چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
واردات مسافری
رجیستری تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / گمرک ایران / سید روح الله لطیفی / واردات تلفن همراه / طرح رجیستری تلفن همراه / واردات مسافری
رجیستری تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری انجام می‌شود
سخنگوی گمرک ایران گفت: از ۱۲ مهر ماه رجیستر تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری خواهد بود، مسافران مدارک خرید را به همراه داشته باشند.
موبایل های وارداتی قاچاق از اول مهر خاموش می شوند/ غیر ممکن شدن واردات مسافری و گوشی های دست دوم
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
موبایل های وارداتی قاچاق از اول مهر خاموش می شوند/ غیر ممکن شدن واردات مسافری و گوشی های دست دوم
در پی تغییر قوانین رجیستری از ابتدای مهرماه، قاچاق موبایل غیرممکن خواهد شد. کارشناسان بر این باورند که واردات گوشی های دست دوم تا پیش از این انجام نشده است.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
قاچاق موبایل به اسم واردات مسافری ادامه دارد
درحالی که مهم‌ترین هدف رجیستری، جلوگیری از قاچاق گوشی عنوان شده بود،‌ کارشناسان این ‏حوزه معتقدند سوداگران همچنان از خلأهای قانونی این طرح سوءاستفاده می‌کنند، در صورتی که اگر ‏تشریفات گمرکی کالای همراه مسافر و سپس ترخیص آن از اماکن گمرکی منطبق بر قانون انجام ‏می‌شد امکان این سوءاستفاده برای متخلفان فراهم نبود.‏ به گزارش ایسنا، طرح رجیستری یا شناسنامه‌دار کردن تجهیزات سیم‌کارت‌خور از همان زمان که ‏به‌عنوان راهی برای مبارزه با قاچاق مطرح شد، با چالش‌هایی همراه بود. در نخستین تجربه این طرح که ‏برمبنای ‏IMEI‏ گوشی‌ها بود، این کد قابل جعل بود و به همین دلیل در جدیدترین اجرای رجیستری، ‏تلاش شد با ترکیب دو شناسه گوشی …
مسافران غیرایرانی قبل از خروج از فرودگاه موبایل خود را رجستر و عوارض پرداخت کنند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / گمرک / فرودگاه امام / طرح رجیستری تلفن همراه / واردات مسافری
مسافران غیرایرانی قبل از خروج از فرودگاه موبایل خود را رجستر و عوارض پرداخت کنند
گمرک فرودگاه امام (ره) اعلام کرد: کلیه مسافران غیر ایرانی که قصد خروج کشور از این فرودگاه را دارند، باید گوشی موبایل خود را در گیت گمرک، رجیستر و عوارض آن را پرداخت کنند.
هدف قطع واردات مسافری بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
هدف قطع واردات مسافری بود؟
درحالی‌که بازار تلفن‌همراه همچنان به‌دلیل اقدام کمیسیون مشترک وزارت صنعت- بانک‌مرکزی در شوک قیمتی بزرگی به‌سر می‌برد همچنان گزارش‌ها حاکی است مسیر واردات گوشی‌های بالای 300 یورو به داخل کشور هموار نیست.
لغو ممنوعیت واردات گوشی موبایل بالاتر از ۳۰۰ یورو |  واردات مسافری پا برجاست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
لغو ممنوعیت واردات گوشی موبایل بالاتر از ۳۰۰ یورو | واردات مسافری پا برجاست؟
با تصمیم نهایی کمیته متشکل از وزارت صمت، بانک مرکزی، و وزارت ارتباطات "هیچ تغییری در واردات گوشی موبایل بالاتر از ۳۰۰ یورو به وجود نخواهد آمد.
حکایت غیرقانونی بودن موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / محمد جواد آذری جهرمی / بانک مرکزی / ارتباطات / دولت / گوشی موبایل / رجیستری موبایل / موبایل / قیمت موبایل / تلفن همراه
حکایت غیرقانونی بودن موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو
انجمن واردکنندگان موبایل گفت: بیش از ۸۰ درصد موبایل های بالای ۳۰۰ یورو به صورت غیرقانونی و با سوء استفاده از رویه واردات مسافری وارد کشور می‎شود.
۸۰ درصد موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو غیرقانونی وارد می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / قیمت موبایل / بازار
۸۰ درصد موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو غیرقانونی وارد می‌شود
از سوی دیگر طبق آمار منتشر شده، بیش از ۸۰ درصد کالای با ارزش وارداتی بالای ۳۰۰ یورو به صورت قاچاق و با سوء استفاده از رویه واردات مسافری و خارج از نظارت دولت و بانک مرکزی در خصوص نحوه تامین ارز آن صورت گرفته که تاثیرات آن بر روند تغییر نرخ ارز و نوسانات مربوطه بر هیچ فعال اقتصادی پوشیده نیست.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
واردات ۱۵ میلیون دستگاه موبایل در سال گذشته
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، واردات و مصرف موبایل در سال ۱۳۹۸ از طریق رویه تجاری با بیش از ۹۰ درصد رشد به حدود ۱۵ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه رسید و حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات مسافری هم باعث کاهش چشم‌گیر واردات موبایل از این طریق شد. به گزارش «ایسنا» بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گزارش آمار روند واردات و مصرف موبایل طی ۱۲ ماه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که واردات موبایل از طریق رویه تجاری در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است؛ به‌طوری‌که در سال گذشته تعداد ۱۵ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شده که از این تعداد چیزی بالغ بر ۱۴ میلیون آن توسط مصرف‌کنندگان در شبکه ارتباطی تلفن همراه …
آمار واردات موبایل در سال گذشته اعلام شد؛ ۱۵ میلیون دستگاه!
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / موبایل / واردات
آمار واردات موبایل در سال گذشته اعلام شد؛ ۱۵ میلیون دستگاه!
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، واردات و مصرف موبایل در سال ۱۳۹۸ از طریق رویه تجاری با بیش از ۹۰ درصد رشد به حدود ۱۵ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه رسید و حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات مسافری هم باعث کاهش چشم‌گیر واردات موبایل از این طریق شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
واردات قانونی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تلفن همراه
در دی‌ماه سال‌جاری بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیش از ۱۰۰ شرکت واردکننده وارد کشور شده است. پس از ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، بنابر اعلام کانال همتا (کانال اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه)، در دی‌ماه ۹۸ بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیش از ۱۰۰ شرکت واردکننده وارد کشور شد. این در حالی است که میزان واردات قانونی تا قبل از طرح رجیستری، ماهانه کمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه بوده و بقیه نیاز کشور، از طریق قاچاق تامین می‌شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
واردات مسافری تزئینات داخلی ساختمان
ممنوعیت واردات 1300 قلم از کالاهایی که در داخل کشور توان تولید آنها وجود دارد ازجمله تصمیمات دولت در سال گذشته بود. با بهروز چوداری میلانی، رئیس اتحادیه تزئینات داخلی ساختمان شهرستان تهران گفت‌و‌گو کرده‌ایم. سهم تولید از تزئینات ساختمان چقدر است؟ حدود 70درصد نیاز بازار پرده از طریق واردات تامین می‌شود و با این روند ممنوعیت واردات این محصولات تأثیری بسیار منفی بر بازار پرده گذاشته است به‌نحوی که با نزدیک‌شدن به روزهای پایانی سال باید رونق نسبی بازار را شاهد باشیم اما کسب و کار این صنف با رکود …
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
عـــدد خــبــــر
88٪ کاهش واردات مسافری گوشی موبایل امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از کاهش واردات مسافری از یک‌میلیون و ۲۰۰‌هزار دستگاه در اردیبهشت‌ماه امسال، به ۱۵۰‌هزار دستگاه تا پایان آذرماه خبر داد که در واقع حدود 88‌درصد کاهش داشت.  او توضیح داد: «در فاصله ۹ماه، واردات تجاری افزایش یافته است. آمارها نشان می‌دهد ۲۰۵‌هزار دستگاه موبایل در فروردین امسال به صورت تجاری وارد کشور شده بود و حالا در پایان آذرماه این تعداد به یک‌میلیون و ۱۱۵‌هزار دستگاه رسیده است. با مشاهده این روند، به‌ نوعی می‌توان گفت واردات مسافری تلفن‌همراه جای خود را به واردات تجاری داده است.» به گفته اسحاقی، افزایش تعرفه واردات مسافری …
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / طرح رجیستری / گوشی هوشمند / واردات گوشی
(ویدئو) مسئله‌ای که طرح رجیستری را به چالش می‌کشد
با طرح ریجستری علاوه براینکه دست قاچاق از بازار این کالا کوتاه می‌شود، مصرف کنندگان نیز باید خدمات مناسب دریافت کنند. در حال حاضر هر کسی که تا دوماه یک سفر به خارج داشته باشد می‌تواند پاسپورت خودش را برای واردات مسافری و رجیستری گوشی به خریداران آن بدهد. به گفته فروشندگان موبایل این پاسپورت‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان قیمت دارند. رجیستری موبایل دو سال بعد از اجرا هنوز درگیر دور زدن یا سوءاستفاده از مسیر‌های غیرقانونی یا نامتعارف برای واردات گوشی است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
بعد از پیگیریهای تسنیم؛ فاز جدید برخورد با قاچاق موبایل به اسم واردات مسافری کلید خورد
درحالی که با تشدید واردات موبایل از طریق رویه مسافری حقوق دولت به شدت تضییع می‌شد، با پیگیریهای صورت گرفته از جمله لغو معافیت ۸۰ دلاری و همچنین افزایش تعرفه واردات تلفن همراه مسافری عملا جلوی تضییع حقوق دولت گرفته شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
شوک جدید در بازار موبایل!
حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات مسافری و افزایش عوارض گمرکی گوشی‌های تلفن‌ همراه در ۱۰روز گذشته بازار موبایل ایران را دچار شوک کرده است.
۱۳۹۸-۰۷-۲۹
گرانی گوشی منطقی نیست
تصمیم حذف معافیت 80 دلاری برای گوشی‌های موبایل و در نظر گرفتن تعرفه 26 درصدی گمرک، با هدف ساماندهی بازار موبایلی انجام شد و در شرایطی که با تعرفه‌های کنونی دیگر واردات مسافری چندان به‌صرفه‌ به نظر نمی‌رسد، واردکنندگان رسمی و قانونی فرصت دوباره‌ای یافتند که بازار را در دست بگیرند و نیاز مصرف‌کننده را تامین کنند؛ با وجود این، قیمت‌ها در بازار در روزهای گذشته نشان می‌دهد افزایش تعرفه 26 درصدی، نه تنها به سود مصرف‌کننده نهایی نشده بلکه افزایش قیمت گوشی‌ها را هم سبب شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
تلفن همراه مسافری | بررسی ماجرای لغو معافیت واردات
شفقنا اقتصادی_ رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی درباره لغو معافیت واردات تلفن همراه مسافری توضیحاتی داد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: حسین غروی رام رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، در خصوص تصمیمات اخیر دولت در رابطه با اصلاح رویه واردات مسافری تلفن همراه، گفت: سال‌ها پیش دولت قانونی مربوط به […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
بررسی اقتصاد ورزش و واردات مسافری تلفن همراه در یک برنامه تلویزیونی
برنامه «پایش» امشب به بررسی موضوع های اقتصاد فوتبال و واردات مسافری گوشی همراه، با حضور کارشناسان می پردازد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
رانت گوشی مسافری|گمرک پاسخگو باشد؛ چرا تشریفات گمرکی رعایت نمی‌شود؟
رانت واردات مسافری موجب شده تا به ازای هر گوشی مسافری، ۱۵۰ هزار تا یک میلیون تومان از حقوق بیت المال به جیب قاچاقچیان موبایل سرازیر ‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / گوشی تلفن همراه
عاقبت گوشی‌هایی که از واردات مسافری سوءاستفاده کردند،‌ چه می‌شود؟
با توجه به حاشیه‌هایی که برای واردات گوشی‌های مسافری ایجاد شده است،…
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / تلفن همراه / طرح رجیستری تلفن همراه / قاچاق کالا / گذرنامه / واردات مسافری / تعرفه واردات / گمرک / محمد جواد آذری جهرمی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / پلیس گذرنامه / زائران اربعین
سوء‌استفاده از تسهیلات مسافری برای ثبت تلفن‌همراه قاچاق، غیرشرعی است
استفتاء از ۹ تن از مراجع عظام تقلید موید آن است که خرید و فروش اطلاعات هویتی مسافران جهت ثبت مسافری گوشی‌ تلفن همراه قاچاق، غیرقانونی و غیرشرعی است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / حمیدرضا دهقانی نیا / تلفن همراه / طرح رجیستری تلفن همراه / واردات تلفن همراه / واردات مسافری / قاچاق / موبایل / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / گمرک ایران / وزارت صنعت معدن و تجارت
تداوم قاچاق با «رویه ثبت مسافری تلفن همراه» / کمیته طرح رجیستری باید تدبیر کند
مدیرکل نظارت برسامانه‌های هوشمند ستادمبارزه با قاچاق گفت:باگذشت سه ماه از اتصال سامانه ناجا به سامانه مسافری گمرک،قاچاق تلفن همراه با سوءاستفاده از«رویه ثبت مسافری»همچنان صرفه اقتصادی دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / ریجستری تلفن همراه
سامانه ریجستری؛ خرید و فروش اطلاعات هویتی مسافران تخلف است
سامانه اطلاع رسانی ثبت و رجیستری گوشی موبایل اعلام کرد: خرید و فروش اطلاعات مسافران برای رجیستری گوشی حتی با رضایت خودشان، سوءاستفاده از واردات مسافری و خلاف‌اظهاری به گمرک است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
رکورد واردات تلفن همراه شکست
رکورد واردات تجاری تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته با واردات حدود ۹۰۰ هزار دستگاه شکسته شد و افزایش عرضه تلفن همراه در ماه اخیر، کاهش قیمت تلفن همراه را نیز در پی داشت.به گزارش ایسنا، پس از ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، بنا بر اعلام کانال همتا (کانال اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه)، در ماه‌های خرداد و تیر به ترتیب حدود ۳۵۰ هزار و ۵۳۰ هزار دستگاه تلفن همراه به صورت تجاری وارد کشور شد. با تلاش مضاعف شرکت‌های واردکننده و همچنین اقدامات تسهیل‌گرانه دولت جهت اعطای مجوز و افزایش چند برابری شرکت‌های واردکننده مجاز، میزان واردات تجاری تلفن همراه در ماه مرداد با رشد چشمگیری مواجه شده و به حدود ۹۰۰ هزار دستگاه رسید که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است.‌ شرکت‌هایی …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
۹۰۰ هزار گوشی موبایل وارد کشور شد
سامانه اطلاع‌رسانی رجیستری گوشی موبایل از رشد چشمگیر میزان واردات تجاری گوشی موبایل در مردادماه به‌دلیل ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا خبر داد. سامانه اطلاع‌رسانی طرح ثبت و رجیستری گوشی‌های تلفن همراه (همتا) از شکسته شدن رکورد واردات تجاری تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته و نیز تامین بخش عمده نیاز بازار از طریق واردات تجاری خبر داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
افزایش واردات و در پی آن کاهش قیمت موبایل در بازار
شفقنا اقتصادی- رکورد واردات تجاری تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته با واردات حدود ۹۰۰ هزار دستگاه شکسته شد و افزایش عرضه تلفن همراه در ماه اخیر، کاهش قیمت تلفن همراه را نیز در پی داشت. به گزارش شفقنا اقتصادی، پس از ضابطه‌مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، بنابر […]
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
فقط مسافران واقعی امکان ثبت و واردات گوشی موبایل دارند
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رد بازشدن دوباره سایت واردات گوشی تلفن همراه مسافر گفت: سایت واردات مسافری گوشی تلفن همراه تنها به مسافران واقعی امکان ثبت و ورود گوشی را می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
سالانه حدود ۸۰۰ هزار واحد در تولید مسکن عقب هستیم/ چین بزرگترین صادرکننده حصیر به ایران/ قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان چندانی ندارد/ افزایش ۵ تا ۲۰ درصدی قیمت نان‌های صنعتی/ کاهش ۱۲۰ تومانی دلار
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نامه سراج به جهانگیری: شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو برگردد، خودکفایی گندم سومین سال متوالی تکرار می‌شود، کمبود سیب زمینی به زودی برطرف می‌شود، سنگ آهن امسال گران‌تر خواهد شد، واردات مسافری تلفن همراه آزاد نخواهد شد، فیات کرایسلر در حال مذاکره برای ادغام با رنوست و جهش ۳۲۵۹ واحدی شاخص کل بورس در دومین روز هفته را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
واردات مسافری تلفن همراه آزاد نخواهد شد
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به شایعاتی مبنی بر بازشدن دوباره سایت واردات گوشی تلفن همراه مسافر گفت: این شایعات کذب است و سایت واردات مسافری گوشی تلفن همراه بعد از این تنها به مسافران واقعی امکان ثبت و ورود گوشی را می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
واکنش گمرک به مشکلات واردات مسافری گوشی‌ تلفن همراه
گمرک ایران اعلام کرد: فعالیت سامانه اظهار گوشی‌های مسافری به گمرک ادامه دارد و این سازمان پیشنهاد داده تا برای رفع مشکلات مربوط به گوشی‌های تلفن همراه مسافری واردات گوشی‌های تلفن همراه به صورت تجاری آسان‌تر شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ترافیک مراجعان عامل اختلال سایت رجیستری
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اشاره به اهمیت ادامه فعالیت سایت واردات مسافری تلفن همراه گفت: واردات مسافری تلفن همراه به کشور باعث ایجاد تعادل در قیمت‌ها می‎شود. ‌محمد مهدی غفوریان درخصوص اختلالات پیش آمده در سایت واردات مسافری گفت: در چند روز اخیر به هیچ عنوان قطعی سایت نداشته‌ایم و فقط برای ساعاتی سایت دچار اختلال شده بود. وی علت این اختلال را ترافیک بیش از حد در سایت عنوان کرد و افزود: تعداد گوشی‌های رجیستری نشده زیاده بود و همین تعداد بالای گوشی‌های بدون کد در کنار مراجعه بالا به سایت برای دریافت کد رجیستری باعث اختلال در سایت شد، البته هنوز هم اختلالاتی جزئی وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
آخرین پیش‌بینی ها از قیمت تلفن همراه در سال ۹۸
شفقنا اقتصادی_ رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اشاره به اهمیت ادامه فعالیت سایت واردات مسافری تلفن همراه گفت: واردات مسافری تلفن همراه به کشور باعث ایجاد تعادل در قیمت‌ها می‎شود. ب‌ه گزارش شفقنا اقتصادی، محمد مهدی غفوریان  در خصوص اختلالات پیش آمده در سایت واردات مسافری گفت: در چند روز اخیر به هیچ […]
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
رئیس کمیته تلفن همراه کشور: قیمت موبایل متعادل است!| انتقاد از اعتصاب موبایل‎فروشان| پیش‌بینی قیمت موبایل در سال 98
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اشاره به اهمیت ادامه فعالیت سایت واردات مسافری تلفن همراه گفت: واردات مسافری تلفن همراه به کشور باعث ایجاد تعادل در قیمت‌ها می‎شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
بازار موبایل در سال 98 به آرامش می رسد؟
اقتصاد نیوز: رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اشاره به اهمیت ادامه فعالیت سایت واردات مسافری تلفن همراه گفت: واردات مسافری تلفن همراه به کشور باعث ایجاد تعادل در قیمت‌ها می‎شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
موبایل دوباره گران شد| دلایل افزایش۲۰ درصد قیمت گوشی در بازار چیست؟
اگر چه بازار گوشی با موضوع کمبود که یکی از دلایل افزایش قیمت گوشی‌ها بود، مواجه نیست، اما ظاهرا مشکلات مربوط به واردات مسافری آن، موجب افزایش قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی در بازار شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹
مسافرها فقط با داشتن بلیت برگشت می‌توانند گوشی همراه وارد کنند
مهر نوشت: رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی گفت: واردات مسافری گوشی تلفن همراه منوط به داشتن بلیط برگشت سفر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •