پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
منطقه ای
کاهش ۶۰ درصدی بارش‌های بهمن ماه تهران نسبت به دوره بلندمدت
ایلنا / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
کاهش ۶۰ درصدی بارش‌های بهمن ماه تهران نسبت به دوره بلندمدت
ایلنا: مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران، از کاهش 60 درصدی بارش‌های بهمن ماه نسبت به دوره بلندمدت در استان تهران خبر داد.
  استان تهران  انرژی  وزارت نیرو  هواشناسی  منطقه ای
دیدارنیوز / ۲۱ ساعت قبل / ...
تیزر/ از برجام تا معامله قرن در گفتگو با حسن بهشتی پور
"دیدارنیوز" در گفت‌وگویی مفصل با «حسن بهشتی پور» کارشناس روابط بین الملل به بررسی وضعیت سیاسی کشور در ابعاد منطقه ای و بین المللی پرداخته است. متن کامل این گفتگو و فیلم آن به زودی منتشر خواهد شد.
ترامپ محدودیت حرکت ناوهای آمریکایی در آب های کوبا را تمدید کرد
دیدارنیوز / ۲۳ ساعت قبل / ...
ترامپ محدودیت حرکت ناوهای آمریکایی در آب های کوبا را تمدید کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا به کنگره اعلام کرد که وضعیت اضطرار ملی را درباره ممنوعیت حرکت ناوهای آمریکایی بدون مجوز برای ورود به آب‌های منطقه ای کوبا تمدید کرده است.
حق به محیط زیست سالم تبلور ارزش های اساسی و متعالی حقوق بشری است
ایسنا / ۲۴ ساعت قبل / ...
حق به محیط زیست سالم تبلور ارزش های اساسی و متعالی حقوق بشری است
به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، سومین دوره از نشست‌های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی منطقه ۴ در دانشگاه ارومیه برگزار شد.
  استانی-علمی و آموزشی  جهاد دانشگاهی  محیط زیست  فرهنگ‌سازی  باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست
ایستگاه سیاه‌دره نهاوند با ۲۳۰ میلی‌متر رکورددار بارش‌ها
ایسنا / ۲۵ ساعت قبل / ...
ایستگاه سیاه‌دره نهاوند با ۲۳۰ میلی‌متر رکورددار بارش‌ها
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: طی ۳۴ ساعت گذشته به طور میانگین در استان همدان ۹۰ میلی‌متر بارش ثبت شده است.
  شرکت آب منطقه ای همدان  بارش باران و برف  سیلاب  استانی-اقتصادی  اخبار سیلاب  آبگرفتگی
مشکلات اجتماعی پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان حل شده است
ایسنا / ۲۶ ساعت قبل / ...
مشکلات اجتماعی پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان حل شده است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان درباره پروژه تامین آب از سد شهیدان امیر تیموری گفت: پروژه ساخت سد شهیدان امیرتیموری هم اکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا شهریورماه سال آینده بتوانیم این پروژه را تکمیل و آماده بهره برداری برسانیم ضمن آنکه پروژه سامانه آبرسانی از این سد نیز که دارای مشکلات اجتماعی بود، حل شده است و منتظر کنسرسیوم بانک ها هستیم تا در صورت واریز پول تامین این انتقال، پروژه با سرعت خوبی در سال ۹۹ ادامه پیدا کند.
  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی  شرکت آب منطقه‌ای
قصه سیل لرستان و کرونای چینی
ایرنا / ۲۸ ساعت قبل / اجتماعی
قصه سیل لرستان و کرونای چینی
خرم‌آباد - ایرنا - مردم لرستان این روزها با بیم از ابتلای ویروس کرونا در حالی امورات خود را سپری می‌کنند که برخی از آنها به دلیل هشدار هواشناسی مجبور به ترک منازل و خانه به دوش هستند.
  کرونا  ویروس کرونا  تغییرات آب و هوا  کمیته کشوری کرونا  تغییرات اقلیمی  بارندگی  بارش باران  شرکت آب منطقه ای  سیل  لرستان
روزنامه ابتکار / ۳۶ ساعت قبل / ...
سه انتصاب در برق منطقه ای خوزستان
مراسم تودیع و معارفه مدیر دفتر هیئت مدیره، مدیرعامل و حسابرسی داخلی شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.با حکم مدیرعامل این شرکت؛ مهرداد حیدری ارجلو به عنوان مدیر دفتر هیئت مدیره، مدیرعامل و حسابرسی داخلی منصوب شد.همچنین در این مراسم از خدمات عبدالرسول زرگر در طول تصدی سرپرستی دفتر هیئت مدیره تقدیر و تشکر شد.در احکام دیگری نیز سید جلیل موسوی به عنوان مدیر امور انبارها و غلامرضا اسکندری به عنوان مدیر دفتر مدیریت استراتژیک و بهره وری در شرکت منصوب شدند.
روزنامه ابتکار / ۳۶ ساعت قبل / ...
پیشنهاد شهردار اصفهان مورد استقبال مجمع شهرداران کلانشهرها و مردم بلوچستان قرار گرفت
«هم پیوندی» اصفهان با شهر «بنت»اصفهان –بهمن راعی : طرح "هم پیوندی" کلانشهرها با شهرهای استان سیستان و بلوچستان به پیشنهاد شهرداری اصفهان، در سی و هشتمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها به تصویب رسید. پس از آنکه نوروزی، شهردار اصفهان شخصا به شهرهای درگیر سیل استان سیستان و بلوچستان، سفر کرد، در نامه ای خطاب به رییس مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران نوشت: با توجه به مشاهدات عینی در سفر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، پیشنهاد می شود مجمع کلانشهرها با تشکیل کارگروهی ویژه برای انجام فعالیت‌های لازم در این منطقه در سه سطح کوتاه، میان مدت و بلند مدت وارد عمل شود. چراکه اعتقاد داریم اگر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در اجرای طرح «هم پیوندی» با شهرهای بلوچستان هم ساز و هماهنگ شوند، می‌توان …
روزنامه ابتکار / ۳۶ ساعت قبل / ...
پتروشیمی شازند در زمینه کاهش آلاینده ها می تواند یک الگو برای همه صنایع باشد
اراک ـ کمال‌آبادی: با حضور استاندار مرکزی و معاونین،ولدخانی مدیرعامل و جمعی از مسئولین استان مرکزی و شهرستان شازند پروژه جمع آوری بخارات هیدروکربنی شرکت پتروشیمی شازند با عنوان پروژه کهاب (VRU) افتتاح و به بهره برداری رسید.آقازاده پس از افتتاح پروژه جمع آوری بخارات هیدروکربنی و ضمن بازدید از روند اجرایی آن، از تلاش و توانمندی متخصصین شرکت به دلیل راه اندازی این پروژه مهم تقدیر و تشکر نمود.یکی از محصولات استراتژیک و ارزشمند پتروشیمی شازند که به طور متوسط روزانه حدود یک هزار تن تولید می شود ترکیبات هیدروکربنی از قبیل A92 A80, PGH, می باشد که درحال حاضر بخش عمده این محصولات به کشورهای منطقه صادر می گردد که محصولات یاد شده به صورت مایع و به وسیله تانکرهای حمل و نقل جاده ای بارگیری می شود. به هنگام …
روزنامه ابتکار / ۳۶ ساعت قبل / ...
تست بلک استارت واحد های نیروگاه آبادان با موفقیت انجام شد
سرپرست معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: آزمایشات خود راه انداز "تست بلک استارت" واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان با موفقیت انجام شد.رامین گلشنی راد بیان کرد: تست خود راه انداز "بلک استارت" که از مهمترین تست های پایداری شبکه های انتقال می باشد در حضور نمایندگان دیسپاچینگ ملی با انجام عملیات های خاص و بسیار حساس بهره برداری، با موفقیت و رضایت تمام انجام گردید.وی تصریح کرد: آزمایشات خود راه انداز نیروگاه ها یکی از تست های مهم و حساس جهت بازیابی شبکه برق می باشد که در زمان خاموشی های گسترده و با اتکا به بلک استارت نیروگاه انجام می شود.سرپرست معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان در اهیمت خود راه انداز نیروگاه ها، افزود: در هر زمانی که خاموشی گسترده در شبکه اتفاق می افتد …
ظریف: کرونا و تروریسم مرز نمی‌شناسد
شفقنا / ۴۰ ساعت قبل / ...
ظریف: کرونا و تروریسم مرز نمی‌شناسد
شفقنا- وزیر امورخارجه ایران با مقایسه شیوع ویروس کرونا با گسترش تروریسم در جهان گفت که ایران خواهان همکاری بیشتر منطقه ای برای مقابله با این بیماری است. محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران امروز (سه شنبه) در حساب کاربری خود...
ایران خواستار تشکیل مرکز مشترک کنترل و پیشگیری بیماری در منطقه شد
ایلنا / ۴۱ ساعت قبل / سیاسی
ایران خواستار تشکیل مرکز مشترک کنترل و پیشگیری بیماری در منطقه شد
ایلنا: وزیر امورخارجه کشورمان با مقایسه شیوع ویروس کرونا با گسترش تروریسم در جهان گفت که ایران خواهان همکاری بیشتر منطقه ای برای مقابله با این بیماری است.
  ظریف
روحانی: درآمد سالانه تردد در منطقه یک، برای تکمیل منطقه دو بکار می‌رود
نامه نیوز / ۴۵ ساعت قبل / سیاسی
روحانی: درآمد سالانه تردد در منطقه یک، برای تکمیل منطقه دو بکار می‌رود
رئیس جمهور گفت: آزادراه تهران-شمال جاده ای بسیار زیبا و دیدنی توام با همه ریزه کاری‌های فنی ساخته شده و عبور از این جاده با توجه به این جاذبه‌های طبیعی و فنی مطمئنا برای مردم جذاب و خوشایند خواهد بود.
مجلس مقتدر و کارآمد؛ پیام مازندران برای بهارستان
ایرنا / ۴۶ ساعت قبل / سیاسی
مجلس مقتدر و کارآمد؛ پیام مازندران برای بهارستان
ساری - ایرنا - اگر چه نتیجه انتخابات مجلس یازدهم در مازندران از زوایای مختلف قابل بررسی و درس آموز است ، ولی به اعتقاد کارشناسان سیاسی یکی از پیام‌های مهم آن رصد عملکرد کلیت پارلمان توسط رای‌دهندگان فارغ از نگاه سیاسی - جناحی و قومی - منطقه ای است ، موضوعی که می توان از آن به عنوان انتخاب بر اساس تلفیق عملکرد مجلس در وضعیت موجود با عملکرد نامزدها یاد کرد.
  مازندران  انتخابات مجلس شورای اسلامی  انتخابات مجلس در مازندران
ویدئویی از طغیان رودخانه خرم‌آباد در محل پل «جهادگران»
مهر / ۴۷ ساعت قبل / فیلم
ویدئویی از طغیان رودخانه خرم‌آباد در محل پل «جهادگران»
خرم‌آباد- به دنبال بارش‌های سیل آسا در لرستان، رودخانه خرم‌آباد در محل پل موقت کوی جهادگران سرریز کرده و دبی آن به ۱۸۰ مترمکعب در ثانیه رسیده است.
  خرم آباد  شرکت آب منطقه ای لرستان  رضا میرزایی  طغیان رودخانه
تبادل اطلاعات 15 کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر
ایرنا / ۴۷ ساعت قبل / بین‌المللی
تبادل اطلاعات 15 کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر
اسلام آباد - ایرنا - چهارمین کارگاه تقویت تبادل اطلاعات منطقه ای و همکاری عملیاتی برای مبارزه با مخدر روز سه شنبه در شهر «کراچی» پاکستان با حضور ۱۵ کشور از جمله نماینده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.
  پاکستان  ستاد مبارزه با مواد مخدر
ثبت ۱۳  میلی‌متر بارندگی در همدان/شناسایی و معرفی ۵۴۳ مورد تصرف حریم رودخانه
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / ...
ثبت ۱۳ میلی‌متر بارندگی در همدان/شناسایی و معرفی ۵۴۳ مورد تصرف حریم رودخانه
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با اشاره به بارش باران از روز گذشته، گفت: به طور متوسط از روز گذشته تا صبح امروز ۱۳ میلیمتر بارش در استان همدان به ثبت رسیده است.
وزیر آموزش و پرورش: تعطیلی مدارس تا نیمه فروردین صحت ندارد
الف / ۲ روز قبل / سیاسی
وزیر آموزش و پرورش: تعطیلی مدارس تا نیمه فروردین صحت ندارد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت تعطیلی مدارس کشور تا نیمه فروردین اظهار کرد: در این مورد تابع صلاحدید وزارت بهداشت هستیم و اگر در منطقه ای وزارت بهداشت تشخیص تعطیلی دهد این موضوع انجام می‌شود.
  تعطیلی مدارس  محسن حاجی‌میرزایی  وزیر آموزش و پرورش
امارات، قطر را به اتخاذ سیاست‌های مداخله جویانه متهم کرد
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
امارات، قطر را به اتخاذ سیاست‌های مداخله جویانه متهم کرد
تهران - ایرنا - وزیر مشاور در امور خارجی امارات عربی متحده علت اصلی بروز بحران میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس را سیاست های مداخله جویانه قطر در منطقه اعلام کرد و خواستار حل ریشه ای بحرانی شد که به سه سالگی خود نزدیک می شود.
  قطر  امارات‌ متحده ‌عربی
زمین لرزه‌ها در منطقه مرزی ادامه دارد
تابناک / ۲ روز قبل / ...
زمین لرزه‌ها در منطقه مرزی ادامه دارد
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر امروز قطور خوی را بار دیگر لرزاند.
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
بیمه آسیا ستاد رسیدگی به حوادث زلزله آذربایجان غربی را تشکیل داد
با دستور مدیرعامل بیمه آسیا، ستاد کمک رسانی و ارزیابی خسارت های زلزله آذربایجان غربی تشکیل شد. مسعود بادین نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، درپی وقوع زلزله در منطقه قطور در شهرستان خوی از توابع آذربایجان غربی و بروز خسارت هایی به منازل مسکونی در این مناطق، در ابلاغیه ای دستور داد، با حضورمعاونت های فنی، مدیریت های فنی، سرپرست منطقه 3 بیمه آسیا و رییس شعب بیمه آسیا در استان آذربایجان غربی و سایر بخش های مرتبط، ستادی برای کمک رسانی، ارزیابی و پرداخت خسارت ها تشکیل شده و در کوتاه ترین زمان ممکن، نسبت به انجام وظایف محوله، اقدام گردد و گزارش آن ارائه شود.بنا بر این گزارش، کلیه بیمه گذاران بیمه آسیا در منطقه زلزله زده استان آذربایجان غربی که دارای پوشش بیمه نامه آتش سوزی هستند، در صورت بروز …
الف / ۲ روز قبل / بین‌المللی
گفتگوی تلفنی ظریف و همتای ترکیه ای درباره شیوع ویروس کرونا
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه عصر امروز (دوشنبه) در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا در منطقه و راههای مقابله با آن و لزوم حفظ و تقویت مراودات مشترک با رعایت موازین بهداشتی و پیشگیرانه را مورد بررسی قرار دادند.
  ایران و ترکیه  ظریف و وزیر خارجه ترکیه  مقابله با کرونا
سردار حسین دهقان: ایران به حمایت از متحدان ادامه می‌دهد/ با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
الف / ۲ روز قبل / بین‌المللی
سردار حسین دهقان: ایران به حمایت از متحدان ادامه می‌دهد/ با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
سردار دهقان در گفتگویی تاکید کرد که نفوذ ما در منطقه علیرغم فشارهای آمریکا افزایش یافته است و ما هرگز متحدان خودمان را در منطقه رها نمی‌کنیم.
  سردار حسین دهقان  قدرت منطقه ای ایران  مذاکره ایران و آمریکا
سد شهر بیجار سر ریز شد
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
سد شهر بیجار سر ریز شد
مدیرعامل آب و منطقه ای گیلان گفت: در حال مدیریت برای اولین سر ریز سد بیجار هستیم و این سر ریز شدن نگران کننده نیست.
  استانی-اقتصادی
آماده باش صنعت برق برای سیلاب و برودت پیش بینی شده/ اکیپ های عملیاتی مستقر شدند
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
آماده باش صنعت برق برای سیلاب و برودت پیش بینی شده/ اکیپ های عملیاتی مستقر شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: به بخش برق در استان هایی که سیلاب و برودت هوا پیش بینی شده آماده باش کامل داد و اکیپ های عملیاتی را اعزام و مستقر کرده ایم.
  مصطفی رجبی مشهدی  خوزستان  سیلاب  شرکت آب منطقه ای لرستان
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده آذربایجان غربی
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده آذربایجان غربی
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در ساعت ۹:۲۲ دقیقه صبح روز دوشنبه 4 اسفند در بخش قطور و با همین ریشتر شب گذشته در زرآباد از توابع شهرستان خوی درآذربایجان غربی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شده است. خوشبختانه این زلزله خسارت جانی در بر نداشت ولی به 43 روستا آسیب‌هایی وارد شد. ‌
با اعلام رسمی AFC سهمیه ایران 2+2 شد
عصرایران / ۳ روز قبل / ورزشی
با اعلام رسمی AFC سهمیه ایران 2+2 شد
ایران نیز با سقوط یک پله ای در رده بندی کلی و منطقه غرب در رده سوم قرار می گیرد و سهمیه 2+2 را از آن خود می کند.
قاب امروز
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
قاب امروز
هنوز هم بازار کار «ملاها» و «ماسک بزن ها» و «گریزوزن ها» و باقی طبیبان کم سواد و بومی در روستاهای جنوب کرمان در منطقه ای  با فرهنگی آمیخته از فرهنگ بلوچی، بندری و رودباری گرم است. عکس : ایرنا / مریم ال مومن
زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در بخش قطور، استان آذربایجان غربی
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در بخش قطور، استان آذربایجان غربی
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر صبح امروز در ساعت ۹:۲۲ دقیقه در بخش قطور از توابع شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شده است. خسارات از ترک خوردگی جزئی تا تخریب کامل در منازل روستایی خوی و سلماس را شامل می‌شود.
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
سدهای همدان آماده پذیرش آب های سطحی و روان هستند
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: سدهای استان آمادگی لازم برای پذیرش آب های سطحی و روان را دارند.
  استانی-اقتصادی
ترکیه در سوریه چه می خواهد؟
ایرنا / ۳ روز قبل / بین‌المللی
ترکیه در سوریه چه می خواهد؟
تهران – ایرنا – با ادامه پیشروی های ارتش سوریه در استان های ادلب و حلب در شمال غرب این کشور و آزادسازی بخش های زیادی از خاک این کشور از تصرف تروریست ها، ارتش ترکیه نیز بر اقدامات خود در این منطقه افزوده است ، بگونه ای که به نظر می رسد قصد دارد تروریست ها را از شکست نجات دهد.
  سوریه  آنکارا  رژیم صهیونیستی  ترکیه
فرار بورس از تله شکست کرونا و FATF
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
فرار بورس از تله شکست کرونا و FATF
هفته اول اسفند با استرس، نگرانی و بد اقبالی در ایران آغاز شد. مهمان ناخوانده«کرونا» با سرعت باور نکردنی از قم به تهران رسید و بعد از درگیر کردن شماری از شهروندان به عرصه تجارت منطقه ای ایران سرایت پیدا کرد.
  ارز  بورس تهران
تصاویر | دریای شن یوباری و توریست های ماجراجو
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / عکس
تصاویر | دریای شن یوباری و توریست های ماجراجو
دریای شن یوباری(اوباری) منطقه ای وسیع از تپه های ماسه ای است که در منطقه فزان جنوب غربی لیبی واقع شده است. منبع: توریسم آنلاین
  گردشگری  لیبی
آیا بقای اردوغان در قدرت، به ماجرای ادلب گره خورده؟
انتخاب / ۴ روز قبل / ...
آیا بقای اردوغان در قدرت، به ماجرای ادلب گره خورده؟
به دنبال ازادسازی ادلب، مساله انعکاس احتمالی آن بر سیاستهای منطقه ای و بین المللی اردوغان مطرح می شود؛ چرا که این امر، سرنوشت شخصی وی در مورد باقی ماندن در قدرت را نیز مشخص می کند.
رمزگشایی از یک رای استراتژیک در انتخابات فوتبال/ امضای نائب رئیس AFC به چه کسی رسید؟
ورزش سه / ۴ روز قبل / ورزشی
رمزگشایی از یک رای استراتژیک در انتخابات فوتبال/ امضای نائب رئیس AFC به چه کسی رسید؟
مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال و نائب رئیس AFC در منطقه آسیای میانه به واسطه این سمت قاره ای در مجمع انتخاباتی فدراسیون حق رای خواهد داشت.
  فدراسیون فوتبال  مهدی تاج (رئیس فدراسیون)  ای اف سی
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
پنجمین جلسه شورای پایایی شبکه برق خوزستان برگزار شد
پنجمین جلسه شورای پایایی شبکه برق خوزستان با موضوع بررسی آخرین وضعیت شبکه و گذر از پیک بار تابستان ۹۹ در محل نیروگاه آبادان برگزار شد. این جلسه با حضور مدیران شرکت برق منطقه ای خوزستان، شرکت های توزیع نیروی برق خوزستان، اهواز، کهگیلویه و بویراحمد و شرکت های تولید برق و اعضای این شورا تشکیل شده است.اطلاع از آخرین وضعیت تعمیرات و آماده سازی نیروگاه های حرارتی و آبی، آخرین وضعیت پیش بینی بارندگی ها و حجم آب ذخیره شده در پشت سدها، هماهنگی با مقامات استانی برای تغییر ساعات کارادارات در تابستان سال آینده، بررسی آخرین وضعیت پیش بینی سهم شرکت های در مدیریت بار از جمله مواردی بوده که در پنجمین جلسه شورای پایایی شبکه برق خوزستان مورد بررسی قرار گرفت.همچنین در این جلسه اقدامات مورد نیاز برای آمادگی پیک …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
احتمال سر ریز سد مخزنی شهربیجار
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از احتمال سر ریز سد مخزنی شهربیجار خبر داد. مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت :96درصد سد مخزنی شهربیجار تا کنون آبگیری شده استوحید خرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در این گفتگو اظهار داشت: در حال مدیریت برای اولین سر ریز سد هستیم که سرریز این سد نگران کننده نیست و کنترل شده است و سر ریز آن در مسیر رودخانه قرار می گیرد.مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان ورودی سد مخزنی شهربیجار را ۱۶ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن را هفت متر مکعب بر ثانیه عنوان و اظهار کرد: تا کنون ۹۶ درصد ظرفیت سد مخزنی شهر بیجار با ۱۰۱ میلیون مترمکعب ذخیره آب پر شده است. وی تصریح کرد: به زودی این سرریز کنترل شده را انجام می دهیم و هیچ تهدیدی …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد
 بهره برداری از   6 سد با حجم مخزنی ۱۰۴.۲ میلیون متر مکعببه گزارش «ابتکار»  منصور ستوده گفت: هم اکنون ۱۰ سد در استان همدان در حال بهره برداری، احداث و مطالعه طرح است که ۶  سد اکباتان ، آبشینه ، شیرین سو ، سد سرابی ، کلان و رنجور با حجم مخزنی ۱۰۴.۲و حجم تنظیم ۸۱.۵ میلیون متر مکعب در حال بهره برداری است.وی تصریح کرد :  هم اکنون 3 سد در حال احداث نعمت آباد ، خرمرود ، گرین با حجم مخزن 23 و حجم تنظیم 31.12 میلیون متر مکعب با پیشرفت خوبی در حال انجام است و  سد در حال مطالعه نیز با حجم مخزن 3 و حجم تنظیم 1.9 میلیون متر مکعب در مرحله مطالعه است.وی ادامه داد: خطوط آبرسانی شرب از سدهای سرابی تویسرکان (بطول 14 کیلومتر) و کلان ملایر(بطول 35 کیلومتر)  و تالوار (بطول 110کیلومتر) در حال احداث داریم.ستوده از …
الف / ۴ روز قبل / بین‌المللی
جهانگیری: ایجاد شرایطی که منجر به فرار مغز‌ها شود، جفا و خیانت به کشور است
به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (شنبه) در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه، به کارهای بزرگی که دانشگاه های کشور در سطح منطقه ای و بین المللی انجام داده اند اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاه های ما رتبه نخست را در بین کشورهای اسلامی و منطقه دارا هستند.
  اسحاق جهانگیری  فرار مغزها
رئیس‌جمهور: ملت‌های آزاده دنیا تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران را محکوم کنند
الف / ۴ روز قبل / بین‌المللی
رئیس‌جمهور: ملت‌های آزاده دنیا تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران را محکوم کنند
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز شنبه در دیدار استف بلوک وزیر امور خارجه دولت پادشاهی هلند با وی، با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضرر ملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
  ایران و هلند  تحریم آمریکا علیه ایران  حسن روحانی رئیس جمهور  سفر وزیرخارجه هلند به ایران  وزیر خارجه هلند
نامه نیوز / ۴ روز قبل / سیاسی
گفتگوی برجامی روحانی و مقام هلندی در تهران
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
بدنبال پایان برجام نیستیم
ایسنا / ۴ روز قبل / سیاسی
بدنبال پایان برجام نیستیم
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
  رئیس جمهور  حسن روحانی  برجام
روحانی در دیدار با وزیر خارجه هلند: بدنبال پایان برجام نیستیم؛ راه گفت و گو را نبسته ایم/ برای گفت و گو با اتحادیه اروپا درمورد امنیت منطقه آمادگی کامل داریم
انتخاب / ۴ روز قبل / ...
روحانی در دیدار با وزیر خارجه هلند: بدنبال پایان برجام نیستیم؛ راه گفت و گو را نبسته ایم/ برای گفت و گو با اتحادیه اروپا درمورد امنیت منطقه آمادگی کامل داریم
رئیس جمهور در دیدار با " استف بلوک" وزیر امور خارجه دولت پادشاهی هلند با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
بدنبال پایان برجام نیستیم و راه گفت‌و‌گو با اتحادیه اروپا در این زمینه را نبسته‌ایم
ایلنا / ۴ روز قبل / سیاسی
بدنبال پایان برجام نیستیم و راه گفت‌و‌گو با اتحادیه اروپا در این زمینه را نبسته‌ایم
ایلنا: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده…
  روحانی  وزیرخارجه هلند
شناسایی۲ دانشجوی ایلامی مشکوک به کرونا
ایسنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
شناسایی۲ دانشجوی ایلامی مشکوک به کرونا
رئیس سازمان امور دانشجویان از برگزاری دو جلسه اضطراری با حضور وزیر به منظور پیشگیری از ابتلا و شیوع کرونا ویروس در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر سه دانشجوی مشکوک به کرونا ویروس تشخیصزداده شدند که یکی از این دانشجویان از دانشگاه خواجه نصیر به بخش منتقل شد و نتیجه آزمایش وی منفی بود اما در حال بررسی و آزمایشات پزشکی بیشتر بر روی دو دانشجوی مشکوک دیگر از دانشگاه ایلام هستیم.
  کروناویروس  سازمان دانشجویان  منطقه ایلام
سفر منطقه‌ای لاریجانی؛ فاز اقتصادی همکاری با دمشق و پیام حمایت ایران از دولت جدید لبنان
تسنیم / ۵ روز قبل / بین‌المللی
سفر منطقه‌ای لاریجانی؛ فاز اقتصادی همکاری با دمشق و پیام حمایت ایران از دولت جدید لبنان
یکشنبه ۲۷ بهمن ماه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفری منطقه ای عازم سوریه و لبنان شد. این سفر دارای پیامهای مهمی بود.
در حرکت به سمت یک توافق هسته ای جدید
دیپلماسی ایرانی / ۵ روز قبل / سیاسی
در حرکت به سمت یک توافق هسته ای جدید
برنامه جامع اقدام مشترک سال ۲۰۱۵ با ایران در معرض خطر است. دولت های اروپایی باید از مکانیسم حل اختلاف برجام هم به عنوان اقدامی فوریتی برای کاهش تنش های منطقه ای و هم برای کشف راه ها به سمت یک توافق متعاقب یا یافتن جایگزینی در صورت فروپاشی توافق کنونی، استفاده کنند.
  برجام  توافق هسته ای ایران  برنامه هسته ای ایران  ساز و کار حل اختلافات برجامی  خروج آمریکا از برجام  عقب نشینی ایران از برجام
«حشد شعبی» یورش تکفیری‌های داعش به «دیالی» را ناکام گذاشت
مهر / ۵ روز قبل / بین‌المللی
«حشد شعبی» یورش تکفیری‌های داعش به «دیالی» را ناکام گذاشت
نیروهای «حشد شعبی» عراق یورش تروریست های تکفیری داعش به منطقه ای در استان «دیالی» را ناکام گذاشتند.
  حشد شعبی  استان دیالی  عراق
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بهبهان آغاز شد
عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بحث تولید، انتقال و فوق توزیع با حضور استاندار خوزستان و مدیران شرکت برق منطقه ای خوزستان، در بهبهان آغاز شد.استاندار خوزستان در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها گفت: در قدم اول باید از مدیرعامل و کارکنان شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکر کرد چرا که برق استان را با آن شرایطی که تحویل گرفته اند به یک شرایط نرمال، ایده آل و پیشرو در کشور تبدیل کرده اند.غلامرضا شریعتی بیان کرد: برنامه ریزی های توسعه زیرساخت های برق در همه نقاط استان در حال انجام است و در پنج سال آِینده برق خوزستان، پیشگام صنعت برق در کشور است. وی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها شهرستان بهبهان به منطقه امن انرژی تبدیل خواهد شد که زیرساخت های مناسب برای توسعه و ایجاد سرمایه گذاری در دیگر …
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
مهر / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / اجتماعی
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران با همراهی شهردار، معاونین و مدیران شهرداری منطقه ١٩ از تعدادی از پروژه های این منطقه بازدید کردند.
  حامد مظاهریان  شهرداری تهران  محله محوری
محسن رهامی: 
شرکت در انتخابات مجلس کمک به توسعهٔ صلح پایدار و کاهش تنازعات ملی و منطقه ای اس
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / سیاسی
محسن رهامی: شرکت در انتخابات مجلس کمک به توسعهٔ صلح پایدار و کاهش تنازعات ملی و منطقه ای اس
انتخابات مجلس یکی از عرصه های مهم حضور و مشارکت سیاسی و مدنی مردم در جمهوری اسلامی ایران بوده و حضور فعال در چنین صحنه ای جهت تعیین سرنوشت کشور، حق ملی و قانونی همه شهروندان ایرانی است ، از دست دادن این فرصت و چشم پوشی از این حق قانونی و ملی، نوعی فرصت سوزی و امتیازدهی به رقبای سیاسی تلقی میشود.
دعوت رئیس بنیاد بین المللی صلح از مردم برای حضور در انتخابات
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / سیاسی
دعوت رئیس بنیاد بین المللی صلح از مردم برای حضور در انتخابات
رئیس بنیاد بین‌المللی صلح تاکید کرد که شرکت در انتخابات مجلس به توسعه صلح پایدار و کاهش تنازعات ملی و منطقه ای کمک می کند.
  انتخابات مجلس یازدهم  انتخابات 98
قانونگذاری برای بهبود وضعیت معیشت و تقویت نظارت ۲ الویت مهم مجلس یازدهم
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / سیاسی
قانونگذاری برای بهبود وضعیت معیشت و تقویت نظارت ۲ الویت مهم مجلس یازدهم
رضا حاجی پور داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه مردم ایران حماسه ساز هستند، گفت: مردم بار دیگر در انتخابات دوم اسفند حضور شگفتی ساز خود را به رخ جهانیان بویژه کشورهای متخاصم می کشند. از سوی دیگر حضور قدرتمند و مشارکت بالای مردم در این دوره از انتخابات نوید شکل گیری مجلسی توانمند را می دهد که از نتایج آن تغییرات محاسبات دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای ایران خواهد بود.
  انتخابات  قانونگذاری و نظارت  مجلس یازدهم
تأسیس شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در دانشگاه علامه طباطبائی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / علمی و آموزشی
تأسیس شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در دانشگاه علامه طباطبائی
تهران - ایرنا - همکاریهای علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه علامه طباطبائی با مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تفاهم‌نامه تاسیس شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری امضاء کردند.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  دانشگاه علامه طباطبایی
پمپئو در ریاض
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / بین‌المللی
پمپئو در ریاض
تهران-ایرنا- مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در چارچوب سفر منطقه ای خود، روز چهارشنبه وارد ریاض شد تا با مقام های سعودی درباره مسائل مهم منطقه ای از جمله ایران و یمن گفت و گو کند.
  وزارت خارجه آمریکا  ریاض  مایک پمپئو
محاصره دوحه نقض آشکار اصول حاکمیت و منشور سازمان ملل است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / بین‌المللی
محاصره دوحه نقض آشکار اصول حاکمیت و منشور سازمان ملل است
ایلنا: نماینده ویژه قطر در سازمان ملل تhکید کرد که محاصره دوحه و تلاش برای تحمیل دیکته ها و سیاست ها بر آن نقض آشکار اصول برابری و حاکمیت و صلح منطقه ای کشورها است.
  دوحه  محاصره  علیاء آل ثانی
سومین دوره از نشست‌های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
سومین دوره از نشست‌های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد
سومین دوره از نشست‌های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی با حضور سرپرست معاونت محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و دبیر انجمن کانون محیط زیست دانشگاه‌ها در سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد.
  استانی-اجتماعی
برای جریان زاینده‌رود در نوروز برنامه‌ای نداریم/افزایش ۱۸ روز خروجی سد برای تحویل به کشاورزان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
برای جریان زاینده‌رود در نوروز برنامه‌ای نداریم/افزایش ۱۸ روز خروجی سد برای تحویل به کشاورزان
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به افزایش خروجی سد زاینده رود از امروز به مدت ۱۸ روز برای تحویل به کشاورزان اصفهان، گفت: با وجود برخی اظهارات، اما هنوز برای جریان آب زاینده رود برای نوروز ۱۳۹۹ هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.
  استانی-اقتصادی  زاینده‌رود  کشاورزان
اطلاعیه اختلال در خطوط تلفن مناطقی از برازجان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
اطلاعیه اختلال در خطوط تلفن مناطقی از برازجان
روابط عمومی مخابرات منطقه بوشهر اطلاعیه ای را مبنی بر اختلال در خطوط تلفن مناطقی از برازجان صادر کرد.
  بوشهر  مخابرات  برازجان  اختلال  استانی-شهرستانها
لاریجانی: لبنان را به دریافت کمک از ایران ملزم نمی کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
لاریجانی: لبنان را به دریافت کمک از ایران ملزم نمی کنیم
«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی که در چارچوب سفر منطقه ای خود روز یکشنبه گذشته به بیروت سفر کرد، در گفت و گو با تارنمای خبری «لبنان ۲۴» گفت که ایران علاقه مند به گسترش روابط و همکاری های خود با لبنان است اما در عین حال این کشور را به دریافت کمک ملزم نمی کند.
طرح جدید رژیم صهیونیستی برای شهرک سازی در شمال قدس اشغالی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بین‌المللی
طرح جدید رژیم صهیونیستی برای شهرک سازی در شمال قدس اشغالی
تهران-ایرنا- در حالی که طرح موسوم به «معامله قرن» با مخالفت گسترده منطقه ای و جهانی روبه رو شده است، وزارت اسکان رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از آماده سازی طرحی بزرگ برای شهرک سازی در منطقه قلندریا در شمال شهر قدس اشغالی خبر داد.
  اسرائیل  شهر قدس  قدس  رژیم صهیونیستی  فلسطین  داستان معامله قرن
نقش کلیدی ایران و عربستان در منطقه؛ آمریکا کجای معادله قرار دارد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بین‌المللی
نقش کلیدی ایران و عربستان در منطقه؛ آمریکا کجای معادله قرار دارد؟
تهران- ایرنا- یکی از مهمترین موضوعات جذاب برای رسانه های بین المللی و منطقه ای در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی، تبادل پالس های مثبت در دو سوی خلیج فارس برای کاهش تنش ها بود؛ در زمانی که جمهوری اسلامی ایران بی پرده همسایگان عرب را به گفت وگو و مذاکره دعوت کرد و طرف های مقابل در لفافه یا از طریق واسطه های منطقه ای تمایل خود را برای تنش زدایی نشان دادند.
مهم ترین اخبار امروز/ از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای ۷۰ هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای ۷۰ هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد …
شفقنا- خبرهای امروز از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای 70 هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر...
رییس مجلس لبنان: وحدت قدرت می آورد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
رییس مجلس لبنان: وحدت قدرت می آورد
بیروت – ایرنا - «نبیه بری» رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل لبنان دوشنبه شب گفت: وحدت قدرت را به وجود می آورد و هیچ گزینه ای در مقابل مردم لبنان و دیگر ملت های منطقه جز وحدت وجود ندارد.
  بیروت  انتخابات مجلس شورای اسلامی  نبیه بری  سفر رییس مجلس شورای اسلامی به سوریه و لبنان
قبرستان های منطقه سیستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / عکس
قبرستان های منطقه سیستان
ایرنا - سیستان- قبرستان های منطقه سیستان بعنوان نقطه ای سیل خیز همواره مورد آسیب سیلاب در گذشته های دور قرار می گرفتند و بسیاری از قبرها آسیب می دیدند.به همین دلیل قبرستان ها بر روی تپه های و ارتفاع ساخته شده است.قبرستان ها در منطقه بدلیل اعتقاد و فرهنگ مردم در کنار زیارتگاه های احداث شده و نسل به نسل در این مکان ها دفن می شدند.در اکثر قبرستان های منطقه سیستان درخت کرگز بدلیل سایه، گرفتن ذی آب، رشد سریع و اسطوره ای بودن کشت شده است.قبور بدلیل نگاههای فرهنگی، اقتصادی و اعتقادی از سوی مردم با اشکال مختلف ساخته است.پس از خشکسالی های فراوان در این منطقه و کاهش چشم گیر سیلاب ،در حال حاضر قبور در مناطق مسطح نیز ساخته می شود.
  سیستان و بلوچستان  میراث فرهنگی
امارات مجوز بهره‌برداری از اولین واحد نیروگاه هسته‌ای را صادر کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / بین‌المللی
امارات مجوز بهره‌برداری از اولین واحد نیروگاه هسته‌ای را صادر کرد
تهران - ایرنا - اداره مرکزی نظارت بر انرژی هسته ای امارات اعلام کرد: مجوز بهره برداری از اولین واحد نیروگاه هسته‌ای "براکه" امروز( دوشنبه ) برای شرکت "نواة للطاقة" ( انرژی هسته ای) وابسته به موسسه انرژی هسته ای امارات صادر شد و این شرکت مسئولیت بهره برداری از این واحد که در منطقه " الظفره " ابوظبی قرار دارد را برعهده گرفت.
  آسیای غربی  انرژی هسته ای  امارات‌ متحده ‌عربی
روحانی: دشمن را مجبور می کنیم پای میز مذاکره بیاید/ اگر آمریکا به برجام برنگردد و از تحریم‌ها دست برندارد، امکان مذاکره وجود ندارد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
روحانی: دشمن را مجبور می کنیم پای میز مذاکره بیاید/ اگر آمریکا به برجام برنگردد و از تحریم‌ها دست برندارد، امکان مذاکره وجود ندارد
شفقنا- حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور در نشستی با خبرنگاران رسانه های ‏همگانی داخلی و بین المللی، ضمن طرح مهمترین مسایل کشور، مواضع جمهوری اسلامی ایران را ‏درباره مسایل منطقه ای وبین المللی تشریح و تبیین...
با ضعف پای میز مذاکره نمی‌رویم/ سال ۹۷ به رهبری گفتم آماده‌ام استعفا دهم
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
با ضعف پای میز مذاکره نمی‌رویم/ سال ۹۷ به رهبری گفتم آماده‌ام استعفا دهم
رئیس‌ جمهوری در نشست خبری: اقتصاد بدون نفت را برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی تجربه می‌کنیم/ دشمن پای میز مذاکره باز می‌گردد/ شرایط ما از دو سال پیش بهتر است/ دولت درانتخابات هیچ دخالتی ندارد، روحانی هیچ لیستی ندارد/ شایعه استعفایم را شدیداً تکذیب می‌کنم/ هر زمان عربستان آماده باشد آماده گفتگو هستیم/ هیچ موقع انتخابات را زیر سوال نبردم و نمی‌برم/ همه حرف من از روز اول این بوده که نگذاریم انتخابات تبدیل به انتصابات شود/ مساله بنزین، تصمیم همه حاکمیت بود/ ماجرای هواپیمای اوکراینی به اعتماد عمومی لطمه زد/ آمار کشته‌های آبان‌ماه در اختیار پزشکی قانونی است
  نشست خبری روحانی  مذاکره با آمریکا  سیاست منطقه ای ایران  پاسخ روحانی به خبرنگاران
زلزله ۵.۸ ریشتری در لافت/تیم های ارزیاب راهی منطقه شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
زلزله ۵.۸ ریشتری در لافت/تیم های ارزیاب راهی منطقه شدند
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر لافت در شهرستان قشم را لرزاند.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
برقراری تجارت پایاپای ایران با آفریقا
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
برقراری تجارت پایاپای ایران با آفریقا
ایلنا: سرپرست دفتر عربی و آفریقایی از برگزاری دومین جلسه میز تخصصی منطقه‌ای آفریقا در سازمان توسعه تجارت ایران با هدف بررسی راهکارهای توسعه همکاری‌های تجاری با…
  ایران  تجارت  ترکیه  جهان  منطقه ای
حریق در کمین ساختمان‌های غرب تهران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
حریق در کمین ساختمان‌های غرب تهران
برخی مجتمع‌های تجاری و مسکونی منطقه ۲۲، آتش سوزی های پی‌درپی را تجربه می کنند، برج های بلندمرتبه ای که به اعتقاد کارشناسان ضریب ایمنی پایینی دارند و تاییدیه سازمان آتشنشانی به این ساختمان ها داده نشده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
ذوب آهن اصفهان و دانشگاه اصفهان تفاهم نامه علمی ، پژوهشی و آموزشی امضا کردند
اصفهان –راعی : طی نشستی با حضور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصهفان و هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان که 21 بهمن ماه در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین این دوسازمان امضاء و مبادله گردید .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، یزدی زاده در این نشست با بیان اینکه همکاری های ذوب آهن و دانشگاه اصفهان پیش از تبادل تفاهم نامه به ویژه در دو زمینه آب و معدن آغاز شده است گفت : بودجه تحقیقاتی ذوب آهن اصفهان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته است و در صورت اثر بخش بودن این پروژه های تحقیقاتی ، هیچ گونه محدودیتی در اجرای پروژه های بیشتر نخواهیم داشت .وی افزود : این دو سازمان ، پیشینه و قدمت بسیاری در این منطقه دارند و به دلیل جامعیت فعالیت ها ، از اشتراکات بسیاری نیز برخوردارند و لذا زمینه همکاری …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
پروژه های برق منطقه ای خوزستان در دزفول افتتاح و کلنگ زنی شد
با حضور استاندار خوزستان از ۳ بی ۱۳۲ کیلو ولت در پست دزفول بهره برداری و عملیات اجرایی فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت سردشت و خط ۱۳۲ کیلو ولت دزفول- سردشت، آغاز شد.مدیرعامل این شرکت در آیین افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها، گفت: درصد بارگیری از تاسیسات برق شهرستان دزفول بالای ۵۰ درصد است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال های آینده به زیر ۵۰ درصد و به رقم استاندارد نزدیک می شود.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در ۵ سال گذشته ۸ پروژه برق انتقال و فوق توزیع با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان در دزفول به بهره برداری رسید که معادل ۴۷۰ مگا ولت آمپر ظرفیت و ۹۸ کیلومتر مدار به طول شبکه اضافه کرده است.وی با بیان اینکه شش پروژه دیگر نیز در دست اجرا است؛ افزود: با پایان یافتن این پروژه ها که ۴۵۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب بستان‌آباد، مراغه، صوفیان و هریس
تبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولین محلی واستانی بهره برداری پرووه های عمرانی آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال در بستان آباد در استان آذربایجان شرقی آغاز شد.در مراسم بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب به شهر بستان آباد که با حضور نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی، شهردار و تعدادی از مسئولین شهر و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند . مدیر امور آب و فاضلاب منطقه در خصوص طرح آبرسانی به شهرستان بستان آباد گفت: طرح آبرسانی به شهر بستان آباد شامل اجرای خط انتقال آب بطول 500 متر بوده که اجرا شده است .وی اضافه کرد: برای طرح آبرسانی فوق یک باب چاه …
ایران در طوفان ژانویه دوست و دشمن واقعی را شناخت
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
ایران در طوفان ژانویه دوست و دشمن واقعی را شناخت
جنگ اخیر ایران و ایالات متحده نشان داد که نقش و اهمیت همه قدرت های جهانی در سیستم بین الملل در حال کوچک شدن است. این اتفاق در نتیجه دستیابی قدرت های منطقه ای به توانایی های نظامی است. کاهش شدید تحمل قدرت های جهانی در مقابل خسارت های انسانی، اعتراض بسیاری از کشورها از اینکه ابزاری در خدمت منافع اقتصادی باشند یا میدان جنگ های راهبردی قرار گیرند، و روند جهانی و رو به رشد برای اولویت دهی به منافع داخلی و اولویت به سیاست های اقتصادی – اجتماعی در مقابل سیاست خارجه را نیز می توان اضافه کرد.
  ایران و روسیه  شهادت سردار سلیمانی  ایران و امریکا  ترور سردار سلیمانی  واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی  انتقام سخت  ایران و روسیه در سوریه  هند  چین  ایران و چین
نشان ویژه کنگره «منا» به ایران اهدا شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ورزشی
نشان ویژه کنگره «منا» به ایران اهدا شد
ششمین اجلاس منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا با برگزاری دو کارگروه کمک هزینه‌های مالی و آموزش به پایان رسید.
  فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری  قهرمانی آسیا  موتور سواری
سدهای آذربایجان غربی ۹۶۳ میلیون مترمکعب آب دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
سدهای آذربایجان غربی ۹۶۳ میلیون مترمکعب آب دارند
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از کاهش ۳۳ درصدی حجم آب مخازن سدهای استان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  مخازن سدها  سد شهرچای
بهترین مدال زندگی ام نشان خانواده دارد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
بهترین مدال زندگی ام نشان خانواده دارد
گرامیداشت روز زن و روز مادر بهانه خوبی بود برای این که دیداری داشته باشیم با یکی از مادران برتر و نمونه منطقه ۱۱، «مهری ذاکری»، مادر ۵۰ ساله ای که با وجود معلولیت، مسئولیت های همسرانه و مادرانه خود را چه برای همسر جانبازش چه برای دو فرزند دخترش که این روزها در رشته های پزشکی مشغول تحصیل هستند به نحو احسن انجام داده است.
از درگیری های مرزی تا خطر افراط گرایی برای آسیای میانه
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
از درگیری های مرزی تا خطر افراط گرایی برای آسیای میانه
اندیشکده «شورای روابط بین المللی روسیه» که یک محفل آکادمیک و دیپلماتیک غیرانتفاعی فعال از سال ۲۰۱۰ است، مقاله ای به قلم الکساندر یِرماکُف، تحلیلگر و کارشناس نظامی، درباره چالش های منطقه یوراشیا در یک دهه پیش رو منتشر کرده است.
  آسیای میانه  افغانستان  طالبان  اوکراین  قره باغ  داعش  افراط گرایی
وزیر خارجه عراق بر دوری کشورش از رقابت های منطقه ای تاکید کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
وزیر خارجه عراق بر دوری کشورش از رقابت های منطقه ای تاکید کرد
بغداد - ایرنا - «محمد علی الحکیم» وزیر خارجه عراق در دیدار «میت رامنی» سناتور جمهوریخواه آمریکایی، بر لزوم دور نگه داشتن عراق از درگیری ها و رقابت های منطقه ای تاکید کرد.
  واشنگتن  محمدعلی الحکیم  ایالات متحده آمریکا  کنفرانس امنیتی مونیخ  عراق  الحشد الشعبی  کنفرانس امنیتی مونیخ 2020/ داووس امنیتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
انجام 95 پروژه عمرانی و ۱۱۷۰۰۰ متر مربع پیاده رو سازی در منطقه یک 
مرضیه کولانی : شهرداری منطقه یک به عنوان یکی از مناطق پیشرو در شهر همدان توانسته است پروژه های مهمی را با حمایتهای اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان اجرا نموده که این پروژه ها با پیشرفت قابل توجهی در حال انجام هستند. دهبانی صابر شهردار منطقه یک همدان با اشاره به پروژه های این منطقه عنوان کرد در سال جاری 84 میلیارد تومان بودجه عمرانی این شهرداری بوده است که با تلاش تمامی همکاران این منطقه توانستیم تا کنون پیشرفت 80 درصدی پروژه ها را محقق نماییم. وی با اشاره به اینکه در سال جاری یکی از اقداماتی که شهرداری این منطقه به دنبال آن می باشد مناسب سازی و استانداردسازی پیاده روها است گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با در نظر گرفتن بودجه 27 میلیارد تومانی جهت پیاده رو های این منطقه عملیات پیاده رو سازی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
طرح توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب اهر به بهره برداری رسید
تبریز – فلاح: همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از طرح توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب اهر باهزینه ای حدود 17000 میلیون ریال با حضور خانی معاون فنی و توسعه شرکت آبفا، معاون فرماندار شهرستان اهر، مسئولین شهرستان و تعدادی از خانواده های معظم شهداء و اهالی محل بهره برداری شد.مدیر منطقه اهر در این مراسم نسبت به تشریح فعالیتها وپروژه های قابل افتتاح شهرستان اهر پرداخت و گفت: شبکه جمع آوری فاضلاب شهرستان اهر در مسیر های میدان ارسباران پشت جهاد کشاورزی، کوی قدیم زاده، روبروی اداره گاز، کوی ولی امر، کوی انصار و شهرک شیخ شهاب الدین فاز 2 بطول 4200 متر و در اقطار 200 ال 400 میلیمتر با هزینه ای حدود 17000 میلیون ریال هم اکنون افتتاح و به بهره برداری می رسد .حائری اضافه کرد: هزینه های اجرای …
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: برنامه ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  بازار شب عید
سفیر ایران در صربستان گفت و گوی فراگیر را نیاز منطقه خواند
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
سفیر ایران در صربستان گفت و گوی فراگیر را نیاز منطقه خواند
رشید حسن پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان تاکید کرد، آنچه که امروز منطقه بیش از پیش به آن نیاز دارد ، ، گفت و گوی فراگیر و جامع درون منطقه ای است.
تقابل روسیه و ایالات متحده، همیشگی اما بدون خطر جنگ
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
تقابل روسیه و ایالات متحده، همیشگی اما بدون خطر جنگ
اندیشکده «شورای روابط بین المللی روسیه» که یک محفل آکادمیک و دیپلماتیک غیرانتفاعی فعال از سال ۲۰۱۰ است، مقاله ای به قلم الکساندر یِرماکُف، تحلیلگر و کارشناس نظامی، درباره چالش های منطقه یوراشیا در یک دهه پیش رو منتشر کرده است.
  یوراشیا  ناتو  اختلافات روسیه و آمریکا  بلاروس
افشای مذاکرات مخفیانه ایران و امارات
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / بین‌المللی
افشای مذاکرات مخفیانه ایران و امارات
امارات متحده عربی دراواخر ماه سپتامبر سال 2019 مذاکرات مخفیانه ای را با ایران درباره عادی سازی اوضاع در منطقه و برقرار ثبات انجام داده است.
تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است
مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است.
  استانی-اجتماعی  برف گیلان
هیچ کشتی تجاری همراه با اسکورت وارد بنادر نشده‌است/ در اوج تنش‌ها رکورد تخلیه و بارگیری را زدیم/ ورود بزرگ‌ترین کشتی کانتینری به بندر رجایی در ایام تنش‌های منطقه‌ای
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اقتصادی
هیچ کشتی تجاری همراه با اسکورت وارد بنادر نشده‌است/ در اوج تنش‌ها رکورد تخلیه و بارگیری را زدیم/ ورود بزرگ‌ترین کشتی کانتینری به بندر رجایی در ایام تنش‌های منطقه‌ای
ایلنا: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در اوج تنش‌های منطقه‌ای بزرگ‌ترین کشتی کانتینری وارد بندر شهید رجایی شد و رکورد تخلیه و بارگیری با 17 هزار 700…
  کشتی  بنادر  هرمزگان  بندر رجایی  منطقه ای
دیدار وزیر دفاع ترکیه با همتایان انگلیسی و فرانسوی خود
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
دیدار وزیر دفاع ترکیه با همتایان انگلیسی و فرانسوی خود
وزیر دفاع ترکیه در دو دیدار جداگانه با وزرای دفاع فرانسه و انگلیس در بروکسل، پیرامون تحولات منطقه ای در سوریه و لیبی با آنها گفتگو کرد.