سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
واردات مواد اولیه کارخانه ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / اسحاق جهانگیری / تولید کاغذ
تولید کاغذ در داخل کشور از اولویت‌های دولت است
به گزارش الف، اسحاق جهانگیری در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع تأمین کاغذ برای رفع نیازهای داخلی بر تسریع در اجرای مصوبه پیشین شورای اقتصاد به منظور احداث کارخانه تولید کاغذ از باگاس نیشکر در منطقه محروم شادگان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر با توجه به حذف ارز دولتی برای واردات کاغذ، فشار فراوانی بر صنعت چاپ و نشر و مطبوعات کشور وارد شده که باید با فراهم کردن شرایط تولید داخلی علاوه بر جلوگیری از خروج سالانه میلیون ها دلار ارز از کشور، برای واردات کاغذ مانع از هدر رفت مواد اولیه باگاس در خوزستان شد که سالانه شاهد آتش گرفتن آنها و ایجاد مشکلات زیست محیطی در منطقه هستیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / واردات بدون انتقال ارز / واردات مواد اولیه کارخانه ها
شیوه واردات بدون انتقال ارز برای مواد اولیه تولید
به گزارش مهر، در پی طرح مجدد رویه واردات بدون انتقال ارز، روابط عمومی بانک مرکزی توضیحاتی را اعلام کرد. بانک مرکزی اعلام کرده که این بانک طی دوسال اخیر در راستای ساماندهی جریان ارز حاصل از تجارت خارجی کشور و ایجاد شفافیت و توجه جدی به تولید داخل اقدام به ایجاد بستر و زیر ساختهای شفاف در کنار سامانه جامع تجارت کشور نموده و براساس آن، رویه‌های مشخص برای عرضه ارز حاصل از صادرات با توجه به شرایط تحریم تعریف و عملیاتی نموده است؛ لذا، صادرات کنندگان، می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به روش‌های متعدد به چرخه اقتصاد کشور بر گردانند:
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بانک مرکزی / سرپرست وزارت صمت / واردات مواد اولیه کارخانه ها
موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه کارخانه‌ها بدون انتقال ارز
به گزارش فارس، حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز قرارگاه حمایت از تولید گفت: امسال مفهوم توجه به تولید که در نام‌گذاری سال جاری با شعار «جهش تولید» متبلور شده، بسیار متفاوت از سال‌های قبل است و مقام معظم رهبری نیز اهمیت ویژه‌ای را برای حوزه تولید به خصوص با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که برخی کشورها بر علیه اقتصاد ایران در نظر گرفته‌اند، مبذول داشته و خواستار جهش تولید در سال جاری شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
جهانگیری: کاغذهای انبار شده در گمرکات، ظرف دو هفته به بازار عرضه شود/ دولت در موضوع فساد و رانت با هیچکس تعارف ندارد
در جلسه بررسی وضعیت واردات کاغذ مقرر شد ارز مورد نیاز واردات کاغذ همچون سایر کالاهای اساسی کماکان اختصاص یابد. همچنین مقرر شد کاغذهای وارداتی انبار شده در گمرکات کشور ظرف دو هفته به بازارهای مصرف عرضه شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف شد تا با تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع تولید کاغذ داخل کشور، ظرفیت تولید این کارخانه ها را در چند ماه آینده به حداکثر برساند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
رییس سازمان صمت همدان: افزایش واردات استان نوید دهنده رونق تولید است
همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به افزایش میزان واردات به استان در فروردین امسال گفت: تمام محصولات وارد شده مواد اولیه صنایع و کارخانه ها هستند که این امر رونق تولید را نوید می دهد.
 •  •  •  •  •  •