جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
هفته پژوهش 98
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / سامانه احراز هویت / پارک فناوری تهران / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
پیاده‌سازی سامانه‌ای برای مدیریت دسترسی به اطلاعات
محققان یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران سامانه احراز هویتی را عرضه کردند که پیاده‌سازی آن در سازمان‌های کوچک و متوسط امکان دسترسی به داده‌ها و اطلاعات را مدیریت می‌کند، به گونه‌ای که اطلاعات تنها در اختیار افراد صلاحیت‌دار قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / لایحه بودجه 99 / بودجه جهاددانشگاهی
نیاز تغییر اکوسیستم سیاسی/بودجه ۱۵ میلیون یورویی جهاددانشگاهی در لایحه‌ پیشنهادی بودجه‌ ۹۹
رئیس جهاددانشگاهی گفت: هم‌اکنون نیاز داریم تا اکوسیستم سیاسی کشور تغییر کند؛ اکنون ما مشکلی در زمینه‌ توسعه و فناوری نداریم اما طولانی‌بودن زمان اثبات فناوری، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که اکنون در حوزه‌ پژوهش و فناوری با آن مواجه هستیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
برترین‌های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سال ۱۳۹۸ تقدیر شدند + معرفی تقدیرشدگان
برترین‌های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سال ۱۳۹۸ با حضور دکتر ستاری و دکتر طیبی تقدیر شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سورنا ستاری / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / جهاد دانشگاهی
با پول صاحب فناوری و دانش نمی‌شویم/راهی جدید در حوزه پژوهش باز شده است
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به ایجاد زیست‌بوم پژوهش در کشور، گفت: رونق اقتصاد دانش‌بنیان با پول نیست، بلکه با شکل‌گیری زیست بوم است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه هوایی تصور بر قدرتمندی ایران بود؛ اما با آغاز جنگ فهمیدیم که هیچ دانش و فناوری در این حوزه نداریم. زیرا زیست‌بوم درستی برای آن شکل نگرفته بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانشگاه علامه طباطبایی
ارتباط چالش‌های کشور با عدم استفاده از ذخیره دانایی
معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بسیاری از اندیشمندان معتقدند مشکلات و چالش‌های ما بیش از هرچیزی به علت عدم استفاده بهینه از ذخیره دانایی در کشور است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / شورای عالی عتف / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / پژوهشکده غدد درون‌ریز و متابولیسم / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
شورای عالی عتف به سطح ریاست جمهوری بازگردانده شود
رییس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با انتقاد از عملکرد و کارایی شورای عالی عتف در مسائل پژوهشی، گفت: شورای عالی عتف برای اثربخشی بیشتر باید به سطح ریاست جمهوری و تحت نظارت این ارگان بازگردانده شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / هفته پژوهش 98 / کرمانشاه / نمایشگاه / استانی-علمی و آموزشی
صنایع کرمانشاه با تردید سراغ پژوهش می‌روند
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه گفت: صنایع استان چون هنوز لذت استفاده از پژوهش را در فعالیت‌هایشان نچشیده‌اند، با تردید سراغ پژوهش می‌روند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / دانشگاه تهران / گرنت‏‌های پژوهشی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
دانشگاه با پرداخت گرنت‌های پژوهشی نیمه اول سال خودش را بدهکار کرد
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد بودجه این دانشگاه تخصیص داده شده و اگر تا آخر سال به صد درصد نرسد، به نوعی سهم ۱۵ درصدی پژوهش حذف می‌شود، گفت: گرنت‌های پژوهشی ۶ ماهه اول سال را تمام و کمال دریافت کردیم که این برای دانشگاه با سختی همراه بود و به نوعی دانشگاه با پرداخت گرنت‌های پژوهشی خودش را بدهکار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
غرفه‌های برتر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تقدیر شدند
همزمان با آخرین روز از بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار، غرفه‌های برتر این نمایشگاه معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
انعقاد ۲۰۰ توافق‌نامه یارانه فناوری با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری از انعقاد ۲۰۰ توافق‌نامه یارانه فناوری با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات / حملات سایبری / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
عرضه سامانه‌ای که حملات سایبری را پیش‌بینی می‌کند
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای این…
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / رونق تولید / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
شناسایی استانداردهای سایر کشورها توسط "مرکز رشد توسعه صادرات و انتقال فناوری"
مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کمک بلاعوض این دانشگاه به فناوران حوزه سلامت تا رسیدن به نمونه اولیه، از اختصاص نخستین دفتر انتقال تکنولوژی به حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: استانداردهای کشورهای مختلف برای صادرات محصول را از طریق "مرکز رشد توسعه صادرات و انتقال فناوری" شناسایی می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ارتباط صنعت و دانشگاه / ارتباط با صنعت / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
۱۰ طرح مشترک دانشگاه و صنعت تقدیر شدند/معرفی ۳ مرکز آموزشی با بیشترین همکاری
در حاشیه نشست مدیران ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه، از ۱۰ طرح برتر مشترک دانشگاه و صنعت و ۳ دانشگاه با بیشترین همکاری با صنعت تقدیر شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / صنعت هوافضا / دانش‌آموزی / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / هفته پژوهش / دانشگاه آزاد اسلامی / هفته پژوهش 98
ترویج علم هوا-فضا در مدارس/برنامه برای تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌آموزی در صنعت هوا-فضا
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که شعار "رونق علم هوا فضا با کمک دانش‌آموزان" را سرلوحه کار خود قرار داده، در حوزه ترویج و گسترش علم هوا فضا در مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی فعالیت دارد و قصد دارد با دریافت مجوز شتاب‌دهنده، در حوزه تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌آموزان در صنعت هوافضا نیز گام‌ بردارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / تولید مقاله / ثبت اختراع
وضعیت نه‌چندان مناسب ایران در تبدیل مقاله به اختراع
عضو هیات علمی، مدیر کانون تفکر و معاون سابق پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با اشاره به وضعیت خوب ایران در تولید مقالات علمی، متذکر شد: طی ۱۰سال اخیر، رتبه ایران در این بخش بین ۱۴ تا ۲۰ در جهان در نوسان بوده است. از حیث نرخ رشد مقالات بین‌المللی هم‌اکنون چند سالی است که ایران در رتبه اول جهانی است. این امر جای خوشحالی و تقدیر دارد، اما از حیث تبدیل مقالات به فناوری و نوآوری که معمولاً آنها را با ثبت پتنت‌ها اندازه می‌گیرند یا با نرخ استنادات به مقالات، توسط دیگران که از آن به شاخص استنادی یاد می‌شود وضعیت مقالات و مدارک علمی ایران چندان مناسب نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / پایان نامه / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / ارتباط با صنعت
راه‌اندازی سامانه پیوندزدن اجرای پایان‌نامه‌ها با نیاز دستگاه‌ها
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به راه‌اندازی سامانه ساتع گفت: در این سامانه که راهی برای پیوند زدن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به نیازهای پژوهشی دستگاه‌ها است، از یک سو دستگاه‌ها نیازهای خود را بارگذاری می‌کنند و از سوی دیگر دانشجویان پروپوزال‌های خود را در راستای این نیازها تعریف خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم
امضای ۲ تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه فناوری
امروز دو تفاهم‌نامه برای بهره‌برداری از گرنت فناوری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران به امضا رسید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / دانشگاه آزاد اسلامی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
وزارت علوم سرمایه دانشگاه آزاد را پاس بدارد/پژوهش را جدی می‌گرفتند در تهران سخت نفس نمی‌کشیدیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که نادیده گرفتن ۳۸ درصد آموزش عالی و ۲۵ درصد اساتید که پژوهشگران دانشگاه آزاد هستند به جامعه علمی خدشه وارد می‌کند و وزارت علوم بایستی این سرمایه را پاس بدارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / دانشگاه آزاد اسلامی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
وزارت علوم دانشگاه آزاد را برادر ناتنی خود نداند/ واریز کارانه پژوهش
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اظهار کرد: عاقلانه است که وزارت علوم دانشگاه آزاد را برادر ناتنی خود نداند و در تصمیم گیری، سیاست گذاری و قدردانی‌ها حتما جامعه دانشگاه آزاد هم دیده شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / دانشگاه / صنایع / هفته پژوهش 98 / کرمانشاه / استانی-علمی و آموزشی
صنایع کرمانشاه اعتماد چندانی به توان دانشگاه‌ها ندارند
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه معتقد است، عدم اعتماد صنایع استان به توان دانشگاه‌ها یکی از عواملی است که پژوهش‌های ما را چندان به سمت کاربردی شدن پیش نبرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پایان‌نامه و رساله / بودجه پژوهشی
از قدم‌زنی معلوم‌الحالان سیستم امنیت انگلیس در بازار پایان‌نامه‌ انقلاب تا شغل شدن دکتری و ارشد
معاونان پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس و علامه طباطبایی به همراه رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خوارزمی در میزگرد ایسنا به مناسبت هفته پژوهش حضور یافته و ضمن توافق نظر بر اینکه دولت‌ها، مستقل ازموضوع تحریم، نسبت به تخصیص بودجه پژوهشی به طور سلیقه‌ای عمل کرده‌اند، از عملکرد و برون‌داد دانشگاه در این حوزه دفاع کرده و تأکید کردند که دانشگاهیان با ایثار و فداکاری در برابر زورگویان ایستاده‌اند و حال اینکه گاه برخی آقایان می‌پرسند دانشگاه چه کرده، پاک کردن صورت مسئله است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / برج فناوری امیرکبیر / نانو فیلتر / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / رونق تولید
استفاده از نانوفیلتر در ۶۰۰ کارخانه صنعتی کشور/تولید ماده‌ای برای حذف قارچ استخرها + فیلم
محققان فعال در واحدهای فناور برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیرکبیر علاوه بر رفع آلودگی‌های کمتر از ۲.۵ میکرون کارخانجات صنعتی، موفق به ارائه ماده گندزدایی شدند که علاوه بر تصفیه آن برای رفع آلودگی‌های آب استخرها نیز کاربرد دارد، ضمن آنکه در آینده این محققان از ربات آموزشی برای کودکان رونمایی خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / _دانشگاه تهران / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / پارک فناوری تهران
"شهر دانش" دانشگاه تهران اتصال‌دهنده نسل ۳ صنعت به نسل ۴ صنعتی است
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به رونمایی از چهار محصول فناوری گفت: راه‌اندازی صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و مجموعه شهر دانش دانشگاه تهران نشان می‌دهد که این دانشگاه در مسیر صحیح نوآوری قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش 98 / هفته پژوهش
علاقه‌مندی دانشگاه تهران برای همکاری در حوزه‌های صنعت و تجارت
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه هسته اصلی هر تحول به‌کارگیری دانش و پژوهش است، گفت: تصمیم‌گیری‌هایی که در این دانشگاه می‌شود، محدود به ساختمان مرکزی آن نیست، بلکه شامل همه شعبه‌ها و پردیس‌های آن نیز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / فناوری / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / کارآفرینی
موانع رشد فناوری در دانشگاه‌ها/راه‌اندازی ستاد کارآفرینی در علوم پزشکی شهید بهشتی
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به موانع رشد تحقیق و فناوری در دانشگاه، گفت: ما در دانشگاه به دنبال تجارت، شراکت و دخالت نیستیم، بلکه در پی هدایت، حمایت و نظارتیم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / پژوهشگاه فضایی ایران / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
ساخت خانواده موتورهای فضایی خانواده "آرش" در پژوهشگاه فضایی/ساخت دستگاه آشکارساز مواد ممنوعه
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از طراحی و ساخت تست موتورهای پرقدرت ماهواره‌ها…
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / استانی-علمی و آموزشی / پژوهشگران برتر / هفته پژوهش 98
عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد
دانشیار پژوهشکده آرتمیا و آبزی‌پروی، به عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / صندوق پژوهش و فناوری / وزیر علوم / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
دلایل لغو مجوز برخی از صندوق‌های پژوهش و فناوری
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری در استان‌های کشور خبر داد و گفت: در کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با بررسی‌هایی که انجام دادیم، برخی از این صندوق‌ها که فعال نبودند، لغو مجوز شدند. 
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / آلودگی هوا / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / سورنا ستاری / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل
ابراز امیدواری معاون رییس‌جمهور برای کاربردی‌شدن فناوری‌های حوزه آلودگی هوا
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: فناوری‌های زیادی در حوزه پایش آلودگی هوا و آب به غیر از تجهیزات آزمایشگاهی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یافته است که امیدواریم به مرحله کاربردی برسند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / سورنا ستاری / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران
رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه با حضور معاون علمی رییس‌جمهور
با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از ۱۰ محصول شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد. 
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / وزیر علوم / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / اقتصاد دانش بنیان
"اقتصاد دانش‌بنیان" گفتمان قالب حوزه فناوری کشور شده است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که کشور در حوزه پژوهش و فناوری جوان است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و محققان برای شکوفاسازی ایده‌های خود نیازمند حمایت هستند که این حمایت‌ها ضرورتا مادی نیست، بلکه با تنظیم قوانین و مقررات می‌توانیم موانع را از پیش پای این شرکت‌ها برداریم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
عرضه ۱۰ هزار محصول فناوری در نمایشگاه تجهیزات/جزئیات تخفیف به خریداران
معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و رئیس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت گفت: در این دوره از نمایشگاه ۱۰ هزار محصول ارائه می‌شود که خریداران و شرکت‌ها شامل تخفیفات نمایشگاهی می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانش بنیان / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
حضور ۴۲ دانشگاه و ۲۵ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که در نمایشگاه عرضه دستاوردها از ۸۹ تفاهم‌نامه، ۱۰ تفاهم‌نامه به قرارداد تبدیل شدند، گفت: در نمایشگاه سال جاری ۴۲ دانشگاه، ۲۴ پژوهشگاه و ۲۵ شرکت دانش‌بنیان محصولات خود را عرضه می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / سورنا ستاری / منصور غلامی / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
۲۳ پژوهشگر و فناور برگزیده کشوری تقدیر شدند
با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پژوهشگران…
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانشگاه آزاد اسلامی / بودجه پژوهشی / تخلفات علمی
تخلفات علمی مختص دانشگاه آزاد نیست/الزام دانشجویان به چاپ مقاله در نشریات دانشگاه
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تخلفات علمی در تمام دانشگاه‌ها وجود دارد و مختص دانشگاه آزاد نیست، گفت: دانشگاه آزاد در رویکرد دوره جدید تأکید ویژه‌ای بر ارتقای کیفی پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها دارد و مکانیزم‌هایی را هم برای کنترل و نظارت دقیق بر تحقیقات قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / پژوهشگاه ملی زیست فناوری / فناوری کریسپر / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / موش
امکان مطالعه بر روی روش‌های درمانی نوین با تولید حیوانات مدل محققان کشور + فیلم
گروهی از محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری با دستیابی به دانش فنی تولید موش‌های تراریخته مبتلا به هموفیلی نوع A امکان انجام آزمایشات بر روی این بیماری و همچنین داروهای تولیدشده برای درمان این بیماری را در کشور فراهم کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / پارک فناوری تهران / داروی بره موم / فرمولاسیون دارو / توزیع داروخانه / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
دستیابی به فرمولاسیون داروی بره‌موم بدون کاربرد مواد شیمیایی/توزیع داروخانه‌ای در تهران + فیلم
یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بدون استفاده از مواد شیمیایی، توانسته است عصاره ‌"بره‌موم" را به عنوان دارو، فرموله و در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های گیاهان دارویی سطح تهران توزیع کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانشگاه فنی وحرفه ای
از رونمایی عصای هوشمند تا اعتبار بیست میلیاردی برای آزمایشگاه‌ها
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: طی یک ماه گذشته ۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های واحدها تخصیص داده شد و طی چند ماه گذشته نیز برای ارتقای کارگاه‌های ما در زمینه طراحی دوخت و پوشاک ۲۰ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / گرنت‏‌های پژوهشی / بودجه پژوهشی
از رابطه ارباب و رعیتی استاد و دانشجو تا قصه پرغصه گرنت‌های پژوهشی
دانشجویان پژوهشگری که به مناسبت هفته‌ پژوهش به خبرگزاری دانشجویان ایران آمده‌اند، می‌گویند سایه ISI بر پژوهش‌های دانشگاهی سنگینی می‌کند، اشتغال پژوهشگران مسئله‌ مهم دانشجویان محقق است و گاهی چالش‌هایی که میان استاد و دانشجو به بهانه‌های مختلف پیش می‌آید پژوهش را دشوار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / دانشگاه علوم پزشکی ایران / پارک علم و فناوری سلامت / رونق تولید / هفته پژوهش / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / هفته پژوهش 98
از شرکتهایی که "مشابه‌سازی محصولات خارجی"را انجام دهند، حمایت می‌کنیم
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها و مقدمات برای استقرار ۴۳ شرکت در پارک هستیم، گفت: شرکت‌ها الزامی به دانش‌بنیان شدن ندارند و دست همیاری ما به سوی شرکت‌هایی که از طریق مشابه‌سازی محصولات خارجی، گره‌ای از بازار فرآورده‌های سلامت‌محور باز می‌کنند، دراز است. این در حالی است که وزارت بهداشت نیز خود به خود جلوی واردات محصولی را که نمونه داخلی آن استانداردهای لازم را رعایت کند و به مقدار کافی تولید شود، می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / _دانشگاه تهران / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
دستاوردهای پژوهشی سال ۹۷ دانشگاه تهران+اسامی پژوهشگران نمونه
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به رشد کیفی پژوهش‌های این دانشگاه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، به تشریح دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه طی یک سال گذشته و معرفی پژوهشگران پیشکسوت نمونه این دانشگاه پرداخت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فن‌ بازار / جشنواره پژوهشگران برتر / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
اختصاص ۴۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی/عرضه آخرین یافته‌های فناورانه از ۲۶ آذر
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آغاز به کار بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار از روز سه‌شنبه ۲۶ آذر خبر داد و گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران کشور نیز از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است که در آن ۱۸ پژوهشگر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / هفته پژوهش 98 / تجلیل / پژوهشگران برتر / کرمانشاه / دانشگاه رازی / استانی-علمی و آموزشی
62 پژوهشگر و فناور برتر کرمانشاه تجلیل می‌شوند
مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی گفت: به مناسبت هفته پژوهش جشنواره تجلیل از 62 پژوهشگر و فناور برتر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانشگاه آزاد اسلامی / پایان‌نامه و رساله
احصای ۱۶ چالش اصلی برای پایان‌نامه‌ها
رئیس دانشگاه آزاد گفت: ۱۶ چالش ملی با ۱۰ هزار و ۷۰۰ موضوع در سامانه پایش احصاء شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / هفته پژوهش 98 / کرمانشاه / استانداری / استانی-علمی و آموزشی
باید فرهنگ پژوهش را در استان فراگیر کنیم
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه خواستار فراگیری و گسترش فرهنگ پژوهش در استان شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / جشنواره جوان خوارزمی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / آموزش و پرورش
همکاری ۲۲ دانشگاه و مرکز علمی با آموزش و پرورش برای برگزاری جشنواره جوان خوارزمی
دبیر اجرایی بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی با بیان اینکه در بخش دانش‌پژوهان جوان این جشنواره ۲۵۰ هزار هیات علمی همکاری داشتند، گفت: از ۱۰ طرح برگزیده بخش دانش‌پژوهان جوان چهار طرح دارای نوآوری و ثبت اختراع هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / جشنواره جوان خوارزمی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
ایجاد ۱۹۷ مرکز رشد زمینه‌ساز تبدیل ایده به روش‌های کاربردی درکشور
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد بیش از چهار هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور را ماحصل فعالیت مراکز رشد دانست که از ۱۵ سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند و گفت: از جمله انتظارات ما از مراکز علم و فناوری تبدیل علم به ثروت و کاربردی کردن پژوهش‌ها است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / هفته پژوهش / وزیر علوم / جشنواره جوان خوارزمی / هفته پژوهش 98 / مراکز رشد
شرط استقرار دانش‌آموزان در مراکز رشد/ارائه لایحه سهمیه کنکور به دولت
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه لایحه سهمیه کنکور به دولت ارائه شده است، گفت: امیدواریم این لایحه در سال ۹۹ اجرایی شود. 
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / رئیس شاخه ریاضی فرهنگستان علوم
"مریم میرزاخانی" هم هنگام دریافت جایزه چند مقاله انگشت شمار داشت
رئیس شاخه ریاضی فرهنگستان علوم در یادداشتی که به مناسبت هفته پژوهش نوشته، بر این نکته تاکید دارد که معیار ISI بودن مجلات ریاضی، اعتبار مناسب نیست و چاپ مقاله در مجله معتبر داخلی یا خارجی اگرچه لازم است اما کافی نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / دانشگاه علم و صنعت / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
گسترش همکاری‌های دانشگاه علم‌وصنعت و قرارگاه خاتم‌الانبیا/اصلاح آیین‌نامه پژوهشی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تفاهم‌نامه همکاری‌های پژوهشی، تحقیقاتی، آموزشی و فناوری به امضاء رساندند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / جشنواره جوان خوارزمی / وزیر علوم / وزیر آموزش و پرورش / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
تقدیر از ۳۵ طرح برگزیده با حضور دو وزیر
همزمان با آغاز به کار بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی، ۱۰ طرح برگزیده…
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید / رونق تولید
معرفی محصولات توانبخشی که به عشق معلولان ساخته شدند+فیلم
اواسط آذرماه امسال در روزی که به صورت اتفاقی مقارن با "روز جهانی افراد دارای معلولیت" بود، میزبان "مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی" بودیم و در محیطی صمیمی قرار گرفتیم که تفکر خلاقانه و نوآورانه اعضای آن، نویدبخش اتفاقات خوبی برای جامعه معلولان کشور بود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ربات / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / سورنا ستاری
رونمایی از ربات اجتماعی در هفته پژوهش/"سورنا" شناسنامه‌دار شد
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر تجاری‌سازی ربات‌های اجتماعی ساخته دست محققان کشور، گفت: قرار است یک ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / هفته پژوهش / دانشگاه آزاد اسلامی / هفته پژوهش 98
نمایش ۱۷۸ محصول در نمایشگاه ملی پژوهش/ افزایش ۳الی ۵ برابری جوایز جشنواره فرهیختگان
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت انسانی و زیرساختی این دانشگاه و برگزاری جشنواره فرهیختگان به منظور تقدیر از پژوهشگران گفت: همچنین ۱۷۸ محصول منتخب کلیه واحدها در نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری معرفی خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / دانشگاه آزاد اسلامی / تجاری سازی
در افق ۱۴۰۰ پیشروی دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری و تجاری‌سازی خواهیم بود
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به منفک شدن حوزه معاونت فناوری و نوآوری از حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد از ابلاغ آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری به واحدهای استانی خبر داد و گفت: این آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های آن به فناوران آزادی عمل می‌دهد و در افق ۱۴۰۰ پرچم‌دار دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری و تجاری‌سازی خواهیم بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •