سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
نهاده‌های دام و طیور
دنیای اقتصاد / ۲۴ ساعت قبل / اقتصادی
واردات ۱۲ میلیون تنی نهاده‌های دامی
در ۱۰ ماه سال‌جاری ۱۱ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۵۴۰ تن نهاده‌های دام و طیور به ارزش ۳ میلیارد و ۲۷۴ میلیون و ۷۲۰ دلار وارد کشور شد. به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، میزان واردات نهاده‌های دام و طیور در ۱۰ ماه سال ۹۷ بیش از ۱۰ میلیون و ۱۷۵ هزار تن و به ارزش ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون و ۴۸۰ هزار دلار بوده است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
اخبار
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور از ارسال نامه‌ای به رییس قوه مجریه به منظور تامین ارز مورد نیاز واردات خبرداد.
  ارز  استفاده از ظرفیت  جنگ  دولت  واردات
رشد ۲۲ درصدی واردات نهاده‌های دام و طیور به ایران
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
رشد ۲۲ درصدی واردات نهاده‌های دام و طیور به ایران
ارزش واردات نهاده‌های دام و طیور ایران در ۹ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل با رشد ۲۲ درصدی به بیش از ۲ میلیارد و ۷۵۸ میلیون دلار رسید.
  نهاده های دامی  ذرت دامی  دام و طیور
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
عامل افزایش قیمت تمام شده نهاده‌های دامی چیست؟
مشاور اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: با توجه به تعطیلات سال نو میلادی انتظار می‌رود از اوایل ماه ژانویه ۲۰۲۰ بازار غلات منطقه دریای خزر بخشی از رونق خود را از دست داده
  افزایش قیمت  ایران  تعطیلات  دریای خزر  سال نو
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
قیمت خوراک دام و طیور کاهش یافت
دبیر اتحادیه وارد‌کنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: به‌دلیل وفور و عرضه بیش از نیازخوراک دام و طیور در بازار قیمت برخی از نهاده‌های دام و طیور در روزهای اخیر کاهش یافته است. کورش سیامک، دبیر اتحادیه وارد‌کنندگان نهاده‌های دام و طیور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: فراوانی نهاده‌های دام و طیور در اقصی نقاط کشور وجود دارد و شاهد انباشتگی بیش از حد ذخایر شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی و وفور عرضه این محصول هستیم. وی افزود: به‌دلیل وفور و عرضه بیش از نیاز بازار حتی قیمت برخی از نهاده‌های دام و طیور در روزهای اخیر کاهش یافته است.دبیر اتحادیه وارد‌کنندگان نهاده‌های دام و طیور ادامه داد: با توجه به اهتمام جدی بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین ارز موردنیاز وارد‌کنندگان، این امر موجب …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ...
شایعه فروش گندم به جای خوراک دام چقدر صحت دارد؟
در سال جاری علی‏رغم بهبود در پرداخت مطالبات گندمکاران و قیمت قابل قبول، تحویل گندم به مراکز خرید دولت در برخی مناطق به شکل چشمگیری کاهش یافته است. چند دلیل برای کاهش تحویل گندم به دولت عنوان می‌شود یکی از دلایل مطرح شده فروش گندم برای مصرف خوراک دام در پی گرانی نهاده‌های دامی است. اما این شایعه چقدر صحت دارد؟ در صورت صحت موضوع گندم با چه قیمتی به دست دامدارن می‌رسد و سوال آخر اینکه آیا اساسا امکان مصرف گندم برای خوراک دام و طیور وجود دارد؟به گزارش ایلنا؛ حدود 80 درصد نهاده‌های دامی مورد استفاده در کشور وارداتی هستند با افزایش نرخ دلار قیمت این نهاده‌ها نیز افزایش پیدا کرد. با افزایش قیمت نهاده‌ها بحث جایگزینی نهاده‌های دامی وارداتی با تولیدات داخلی بیش از گذشته داغ شد. در این میان گندم به عنوان …
فعالیت رسمی انجمن توزیع کنندگان نهاده‌های دام وطیور آغاز شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / اقتصادی
فعالیت رسمی انجمن توزیع کنندگان نهاده‌های دام وطیور آغاز شد
فعالیت رسمی انجمن توزیع کنندگان عمده نهادهای دام و طیور و آبزیان با برگزاری انتخابات هیئت مدیره آغاز شد.
  عباس علی آبادی  اقتصاد مقاومتی  سازمان مرکزی تعاون روستایی  نهاده های دامی
سرنوشت نهاده‌های خوراک دام و ارز به هم گره خورده؟
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / اقتصادی
سرنوشت نهاده‌های خوراک دام و ارز به هم گره خورده؟
مدیرعامل شرکت تعاونی تامین نیاز کارخانه‌های خوراک دام طیور و آبزیان مازندران گفت: تامین نهاده‌های خوراک دام و طیور درصدر مشکلات این واحدهای تولیدی در مازندران قرار …
گزارش وزارت جهاد کشاورزی از تخلفات برخی واردکنندگان نهاده‎های دامی +سند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اقتصادی
گزارش وزارت جهاد کشاورزی از تخلفات برخی واردکنندگان نهاده‎های دامی +سند
مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی با اشاره به بروز تخلفاتی در توزیع نهاده های دام و طیور دولتی گفت: هرگونه جابجایی بار(نهاده ها) بدون ثبت و اعلام قبلی به معنی اختفا و احتکار محموله تلقی می شود و از طریق مراجع ذیربط پیگیری خواهد شد.
فرارو / ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ / اقتصادی
(تصاویر) واردات خوراک دام در بندر امام خمینی (ره)
وضعیت واردات و تأمین نهاده‌های تولید یا همان خوراک دام و طیور به گونه‌ای است که تخلیه این کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره) آنقدر شدت گرفته که کشتی‌های بسیاری در صف انتظار برای تخلیه قرار دارند.
  خوراک دام  بندر امام خمینی  تصاویر
ویدئو / برنامه کنترل بازار گوشت - بندر امام
ایسنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ / فیلم
ویدئو / برنامه کنترل بازار گوشت - بندر امام
وضعیت واردات و تأمین نهاده‌های تولید یا همان خوراک دام و طیور به گونه‌ای است که تخلیه این کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) آنقدر شدت گرفته که کشتی‌های بسیاری در صف انتظار برای تخلیه قرار دارند و به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام هیچ مشکلی برای تأمین آن تا ماه‌های آینده وجود ندارد و ذخایر کشور در وضعیت مطلوبی هستند. این بخشی از برنامه دولت برای کنترل قیمت گوشت در بازار است که طی هفته‌های اخیر افزایش کم سابقه‌ای پیدا کرده بود.