شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
واردات کاغذ
کارگروه کاغذ اختصاص یک‌هشتادم ارز کاغذ به واردات زینک را بلامانع دانست
تسنیم / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
کارگروه کاغذ اختصاص یک‌هشتادم ارز کاغذ به واردات زینک را بلامانع دانست
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان گفت: حسین انتظامی، رئیس کارگروه کاغذ ارشاد، اختصاص یک‌هشتادم ارز تخصیصی کاغذ به واردات زینک را بلامانع دانسته است.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
انتصابات عجیب در بزرگ‌ترین بنگاه نشر دولتی کشور
یک‌هفته پس از انتصاب مدیرعامل جدید موسسه انتشارات علمی فرهنگی، تغییرات و انتصابات عجیب دیگری در این بنگاه بزرگ نشر در حال رخ‌دادن است.به گزارش مهر، یک هفته پس از معارفه بی‌سروصدای مدیرعامل موسسه انتشارات علمی و فرهنگی به‌عنوان بزرگ‏ترین بنگاه نشر دولتی ایران، خبرهای منتشر شده از این موسسه حاکی از آن است که مدیرعامل تازه منصوب شده که حضورش در این مسند پرحاشیه بوده، این روزها در حال انتصاب مدیران پرحاشیه دیگری در این ‌موسسه است.بر این‌اساس، نادره رضایی طی روزهای اخیر، مرتضی ظفرزاده را به‌عنوان مشاور اجرایی خود انتخاب کرده است. وی پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی است که در رساندن رضایی به این مسند نقش قابل توجهی داشته است. در اتفاقات دیگر این موسسه و با توجه به خروج هیئت مدیره …
تشریح جزئیات تخصیص کاغذ نشر / ۲۵ درصد سهمیه کاغذ نشر وارد کشور شده است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
تشریح جزئیات تخصیص کاغذ نشر / ۲۵ درصد سهمیه کاغذ نشر وارد کشور شده است
اعضا کارگروه تخصیص کاغذ در نشست با اصحاب رسانه به تشریح جزئیات کار این کارگروه و واردات و تخصیص کاغذ پرداختند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
آمادگی برای رفع موانع و مشکلات صادرات استان زنجان
رئیس شعبه بانک توسعه صادرات استان زنجان گفت: بانک توسعه صادرات ایران در حو‏ه های مختلف اعم از ارائه تسهیلات ارزی و ریالی، ضمانت‏نامه‏های ارزی، تامین مالی صادرات و طرح‏های آماده خدمت‏رسانی به فعالان اقتصادی کشور است و در شرایط فعلی توان خود را بر تامین منابع مورد نیاز بخش تولید در قالب اعطای سرمایه در گردش، متمرکز کرده است.وی در ادامه به عملکرد شعبه اگزیم بانک ایران در زنجان اشاره کرد و گفت: این شعبه تا پایان آذرماه سال جاری بالغ بر 18 میلیون دلار حوالجات ارزی صادره و 2 میلیون دلار حوالجات ارزی وارده انجام داده و در همین محدوده زمانی 75 میلیارد ریال گشایش اعتبار اسنادی داخلی و1 هزار و13 میلیارد ریال به مشتریان صادراتی خود، تسهیلات پرداخت کرده است.به گفته کامیابی، مهم‏ترین کالاهای صادراتی استان …
تقاضای کاغذ بیشتر از توان تامین
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
تقاضای کاغذ بیشتر از توان تامین
معاون فرهنگی وزیر ارشاد در نشست خبری خود، ضمن اشاره به تغییرنکردن معیارهای ممیزی گفت: میزان تقاضای کاغذ از توان تامین معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بیشتر است.نشست خبری محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایوب دهقان‏کار مشاور اجرایی معاونت فرهنگی، دیروز در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.به گزارش مهر، در این نشست خبری، جوادی با ارائه آمارهایی از وضعیت انتشار کتاب در سال جاری گفت: امسال ۵۵ هزار مجوز چاپ کتاب صادر شده و حدود ۶۱ هزار عنوان کتاب نیز از ابتدای سال نیز منتشر شده است که نسبت به سال گذشته با رشد ۵ درصدی همراه بوده است. در حوزه امور مربوط به چاپ نیز جشنواره صنعت چاپ در ۲۰ استان کشور برگزار و جشنواره نهایی نیز در دست برگزاری است. همچنین در حوزه واردات محصولات چاپی نیز …
واردات ۳۶ میلیون کیلو محصولات چاپی به کشور/تقاضای کاغذ بیش از توان ماست
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
واردات ۳۶ میلیون کیلو محصولات چاپی به کشور/تقاضای کاغذ بیش از توان ماست
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری خود از واردات ۳۶ میلیون کیلو محصولات چاپی به کشور خبر داد.
پروژه کارخانه تولید کاغذ در خوزستان کلید خورد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
پروژه کارخانه تولید کاغذ در خوزستان کلید خورد
کشور سالهاست که درگیر بحث واردات کاغذ بوده است و ما گاهی ناچار شدیم از محموله‌های در حال حمل روی آب اقدام به خریداری کاغذ کنیم درحالی که همسایه ما ترکیه از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کاغذ است.
جلوی خروج 200 میلیون دلاری ارز بابت واردات کاغذ را می‌گیریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
جلوی خروج 200 میلیون دلاری ارز بابت واردات کاغذ را می‌گیریم
رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت: سالانه 200 میلیون دلار ارز صرف واردات کاغذ می‌شود که با اجرای پروژه کارخانه تولید کاغذ در کشور جلوی این خروج ارز را می‌گیریم.
  ارز  اصفهان  دلار  محیط زیست  واردات کاغذ
درخواست  تعاونی لیتوگرافان از وزیر ارشاد/ اختصاص یک هشتادم ارز تخصیصی کاغذ به واردات زینک
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / فرهنگی و هنری
درخواست تعاونی لیتوگرافان از وزیر ارشاد/ اختصاص یک هشتادم ارز تخصیصی کاغذ به واردات زینک
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ایران و نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و‌مصرف‌کنندگان کاغذ استان‌های کشور طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی، درخواستی برای تخصیص یک هشتادم ارز دولتی تخصیصی کاغذ به واردات زینک ارائه کرد.
کاغذهای دپو شده از فردا ترخیص می‌شوند/جزئیات ضوابط
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
کاغذهای دپو شده از فردا ترخیص می‌شوند/جزئیات ضوابط
کاغذهای دپو شده در گمرک جمهوری اسلامی ایران، از فردا ترخیص می شوند.
  مهرداد جمال ارونقی  کاغذ  واردات کاغذ
آغاز ترخیص ۲۳ هزار تن کاغذ دپو شده در گمرک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
آغاز ترخیص ۲۳ هزار تن کاغذ دپو شده در گمرک
با رفع مشکلات و اختلاف‌نظرهایی که در رابطه با تعیین تکلیف کاغذهای دپو شده در گمرک وجود داشت، به زودی ترخیص این ۲۳ هزار تن کاغذ آغاز خواهد شد.
  کاغذ  گمرک  واردات کاغذ
صالحی : ۱۸ میلیون تن کاغذ وارداتی بین نشریات توزیع می‌شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / ...
صالحی : ۱۸ میلیون تن کاغذ وارداتی بین نشریات توزیع می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واردات ۱۸ میلیون تن کاغذ از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: این میزان با هماهنگی معاونت‌های وزارتخانه میان نشریات توزیع خواهد شد و تا دو ماه آینده شرایط بهتری از این نظر خواهیم داشت.
۲۳ درصد کاغذهای وارداتی بخش فرهنگ به بازار رسید
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرهنگی و هنری
۲۳ درصد کاغذهای وارداتی بخش فرهنگ به بازار رسید
جدیدترین جدول تقاضا واردات کاغذ از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت ارشاد منتشر شد.
  بازار کاغذ  وزارت ارشاد  ارز دولتی
به دنبال چرایی رسوب ١٥٠٠ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
به دنبال چرایی رسوب ١٥٠٠ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی
پس از پیگیری های صورت گرفته توسط ایسنا، در خصوص رسوب کاغذ و مقوای گلاسه در گمرکات گویی این بار نوبت به آن رسیده که از رسوب ١٥٠٠ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی بگوییم. به همین منظور با یک فعال اقتصادی واردات برنج به گفت و گو نشستیم.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  دپوی کالا  برنج
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
کتاب ارزان می‌شود؟
فاطمه امین‌الرعایابارها و بارها از گرانی کاغذ و تاثیر آن بر محصولات فرهنگی گفته شده است، اما بگذارید این بار یک خبر خوب بدهیم، قیمت کاغذ در چند ماه گذشته روندی نزولی پیدا کرده و این اسب سرکش تقریبا رام شده است. اما آیا این روند ثابت خواهد بود؟ آیا می‌توان بالاخره روزهای خوش را برای کاغذ و محصولات کاغذ متصور شد یا حداقل مدام بعد از نگاه کردن به قیمت پشت جلد کتاب‌ها، شاخی تازه روی سرمان سبز نشود؟ آیا کاهش قیمت کاغذ به کاهش قیمت کتاب‌ها هم منجر خواهد شد؟سود حبابی باعث اشفتگی می‌شودتقریبا از نیمه دوم سال 96 بود که قیمت کاغذ شروع به بالا رفتن کرد، گرچه هر از گاهی تلاش‌هایی برای مهار قیمت این محصول استراتژیک فرهنگی صورت می‌گرفت، اما در بیشتر مواقع چندان کارایی نداشت و این اسب سرکش دوباره افسارگسیخته …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
نزولی شدن قیمت کاغذ
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از کاهش قیمت کاغذ تحریر و گلاسه نسبت به اوج قیمت این محصول در دو ماه پیش خبر داد. بابک عابدینی اظهار کرد: در سه هفته اخیر قیمت کاغذ تحریر ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش داشته و قیمت هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی از بیش از ۵۰۰ هزار تومان به حدود ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. همچنین به گفته او قیمت کاغذ گلاسه در این مدت از ۱۶ به ۱۲ هزار تومان رسیده است. رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران علت این کاهش قیمت را تخصیص ارز حاصل از صادرات به واردات کاغذ و رفع محدودیت واردات این کالا عنوان کرد که به گفته وی باعث شد برخی فعالان اقتصادی سرمایه‌های خود را در بخش واردات کاغذ فعال کنند. وی با بیان اینکه افزایش عرضه کاغذ در بازار باعث شد تب تقاضا کاهش یابد، در …
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
قیمت کاغذ نصف شد
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران علت این کاهش قیمت را تخصیص ارز حاصل از صادرات به واردات کاغذ و رفع محدودیت واردات این کالا عنوان کرد که به گفته وی باعث شد برخی فعالان اقتصادی سرمایه‌های خود را در بخش واردات کاغذ فعال کنند.
  قیمت کاغذ  صنعت چاپ
تقاضای واردات برای ۶۶ هزار تن کاغذ/تنها ۱۴ هزار تن ترخیص شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / فرهنگی و هنری
تقاضای واردات برای ۶۶ هزار تن کاغذ/تنها ۱۴ هزار تن ترخیص شد
وزارت ارشاد جداول تازه آماری واردات کاغذ بخش فرهنگ را منتشر کرد.
  بازار کاغذ  وزارت ارشاد  مطبوعات ایران
فروش سینماها به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فرهنگی و هنری
فروش سینماها به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید
وزیر ارشاد با بیان اینکه فروش سینماهای کشور به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید از واردات ۴۰ هزار تن کاغذ برای مطبوعات خبر داد.
  سید عباس صالحی  سینمای ایران  فروش سینما  فروش فیلم‌ها  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره یارانه و کاغذ مطبوعات
در موضوع توزیع کاغذ با ارز دولتی از ابتدای سال ۹۸ که بواسطه اختلال در روند واردات و توزیع، با بحران کمبود کاغذ و افزایش قیمت غیر منتظره مواجه بودیم، سیاست اولیه بر حل مشکل، از طریق توزیع کاغذ و راستی آزمایی همزمان قرارگرفت زیرا درغیر اینصورت امکان توقف، راستی آزمایی و سپس توزیع کاغذ به دلیل همگانی شدن کمبود، میسر نبود.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / اقتصادی
سود هنگفت در بازار " کاغذ باطله"
با وجود ظرفیت بالقوه‌ای که در صنعت تولید کاغذ ایران تجمیع شده، آنچه در عمل رخ داده، تامین بخش قابل توجهی از نیاز کشور از طریق واردات است و در شرایطی که دولت، در زمان تحریم، سختی زیادی برای تامین منابع مالی مورد نیاز در تامین کاغذ تحمل می‌کند، به نظر می‌رسد بخش قابل توجهی از این واردات عملا در مسیر مدنظر استفاده نمی‌شوند و در این بین دلالان کاغذ بیشترین سود را می‌برند. نگاهی به سایت‌های آگهی و تبلیغاتی نشان می‌دهد، تعداد زیادی از دلالان کاغذ به دنبال خرید روزنامه‌ها و مجلات باطله در حجم کلان هستند و در این فرآیند سودی بسیار کلان به جیب می‌زنند.
ارز‌های وارداتی به جیب دلالان می‌رود
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اجتماعی
ارز‌های وارداتی به جیب دلالان می‌رود
با وجود ظرفیت بالقوه‌ای که در صنعت تولید کاغذ ایران تجمیع شده، آنچه در عمل رخ داده، تامین بخش قابل توجهی از نیاز کشور از طریق واردات است و در شرایطی که دولت، در زمان تحریم، سختی زیادی برای تامین منابع مالی مورد نیاز در تامین کاغذ تحمل می‌کند، به نظر می‌رسد بخش قابل توجهی از این واردات عملا در مسیر مدنظر استفاده نمی‌شوند و در این بین دلالان کاغذ بیشترین سود را می‌برند.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
از بحران کاغذ عبور کردیم
«محمد خدادی» که معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد درباره جزئیات طرح هدفمندی یارانه مطبوعات گفت: در این زمینه ما ۲ انتخاب داریم. تا به حال ما ازوجود یک رسانه حمایت می‌کردیم، یک کسی اسمش رسانه بود و ثابت می‌کرد که منتشر شده و می‌آمد و یک حمایتی می‌گرفت. خروجی این نوع حمایت شاید در یک روزی لازم بود ولی امروز دیگر همه قبول دارند که باید از محتوای رسانه حمایت کنیم. به اضافه اینکه یادمان نرود ما تا به حال پول نفت داشته‌ایم اما حالا دیگر این پول را به اندازه قبل نداریم و پول مالیات مردم را داریم و حق مردم است که هزینه منطبق بر نیاز آنها باشد و درزندگی خود اثرش را مشاهده کنند. او درباره جشنواره مطبوعات نیز گفت: بودن یا نبودن جشنواره مطبوعات به اسم نیست و به محتواست. در همین رابطه هم ما یک کارگروه تشکیل …
دولت به رقابت در بازار کاغذ کمک کند/ الزام کاهش تعرفه واردات کاغذ
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فرهنگی و هنری
دولت به رقابت در بازار کاغذ کمک کند/ الزام کاهش تعرفه واردات کاغذ
یک واردکننده کاغذ معتقد است که در شرایط فعلی دولت باید به رقابت در بازار کمک کند‌، کاغذ باید آسان و بدون محدودیت به کشور وارد شود،‌ تا بازار خود قیمت را تعدیل کند.
واردات کافیست، از سنگ کاغذ بسازید!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
واردات کافیست، از سنگ کاغذ بسازید!
کاغذ یکی از نیازهای مهم کشور بوده که در حال حاضر 90 درصد این نیاز از طریق واردات از دیگر کشورها تأمین و تنها 10 درصد در داخل کشور تولید می شود حال آن که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این رابطه می توان گام های بلندی برداشت.
  استانی-شهرستانها  کاغذ سنگی  سرمایه‌گذاری  محیط زیست  واردات  کاغذ سبز
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
توضیحات محمد خُدادی درباره حل بحران کاغذ و آخرین آمار رسانه‌ها در کشور
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واردات کاغذ با ارز نیمایی و شناسایی منابع و تخصیص ارز به این حوزه را راهکارهایی در حل مشکلات بازار کاغذ می‌داند و می‌گوید: مشکلات موجود در بازار کاغذ را رفع کردیم و امروز در کشور به وفور کاغذ داریم.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ: کاغذ به وفور در کشور هست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / فرهنگی و هنری
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ: کاغذ به وفور در کشور هست
تهران- ایرنا- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به واردات کاغذ با ارز نیمایی گفت: با شناسایی منابع و تخصیص ارز، مشکلات کاغذ را رفع کردیم و امروز در کشور به وفور کاغذ داریم.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  محمد خدادی  بازار کاغذ  معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
آیا از حسن نیت وزارت ارشاد در واردات کاغذ سوءاستفاده شده است؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / فیلم
آیا از حسن نیت وزارت ارشاد در واردات کاغذ سوءاستفاده شده است؟
سید عباس صالحی گفت: در این دوره، نوع نگاه ما این است که هم اعتماد می‌کنیم و هم نظارت. اگر حس کنیم بخشی از عناصر فعال در حوزه واردات از اعتماد ما سواستفاده کرده‌اند برخورد نظارتی هم می‌کنیم.
  سید عباس صالحی  بازار کاغذ  وزارت ارشاد
ادغام موسسات وزارت ارشاد طی ۴ ماه/ تامین ارز واردات ۳۴ هزار تن کاغذ
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / فرهنگی و هنری
ادغام موسسات وزارت ارشاد طی ۴ ماه/ تامین ارز واردات ۳۴ هزار تن کاغذ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگوی تفصیلی با مهر از ادغام موسسات تابع وزارت ارشاد طی ۴ ماه آتی و نیز تامین ارز وارداتی ۳۴ هزار تن کاغذ خبر داد.
  سید عباس صالحی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  خبرگزاری مهر
سقف واردات کاغذ برداشته شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / فرهنگی و هنری
سقف واردات کاغذ برداشته شد
محمد متولی، از واردکنندگان کاغذ، از برداشته‌شدن سقف واردات کاغذ از سوی وزارت صمت خبر داد و گفت: محدودیت در شرایط فعلی به‌نفع کاغذ نیست.