؟
قرار بود افزایش حق مسکن کارگران دست‫کم از تیر ماه اعمال شود، اما کمتر از دو روز بیشتر تا پایان این ماه باقی نمانده و هنوز از موافقت دولت با افزایش ۲۰۰ درصدی مزایای حق مسکن کارگری خبری نیست.به گزارش اقتصاد۲۴، در این شرایط سکوت هیئت دولت در تصویب پیشنهاد شورای عالی کار برای ۳۰۰ هزار تومانی شدن حق مسکن کارگران در حالی معنی دار تلقی می‌شود که براساس عرف و قانون این روز‌ها برای بیشتر کارفرمایان موعد پرداخت دستمزد کارگران است. چهارم تیرماه سال جاری محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران به هیات دولت و موافقت کلیات آن با قید دو فوریت به عنوان خبری خوش برای کارگران یاد کرد و در حالی که انتظار می‌رفت هر آن خبر قطعی شدن این افزایش منتشر شود حاتم شاکرمی معاون …
پرداخت بیمه بیکاری به ۱۰ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
پرداخت بیمه بیکاری به ۱۰ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا
مدیرکل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: بر اساس شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به ۱۰ رسته شغلی که بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده اند، بیمه بیکاری پرداخت می شود.
کارگران برای دریافت غرامت و بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا باید چه اقداماتی انجام دهند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
کارگران برای دریافت غرامت و بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا باید چه اقداماتی انجام دهند؟
در پی شیوع کرونا در کشور برخی مشاغل و کارگران مشمول قانون کار شغل خود را از دست داده‌اند که می‌توانند از حمایت بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.شیوه‌نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی برای تحت پوشش قرار دادن کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که قانون بیمه بیکاری نیز شامل حالشان می‌شود و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌طور موقت بیکار غیرارادی شناخته شده‌اند تدوین شده است.
کرونا و دست‌های خالی کارگران روزمزد از بیمه بیکاری
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / ویروس کرونا / کارگران روزمزد / بیمه بیکاری
کرونا و دست‌های خالی کارگران روزمزد از بیمه بیکاری
درشرایطی دولت مدعی پرداخت بسته حمایتی و بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده ناشی از کرونا است، که بخش زیادی از کارگران روزمزد در بلاتکلیفی هستند. معاونت روابط کار وزارت کار هم درباره شبهات پاسخگو نیست.
چه کسانی می توانند بیمه بیکاری دریافت کنند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / استانی-اجتماعی / ایلام / بیمه بیکاری
چه کسانی می توانند بیمه بیکاری دریافت کنند؟
رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی را تشریح کرد.
شیوه نامه اجرایی برقراری بیمه بیکاری تشریح شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / بیمه بیکاری / شیوه نامه بیمه بیکاری
شیوه نامه اجرایی برقراری بیمه بیکاری تشریح شد
شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی که با شماره ۲۴۸۴۷۳ در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۷ ابلاغ شده بود از سوی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد.
‌دستورالعمل اداری ‎ثبت درخواست بیمه بیکاری الکترونیکی تدوین شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بیمه بیکاری / سازمان تامین اجتماعی
‌دستورالعمل اداری ‎ثبت درخواست بیمه بیکاری الکترونیکی تدوین شد
بر اساس ابلاغیه معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تا پایان اردیبهشت سال ۹۹ انجام می شود.
تکذیب تعطیلی جلسه شورای عالی کار/ تکلیف دستمزد ۹۹ قبل از پایان سال روشن می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / علی خدایی / دستمزد 99 / جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 99
تکذیب تعطیلی جلسه شورای عالی کار/ تکلیف دستمزد ۹۹ قبل از پایان سال روشن می‌شود
ایلنا: علی خدایی از رایزنی‌های صورت گرفته با معاونت روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت: اخبار تعطیلی جلسات شورای عالی کار به هیچ وجه صحت ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سامانه جامع روابط کار / کارگران / قراردادهای موقت کار / سامانه ثبت قرارداد کار و دادخواست
۲۲ خدمت کارگری و کارفرمایی غیرحضوری شد/آغاز ثبت الکترونیکی شکایات
معاون وزیر کار از غیرحضوری شدن ۲۲ خدمت در حوزه‌های کارگری و کارفرمایی خبر داد و گفت: کارگران و کارفرمایان برای بهره مندی از این سامانه فقط یک‌بار باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / کارگران / کارفرمایان / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / مشاوره حقوقی / خدمات مشاوره / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تفاهم‌نامه خدمات مشاوره‌ و وکالتی به جامعه کارگری و کارفرمایی امضا شد
تفاهم نامه ارائه خدمات مشاوره‌ای و وکالتی به جامعه کارگری و کارفرمایی میان سازمان بسیج کارگران و کارخانه‌های کشور، وزارت کار و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه امضا شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اشتغال زایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
اعلام جزییات ثبت‌نام سامانه جامع روابط کار
تهران - ایرنا- ثبت اطلاعات در سامانه جامع روابط کار که با هدف الکترونیکی ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما ایجاد شده به شکل داوطلبانه است، اما در مرحله بعد ارایه خدمات به جامعه کار تنها از مسیر این سامانه میسر خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سامانه جامع روابط کار / کورش یزدان / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
جزئیات ارائه خدمات غیر حضوری به کارگران و کارفرمایان
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، از عملیاتی شدن 22 زیر سامانه جامع روابط کار از ٢٢ بهمن ماه در کل کشور به منظور ارائه خدمات غیرحضوری به کارگران و کارفرمایان خبرداد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
پیمانکاران به اجرای طبقه‌بندی مشاغل ملزم شدند
معاون وزیر کار گفت: پیمانکارانی که تحت هر شرایطی با شرکت‌های پیمان‌دهنده قرارداد بسته و کار می‌کنند، باید از طرح طبقه‌بندی مشاغل تبعیت کنند.به گزارش ایسنا، حاتم شاکرمی با اشاره با بیان اینکه پرداخت بدون تبعیض مزد برای انجام کارهای هم ارزش از حقوق اولیه نیروی کار است، تاکید کرد: پیمانکارانی که تحت هر شرایطی با شرکت‌های پیمان‌دهنده قرارداد داشته و فعالیت می‌کنند باید از طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگاه اصلی تبعیت کنند. با توجه به رشد پدیده جهانی شدن اقتصاد، توسعه فن‌آوری و دانش و گسترش بخش خدمات، لزوم تغییر بازنگری در نظام طبقه‌بندی مشاغل و تحول در مدیریت منابع انسانی امری ضروری است. یکی از اهداف طرح، سرعت بخشیدن و شفافیت است که اجرای صحیح آن باعث افزایش بهره‌وری، ایجاد انگیزه در نیروی کار، ایجاد تعادل …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
مُهر پایان بر قراردادهای اجباری کارگران
درحالی که نبود امنیت شغلی و گسترش قراردادهای موقت یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های جامعه کارگری به شمار می‌رود، فعالان کارگری امیدوارند راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار ضمن صیانت و حفظ حقوق کارگران، به شناسایی و شفافیت وضعیت قراردادهای نیروهای کار و جلوگیری از بستن هرگونه قرارداد سفید امضایی منجر شود.به گزارش ایسنا، ثبت‌نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار برای دریافت خدمات غیرحضوری در دفاتر پیشخوان دولت مدتی است که آغاز شده است. با راه‌اندازی این سامانه تمامی امور مربوط به جامعه کارگری و کارفرمایی به صورت کاملا شفاف و بدون مراجعه حضوری آنها انجام می‌پذیرد و کارگران و کارفرمایان با صرف هزینه به مراتب کمتر، از یک نظام رسیدگی الکترونیکی سالم و عادلانه روابط کار در هر شرایط و هر مکانی بدون …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
نورافکن شفافیت بر روابط کار
روزشمار آغاز به‌کار چند زیرسامانه دیگر از سامانه جامع روابط کار به‌کار افتاده‌است. از هفته آینده تمام حوزه‌های معاونت روابط کار در ۲۳ استان کشور بایددادخواست‌ها را به‌ویژه در بخش بیمه بیکاری به‌صورت الکترونیک از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / حاتم شاکرمی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بیمه بیکاری / قانون بیمه بیکاری
اصلاح قانون بیمه بیکاری کلید خورد/ تاسیس صندوق بیمه بیکاری
معاون امور روابط کار وزیر کار با تاکید بر بازنگری قانون بیمه بیکاری، از حدف حذف محدودیت‌های این قانون در قالب تهیه پیش نویس اصلاح قانون بیمه بیکاری خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
ثبت درخواست بیمه بیکاری کارگران از هفته آینده
معاون وزیرکار با تاکید بر تهیه پیش‌نویس جامع قانون بیمه بیکاری،گفت: از هفته آینده تمام حوزه‌های معاونت روابط کار به ویژه بخش بیمه بیکاری در ۲۳ استان کشور از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش دادخواستها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران از هفته آینده در سامانه جامع روابط کار
معاون روابط کار گفت : از هفته آینده تمامی حوزه های معاونت روابط کار به ویژه بخش بیمه بیکاری در 23 استان کشور از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش دادخواستها به صورت الکترونیکی انجام می شود .
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)
حذف محدودیت‌های به وجود آمده در اجرای قانون در خصوص دامنه شمول قانون بیمه بیکاری/ ضرورت بازنگری قانون بیمه بیکاری و تبدیل آن به صندوق بیمه بیکاری
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از هفته آینده تمامی حوزه‌های معاونت روابط کار به ویژه بخش بیمه بیکاری در 23 استان کشور از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش دادخواست‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / حاتم شاکرمی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / کارگر ساختمانی
آموزش رایگان ایمنی به کارگران ساختمانی /۳۰ هزار کارگر آموزش دیدند
معاون روابط کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مشترک با سازمان تأمین اجتماعی و همکاری انجمن صنفی کارفرمایی،از آموزش رایگان ایمنی به ۳۰هزار کارگر ساختمانی خبرداد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / مشاغل غیرمستمر / قرارداد کار / امنیت شغلی / کورش یزدان / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
آخرین وضعیت ساماندهی شغلی کارگران پروژه‌ای / آیین‌نامه در نوبت تصویب هیأت دولت
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار گفت: آیین نامه امنیت شغلی کارگران مشاغل غیرمستمر در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده و در نوبت بررسی در هیأت دولت قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
دستاورد سامانه جامع روابط کار؛ سلامت اداری و سهولت در دسترسی‌های نظارت
تهران - ایرنا - مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سلامت اداری، کنترل‌ها و دسترسی‌های نظارتی حوزه مدیریت در سامانه جامع روابط کار ساده است، بنابراین از کارگران و کارفرمایان انتظار می رود به جای نقد آن، ما را در رفع نواقص یاری کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بازداشت / شرکت نیشکر هفت تپه / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
کارگران بازداشتی هفت تپه به زودی آزاد می شوند
تهران - ایرنا - نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل روابط کار و جبران خدمت گفت: آزادی کارگران بازداشتی هفت تپه در اسرع وقت و با مشورت و تبادل نظر دادستان شهر اهواز و مسولین ذیربط استان، عملی خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اراک / صنعت و معدن / کارگر / رونق تولید / شرکت صنایع آذرآب / معاونت روابط کار وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی
«آذرآب» با حضور اعضای شورای کار تعیین تکلیف می‌شود
اراک - ایرنا - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نشست‌های تعیین تکلیف وضعیت آذرآب اراک بدون شک با حضور اعضای شورای اسلامی کار این شرکت برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / هپکو اراک / مطالبات معوق / مطالبات معوق کارگران / حقوق کارگران / حاتم شاکرمی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مطالبات معوق کارگران هپکو هفته آینده تسویه می‌شود/ کارگران ۴ ماه حقوق خود را طلب دارند
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از پرداخت کل معوقات کارگران شرکت هپکو طی هفته آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / حاتم شاکرمی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / قراردادهای موقت کار / امنیت شغلی
آیین‌نامه امنیت شغلی کارگران مشاغل پروژه‌ای بزودی تعیین تکلیف می‌شود
معاون روابط کار وزیر کار با بیان اینکه آیین نامه امنیت شغلی کارگران مشاغل پروژه ای به زودی در دولت تعیین تکلیف می شود، از راه اندازی سامانه ثبت قراردادهای کار در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
حضور ۴ معاونت وزارت کار در نمایشگاه الکامپ
چهار معاونت روابط کار، تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال و رفاه اجتماعی از جمله معاونت‌هایی هستند که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ حضور می‌یابند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / حوادث شغلی / معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / کارگران / کارگر ساختمانی
وقوع بیش از یک هزار آسیب شغلی در زمستان ۹۷/ ۳ استان در صدر بیشترین آسیب‌های شغلی
آسیب‌های شغلی زمستان ۹۶ در حالی ۳ هزار و ۱۱۲ مورد بود که در زمستان ۹۷ تعداد یک هزار و ۱۱۲ آسیب شغلی به ثبت رسید که از کاهش ۱۷۹.۸ درصدی حکایت دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
به جای واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها ساختار آن اصلاح شود
یک کارشناس بازار کار با تاکید بر ضرورت بازنگری جدی در ساختار بیمه بیکاری گفت: معاونت روابط کار وزارت کار به جای واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها، مقدمات اصلاح ساختار بیمه بیکاری در کشور را فراهم کند.به گزارش ایسنا، حمید حاج اسماعیلی درباره واگذاری موضوع بیمه بیکاری به کاریابی‌ها ابراز عقیده کرد و گفت: در سال‌های گذشته به لحاظ کمی و کیفی تغییر خاصی در بیمه بیکاری انجام نشده و سازمان تامین اجتماعی و دولت برای توسعه بیمه بیکاری و ارتقای سطح آن در حوزه کارجویان و بیکاران اقدام خاصی صورت نداده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته تعداد کسانی که بیمه بیکاری می‌گرفتند حدود ۲۰۰ هزار نفری است که همواره اعلام می‌شود و یعنی اینکه دولت و سازمان تامین اجتماعی برنامه‌ای برای تغییرات جدی در بحث کمیت …
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بیمه بیکاری / کارجویان / اشتغال / کاریابی‌ها / بازار کار / تامین اجتماعی / مجلس شورای اسلامی
بیمه بیکاری نصیب جویندگان کار نمی‌شود
یک کارشناس بازار کار با تاکید بر ضرورت بازنگری جدی در ساختار بیمه بیکاری گفت: معاونت روابط کار وزارت کار به جای واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها، مقدمات اصلاح ساختار بیمه بیکاری در کشور را فراهم کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
کارگران بیکار سیل خوزستان برای دریافت معرفی‌نامه بیمه بیکاری به ادارات کار شهرستان‌شان مراجعه کنند
با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برقراری بیمه بیکاری به کارگرانی که واحدهای تولیدی آن‌ها در اثر سیلاب آسیب دیده، توافقنامه‌ای بین معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست سازمان تامین اجتماعی به امضا رسیده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •