چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
نوآوری
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا اعلام کرد:
استقبال ۱۰۰ تیم استارتاپی از رویداد صبانو/
۱ ساعت قبل / صندوق بازنشستگی کشوری
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا اعلام کرد: استقبال ۱۰۰ تیم استارتاپی از رویداد صبانو/ "صبانو" نخستین رویداد شتابدهی در حوزه سالمندان
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا از استقبال چشمگیر استارتآپ‌ها و تیم‌های خلاق و نوآور از «رویداد صبانو» به عنوان اولین دوره شتابدهی کسب و کار‌های نوپا در حوزه سالمندی خبر داد.
سهم کنکور در پذیرش دانشجو ۴۰ درصد شد
۲ ساعت قبل
سهم کنکور در پذیرش دانشجو ۴۰ درصد شد
او در ادامه افزود: «کشور در شاخص‌های نوآوری از قبل ضعف و اشکالاتی داشته که خوشبختانه با توجه به تلاش‌هایی که در چند سال اخیر در این زمینه شد، مقداری این شاخص‌ها بهبود یافته است، ولی با اهداف نقشه جامع علمی کشور فاصله دارد، به گونه‌ای که رتبه نوآوری کشور در سال ۹۷ در جایگاه شصت‌وپنجم بود و در سال ۹۸ این رتبه به ۶۱ رسید که چهار رتبه تنزل داشتیم، ولی متأسفانه در سال ۹۹ به رتبه ۶۷ رسیدیم که  وضع بودجه عمومی کشور و شیوع کرونا و مسائل مربوط به آن در این افت بی‌تأثیر نبود.»
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد
۲۰ ساعت قبل / هوش مصنوعی / نوآوری / علی اصغر انصاری / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حکم رئیس این پژوهشگاه منصوب شد.
هشتمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت مجازی شد
۲۰ ساعت قبل / نمایشگاه ایران ساخت / تجهیزات آزمایشگاهی / همه_باهم_علیه_کرونا
هشتمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت مجازی شد
معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از برگزاری مجازی هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و بیست‌ویکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار خبر داد.
خودروسازان همه نقش ها را برای خود قائل هستند/ نفوذ شرکت های دانش بنیان به خودرو سازان فقط تا تامین وثیقه
۲۶ ساعت قبل
خودروسازان همه نقش ها را برای خود قائل هستند/ نفوذ شرکت های دانش بنیان به خودرو سازان فقط تا تامین وثیقه
در دومین جلسه کارگروه تخصصی «مدیریت زیست بوم نوآوری و حمایت از بنگاه‌های دانش‌بنیان و نوآفرین» در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی آینده صنعت خودرو در ایران مورد بررسی قرار گرفت.
کیا، درگیر آرامش
۲۶ ساعت قبل / مهدی مهدوی‌کیا
کیا، درگیر آرامش
«مهدوی‌کیا که معمولاً جز مقابل تیم‌ ملی‌ بحرین کمتر عصبانی شدن را از او دیده بودیم، به قول خودش «درگیر آرامش» است؛ آرامشی که احساس می‌کند در فوتبال ایران ندارد. نگاهی به دو هفته برگزار شده لیگ برتر همین را انگار تأیید می‌کند؛ جایی که توهین و پرخاش و فحاشی و هتاکی صدایش از نوآوری و کار تاکتیکی بلندتر است. این فضا خیلی‌ها را فراری داده، خیلی‌ها با آن قهر کرده‌اند و دیگر حتی دنبالش نمی‌کنند؛ آنهایی که آرامش و احترام را دوست دارند.»
از شرکت‌های
۳۰ ساعت قبل / شرکت / صنعت مد / مد پایدار / نوآوری / خاص بودن / وجدان کاری
از شرکت‌های "مد پایدار" چه می‌دانید؟
پژوهش ما نشان می‌دهد که سه جنبه پایداری وجود دارد که شرکت‌های صنعت تجملات می‌توانند روی آن تمرکز کنند: نوآوری، خاص بودن و وجدان.
۳۶ ساعت قبل
استانداردهای ملی مدیریت نوآوری
مصطفی بغدادی. دبیر تدوین استانداردهای ملی مدیریت نوآوری
سبز بودن، مد جدید می‌شود؟
۳۶ ساعت قبل
سبز بودن، مد جدید می‌شود؟
صنعت مد، فراتر از پوشاک می‌رود. مد یکی از پرنفوذترین صنایع جهان است که از روندها، تصورات و تصویرسازی‌ها به شیوه‌هایی خلاقانه و نوآورانه در تولید و فروش خود بهره می‌برند. اگر صنعت مد، تعیین‌کننده روندهای اجتماعی و پیشگام نوآوری‌ها است، موتور محرک آن را باید صنعت تجملات دانست. طراحی‌های صنعت تجملات به وسیله بقیه صنایع مد مانند پوشاک و لوازم تزئینی تقلید می‌شود. فارغ از تغییر جایگاه اجتماعی بسیاری از افراد در جهان امروز،‌ ثروت نسبی آنها نیز بیش از هر زمان دیگری در تاریخ است. این ثروت شخصی باعث شد ارزش معاملات جهانی این صنعت در سال 2018 به 2/ 1 تریلیون یورو برسد. پوشاک، منسوجات و صنعت کفش به تنهایی 260 میلیارد دلار از این رقم را به خود اختصاص داده بودند و 6 درصد رشد را تجربه کردند.
طرز تهیه پیتزای آلفردو با پنیر پارمسان
۴۰ ساعت قبل / پیتزا آلفردو / پنیر پارمسان / سس آلفردو / خمیر پیتزا / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه پیتزای آلفردو با پنیر پارمسان
پیتزا آلفردو یک نوآوری در پیتزا است و طعم آن مانند پاستا آلفردو است زیرا در آن مانند پاستا از سینه مرغ و سس آلفردو استفاده می‌شود.
مصوبه کمیسیون قضایی درباره نحوه ثبت اختراعات صنعتی
۴۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / نوآوری / کمیسیون قضایی / سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس / اختراع
مصوبه کمیسیون قضایی درباره نحوه ثبت اختراعات صنعتی
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: با مصوبه کمیسیون قضایی مخترعین در حوزه صنعتی باید اختراع خود را در مرکز ثبت اختراعات به ثبت برسانند و پس از انجام بررسی‌ها در صورتی که نوآوری در حوزه مورد نظر صورت گرفته باشد اختراع به نام شخص درخواست‌دهنده به ثبت می‌رسد.
تغییر آیکون اپلیکیشن گوگل فاش شد
۴۳ ساعت قبل / گوگل / اپلیکیشن / نوآوری
تغییر آیکون اپلیکیشن گوگل فاش شد
یکی از کاربران وب سایت ردیت متوجه تغییر نام و آیکون یکی از اپلیکیشن های گوگل به نام «فون» شده است.
زنان صاحب ایده فناورانه در مصرف بهینه انرژی فراخوانده شدند
۴۵ ساعت قبل / صندوق نوآوری و شکوفایی / مصرف بهینه برق / فناوری / نوآوری
زنان صاحب ایده فناورانه در مصرف بهینه انرژی فراخوانده شدند
تهران- ایرنا- زنان و دیگر صاحبان ایده‌های فناورانه موثر در مدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی در فراخوانی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی دعوت شدند.
آلمان صاحب قطار هیدروژنی می شود
۴۶ ساعت قبل / قطار / صرفه جویی در مصرف سوخت / آلمان / نوآوری / سوخت زیست محیطی
آلمان صاحب قطار هیدروژنی می شود
قرار است طی یک طرح آزمایشی قطار هیدروژنی در راه آهن آلمان آزمایش شود.
چرا رتبه ایران در نوآوری افت کرد/ رتبه ایران در نوآوری مرهون «ای س تی» نیست
۲ روز قبل / نوآوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / دانشگاه شهید بهشتی / ایران / کیارش فرتاش
چرا رتبه ایران در نوآوری افت کرد/ رتبه ایران در نوآوری مرهون «ای س تی» نیست
یک مقام مسئول در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شاخص های نظام رتبه بندی نوآوری کشورها را اعلام و دلایل افت رتبه ایران در این رتبه بندی را تشریح کرد.
چگونه در شرایط کرونا کسب و کارها را توسعه دهیم؟
۲ روز قبل / کسب و کارهای فناورانه / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشگاه شهید بهشتی
چگونه در شرایط کرونا کسب و کارها را توسعه دهیم؟
مدیر مرکز فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری لایو وبینارهایی در زمینه نحوه توسعه کسب و کارها و جذب سرمایه در شرایط شیوع کرونا خبر داد.
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / تعاونی
تشکیل تعاونی، از شیوه‌های موفق ایجاد شغل است
رئیس مرکز نوآوری توسعه تعاون دانشگاه کردستان، با بیان اینکه تعاونی به معنای اجتماع، همکاری و هم‌اندیشی یکی از شیوه‌های بسیار مهم کارآفرینی است عنوان کرد که به دلیل حضور حداقل ۷ نفر برای ایجاد یک تعاونی، فرصت شغلی با کمترین آورده سرمایه به وجود می‌آید.
۲ روز قبل
اگر در رسیدن به اهداف انقلاب کوتاهی‌ شده باید نواقص را رفع کنیم
معاون اول قوه قضائیه گفت: چنانچه در رسیدن به اهداف متعالی انقلاب کوتاهی‌هایی وجود داشته باید به سرعت با آسیب شناسی‌های متقن در صدد رفع آن نواقص گام برداریم.به گزارش ایسنا، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: مراسم تودیع و معارفه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضاییه امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با دعوت از تعداد محدودی از مقامات و مسئولان دستگاه قضایی، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه برگزار شد.در این مراسم با تقدیر از اقدامات و زحمات ارزشمند دکتر محمدباقر ذوالقدر در زمان تصدی معاونت مزبور، دکتر سید محمد صاحبکار به عنوان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضائیه معارفه گردید.دکتر سید محمد صاحبکار با حکم آیت الله رئیسی به عنوان معاون راهبردی قوه قضائیه …
حمایت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاوزی از تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های زایشی
۲ روز قبل / پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
حمایت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاوزی از تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های زایشی
قائم مقام نوآوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از آمادگی و برنامه‌ریزی پژوهشگاه برای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی محققان پژوهشگاه در قالب شرکت‌های اسپین‌آف ( spin-off) و همکاری شتابدهنده‌های تخصصی خبر داد.
حمایت ۷۰ درصدی از دانش بنیان‌ها برای شرکت در کارگاه‌های کنفرانس مدیریت فناوری
۲ روز قبل / کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری / صندوق نوآوری و شکوفایی
حمایت ۷۰ درصدی از دانش بنیان‌ها برای شرکت در کارگاه‌های کنفرانس مدیریت فناوری
کنفرانس ملی مدیریت فناوری و نوآوری، به صورت آنلاین در روزهای ۱۲ و ۱۳ آذر ماه برگزار خواهد شد و صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان علاقمند به حضور در کارگاه‌های آموزشی این کنفرانس تا سقف ۷۰ درصد حمایت می‌کند. 
موفقیت شرکت دانش بنیان ایرانی در تولید ابزارهای تعمیر و نگهداری چاه‌های نفت
۲ روز قبل / شرکت های دانش بنیان / صندوق نوآوری و شکوفایی
موفقیت شرکت دانش بنیان ایرانی در تولید ابزارهای تعمیر و نگهداری چاه‌های نفت
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید توپک متورم شونده و ابزار رانش درون چاهی با ظرفیت سالانه بالغ بر هزار دستگاه شده است.
به روز رسانی خدمات اینترنتی و موبایلی بانک رفاه کارگران
۳ روز قبل / بانک رفاه کارگران / خدمات پرداخت الکترونیک / سامانه موبایل بانک رفاه
به روز رسانی خدمات اینترنتی و موبایلی بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران در راستای نوآوری و بهبود کیفیت خدمات پرداخت الکترونیکی، نسخه جدیدی از موبایل بانک و بانکداری اینترنتی را منتشر کرد که با به روز رسانی جدید ابزارها می توان به امکانات جدیدی از جمله عملیات گروهی برای افراد حقیقی، پایا دوره ای، بررسی وضعیت چک ها و حواله ها و امثال آنها دست یافت.
ابزارهای تعمیر و نگهداری چاه‌های نفت ایران‌ساخت شد
۳ روز قبل
ابزارهای تعمیر و نگهداری چاه‌های نفت ایران‌ساخت شد
یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید توپک متورم شونده به عنوان ابزاری برای تعمیر چاه‌های نفتی و ابزار رانش درون چاهی با ظرفیت سالانه بالغ بر هزار دستگاه شده است.
هم خان و هم درویش
۳ روز قبل / درویش خان
هم خان و هم درویش
«پرچم‌دار نوآوری در موسیقی بود؛ «غلام‌حسین درویش طالقانی». اگر تاریخ موسیقی را ورق بزنیم بارها نامش کنار دیگر بزرگان این هنر تکرار می‌شود.»
۳ روز قبل
خدمت رسانی مناسب و قانون مداری دو وظیفه اصلی کارکنان است
 سرپرست شرکت گاز استان مازندران گفت: خدمت رسانی مناسب و قانون مداری دو وظیفه اصلی همه کارکنان است که باید در تمام دوران مسئولیت زندگی سرلوحه اعمال آنها قرار گیرد."حمزه امیرتیموری" سرپرست جدید شرکت گاز مازندران در نشست با مدیران ستادی اظهار داشت: بنده به اصل مشورت پذیری و قانون مداری، انتقادات و پیشنهادات سازنده معتقد هستم و از عزیزان می‌خواهم که در این راه به بنده کمک نمایند.وی با تاکید بر اینکه بیت المال، امانتی در نزد ما است، تصریح کرد: مدیران در حوزه کاری خود باید مراقب باشند که حق مظلوم و یا مراجعه کننده‌ای ضایع نشود.امیرتیموری با اشاره به اینکه سرمایه های  انسانی  مهم ترین  عامل در یک سازمان به شمار می روند، خاطرنشان کرد: ما برای پیشرفت سازمان خود نیاز به خلاقیت و نوآوری کارکنان داریم که …
۳ روز قبل
صدور بیش از هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه از سوی صندوق نوآوری
براساس آمار صندوق نوآوری و شکوفایی در 8 ماهه سال‌جاری تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان صادر شده است. نتایج بررسی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان اخذکننده خدمت ضمانت‌نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در 8 ماهه اول سال‌جاری نشان می‌دهد که 670 فقره ضمانت نامه به مبلغ بیش از هزار میلیارد تومان صادر شده که این میزان منجر به فروش محصولات دانش‌بنیان و ایجاد زمینه فروش نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان محصول دانش‌بنیان شده است.
کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری برگزار می‌شود
۳ روز قبل / نوآوری / فناوری اطلاعات / کنفرانس بین المللی / نشست علمی
کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری برگزار می‌شود
چهاردهمین کنفرانس ملی و دهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری و نوآوری با محوریت نوآوری در تلاطم‌های محیطی، ۱۲ و ۱۳ آذرماه جاری به صورت آنلاین برگزار می شود.
رئیس بانک مرکزی اروپا خواستار حمایت از رشد اقتصادی پایدار شد
۳ روز قبل / اقتصاد / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
رئیس بانک مرکزی اروپا خواستار حمایت از رشد اقتصادی پایدار شد
رئیس بانک مرکزی اروپا از سیاست گذاران و دولت های اروپایی خواست تا از نوآوری حمایت کرده و در آموزش که در طولانی مدت به نفع رشد پایدار خواهد بود سرمایه گذاری کنند.
انتشار فراخوانی برای ارتقای ستاپ آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری
۳ روز قبل / ستاد توسعه فناوری نانو / فناوری نانو / فراخوان
انتشار فراخوانی برای ارتقای ستاپ آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری
تهران- ایرنا- اینوتن (InnoTEN) به‌عنوان یکی از برنامه‌ های ستاد توسعه فناوری نانو که متولی اجرای چالش‌های نوآوری است، به تازگی چالشی را برای ارتقای ستاپ‌های آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری راه‌اندازی و در فراخوانی از فعالان این حوزه دعوت کرده است.
رویداد ایده بازار طب بازساختی برگزار می شود
۳ روز قبل / ایده بازار / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / نوآوری / سلول درمانی
رویداد ایده بازار طب بازساختی برگزار می شود
اولین رویداد ایده بازار طب باز ساختی توسط دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود.
کنفرانس و نمایشگاه انرژی های تجدید پذیر برگزار می شود
۳ روز قبل / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / انرژی / نوآوری / انرژی تجدید پذیر
کنفرانس و نمایشگاه انرژی های تجدید پذیر برگزار می شود
پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و دومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
شرکت تاکسی آنلاین تپسی، به عنوان اولین استارتاپ کشور در فرابورس پذیرش شد.
۴ روز قبل
شرکت تاکسی آنلاین تپسی، به عنوان اولین استارتاپ کشور در فرابورس پذیرش شد.
ایلنا: سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اعلام پذیرش اولیه شرکت تپسی در بازار بورس، گفت: «این موضوع یک اتفاق خوش یمن و مبارک برای زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. این که یکی از شرکت‌های استارتاپی به بازار بورس رسیده و بدنه اصلی اقتصاد، حضور آن را پذیرفته است نشان از توانمندی دانشی و تخصصی جوانان کشورمان که به عرصه فعالیت‌های اقتصادی کشور وارد شده‌اند، دارد.»
اسپری ۴۸ ساعته ضدکرونا ابداع شد
۴ روز قبل / تحقیقات علمی / ویروس کرونا / نوآوری
اسپری ۴۸ ساعته ضدکرونا ابداع شد
محققان انگلیسی اسپری بینی ابداع کرده اند که تا ۴۸ ساعت از ابتلا به کووید ۱۹ جلوگیری می کند.
برگزاری جشنواره هفته پژوهش، فناوری و فرهنگ پژوهش محوری
۴ روز قبل
برگزاری جشنواره هفته پژوهش، فناوری و فرهنگ پژوهش محوری
ایلنا: جشنواره پژوهشی مهارت‌آموزی در دو بخش برگزار می‌شود: شناسایی و معرفی نوآوری‌ها، اختراعات و راه‌حل‌های خلاقانه در مراکز آموزشی این سازمان و شناسایی و معرفی…
پذیرش ایده‌های نوآورانه در فستیوال صنعت معدنی تا ۶ آذر
۴ روز قبل / صنعت، معدن و تجارت / ایده های نوآورانه
پذیرش ایده‌های نوآورانه در فستیوال صنعت معدنی تا ۶ آذر
فستیوال نوآوری‌های صنعت معدن در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود.
بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینان نیاز داریم/راهکارهای ساده برای تقویت خلاقیت
۴ روز قبل / کارآفرینی / مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی / خلاقیت
بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینان نیاز داریم/راهکارهای ساده برای تقویت خلاقیت
مدیر مرکز فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه در رویدادهای فناورانه اکثر ایده‌ها سطحی است و چنین ایده‌هایی منجر به رفع مشکلات کشور نخواهد شد، گفت: توسعه خلاقیت در جوانان برای ایده‌پردازی مربوط به آموزش‌های دوره کودکی می‌شود و این در حالی است که تعلیم و تربیت در کشور منجر به رشد خلاقیت در کودکان نمی‌شود.
۴ روز قبل
کامکارها، اصیل و شریف
از مواهب ایرانی بودن، برخورداری از فرهنگی رنگارنگ و متنوع است. اقوام مختلف ایرانی هر کدام خوراک و موسیقی و پوشاک و گویش و آداب خود را دارند. ایرانی، مولود و فرزند این فرهنگ است. وقتی به یک بنای پوشیده از کاشی‌های معرق نگاه می‌کنیم، بنایی شکوهمند مانند مسجد شیخ‌لطف‌الله، کالبدی پر از رنگ و نقش و زیبایی در چشمان ما می‌نشیند. این بدنه خوش نقش و نگار بی‌شباهت به کالبد فرهنگی ایران نیست. این یکی از صدها هزار جزء ساخته و پرداخته شده تا چنین اثر ستبر و فاخری سر برکشد و آن یکی هم از اجزای فرهنگی عظیم برپا شده و تا امروز بالیده و مانده. در این میان فرهنگ و هنر هیچ ناحیه و قومی در ایران معیار و طراز سنجش نیست. ما در طول تاریخ با پای فشردن بر همین گوناگونی در کنار هم به خوبی …
حرکت و سکوت در تئاتر شهر
۴ روز قبل
حرکت و سکوت در تئاتر شهر
  مهرداد رهسپار    29آبان تا 30آذر 1356گروه تئاتر سکوت به کارگردانی ژاک گارنیه و طراحی حرکت بریژیت لوفه‎ور برای اجرای برنامه خود به تئاترشهر می‎آیند. این گروه فرانسوی که از گروه‎های تحت‌تأثیر نوآوری‎های مورس کانینگهام بود، هنگامی که در سال1972سراسر فرانسه را با نمایش‎های خود گشت، منتقد تئاتر روزنامه لوموند در توصیف آنها نوشت که گروه تئاتر سکوت برخلاف نامش «فریاد آزادی» است. این منتقد وعده داد که این گروه در آینده‎ای نزدیک به موفقیت‎های بزرگی دست خواهد یافت. پیشگویی او چندان درست نبود، زیرا آنها …
واکنش روابط عمومی وزارت بهداشت به استعفای معاون تحقیقات این وزارتخانه: بر سبیل اعتدال می مانیم و به یکسو کشانده نخواهیم شد/ در طریقت ما کافریست رنجیدن!
۴ روز قبل
واکنش روابط عمومی وزارت بهداشت به استعفای معاون تحقیقات این وزارتخانه: بر سبیل اعتدال می مانیم و به یکسو کشانده نخواهیم شد/ در طریقت ما کافریست رنجیدن!
کیانوش جهانپور در واکنش به استعفای معاون تحقیقات وزارت بهداشت در توئیتی نوشت:‌ نوآوری، علم و فناوری، طب سنتی و مکمل، سلامت، مقابله مبتنی بر شواهد با کرونا، جملگی میان دولبه مقراض افراط و تفریط، نفی و انکار، خصلت ها و منیت ها گرفتار است، اما بر سبیل اعتدال می مانیم و به یکسو کشانده نخواهیم شد، در طریقت ما کافریست رنجیدن!
طرح "جهش تولید دانش‌بنیان" ناجی شرکت‌های دانش‌بنیان است
۴ روز قبل / مجلس / علمی / علم و تکنولوژی / شرکت های دانش بنیان
طرح "جهش تولید دانش‌بنیان" ناجی شرکت‌های دانش‌بنیان است
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس اظهار کرد: طرح ۱۵ ماده‌ای "جهش تولید دانش‌بنیان" حل‌کننده مسائل دانش‌بنیان‌ها و سایر ذی‌نفعان و نهادهای زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است که با اجرای آن شاهد جهش تولید دانش‌بنیان خواهیم بود.
حمایت ۶ میلیارد تومانی صندوق نوآوری از برگزیدگان جشنواره شیخ بهایی
۴ روز قبل / جشنواره شیخ بهایی
حمایت ۶ میلیارد تومانی صندوق نوآوری از برگزیدگان جشنواره شیخ بهایی
صندوق نوآوری و شکوفایی ۶ میلیارد تومان خط اعتباری ویژه برای برگزیدگان جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در نظر گرفته که از طریق صندوق پژوهش و فناوری اصفهان قابل استفاده است.
دانشگاه بهترین محل برای تشکیل شتاب‌دهنده‌ها
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه شیراز / شتاب دهنده / استارتاپ
دانشگاه بهترین محل برای تشکیل شتاب‌دهنده‌ها
امروزه در تمام دنیا، بحث نوآوری و جمع‌آوری ایده‌های خلاقانه برای کسب‌وکارهای نو مطرح و مورد توجه است؛ از طرفی برای تجمیع و حرکت دادن این پروژه‌ها نیازمند شتاب‌دهنده‌ها هستیم.
واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود
۵ روز قبل / ارز دیجیتال / نوآوری / ژاپن
واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود
گروهی از شرکت های بزرگ ژاپنی تصمیم دارند به طور آزمایشی ارز ین دیجیتال را آغاز کنند. این اقدام تلاشی برای ترویج پرداخت های دیجیتال در این کشور است.
دو فضانورد روس پیاده روی فضایی انجام دادند
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / فناوری فضایی / نوآوری / ایستگاه فضایی بین المللی / فضانوردان
دو فضانورد روس پیاده روی فضایی انجام دادند
دو فضانورد روس یک پیاده روی فضایی ۶ ساعته انجام دادند تا بخش ماژول روسی ایستگاه فضایی را آماده کنند.
مبلمان شهری سمبل نوآوری های فرهنگی و هویتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / مبلمان شهری / هویت / انقلاب صنعتی
مبلمان شهری سمبل نوآوری های فرهنگی و هویتی
یک کاشناس مدیریت شهری به تشریح ضرورت و ویژگی های مبلمان شهری پرداخت و نوشت: مبلمانی که در سطح شهر قرار می گیرد، سمبلی از نوآوری های فرهنگی، مذهبی و هویتی آن شهر است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / غلامحسین رحیمی / آمایش سرزمینی / ارتباط با صنعت
علم، فناوری و نوآوری مبنای اساسی رشد و توسعه جوامع
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، با تاکید بر لزوم تعامل مستمر، دوطرفه و همزمان صنعت و دانشگاه، اظهار کرد: نهادهای علمی باید همواره در واحدهای صنعتی و هدایت آنان به سمت توسعه و پیشرفت اثرگذاری داشته باشند تا این موضوع موجب رشد و تعالی منطقه‌ای و ملی شود.
فرهنگ‌سازی کارآفرینی گامی موثر در راستای توسعه اقتصادی و تکنولوژی است
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / فرهنگ / کارآفرینی / نوآوری / استانی-اجتماعی
فرهنگ‌سازی کارآفرینی گامی موثر در راستای توسعه اقتصادی و تکنولوژی است
یک مدرس دانشگاه در کردستان گفت: توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه سبب خلق ثروت، ایجاد اشتغال، آسایش و رفاه اجتماعی، برآورده شدن نیازهای درونی فرد، رشد و توسعه اقتصادی، توسعه تکنولوژی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
مجموع درآمد ۱۰کشور استخراج‌کننده طلا، به نصف درآمد اپل هم نمی‌رسد
معاون وزیر ارتباطات گفت: درآمد ۱۰کشور استخراج‌کننده طلا از این فلز با ارزش در سال ۲۰۱۹ مجموعا به نصف درآمد شرکت اپل نمی‌رسد و در این مثال برای اهل حکمرانی نکته‌های بسیاری نهفته است.ستار هاشمی در اینستاگرام با اشاره به ابعادی از درهم تنیدگی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دیجیتال به‌عنوان پیشران توسعه اقتصاد مقاومتی، بر لزوم توجه ویژه به فناوری‌های نوین در حوزه فاوا تاکید کرد.وی گفت: فناوری منتظر ما نخواهد ماند و باید به‌طور جدی به حوزه‌هایی مانند اینترنت اشیا (IoT)، فناوری نسل پنجم ارتباطات (5G) و هوش مصنوعی (AI) پرداخته شود.معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات اضافه کرد: تمامی حوزه‌های اقتصادی و کسب‌و کارها در دوران عدم اطمینان نظیر شرایطی که هم اکنون پاندمی ویروس کرونا بر تمامی اقتصادها تحمیل کرده است، …
اختراع دستگاه آب‌شیرین‌کن خورشیدی در یزد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اختراع دستگاه آب‌شیرین‌کن خورشیدی در یزد
یزد- دستگاه آب شیرین کن خورشیدی پساز دو سال تحقیق، سرانجام با همراهی تعدای از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه یزد و با حمایت کارگاه نوآوری استان اختراع شد.
مسابقات برنامه‌نویسی کدکاپ برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / مسابقه برنامه نویسی / دانشگاه شریف / نوآوری
مسابقات برنامه‌نویسی کدکاپ برگزار می شود
پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی کشوری کدکاپ توسط مرکز نوآوری دانشگاه شریف برگزار می شود.
مطالبه گری از دولت و مجلس وظیفه جدی بخش خصوصی است / شرایط تحریمی فرصت رشد کسب و کارهای برپایه نوآوریست
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / اقتصاد دیجیتال / حکمرانی داده / مجلس شورای اسلامی / دانش‌بنیان
مطالبه گری از دولت و مجلس وظیفه جدی بخش خصوصی است / شرایط تحریمی فرصت رشد کسب و کارهای برپایه نوآوریست
نخستین جلسه مشترک فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده مجلس با فعالان صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.
طرح اولیه از نمایشگر لوله شونده چینی رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / موبایل / نمایشگر / نوآوری
طرح اولیه از نمایشگر لوله شونده چینی رونمایی شد
اوپو از طرح اولیه موبایلی با نمایشگر لوله شونده رونمایی کرده که جایگزینی برای دستگاه های تاشو است.
۱۶۷ ایده برای گردش چرخ صنعت پوشاک کشور پذیرفته شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
۱۶۷ ایده برای گردش چرخ صنعت پوشاک کشور پذیرفته شد
کرج- مسئول «چرخ برکت» ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ارسال ۳۸۷ طرح و ایده به رویداد «چرخ برکت» به عنوان بزرگترین رویداد «نوآوری- کارآفرینی صنعت پوشاک» خبر داد و افزود: پس از ارزیابی‌های اولیه ۱۶۷ طرح پذیرفته شد.
ایجاد فرصت های جدید برای رونق اقتصادی جزیره کیش
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
ایجاد فرصت های جدید برای رونق اقتصادی جزیره کیش
ایلنا: فراهم شدن بستر لازم برای "صادارت،راه اندازی ابزارهای اینترنتی برگزاری رویدادها، رونق و توسعه کسب و کارها و ارائه محصولات جدید از جمله ظرفیت های ایجاد شده برای فعالیت شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
گذار به معناآفرینی در موسیقی ایرانی
اعتماد: سبک‌شناسی آثار موسیقیدانان ایرانی به جهت نسبتی که با روند تاریخی موسیقی در این سرزمین دارد، نوعا از زاویه تاریخ موسیقی هم قابل بررسی است؛ اینکه تشابهات و تمایزات سبک یک خواننده یا آهنگساز با متاخرینش چیست، موضوعی است که برای نور تاباندن به وجوه خلاقه کار و نوآوری‌های آن موسیقیدان و بازشناسی آنچه او به امکانات موسیقی سرزمینش افزوده، امری ضروری به نظر می‎رسد. آنچه می‌خوانید گفت‌وگویی است که شیرین‌دخت دقیقیان با احمد کاظمی موسوی، پژوهشگر تاریخ در باب موسیقی محمدرضا شجریان از منظر تاریخ موسیقی انجام داده. کاظمی موسوی، متولد 1318 در شهر رشت، نویسنده، تاریخ شناس و پژوهشگر تاریخ است که کتاب‌هایی در حوزه تاریخ ایران و اسلام دارد و البته مقالات متعددی از او در …
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
امضای تفاهم‌نامه همکاری بیمه سرمد و دانشگاه شریف در حوزه هوش مصنوعی
تفاهم‌نامه همکاری بیمه سرمد و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در زمینه هوش مصنوعی امضا شد. در راستای بهره‌گرفتن دانش و فناوری‌های روز مبتنی بر هوش مصنوعی برای تحقیق و توسعه در صنعت بیمه، تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی میان شرکت بیمه سرمد و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته (مرکز نوآوری هوش مصنوعی) دانشگاه صنعتی شریف و شرکت گروه فناوران پیشتاز آینده (مدریک) امضا شد.این تفاهم‌نامه در مراسمی با حضور مدیران بیمه سرمد و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف، به امضای مهندس مهدوی مدیرعامل و دکتر کاتب رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد و دکتر حمیدرضا ربیعی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف و حسین اسدی مدیرعامل شرکت مدریک رسید. …
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
دستگاهی که موسیقی را مستقیماً به مغز می‌رساند
یک استارتاپ اروپایی موفق به ساخت یک دستگاه انقلابی شده است که تجربه شنیدن موسیقی را متحول خواهد کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، اگر برای شنیدن موسیقی یا انجام مکالمات روزمره به هدفون یا بلندگو احتیاج نداشته باشید چه می‌شود؟ چه می‌شود اگر اصوات مستقیماً به مغز شما ارسال شود؟ آیا این یک نوآوری خارق‌العاده و مفید نخواهد بود؟شرکت نووتو سیستمز در حال معرفی یک فناوری صوتی آینده نگرانه است که اصوات را مستقیماً به گوش کاربران می‌رساند. این شرکت محصول جدید خود را SoundBeamer 1.0نام نهاده است و کسانی که آن را آزمایش کرده‌اند، می‌گویند احساس کرده‌اند که صدا نزدیک سر آنها پخش می‌شود.این نوآوری با دو حالت همراه است: استریو یا سه بعدی-فضایی. حالت سه بعدی-فضایی تجربه غوطه‌وری صدایی کامل و 360 درجه را …
صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / صندوق نوآوری و شکوفایی
صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین
مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین به عنوان سی‌امین استان کشور، با هدف حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش بنیان استان به تصویب رسید.
هواوی برند «آنر» را به مبلغ ۱۵ میلیارد دلار می فروشد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / شرکت هواوی / موبایل / نوآوری
هواوی برند «آنر» را به مبلغ ۱۵ میلیارد دلار می فروشد
هواوی تصمیم دارد برند آنر را به مبلغ ۱۵ میلیارد دلار بفروشد تا کسب و کار آن را احیا کند.
فرصت‌های شغلی یکی از اثرات جانبی راه‌اندازی کسب و کار است
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / کارآفرینی / نوآوری / ارزش افزوده
فرصت‌های شغلی یکی از اثرات جانبی راه‌اندازی کسب و کار است
مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک خراسان رضوی گفت: سهم کیفیت ایده در موفقیت کارآفرینی پارامترهای زیادی دارد و می‌تواند تعیین کننده موفقیت یک کسب و کار یا کارآفرینی به معنای عام باشد بنابراین فرصت‌های شغلی یکی از اثرات جانبی راه‌اندازی کسب و کار است.
تولید رنگدانه‌های طبیعی خوراکی گیاهی با تلاش محققان ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / دانش بنیان / صندوق نوآوری و شکوفایی / صنعت غذایی / دانش‎ بنیان ‎ها
تولید رنگدانه‌های طبیعی خوراکی گیاهی با تلاش محققان ایرانی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید رنگ طبیعی خوراکی کورکومین، آناتو و آنتوسیانین، کلروفیل، کارتاموس برای صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و دارویی شد.
جمع نیروهای نقش آفرین نوآور در حوزه تعلیم و تربیت زیر سقف یک خانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / وزارت آموزش و پرورش / ویروس کرونا / تعلیم و تربیت / سعید یغموری
جمع نیروهای نقش آفرین نوآور در حوزه تعلیم و تربیت زیر سقف یک خانه
مدیرعامل خانه نوآوری تعلیم و تربیت گفت: ما به دنبال نیروی نقش آفرین برای نظام آموزشی کشور هستیم و در ساحتی دیگر نیز به دنبال تربیت این نیرو هستیم.
کیت ایرانی تشخیص سریع کرونا رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / تولید کیت تشخیص کرونا / علیرضا زالی / کیت ایرانی تشخصی کرونا / کیت تشخیص کرونا
کیت ایرانی تشخیص سریع کرونا رونمایی شد
به گزارش میزان، علیرضا زالی در این مراسم که با حضور معاون اول رییس جمهور، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، معاونان وزارت بهداشت و رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مسئولان دانشگاه در مجتمع بین‌المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به اهمیت تشخیص سریع کووید-۱۹، تولید کیت‌های تشخیص سریع آنتی ژن کرونا با امکان تشخیص در کمتر از ۲۰ دقیقه را دستاوردی مهم دانست.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تفاهمنامه جدید بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد
دولت آبادی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها همواره در برنامه‌های اصلی بانک تجارت بوده است افزود: اعتقاد داریم که راهکار اقتصادی کشور در گرو رشد شرکت‌های دانش بنیان است و ما نیز با سایر مجموعه‌های فعال در این عرصه همراه خواهیم بود.
دعوت از دانش بنیان های رنگ و رزین برای ارایه راه حل های فناورانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / شرکت دانش بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / صنایع کوچک و متوسط / دانش‎ بنیان ‎ها
دعوت از دانش بنیان های رنگ و رزین برای ارایه راه حل های فناورانه
تهران- ایرنا- کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان وفناور خواست تا با بررسی نیازهای فناورانه صنایع مختلف در این حوزه، راه‌حل های مبتنی بر فناوری و نوآوری ارایه دهند.
یک رودخانه مرموز زیر یخچال های گرینلند جریان دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / تحقیقات علمی / نوآوری / گرینلند / رودخانه
یک رودخانه مرموز زیر یخچال های گرینلند جریان دارد
طبق تحقیقی جدید احتمالا رودخانه ای زیر سطح گرینلند و یخچال های آن جریان دارد.
تاریخ برگزاری پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی کدکاپ (CODE CUP)
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تاریخ برگزاری پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی کدکاپ (CODE CUP)
پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی کشوری کدکاپ به صورت برخط برگزار می‌شود. کدکاپ اولین مسابقه‌ برنامه‌نویسی کشور و منطقه است که به صورت همزمان ده‌ها زبان برنامه‌نویسی و تکنولوژی پرکاربرد را دربردارد. این مسابقات به صورت سالانه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود و تا کنون 4 دوره از این مسابقات به همت مرکز نوآوری شریف برگزار شده است. در ادامه مطلب به تاریخ برگزاری و ثبت‌نام در مسابقه برنامه‌نویسی کدکاپ 5 اشاره شده است.
مرکز نوآوری مدیریت بحران راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / شهرداری تهران
مرکز نوآوری مدیریت بحران راه اندازی می‌شود
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه اندازی مرکز نوع آوری مدیریت بحران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
دکتر اژه‌ای منشا امور مبارکی مانند سمپاد در کشور بودند
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / درگذشت حجت الاسلام جواد اژه ای / صندوق نوآوری و شکوفایی
دکتر اژه‌ای منشا امور مبارکی مانند سمپاد در کشور بودند
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام دکتر جواد اژه‌ای موسس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تسلیت گفت.
گوشی قابل انعطاف اوپو در راه است
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
گوشی قابل انعطاف اوپو در راه است
اوپو یک گوشی مفهومی با صفحه نمایش قابل انعطاف در Inno Day ۲۰۲۰ معرفی می‌کند.Oppo Inno Day یک کنفرانس سالانه است که شرکت‌های چینی آخرین نوآوری‌های خود را نشان می‌دهند.
معرفی ۶ ایده استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / تجهیزات پزشکی / صندوق نوآوری و شکوفایی / استارتاپ / ناباروری
معرفی ۶ ایده استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی
تهران- ایرنا- یازدهمین دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی این هفته با ارایه ۶ ایده استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی با حضور سرمایه‌گذاران به صورت آنلاین برگزار شد.
بسترسازی برای حمایت از خلاقیت و نوآوری دانشجویان دختر
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / غلامرضا غفاری / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشجویان / کارآفرینی
بسترسازی برای حمایت از خلاقیت و نوآوری دانشجویان دختر
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •