شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
نیره پیروزبخت
تدوین ۳۴ استاندارد بین‌المللی به رهبری ایران در ۷ سال اخیر
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / هفته دولت / نیره پیروزبخت / توسعه ایران / سازمان ملی استاندارد ایران / اختصاصی ایرنا / اتحادیه اقتصادی اورآسیا / صادرات غیر نفتی / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
تدوین ۳۴ استاندارد بین‌المللی به رهبری ایران در ۷ سال اخیر
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: از سال ۹۲ همزمان با آغاز به کار دولت "تدبیر و امید" تاکنون ۳۴ استاندارد بین‌المللی در سطح جهان به رهبری جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.
رشد ۷۲.۵‌ درصدی صدور پروانه استاندارد در ۷ سال گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / رونق تولید / نیره پیروزبخت / توسعه ایران / سازمان ملی استاندارد ایران / جهش تولید
رشد ۷۲.۵‌ درصدی صدور پروانه استاندارد در ۷ سال گذشته
تهران- ایرنا- مطابق آمارهای سازمان ملی استاندارد ایران، صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد در هفت سال گذشته با روی کار آمدن دولت «تدبیر و امید» با رشد ۷۲.۵ دصدی در مقایسه با سال‌های قبل از آن به ۳۴ هزار و ۷۷۷ مورد رسیده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / سازمان ملی استاندارد ایران / محصولات حلال
صدور ۵۰ گواهی برای محصولات حلال صادراتی در سال ۹۹
«نیره پیروزبخت» در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به صدور ۴۵ فقره گواهی حلال در سال گذشته، افزود: تا قبل از آن نیز بر اساس قانون ذبح و صید با همکاری وزارت جهاد کشاورزی ۵۰ فقره گواهی حلال در سطح کشور صادر شده بود.
استاندارد عسل اجباری شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / وزارت دفاع / شورای عالی استاندارد / زنبور عسل
استاندارد عسل اجباری شد
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد عسل براساس تصمیم در هفتمین جلسه شورای عالی استاندارد، اجباری اعلام شد و با خروج سبوس گندم از استاندارد اجباری موافقت نشد.
جلسه شورای عالی استاندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / عیسی کلانتری / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / شورای عالی استاندارد / اسحاق جهانگیری / محمد شریعتمداری / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
جلسه شورای عالی استاندارد
ایرنا - تهران - جلسه شورای عالی استاندارد روز دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در محل ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
کیفیت تجهیزات نفتی ارتقا می‌یابد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / وزارت نفت
کیفیت تجهیزات نفتی ارتقا می‌یابد
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: کیفیت تجهیزات نفتی ارتقا می‌یابد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ذرت‌های آلوده تبدیل به الکل می‌شوند
ماجرای ذرت‌های آلوده وارداتی به کشور در سال 98 به یکی از موضوعات داغ خبری بدل شد؛ موضوعی که سرو صدای بسیاری در فضای رسانه‌ای کشور ایجاد کرد و موجب شد تا پای رئیس‌جمهور نیز به میان آید و حسن روحانی دستور امحای ذرت‌های آلوده را دهد، اما با توجه به برخی موانع نه‌تنها زمینه امحای ذرت‌های آلوده فراهم نشد، بلکه متولیان این بخش موفق به صادرات ذرت‌های آلوده نیز نشدند. حال نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست خبری از تبدیل این ذرت‌ها به الکل خبر داده و در این خصوص می‌گوید: مطابق دستور رئیس‌جمهوری در ستاد مقابله با کرونا، ذرت‌های آلوده دامی امحا نشده و برای رفع بخشی از مشکلات بهداشتی مردم تبدیل به الکل می‌شوند.
اجرای استاندارد ۸۵ گانه خودروها تغییری نکرده است
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / صنعت خودروسازی
اجرای استاندارد ۸۵ گانه خودروها تغییری نکرده است
رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: استاندارد ۸۵ گانه خودروها، مصوب شورای عالی استاندارد است و در اعمال این استانداردها هیچ تغییری حاصل نشده است.
۱۲۸ محموله غیر استاندارد وارداتی در سال ۹۸ عودت داده شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / واردات / صادرات غیر نفتی
۱۲۸ محموله غیر استاندارد وارداتی در سال ۹۸ عودت داده شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت:‌ پارسال برای ۱۲۸ محموله وارداتی گواهی عدم انطباق صادر و محموله ها عودت داده شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / پراید / تردد پراید در جاده های بین شهری
رئیس سازمان استاندارد: باید از تردد پراید در جاده ها جلوگیری شود
به گزارش مهر، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران امروز درباره نظارت سازمان ملی استاندارد بر کالاهای بهداشتی که در مراکز مختلف عرضه می‌شود، گفت: سازمان ملی استاندارد فعالیت‌هایی از قبل برای اقلام مرتبط با بهداشت و سلامت مردم داشته و البته در مورد بیماری کرونا، مسئولیت نظارت بر کالاها بر عهده وزارت بهداشت است و البته سازمان ملی استاندارد وظیفه تدوین استانداردهای ملی کشور را برعهده دارد و عضوی از سازمان بین‌المللی استاندارد است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
پراید نباید از شهر خارج شود
رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به توقف تولید پراید گفت: در مقررات آمده که پراید نباید از شهر خارج شود، زیرا خودرویی درون‌شهری است. نیره پیروزبخت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر سختگیری سازمان استاندارد بر تولید خودروها برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای، گفت: درباره همه حوادثی که رخ می‌دهد باید تمام مولفه‌های حادثه را در نظر بگیریم، به اعتقاد بنده خودرو مولفه موثری است؛ اما عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و فرهنگ رانندگی نیز سهم بسزایی دارند.وی افزود: برای مثال خودروی پراید در خیلی از کشورهای دیگر استفاده می‌شود؛ اما در مقررات آنها آمده است که این خودرو نباید از شهر خارج شود؛ در حالی که اگر چنین مساله‌ای در قانون ما پیش‌بینی می‌شد، از بسیاری از حوادث رانندگی جلوگیری …
ماندگاری کالا در گمرکات باید کاهش یابد / هیچ کوتاهی قابل اغماض نیست
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / نیره پیروزبخت / گمرکات / سازمان ملی استاندارد ایران
ماندگاری کالا در گمرکات باید کاهش یابد / هیچ کوتاهی قابل اغماض نیست
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: هیچگونه کوتاهی در رابطه با ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی یا معطلی در گمرکات از سوی استاندارد قابل اغماض نخواهد بود.
کاهش ماندگاری کالاهای ضروری در گمرک به چند ساعت
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / وزارت جهاد کشاورزی / گندم / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
کاهش ماندگاری کالاهای ضروری در گمرک به چند ساعت
تهران - ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: ماندگاری کالا و اقلام بهداشتی، درمانی، کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید اقلام بهداشتی در گمرکات باید با همکاری دستگاه‌ها به ویژه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی به حداقل برسد.
رعایت استاندارد، پیش‌شرط «جهش تولید»/ارایه گواهی انطباق برای محصولات دانش‌بنیان
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / سال جهش تولید
رعایت استاندارد، پیش‌شرط «جهش تولید»/ارایه گواهی انطباق برای محصولات دانش‌بنیان
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، یکی از پیش‌شرط های جهش تولید را رعایت استانداردها در کالاهای تولیدی و صادراتی دانست.
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / کره حیوانی
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص تغییر استاندارد در خصوص کره گفت: ما اکنون در داخل کشور پژوهش‌های لازم را انجام داده و به عدد مورد نظر رسیده‌ایم.
پیروزبخت: استاندارد ماسک‌های ضد کرونا در دست تدوین است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / ویروس کرونا / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
پیروزبخت: استاندارد ماسک‌های ضد کرونا در دست تدوین است
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه استانداردی برای ماسک‌هایی که برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، تدوین نشده است، گفت: تا آن زمان تولیدکنندگان می‌توانند مطابق استاندارد سخت‌گیرانه ماسک‌های جراحی به تولید بپردازند.
پیروزبخت: ۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
پیروزبخت: ۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ۹۶ درصد کره حیوانی وارداتی از نیوزیلند مطابق شاخص‌های استاندارد ملی ایران است.
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
کم‌فروشی ۱۹۱۷ نازل بنزین
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از کشف ۱۹۱۷ مورد مشکل فنی و کم‌فروشی نازل‌های بنزین در جریان بازرسی این سازمان از پمپ بنزین‌ها پس از افزایش قیمت بنزین خبر داد. نیره پیروزبخت همچنین درباره کیفیت بنزین توزیعی در فصول مختلف سال اعلام کرد: در فصل گرم سال در مجموع، ٥٥ نمونه از بنزین، برداشت‌شده که میانگین پارامترهای آنها خوب است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
گزیده اخبار
احتمال کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت [شهروند] با بررسی‌هــای انجام‌ شده در پمپ‌ بنزین مشخص شده است که ۱۹۱۷ نازل بنزین مشکل فنی داشته‌اند. نیره پیروزبخت در نشست خبری درباره بازرسی‌های صورت‌گرفته از پمپ بنزین‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: «در پمپ بنزین‌ها بازرسی‌هایی صورت گرفته که بر این اساس، ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم‌فروشی داشتند. از اول فروردین امسال تا ٢٦ بهمن، ٨٠‌هزار و ٨١٣ نازل در سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته‌اند که بر این اساس، ١٩١٧ نازل مردود شدند؛ ضمن اینکه اگر وزارت نفت در مورد اصلاح این نازل‌ها اقدام کند، حتما به مدار باز خواهند گشت. خود نازل در این زمینه به لحاظ فنی مشکل داشته که ازجمله این مشکلات …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / توسعه صادرات / سازمان ملی استاندارد ایران / خودرو / عراق
سازمان ملی استاندارد از استانداردهای ۸۵گانه خودرویی کوتاه نمی آید
تهران- ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: اجازه تولید یا واردات به خودروهایی که نتوانند استانداردهای ۸۵ گانه تدوین شده را رعایت کنند داده نخواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / بنزین
پیروزبخت: بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال از سوی این سازمان، تاکنون هیچ مشکلی از نظر آلایندگی نشان نداده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / پمپ بنزین
جزییات بازرسی استاندارد از پمپ بنزین ها/١٩١٧ نازل مشکل فنی و کم فروشی داشتند
رییس سازمان ملی استاندارد ایران از بازرسی این سازمان در پمپ بنزین ها خبر داد و گفت: ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / امیر حاتمی / نیره پیروزبخت / وزارت دفاع
نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح
ایرنا - تهران - نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تندیس و جایزه سال کیفیت نیروهای مسلح روز پنجشنبه با حضور «امیر سرتیپ حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و «نیره پیروزبخت» رییس سازمان ملی استاندارد کشور در سالن شهدای سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / نیره پیروزبخت / ایران
ذرت‌های آلوده از گمرک خارج نشده‌ است
رییس سازمان ملی استاندارد ایران،پیرامون ذرت های آلوده و فیلم و کلیپ های پخش شده درباره آنها در فضای مجازی، گفت: سم آفلاتوکسین در صورت وجود در مواد غذایی در درازمدت منجر به عوارضی در بدن انسان می شود و سرطانزاست، اما اینکه در این کلیپ ها فردی مدعی شده طی ۲.۵ ساعت منجر به فوت شخصی شده است، از اساس نادرست است. ذرت های آلوده در گمرک باقی مانده اند و امکان ورود به کشور ندارند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / بنزین / ذرت آلوده
بنزین تولیدی کشور، آلایندگی ندارد/ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک معطل هستند
رئیس سازمان ملی استاندارد، با تاکید بر اینکه بنزین تولیدی کشور به لحاظ شاخص‌های گوگرد، بنزن و آروماتیک‌ها، آلوده نیست، گفت: ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک مانده‌اند و باید امحا شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / وزارت نفت / نیره پیروزبخت / بنزین / سهمیه بندی بنزین
استانداردهای نفت به استانداردهای ملی تبدیل می‌شود
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه بیژن زنگنه از وزیران نفتی است که به استاندارد و ایرانیزه کردن استاندارد پای بند است،‌ گفت:‌ استاندارهای نفت به استاندارهای ملی ایران تبدیل می‌شود تا بتوان گواهی کیفیت صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
راه اندازی آزمایشگاه مرجع برنج چای و زیتون در گیلان
رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر لزوم راه اندازی آزمایشگاه دائمی چای در لاهیجان، خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد آمادگی دارد با همکاری استانداری و بخش خصوصی سه آزمایشگاه مرجع برنج در رشت، چای در لاهیجان و زیتون در رودبار را راه اندازی کند. نیره پیروزبخت در مراسم بهره برداری از اداره استاندارد لاهیجان، سلامت و ایمنی را خط قرمز سازمان ملی استاندارد دانست و اظهار کرد: امروز اهمیت استاندارد برای همگان روشن است و جامعه نسبت به آن آگاهی دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / نیره پیروزبخت / البرز / سازمان ملی استاندارد ایران
استاندارد در کنار واحدهای تولیدی است
کرج - ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد در کنار واحدهای تولیدی بوده و این امر موجب شده تا نه تنها این واحدها بر سر پای خودشان بایستند بلکه ارتقا نیز پیدا کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
تأیید کیفیت بنزین
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: آزمایش‌های سازمان ملی استاندارد و سایر سازمان‌های مرتبط و مسئول نشان داده بنزین تولیدی کشور از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد و نمی‌توان از آن به‌عنوان عامل آلودگی هوا یاد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / انوشیروان محسنی بندپی / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / اقتصاد مقاومتی
ورود به فضای رقابتی جهانی با رعایت استانداردها امکانپذیر است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچند تحریم‌های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور سایه افکنده است، اما با صبر و تحمل از آن عبور خواهیم کرد و آن زمان برای تداوم حضور در فضای رقابتی جهانی، ناگزیر از رعایت استانداردها هستیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
کارت قرمز به پراید و ۴۰۵
شورای عالی استاندارد به تولید پراید و پژو ۴۰۵ کارت قرمز داد. نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد از سه تصمیم شورای عالی استاندارد خبر داد که بر اساس اولین تصمیم تصویب شده که تولید پراید به‌طور کامل از ابتدای مرداد ۹۹ متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / نیره پیروزبخت / مواد غذایی / استاندارد
سازمان ملی استاندارد، مدیریت تدوین سند راهبردی یکپارچگی غذا را برعهده گرفت
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد گفت: در جلسه شورای عالی استاندارد، مدیریت تدوین سند راهبردی یکپارچگی غذا به سازمان ملی استاندارد واگذار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / شورای عالی استاندارد / نیره پیروزبخت / روزملی کیفیت
جزئیات مصوبه شورای عالی استاندارد برای تولید خودروها/توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا خرداد ۹۹
رییس سازمان ملی استاندارد، از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید برخی خودروها خبر داد و گفت: تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا خرداد ۹۹ متوقف می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سازمان ملی استاندارد ایران / نیره پیروزبخت / ذرت
ورود ذرت آلوده به کشور صحت ندارد
سازمان ملی استاندارد ایران، ورود ذرت آلوده به کشور را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / نیره پیروزبخت / استاندارد قزوین / بنزین
بنزین توزیعی کشور استاندارد است/توقف تولید خودروهای غیراستاندارد
قزوین- رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: بنزین توزیعی در کشور استاندارد یورو ۴ دارد و بزودی تولید خودروهای فاقد ایمنی و استاندارد لازم در کشور نیز متوقف می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / استاندارد / استان قزوین
ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد
قزوین – ایرنا –کشور ایران هماهنگی بسیار خوبی با استاندارهای بین المللی دارد و رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را بین ۱۶۳ کشور کسب کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / سازمان توسعه تجارت / استاندارد
تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری
تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
تدوین ۳۴ هزار سند استاندارد در کشور
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در حوزه‌های مختلف کشور تاکنون ۳۴ هزار استاندارد تدوین شده است. نیره پیروزبخت در مراسم بزرگداشت روز آمار و برنامه‌ریزی تاکید کرد: در تلاشیم تا در حد توان، همکاری ویژه‌ای با مرکز آمار داشته باشیم تا حرکت رو به جلوی هر دو سازمان را رقم بزنیم. وی با بیان اینکه در علم آمار و استاندارد عدم‌قطعیت وجود دارد، ادامه داد: این عدم‌قطعیت در علم اندازه‌شناسی کاربرد دارد زیرا اندازه‌شناسی یکی از مولفه‌های اصلی نظام استانداردسازی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / حقوق شهروندی / روز جهانی استاندارد
درباره استاندارد| یکسان سازی و یکنواختی الگوی اقتصاد
تهران- ایرنا- استاندارد شاخص و نماد برجسته هزاره سوم معرفی مدل جهانی شدن اقتصاد و به بیانی شفاف تر، سیطره مکتب یکسان سازی و یکنواختی الگوی اقتصاد در جغرافیای جهان است. به زبانی ساده تر، هر اندازه کشورها لوازم مواجهه مبتنی بر دانایی محوری و بهره مندی از فناوری های نوین را فراهم کرده باشند به همان میزان در فرآیند رقابتی شدن، ایفای نقش می کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / عدنان حسن محمود / سوریه / سازمان استاندارد / نیره پیروزبخت
آمادگی داریم کارشناسان سوری را در حوزه استاندارد آموزش دهیم
رئیس سازمان استاندارد با اشاره به رتبه ۲۱ ایران در میان ۱۶۰ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد سازی گفت: ما این ظرفیت را داریم که آموزش‌های لازم را به کارشناسان سوری منتقل کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / روزنامه کیهان / سازمان استاندارد / ناکارآمدی / نیره پیروز بخت
گزارش تحلیلی کیهان درباره سازمان استاندارد/مدیریت ضعیف و امضاهای طلایی
روزنامه کیهان در گزارشی تحلیلی به بررسی عملکرد سازمان استاندارد پرداخته است .در این گزارش آمده است: مرور عملکرد سازمان استاندارد در مدت ریاست نیره پیروزبخت نشان می‌دهد وی از توانایی کافی برای مدیریت منسجم و هدفمند برخوردار نبوده است
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
لزوم تدوین مقررات فنی برای واردات
تهران-ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران معتقد است باید برای برخی محصولات و خدمات وارداتی به ایران، مقررات فنی جدای از استانداردها تدوین شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / رمز ارز / نیره پیروزبخت / روز ملی استاندارد
آغازتدوین استانداردهای رمز ارزها/۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شد
رئیس سازمان ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و گفت: شورای فقهی برای بررسی استانداردهای حلال تشکیل شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ریاست سازمان ملی استاندارد ایران / نیره پیروزبخت / سازمان محیط زیست / وزارت جهاد کشاورزی / بنزین
کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد / جلوگیری از ورود ۲۰ محموله بی‌کیفیت به کشور
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد و گزارش‌های سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت صحت آزمایش‌ها را تأیید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / نیره پیروزبخت / مواد غذایی / استاندارد / لرستان
سهم ایران در چرخه حلال بسیار ناچیز است
خرم‌‎آباد - ایرنا - رییس سازمان استاندارد گفت: سهم ایران در چرخه حلال به دلیل عدم صدور گواهی بسیار ناچیز است اما به دنبال افزایش این مقدار هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / وزارت جهاد کشاورزی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / نیره پیروزبخت / بندرامام خمینی / پرسش از خبر / اتاق بازرگانی تهران / مهدی میر اشرفی / حمید ورناصری / شرکت پشتیبانی امور دام کشور
ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
تهران - ایرنا - مرداد ماه امسال، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماجرای واردات ذرت‌های آلوده را دوباره داغ کرد. داستانی که از اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شده و بعد از حدود یک سال و نیم، هنوز به پایان نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
تبریز و آذربایجان مهد مکتب‌های فرهنگی، اقتصادی و تجاری
تبریز – فلاح: استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی دانشگاه‌های استان برای تدوین استانداردهای ضروری خبر داد و گفت: بخش خصوصی ما هیچ ابایی از اعمال استاندارد ندارد.محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای استاندارد استان با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد، گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان‌های مهم کشور در حوزه اقتصادی است و در تولید برخی محصولات مانند شیرینی و شکلات و قطعات خودرو جزو قطب‌های صنعتی کشور به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه تبریز و آذربایجان مهد مکتب‌های فرهنگی، اقتصادی و تجاری هستند، افزود: این پیشتازی در عرصه صنعت و صادرات، نیازمند حمایت و توجه بیشتر است که سازمان استاندارد یکی از مهم‌ترین مراجع موثر در این زمینه است.وی، نظارت و اعمال استاندارد را یک بحث حاکمیتی دانست و ادامه داد: با توجه به این …
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / سازمان استاندارد / نیره پیروزبخت / کالاهای اساسی
تسهیل صدور گواهی انطباق استاندارد برای کالاهای اساسی وارداتی
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: صدورگواهی انطباق استانداردبرای کالاهای اساسی وارداتی تسهیل شده و یک بار آزمایش و یک نمونه برداری انجام می شودکه نتیجه آن برای همه دستگاهها قابل قبول خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / نیره پیروزبخت / سازمان استاندارد / ذرت
میزان سم محموله ذرت وارداتی، بالاتر از حد استاندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: میزان سم محموله ذرت ۱۲۰ هزار تنی وارداتی از برزیل بالاتر از حد استاندارد و برای انسان خطرناک است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
وقتی رییس سازمان ملی استاندارد خطای انسانی مهم‌ترین عامل تصادفات می داند!
شفقنا اقتصادی_ رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بخش مهمی از تلفات جاده‌ای کشور تنها به‌ علت ایمنی خودروها نیست بلکه مربوط به خطاهای رانندگان و عدم استفاده صحیح از خودرو است. به گزارش شفقنا اقتصادی، نیره پیروزبخت در بازدید از غرفه سایپا در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید اظهار کرد: خودروهای […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
پیروزبخت: به حضور زنان در پست های مدیریتی اعتماد دارم
تهران- ایرنا- «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان ملی استاندارد ایران که به تازگی پنجمین مدیرکل زن را در استاندارد استان کردستان منصوب کرد، گفت: زنان در پست‌های مدیریتی حساس به خوبی از عهده مشکلات برمی‌آیند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
به نقش زنان در سازمان ملی استاندارد ایران افتخار می‌کنم
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران که اخیراً پنجمین مدیرکل زن را در استاندارد استان کردستان منصوب کرد گفت: زنان در پست‌های مدیریتی حساس به خوبی از عهده مشکلات برمی‌آیند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
باید از موازی‏کاری جلوگیری کنیم
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به لزوم هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف و جلوگیری از موازی‌کاری گفت که باید یک استراتژی واحد بین دستگاه‌های مختلفی که در حوزه ایمنی غذا فعال هستند، در نظر گرفته شود.به گزارش ایسنا، دیروز (دوشنبه) همایش ایمنی مواد غذایی با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی و آرایشی سازمان غذا و دارو، مدیرکل دفتر محیط‏زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد.در این نشست سند کمیته هادی ایمنی مواد غذایی با هدف کنترل امنیت مواد غذایی از سوی مسئولانی از سازمان ملی استاندارد، وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی و یکی از نمایندگان مجلس امضا شد.نیره پیروزبخت، …
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
تفاهم گمرک و سازمان استاندارد برای ترخیص کالا
تفاهم‌نامه همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد ایران با هدف تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای نمونه‌برداری و اعمال نظارت‌های کیفی بر کالاهای مشمول استاندارد اجباری مجددا امضا شد. به گزارش روابط‌عمومی گمرک ایران، این تفاهم‌نامه پس از انجام تغییراتی نسبت به تفاهم‌نامه قبلی، امروز طی نشستی با حضور مهدی میراشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران و نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تمدید شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
بهبود ۴۵ پله‌ای ایران در شاخص تجارت فرامرزی
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تجمیع همکاری‌های بین دستگاهی موجب شد در چهار سال گذشته رتبه ایران در شاخص تجارت فرامرزی از ۱۶۱ به ۱۱۶ بهبود یابد که در تعیین این شاخص زمان، هزینه و تعداد اسناد موثر است.به گزارش خبرآنلاین از سازمان ملی استاندارد ایران، نیره پیروزبخت در نشست مشترک با روسا و مسئولان سازمان‌های گمرک، غذا و دارو و دامپزشکی کشور افزود: با وجود اینکه تولید داخل به وفور انجام می‌شود، لازم است برای تنظیم بازار، بخشی از کالاهای مورد نیاز مردم مثل کالاهای اساسی یا برخی از کالاهایی که در داخل تولید نمی‌شوند از طریق واردات تامین شود.وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه سازمان ملی استاندارد ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران که در حاشیه این دیدار انجام شد، خاطرنشان کرد: برای تسریع و تسهیل در …
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
توقف تولید پراید در دست بررسی است
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت:تاکنون به جز هشت خودرویی که اعلام شد، نام هیچ محصول دیگری برای توقف تولید اعلام نشده و حذف پراید نیز در دست بررسی است. نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباره آخرین وضع استانداردهای 85‌گانه خودرو، تاکید کرد: تاکنون تصمیمی برای توقف خط تولید هیچ خودرویی اتخاذ نشده و تصویب این استانداردها هنوز در دست بررسی است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / نیره پیروزبخت
تقلب بیش از بی‌کیفیتی نگرانمان می‌کند
رئیس سازمان استاندارد اعلام کرد که دریافت نشان استاندارد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی کاملاً برای بهره‌برداران این بخش رایگان خواهد بود و براساس آنچه در مجامع داخلی و بین‌المللی مطرح کرده‌ایم، نگرانی ما درباره محصولات کشاورزی بیش از آن که در زمینه بی‌کیفیتی باشد، از تقلب است که باعث پایین آمدن اعتبار ایرانی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ایران استاندارد اصالت غذا را برای کدکس تدوین می‌کند/ کاهش زمان صدور مجوزها از 40 به هفت روز
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد: ایران از سوی کدکس مسئول تدوین استاندارد اصالت غذا شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کشف 9000 سیلندر غیر استاندارد/ تشدید بازرسی‌ها در ایام منتهی به سال نو
نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش گشت‌های بازرسی از ابتدای ماه جاری خبر داد و گفت که در یکی از بازرسی‌های اخیر این سازمان 9000 سیلندر غیر استاندارد کشف شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
معاون رییس جمهوری وارد همدان شد
همدان- ایرنا- «نیره پیروزبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان ملی استاندارد و هیات همراه صبح امروز / چهارشنبه / وارد همدان شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
جایگاه ایران در سازمان بین‌المللی «ایزو» ارتقا یافت
نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که جایگاه ایران در میان 163 کشور عضو سازمان بین‌المللی استانداردسازی «ایزو» از رتبه 22 در سال 2018 به رتبه 21 در سال 2019 ارتقا یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •