سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
نرخ بیکاری
رئیس مرکز آمار: اشتغال و رشد اقتصادی رابطه یک به یک ندارند
۴ ساعت قبل / بحران بیکاری و اشتغال
رئیس مرکز آمار: اشتغال و رشد اقتصادی رابطه یک به یک ندارند
در صورتی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که با رشد اقتصادی, نرخ بیکاری کاهش می یابد. رئیس مرکز آمار در یک بررسی این مسئله را زیرسوال برده و معتقد است که این دو مولفه رابطه یک به یک ندارند.
دلار گوی سبقت را از یورو و پوند ربود
۶ ساعت قبل / بازار جهانی ارز / قیمت جهانی دلار / قیمت دلار
دلار گوی سبقت را از یورو و پوند ربود
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، داده های منتشر شده توسط وزارت کار آمریکا نشان می دهد نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه ژوییه باز هم کاهشی شده و رقم ۱۰.۲ درصد را ثبت کرده است. این نرخ بیکاری که ۰.۹ درصد کمتر از ماه قبل است باعث افزایش امیدها به تک رقمی شدن نرخ بیکاری در ماه جاری شده است.
۹ ساعت قبل / بازار کار کانادا / کانادا
بازار کار کانادا جان گرفت
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، به دنبال بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش شیوع ویروس کرونا، روند اشتغال زایی در دومین اقتصاد بزرگ آمریکای شمالی کماکان مثبت باقی مانده است تا جایی که در ماه ژوییه برای ۴۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از بیکاران در این کشور اشتغال زایی صورت گرفته است. بدین ترتیب در مجموع سه ماه اخیر اقتصاد کانادا بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است با این حال با توجه به نابود شدن حدود سه میلیون فرصت شغلی در کانادا به دنبال شیوع کرونا، نرخ بیکاری در سطح بالاتری از قبل بحران قرار دارد. 
صنعت و دانشگاهی که از هم فاصله گرفته‌اند
۳۰ ساعت قبل / استانی - علمی دانشگاهی / منطقه چهارمحال و بختیاری / دانشگاه / _صنعت
صنعت و دانشگاهی که از هم فاصله گرفته‌اند
اخیرا طرح‌های مطالعاتی دانشگاه‌ها به صنعت به‌منظور کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌های کشور کلید خورده است.
از «تصویب لایحه استخدام و اختیارات میلسپو» تا «افزایش نرخ بیکاری کانادا»
۳۲ ساعت قبل
از «تصویب لایحه استخدام و اختیارات میلسپو» تا «افزایش نرخ بیکاری کانادا»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیستمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
۳۹ ساعت قبل
نرخ بیکاری آمریکا در آستانه تک رقمی شدن
همان‌طور که پیش‌تر انتظار می‌رفت، نرخ بیکاری بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه ژوئیه باز هم کاهشی شد و رقم 2/ 10 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 9/ 0 درصد کمتر از ماه قبل است باعث افزایش امیدها به تک‌رقمی شدن نرخ بیکاری در ماه جاری شده است. طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیدکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. این وضعیت می‌تواند خبر خوبی برای دونالد ترامپ باشد که برای انتخاب مجدد به‌عنوان رئیس‌جمهوری در انتخابات ماه نوامبر حساب ویژه‌ای روی اقتصاد باز کرده است.به گزارش «ایسنا» به نقل از آسوشیتدپرس، با این حال نرخ بیکاری بزرگ‌ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله زیادی با نرخ بیکاری 5/ 3 درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی پیش از …
۲ روز قبل
9 هفته طلایی اونس
با اینکه در روزهای گذشته و پس از عبور از مرز 2 هزار دلاری، شک و تردیدهای زیادی در مورد ادامه روند صعودی قیمت اونس به‌وجود آمده بود، طلا در هفته گذشته بدون توجه به این تردیدها نهمین هفته متوالی صعودی خود را تجربه کرد. این اتفاق در حالی افتاد که در معاملات روز جمعه به‌دلیل تصحیح قیمتی و کاهش مجدد نرخ بیکاری آمریکا، قیمت هر اونس با کاهش قابل‌توجه 39/ 1 درصدی مواجه شد؛ اما این افت ارزش به‌دلیل سومین ماه متوالی کاهش نرخ بیکاری در آمریکا و رسیدن آن به 2/ 10 درصد نیز مانع از مثبت بودن بازده هفتگی طلا نشد.
تشدید بی عدالتی بین سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکا در بخش اشتغال
۳ روز قبل
تشدید بی عدالتی بین سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکا در بخش اشتغال
اطلاعات وزارت کار آمریکا نشان می دهد فاصله نرخ بیکاری در این کشور بین سیاهان و سفید پوستان برای سومین ماه پیاپی در ماه جولای افزایش یافته است.
برنامه احیای اقتصادی ترامپ، کند می‌شود
۳ روز قبل / اشتغال / بیکاری / حقوق / درمان / مصرف کنندگان
برنامه احیای اقتصادی ترامپ، کند می‌شود
ایلنا: در حالی که ترامپ قول داده بود آمار قابل ملاحظه ای از اشتغال را اعلام کند اما نرخ بیکاری احتمالا بالاتر از ده درصد است. نرخی وحشتناک برای هر رئیس جمهوری و…
سرانجام برنامه‌ها برای کاهش نرخ بیکاری در روستاها به کجا رسید؟
۴ روز قبل / تسهیلات ارزان قیمت / نرخ بیکاری / اشتغال زایی / توسعه روستایی / پرسش از خبر / عیسی منصوری / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / سامانه کارا
سرانجام برنامه‌ها برای کاهش نرخ بیکاری در روستاها به کجا رسید؟
تهران- ایرناپلاس- آمارها از نرخ بیکاری ۱۹.۴ درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مناطق روستایی حکایت دارد. اشتغال‌زایی در مناطق روستایی در حال حاضر به‌دلیل کمبود نیروی انسانی آموزش‌دیده و تحصیل‌کرده نیست و معضل در نبود منابع مالی است. براین اساس دولت، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را برای کاهش نرخ بیکاری در این مناطق در پیش گرفته است.
ناامیدی بانک مرکزی انگلیس از بهبود سریع وضعیت
۴ روز قبل / انگلیس / نرخ بیکاری
ناامیدی بانک مرکزی انگلیس از بهبود سریع وضعیت
نرخ بیکاری انگلیس نسبت به سال قبل دو برابر شده و به ۷.۵ درصد رسیده است.
چند درصد ایرانیان آمریکا شغل دولتی دارند؟
۵ روز قبل / مهاجران ایرانی / آمریکا
چند درصد ایرانیان آمریکا شغل دولتی دارند؟
در سال ۲۰۱۷ نرخ اشتغال ایرانیان ۱۶ سال و بالاتر در آمریکا معادل ۹۵.۳ درصد و نرخ بیکاری در محدوده ۴.۷ درصد گزارش شده است. این اعداد در داخل کشور، وضعیت بدتری دارد. نرخ بیکاری در محدوده ۱۲ درصد قرار دارد، آن هم در حالیکه بسیاری افراد در سن کار از بازار کار خارج شده‌اند.
برنامه 3 ساله برای کاهش بیکاری کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
برنامه 3 ساله برای کاهش بیکاری کرمانشاه
فرحناز چراغی-  کرمانشاه- خبرنگار آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران (نرخ بیکاری در فصل بهار)، نرخ بیکاری در کرمانشاه را 8/13 درصد نشان‌ می‌دهد. با وجود اینکه این رقم در ظاهر کاهش یافته، اما کارشناسان معتقدند نه تنها در کرمانشاه بلکه در کل کشور، کاهش نرخ بیکاری نتیجه کاهش مشارکت اقتصادی است. از سوی دیگر، بنابر سند جامع اشتغال کرمانشاه نرخ بیکاری این استان باید طی سال‌های ۹۸، 99 و 1400 باید به ترتیب 3، 2 و یک درصد کاهش پیدا کند تا به میانگین کشوری برسد. البته کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری در …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نرخ بیکاری ژاپن به 8/ 2 رسید
برای نخستین بار در طول شش ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان کاهشی شده است؛ به گونه‌ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا پایان ماه ژوئن با 1/ 0 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 8/ 2 درصد رسیده است. به گزارش تریدینگ اکونومیکس، با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی در حال حاضر حدود یک میلیون و ۹۴۰ هزار نفر برآورد می‌شود که ۳۰ هزار نفر کمتر از شمار بیکاران ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل بوده است.
فیلیپین بار دیگر در قرنطینه
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / عکس روز / تصاویر روز / ویروس کرونا
فیلیپین بار دیگر در قرنطینه
دولت فیلیپین اعلام کرده که به منظور جلوگیری از افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، از روز سه شنبه در پایتخت این کشور و اطراف آن سیاست‌های قرنطینه سختگیرانه تری اعمال خواهد کرد. به گفته دولت فیلیپین این اقدامات تا ۱۸ ماه جاری در مانیل و استان‌هایی که دارای تعداد زیادی مبتلا به ویروس کرونا هستند اجرایی خواهد شد. طبق دستورات جدید مردم به استثنای خرید‌های ضروری مانند مواد غذایی و دارو اجازه خروج از منزل را نخواهند داشت. کارکنان بسیاری از شرکت‌ها نیز با محدودیت تردد مواجه خواهند شد. پس از آنکه ویروس کرونا با افزایش نرخ بیکاری به بیش از ۱۷ درصد ضربه سختی به اقتصاد این کشور وارد کرد و باعث بالا رفتن بی سابقه نرخ بیکاری در فیلیپین شد دولت مجبور به از سر گیری فعالیت‌های اقتصادی در ماه ژوئن …
زیر و بم تولید و فروش سیمانی ها/از سهم یک درصدی در هزینه ساخت و ساز تا تغییر الگوی مصرف
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اشتغالزایی / مسائل اجتماعی / عبدالرضا شیخان / دبیر انجمن سیمان / سیمان
زیر و بم تولید و فروش سیمانی ها/از سهم یک درصدی در هزینه ساخت و ساز تا تغییر الگوی مصرف
دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان با اشاره به تغییر الگوی مصرف سیمان در کشور به دلیل نبود تعادل بین نرخ این محصول با سایر مصالح ساختمانی، معتقد است با توجه به سهم یک درصدی سیمان در هزینه ساخت و ساز، بحث های غیرکارشناسی فقط زمینه تعطیلی کارخانه ها و بیکاری در مناطق محروم را فراهم می کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نحوه برگزاری انتخابات- تا آذر ماه هیچ ‌کس!
الف) واقعیت این است که با توجه به شرایط نامساعد سیاسی و اجتماعی که عمدتا از مسائل و مصایب اقتصادی و معیشتی ناشی شده، بعید است که بتوان با دقت درباره گزینه مطلوب برای ریاست‌جمهوری اظهارنظر کرد و از اسامی و چهره‌هایی سخن گفت که دارای ظرفیت حضور و کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری باشند. شاید مشکل اصلی بیش از مسائل و معضلات اقتصادی، متدولوژی تعیین افراد و صلاحیت‌ها و نحوه برگزاری انتخابات باشد. چراکه انتخاباتی که ما برگزار می‌کنیم به ‌واقع در هیچ‌یک از کشورهای توسعه ‌یافته و حتی بخش مهمی از کشورهای جهان سومی هم مشاهده نمی‌شود و خروجی این نوع انتخابات بهتر از این نخواهد بود و مردم بازیچه‌ای بیش نیستند؛ چراکه هیچ‌کس پاسخگوی مردم در زمینه مشکلات …
اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مردادماه ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اقتصاد جهانی / صندوق بین المللی پول / بازار بورس جهانی / نرخ تورم
اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست مردادماه ۹۹
برآوردهای اولیه از میزان افت تولید ناخالص داخلی آمریکا، آلمان، مکزیک و منطقه یورو در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰، آخرین آمارهای بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا، رکوردشکنی تاریخی قیمت جهانی طلا و نرخ تورم در منطقه یورو طی ماه گذشته میلادی جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری این هفته بوده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
پراکندگی مددجویان در جغرافیای ایران
[شهروند] «حذف فقر و برقراری عدالت اجتماعی در کشور ایران با توجه به دستورات صریح دینی و قانونی در مقایسه با سایر کشورها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ به نحوی که از ‌سال1357 به این سو نهادهای مدنی ـ رفاهی فراوانی در راستای ایجاد رفاه و توزیع خدمات عمومی به جامعه تأسیس شده است. یکی از مهم‌ترین این نهادها کمیته امداد امام خمینی(ره) است.» این مقدمه متن گزارشی پژوهشی است که از سوی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر شده است. این گزارش پژوهشی درصدد آن است تا توزیع پراکندگی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) را بررسی‌کند که در سطح 421 شهرستان کشور به همبستگی آنها با عوامل اقتصادی (بیکاری ُبعد خانوار) و اجتماعی (نرخ روستانشینی و سطح سواد) می‌پردازد. داده‌های …
کرونا میلیون ها نفر را در اروپا خانه نشین کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا / نرخ بیکاری
کرونا میلیون ها نفر را در اروپا خانه نشین کرد
تهران-ایرنا-مرکز آمار اتحادیه اروپا، موسوم به یورو استات، در جدیدترین گزارش خود می نویسد بحران و همه‌گیری بیماری کرونا که تا کنون بیش از ۱۷ میلیون نفر را در ۱۸۸ کشور جهان مبتلا و بیش از ۶۸۲ هزار نفر را به کام مرگ کشانده و موجب خانه نشینی بیش از ۱۵ میلیون نفر در اروپا شد.
آمریکا وارد بزرگ‌ترین رکود اقتصادی خود شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ویروس کرونا / اقتصاد امریکا / ترامپ / اروپا / انگلیس / پکن / اتحادیه اروپا / لندن / آمریکا
آمریکا وارد بزرگ‌ترین رکود اقتصادی خود شد
در شرایطی که ویروس کرونا منجر به افزایش شدید نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی شده، آمریکا نیز با کاهش ۳۳ درصدی تولید ناخالص داخلی خود بدترین دوره رکود اقتصادی خود را سپری می‌کند.
رشد بیکاری در اروپا علی‌رغم برداشتن محدودیت‌های قرنطینه کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
رشد بیکاری در اروپا علی‌رغم برداشتن محدودیت‌های قرنطینه کرونا
در ماه ژوئن علی‌رغم این که برداشتن محدودیت‌های قرنطینه کرونا در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا آغاز شده است، نرخ بیکاری در منطقه یورو افزایش یافت و به ۷.۸ درصد رسید.
ثبت بالاترین نرخ بیکاری در اروپا در ۵ ماه اخیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ثبت بالاترین نرخ بیکاری در اروپا در ۵ ماه اخیر
ایلنا: بالاترین نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر ثبت شد.
افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اتحادیه اروپا / بیکاری / یورو / ویروس کرونا
افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو
به رغم برداشتن محدودیت‌های ویروس کرونا، نرخ بیکاری در منطقه یورو افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
ترامپ را دست‫کم نگیرید
پیتر نیکولاس در نشریه «آتلانتیک» نوشت: بیایید بی‫درنگ این طور در‫نظر بگیریم که رئیس جمهوری دونالد ترامپ در حال باختن انتخابات است. جزئیات را در نظر بگیرید، اینکه چطور رای دهندگان حومه شهر به سمت جو بایدن متمایل می شوند و افراد سالخورده درمورد حمایت شان از نامزدها تجدیدنظر می‫کنند. اصول را در نظر بگیرید.در ادامه این مطلب آمده است: رئیس جمهوری قرار است آمریکایی‫ها را در شغل هایشان حفظ کنند. اکنون نرخ بیکاری 11 درصد است، 3 درصد بیشتر از زمانی که جیمی کارتر در سال 1980 فرصت انتخاب مجدد را از دست داد و هنگامی که جورج دبلیو بوش در سال 1992 در انتخابات شکست خورد.به گزارش انتخاب، رئیس جمهوریان قرار است آمریکایی ها را ایمن نگه دارند. در حالی که حدود 140 نفر در اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند که …
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
نرخ بیکاری در سنگاپور به نزدیکی رکورد بحران مالی سال ۲۰۰۹ رسید
نرخ بیکاری در سنگاپور در سه ماه دوم سال به شدت افزایش پیدا کرد و با 9/ 2 درصد به بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر رسید.به گزارش نیویورک تایمز، نرخ بیکاری کلی در سنگاپور در سه ماه نخست سال به 4/ 2 درصد رسید و در نزدیکی رکورد 4/ 3 درصدی نوسان کرد که در جریان بحران مالی سال ۲۰۰۹ به ثبت رسید.تعدیل نیرو در فاصله آوریل و ژوئن با ثبت آمار ۶ هزار و ۷۰۰ نفر بیشتر بوده و این در حالی است که این رقم در سه ماهه قبل از آن ۳ هزار و ۲۲۰ نفر بود. سنگاپور تاکنون بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا به کووید-19 گزارش کرده است که عمده مبتلایان در بین کارگران مهاجری است که در خوابگاه‌ها زندگی کرده و به این ترتیب صنعت ساخت‌و‌ساز که به شدت به نیروی کار ارزان وابسته است، خسارت دیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ایران / بیکاری / تاکسی / مصاحبه / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
شیوع کرونا و کاهش نرخ بیکاری در ایران
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار در بهار سال ۱۳۹۹ نرخ بیکاری در کشور به ۹.۸ درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی بهار ۱۳۹۸ شاهد کاهش ۱.۱ درصدی نرخ بیکاری هستیم این در حالی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
نرخ بیکاری دوران کرونا در اسپانیا از 15 درصد عبور کرد
در سه ماه دوم سال‌جاری میلادی نرخ بیکاری در اسپانیا در سایه بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا از 15 درصد عبور کرد و پیش‌بینی می‌شود اوضاع این کشور در ماه‌های آینده بدتر شود. به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر آمار ملی اسپانیا اعلام کرد تعداد بیکاران در این کشور 55 هزار نفر افزایش یافته و به 37/ 3 میلیون نفر رسیده است. در حالی که در سه ماه نخست سال‌جاری نرخ بیکاری در این کشور اروپایی 4/ 14 درصد بود، اما حالا به 33/ 15درصد رسیده است. شیوع ویروس کرونا باعث شد تا در حالی که طی سال‌های گذشته اسپانیا در تلاش بود نرخ بیکاری را پایین بیاورد رقم آن دوباره افزایشی شود و احتمالا طی آینده نزدیک اوضاع این کشور از منظر اشتغال بدتر خواهد شد.
سه میلیون شاغل در کشور بیمه نیستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مرکز پژوهش‌های مجلس / نرخ بیکاری / ایران / آمریکا / تهران / مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهشهای مجلس / ایالات متحده / تحریم ایران / تحریم ها
سه میلیون شاغل در کشور بیمه نیستند
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد طی ساله‌های ۹۴ تا ۹۸ سه میلیون نفر به جمعیت شاغل کشور افزوده شده که عمدتاً دارای قرارداد به معنای متعارف بین بنگاه‌های اقتصادی و کارکنان خود نبوده و تحت پوشش بیمه نیستند.
کرونا در اروپا| از افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا تا هشدارها درباره سفر به کاتالونیا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا تا هشدارها درباره سفر به کاتالونیا
جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که در پی شیوع مجدد کرونا در اسپانیا وزارت خارجه آلمان درباره سفر به مناطق توریستی این کشور به شهروندان هشدار داده و بحران کرونا نرخ بیکاری در اسپانیا را به شدت افزایش داده است.
مهارت‌ راهی برای سبقت از آمار بیکاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور / بیکاری / اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان / نرخ بیکاری / خرم آباد / مهارت اموزی / لرستان / نرخ بیکاری / نرخ اشتغال
مهارت‌ راهی برای سبقت از آمار بیکاری
خرم‌آباد - ایرنا - مهارت نداشتنن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کسب دانش تئوری در سال‌های اخیر در کنار نبود زیرساخت‌های لازم برای اشتغال جوانان منجر به افزایش آمار بیکاری و تبدیل شدن معضل بیکاری به دغدغه بسیاری از خانواده های ایرانی شده است.
فرود نرخ بیکاری کرمانشاه پس از اوج‌گیری نگران‌کننده
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / کرمانشاه / نرخ بیکاری / بهبود فضای کسب و کار
فرود نرخ بیکاری کرمانشاه پس از اوج‌گیری نگران‌کننده
کرمانشاه- ایرنا- نرخ بیکاری استان کرمانشاه در ۱۰ سال اخیر نزدیک به هشت درصد نوسان داشته؛ گاهی تا یک درصدی نرخ میانگین کشوری پایین آمده و گاهی نیز حدود ۱۰ درصد از آن فاصله گرفته و رکورد جدیدی زده است.
نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آمار / بیکاری / شاغلان / اقتصاد ایران
نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟
در شرایط رکود اقتصادی ناشی از مسائل مختلف از جمله نوسان شدید ارز که باعث کاهش سرمایه در گردش بنگاه‌ها و تولید و افزایش قیمت‌ها شده؛ همچنین در مقطعی که بسیاری از کسب و کار‌های کوچک و فعالیت‌های غیررسمی (دستفروشان) ناشی از شیوع کرونا تعطیل شده، چگونه نرخ بیکاری پایین آمده و تک رقمی شده است.
به ۵ سال کار جهادی نیاز داریم تا فاکتورهای استان کرمان را به متوسط کشوری برسانیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / شهباز حسن‌پور / اخبار سیاسی - کرمان / استانی-سیاسی
به ۵ سال کار جهادی نیاز داریم تا فاکتورهای استان کرمان را به متوسط کشوری برسانیم
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه نیاز به پنج سال کار جهادی و شبانه روزی داریم تا فاکتورهای استان را به متوسط کشور برسانیم، گفت: نرخ بیکاری کشور ۱۰.۷ درصد و در استان ۱۱.۳ درصد، میزان گازرسانی در روستاهای کشور ۷۰ درصد و در استان ۳۹ درصد و گازرسانی شهری متوسط کشور ۹۷ درصد و استان کرمان ۸۹ درصد است.
کاهش مستمر نرخ مشارکت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
کاهش مستمر نرخ مشارکت
در تحلیل بازار نیروی کار، معمولا آنچه بیشتر مورد‌توجه صاحب‌نظران قرار می‌گیرد، تغییرات نرخ بیکاری است. اما باید به این نکته توجه کرد که آمار منتشره نرخ بیکاری، حاشیه‌هایی دارد که گاهی از متن اصلی مهم‌تر هستند. آنچه می‌تواند تحلیل ما را از وضعیت بازار نیروی کار در ایران به واقعیت نزدیک‌تر کند، بررسی این حاشیه‌هاست.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تصویر کرونایی بازار کار
پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها، افزایش نرخ بیکاری به دلیل ورشکستگی‌ها، اجتناب‌ناپذیر است. کاهش تقاضا برای نیروی کار از طرف کارفرما و همچنین کاهش عرضه از طرف نیروی کار برای حفظ سلامتی خود و خانواده، از جمله تاثیراتی است که شیوع این ویروس بر بازار کار گذاشته است. این امر منجر به بزرگ‌ترین رکود اقتصادی در جهان، پس از دهه 1930 شده است.
بیکاری ۱.۴ میلیون آمریکایی دیگر طی هفته گذشته / بیکاری میلیونی به توالی هجده هفته رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بیکاری / نرخ بیکاری / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا
بیکاری ۱.۴ میلیون آمریکایی دیگر طی هفته گذشته / بیکاری میلیونی به توالی هجده هفته رسید
در هفته گذشته تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کردند فراتر از انتظار شد. این نشان می‌دهد پاندمی کرونا آسیب بیشتری به اقتصاد آمریکا رسانده است. 
افزایش ۱.۴۱۶ میلیون نفری جمعیت بیکاران آمریکا در یک هفته
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
افزایش ۱.۴۱۶ میلیون نفری جمعیت بیکاران آمریکا در یک هفته
گزارش هفتگی نرخ بیکاری از سوی وزارت کار آمریکا نشان می دهد درخواست های اولیه برای مزایای بیکاری ۱۰۹ هزار درخواست افزایش یافته و در هفته منتهی به هجدهم جولای به ۱.۴۱۶ میلیون رسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / آمار بیکاری / نرخ بیکاری
کاهش نرخ بیکاری مشکوک است/ انتقاد اقتصاددانان به آمار بیکاری
به گزارش تسنیم، مطابق آمار مرکز آمار ایران در بهار 99،کاهش دو درصدی نرخ بیکاری 15 تا 24 ساله‌ها در بهار 99 را شاهد هستیم.
آیا رشد بازار بورس نشانه رونق اقتصادی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اقتصاد ونزوئلا / بورس / تورم
آیا رشد بازار بورس نشانه رونق اقتصادی است؟
برخی ادعا می‌کنند که بزرگ‌تر شدن بورس لزوما به معنای رشد اقتصادی، رونق بازارها، اعتماد و سود دهی کسب و کار‌ها و مسائلی از این دست است. در حالی‌که تجربه ونزوئلا دقیقا عکس این مساله را نشان می‌دهد. درست همزمان با دورانی که بورس در این کشور آمریکای لاتین رکورد‌های صعودی تاریخی از خود بر جای می‌گذاشت، ارزش بازار همزمان در حال کاهش و بسیاری از شرکت‌ها در حال ورشکستگی بودند. کماکان پس از ۵ سال بروز ابر تورم در این اقتصاد فروپاشیده، نرخ تورم ۴ رقمی و آخرین آمار صندوق بین‌المللی پول حاکی از نرخ بیکاری ۵۰ درصدی است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / اقتصاد / بیکاری / تورم / جهان / سهام
بازارهای جهانی سهام سبزپوش شدند
بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهان با صعود بسته شدند. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، پس از کاهش نرخ تورم و بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان،
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
هیچ‌کس نمی‌داند چه پیش خواهد آمد
درصورت بازگشت موج دوم کرونا انتظار می‌رود نرخ بیکاری در مناطق مختلف رکوردهای جدیدی ثبت کند. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، جیمی دیمون- مدیرعامل بانک جی‌پی مورگان- با اشاره به مسیر مبهم پیش‌رو بر سر راه اقتصاد گفت: «تلاش برای حدس اینکه چه اتفاقی می‌افتد، خیلی است؛ مثل این است که دارید توی تاریکی قدم می‌زنید و کسی نمی‌داند چاه‌های عمیق در کجای این مسیر تاریک قرار دارد. دیمون که بانک تحت رهبری او با ۳.۲تریلیون دلار دارایی، بزرگ‌ترین بانک آمریکا محسوب می‌شود و نیمی از شهروندان آمریکا جزو مشتریان این بانک هستند، با اشاره به اینکه کووید-۱۹ فصل جدیدی از بحران اقتصادی را رقم زد، افزود: «نمی‌دانم باید انتظار چه چیزی را …
تماشا کنید: کرونا و موج بیکاری / کرونا چند نفر را در ایران بیکار کرد و چه تعداد از آنها بیمه بیکاری می گیرند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تماشا کنید: کرونا و موج بیکاری / کرونا چند نفر را در ایران بیکار کرد و چه تعداد از آنها بیمه بیکاری می گیرند؟
رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری بهار سال 99 گفت: 2 میلیون نفر از بازار کار خارج شدند و 1.5 میلیون نفر از شاغلان کم شده است.
اینفوگرافیک/ رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اینفوگرافیک/ رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸
شاخص فلاکت از جمله شاخص‌های مهم اقتصادی است که مجموعه‌ای از نرخ بیکاری و تورم را در اقتصاد کشور در بر می‌گیرد و تغییرات آن می‌تواند تبعات اقتصادی و اجتماعی خاص خود را به همراه داشته باشد. در این اینفوگرافیک که بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تهیه شده، به آمارهای سه بخش یعنی شاخص فلاکت، نرخ تورم و نرخ بیکاری بین سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ اشاره شده است.
ضربه کرونا به مشاغل مختلف/ مشاغل فاقد بیمه افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بحران بیکاری و اشتغال
ضربه کرونا به مشاغل مختلف/ مشاغل فاقد بیمه افزایش یافت
مطابق آمار مرکز پژوهش های مجلس نرخ بیکاری در زمستان سال ۱۳۹۸روند کاهشی داشته است. با این حال افزایش تعداد شاغلان در این فصل نسبت به فصل مشابه سال قبل تنها حدود ۵۲ هزار نفر بوده است که از سال ۱۳۹۳ تاکنون کمترین میزان افزایش اشتغال بوده است.
خراسان جنوبی چهارمین بار کمترین نرخ بیکاری را داشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
خراسان جنوبی چهارمین بار کمترین نرخ بیکاری را داشت
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: طی روزهای اخیر خراسان ‌جنوبی برای چهارمین فصل پیاپی با نرخ چهار درصد، پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور را به خود اختصاص داد که در نوع خود بی‌سابقه بوده است.
از «ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران» تا «ثبت پایین ترین نرخ بیکاری در انگلیس در 44 سال اخیر»
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
از «ورود دبیرکل سندیکای کارگری به ایران» تا «ثبت پایین ترین نرخ بیکاری در انگلیس در 44 سال اخیر»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اقتصاد / بیکاری / تورم / جهان / یورو
سردرگمی در بورس‌های جهانی
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، پس از کاهش نرخ تورم و بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، اکنون نشانه‌های دیگری نیز در حال ظهور هستند
نرخ بیکاری در استان کرمان به ۱۰.۱ درصد رسید/تاثیر کرونا بر اشتغال استان کمتر از کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / سازمان مدیریت و برنامه ریزی / اشتغال / نرخ بیکاری / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
نرخ بیکاری در استان کرمان به ۱۰.۱ درصد رسید/تاثیر کرونا بر اشتغال استان کمتر از کشور
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان کرمان از ۱۲.۲ در بهار گذشته به ۱۰.۱ در بهار ۹۹ کاهش پیدا کرده که کاهش نرخ بیکاری در استان کرمان نسبت به کشور حدود ۲ برابر بوده است افزود: در بهار ۹۹، ۷۳ هزار نفر به دلیل شرایط مختلف از جویندگی کار دست کشیده و به شرایط غیرفعال تبدیل شده اند اما در مجموع کاهش نرخ بیکاری در استان کرمان در مقایسه با کشور کمتر و شرایط استان کرمان از حیث این شاخص بهتر بوده است.
کاهش نرخ بیکاری در بهار 1399 و پدیده شاغلان غایب موقت
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بحران بیکاری و اشتغال
کاهش نرخ بیکاری در بهار 1399 و پدیده شاغلان غایب موقت
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه، شاغلان غایب موقت کسانی هستند که در هفته مرجع موقتاً در سرکار خود حاضر نبوده اند، معتقد است، تعداد شاغلان غایب موقت در بهار 1398 معادل 490 هزار نفر بوده است.
چند میلیون نفر در بهار ۹۹ بیکار شدند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بیکاری / بیکاری جوانان
چند میلیون نفر در بهار ۹۹ بیکار شدند؟
رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری بهار سال ۹۹ گفت: ۲ میلیون نفر از بازار کار خارج شدند و ۱.۵ میلیون نفر از شاغلان کم شده است.
مرکز آمار: ۲ میلیون نفر در بهار از بازار کار خارج شدند / ۱.۵ میلیون نفر از شاغلان کم شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
مرکز آمار: ۲ میلیون نفر در بهار از بازار کار خارج شدند / ۱.۵ میلیون نفر از شاغلان کم شد
رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری بهار سال 99 گفت: 2 میلیون نفر از بازار کار خارج شدند و 1.5 میلیون نفر از شاغلان کم شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
ترامپ به دنبال معجزه انجیل و اقتصاد
ابوالفتح با تاکید براینکه ترامپ در این ۳.۵ سال سعی کرده به وعده‌هایی که داده عمل کند، افزود: به طور کلی جمهوری‌خواهان بر روی مسائل اقتصادی و مذهبی حساس هستند و این‌ها برای‫شان مهم است، بنابراین ترامپ نیز سعی کرد این مدت اوضاع اقتصادی آمریکا را سروسامان داده و نرخ بیکاری را در این کشور کاهش دهد، یا این در اعتراضات ضد نژادپرستی خیلی محکم آمد و حتی با انجیل در کلیسا حاضر شد و اعلام کرد که او آمده تا از مسیحیت دفاع کند، بنابراین او به خوبی از شرایط آگاه است و می‌داند که برای حفظ پایگاه رای خود چه اقدامی را انجام دهد.دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا این روز‌ها در شرایط ویژ‌ه‌ای قرار دارد؛ از یک طرف بر اساس نظرسنجی‌هایی که رسانه‌های آمریکایی منتشر کرده‌اند، او از رقیب دموکرات خود عقب است و از سوی دیگر …
علم‌الهدی: فراخوان روسپی‌های سیاسی آمریکا در داخل کشور به جایی نرسید /آتش سوزی ناو آمریکایی عمدی بود/گرانی ربطی به نرخ دلار و طلا ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سید احمد علم الهدی / نماز جمعه / ائمه جمعه
علم‌الهدی: فراخوان روسپی‌های سیاسی آمریکا در داخل کشور به جایی نرسید /آتش سوزی ناو آمریکایی عمدی بود/گرانی ربطی به نرخ دلار و طلا ندارد
امام جمعه مشهد گفت: مشکلاتی که ما داریم چه از نظر تحریم، چه از نظر بیکاری کرونا و چه از نظر آسیب‌های اقتصادی قابل‌حل است.
بازار کار انگلیس در شرایط مطلوب باقی ماند
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / انگلیس / نرخ بیکاری
بازار کار انگلیس در شرایط مطلوب باقی ماند
با وجود پیامدهای کرونا، نرخ بیکاری انگلیس زیر چهار درصد باقی ماند.
معجزه
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / دونالد ترامپ / جزب جمهوریخواه / منتقدان ترامپ / انتخابات 2020 / رئیس جمهوری آمریکا
معجزه "انجیل" و "اقتصاد" برای ترامپ
ابوالفتح با تاکید براینکه ترامپ در این ۳.۵ سال سعی کرده به وعده‌هایی که داده عمل کند، افزود: به طور کلی جمهوری‌خواهان بر روی مسائل اقتصادی و مذهبی حساس هستند و این‌ها برایشان مهم است، بنابراین ترامپ نیز سعی کرد این مدت اوضاع اقتصادی آمریکا را سروسامان داده و نرخ بیکاری را در این کشور کاهش دهد، یا این در اعتراضات ضد نژاد پرستی خیلی محکم آمد و حتی با انجیل در کلیسا حاضر شد و اعلام کرد که او آمده تا از مسیحیت دفاع کند، بنابراین او به خوبی از شرایط آگاه است و می‌داند که برای حفظ پایگاه رای خود چه اقدامی را انجام دهد.
رای اعتماد مجلس ملی فرانسه به نخست‌وزیر جدید
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / بیکاری / حفاظت از محیط زیست / دولت / فرانسه / افزایش نرخ بیکاری
رای اعتماد مجلس ملی فرانسه به نخست‌وزیر جدید
ایلنا: مجلس ملی فرانسه به نخست‌وزیر جدید این کشور رای اعتماد داد.
استاندار: یزد در شرایط سخت اقتصادی رتبه نخست کاهش نرخ بیکاری را ثبت کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / یزد / محمدعلی طالبی / نرخ بیکاری / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
استاندار: یزد در شرایط سخت اقتصادی رتبه نخست کاهش نرخ بیکاری را ثبت کرد
یزد - ایرنا - استاندار یزد در خصوص گزارش اخیر مرکز آمار ایران درباره نرخ بیکاری که در آن نرخ بیکاری این استان ۷.۶ درصد اعلام شده، گفت: کسب رتبه بالاترین کاهش نرخ بیکاری در کشور، در شرایط سختی که در مقابل روی اقتصاد قراردارد، مبین تلاش دولت در زمینه ایجاد اشتغال است.
جولان جهانی کرونا؛ تهیدیدها و فرصت ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ویروس کرونا / قاره اروپا / سلامت زنان / ایالات متحده آمریکا / نرخ بیکاری / هراس جهانی از ویروس کرونا
جولان جهانی کرونا؛ تهیدیدها و فرصت ها
تهران - ایرنا -جولان جهانی ویروس کرونا و وسیع‌تر شدن دامنه شیوع بیماری کووید-19، فراتر از بحرانی بهداشتی، هر یک از کشورهای جهان را در ابعاد گوناگون درگیر کرده است. این شرایط جدید، ضمن ایجاد مشکلات و آسیب های فراوان اقتصادی، اجتماعی، روانی و ... برای کشورهای مختلف جهان، باعث شکل گرفتن برخی فرصت ها نیز شده است.
در گازرسانی‌های جدید پیش‌بینی حوادث آینده را داشته باشیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
در گازرسانی‌های جدید پیش‌بینی حوادث آینده را داشته باشیم
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مردم استان از نرخ بالای بیکاری و تورم و عدم رونق کسب و کار ناراحت هستند.
بیکارترین استان‌های کشور را بشناسید
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بیکاری جوانان / مرکز آمار
بیکارترین استان‌های کشور را بشناسید
استان لرستان با نرخ بیکاری ۲۱ درصد به عنوان بیکارترین استان ایران در بهار امسال شناخته شده است. پس از استان لرستان نیز استان چهارمحال و بختیاری با نرخ ۱۹.۱ درصد و استان‌های کرمانشاه و سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۱۳.۸ و۱۳.۱ بیشترین نرخ بیکاری را در کشور داشته‌اند.
واکنش عجیب استاندار لرستان به گزارش مرکز آمار/ شیطنت‌هایی در کار بوده است
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مرکز آمار ایران / بیکاری
واکنش عجیب استاندار لرستان به گزارش مرکز آمار/ شیطنت‌هایی در کار بوده است
استاندار لرستان به گزارش مرکز آمار ایران از نرخ بیکاری واکنش عجیبی داشت و گفت: اعدادی که این روزها اعلام می‌شود حتماً دقت لازم را ندارد، اشتباهات و گاهاً شیطنت‌هایی در آن بوده است.
ویروس کرونا نرخ بیکاری در خراسان شمالی را به ۱۲ درصد افزایش داد
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اقتصادی / ویروس کرونا / بیکاری / خراسان شمالی
ویروس کرونا نرخ بیکاری در خراسان شمالی را به ۱۲ درصد افزایش داد
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب افزیش نرخ بیکاری در استان شده است، گفت: نرخ بیکاری در این استان طی فصل بهار امسال به ۱۲ درصد رسیده است.
برای اجرای عدالت به مناطق محروم توجه شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اقتصادی-گردشگر / منطقه چهارمحال و بختیاری / محرومیت‌زدایی / عدالت
برای اجرای عدالت به مناطق محروم توجه شود
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در چهارمحال‌وبختیاری بالا است، گفت: عدالت اقتضا می‌کند هرجای کشور کمبود بیش‌تر است رسیدگی برای حل مشکلات افزایش پیدا کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •