سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تمام قالب‌های ادبی درکنگره شعرملی شرکت داده می‌شوند
ایرنا / ۱۰ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
تمام قالب‌های ادبی درکنگره شعرملی شرکت داده می‌شوند
تهران- ایرنا - دبیر اجرایی نخستین کنگره شعر ملی یتیم از مشارکت تمام قالب‌های ادبی در این دروه کنگره شعر ملی خبر داد و گفت: اشعار برگزیده این کنگره موسیقی خواهند شد.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  جشنواره شعر فجر  نمایشگاه کتاب  شعر  کتاب
آغاز ثبت‎ نام خبرنگاران برای حضور در نمایشگاه کتاب
ایرنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
آغاز ثبت‎ نام خبرنگاران برای حضور در نمایشگاه کتاب
تهران- ایرنا - مدیر روابط عمومی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آغاز ثبت‎نام خبرنگاران و اهالی رسانه برای حضور در این رویداد فرهنگی خبر داد و گفت: خبرنگاران می‎توانند از روز یکشنبه(۲۷ بهمن ماه) نسبت به ارائه درخواست برای فعالیت در نمایشگاه کتاب ۳۳ اقدام کنند.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نمایشگاه کتاب  نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / فرهنگی و هنری
۲۰ روستای دوستدار و شایسته تقدیر کتاب معرفی‌شدند
تهران - ایرنا - همزمان با مراسم انتخاب پایتخت کتاب ایران، ۲۰ روستای دوستدار و شایسته تقدیر کتاب با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد سالامی و نیکنام حسینی پور مدیر عامل خانه کتاب معرفی و تجلیل‌شدند.
  اشرف بروجردی  سید عباس صالحی  سازمان اسناد و کتابخانه ملی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نیکنام حسینی پور
آیین اختتامیه جایزه کتاب سال با حضور رئیس جمهوری آغاز شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
آیین اختتامیه جایزه کتاب سال با حضور رئیس جمهوری آغاز شد
تهران- ایرنا- آیین اختتامیه سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال و اعطای جوایز برگزیدگان و تقدیرشدگان این رویداد فرهنگی با حضور حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی آغاز شد.
  موسسه خانه کتاب  سید عباس صالحی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نیکنام حسینی پور  حسن روحانی  جایزه کتاب سال  سی و هفتمین دوره کتاب سال
تخصیص میلیاردی کتاب برای سیستان و بلوچستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهنگی و هنری
تخصیص میلیاردی کتاب برای سیستان و بلوچستان
تهران- ایرنا- محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تخصیص یک میلیارد ریالی تهیه کتاب برای تجهیز کتابخانه‌های استان سیستان و بلوچستان طی شش ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.
  سیستان و بلوچستان  سید عباس صالحی  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  جشنواره شعر فجر  چهاردهمین جشنواره شعر فجر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
گام تازه برای ادغام موسسات معاونت فرهنگی وزارت ارشاد
معاونان اداری و مالی موسسات تابع معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته برای تعیین‌تکلیف وضعیت نیروهای سه موسسه این ‌معاونت، تشکیل جلسه داده و گامی تازه در این‌باره برداشتند.به گزارش مهر، بیش از ۶ ماه پس از اعلام و انتشار خبر ادغام موسسات تابع معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز تصویب شکل این ادغام در معاونت و ساختار تازه این موسسه که پیش از این در خبرگزاری مهر منتشر شده بود، همزمان با نزدیک شدن به ماه پایانی سال این موضوع با شدت بیشتری در حال پیگیری است. در حالی‌که محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری اخیر خود، پیگیری انحلال سه موسسه و ایجاد موسسه تازه را به زمانی پس از نمایشگاه کتاب موکول کرده بود، خبرها حاکی از برگزاری نشست‌هایی برای اجرای …
سوم اسفند؛ آخرین فرصت تحویل کتاب به انبار هیات خرید کتاب
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فرهنگی و هنری
سوم اسفند؛ آخرین فرصت تحویل کتاب به انبار هیات خرید کتاب
تهران- ایرنا- آخرین زمان تحویل کتاب به انبار هیات انتخاب و خرید کتاب از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۸، سوم اسفند اعلام شد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب
فعالیت بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه‌های استانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
فعالیت بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه‌های استانی
تهران- ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: این همکاری در نمایشگاه‌های استانی همچنین به شکل حمایت از اهالی نشر و قلم در مناطق دیگر غیر از پایتخت نیز ادامه دارد.
  امضای تفاهمنامه  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بانک صادرات  نمایشگاه کتاب  نمایشگاه کتاب استانی  کتاب
بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد
مراسم امضای تفاهم‎نامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بانک صادرات با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی و حجت‎الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات امروز دوشنبه (7بهمن ماه) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
حمایت از اهالی نشر و قلم نباید گلخانه‌ای باشد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
حمایت از اهالی نشر و قلم نباید گلخانه‌ای باشد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بکارگیری همه ظرفیت‌ها برای حمایت از اهالی قلم و نشر گفت: باور داریم حمایت نباید گلخانه‌ای باشد؛ از این رو تفاهم‌نامه‌ای در راستای حمایت و توسعه اقتصاد فرهنگ و اهالی قلم و نشر با بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امضا شد.
  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بیش از ۱۰ میلیارد ریال کتاب ناشران خریداری شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
بیش از ۱۰ میلیارد ریال کتاب ناشران خریداری شد
تهران - ایرنا - هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید ۳۰۸ عنوان کتاب به ارزش ۱۰ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال را در جلسه ۶۱۸ تصویب کرد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب
پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است
تهران – ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است. نگاه اسلام نیز به مسیحیت توجه به الگوهای اخلاقی است.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ارامنه  عیسی مسیح
تقاضای کاغذ بیشتر از توان تامین
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
تقاضای کاغذ بیشتر از توان تامین
معاون فرهنگی وزیر ارشاد در نشست خبری خود، ضمن اشاره به تغییرنکردن معیارهای ممیزی گفت: میزان تقاضای کاغذ از توان تامین معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بیشتر است.نشست خبری محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایوب دهقان‏کار مشاور اجرایی معاونت فرهنگی، دیروز در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.به گزارش مهر، در این نشست خبری، جوادی با ارائه آمارهایی از وضعیت انتشار کتاب در سال جاری گفت: امسال ۵۵ هزار مجوز چاپ کتاب صادر شده و حدود ۶۱ هزار عنوان کتاب نیز از ابتدای سال نیز منتشر شده است که نسبت به سال گذشته با رشد ۵ درصدی همراه بوده است. در حوزه امور مربوط به چاپ نیز جشنواره صنعت چاپ در ۲۰ استان کشور برگزار و جشنواره نهایی نیز در دست برگزاری است. همچنین در حوزه واردات محصولات چاپی نیز …
​پوستر چهاردهمین جشنواره شعر فجر رونمایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فرهنگی و هنری
​پوستر چهاردهمین جشنواره شعر فجر رونمایی شد
تهران - ایرنا- پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  شعر
انتشار دو کتاب ایرانی در ایتالیا و لبنان با حمایت دبیرخانه گرنت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
انتشار دو کتاب ایرانی در ایتالیا و لبنان با حمایت دبیرخانه گرنت
علی فریدونی از انتشار «تربیت‌های پدر» در ایتالیا و «برف سرخ» در لبنان با حمایت دبیرخنه طرح گرنت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
ادغام مؤسسات فرهنگی ارشاد به بعد از نمایشگاه کتاب آینده موکول شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فرهنگی و هنری
ادغام مؤسسات فرهنگی ارشاد به بعد از نمایشگاه کتاب آینده موکول شد
ادغام سه مؤسسه تابع معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پس از نمایشگاه کتاب تهران در فروردین 99 موکول شد چرا که یکی از مؤسسات مسئول در این نمایشگاه جزء مؤسسات ادغامی است.
تمرکزگرایی از فعالیت‌های فرهنگی همواره مدنظراست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / فرهنگی و هنری
تمرکزگرایی از فعالیت‌های فرهنگی همواره مدنظراست
تهران – ایرنا - مدیرعامل موسسه خانه کتاب، مشارکت شهرداری استان تهران و مشهد در برگزاری طرح پاییزه کتاب ۹۸ را نشانگر توجه آنها به کتاب و «شهروند دانامحور» عنوان کرد و گفت: رویکرد و سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر «ایران؛ فقط تهران نیست» بوده و در این راستا تمرکزگرایی را از فعالیت های فرهنگی همواره مدنظر است.
  موسسه خانه کتاب  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  فرهنگ و ارشاد اسلامی
مسیر اهدای کتاب برای سال‌های آینده ترسیم شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / فرهنگی و هنری
مسیر اهدای کتاب برای سال‌های آینده ترسیم شود
تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت توزیع کتاب در مناطق محروم کشور را ضروری برشمرد و گفت: باید در طرح‌های اهدای کتاب از تجربیات کشورهای دیگر بهره‌برداری و مسیر اهدای کتاب برای سالیان آینده، ترسیم شود.
  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
آیا «پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» مشمول اهالی فرهنگ خواهد شد؟
فرهنگ زیرِ تیغ مالیاتگروه فرهنگ و هنر - چندی است که خبر لغو معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر خبرساز شده و هنرمندان و اهالی فرهنگ نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. از آنجایی که حوزه فرهنگ در بیشتر بخش‌ها، حوزه‌ای رنجور از نظر اقتصادی است آیا این تصمیم حیات اصحاب فرهنگ و هنر را با تهدید مواجه نخواهد کرد؟تقریبا از دهه سوم آبان‏ماه متن پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای تحقق اهداف مرتبط با «اقتصاد مقاومتی» در حوزه‌های خرد و کلان منتشر شد. قرار است این لایحه تا پایان پاییز در مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شود. در بخشی از این لایحه به لغو معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز اشاره شده که نگرانی بسیاری از اهالی این حوزه را در پی داشته است. …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
کتاب، برف، اینترنت و بنزین
فاطمه امین‌الرعایاکتاب، یکی از مهم‌ترین ابزارهای فرهنگی تبادل اندیشه بین افراد هم عصر و حتی مردمان اعصار گوناگون است. اما این روزها با افزایش قیمت کتاب که ناشی از بالا رفتن قیمت کاغذ است و همچنین بیشتر شدن فشارهای اقتصادی، کم‌کم کتاب در سبد خرید خانواده‌ها کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود. اما چند سالی است که طرحی با عنوان «طرح‌های فصلی» از سوی وزارت ارشاد و خانه کتاب در سراسر کشور برگزار می‌شود تا یارانه فرهنگی به صورت مستقیم در اختیار مخاطبان قرار بگیرد و بتوانند با استفاده از تخفیف‌های در نظر گرفته شده، کتاب‌های مورد نیازشان را از کتابفروشی‌ها تهیه کنند. این طرح یک تیر و دو نشان است، چون هم به مخاطبان توجه دارد و هم در تلاش است به نوعی چراغ کتابفروشی‌ها را که امروز بیش از پیش در مضیقه هستند روشن نگه …
پیگیری مطالبات انجمن کتابفروشان جبهه انقلاب اسلامی در وزارت ارشاد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / فرهنگی و هنری
پیگیری مطالبات انجمن کتابفروشان جبهه انقلاب اسلامی در وزارت ارشاد
ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نشست انجمن کتابفروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی(خوشه) نسبت به پیگیری مطالبات این انجمن تاکید کرد.
  ایوب دهقان‌کار  وزارت ارشاد  کتابفروشی
توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها
مدیر بخش امور استان‌های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در استان‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها، توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی است.
  استانی-فرهنگی و هنری  وزارت ارشاد  شهر خلاق
تخصیص ۴ میلیاردریال برای تجهیز ‌کتابخانه‌ زندان‌های کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فرهنگی و هنری
تخصیص ۴ میلیاردریال برای تجهیز ‌کتابخانه‌ زندان‌های کشور
تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر امور فرهنگی تربیتی زندان‌های کشور از تخصیص ۴ میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه‌ زندان‌های کشور در بیست و هفتمین هفته‌ کتاب خبر داد.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  موسسه خانه کتاب ایران  سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور  کتاب  انجمن نویسندگان کودک و نوجوان
پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی در هفته کتاب
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / فرهنگی و هنری
پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی در هفته کتاب
تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پویش اهدای کتاب در هفته آخر آبان‌ماه همزمان با برگزاری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به مناطق روستایی کشور خبر داد.
  روستائیان  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  کتاب
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
برگزاری «پاییزه کتاب» در کشور
ایسنا: مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح «پاییزه کتاب» در سراسر کشور خبر داد. پس از اعلام تعطیلی طرح پاییزه کتاب به‌ جز در تهران در نشست خبری هفته کتاب، سیدمحمد طباطبایی گفت: طرح پاییزه کتاب به روال دوره‌های قبل همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار می‌شود. او توضیح داد: با دستور و مساعدت دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این طرح علاوه بر تهران، در کتاب‌فروشی‌های شهرستان‌ها نیز برگزار خواهد شد. مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طرح‌های حمایتی که به صورت فصلی در کتاب‌فروشی‌ها اجرا می‌شود در راستای حمایت از کتاب‌فروشی‌ها به ویژه کتاب‌فروشی‌های کوچک در شهرستان‌ها طراحی و برگزار …
طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فرهنگی و هنری
طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور خبر داد.
  طرح پاییزه کتاب  هفته کتاب  کتاب
«پاییزه کتاب» محدود به تهران نیست/ اجرای طرح در سراسر کشور
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فرهنگی و هنری
«پاییزه کتاب» محدود به تهران نیست/ اجرای طرح در سراسر کشور
سیدمحمد طباطبایی مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور خبر داد. پیشتر اعلام شده بود که این طرح صرفا در تهران برگزار خواهد شد.
  طرح پاییزه کتاب  هفته کتاب  هفته کتاب و کتاب خوانی
طرح «پاییزه کتاب» با دستور وزیر ارشاد سراسری شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فرهنگی و هنری
طرح «پاییزه کتاب» با دستور وزیر ارشاد سراسری شد
مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور خبر داد.
موسیقی نواحی ایران میراث فرهنگی عظیم کشور است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / فرهنگی و هنری
موسیقی نواحی ایران میراث فرهنگی عظیم کشور است
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس این دوره جشنواره موسیقی نواحی در پیامی به مناسبت آغاز آن از موسیقی نواحی ایران با عنوان میراث فرهنگی عظیم کشور یاد کرد.
  جشنواره موسیقی نواحی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  دفتر موسیقی
فعالیت‌های قرآنی از پربازده‌ترین کارهای فرهنگی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ...
فعالیت‌های قرآنی از پربازده‌ترین کارهای فرهنگی است
مدیرکل هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت‌های قرآنی از کم هزینه‌ترین و پربازده‌ترین کارهای فرهنگی است.
  ترویج فرهنگ قرآنی  مسابقات قرآنی  کرمانشاه  استانی-فرهنگی و هنری
برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب/اختتامیه کتاب سال دانشجویی ۲۸ آبان برگزار می‌شود/تجلیل از خادمان کتاب استان سیستان و بلوچستان در هفته کتاب
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / فرهنگی و هنری
برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب/اختتامیه کتاب سال دانشجویی ۲۸ آبان برگزار می‌شود/تجلیل از خادمان کتاب استان سیستان و بلوچستان در هفته کتاب
برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب، برگزاری اختتامیه کتاب سال دانشجویی در ۲۸ آبان و تجلیل از خادمان کتاب استان سیستان و بلوچستان در هفته کتاب سه خبر از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
پلی به سمت مرخصی و خانه
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
پلی به سمت مرخصی و خانه
نخستین دوره باشگاه‌های کتابخوانی در زندان‌های کشور به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور از نیمه اوایل تابستان سال‌جاری با انتشار فراخوان و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و تسهیل‌گران باشگاه‌های کتابخوانی زندان‌ها کلید خورد.
فلسفه‌ ایجاد «شبکه‌ شهرهای خلاق» پرورش ایده‌هاست
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / فرهنگی و هنری
فلسفه‌ ایجاد «شبکه‌ شهرهای خلاق» پرورش ایده‌هاست
نخستین دوره طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر  ایران با همت معاونت فرهنگی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز و تاکنون بیش از هفتصد طرح و ایده در آن ثبت شده است.
  معاونت فرهنگی وزارت ارشاد  ادبیات  استان های کشور
ششمین جشنواره ترویج کتابخوانی پذیرای ۶۰۰ طرح شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / فرهنگی و هنری
ششمین جشنواره ترویج کتابخوانی پذیرای ۶۰۰ طرح شد
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی از ارسال ۶۰۰ طرح به دبیرخانه این جشنواره و تقدیر از برگزیدگان همزمان با هفته کتاب در اختتامیه این رویداد خبر داد.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  طرح های ترویجی کتابخوانی
حضور ایران با بیش از ۱۴۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه فرانکفورت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فرهنگی و هنری
حضور ایران با بیش از ۱۴۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه فرانکفورت
تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از گشایش هفتادویکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با یکهزار و ۴۹۴ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور می یابد.
  نمایشگاه کتاب فرانکفورت  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران  نمایشگاه کتاب
سامانه قدیم صدور مجوز کتاب از اول دی مسدود می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / فرهنگی و هنری
سامانه قدیم صدور مجوز کتاب از اول دی مسدود می‌شود
تهران- ایرنا- بر اساس اعلام دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، سامانه قدیم صدور مجوز کتاب صرفاً تا پایان آذر ۱۳۹۸ فعال است و پس از آن تاریخ مسدود خواهد شد.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب
اعلام معیارهای انتخاب ناشر نمونه ۹۷
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / فرهنگی و هنری
اعلام معیارهای انتخاب ناشر نمونه ۹۷
تهران - ایرنا - معیارهای انتخاب ناشر نمونه ۱۳۹۷ از سوی دبیرخانه ناشران اعلام و منتشر شد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ادبیات داستانی  ناشران کاغذی  کتاب
مجوز یک کتاب کودک پس از تایید ایرادات باطل شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / فرهنگی و هنری
مجوز یک کتاب کودک پس از تایید ایرادات باطل شد
تهران- ایرنا- دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال برخی فضاسازی‌ها در فضای مجازی درمورد یک کتاب کودک و انتقاد از آموزش خودکشی در آن تاکید کرد: این کتاب در سال ۱۳۸۹ مجوز چاپ گرفته و با بررسی و تایید موضوع، ابطال مجوز نشر آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به عنوان صادر کننده مجوز اعلام شد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ادبیات کودک و نوجوان  مجوز  کتاب
۴۰۰ میلیون تومان اعتبار معاونت فرهنگی ارشاد برای کتابخانه‌های زندان‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / فرهنگی و هنری
۴۰۰ میلیون تومان اعتبار معاونت فرهنگی ارشاد برای کتابخانه‌های زندان‌ها
در نشست مشترک مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌های کشور، از تخصیص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تجهیز کتابخانه‌های زندان‌های کشور خبر داده شد.
  کتاب  کتابخانه‌های زندان‌ها
پاسخ معاون هنری به فضای امنیتی تئاتر، ماجرای ارس امیری و نوشین جعفری/ موضوع موسسه «ایرانیان» و ریاست احمد مسجدجامعی تخیلی است/ فشاری روی هنرمندان برای روابط فرهنگی با فرانسه و انگلستان نیست
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / فرهنگی و هنری
پاسخ معاون هنری به فضای امنیتی تئاتر، ماجرای ارس امیری و نوشین جعفری/ موضوع موسسه «ایرانیان» و ریاست احمد مسجدجامعی تخیلی است/ فشاری روی هنرمندان برای روابط فرهنگی با فرانسه و انگلستان نیست
سیدمجتبی حسینی درباره طرح ساماندهی انجمن‌ها و موسسات این معاونت می‌گوید: تاکنون ۴ شیوه برای این طرح ارائه شده و هیچ‌کدام هم نهایی نشده اما موضوع سیاسی بودن طرح، موسسه ایرانیان و احمد مسجدجامعی هم تخیلی است. وی همچنین گفت: اینکه با چه کشورهایی رابطه داشته و با چه کشورهایی در ارتباط نباشیم، تعیین‌کننده‌اش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست. سیاست‌های کلان نظام است اما ارتباط‌های خارجی که در چهارچوب قانونی است، منعی ندارد و ما هم مدافعش هستیم.
تاکید بر محتوا به جای کمیت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / فرهنگی و هنری
تاکید بر محتوا به جای کمیت
تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برضرورت نوگرایی در برنامه‌های فرهنگی و توجه به محتوا تاکید کرد و گفت: باید «سیطره کمیت» در برنامه‌ریزی‌ها غلبه نداشته بلکه محتوا نیز مورد توجه باشد.
  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  موسسه خانه کتاب ایران
توسعه همکاری تهران - دمشق در قاب نشر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / فرهنگی و هنری
توسعه همکاری تهران - دمشق در قاب نشر
تهران - ایرنا - رییس و معاون اتحادیه ناشران سوریه در نشست با مسئولان غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب سوریه، آمادگی خود را برای امضاء تفاهم‌نامه همکاری با نشر ایران اعلام و مقرر شد در زمینه توسعه این مهم زمینه‌های لازم توسط دو طرف مهیا شود.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نمایشگاه کتاب  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران  کتاب  نمایشگاه کتاب سوریه
اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته کتاب منصوب شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / فرهنگی و هنری
اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته کتاب منصوب شدند
تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور احکام جداگانه ای دبیر و اعضای شورای سیاست‌گذاری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد.
  محسن جوادی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  موسسه خانه کتاب ایران  کتاب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / ...
بنیاد رودکی خودش را هم نمی‌تواند اداره کند
بازیگر مجموعه «مرضیه» در پشت صحنه این سریال انتقاد تندی از پول کثیف در فضای هنری کرد و گفت: به تازگی وزارت فرهنگ طرحی داده که در آن موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی ادغام می‌شود، متاسفم که بنیاد رودکی خودش را هم نمی‌تواند اداره کند.به گزارش ایرنا، داریوش ارجمند، عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت از تصویب طرح ادغام موسسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو موسسه «بنیاد فرهنگی هنری رودکی» و یک موسسه دیگر که هنوز نام آن به صورت رسمی منتشر نشده انتقاد کرد و گفت: وزارت ارشاد طرحی داده است که در آن موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی ادغام می‌شود، اصلا نمی‌دانم چرا باید چنین کاری کنند؟ یک نفر بیاید و دراین‌باره توضیح بدهد که چرا باید این ادغام باید صورت بپذیرد و ما به عنوان زیر مجموعه با …
دیروز، امروز و فردای صنعت چاپ ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / فرهنگی و هنری
دیروز، امروز و فردای صنعت چاپ ایران
تهران- ایرنا- صنعت چاپ نمونه ای از بزرگترین و مفیدترین اختراعات بشری و وسیله انتقال اندیشه‌ها و عواطف بسیاری از علما و دانشمندان و فلاسفه و اهل هنر برای مردم در طول تاریخ بوده و هست از این رو به بهانه ۱۱ شهریور روز ملی چاپ در ایران مروری بر دیروز، امروز و فردای این صنعت خواهیم داشت.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب  روز صنعت چاپ
تبدیل خواندن به لذت از نیازهای کتابخانه‌هاست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / فرهنگی و هنری
تبدیل خواندن به لذت از نیازهای کتابخانه‌هاست
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از نیازهای ما در کتابخانه‌ها تبدیل خواندن به لذت بوده و چگونگی تحقق این مساله مهم است، از کتابخانه ها خواست که به این جهت حرکت و در این مسیر از مشارکت کودکان بی بهره نمانند.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
توضیح روابط عمومی معاونت فرهنگی ارشاد درباره ادغام موسسات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / فرهنگی و هنری
توضیح روابط عمومی معاونت فرهنگی ارشاد درباره ادغام موسسات
مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مباحث طرح‌شده برای طرح ادغام موسسات معاونت امور فرهنگی توضیحاتی داد و تاکید کرد: هرگونه اطلاع‌رسانی در این مورد فقط از جانب روابط عمومی معاونت امور فرهنگی انجام خواهد شد.
  طرح ادغام موسسات
جشنواره ملی چاپ، تمرکز بر محتوای فرهنگی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / فرهنگی و هنری
جشنواره ملی چاپ، تمرکز بر محتوای فرهنگی است
تهران- ایرنا- نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران با تمرکز بر محتوای فرهنگی چهارم شهریور ماه جاری در تالار وحدت تهران برگزار می شود.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  روز صنعت چاپ
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / ...
تشکیل هیئت رسیدگی به تخلفات کاغذ نشر کتاب
هیئت رسیدگی به تخلفات کاغذ نشر کتاب به زودی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌شود.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این هیئت با توجه به اهمیت نظارت بر نحوه مصرف کاغذ نشر و با توجه به مفاد شیوه‌نامه اجرایی کارگروه کاغذ در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل خواهد شد تا امر نظارت بر نحوه توزیع و مصرف کاغذ را انجام دهد.همچنین شیوه‌نامه رسیدگی به تخلفات کاغذ نشر در حال تدوین است که به زودی همراه با اسامی اعضای هیئت رسیدگی به تخلفات حوزه کاغذ نشر کتاب اعلام خواهد شد.این کارگروه متشکل از تشکل‌های صنف نشر، معاونت امور فرهنگی و نهادهای نظارتی خواهد بود.
ادامه حضور پررنگ وزارت ارشاد در خبرها؛ از هفته پیش تا این‌هفته
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / فرهنگی و هنری
ادامه حضور پررنگ وزارت ارشاد در خبرها؛ از هفته پیش تا این‌هفته
در ادامه هفته مهم و پرخبر معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، گزارش مرور اخبار مهم حوزه کتاب و نشر، هفته پراهمیتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
  خانه کتاب  معاونت فرهنگی وزارت ارشاد  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
نظارت بر کتاب و نشر برون‌سپاری شده است؟/ یک قرارداد و یک جوابیه
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / فرهنگی و هنری
نظارت بر کتاب و نشر برون‌سپاری شده است؟/ یک قرارداد و یک جوابیه
ایلنا: به تازگی تصویری از قراردادی مابین معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه‌ای فرهنگی و هنری منتشر شده که در آن به ترک تشریفات مناقصه برای واگذاری امور مربوط به «تطبیق کتب ارائه شده با ضوابط نشر کتاب در سراسر کشور به تعداد سیزده میلیون صفحه» اشاره شده است. قراردادی که در نگاه اول شائبه واگذاری امور نظارت بر کتاب را به یک پیمانکار خصوصی ایجاد می‌کند. اما معاونت امور فرهنگی وزارتخانه، در جوابیه‌ای گفته که تنها امور اجرایی و اداری این حوزه را از طریق قرار داد به یک موسسه واگذار کرده است.
  علی‌اصغر کاراندیش  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نظارت بر کتاب و نشر برون‌سپاری شده است؟  نظارت بر کتاب و نشر
التهاب بازار کاغذ فروکش کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / سیاسی
التهاب بازار کاغذ فروکش کرد
تهران - ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تامین و تائید حدود ۱۸ هزار تُن کاغذ توسط این وزارتخانه، از کاهش و فروکش کردن التهابات بازار این کالا خبرداد که مسیر خوبی برای تامین و تخصیص آن آغازشده است.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بازار کاغذ
نظارت بر کتاب و نشر همچنان در معاونت فرهنگی انجام می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / فرهنگی و هنری
نظارت بر کتاب و نشر همچنان در معاونت فرهنگی انجام می‌شود
معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به خبر منتشر شده درباره قرارداد تطبیق کتاب با ضوابط نشر واکنش نشان داد.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت ارشاد  بازار نشر  ممیزی کتاب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / ...
تاکید بر کاهش بروکراسی اداری در طرح گرنت
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای گرنت بر ضرورت حمایت از ترجمه آثار نخبگان و دانشمندان معاصر ایرانی به زبان‌های دیگر تاکید کرد.به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‏عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه شورای «گرنت» با حضور محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا در معاونت امور فرهنگی برگزار شد.محسن جوادی در این جلسه با اشاره به اهمیت طرح گرنت در معرفی آثار ایرانی به زبان‌های دیگر، عنوان کرد: برای این منظور ضروری است تا بروکراسی‌های اداری کاهش پیدا کند. دبیرخانه گرنت می‌تواند به صورت فعال‌تری عمل کند و با ناشران خارجی ارتباط برقرار کند تا از این طریق به گسترش فعالیت‌های خود بپردازد.او ادامه داد: همچنین دبیرخانه گرنت می‌تواند …
چه کسی شاه نشین کتاب ایران می‌شود؟
تابناک / ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ / فرهنگی و هنری
چه کسی شاه نشین کتاب ایران می‌شود؟
ادغام سه موسسه پرهزینه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شرایطی قطعیت یافته که به نظر می‌رسد حاصل این ادغام‌ شکل‌گیری یک موسسه کلیدی در حوزه کتاب باشد که شاید تعبیر «شاه نشین» برای آن دور از واقعیت نباشد اما چه کسی این منصب کلیدی و به تعبیری شاه نشین کتاب ایران را در اختیار می‌گیرد و یکی از قدرت‌های کلیدی در این حوزه می‌شود؟
انتخاب مدیر جامع‌الاطراف؛ چالش وزارت ارشاد در ادغام موسسات
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / فرهنگی و هنری
انتخاب مدیر جامع‌الاطراف؛ چالش وزارت ارشاد در ادغام موسسات
ادغام موسسات زیر مجموعه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این روزها بیشتر از گذشته مطرح می‌شود، طرحی که سه موسسه خانه کتاب، نمایشگاه‌های فرهنگی و بنیاد شعر و ادبیات داستانی را در یک ترکیب مشترک خواهد داشت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / ...
آموزشگاه‌های موسیقی از مالیات معاف شدند
پیگیری معافیت آموزشگاه‌های موسیقی از مالیات؛ پس از یکسال به نتیجه رسید. به گزارش ایلنا به نقل از روابط‏عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با توجه به درخواست تعدادی از مدیران آموزشگاه‌های موسیقی در سال گذشته، پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری، دفتر موسیقی و دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، سازمان امور مالیاتی کشور، آموزش موسیقی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از مصادیق معافیت از مالیات بر اساس قانون اعلام و به ادارات امور مالیاتی برای اجرا ابلاغ کرد.در اجرای مقررات بند «ل» ماده 139 مالیات‌های مستقیم مصوب 27/11/80 دستورالعمل اجرایی ماده 12 آیین‏نامه اجرایی تبصره 32 ماده یادشده به انضمام جدول مصادیق فعالیت‌های معاف موضوع بند «ل» ماده 139 یاد …
وزارت ارشاد تامین کاغذ نوشت‌افزار ایرانی اسلامی را به عهده بگیرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / فرهنگی و هنری
وزارت ارشاد تامین کاغذ نوشت‌افزار ایرانی اسلامی را به عهده بگیرد
تهران- ایرنا- مدیر عامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی کاغذ نشر و مطبوعات تاکنون در حوزه تامین نوشت‌افزار وارد نشده و در خواست ما این است که این مهم را بر عهده بگیرد.
  نمایشگاه  بازار کاغذ  نوشت افزار  آموزش و پرورش
نمایشگاه کتاب سی ودوم زیرذره بین افکارسنجی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / فرهنگی و هنری
نمایشگاه کتاب سی ودوم زیرذره بین افکارسنجی
تهران- ایرنا- براساس نظرسنجی صورت گرفته بر مبنای روش پیمایش توسط گروه افکارسنجی دفتر طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نتایج میزان رضایتمندی و عدم آن از نمایشگاه سی و دوم کتاب در قاب آمار منتشر شد.
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران  کتاب
روند تخصیص کاغذ نشر چگونه است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / فرهنگی و هنری
روند تخصیص کاغذ نشر چگونه است؟
تهران - ایرنا - کمیته تخصیص کاغذ نشر که با همکاری صنف نشر و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده در سال جاری، ۱۹ جلسه تشکیل داده و به درخواست‌های ناشران برای دریافت کاغذ رسیدگی کرده است. اما روند رسیدگی به درخواست‌ها و یا به‌طور کلی روند تخصیص کاغذ نشر چگونه است؟
  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بازار کاغذ  کتاب
 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  منطقه آزاد کیش تفاهمنامه همکاری امضا کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / فرهنگی و هنری
 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  منطقه آزاد کیش تفاهمنامه همکاری امضا کردند
کیش- ایرنا - معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه استفاده بهینه از ظرفیت های موجود فرهنگی ، هنری و توسعه فعالیت های فرهنگی درجزیره کیش تفاهمنامه  همکاری امضا کردند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / ...
معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مسئولیتی جز کاغذ نشر ندارد
مدیر روابط‏عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با واکنش به انتشار اخباری مبنی بر عدم تخصیص کاغذ به صنف نوشت‌افزار توسط وزارت ارشاد گفت: جز کاغذ نشر مسئولیتی نداریم.به گزارش مهر، سیدمحمد طباطبایی حسینی مدیر روابط‏عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به انتشار اخباری درباره عدم تخصیص کاغذ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صنف نوشت افزار، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی کاغذ نشر و مطبوعات است و معاونت امور فرهنگی به‌طور مشخص به عنوان متولی کاغذ نشر مشخص شده است.وی افزود: کاغذ نشر برای کتاب‌های غیر‏درسی است و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیتی برای تامین کاغذ غیر از این حوزه ندارد.مدیر روابط‏عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد ادامه داد: …
واکنش وزارت ارشاد به خبر تخصیص ندادن کاغذ به صنف نوشت‌افزار
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / فرهنگی و هنری
واکنش وزارت ارشاد به خبر تخصیص ندادن کاغذ به صنف نوشت‌افزار
مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تخصیص ندادن کاغذ به صنف نوشت‌افزار توسط وزارت ارشاد گفت: جز کاغذ نشر مسئولیتی نداریم.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  معاونت فرهنگی وزارت ارشاد  کاغذ
طباطبایی: غیر از تأمین کاغذ نشر مسئولیتی نداریم
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / فرهنگی و هنری
طباطبایی: غیر از تأمین کاغذ نشر مسئولیتی نداریم
مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انتشار اخباری مبنی بر عدم تخصیص کاغذ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صنف نوشت افزار پاسخ داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / ...
بررسی مجدد سند موسیقی در شورای‏عالی انقلاب فرهنگی
جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای‏عالی انقلاب فرهنگی با موضوع بررسی پیش‌نویس سند موسیقی کشور با حضور اعضای کمیسیون، مدیرکل دفتر موسیقی و هنرمندان موسیقی برگزار شد.به گزارش «ابتکار» روابط‏عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه پیش‌نویس سندی که سه سال پیش در کمیسیون هنر و معماری شورای‏عالی انقلاب فرهنگی با مشارکت تعدادی از هنرمندان موسیقی تهیه شده، دوباره طرح شد و اعضای کمیسیون و مدیرکل دفتر موسیقی نظراتی را درباره آن بیان کردند.رئیس کمیسیون در این جلسه گفت: برای نخستین بار قرار است قانون و مصوبه‌ای در زمینه موسیقی باشد تا هماهنگی‌های بیشتری در حوزه موسیقی فراهم و دخالت‌های افراد و نهادها در موسیقی برطرف شود. موسیقی در عرصه‌های مختلف حضور داشته و تاثیرگذار بوده است اما توجه …
طرح‌های فروش فصلی کتاب در بوته نقد اصحاب نشر و قلم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / فرهنگی و هنری
طرح‌های فروش فصلی کتاب در بوته نقد اصحاب نشر و قلم
تهران- ایرنا- طرح تابستانه کتاب ۹۸، یازدهمین دوره از طرح‌های فروش فصلی است که با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط خانه کتاب اجرا می‌شود و با همه مزایا مبنی بر تقویت بازار نشر و ترغیب خوانندگان به خرید کتاب، با انتقاداتی از سوی ناشران، کتابفروشان، نویسندگان و مترجمان روبروست.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کتاب
فهرست ناشران دریافت‌کننده کاغذ نشر از کمیته تخصیص و توزیع منتشر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / فرهنگی و هنری
فهرست ناشران دریافت‌کننده کاغذ نشر از کمیته تخصیص و توزیع منتشر شد
تهران _ ایرنا_ کمیته تخصیص و توزیع کاغذ نشر که زیر نظر کارگروه تخصصی کاغذ نشر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است، فهرست ناشران دریافت کننده کاغذ را منتشر کرد.
جراحی ساختاری بزرگ در وزارت ارشاد/ ۳ موسسه ادغام می‌شوند
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / فرهنگی و هنری
جراحی ساختاری بزرگ در وزارت ارشاد/ ۳ موسسه ادغام می‌شوند
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی جدی برای ادغام سه موسسه مهم در معاونت فرهنگی خود شامل خانه کتاب، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و بنیاد شعر و ادبیات داستانی است.
  خانه کتاب  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران  بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان  سید عباس صالحی  وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ...
صفر تا صد مسئله کاغذ باید بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد باشد
عضو ناظر مجلس در کمیته حل بحران کاغذ معتقد است با توجه به اینکه پاسخگویی به موضوع کاغذ بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد است، صفر تا صد مسئله کاغذ باید بر عهده این وزارتخانه باشد.محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از اینکه بعد از جلسه با جهانگیری در مورد تامین ارز دولتی کاغذ و اختصاص برای روزنامه‌ها فرجی حاصل نشد، گفت: این مصوبه و اصلاح مصوبه دولت روی کاغذ مانده زیرا هنوز بانک مرکزی بر اساس تعهد خود ارز لازم را تامین نکرده است؛ در حالی که باید تا پایان سال 80 میلیون دلار پرداخت کند.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس گزارش معاونت مطبوعاتی، در مجموع 240 هزار دلار در طی این سه ماهه به کاغذ اختصاص داده شده و این به آن معناست که بحران همچنان پابرجاست.عضو هیئت رئیسه مجلس درباره …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ...
صدور حواله کاغذ برای ۵۲۶ ناشر در تیرماه
بیش از ۱۰۰۰ تُن کاغذ از ابتدای تیرماه تا کنون به حوزه نشر اختصاص داده شده است. به گزارش «ابتکار» به نقل از روابط‏عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته تخصیص و توزیع کاغذ نشر که زیر نظر اتحادیه ناشران کتابفروشان تهران و اتحادیه شرکت تعاونی ناشران ایران ( آشنا ) تشکیل شده از ابتدای تیرماه تا کنون ۱۰۰۹ تن کاغذ بالکی و تحریر را به ۵۲۶ ناشر تخصیص داه است.بر اساس اعلام کمیته تخصیص و توزیع کاغذ نشر، این کمیته در تیرماه سال جاری شش جلسه برگزار کرده و بر اساس میزان فعالیت ناشران برای ۵۲۶ ناشر حواله کاغذ صادر شده است.فعالیت ناشر در سال‏‍‌های گذشته و تعداد کتاب‌های منتشرشده از ناشر در سال جاری از جمله معیارهای تخصیص کاغذ به ناشران است.حواله‌های صادرشده برای تحویل کاغذ شامل دو نوع کاغذ …
سرود می‌تواند عامل وحدت و همدلی یک ملت باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / فرهنگی و هنری
سرود می‌تواند عامل وحدت و همدلی یک ملت باشد
مدیرکل دفتر موسیقی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرود می‌تواند زبان یک ملت و عامل وحدت و همدلی باشد.
  موسیقی
درخواست سفیر ازبکستان برای بازنویسی صفحه ای از قرآن بایسنقری
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / فرهنگی و هنری
درخواست سفیر ازبکستان برای بازنویسی صفحه ای از قرآن بایسنقری
سفیر ازبکستان در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این معاونت برای تقویت همکاری فرهنگی و هنری در کشور قدردانی کرد.
آغاز تخصیص مجدد کاغذ نشر کتاب با ارز دولتی به ناشران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / فرهنگی و هنری
آغاز تخصیص مجدد کاغذ نشر کتاب با ارز دولتی به ناشران
کمیته تخصیص کارگروه کاغذ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص مجدد کاغذ با ارز دولتی را آغاز کرد.
وزارت فرهنگ به ناشران باز هم کاغذ می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / فرهنگی و هنری
وزارت فرهنگ به ناشران باز هم کاغذ می‌دهد
تهران-ایرنا-کمیته تخصیص کارگروه کاغذ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص مجدد کاغذ با ارز دولتی را آغاز کرد.
ابتکار کمیته المپیک و برجسته کردن حوزه فرهنگی در ورزش
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / ورزشی
ابتکار کمیته المپیک و برجسته کردن حوزه فرهنگی در ورزش
تهران- ایرنا- «ستاد برنامه‌های فرهنگی المپیک توکیو» برای نخستین بار در تاریخ ورزش المپیک ایران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر و سایر نهادهای امر در حالی تشکیل شد که بخش‌های مختلف این نهاد فرهنگی از معاونت امور هنری گرفته تا موسیقی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که گسترش و تقویت مناسبات فرهنگی با ملل و اقوام مختلف و مبادلات و عرضه صحیح فرهنگ و تمدن ایران اسلامی یکی از کارکرد های آن است، همه و همه این بار به فراخور حیطه تخصصی خود پای کار شدند تا بگویند ورزش بخش مهمّی از فرهنگ ملل در جهان معاصر است.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  کمیته ملی المپیک  المپیک توکیو
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / ...
مورد عجیب شرکت خاص
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی جداول واردات کاغذ با ارز دولتی را منتشر کرده که در میان آنها شرکتی با وجود تامین ارز در سال ۱۳۹۶ برای واردات کاغذ هنوز محصولی را به بازار عرضه نکرده است.به گزارش مهر، تلفن‌های مدیران معاونت فرهنگی این روزها به روی هیچ خبرنگاری باز نیست. بسیاری از رسانه‌های پیگیر وضعیت کاغذ و ساماندهی آن در طبقه سوم ساختمان سیمانی میدان بهارستان هستند و سکوت تنها پاسخی است که از این طبقه شنیده می‌شود. از سوی دیگر ناشرانی که نزدیک به دو ماه است بدون کاغذ و تنها دلخوش به وعده‌های این مدیران ساکت بوده‌اند، این روزها کماکان از اپراتورهای تعاونی ناشران کشور (آشنا) با پاسخ «فعلاً خبری نیست» روبه‌رو هستند.در این میان اما روز گذشته کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به انتشار …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / ...
توزیع اولین محموله کاغذ نشر در ابتدای هفته یک شوک در انتظار کتاب
اولین محموله کاغذ وارداتی برای نشر کتاب از ابتدای هفته آینده در میان ناشران توزیع می‌شود. به گزارش مهر، سیدعباس صالحی این روزها حتی در پایان جلسات دولت و در حضور خبرنگاران سیاسی نیز در مواجهه با سوالاتی درباره کاغذ قرار می‌گیرد و گویا برای بسیاری از افرادی که وی با آنها مواجه می‌شود در حال حاضر مهم‏ترین رسالت وزارتخانه تحت مدیریت وی عبور از وضعیت بحرانی حال حاضر کاغذ است.صالحی که در چالشی سنگین با بدنه اقتصادی دولت اعم از معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و نیز برخی از اصناف دست‌اندرکار واردات کاغذ توانسته تاکنون کاغذ مطبوعات و نشر را در زمره کالاهای مشمول واردات با ارز موسوم به دولتی نگاه دارد این روزها بیش از پیش در معرض این سوال مواجه است که چرا اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
طرح‌های فصلی، پرستار کالبد نیمه‌جان نشر
فاطمه امین‌الرعایاچندی است که گرانی کاغذ، ناشران را واداشته تا قیمت کتاب‌ها را افزایش بدهند، این اتفاق بی‌شک باعث کمرنگ‌تر شدن سهم کتاب در سبد کالاهای فرهنگی خانواده‌ها خواهد شد و کم‌شدن فروش کتاب به کل چرخه نشر آسیب می‌زند. در این میان شاید کتابفروش‌ها این آسیب را بیش از سایر بخش‌ها احساس کنند. در این شرایط انجام طرح‌های حمایتی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کنند. طرح‌های فصلی کتاب یکی از طرح‌های حمایتی از کتاب و بالاخص کتابفروشان است که تاکنون 10 دوره از آن برگزار شده. قرار است به زودی یازدهمین دوره طرح‌های فصلی کتاب در حمایت از کتابفروشان برگزار شود. به همین دلیل تلاش کردیم تا با نگاهی آماری به 10 سال گذشته، از فراز و نشیب‌های این طرح آگاه شویم.قدم اول، «کتابفروشی بـه وسعت ایران»دهم بهمن سال 1394 …