دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
نرخ اجاره
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بالای ۱۵ میلیون تومان با یک ضامن
۴۰ ساعت قبل / طرح اقدام ملی مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن / مسکن
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بالای ۱۵ میلیون تومان با یک ضامن
تهران - ایرنا - جزییات مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن اعلام شد که بر اساس آن، پرداخت تسهیلات بیش از ۱۵۰ میلیون ریال با اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن امکانپذیر است.
افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی
۴ روز قبل / اجاره بهای خوابگاه های وزارت بهداشت / تغذیه دانشجویان علوم پزشکی / افزایش نرخ تغذیه دانشجویان علوم پزشکی
افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی برای سال جاری خبر داد و گفت: نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌ها نیز هفته آینده مشخص خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
افزایش ۲۷.۴ درصدی نرخ اجاره‌بها در تهران
بر اساس گزارش بانک مرکزی در مردادماه امسال نرخ اجاره بهای واحد مسکونی نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
اجاره بها در تهران چقدر بالا رفت؟
توسعه ایرانی - بر اساس گزارش بانک مرکزی در مردادماه امسال نرخ اجاره بهای واحد مسکونی نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است. مطابق اعلام بانک مرکزی بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری طی مردادماه امسال حکایت از رشد به ترتیب ۲۷.۴ درصدص و ۳۰.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته دارد. بر اساس نمودار روند رشد قیمت مسکن و اجاره‌بها در شهر تهران از اردیبهشت ماه سال ۹۶ تا مرداد امسال، بیشترین افزایش قیمت مربوط به مهرماه سال ۹۸ است.
مالکان ۱.۵ میلیون واحد خالی باید تکلیف خانه‌های خود را مشخص کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وام ودیعه مسکن
مالکان ۱.۵ میلیون واحد خالی باید تکلیف خانه‌های خود را مشخص کنند
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه برای مالکان یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن خالی پیامک فرستادیم، گفت: مالکین باید تکلیف خانه‌های خالی را مشخص کنند. یا باید این واحدها را برای فروش به بازار عرضه کنند و یا اجاره ‌دهند و اگر می‌خواهند به عنوان دارایی نگه دارند باید مالیات پرداخت کنند.
پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازار اجاره مسکن / پیش بینی بازار مسکن / قیمت مسکن / نرخ اجاره
پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال
نایب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن از زمستان سال گذشته همواره رشد کرده، گفت: در مجموع کاهش جابجایی‌ها در نیمه دوم سال و کاهش تقاضا قیمت اجاره در نیمه دوم سال را با ثبات و کاهش احتمالی مواجه خواهد کرد و صدور قبض ‌های مالیاتی در نیمه دوم سال می‌‌‌‌تواند تا حد زیادی باعث عرضه واحدهای بیشتر شود. نوشته پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مالیات خانه های خالی در قالب تسهیلات کم بهره اعطا شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / نرخ اجاره بها / اجاره آپارتمان / مصالح ساختمانی / اختصاصی ایرنا / استان قزوین / مسکن / معماری / باغستان
مالیات خانه های خالی در قالب تسهیلات کم بهره اعطا شود
قزوین - ایرنا - یک کارشناس حوزه مسکن معتقد است که برای حل مشکل اجاره مسکن مستاجران باید هزینه مالیات خانه‌های خالی را با هدف تامین سرپناه نیازمندان و در قالب تسهیلات کم بهره به این افراد اعطا کرد.
نهضت خانه‌سازی برای تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خانه های خالی / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / مالیات / اختصاصی ایرنا / وام ودیعه مسکن / مسکن / حسن روحانی / دولت دوازدهم
نهضت خانه‌سازی برای تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی
تهران- ایرنا- برنامه‌ای که در دولت دوازدهم تدوین شد، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی برای دهک‌های متوسط و تکمیل و تحویل ۵۰۰ هزار مسکن مهر تا پایان دولت است که تا به امروز بخش عمده‌ای از مسکن مهر ساخته و تحویل شده و طبق گزارش وزارت راه وشهرسازی در آبان ماه سال جاری پرونده مسکن مهر به غیر از حدود ۳۰ هزار واحدی که درگیر پرونده حقوقی است، بسته‌ می‌شود.
اجاره‌داری به سبک حرفه‌ای‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
اجاره‌داری به سبک حرفه‌ای‌ها
شبنم سیدمجیدی_روزنامه نگار نظام کنترل قیمت اجاره سال‌های طولانی است که به انحای مختلف در بسیاری از نقاط دنیا اجرا می‌شود و دولت‌ها برای افزایش سالانه اجاره‌بها، سقفی را تعیین می‌کنند. البته این قوانین در نتیجه افزایش ناعادلانه نرخ اجاره‌بها در شهرهای بزرگ به اجرا درآمده است. در ایران اما هیچ کنترل قیمتی در نظام اجاره‌داری وجود ندارد و تعیین اجاره‌بها و میزان افزایش سالانه آن به میزان زیادی بستگی به تورم و نظر صاحبان خانه‌ها و بنگاه‌های معاملات املاک دارد؛ بنگاه‌هایی که می‌توانند در تعیین نرخ اجاره …
اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اجاره مسکن / بازار اجاره / رهن و اجاره / قیمت اجاره / نرخ اجاره
اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند!
بررسی‌ آماری در بازار اجاره نشان می‌دهد ذائقه مالک و مستاجر در اخذ و پرداخت اجاره‌بها تغییر کرده است، به‌طوری‌که این بار، مالکان خواهان دریافت «رهن کامل» هستند و مستاجر‌ها تمایل به پرداخت «اجاره ماهانه» دارند. نوشته اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
نرخ اجاره بها در بافت تاریخی تهران
 برخی از مالکان خانه های قدیمی، کرایه خود را به صورت شبانه دریافت می کنند . این خانه های قدیمی بدون داشتن هیچ امتیازی به اندازه خانه های شمال شهر برای مالکانشان عایدی دارند .
متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / نرخ اجاره بها / مرکز آمار ایران / مسکن
متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
تهران - ایرنا - بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین در تهران تهران در بهار امسال  ۲۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان بود که نسبت به فصل قبل ۲۲.۶ درصد افزایش داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
عبور اجاره‌بها از سقف دولتی
نرخ رشد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران و همچنین سایر مناطق شهری کشور در تیرماه در حالی مطابق با آمارهای رسمی از سقف دولتی نرخ مجاز رشد اجاره‌بها عبور کرده است که هم‌اکنون گروهی از موجران و مستاجران در یک توافق برد-برد، از شگرد تازه‌ای برای دور زدن سقف دولتی افزایش نرخ اجاره مسکن استفاده می‌کنند.
نرخ اجاره بها‌ دوباره به وبسایت‌ها بازگشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / قیمت مسکن / خرید و فروش مسکن
نرخ اجاره بها‌ دوباره به وبسایت‌ها بازگشت
در روز‌های اخیر برخی از اپلیکیشن‌های مشهور موبایلی، درج اجاره بها در آگهی‌های رهن و اجاره را آغاز کرده‌اند؛ ولی قیمت فایل‌های خرید و فروش مسکن همچنان از دسترس مخاطبان این آگهی‌ها خارج است.
درخواست متقاضیان وام ودیعه مسکن به مرور بررسی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / ویروس کرونا / قیمت مسکن / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / سهام عدالت / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وام ودیعه مسکن / مسکن
درخواست متقاضیان وام ودیعه مسکن به مرور بررسی خواهد شد
تهران - ایرنا - مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، ضمن تشریح سازوکار اعطای کمک ودیعه مسکن به مستأجران کم درآمد گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام، افراد به صورت تدریجی به شبکه بانکی معرفی می‌شوند و درخواست تسهیلات آنها در بانک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.  
میزان اقساط وام ودیعه مسکن اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / بازار اجاره / بانک مرکزی / ثبت نام وام اجاره / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن
میزان اقساط وام ودیعه مسکن اعلام شد
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ تسهیلات یک ساله وام ودیعه مسکن ۱۳ درصد و تسهیلات سه ساله ۱۲ درصد است، گفت: در طرح یک ساله، صرفا ۱۲ قسط پرداخت و در سررسید اصل وام به بانک عودت می‌شود که در این قالب، اقساط وام در تهران ۵۴۲ هزار تومان، در کلانشهر‌ها ۳۲۵ هزار تومان و در سایر شهر‌ها ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. نوشته میزان اقساط وام ودیعه مسکن اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / بازار اجاره / تسهیلات ودیعه مسکن / ثبت نام وام اجاره / نرخ اجاره
متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز​ ۲۱ مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می‌شود، گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه‌ترین زمان وام پرداخت شود. نوشته متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تزریق مُسکن به بازار
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تزریق مُسکن به بازار
آمار و نشانه‌ها حکایت از شتاب‌گیری رشد قیمت‌ها در بازار املاک و مستغلات دارد. بازار اجاره نیز تحت‌تاثیر افزایش یافتن ارزش املاک، با نوسانات بی‌سابقه‌ای طی چندماه گذشته روبه‌رو شده است. نوسانات متعدد و پی در پی بازارهای دارایی از یکسو و تمایل موجران برای یکسان‌سازی بازدهی بازار املاک با سایر بازارها سبب شده تا طی چندماه گذشته، فشار زیادی به مستاجرین به ویژه در شهرهای بزرگ وارد ‌آید. در این میان، سیاست‌گذار بخش مسکن برای کاهش فشار افزایش چندبرابری نرخ اجاره بر مستاجرین و تنظیم این بازار، دو راهکار کوتاه‌مدت را پیشنهاد و به مرحله اجرا رسانده است. سیاست نخست، در حوزه قیمتی یعنی «تعیین سقف برای افزایش اجاره‌بها» در شهرهای مختلف و سیاست دوم در حوزه اعتباری یعنی «پرداخت وام کمک ودیعه به مستاجران» است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
(تصاویر) پلمپ مشاوران املاک متخلف در قم
به دلیل افزایش قیمت بی رویه در نرخ اجاره بها و نرخ مسکن، دادستانی قم با همکاری دیگر نهادهای نظارتی طرح بازرسی از مشاوران املاک در سطح استان قم را آغاز شد. در نخستین روز این طرح تعدادی از واحدهای مستقر در شهرک پردیسان قم پلمپ و یا اخطارهای نهایی را دریافت کردند. در این بازرسی ها عدم داشتن پروانه کسب، عدم صدور کد رهگیری، دستی نویسی قراردادها از جمله تخلفات رایج این واحدها بود.
ثبت نام اینترنتی وام اجاره آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار اجاره مسکن / تسهیلات ودیعه مسکن / ثبت نام وام اجاره / طرح اقدام ملی مسکن / نرخ اجاره
ثبت نام اینترنتی وام اجاره آغاز شد
جزئیات تکمیل اطلاعات متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شد و بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره که درخواست خود را رزرو کرده‌اند از ساعت ۱۱ امروز ۱۴ مرداد تا ۲۰ مرداد بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند. نوشته ثبت نام اینترنتی وام اجاره آغاز شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گزارش تصویری: آغاز طرح بازرسی از مشاوران املاک در استان قم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
گزارش تصویری: آغاز طرح بازرسی از مشاوران املاک در استان قم
به دلیل افزایش قیمت بی رویه در نرخ اجاره بها و نرخ مسکن، دادستانی قم با همکاری دیگر نهادهای نظارتی طرح بازرسی از مشاوران املاک در سطح استان قم را آغاز شد.
کاهش نرخ اجاره مسکن با مالیات بر خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
کاهش نرخ اجاره مسکن با مالیات بر خانه‌های خالی
نایب رییس مجلس گفت: عرضه خانه‌های خالی نه تنها جریان عرضه مسکن را از رکود خارج می کند، بلکه سبب می شود تخفیف در اجاره بها نیز اتفاق بیفتد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
دله دزدی، پدیده‌ای پیش پا افتاده یا شیپور خطر؟
دزدی و ربایش را همزاد شهرنشینی دانسته‌اند. از همان نخستین روزهای بالا رفتن خشت‌های یک شهر، لابد بوده‌اند کسانی که در گوشه‌ای پنهان شده بودند و منتظر به چنگ آوردن مجالی برای به یغما بردن آجری، قطعه سنگِ گرانبهایی و ابزار کاری! در روستا‌ها که پیوند افراد چهره به چهره است و همگی طرف سلام و علیک یکدیگرند، کمتر پیش می‌آید کسی دست به دزدی بزند و رسوا نشود. به این سبب ریسک دزدی در روستاها بسیار بالا است. اما ماجرای شهرها از لونی دگر است. در کلانشهرها پیوندها چندان نزدیک نیست. غریبگی و ناآشنایی امری عادی و هر روزینه است. شاید همسایه دیوار به دیوار یک محله سالی یک بار هم چشم‌شان به چشم هم نیفتد. از این رو، چنین فضایی می‌تواند بهشت برینی باشد برای سارقان حرفه‌ای …
جدیدترین نرخ اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / اجاره آپارتمان / اجاره‌بها / بازار مسکن
جدیدترین نرخ اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران
در برخی از محله‌های مصرفی تهران، همچون مناطق ۷، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۵، بازار رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی نسبتا گرم‌تر از گروه‌های متراژی دیگر است. نوشته جدیدترین نرخ اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تسهیلات مرابحه خرید کالا، جایگزین «وام ودیعه» مسکن می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نرخ اجاره بها / غلامرضا مصباحی مقدم / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وام ودیعه مسکن
تسهیلات مرابحه خرید کالا، جایگزین «وام ودیعه» مسکن می‌شود
تهران- ایرنا- عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: با تصمیم شورای فقهی این بانک قرار شد بانک‌ها به منظور کمک مالی به مستأجران به جای وام ودیعه مسکن، «تسهیلات مرابحه خرید کالا» اعطا کنند.
قیمت مسکن تهران ۱۰.۴ افزایش یافت/افزایش ۳۱ درصدی نرخ اجاره
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / قیمت مسکن / تهران / اجاره مسکن
قیمت مسکن تهران ۱۰.۴ افزایش یافت/افزایش ۳۱ درصدی نرخ اجاره
بانک مرکزی اعلام کرد: متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در تیرماه ۹۹ توسط بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه پارسال به ترتیب ۱۰.۴ و ۵۶.۶ درصد افزایش داشته است.
پدیده صاحب‌خانه‌های بورس‌باز
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نرخ اجاره بها / مسکن / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / ویدیوژورنال
پدیده صاحب‌خانه‌های بورس‌باز
رونق بازار سرمایه، باعث تغییر جهت بازار اجاره مسکن به سمت رهن کامل شده است.
پاسخ واعظی به شبهات فقهی برای پرداخت وام ودیعه مسکن/ آخرین تصمیمات دولت درباره برگزاری کنکور
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / محمود واعظی / دولت دوازدهم / اجاره‌نشینی / مسکن
پاسخ واعظی به شبهات فقهی برای پرداخت وام ودیعه مسکن/ آخرین تصمیمات دولت درباره برگزاری کنکور
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: سقف افزایش نرخ اجاره بها در تهران 25 درصد است، به عبارت دقیق تر افزایش نرخ اجاره‌ها باید زیر 25 درصد باشد.
رد پای بانک‌ها در آشفته‌بازار قیمت مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / قیمت مسکن / تسهیلات بانکی / حسام عقبایی / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / مالیات / وام ودیعه مسکن / بازار مسکن
رد پای بانک‌ها در آشفته‌بازار قیمت مسکن
تهران- ایرنا- نایب رییس اتحادیه املاک تهران گفت: در حالی که دولت تلاش می‌کند مسکن از کالای سرمایه‌ای به مصرفی تبدیل شود، چند بانک با هدف افزایش سرمایه خود با ساخت واحدهای لوکس و با متراژ بزرگ و احتکار آن، قیمت‌های خانه در مناطق مختلف شهر را بالا می‌برند.
یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / نرخ اجاره بها / اجاره مسکن / ستاد ملی مقابله با کرونا / مسکن / اجاره نشینی / اجاره خانه
یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف
تهران- ایرناپلاس- مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد افزایش اجاره‌بهای مسکن هر چند دست مالکان و مشاوران املاک را برای افزایش خارج از قاعده اجاره بها بسته است اما عدم تمایل مالکان برای تمدید قراردادهای اجاره و صدور حکم تخلیه برای برخی افراد، نگرانی هایی را برای مستاجران به وجود آورده است.
حمایت دولت از واپسین پناهگاه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / نرخ اجاره بها / اجاره مسکن / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / دولت / مسکن
حمایت دولت از واپسین پناهگاه
تهران- ایرناپلاس- طبق آمارها نرخ اجاره‌بها از مهرماه سال گذشته تا خرداد امسال رشدهای ماهانه بالای ۲۰ درصد را تجربه کرده است، موضوعی که سبب شد دولت تصمیم مهمی برای پر کردن شکاف درآمد و هزینه خانوارها در قالب ارائه تسهیلات اجاره مسکن بگیرد.
اعلام جزییات نحوه نرخ‌گذاری برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی/ نرخ اجاره املاک هر منطقه را داریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / جدول / درآمد / شاخص / مالیات / مسکن
اعلام جزییات نحوه نرخ‌گذاری برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی/ نرخ اجاره املاک هر منطقه را داریم
ایلنا: معاون سازمان امور مالیاتی گفت: درآمد اجاره در قرارداد رسمی یا عادی مبنای تشخیص میزان مالیات قرار می‌گیرد و در مواردی که قرارداد وجود نداشته باشد یا از ارایه…
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تسهیلات ودیعه مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
دیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تلاش شده تا ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر وام ودیعه مسکن دریافت کنند و از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که ۴ مرداد است اجاره نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. نوشته پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بازار اجاره مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن
وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت و همچنین شامل ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار است. نوشته وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام ودیعه مسکن و تجدید خاطره خوش‌نشینی اجاره‌نشین‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / صندوق تامین ودیعه مستأجران / وام ودیعه مسکن / مسکن / بازار مسکن
وام ودیعه مسکن و تجدید خاطره خوش‌نشینی اجاره‌نشین‌ها
تهران- ایرنا- اعلام خبر ارائه وام ودیعه مسکن و سپس شرایط دریافت آن نقدهای متعددی را متوجه این راهکار دولت ساخت اما طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی فقط تا ظهر روز اول ثبت نام بیش از ۳۵۴ هزار نفر برای دریافت آن اعلام تقاضا کرده‌اند.
جزئیات تازه‌ از طرح پرداخت ودیعه به مستأجران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تسهیلات ودیعه مسکن / محمد اسلامی / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزیر راه و شهرسازی
جزئیات تازه‌ از طرح پرداخت ودیعه به مستأجران
وزیر راه و شهرسازی گفت: کل منابعی که برای پرداخت وام ودیعه اجاره در نظر گرفته شده ۲۰ هزار میلیارد تومان است که در مرحله اول اجرای طرح به ۶۰۰ هزار خانوار با بیشترین آسیب‌پذیری را در میان دهک‌های کم‌درآمد پرداخت می‌شود. نوشته جزئیات تازه‌ از طرح پرداخت ودیعه به مستأجران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بازار اجاره / قیمت اجاره / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن
آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن
ثبت‌نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از دیروز آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه دارد که متقاضیان ابتدا باید از طریق ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه خود را انجام داده و سپس در زمان‌بندی اعلامی در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس tem.mrud.ir ثبت نام کنند. نوشته آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
کاهش ۱۳ درصدی قراردادهای اجاره
توسعه ایرانی-  مطابق آمار اتحادیه املاک، قراردادهای اجاره مسکن در کل کشور طی تیر ۹۹ در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است. بر اساس آمار اتحادیه مشاوران املاک در ماه گذشه تعداد کل قراردادهای مسکن کشور 181 هزار و 324 فقره بوده که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته با 119 هزار و 935 فقره بالغ بر 51 درصد افزایش داشته است. در مدت یاد شده تعداد مبایعه‌نامه ها 86 هزار و 864 فقره و تعداد اجاره‌نامه ها 92 هزار و 931 فقره بوده که 25 درصد از تعداد اجاره‌نامه‌های تیرماه سال 98 بیشتر است. در  تهران نیز کل قراردادهای مسکن طی تیرماه امسال 36567 فقره بود که در مقایسه با 26561 فقره تیر 98 بالغ بر 38 درصد افزایش یافته است.از این تعداد 16 هزار و 453 فقره مبایعه‌نامه …
اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اجاره مسکن / افزایش اجاره مسکن / بازار اجاره مسکن / قیمت اجاره مسکن / قیمت مسکن
اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار
نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: در نظر گرفتن تسهیلات ۲۵ درصدی برای تهرانی‌ها، ۲۰ درصدی برای کلان‌شهرها و ۱۵ درصدی برای سایر شهرها بازار اجاره مسکن را به لحاظ روانی کنترل کرد و از افسارگسیختگی نجات داد. نوشته اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بیش از ۳۵۴ هزار نفر برای دریافت وام اجاره ثبت‌نام کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / مسکن مهر / وام ودیعه مسکن / مسکن
بیش از ۳۵۴ هزار نفر برای دریافت وام اجاره ثبت‌نام کردند
تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام پیامکی ۳۵۴ هزار و ۲۵۲ متقاضی دریافت وام اجاره خبر داد و اعلام‌کرد: ثبت‌نام وام اجاره تا ۹ مردادماه ادامه دارد.
تسهیلات ودیعه مسکن جوابگوی نیاز مستأجران نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تسهیلات ودیعه مسکن جوابگوی نیاز مستأجران نیست
میزان تعیین شده برای ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران جوابگوی نیازهای این قشر نیست، زیرا در چند سال اخیر نرخ اجاره مسکن افزایش چشمگیری داشته است.
آغاز ثبت‌نام پیامکی وام اجاره از ساعت ۱۰ امروز
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / تسهیلات بانکی / طرح ملی اقدام مسکن / نرخ اجاره بها / شهر تهران / وزارت راه و شهرسازی / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / حسن روحانی / مسکن
آغاز ثبت‌نام پیامکی وام اجاره از ساعت ۱۰ امروز
تهران- ایرنا- متقاضیان واجد شرایط دریافت وام اجاره می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه- ۴ مردادماه) با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، در ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات اجاره شرکت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اجاره‌نشینی، زیر سقف وام ودیعه
کیمیا نجفیاین‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به فکر یک سرپناه اجاره‌ای هستند. با افزایش مبلغ اجاره‌بها رفته رفته خواب از چشمان مستاجران ربوده و آرامش از آنها سلب شده است. البته در این میان زمزمه‌های حمایت دولت از مستاجران به گوش می‌رسید. پرداخت وام ودیعه از جمله برنامه‌هایی بود که دولت برای حمایت از خانوارهای مستاجر به آن اشاره کرده بود و این پرسش که چنین طرحی تا چه اندازه می‌تواند مشکلات مستاجران را سروسامان دهد از همان ابتدا با پاسخ‌های متفاوتی روبه‌رو بود.این‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به …
تاثیر وام ودیعه بر بازار اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بازار اجاره / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن
تاثیر وام ودیعه بر بازار اجاره مسکن
یک کارشناس و فعال بازار مسکن به تشریح اثر انتشار خبر پرداخت وام ودیعه به مستاجران بر رفتار بازار اجاره مسکن پرداخت. نوشته تاثیر وام ودیعه بر بازار اجاره مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نرخ اجاره‌بهای مسکن در پی اعطای وام ودیعه به مستاجران کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / وام ودیعه مسکن / مسکن
نرخ اجاره‌بهای مسکن در پی اعطای وام ودیعه به مستاجران کاهش یافت
نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران، گفت: درحالی که بازار اجاره به واسطه اجرای مصوبه تعیین سقف قیمت‌ها آرام شده است، رونمایی از برنامه دوم دولت برای اعطای وام ۵۰ میلیونی به مستاجران یک بار دیگر باعث تقویت ثبات و بازگشت آرامش به بازار اجاره‌بها شده است.
وام ودیعه مسکن؛ از حمایت کارشناسان تا انتقاد برخی نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / قیمت مسکن / بازار مسکن
وام ودیعه مسکن؛ از حمایت کارشناسان تا انتقاد برخی نمایندگان مجلس
درحالی کارشناسان بر کنترل نرخ اجاره‌بها با پرداخت وام ودیعه مسکن تاکید دارند که رئیس کمیسیون عمران مجلس می‌گوید: وزارت راه برای رفع مسئولیت این طرح را اجرا کرده است.
نقش سه ابزار مداخله‌ای دولت در بازار نامتعارف اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / حسام عقبایی / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / اجاره مسکن / بانک مرکزی / اجاره نشینی / اجاره خانه
نقش سه ابزار مداخله‌ای دولت در بازار نامتعارف اجاره مسکن
تهران- ایرناپلاس- بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد دو بزار مداخله‌ای دولت در بازار اجاره واحدهای مسکونی، یعنی تعیین سقف مجاز اجاره‌بها و تعیین اجاره‌بها به‌ازای هر مترمربع، تأثیر چندانی بر افزایش قیمت‌ها نداشتند؛ ضمن آنکه طرح پیشنهادی تسهیلات ودیعه، اثر مثبت بر این بازار خواهد داشت.
تامین یک‌سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از ذخیره قانونی بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / شورای پول و اعتبار / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / عبدالناصر همتی / اینستاگرام / بازار مسکن
تامین یک‌سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از ذخیره قانونی بانک‌ها
تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی از تامین یک سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از محل ذخیره قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی خبر داد و ‌گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که کرونا به سیستم بانکی تحمیل کرده، ‌ امکان اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این وام ممکن نبود.
دو طرح برای حمایت از مستاجران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / نرخ اجاره بها / مسکن / ویدیوژورنال
دو طرح برای حمایت از مستاجران
دولت به تازگی دو طرح برای حمایت از مستاجران، در شرایط سخت بحران ویروس کرونا در نظر گرفته است.
٢٠ هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه اجاره اختصاص یافت
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تسهیلات بانکی / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی
٢٠ هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه اجاره اختصاص یافت
تهران - ایرنا - وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای وام ودیعه در نظر گرفته شده است، گفت: خانوارهای پنج نفره و بیشتر و همچنین خانه‌اولی‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند در اولویت دریافت این تسهیلات هستند.
تقاضای مسکن در عربستان به سمت اجاره نشینی پیش می‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تقاضای مسکن در عربستان به سمت اجاره نشینی پیش می‌رود
متوسط نرخ فروش مسکن در ریاض در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 3.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته در حالی که نرخ اجاره یک درصد پایین آمده است.
سخنان رئیس جمهوری در جلسه هیأت دولت
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / نرخ اجاره بها / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارت اقتصاد و امور دارایی / حسن روحانی / مسکن
سخنان رئیس جمهوری در جلسه هیأت دولت
رییس جمهوری روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت حمایت در تهران برای ودیعه و اجاره مسکن مبلغ ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.
روحانی: مستاجران تهرانی ٥٠ میلیون تومان وام اجاره دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ویروس کرونا / تحریم / نرخ اجاره بها / دولت / حسن روحانی / مسکن / بازار مسکن
روحانی: مستاجران تهرانی ٥٠ میلیون تومان وام اجاره دریافت می‌کنند
تهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت حمایت در تهران برای ودیعه و اجاره مسکن مبلغ ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.
تاکید وزیر راه بر تمدید قراردادهای اجاره در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وزارت صنعت معدن و تجارت / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی
تاکید وزیر راه بر تمدید قراردادهای اجاره در دوران کرونا
تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی در مکاتبه با دادستان کل استان‌ها، رییس اتحادیه مشاوران املاک و سرپرست وزارت صنعت یکیار دیگر بر اجباری بودن تمدید قراردادهای اجاره تاکید کرد.
واحدهای خالی به تفکیک استان در حال شناسایی است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / مالیات / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
واحدهای خالی به تفکیک استان در حال شناسایی است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه واحدهای خالی به تفکیک استان در حال شناسایی است از شناسایی فردی با مالکیت ۱۹۵ واحد در تهران خبر داد و گفت: کسانی که احتکار و سوداگری می‌کنند باید مالیات آن را بپردازند.
مبلغ وام اجاره مسکن چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بازار اجاره / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزارت راه و شهرسازی
مبلغ وام اجاره مسکن چقدر است؟
گفته می‌شود وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد پرداخت وام ودیعه ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی را به بانک مرکزی ارائه کرده است. فارغ از اثر گذاری کم این مبلغ، سود این تسهیلات که مستأجر باید آنرا پرداخت کند می‌تواند به چالشی برای برنامه وزارت راه و شهرسازی تبدیل شود. نوشته مبلغ وام اجاره مسکن چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وزیر راه: قیمت‌ها در بازار اجاره مهار شده است
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / قیمت مسکن / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / دلالان سکه و ارز
وزیر راه: قیمت‌ها در بازار اجاره مهار شده است
تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس ثبت رقم‌های جدید اجاره، شاهد هستیم مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت شده و قیمت‌ها در بازار اجاره تحت کنترل است.
دولت و پنج خان نجات مستاجران
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / دولت / مسکن
دولت و پنج خان نجات مستاجران
تهران- ایرنا- پنج عامل بهای ملک، نرخ ارز، سود بانکی، نرخ تورم و در نهایت میزان عرضه و تقاضا، وضعیت اجاره‌بها را در بازار مسکن مشخص می‌کند.
طرح مالیات بر خانه‌های خالی؛ کاهش نرخ مسکن یا تکرار مکررات
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
طرح مالیات بر خانه‌های خالی؛ کاهش نرخ مسکن یا تکرار مکررات
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز به دو فوریت طرحی برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی رای دادند، طرحی که انتظار می‌رود با تصویب نهایی آن حداقل در آینده نزدیک نرخ اجاره بها و قیمت مسکن نزولی شود، اما الزامات رسیدن به این هدف چیست؟
وام ودیعه اجاره وعده نیست، به زودی محقق می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سازمان امور مالیاتی کشور / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی
وام ودیعه اجاره وعده نیست، به زودی محقق می‌شود
تهران - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی، گفت: وام ودیعه اجاره در فرآیند بررسی از سوی بانک مرکزی قرار دارد و زمان بر شدن آن نشانه این است که یک وعده نیست بلکه برنامه دولت است و به زودی محقق می‌شود.
فرمول دولت برای رام کردن بازار سرکش اجاره
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فرمول دولت برای رام کردن بازار سرکش اجاره
برخی فعالان بازار مسکن معتقدند تسهیلانی که قرار است در قالب وام ودیعه به مستاجران داده شود و همچنین مصوبه تعیین نرخ اجاره‌بها، در صورت تداوم اجرا، از جو روانی و التهاب بازار اجاره می‌کاهد.
سبقت دلالان برای افزایش قیمت مسکن در پایتخت
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / مسکن
سبقت دلالان برای افزایش قیمت مسکن در پایتخت
تهران- ایرنا- دلالان در هر کجا که باشند برای بازارگرمی و کسب منافع بیشتر از یکدیگر سبقت می‌گیرند و علمکرد برخی از دلالان مسکن در پایتخت شامل برخی از املاکی‌ها و تعداد دیگری از افراد که به صورت کاذب در این زمینه اشتغال دارند هم از این قاعده مستثنی نیست.
نرخ اجاره‌بها در تهران بعد از اعلام نرخ‌گذاری دستوری
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / جدول / دولت / مسکن / نقدینگی / وزیر راه و شهرسازی
نرخ اجاره‌بها در تهران بعد از اعلام نرخ‌گذاری دستوری
ایلنا: هر چند که وزیرراه وشهرسازی مدعی است پس از دستورات دولت به مالکان، بازار اجاره آرام گرفته است اما برخی از کارشناسان معتقدند این تصمیمات، راهکار تنظیم و…
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / اجاره مسکن / بازار اجاره بها / بازار مسکن
بازار اجاره آرام گرفت + نرخ تیرماه
آمارهای غیر رسمی از افت نرخ اجاره بها در هشت منطقه از تهران حکایت دارد؛ در مناطق شمالی نرخ ها تا ۱۸ درصد کاهش یافته است. این اتفاق ممکن است تحت تاثیر هشدار دریافت مالیات از خانه های خالی در تابستان و تعیین سقف ۲۵ درصد برای رشد اجاره‌بها افتاده باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •