شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
نرخ سوخت
چگونه سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چگونه سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهیم؟
متابولیسم یا سوخت و ساز، اصطلاحی است که تمام واکنش‌های شیمیایی بدن را توصیف می‌کند. این واکنش‌های شیمیایی، بدن و عملکرد بدن شما را زنده نگه می‌دارند. با این حال، کلمه متابولیسم اغلب با میزان متابولیک یا تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید قابل توصیف است. هرچه نرخ متابولیسم بالاتر باشد، کالری بیشتری می‌سوزانید و کاهش وزن شما آسان‌تر است.
سودای قیمت خودرو و سوخت مصرفی/LPG همچنان بهترین جایگزین بنزین
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / قیمت خودرو / قیمت بنزین / تولید خودرو / گاز مایع
سودای قیمت خودرو و سوخت مصرفی/LPG همچنان بهترین جایگزین بنزین
افزایش نرخ خودرو و بنزین می تواند پتانسیلی باشد تا مردم مصرف سوخت را به عنوان یکی از مهم ترین گزینه ها در خرید خود مدنظر قرار دهند.
چالش‌های توسعه نیروگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
چالش‌های توسعه نیروگاه‌ها
با بهبود فضای کسب‌وکار، توسعه خصوصی‌سازی، گسترش مشارکت و ارتقای توانمندی‌های بخش‌خصوصی و توسعه بازارهای رقابتی، می‌توان امیدوار بود وضعیت سرمایه‌گذاری و ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی نسبت به حال حاضر اوضاع مناسب‌تری پیدا کند.مسعود میرزا‌عسگری، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون با اعلام این مطالب افزود: مهم‌تر از بحث ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی، مشکلاتی است که نیروگاه‌ها هر روز با آنها روبه‌رو شده‌اند و باید هرچه زودتر چاره‌ای برای برون رفت از آنها اندیشید. وی گفت: از عمده‌ترین مشکلات پیش‌روی نیروگاه‌ها می‌توان به تامین سوخت گاز و آب مصرفی، سازگاری‌های محیط‌زیستی، هزینه بر بودن تامین تجهیزات و قطعات و نوسانات نرخ ارز و...اشاره کرد.
چالش نرخ ارز و هزینه‌های جایگاه‌داری/چرا مردم خودروی CNGسوز نمی‌خرند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / بنزین / پلیس راهور / خودرو / قانون / نفت / جایگاه / کرونا / خودروهای هیبریدی / سی ان جی / افزایش نرخ ارز
چالش نرخ ارز و هزینه‌های جایگاه‌داری/چرا مردم خودروی CNGسوز نمی‌خرند؟
ایلنا: کیفیت پایین، پیمایش کم این خودروها با سوخت CNG، استهلاک زیادتر موتور به دلیل طراحی محفظه احتراق موتور برای سوخت بنزین، جانمایی مخزن در صندوق عقب خودرو و اشغال…
نرخِ کارمزد جایگاه داران سوخت افزایش یابد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / جایگاه‌داران سوخت / نرخ بنزین / استانی-سیاسی
نرخِ کارمزد جایگاه داران سوخت افزایش یابد
عضو ناظرِ مجلس شورای اسلامی در شورای عالی انرژی گفت: با توجه به کاهش مصرف بنزین باید نرخ کارمزد جایگاه داران سوخت افزایش پیدا کند و تصمیماتی که دولت برای کمک به کارگران گرفته باید این کمک‌ها را به جایگاه داران سوخت هم تسری دهند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
قیر از بنزین گران‌تر شد
عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: قیمت بنزین به‌طور مستقیم از قیمت نفت تاثیر می‌گیرد اما قیمت قیر تابعی از قیمت نفت کوره، نفت سفید و بهای ارز است و با توجه به آن قیمت قیر اکنون از بهای بنزین بیشتر است. وحید شیخی با اشاره به اینکه نرخ ماده اولیه تولید قیر (وکیوم باتوم) تابعی از قیمت نفت کوره است، ادامه اداد: کاهش قیمت نفت باعث شده تا برخی معاملات وکیوم باتوم در بورس انرژی لغو شود و حتی تولیدکنندگانی که خوراک مورد نیاز را خریده‌اند، اقدام به تولید قیر نمی‌کنند. به گفته شیخی، افت قیمت‌ها باعث شده تولید قیر در کشور کم شود و کارخانه‌های تولیدکننده با تعدیل نیرو مواجه شوند. وی تاکید کرد: علاوه بر این مسائل، بازار قیر از ابتدای سال ۲۰۲۰ به دلیل اجرای استانداردهای سوخت کم سولفور، …
سهمیه بنزین اردیبهشت واریز شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / بنزین / سهمیه بندی بنزین
سهمیه بنزین اردیبهشت واریز شد
در دومین ماه سال ۹۹ مطابق ماه‌های گذشته ۶۰ لیتر سهمیه بنزین به کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی و ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ ۱۵۰۰ تومان واریز شد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حمل بار ناوگان جاده ای همچون گذشته با قوت ادامه دارد
​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: هیچگونه محدودیتی در حمل بار ناوگان جاده ای وجود ندارد اما در شرایط فعلی، اولویت اصلی با حمل کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم استبه گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، علی علیخانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، گفت: شیوع ویروس کرونا هیچگونه تغییری در حمل بارِ ناوگان حمل و نقل جاده ای استان یزد ایجاد نکرده است و حمل بار همچون گذشته باقوت و شدت ادامه دارد.علیخانی با اشاره به ضرورت تامین مایحتاج ضروری مردم، اظهارداشت: هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی در زمینه ی حمل بار ناوگان جاده ای وجود ندارد اما با توجه به شرایط فعلی، حمل کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم و نهاده های دامی و کشاورزی از بنادر به مرکز کشور …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
کرونا و اقشار کم‌درآمد
شیوع بیماری COVID-19 و وضع مقررات ویژه (کاهش رفت و آمد، تعطیلی بسیاری از مراکز عمومی، بازار، اماکن زیارتی، مساجد، مجتمع‌های تجاری، فرهنگی، تفریحی و اجتماعی، دورکاری کارکنان دولتی و بخش خصوصی، تشویق مردم به در خانه ماندن و عدم استفاده از غذاهای غیرخانگی و ...) جهت کنترل آن، سبب شده است که بعضی کارهای تولیدی و خدماتی تحت‌تاثیر قرار گرفته و معیشت قشری از اعضای جامعه به خطر افتد. از طرف دیگر، اعمال تحریم‌ها، کاهش قیمت جهانی نفت و مشکلات سیاسی – امنیتی منطقه سبب شده که در سال 1399، درآمدهای دولت از محل فروش نفت کاهش یابد و همچنین به دلیل رکود اقتصادی و کاهش تولید و افزایش بیکاری، درآمدهای دولت از محل صادرات غیرنفتی و جمع‌آوری مالیات نیز کاهش خواهد یافت. تحمیل هزینه‌های …
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
نفت واقعی ارزان‌تر فروخته می‌شود
از ساخالین در شمال شرق روسیه تا منطقه پرمیان در آمریکا نفت ارزان‌تر فروخته می‌شود، زیرا فروشندگان در تلاش برای یافتن خریدار، مجبور شده‌اند قیمت‌هایشان را پایین بیاورند. پالایشگاه‌های سراسر جهان به‌دلیل افت مصرف و اشباع بازار سوخت مجبور شده‌اند نرخ پالایش نفت‌خام را کاهش دهند و تولیدکنندگان را برای یافتن خریدار برای محموله‌های نفت‌شان به مشکل انداخته‌اند. فروشندگان با اعمال تخفیف چشمگیر برای نفت‌خام تلاش می‌کنند تقاضای باقی‌مانده را برای خرید جذب کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
افزایش 11 درصدی کرایه‌ تاکسی
روز سه‌شنبه در جلسه علنی شورای شهر تهران دوفوریت لایحه‌ای مبنی بر افزایش ۱۱درصدی نرخ کرایه تاکسی به تصویب رسید که بر همین اساس به شهرداری تهران اجازه داده شد در روزهای پایانی سال نسبت به افزایش ۱۱درصدی کرایه تاکسی‌های پایتخت اقدام کند؛ مصوبه‌ای که شائبات زیادی را ایجاد کرد. هر چند که مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تأکید کرد که این افزایش نرخ در راستای افزایش درآمد رانندگان تاکسی نیست، بلکه صرفا در راستای جبران هزینه‌های آنهاست که در پی افزایش نرخ سوخت به این قشر تحمیل شده است. به گزارش همشهری …
تشریح چرایی افزایش دقیقه نودی کرایه‌ تاکسی در پایتخت
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / افزایش نرخ کرایه تاکسی / تاکسی / تاکسیرانی
تشریح چرایی افزایش دقیقه نودی کرایه‌ تاکسی در پایتخت
روز گذشته در جلسه علنی شورای شهر تهران دو فوریت لایحه‌ای مبنی بر افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی به تصویب رسید که بر همین اساس به شهرداری تهران اجازه داده شد در روزهای پایانی سال نسبت به افزایش ۱۱ درصدی کرایه تاکسی‌های پایتخت اقدام کند؛ مصوبه‌ای که شائبات زیادی را ایجاد کرد. هر چند که مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تأکید کرد که این افزایش نرخ در راستای افزایش درآمد رانندگان تاکسی نیست بلکه صرفا در راستای جبران هزینه‌های آن‌ها است که در پی افزایش نرخ سوخت به این قشر تحمیل شده است.
اختیار افزایش کرایه‌ها با پارلمان شهری بود/افزایش نامتعارف سبب کاهش مسافران خواهد شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / مرتضی ضامنی / افزایش کرایه تاکسی / تاکسیرانی
اختیار افزایش کرایه‌ها با پارلمان شهری بود/افزایش نامتعارف سبب کاهش مسافران خواهد شد
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به دلیل افزایش نرخ سوخت بر عهده استانداری‌ها گذاشته شد و پارلمان‌های شهری باید در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌کردند.
کاهش قیمت بنزین در پاکستان و بی‌توجهی به خواسته‌های صندوق بین المللی پول
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
کاهش قیمت بنزین در پاکستان و بی‌توجهی به خواسته‌های صندوق بین المللی پول
علی‌رغم فشارهای صندوق بین‌المللی پول بر دولت اسلام آباد برای ثابت نگهداشتن قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی نرخ سوخت امروز ارزان شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
جهش قیمت نفت در پی کاهش موارد ابتلا به کرونا
بهای نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش نرخ روزانه موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین که امیدواری سرمایه گذاری به بهبود تقاضای این کشور برای سوخت را برانگیخت، صعود کرد.
سیر تا پیاز گازسوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سیر تا پیاز گازسوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی
طرح دوگانه‌سوزکردن خودروها استارت خورد؛ البته فعلا قرار است در مرحله اول خودروهای عمومی شامل خودروهای باری و مسافری به‌صورت رایگان گازسوز شوند و در مرحله بعد خودرو‌های شخصی با دریافت وام 5میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4درصد و باز پرداخت 2ساله دوگانه‌سوز شوند. وزارت نفت اعلام آمادگی کرده تا هزینه دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی را از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت این خودرو‌ها تامین کند. با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی فشرده، روزانه ۲میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود …
ارسال لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر/ افزایش ۳۵۰ لیتری سهمیه سوخت تاکسی‌های فرودگاهی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
ارسال لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر/ افزایش ۳۵۰ لیتری سهمیه سوخت تاکسی‌های فرودگاهی
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ارسال لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۹ به شورای شهر تا هفته آینده خبر داد و گفت: سهمیه سوخت تاکسی‌های فرودگاهی نیز ۳۵۰ لیتر افزایش یافته و مابه‌التفاوت آن به کارت بانکی آنها واریز می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مـــــــرور
 توزیع کود شیمیایی کشاورزی به دلیل قطع گاز پتروشیمی‌ها مختل شد  وزیر نفت: با گران‌شدن بنزین الان مردم کپسول‌های LPG را به‌عنوان سوخت خودرو مصرف می‌کنند؛ زیرا قیمت LPG نصف قیمت بنزین است  دبیر فدراسیون واردات: تغییر نرخ دلار اظهار نامه‌های وارداتی منجر به افزایش قیمت‌ها خواهد شد  وزیر کار: تمام تلاش ما این است که در بهمن‌ماه عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم  رئیس کل گمرک:  ۲۰‌هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد  وزیر ارتباطات:  ۶ ماهواره آماده ارسال به مدار داریم
محسن هاشمی: سوخت باید بیش از این گران شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / شورای شهر / محسن هاشمی
محسن هاشمی: سوخت باید بیش از این گران شود
تهران- ایرنا- «محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران اعتقاد دارد نرخ سوخت در کشور باید تا آنجا بالا برود که استفاده از حمل و نقر عمومی برای مردم به صرفه تر باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
وضعیت وخیم شیوع کرونا در چین
[شهروند] ویروس کرونا بازارهای جهان را به هم ریخت و البته این تنش‌ها به بازار ایران هم رسید. این ویروس باعث شد که قیمت نفت با سقوط 8‌درصدی مواجه شود. فعالان بازار نفت می‌گویند که با شیوع بیماری ناشناخته و گسترش آن در سایر کشورها احتمال می‌دهند که مسافرت‌های جهانی، حمل‌ونقل و مصرف سوخت تحت‌ تأثیر این رویداد قرار بگیرد و نرخ نفت به همین دلیل سقوط کرده است. از آن سمت ارزش سهام بازارهای شرق آسیا ریزشی شده است و سهامداران که تصور می‌کنند ماجرا بیخ پیدا کند برای فروش سهام خود صف فروش تشکیل داده‌اند. به جز این ارزش دارایی‌های امن مانند طلا و دلار در بازار جهان افزایش پیدا کرده و همین موضوع بازار ایران را هم تحت ‌تأثیر قرار داده است. کرونا همچنین …
زیان 40‌میلیارد دلاری کرونا؛  ویروس چینی بازارهای مالی را به کدام سمت و سو می‌برد؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
زیان 40‌میلیارد دلاری کرونا؛ ویروس چینی بازارهای مالی را به کدام سمت و سو می‌برد؟
یروس کرونا بازارهای جهان را به هم ریخت و البته این تنش‌ها به بازار ایران هم رسید. این ویروس باعث شد که قیمت نفت با سقوط ٨‌درصدی مواجه شود. فعالان بازار نفت می‌گویند که با شیوع بیماری ناشناخته و گسترش آن در سایر کشورها احتمال می‌دهند که مسافرت‌های جهانی، حمل‌ونقل و مصرف سوخت تحت‌ تأثیر این رویداد قرار بگیرد و نرخ نفت به همین دلیل سقوط کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
آیا بنزین ارزان می‌شود؟ / شاید سوخت تک نرخی شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که به دنبال تغییر نرخ بنزین هستیم، گفت: اولویت ما تک‌نرخی شدن بنزین است که حتی احتمال رخ دادن این امر هم وجود دارد.
جرایم ‌مالیاتی در انتظار آلاینده‌ها؛ مجلس به هوای پاک، حفظ محیط‌زیست و زندگی سالم رأی مثبت داد
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
جرایم ‌مالیاتی در انتظار آلاینده‌ها؛ مجلس به هوای پاک، حفظ محیط‌زیست و زندگی سالم رأی مثبت داد
مجلس در نشست روز دوشنبه، ضمن تصویب قواعد مالیات سبز، به افزایش مالیات بر ارزش افزوده ناشی از مصرف سیگار، دخانیات، بنزین، سوخت هواپیما و نوشابه‌های قندی گازدار و بدون گاز و سایر کالاهای آسیب‌رسان به سلامت رأی مثبت داد و همچنین بر خودروهای آلاینده هوا برای نخستین بار مالیات بست. به‌گزارش همشهری، انتظار نمایندگان این است که با تصمیم یادشده، از تردد خودروها و وسایط نقلیه جلوگیری شود یا دست‌کم کاهش یابد و از سوی دیگر جلوی مصرف کالاهای آسیب‌زننده به سلامت جامعه گرفته شود. طبق تصمیم مجلس، نرخ مالیات بر …
تغییر نرخ بنزین چه تاثیری روی بازار مسکن داشت؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
تغییر نرخ بنزین چه تاثیری روی بازار مسکن داشت؟
یک کارشناس با بیان این‌که شاخص‌های ماهانه در بازار مسکن قابل اتکا نیست، گفت: بسیاری افراد تصور می‌کنند به میزان افزایش نرخ بنزین، قیمت سایر کالاها از جمله مسکن نیز باید رشد کند؛ در حالی که بنزین سهم مشخصی از سبد خانوار را دارد و شوک افزایش نرخ سوخت بر بازارها فقط یک بار رخ می‌دهد.
تعدیل قیمت سوخت منجر به تولید باکیفیت‌ترین خودروها در کشور می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / نرخ سوخت / صنعت / مدیریت مصرف انرژی / سهمیه بندی بنزین
تعدیل قیمت سوخت منجر به تولید باکیفیت‌ترین خودروها در کشور می‌شود
تهران- ایرنا- مشاور منابع انسانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر قیمت سوخت و مصرف آن عقلانی شود، ایران‌خودرو و سایپا بهترین خودروها را خواهند ساخت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
رشد ۲۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در آذربایجان شرقی
تبریز – لیلا پاشائی: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی گفت: با بررسی آمار فروش گاز سی ان جی در جایگاههای عرضه سوخت استان شاهد رشد ۲۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه ماه قبل از آن هستیم.علی روح اللهی افزود: اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اقبال مردم به سوخت پاک، موجب کاهش ۱۵ درصدی در مصرف فرآورده بنزین و افزایش میزان فروش گاز سی ان جی بیش از ۱۳ میلیون مترمکعب از ابتدای تغییر نرخ در منطقه آذربایجان شرقی شده است.وی تصریح کرد: سرمایه گذاری و توسعه جایگاههای عرضه سی ان جی و نیز استقبال از سوخت پاک بجای سوخت های فسیلی، علاوه بر کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها در رشد اقتصادی و ارتقای سلامت جامعه نیز نقش موثری ایفا می کند. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
پاسخ به 18 هزار پرسش مشتریان درباره خدمات بانک مسکن
تازه‌ترین گزارش ماهانه مرکز ارتباطات مردمی بانک مسکن حکایت از برقراری بیش از 9 هزار و 600 تماس با این مرکز به یکی از سه شیوه متداول تلفنی، ایمیل و صندوق صوتی دارد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، بر اساس آخرین گزارش ماهانه مرکز ارتباطات مردمی بانک مسکن، در آذر‏ماه این مرکز به 9 هزار و 672 تماس از سوی مشتریان بانک پاسخ داد که از این تعداد 8 هزار و 856 تماس از طریق سامانه تلفنی مرکز ارتباطات مردمی (Cal- Center)‏ برقرار شده است.در آذر‏ماه همچنین 356 ایمیل و 460 پیغام صوتی از طریق صندوق صوتی بانک مسکن از مشتریان این بانک دریافت شد و طی این تماس‌ها کارشناسان بانک مسکن به 18 هزار و 161 پرسش مخاطبان بانک مسکن پاسخ دادند.پرتکرارترین سوالات تماس‌گیرندگان با بانک مسکن در آذر‏ماه مربوط به موضوعات …
راغفر: اصلاح قیمت بنزین جرقه‌ای بر انباشت نارضایتی‌های اقتصادی بود
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اعتراض های خیابانی / نرخ سوخت / حسین راغفر / بنزین / سهمیه بندی بنزین / اغتشاشات / ناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین
راغفر: اصلاح قیمت بنزین جرقه‌ای بر انباشت نارضایتی‌های اقتصادی بود
شیراز- ایرنا- حسین راغفر اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا تهران گفت: اصلاح قیمت بنزین، جرقه‌ای بر انباشت نارضایتی‌ها از سیاست‌های اقتصادی ۳۰ سال گذشته بود که احساس تبعیض ناشی از همین سیاست ها ارزیابی می‌شود.
اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سهمیه بندی بنزین / سوخت خودروها
اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها
رضایی افزود: سهمیه در نظر گرفته شده برای سرویس‌های مدارس و آژانس‌های تاکسی تلفنی به صورت اعتبار بوده و تفاوت نرخ بنزین آزاد و بنزین سهمیه‌ای تا سقف تعیین شده به صورت ریالی در کارت بانکی مالکان این خودرو‌ها واریز شده و این افراد می‌توانند از این مبلغ صرفاً برای پرداخت هزینه سوخت خود در جایگاه‌ها استفاده کنند.
بهای سوخت برای سومین بار در پاکستان افزایش یافت
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / پاکستان / نرخ سوخت / بنزین
بهای سوخت برای سومین بار در پاکستان افزایش یافت
اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان برای سومین بار در چهار ماه گذشته بهای سوخت را افزایش داد تا مردم این کشور با بنزین هر لیتر حدود ۹۵۰۰ تومان به استقبال سال نو بروند، موضوعی که رسانه های پاکستانی را به واکنش تند واداشت و از آن به عنوان هدیه دولت عمران خان در اولین روز سال جدید میلادی به مردم پاکستان یاد کردند.
کاهش قابل توجه نرخ رشد انتشار گاز کربنیک در جو زمین در سال 2019
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
کاهش قابل توجه نرخ رشد انتشار گاز کربنیک در جو زمین در سال 2019
دانشمندان اعلام کردند در سال 2019 نرخ رشد انتشار گاز کربنیک در جو زمین به میزان قابل توجهی کاهش یافته که در رابطه با رو آوردن به منابع کارآمد تر سوخت فسیلی است.
سوخت | صیادان همچنان در انتظار سهمیه بنزین
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
سوخت | صیادان همچنان در انتظار سهمیه بنزین
شفقنا اقتصادی _  با وجود تصویب سهمیه بنزین ۱۲۰۰ لیتری با نرخ ۱۵۰۰ تومان برای قایق‌های صیادی در ابتدای هفته جاری، رییس اتحادیه صیادی کشور می‌گوید صیادان همچنان چشم انتظار تخصیص سهمیه بنزین هستند. ایرنا نوشت: با آغاز سهمیه بندی بنزین از ۲۴ آبان ماه جاری برای تمامی وسایل نقلیه شخصی و عمومی، سهمیه سوخت […]
شرایط اخذ کارت هوشمند برای وانت‌بارها تسهیل می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نرخ سوخت / بنزین
شرایط اخذ کارت هوشمند برای وانت‌بارها تسهیل می‌شود
تهران- ایرنا- سازمان راهداری ضمن اعلام تخصیص سهمیه سوخت ناوگان وانت بار از ابتدای بهمن ماه بر اساس پیمایش ثبت شده از تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند برای رانندگان وانت بارها خبر داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / تاکسی های اینترنتی / تاکسی‌های آنلاین / سازمان تاکسیرانی
تخفیف شهردار تهران به تاکسی‌های اینترنتی
مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران از تخفیف حناچی به تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت: به دلیل تغییر قیمت سوخت و پیشگیری از گرانی نرخ تاکسی‌های اینترنتی اخذ عوارض ۲ درصدی از هر سفر متوقف شد.
تاکسی‌های اینترنتی تخفیف عوارض می‌گیرند
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / تاکسی / شهر تهران / شهرداری / گرانی / وزارت کشور
تاکسی‌های اینترنتی تخفیف عوارض می‌گیرند
مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران از تخفیف حناچی به تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت: به دلیل تغییر قیمت سوخت و پیشگیری از گرانی نرخ تاکسی‌های اینترنتی اخذ عوارض 2 درصدی از هر سفر متوقف شد.
شرایط بهره‌مندی از سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه بین شهری
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سهمیه سوخت / سازمان راهداری / سوخت ناوگان سواری کرایه بین شهری / سواری کرایه
شرایط بهره‌مندی از سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه بین شهری
مالکان حقیقی ناوگان سواری کرایه بین شهری (پلاک ع) تا ۲۰ دی ماه برای ثبت شماره شبای حساب بانکی خود جهت بهره‌مندی از سهمیه سوخت و دریافت مابه التفاوت ریالی نرخ بنزین سهمیه‌ای و آزاد بر اساس سهمیه تخصیص یافته فرصت دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
ادامه اختلافات بنزینی دولت و مجلس
درحالی‌که دولت بعد از بیش یک ماه از شروع دو نرخی شدن بنزین همچنان مشغول تخصیص سهمیه سوخت 1500 تومانی است، از سوی دیگر مجلس در گیرودار تلاش برای بازگرداندن بنزین تک‌نرخی است. با وجود تکذیب روابط‌عمومی وزارت نفت درخصوص احتمال بازگشت بنزین تک‌نرخی، روز گذشته یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان به‌دنبال تغییر نرخ بنزین هستند، گفت: علاوه بر این تاکید ما بر این است که باید عواید حاصل از صادرات بنزین به مردم برگردد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بنزین / حمل و نقل / قاچاق / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / وزارت نفت
ابطال۵۰۰ هزار کارت سوخت
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره قاچاق سوخت و تأثیر افزایش نرخ بنزین بر این پدیده،
امکان سوخت‌گیری با نرخ آزاد با کارت سوخت شخصی مهیا شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / کارت سوخت
امکان سوخت‌گیری با نرخ آزاد با کارت سوخت شخصی مهیا شد
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد، در صورت اتمام سهمیه سوخت ماهانه و یا ذخیره شده در کارت های سوخت شخصی، امکان سوخت گیری با قیمت آزاد و غیر سهمیه ای برای کارت های سوخت شخصی وجود دارد.
کاهش مصرف سوخت؛ روزانه ٢٠ میلیون لیتر
۱۳۹۸-۱۰-۰۲
کاهش مصرف سوخت؛ روزانه ٢٠ میلیون لیتر
مدیریت و کاهش مصرف بنزین یکی از اصلی‌ترین دلایلی بود که سران قوا را مجاب کرد تا از ۲۴ آبان تصمیم خود مبنی بر افزایش نرخ بنزین را به اجرا بگذارند. البته راه‌های مختلفی برای مدیریت مصرف سوخت وجود دارد که اصلاح نرخ، تنها یکی از این راه‌ها به حساب می‌آید که در ۳۷ روز اخیر به اجرا درآمده است.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سهمیه بندی بنزین / گرانی / گازسوز کردن خودرو / قم
(تصاویر) بازار داغ گاز LPG و خطرآفرین در قم
برخی از رانندگان قمی که تا قبل از سهمیه بندی و اصلاح نرخ بنزین تمایل چندانی به استفاده از گاز ال پی جی نداشتند، این روزها برای کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی خودروی خود، ساعت‌ها در صف طولانی گاز ال پی جی در معدود جایگاه‌های این سوخت در استان قم می‌ایستند. بازار نصب مخازن گاز ال پی جی خودروها نیز داغ شده که عدم رعایت موارد ایمنی در نصب این سیلندرها ممکن است برای رانندگان خطرآفرین باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
بازار داغ گاز LPG
برخی از رانندگان قمی که تا قبل از سهمیه بندی و اصلاح نرخ بنزین تمایل چندانی به استفاده از گاز ال پی جی نداشتند، این روزها برای کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی خودروی خود، ساعت‌ها در صف طولانی گاز ال پی جی در معدود جایگاه‌های این سوخت در استان قم می‌ایستند. بازار نصب مخازن گاز ال پی جی خودروها نیز داغ شده که عدم رعایت موارد ایمنی در نصب این سیلندرها ممکن است برای رانندگان خطرآفرین باشد.
نوسانات بازار ارز موقتی است
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / عباسی / نوسانات نرخ ارز / ارز و طلا / نرخ سوخت / بانک مرکزی
نوسانات بازار ارز موقتی است
یک عضو هیات رییسه مجلس گفت: مدیریت صحیح حاکم بر بازار و تجربه های پیشین نشان داده که نوسانات موقتی بوده و به زودی آرامش بر فعالیت های ارزی حاکم خواهد شد.
پیگیر توزیع گازوئیل آزاد با کارت سوخت شخصی هستیم/ جزئیات تخصیص سوخت در ترددهای یکسر خالی
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
پیگیر توزیع گازوئیل آزاد با کارت سوخت شخصی هستیم/ جزئیات تخصیص سوخت در ترددهای یکسر خالی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بابت اتصال گازوئیل با نرخ آزاد به کارت سوخت کامیون‌داران پیگیری‌ها در حال انجام است اما هنوز محقق نشده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / افزایش قیمت بنزین / تاثیر قیمت بنزین بر تورم / قیمت ارز / قیمت دلار / قیمت کالاهای اساسی / وضعیت بازار
وضعیت بازار‌ یک ماه پس از افزایش قیمت بنزین/ خودرو و سکه گران شدند، مسکن ثابت ماند
یک ماه از بازگشت مجدد طرح سهمیه بندی سوخت و اصلاح نرخ بنزین می‌گذرد و نگاه‌های جامعه همچنان نگران افزایش قیمت اقلام و کالا‌های مورد نیاز زندگی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اطلاعیه وزارت‌ کشور درباره افزایش نرخ بنزین
وزارت کشور، کلیات روند سیاست‌ گذاری و اطلاع‌ رسانی عمومی برای اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت ایران را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / وزارت صنعت معدن و تجارت / خودرو
دلالان خودرو در کمین مصرف‌کنندگان واقعی
تهران - ایرنا - افزایش قیمت خودروهای سواری در چند هفته اخیر در بازار را می‌توان هیجانی توصیف کرد که واسطه‌گران این فضا را با آشفته کردن بازار خودرو و به بهانه‌های افزایش نرخ سوخت و نوسانات نرخ ارز، به وجود آورده‌اند و قصدی جز افزایش کاذب قیمت خودرو و عرضه خودروهای دپو شده را ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
اورژانس خصوصی در اضطرار
سهمیه و نرخ بنزین آمبولانس‌ها اصلاح می‌شود با مطرح‌شدن ماجرای سهمیه‌بندی سوخت آمبولانس‌ها شائبه کم‌شدن مأموریت‌های اورژانس ایجاد شد، هر ‏چند مسئولان این سازمان اطمینان‌خاطر دادند سهمیه‌بندی بنزین از تعداد مأموریت‌های اورژانس کم ‏نمی‌کند. با اینکه معتمدی، معاون اورژانس تهران در گفت‌وگوی کوتاهی با «شهروند» تأکید می‌کند ‏اورژانس ١١٥، سهمیه‌ بنزین ندارد و مشکلی هم در این زمینه نیست، چراکه بودجه را دولت باید پرداخت ‏کند، از آن طرف خالدی، سخنگوی اورژانس می‌گوید با این وضعیت، اورژانس سهمیه‌ای ندارد و اگر ‏می‌خواست سهمیه داشته باشد، از این جیب به آن جیب می‌شد، چون بودجه این بخش را دولت پرداخت ‏می‌کند. اما حسن نوری، معاون عملیات اورژانس کشور به «شهروند» می‌گوید تعیین سهمیه ٥٠٠ لیتری ‏آن هم به قیمت آزاد …
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اعلام موضع معاون سازمان برنامه درباره نرخ گازوییل
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: در رابطه با افزایش قیمت سوخت از جمله گازوئیل، هیچگونه پیش‌بینی در بودجه صورت نگرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / سمنان / نرخ سوخت / بنزین / اقتصاد
مصرف بنزین در سمنان ۲۵ درصد کاهش یافت
سمنان- ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان گفت: مصرف بنزین در این استان از ابتدای اجرای طرح سهمیه‌ بندی تا پایان روز پانزدهم آذر امسال ۲۵ درصد کاهش یافت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
افزایش قیمت بنزین | آمادگی برای پرداخت مابه‌التفاوت نرخ بنزین وانت بارها
شفقنا اقتصادی_ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که زیرساخت‌های لازم جهت واریز ما به التفاوت نرخ اول و نرخ دوم بنزین بر اساس پیمایش تایید شده است. مهر نوشت:  این خبرگزاری چندی پیش طی گزارشی با عنوان «» به بررسی وضعیت سهمیه سوخت وانت بار ها پرداخته بود. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / سید ابراهیم رییسی / نرخ سوخت / دانشجو / اقتصاد مقاومتی / روز دانشجو / قوه قضاییه / دانشگاه تهران
مطالبه‌گری دانشجویان دانشگاه تهران از رییس دستگاه قضا
تهران - ایرنا - نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در حضور رییس قوه قضائیه خواهان برون رفت انفعالی این نهاد در بعضی موارد و به کارگیری از افراد صالح و اعلام اسامی بعضی از قاضیان فاسد شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرانسه / نرخ سوخت / مالیات / تظاهرات اعتراضی / امانوئل مکرون / پاریس
مسدود کردن بزرگراه‌های فرانسه در اعتراض به افزایش مالیات سوخت
تهران- ایرنا- تعدادی از کامیون‌داران متعلق به سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای اروپا (OTRE) در ادامه اعتراض‌ها به افزایش مالیات بر سوخت از سوی دولت «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، امروز (شنبه ۱۶ آذرماه) چند بزرگراه و جاده اصلی در سراسر این کشور را مسدود کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اموال عمومی / بنزین / دولت / قاچاق / واردات
چرا واردکننده بنزین نشدیم؟
ایلنا: مدیر عامل سابق شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: ظرفیت پالایشگاهی ما 100 میلیون لیتر در روز است، اگر با بنزین آزاد و نرخ 3 هزار تومانی قاچاق هم صورت بگیرد باز…
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
رویای نشستن روی صندلی‌های اتوبوس بعد از افزایش خودسرانه کرایه‌ها به واقعیت تبدیل شد
صندلی‌های پولی!زهرا داستانیبعد از گران‏شدن بنزین، ناتوانی برخی مردم از پرداخت کرایه‌های تاکسی و تبدیل به آرزو شدن تجربه نشستن روی صندلی‌های نسبتا نرم تاکسی‌های تهران ـ البته به شرط خوش‌‏شانس‌ بودن و به تور افتادن یک خودروی نونوار و نه فرسوده ـ حالا نشستن روی صندلی‌های خشک و استخوانی اتوبوس‌های تهران به لطف مسئولان محقق شده است. با طرحی که مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از اجرای پایلوت رزرو صندلی‌ها خبر داده، تهرانی‌ها می‌توانند با پرداخت کرایه‌ بیشتر از اتوبوس‌های عمومی و البته کمتر از کرایه تاکسی‌ها، از فشار جمعیت، بوی عرق، ترمز‌های ناگهانی و روی هم ریختن آدم‌ها، دعواها و بگو‏مگوها و هر آنچه‌ که کرامت و شخصیت انسان را زیر سوال می‌برد، خلاص شوند، البته اگر این طرح بتواند از مرحله پایلوت …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / رویداد24 / کارت سوخت المثنی / سهمیه بندی بنزین / افزایش قیمت بنزین
دردسرهای دریافت کارت سوخت المثنی/ امروز ثبت نام کنید، شب عید دریافت کنید!
بنا به گفته مسئولین شرکت پالایش و پخش مالکان خودرو بدون داشتن کارت سوخت تا اطلاع ثانوی فقط امکان تهیه بنزین با قیمت آزاد یعنی ۳ هزار تومان را دارند و در آینده احتمال افزایش نرخ سوخت با کارت جایگاه‌ها نیز وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
افت دامنه‌دار تولید
طی هفته جاری صنعت و بازار خودرو همچنان تحت تاثیر افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی سوخت قرار داشت. جدی ترین خبر در این زمینه موافقت شورای اقتصاد با تخصیص بودجه برای دو گانه سوز کردن ناوگان حمل و‌نقل عمومی بود. در کنار این خبر،انتشار آمار تولید 8 ماهه خودروسازان از سوی وزارت صمت و همچنین افزایش سقف اعتباری خودروسازان از سیستم بانکی کشور قابل توجه بود. اما در شرایطی دوگانه سوز کردن خودروها همراه با افزایش قیمت بنزین با استقبال همراه شده که شورای اقتصاد نیز طی هفته جاری در این زمینه مصوبه‌ای ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
دلالی بنزین در جایگاه‌های سوخت
ارزان هم داریم؛ گران نزنید خبرگزاری مهر به نقل از خبرنگارش که با خودروی شخصی به تعدادی از پمپ بنزین‌های پایتخت سر زده و با جایگاه‌داران گفت‌وگو کرده است؛ در بیشتر جایگاه‌ها امکان سوختگیری با بنزین آزاد با نرخی پایین‌تر از سه‌هزار تومان وجود دارد. درحال حاضر هر لیتر بنزین یارانه‌ای در جایگاه‌های سوخت با قیمت‌های ٢٥٠٠ تا ٢٨٠٠ فروخته می‌شود. متصدی یکی دیگر از جایگاه‌های سوخت در این‌باره گفت: «اغلب بنزینی که خارج از کارت، اما کمتر از سه‌هزار تومان عرضه می‌شود، سهمیه تاکسی‌ها به‌خصوص تاکسی‌های دوگانه‌سوز است؛ چراکه سهمیه سوخت تاکسی‌ها به ماه بعد منتقل نمی‌شود و همین محدودیت زمانی باعث ایجاد بازار قیمتی ویژه‌ای شده است؛ به‌طوری که در روزهای ابتدای ماه، میزان فروش سهمیه کمتر و به همین دلیل نرخ این بنزین …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات: با شعار و حرف نمی‌توان جلوی گرانی را گرفت
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در واکنش به تصمیم دولت در گران کردن نرخ سوخت و وقایع پس از آن،‌ تاکید کرد: اگرچه توجه مسئولان برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها پس از گرانی بنزین و پرداخت یارانه معیشتی که به خودی خود تورم‌زاست، قابل تقدیر است، اما واقعیت آن است که با شعار و حرف نمی‌توان جلوی گرانی را گرفت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / لبنان / تظاهرات اعتراضی / تشکیل دولت / اعتراض‌های مردمی در لبنان
تظاهرات در لبنان؛ از اعتصاب جایگاه‌های سوخت تا نوسان نرخ دلار
بیروت- ایرنا- اعتراضات مردمی لبنان در حالی در آستانه ورود به پنجاهمین روز است که اتحادیه جایگاههای سوخت از آغاز اعتصاب سراسری از صبح پنجشنبه تا زمانی نامعلوم خبر دادند و نرخ دلار نیز با نوسان سریع و قابل ملاحظه ای همراه بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
متولی دو‌گانه‌سوز کردن خودروها
دو هفته از آغاز سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین می‌گذرد. این در شرایطی است که با توجه به مشوق‌های وزارت نفت برای استفاده بیشتر از سوخت CNG، وزارت صنعت و خودروسازان در مقابل سیل فزاینده تقاضای تبدیل گارگاهی خودروهای بنزین‌سوز همچنان سکوت پیشه کرده‌اند. سکوت وزارت صمت در حالی است که به نوعی توپ در زمین وزارت نفت افتاده و مسوولان این وزارت‌خانه با برگزاری نشست خبری به اطلاع‌رسانی در این باره پرداخته و مردم را تشویق به دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود و استفاده بیشتر از سوخت CNG می‌کنند. بر اساس آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، مصرف سی‌ان‌جی در روزهای بعد از سهمیه‌بندی رشدی ۱۰ درصدی داشته به این ترتیب اقبال عمومی به این سوخت بیشتر از گذشته شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
چرا مالکان خانه‌های یک‌میلیاردی نباید یارانه بگیرند؟
علاوه بر این، کسی که خودرو شخصی دارد و مسافرکش نیست و خانه‌ای برای زندگی دارد، به‌عنوان دهک نیازمند یارانه شناخته نمی‌شود. در واقع باید بگویم فلسفه اصلاح قیمت بنزین این بود که دولت تصمیم گرفت بخشی از یارانه سوخت را -که بیشتر در دسترس اقشار مرفه جامعه بود- بگیرد و به اقشار ضعیف پرداخت کند و اگر بنا باشد دوباره این یارانه به افراد غیرنیازمند پرداخت شود، اصلاح قیمت سوخت چه فایده‌ای دارد؟ مردم باید بدانند سیاست پرداخت پول نقد به همه اقشار جامعه غیر کارشناسی است و تخریب بیشتر وضع اقتصادی را به دنبال دارد. ضمن اینکه  ارزش همین ٥٠‌هزار تومان هم که دولت الان تصمیم گرفته به مردم بدهد، هر روز کاهش پیدا می‌کند و دردی از معیشت اقشاری   محتاج هستند دوا نمی‌کند. بنابراین فکر می‌کنم برای اصلاح اقتصاد و قیمت‌ها …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
اعتصاب سراسری در جایگاه‌های سوخت در لبنان
مدیران جایگاه‌های سوخت در لبنان در پی افزایش نرخ دلار در این کشور دست به اعتصاب سراسری زدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
۱۰۰ لیتر سوخت مازاد بر سهمیه به کارت وانت‌بارها واریز می‌شود
قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، از واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به کارت‌های سوخت وانت‌بارهای کم‌مصرف و پرمصرف در دو روز آینده خبرداد.به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» روز چهارشنبه در آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: با موافقت کمیته سوخت کشور برای سهمیه اختصاصی وانت‏بارها، علی‏الحساب ۱۰۰ لیتر حداکثر در ۴۸ ساعت آینده به کارت سوخت وانت‌بارهای پرمصرف و کم‏مصرف که کالا و مواد غذایی حمل می‌کنند، واریز خواهد شد.وی با اشاره به مصوبات آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار افزود: بازرسی و نظارت با حضور دستگاه‌ها و به صورت گشت‌های مشترک و در جهت تامین حقوق مصرف‌کنندگان ادامه خواهد داشت.مدرس خیابانی در توضیح شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط …
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / افزایش قیمت بنزین / افزایش مالیات / اعتراضات بنزینی / فشار اقتصادی / افزایش تورم / انتظارات تورمی
گرانی بنزین؛ "کارهای واجبی" که باید انجام می‌شد و باید انجام شود
وحید شقاقی اقتصاددان با اشاره به اینکه دولت از طریق سرکوب قیمتی این روزها جلوی افزایش قیمت‌ها را گرفته است،گفت: شاید در ظاهر و کوتاه مدت این سیاست‌ها از طریق افزایش نظارت ها و رصد بازار جواب دهد، اما در عمل و به مرور زمان قیمت‌ها ناشی از افزایش نرخ سوخت و به دلیل ایجاد انتظارات تورمی در مسیر رشد قرار خواهند گرفت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
قول وزیر صمت در کمیسیون امنیت ملی مجلس برای کاهش قیمت کالاها
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون برای بررسی برنامه‌های دولت جهت مقابله با افزایش قیمت کالاها با اجرای طرح سهمیه بندی مصرف سوخت گفت: در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داد که روند افزایش قیمت کالاها متوقف شده و نرخ آنها به قبل از افزایش قیمت بنزین برگردد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
قول برای کاهش قیمت کالاها از سوی وزیر صمت
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون برای بررسی برنامه‌های دولت جهت تقابل با افزایش قیمت کالاها با اجرای طرح سهمیه بندی مصرف سوخت گفت: در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داد که رویه افزایش قیمت کالاها متوقف شده و نرخ آنها به قبل از افزایش قیمت بنزین بازگردد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / نرخ سوخت / تلویزیون / عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور به نگاه یک می‌آید
تهران - ایرنا- وزیر کشور امشب در برنامه «نگاه یک» پاسخگوی سوالات و ابهامات مردم در مورد چگونگی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مقابله با اغتشاشات اخیر در کشور می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / استانی-اقتصادی / سی ان جی / جایگاه سوخت
افزایش ۱۷ درصدی مصرف سی ان جی در منطقه میاندوآب
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب از افزایش ۱۷ درصدی مصرف سی ان جی بعد از تعدیل نرخ بنزین و طرح مدیریت مصرف سوخت در این منطقه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / استانی-اجتماعی / بوشهر / تاکسی اینترنتی / نرخ کرایه تاکسی
افزایش بهای سوخت و قربانیان پیدا و پنهان آن
این روزها جامعه‌ی ایرانی در حال تجربه‌ی چالش‌های جدید و تازه‌ای است که برخی از آثار مثبت و منفی سهمیه‌بندی سوخت و تأثیر آن بر افزایش قیمت ها و همچنین نرخ حمل و نقل در صدر این آثار قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۸
یک کارشناس بازار مسکن با بیان این‌که تقاضای بالقوه‌ای برای خرید خانه در سطح کشور وجود دارد که از توان کافی برخوردار نیست، گفت: با توجه به افت شدید توان طرف تقاضا بسیار بعید است که افزایش نرخ سوخت تاثیری در قیمت مسکن ایجاد کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •