سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
نفت و گاز
اشتغال نیروهای غیربومی در پروژه های نفتی ایلام/ نیروی بومی همچنان بیکار
۴ ساعت قبل
اشتغال نیروهای غیربومی در پروژه های نفتی ایلام/ نیروی بومی همچنان بیکار
ایلام- استان ایلام در حالی دارای جوانان بیکار بی شماری به خصوص در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی است که اشتغال نیروی های غیربومی در پروژه های نفت و گاز استان بیشتر به چشم می خورد.
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
۶ ساعت قبل / بازار های مالی / درگیری آذربایجان و ارمنستان
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
 به گزارش ایسنا، بازارهای نفت و گاز هنوز از این منازعه به وحشت نیافتاده اند که شاید به دلیل کاهش چشمگیر تقاضای جهانی برای انرژی به دلیل شیوع پاندمی کووید ۱۹ باشد و اگر بدترین سناریوی ممکن در این منازعه به وقوع بپیوندد و خطوط لوله نفت و گاز بمباران شده و متعاقب آن فاجعه محیط زیستی پیش بیاید، تولیدکنندگان جهان ظرفیت مازاد برای جبران اختلالات عرضه ناشی از این منازعه را دارند. در شرایطی عادی نبرد نظامی و اختلال عرضه انرژی به افزایش قیمتها منتهی می شد.
قرارداد میلیاردی برای ادغام نفتی تولیدکنندگان آمریکایی
۹ ساعت قبل / انرژی / دلار / سرمایه / نفت و گاز / نقدینگی
قرارداد میلیاردی برای ادغام نفتی تولیدکنندگان آمریکایی
اقتصاد نیوز : شرکت نفت و گاز دوون انرژی شرکت انرژی دبلیو پی ایکس انرژی را در قراردادی به ارزش ۲.۵۶ میلیارد دلار خریداری می کند.
مادورو با قانون جدید به جنگ آمریکا می‌رود
۱۰ ساعت قبل
مادورو با قانون جدید به جنگ آمریکا می‌رود
رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، کاراکاس در حال تدوین قانون جدیدی است که به غلبه بر تاثیرات تحریم‌های آمریکا علیه این کشور کمک خواهد کرد. به گزارش اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، گفت: ما مشغول کار بر یک قانون جدید ضد تحریم‌ هستیم. این یک قانون مشروع در برابر تحریم‌های جنایتکارانه و خصمانه آمریکاست. ما  به زودی پیش‌نویس آن را به مجمع ملی تقدیم خواهیم کرد. وی افزود:‌ نظرسنجی جدیدی برگزار خواهد شد تا مشخص کند بخش‌های مختلف اقتصاد ونزوئلا به خاطر این تحریم‌ها از چه نوع خسارت‌ها و آسیب‌هایی رنج برده‌اند. مادورو اظهار داشت: این قانون جدید شامل اقداماتی خواهد بود که تاثیرات منفی اقتصادی، مالی و اجتماعی تحریم‌های آمریکا را تسکین خواهد داد. بخش …
ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است
۱۱ ساعت قبل / قیمت نفت / نفت شیل آمریکا / کرونا در جهان
ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است
در جدیدترین توافق ادغام تولیدکنندگان آمریکایی، شرکت نفت و گاز دوون انرژی شرکت انرژی دبلیو پی ایکس انرژی را در قراردادی به ارزش ۲.۵۶ میلیارد دلار خریداری می کند.
۱۱ ساعت قبل
همزمان با آغاز سال تحصیلی انجام شد:
تهیه و توزیع ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در روستاهای مجاور تاسیسات مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از توزیع ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار در بین دانش آموزان روستاها و جوامع محلی همجوار تاسیسات این شرکت و همچنین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان کارون خبر داد.غلامرضا مفیدی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی تهیه و توسط گروهای بسیج جهادی در بین دانش آموزان روستاهای اطراف تاسیسات این شرکت در بخش های مرکزی، اسماعیلیه، غیزانیه، عین دو و شهرستان کارون توزیع شد.وی با بیان اینکه این اقدام با هماهنگی بخشداران و دهیاران مناطق ذکر شده و همچنین کمیته امداد …
۱۱ ساعت قبل
مزایای ساماندهی کارت انرژی سرپرست خانوار
در تازه‌ترین نشست کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران با حضور علی شمس اردکانی، رئیس این کمیسیون، طرح کارت انرژی سرپرست خانوار بررسی و معضلات اقتصادی کشور ناشی از قیمت فروش پایین داخلی منابع سرمایه‌ای ملی هیدروکربوری نیز تشریح شد. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، شمس‌‍ اردکانی در ابتدای این نشست با بیان اینکه ضریب شدت انرژی در ایران بالاست و همین امر منجر به هدر رفتن منابع شده است، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که نفت و گاز، انرژی بین نسلی است و بالا بودن قیمت‌ها نسبت به متوسط منطقه، از یکسو منجر به افزایش قاچاق می‌شود و از سوی دیگر فساد را افزایش می‌دهد. ضمن اینکه شبکه مصرف سوخت هم از سرمایه‎گذاری محروم خواهد شد.
ناقوس جنگ در قفقاز
۱۱ ساعت قبل
ناقوس جنگ در قفقاز
روز یکشنبه 6 شهریورماه طی درگیری نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان 16 نظامی کشته و چندین غیرنظامی هم زخمی شدند. گفته شده این سنگین‌ترین درگیری نظامی میان دو کشور از سال 2016 به این سو بوده است و این امر موجب نگرانی‌هایی در مورد ثبات منطقه قفقاز شمالی شده که دالانی برای خطوط لوله‌ای است که نفت و گاز را به بازارهای جهانی منتقل می‌سازد.
راه‌اندازی کارخانه‌ تولید پودر نانو کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع کشور
۲۵ ساعت قبل / نانو ذرات کربتات کلسیم / فناوری نانو / کارخانه
راه‌اندازی کارخانه‌ تولید پودر نانو کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع کشور
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به فراوانی ماده اولیه کربنات کلسیم در کشور موفق به تولید پودر نانوذرات کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع نفت و گاز و پلاستیک و لاستیک شدند و در حال هدف‌گذاری برای صادرات این محصول هستند.
۳۵ ساعت قبل
اجرایی شدن دو پروژه پژوهشی ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از اجرای دو پروژه ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید در میدان‌های حوزه فعالیت این شرکت با همکاری مراکز پژوهشی دانشگاه‌های کشور خبر داد.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ رامین حاتمی در توضیح بیشتر دراین‌باره گفت: این پروژه‌ها در راستای همکاری فناورانه شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور و همچنین اجرای طرح‌های میدان محور ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید تعریف‌شده است.وی با بیان اینکه پروژه‌های پیش‌گفته در میادین خشت و تنگ بیجار و اقمار آن اجرا می‌شود، افزود: پروژه پژوهشی میدان تنگ بیجار توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و پروژه میدان خشت را دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران اجرا می نماید.حاتمی …
۳۵ ساعت قبل / اقتصاد ایران / ایران / رشد / معاون / نفت و گاز
ایرانشهر
موسسه تحقیقاتی فیچ معتقد است مجموعه‌ای از عوامل داخلی و خارجی موجب افت ساخت‌وساز در ایران شده است، اما از سال ۲۰۲۲ رشد این بازار شروع خواهد شد.
۳۵ ساعت قبل
هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد
با توسعه‌های انجام شده و در دست انجام، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبدیل خواهد شد. فرزاد ارزانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: بیشترین حجم این تحریم‌ها بعد از صنایع نفت و گاز، شرکت‌های فولادی از جمله فولاد مبارکه، هرمزگان و...را هدف قرار داد و با وجود تمام این محدودیت‌ها ایران با افزایش تولید در رده دهم کشورهای تولیدکننده فولاد جهان قرار گرفت.
مروری بر عملکرد شهریور ماه «تاپیکو»
۴۷ ساعت قبل
مروری بر عملکرد شهریور ماه «تاپیکو»
ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، با کاهش ۱۰ هزار و ۵۰۹ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال به یک بیلیون و ۲۲۸ هزار و ۵۸۷ میلیارد و ۱۹ میلیون ریال رسید.
معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان سفر کرد/ افتتاح یک بیمارستان و یک کارخانه فولاد
۲ روز قبل
معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان سفر کرد/ افتتاح یک بیمارستان و یک کارخانه فولاد
بندرعباس– اسحاق جهانگیری در راس هیئتی متشکل از وزار و مسئولان اقتصادی دولت به استان هرمزگان سفر کرد و پس از افتتاح یک بیمارستان در مرکز استان، به بازدید از پروژه‌های حوزه نفت و گاز و همچنین گمرک پرداخت.
۲ روز قبل
دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا افزایش یافت
شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافت.
نگرانی درباره کاهش ۹۰۰ هزار بشکه ای بزرگترین تولیدکننده نفت اروپا
۲ روز قبل / تولید نفت / قیمت نفت / کاهش تولید نفت / نروژ / اعتصاب
نگرانی درباره کاهش ۹۰۰ هزار بشکه ای بزرگترین تولیدکننده نفت اروپا
اعتصاب کارکنان نروژ می‌تواند تولید نفت و گاز این کشور را روزانه ۹۰۰ هزار بشکه معادل نفت کاهش دهد.
تولید ۹۰۰ هزار بشکه نفت و گاز نروژ در خطر تعطیلی قرار گرفت
۳ روز قبل / تولید نفت نروژ / اعتصاب کارکنان نفتی نروژ
تولید ۹۰۰ هزار بشکه نفت و گاز نروژ در خطر تعطیلی قرار گرفت
انجمن نفت و گاز نروژ اعلام کرد شرکتهای نفتی نروژ در صورت اعتصاب کارکنانشان در هفته آینده، قصد دارند ۲۲ درصد از تولید نفت و گاز کشور معادل ۹۰۰ هزار بشکه در روز نفت را متوقف کنند.
نمایندگان ایلام خواستار استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در این استان شدند
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / ایلام / جنگ تحمیلی / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / نفت / سفر معاون رییس جمهوری به استانهای کرمانشاه و ایلام
نمایندگان ایلام خواستار استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در این استان شدند
ایلام - ایرنا - سارا فلاحی، علی اکبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با حضور نوبخت از عدم استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در ایلام انتقاد کردند و خواستار استقرار این دفتر در استان شدند.
تولید نفت آمریکا به پیک رسید
۴ روز قبل / رشد / شاخص / قیمت نفت / نفت / نفت و گاز
تولید نفت آمریکا به پیک رسید
اقتصاد نیوز : ۱۵۴ مدیر شرکتهای نفت و گاز ماه جاری به بانک فدرال رزرو دالاس گفتند: معتقدند تولید نفت آمریکا به پیک رسیده است.
۵ روز قبل
با تفکر دفاع مقدس توانسته ایم بر دشمنان انقلاب پیروز شویم
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : با تکیه بر تفکر دفاع مقدس توانسته ایم بر توطئه های متعدد دشمنان انقلاب اسلامی پیروز شویم و استقلال سیاسی و اقتصادی مان را حفظ کنیم .قباد ناصری که به مناسبت آغاز چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس با همراهی مدیران و روسای ستادی در پایگاه مقاومت شهید تندگویان این شرکت حضور یافته بود ، هفته دفاع مقدس را به ارکان و اعضای این پایگاه تبریک گفت و از رشادت و پایمردی رزمندگان در دفاع از کیان انقلاب و حفظ تمامیت ارضی کشورمان تقدیر کرد .وی طی سخنانی با اشاره به اینکه در تجاوز دشمن بعثی به خاک کشورمان یک دفاع منسجم با همکاری همه قوای نظامی و غیرنظامی شکل گرفت اظهار داشت : اگر آن رشادت ها و پایمردی رزمندگان نیروهای مسلح کشورمان در دفاع از تمامیت …
۵ روز قبل / خاورمیانه / رشد / شاخص / مخابرات / نفت و گاز
ورود شاخص بورس به فاز صعودی
شاخص کل در بازار بورس دیروز ۳۰ هزار و ۲۷۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحد رسید.
هند ذخایر سوخت استراتژیک خود را با نفت ارزان پر کرده است
۵ روز قبل / قیمت نفت / نفت خام / نفت
هند ذخایر سوخت استراتژیک خود را با نفت ارزان پر کرده است
وزارت نفت و گاز هند اعلام کرد که هند با بهره‌جویی از سقوط قیمت نفت خام در ابتدای امسال ذخایر نفت استراتژیک خود را با نفت ۱۹ دلاری پر کرده تا با این کار نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند
خدمات حفاری شیل تا ۲۰۲۵ به سطح پیش از کرونا نمی‌رسد
۵ روز قبل
خدمات حفاری شیل تا ۲۰۲۵ به سطح پیش از کرونا نمی‌رسد
ریستاد انرژی اعلام کرد که خدمات حفاری برای برداشت نفت و گاز از ذخایر شیل تا سال ۲۰۲۵ به سطح پیش از کرونا نمی‌رسد.
۵ روز قبل
افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها
عضو هیات مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان بیان کرد:در حال حاضر p/e نماد‌ شرکت های پالایشی‌ و پتروشیمی‌ها در بورس به نسبت به سایر نماد‌ها افزایش یافته است.
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
۵ روز قبل / گاز / شرکت ملی گاز / صادرکنندگان گاز / پارس جنوبی
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از تحقق ۹۹ درصدی برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی بر اساس برنامه تکلیفی وزارت نفت خبر داد.
تحویل بیش از ۳۰۰ واحد توربین گازی و بخار نیروگاهی به بازار
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / توربین گازی / بازار / دانش بنیان
تحویل بیش از ۳۰۰ واحد توربین گازی و بخار نیروگاهی به بازار
با تلاش یکی از شرکتهای دانش‌بنیان توربین‌های گازی بومی‌سازی شده و در اختیار صنایع نیروگاهی نفت و گاز قرار گرفت، ضمن آنکه دانش فنی طراحی و ساخت قطعات توربین و فناوری ساخت ماشین‌آلات پیشرفته تولید در اختیار این شرکت قرار دارد.
تخم‌مرغ و بزرگ‌ترین کشف نفتی!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / اکتشاف نفت / منابع انرژی / اقتصاد ایران / تورم
تخم‌مرغ و بزرگ‌ترین کشف نفتی!
یک تحلیلگر حوزه انرژی ‌می‌گوید: ایران کشور ثروتمندی است. این استراتژی هم درست است که اقتصادش نباید «متکی بر نفت» باشد بلکه باید «مبتنی بر نفت»، اقتصاد را غیرنفتی اداره کرد. منتها نه به شکلی که دغدغه تخم‌مرغ و کره و فلان و فلان، مساله روزش باشد! ما وقتی از داشتن منابع بزرگ نفت و گاز خوشحال می‌شویم که تبدیل به ثروت شده باشد و این ثروت، آبادانی کشور و رفاه مردم را در پی داشته باشد.
ضرورت راه‌ اندازی دفتر نفت و گاز غرب در ایلام
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
ضرورت راه‌ اندازی دفتر نفت و گاز غرب در ایلام
ایلام- بسطامی، نماینده مردم ایلام در مجلس برضرورت راه‌ اندازی دفتر نفت و گاز غرب در ایلام تاکید کرد و گفت: این استان دارای بیشترین میزان تولید نفت و گاز در غرب کشور است.
شرکت شل تا ۴۰ درصد از هزینه های خود را کم می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
شرکت شل تا ۴۰ درصد از هزینه های خود را کم می‌کند
شرکت شل به دنبال کاهش هزینه ها در بخش بزرگ اکتشاف و تولید است و قصد دارد از طریق کاهش هزینه عملیات ها و پایین آوردن هزینه های سرمایه ای در پروژه های اکتشاف و تولید نفت و گاز ،۳۰ تا ۴۰ درصد از هزینه های خود را کم کند.
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / قیمت نفت / مرغ و تخم مرغ
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
رضا زندی در اعتماد نوشت:وقتی خبر سراسری ساعت 21 شبکه یک سیما، اخبار مربوط به «کسب مقام نخست اکتشاف منابع نفت و گاز در سال 2019 توسط شرکت ملی نفت ایران» و بررسی «وضعیت نابسامان بازار تخم‌مرغ» را پخش می‌کرد، حیرت، افسوس و غصه، احساس درهم تنیده‌ای بود که قلبم را می‌فشرد. کشور این همه منابع ارزشمند داشته باشد و یک روز دغدغه تخم‌مرغ داشته باشد، روز دیگر کره یا لبنیات و یک روز خودرو و...؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
پیوند نفت و دانشگاه
یخ‌های رابطه میان نفت و دانشگاه در ایران در حال آب شدن است و امید می‌رود، صنعت نفت و جامعه دانشگاهی ایران با ریل‌گذاری مناسبی که ایجاد شده، زمینه رشد و توسعه فنی و علمی متقابل یکدیگر را فراهم کنند. حضور دانشگاه‌ها در طرح‌های مطالعاتی صنعت نفت به ویژه در حوزه راهبردی افزایش ضریب برداشت از میادین نفت و گاز کشور، مقدمه و در عین حال سازوکار اصولی برای پیوند میان نفت و دانشگاه است که زمینه آن در چند سال اخیر فراهم شده است. در حال حاضر 50 درصد ذخایر نفت و 40 درصد ذخایر قابل برداشت گاز ایران تحت مطالعه و پژوهش 13 دانشگاه و مرکز پژوهشی مطرح کشور قرار دارد که امری بی‌سابقه در تاریخ صنعت نفت و تاریخ دانشگاه‌ها در ایران است.  یکی از خلأها و آفت‌های بزرگ توسعه …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بکارگیری 12 دستگاه حفاری در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.مهندس سید عبداله موسوی با گرامیداشت فرا رسیدن چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در این باره گفت: تاکنون سه دکل حفاری 35 ، 81 و 48 فتح در میدان نفت شهر و دستگاه 27 فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.وی با بیان اینکه این پروژه ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشند، افزود: مجموع متراژ حفاری در این زمینه تا به امروز افزون بر شش هزار و 700 متر به ثبت رسیده است.موسوی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب EPD/EPC اجرا می شود در میدان گچساران پنج حلقه …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
حکمرانی نفت و گاز باید بازنگری شود
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، جزئیات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها درباره حکمرانی نفت و گاز را تشریح کرد.بابک نگاهداری در تشریح جزئیات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس که صبح روز دوشنبه ۳۱ شهریور از ساعت ۶ تا ۸ در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه اولویت‌های پیشنهادی کمیسیون انرژی مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.وی در توضیح اولویت‌های کمیسیون انرژی، از طرح و بررسی موضوعات تقنینی و نظارتی مرتبط با حوزه خام فروشی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، اصلاح الگوی مصرف و بهینه‌سازی مصرف انرژی، تولید و طرح‌های توسعه‌ای عرضه انرژی با ملاحظه بهره‌وری، توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا، حکمرانی، اصلاح ساختار و مدیریت دارایی‌ها …
زنگنه:برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
زنگنه:برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم
وزیر نفت درباره شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت گازوئیل، اظهار داشت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم. به گزارش توسعه ایرانی، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه امضاء 13 قرارداد افزایش ضریب بازیافت با دانشگاه‌ها، در جمع خبرنگاران درباره شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت گازوئیل اظهار داشت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم. وی در ادامه با اشاره به قرارادهای امروز گفت: این افتخار را داشتیم که 13 قرارداد با مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها امضاء کردیم که موضوع آن افزایش بازیافت از میادین نفت و گاز بود.
ارتباط مستقیم معیشت مردم با حکمرانی نفت و گاز در اقتصاد کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
ارتباط مستقیم معیشت مردم با حکمرانی نفت و گاز در اقتصاد کشور
عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس، بر استفاده بهینه از نفت و گاز به منظور ایجاد اشتغال و حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرد.
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت نفت / دانشگاه آزاد / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
13 قرارداد کلان پژوهشی ازدیاد برداشت نفت و گاز در مجموع به ارزش 35 میلیون یورو و 716 میلیارد تومان، با حضور وزیر نفت میان شرکت ملی نفت ایران و 13 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور امضا شد.
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با احتساب ۹ قرارداد نخست طرح مطالعات پژوهشی ازدیاد برداشت میادین نفتی که پیش‌تر امضا شده بود و ۱۳ قراردادی که در همین راستا امروز امضا شد، در مجموع مطالعات فناورانه ۲۰ میدان نفتی و ۲ میدان گازی کشور به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سپرده شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ذخایر نفتی
مطالعه نیمی از ذخایر هیدروکربوری کشور به دانشگاه‌ها سپرده شد
معاون توسعه و مهندسی وزارت نفت گفت: با امضای قراردادهای کلان پژوهشی در حوزه ازدیاد برداشت نفت و گاز، مطالعه حدود نیمی از ذخایر هیدروکربوری کشور به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور سپرده شده که نماد عینی تحقق پیوند صنعت و دانشگاه در وزارت نفت است.
تکلیف ما با موضوع نفت و گاز هنوز روشن نیست
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تکلیف ما با موضوع نفت و گاز هنوز روشن نیست
رئیس مجلس گفت: در مجموعه حکمرانی کشور، تکلیف ما با موضوع نفت و گاز هنوز روشن نیست. حداکثر نگاه ما به نفت و گاز در عمل فقط به عنوان یک منبع درآمد است.
امضای ۱۳ قرارداد برای ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بیژن نامدار زنگنه / قرارداد نفتی / نفت
امضای ۱۳ قرارداد برای ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز
ایرنا - تهران - قرارداد پژوهشی افزایش بازیافت ۱۳ میدان نفتی و گازی با دانشگاه‌های منتخب کشور روز دوشنبه با حضور «بیژن زنگنه» وزیر نفت به امضا رسید.این قراردادها شامل ۱۱ میدان نفتی و ۲ میدان گازی است که در مجموع مبلغ این قراردادها ۳۵ میلیون یورو و ۷۱۶ میلیارد تومان خواهد بود.
پاسخ نیازهای صنعت دریایی از سوی دانش‌بنیان‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / شناور / صنعت دریایی / شرکت‌های دانش‌بنیان
پاسخ نیازهای صنعت دریایی از سوی دانش‌بنیان‌ها
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان بنا بر نیاز صنایع دریایی علاوه بر ارائه خدمات مهندسی ساخت برای انواع کشتی‌ها، تاسیسات فـراساحلی نفت و گاز، بنـدرسازی قادر به ساخت سکوهای متحرک حفاری دریایی و همچنین ساخت و تعمیر انواع شناورها از جمله کشتی‌های نفتکش، حمل کالا و ماهیگیری، یدک‌کش و لندینگ کرافت هستند.
افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی با بهره گیری از فناوری های جدید
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / میادین نفتی
افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی با بهره گیری از فناوری های جدید
وزیر نفت گفت: توسعه فناوری در بالادست نفت اهمیت ویژه‌ای دارد و مهمترین بخش آن افزایش ضریب بازیافت میادین نفت و گاز است.
بررسی اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس با حضور "قالیباف" و رؤسای کمیسیون‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مجلس
بررسی اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس با حضور "قالیباف" و رؤسای کمیسیون‌ها
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، جزئیات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها درباره حکمرانی نفت و گاز را تشریح کرد.
استفاده حداکثری از توان دانشگاه ها برای افزایش تولید نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / صنعت نفت / شرکت ملی نفت
استفاده حداکثری از توان دانشگاه ها برای افزایش تولید نفت و گاز
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: استفاده حداکثری از توان علمی دانشگاه ها برای افزایش تولید و ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز مورد توجه قرار گرفت.
قالیباف:برای اصلاح ساختار بودجه نیاز به تحول در حوزه نفت و گاز داریم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مجلس
قالیباف:برای اصلاح ساختار بودجه نیاز به تحول در حوزه نفت و گاز داریم
رئیس مجلس گفت:برای اصلاح ساختار بودجه نیاز به تحول در حوزه نفت و گاز داریم.
سود هر سهم «تاپیکو» ۱۱۹ درصد افزایشی شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
سود هر سهم «تاپیکو» ۱۱۹ درصد افزایشی شد
شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۵ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۶ اعلام شده بود، از افزایش ۱۱۹ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
باید از کسانی که ۲۳ برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه بگیریم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / محمد باقر قالیباف / نفت و گاز / مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهشهای مجلس
باید از کسانی که ۲۳ برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه بگیریم
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از کسانی که ۲۳ برابر از دیگران نیز انرژی مصرف می‌کنند، هزینه آن را هم بگیریم.
باید جایگاه نفت و گاز در حکمرانی را به درستی مشخص کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
باید جایگاه نفت و گاز در حکمرانی را به درستی مشخص کنیم
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از کسانی که ۲۳ برابر از دیگران نیز انرژی مصرف می‌کنند، هزینه آن را هم بگیریم.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
«ماشه» روانی روی سر اقتصاد ایرانی
کیمیا نجفیاخیرا حواشی فعال شدن مکانیسم ماشه تیتر رسانه‌ها را به خود اختصاص داده است. ماجرا از آنجا شروع شد که در مذاکرات وین، آمریکا موفق شد بندی را در توافق نهایی بگنجاند که امکان بازگرداندن تمامی تحریم‌ها در صورت تخطی ایران از اجرای تعهدات را فراهم می‌کرد. ۳۰ مردادماه وزارت خارجه آمریکا با ارسال نامه‌ای رسمی به اطلاع شورای امنیت رساند که قصد دارد «مکانیسم ماشه» را درباره پرونده هسته‌ای ایران و برجام فعال کند. بر اساس این نامه آمریکا رسما اعلام کرد که ۳۰ شهریور مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کند. حال مهم‌ترین پرسش این است که در صورت عملی شدن این تصمیم چه بر سر اقتصاد ایران خواهد آمد؟اقدام تازه ایالات متحده آمریکا که به منظور بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران انجام می‌شود، با اما …
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دانشگاه شهید چمران اهواز / بیژن نامدار زنگنه / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه شیراز / دانشگاه صنعتی اصفهان / دانشگاه صنعتی شریف / دانشگاه صنعتی اصفهان / نفت / دانشگاه فردوسی مشهد / دانشگاه علم و صنعت
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
تهران- ایرنا- امضای مرحله دوم واگذاری طرح‌های کلان در حوزه ازدیاد برداشت به ارزش ۷۱۶میلیارد تومان و ۳۵ میلیارد یورو با ۱۳دانشگاه‌ برای مطالعه‌ در ۱۳ میدان نفتی فردا با حضور وزرای نفت و علوم انجام می‌شود.
سرخط فارس|توانمندی بی‌نظیر ایران در حوزه انرژی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سرخط فارس|توانمندی بی‌نظیر ایران در حوزه انرژی
تا پیش از انقلاب اسلامی تنها 25 قرارداد برای اکتشاف و بهره‌برداری از منابع نفت و گاز ایران به امضا رسید.
انعقاد تفاهمنامه همکاری میان بانک ملت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بانک مرکزی / بانک ملت / پتروشیمی / خلیج فارس / نفت و گاز
انعقاد تفاهمنامه همکاری میان بانک ملت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس
بانک ملت و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف ارتقای سطح همکاری ها، تفاهمنامه امضا کردند.
مالیات شرکت های بزرگ نفتی باید در ایلام پرداخت شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مالیات شرکت های بزرگ نفتی باید در ایلام پرداخت شود
ایلام- استاندار ایلام با اشاره به فعالیت های شرکت های بزرگ نفت و گاز در استان، گفت: مالیات شرکت های بزرگ نفتی باید در استان ایلام پرداخت شود.
رتبه اول اکتشاف
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
رتبه اول اکتشاف
ایران از اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹، سهم ۲۵ درصدی داشت.
فشار ترامپ بر لبنان برای مذاکرات مستقیم با اسرائیل قبل از انتخابات / ترامپ می خواهد لبنان و اسرائیل منطقه‌ موردمناقشه آب را بین خود تقسیم کنند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
فشار ترامپ بر لبنان برای مذاکرات مستقیم با اسرائیل قبل از انتخابات / ترامپ می خواهد لبنان و اسرائیل منطقه‌ موردمناقشه آب را بین خود تقسیم کنند
به نظر می‌رسد واشنگتن و تل آویو امید زیادی به میدان لبنان دارند، نه تنها در مورد تشکیل دولت جدیدی که به نفع دشمن گام بردارد، بلکه در خصوص بهره برداری از نفت و گاز لبنان، که اسرائیل مدعی داشتن حقی در آنهاست. امیدواری آمریکا و اسرائیل به حدی رسیده است که هر دو این اعتقاد مشترک را دارند که شروع مذاکرات مستقیم، تا قبل از انتخابات آمریکا، ممکن است.
افزایش ورشکستگی در میان شرکت های نفتی آمریکا با نفت ۴۰ دلاری
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
افزایش ورشکستگی در میان شرکت های نفتی آمریکا با نفت ۴۰ دلاری
ریستاد انرژی اعلام کرد اگر قیمت نفت آمریکا در همین سطح فعلی یعنی حدود ۴۰ دلار در هر بشکه باقی بماند، تعداد شرکتهای نفت و گازی که انتظار ورشکستگی آنها وجود دارد تا پایان ۲۰۲۲ به ۱۹۰ شرکت خواهد رسید.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کسب عنوان پایگاه برتر توسط بسیج شرکت کارون در جشنواره استانی مالک اشتر
پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در دهمین جشنواره استانی مالک اشتر به عنوان پایگاه برتر سپاه استان خوزستان شناخته شد.دهمین جشنواره استانی مالک اشتر ویژه تقدیر از عملکرد سال 98 رده های سپاه حضرت ولی عصر (عج) با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان، فرماندهان، مدیران و مسئولین رده های سپاه و بسیج استان خوزستان سه شنبه 25 شهریور در سالن امام خامنه ای مجموعه والفجر سپاه اهواز برگزار گردید. پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در این جشنواره به عنوان موفق ترین پایگاه قشری بسیج کارمندی در سطح سپاه ولی عصر استان خوزستان شناخته شد و از فتح اله گشتاسبی فرمانده این پایگاه با لوح تقدیر تجلیل شد. بر اساس این گزارش ، پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
در جشنواره استانی مالک اشتر
پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در دهمین جشنواره استانی مالک اشتر به عنوان پایگاه برتر سپاه استان خوزستان شناخته شد.دهمین جشنواره استانی مالک اشتر ویژه تقدیر از عملکرد سال 98 رده های سپاه حضرت ولی عصر (عج) با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان، فرماندهان، مدیران و مسئولین رده های سپاه و بسیج استان خوزستان سه شنبه 25 شهریور در سالن امام خامنه ای مجموعه والفجر سپاه اهواز برگزار گردید. پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در این جشنواره به عنوان موفق ترین پایگاه قشری بسیج کارمندی در سطح سپاه ولی عصر استان خوزستان شناخته شد و از فتح اله گشتاسبی فرمانده این پایگاه با لوح تقدیر تجلیل شد. بر اساس این گزارش ، پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
وضعیت جنگی در مدیترانه شرقی
رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید آماده دیدار با رهبر یونان است تا بن‌بست ایجاد شده بر سر اکتشاف انرژی در آب‌های مورد مناقشه در مدیترانه شرقی را حل و فصل کند. جست و جو برای نفت و گاز در این منطقه مناقشه‌ای برانگیخته که باعث شده دو عضو ناتو به رقابت هوایی و دریایی در آب‌های استراتژیک میان قبرس و جزیره یونانی کرت دست بزنند. به گزارش الجزیره، اردوغان در جمع خبرنگاران در استانبول گفت: «می‌تواند احتمال دیداری با نخست‌وزیر یونان مطرح باشد. در بحث‌های ما اساسا چه چیز مهم است و در چه چارچوبی باید باشد.» مشاجره میان دو کشور بر سر نفت و گاز در جزایر مورد مناقشه دو کشور آغاز شد. یونان و ترکیه هر یک مدعی حاکمیت بر آب‌های مورد مناقشه هستند. روز جمعه همچنین وزارت خارجه ترکیه، مبادرت به احضار سفیر یونان …
شرکت ملی نفت ایران: کسب جایگاه نخست در اکتشاف نفت و گاز در شرایطی نابرابر
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
شرکت ملی نفت ایران: کسب جایگاه نخست در اکتشاف نفت و گاز در شرایطی نابرابر
سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران امروز (شنبه، ۲۹ شهریورماه) در یک نشست خبری به مرور گزارش اخیر مؤسسه وودمکنزی از آمار اکتشاف‌های نفت و گاز جهان و تشریح موفقیت ایران در این حوزه پرداخت و گفت: شرکت ملی نفت ایران توانست با وجود رویارویی با تحریم‌های ظالمانه و در شرایطی کاملاً نابرابر، رتبه نخست جهان را از نظر میزان کشف ذخایر هیدروکربوری قابل استحصال به خود اختصاص دهد.
سهم ۲۵ درصدی ایران از اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / وزارت نفت / نفت خام / نفت / اکتشاف نفت
سهم ۲۵ درصدی ایران از اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹
«صالح هندی» امروز شنبه در نشست خبری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،‌ با اشاره به اینکه ایران در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۴.۹۷ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال کشف کرده است، گفت: این عدد معادل ۲۵ درصد اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ است.
ایران رتبه نخست جهان در اکتشاف نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ایران رتبه نخست جهان در اکتشاف نفت و گاز
هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: در رتبه بندی مخازن نفت و گاز کشف شده در سال ۲۰۱۹، رتبه نخست جهان در کشف بزرگترین مخازن نفت و گاز با کشف ۵ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال به ایران تعلق گرفت.
برترین تولید کنندگان لوله درزدار
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / پوشش / ساخت و ساز / سیاه و سفید / فولاد / نفت و گاز
برترین تولید کنندگان لوله درزدار
لوله درزدار و بدون درز در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی دارند. با توجه به نیاز روزافزون جامعه به ساخت و ساز و در ادامه لزوم استفاده از لوله های مختلف برای تجهیز آن ها، کارخانجات تولید لوله و پروفیل در کشور احداث و توسعه یافتند.
توصیه های امنیتی رئیس ستادکل نیروهای مسلح درباره زیرساخت های نفت و گاز کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سرلشکر محمد حسین باقری / پدافند غیرعامل / وزارت نفت
توصیه های امنیتی رئیس ستادکل نیروهای مسلح درباره زیرساخت های نفت و گاز کشور
نظام عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
از شرق فرات تا شرق مدیترانه محورهای درگیری و مصالحه
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / دریای مدیترانه / ایران / ترکیه / روسیه / امریکا / عراق / سوریه / اسرائیل
از شرق فرات تا شرق مدیترانه محورهای درگیری و مصالحه
بازیگران فعال این کشمکش: ترکیه، ایران، سوریه و عراق و بازیگران حامی: آمریکا، روسیه، فرانسه، اسرائیل، یونان و قبرس هستند. محور این درگیری نفت و گاز است که درگیری های دیگر اقتصادی و سیاسی با آن درهم می آمیزد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کشف ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال در دل میدان نفتی نفت شهر
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این ژنراتور انگلیسی با سازه هفت تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی برابر با ۱۹۵۸میلادی است که توسط کارکنان نفت و گاز غرب در زمین های اطراف چاه شماره ۱۱ در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر کشف شده و به موزه صنعت نفت غرب منتقل شد.بر اساس این گزارش، ژنراتور در سال ۱۹۵۸ میلادی به سفارش شرکت ملی نفت ایران جهت تامین برق پالایشگاه نفت شهر در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر نصب شده که محرک آن از نوع انرژی بخار آب خشک بوده است. تاریخچه پایان کار آن مشخص نیست ولی احتمالا به علت خرابی …
شرکت شل اکتشاف نفت و گاز در آلاسکا را آغاز می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
شرکت شل اکتشاف نفت و گاز در آلاسکا را آغاز می‌کند
شرکت شل قصد دارد اکتشاف نفت و گاز در آبهای آلاسکا را برای اولین بار از 2015 از سر بگیرد.
باید به بازار ال‌ان‌جی ورود کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
باید به بازار ال‌ان‌جی ورود کنیم
امروز مطالبی همچون دولت بدهی خود به نیروگاه‌داران را به موقع پرداخت کند / ایران و کسب مدال طلای جهانی در اکتشاف نفت و گاز / خنک کردن پایگاههای داده با انتقال به زیر آب دریا جواب داد / باید به بازار ال‌ان‌جی ورود کنیم ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
از سرزمینهای شمالی؛ اقتصاد آذربایجان در تلاش برای رهایی از نفت با نفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
از سرزمینهای شمالی؛ اقتصاد آذربایجان در تلاش برای رهایی از نفت با نفت؟
بر اساس گزارش ترند، اگرچه دولت جمهوری آذربایجان تنوع بخشی در بخش های اقتصادی و تقویت بخش غیرنفتی را به عنوان اولویت های اصلی در استراتژی توسعه برای سال جاری قرار داده، اما بسیاری از سرمایه گذاری های این کشور هنوز از تداوم سلطه نفت و گاز در اقتصاد کشور خبر می دهند.
گزارش نیمروزی از آخرین تحولات بازارهای جهانی؛ سقوط دلار، صعود نفت و طلا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / کاهش نرخ بهره / کاهش قیمت دلار / قیمت نفت خام / قیمت بیت کوین / فدرال رزرو آمریکا / نمودار اونس طلا / نمودار شاخص دلار / نمودار اونس نفره / افزایش طلا
گزارش نیمروزی از آخرین تحولات بازارهای جهانی؛ سقوط دلار، صعود نفت و طلا
اقتصادنیوز : قیمت نفت در روز چهارشنبه‌ برای دومین روز متوالی بیش از ۲ درصد افزایش یافت. بر اثر طوفان در ایالات متحده تولیدات نفت و گاز دریایی در این کشور متوقف شده و در نهایت گزارش صنعتی نشان داد که از ذخایر نفت خام ایالات متحده کاسته شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
قیمت نفت برنت به بالای۴۰دلار بازگشت
قیمت نفت خام در معاملات امروز در حالی جهش روز گذشته خود را ادامه داد که طوفان «سالی» تولید نفت و گاز دریایی آمریکا را مختل کرده است.
طوفان نفت را گران کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / قیمت نفت / تعطیلی تولید نفت خلیج مکزیکو / کاهش ذخایر نفت آمریکا
طوفان نفت را گران کرد
بهای معاملات نفت روز چهارشنبه در پی مختل شدن تولید نفت و گاز فراساحلی آمریکا بر اثر وقوع طوفان سالی و آمار کاهش ذخایر نفت آمریکا، افزایش یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •