شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
وام مسکن
کمیسیون عمران موانع پرداخت وام ودیعه مسکن را پیگیری می‌کند
۱۰ ساعت قبل / وام مسکن / کمیسیون عمران
کمیسیون عمران موانع پرداخت وام ودیعه مسکن را پیگیری می‌کند
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پیگیری موانع پرداخت وام مسکن به ۱/۵ میلیون متقاضی در جلسات هفته جاری کمیسیون خبر داد.
۱۶ ساعت قبل
امیدوار به واکسن کرونا نباش، بیاید هم به تو نمی‌رسد
واکسن آنفلوآنزا در آغاز فصل پاییز تبدیل به دارویی بسیار نایاب برای مردم شده. در روزگار کرونا پزشکان به بیماران، سالمندان، زنان باردار و کودکان، تزریق این واکسن را توصیه می‌کنند اما تا امروز این واکسن هنوز به داروخانه‌ها نرسیده و خبرها می‌گویند امسال داروخانه‌ها واکسن آنفلوآنزا ندارند. در این شرایط و روز پنجشنبه خبر رسید که از ۲ میلیون واکسن وارد شده، ۱۵۰۰ عدد به نمایندگان مجلس اهدا شده، البته که بعد از چند ساعت اعلام شد این واکسن‌ها به وزارت بهداشت برگردانده شده اما انتقادات به این خبر در هشتگ «واکنس آنفلوآنزا» در توییتر فارسی آغاز شد. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  «من مریض با سیستم ایمنی پایین این‌قدر پروسه پیدا کردن …
وام، دنا، واکسن و دغدغه معیشت
۱۹ ساعت قبل
وام، دنا، واکسن و دغدغه معیشت
مجید مهرابی‌دلجو- دبیر گروه سیاسی کمتر از 2 روز بعد از هیاهو و جنجال تحویل خودروهای دنا به نمایندگان به‌صورت اقساطی، بدون نوبت و تقریبا 200میلیون زیر قیمت بازار، ماجرای تحویل 1500واکسن آنفلوآنزا به وکلای مجلس، گلایه توأمان با خشمی را در جامعه به‌وجود آورد که حالا این مجلس و نمایندگانش چه تافته جدا بافته‌ای از بقیه مردم هستند که در بحبوحه 2بحران بیماری کرونا و بیماری اقتصادی چنین امتیازاتی را باید برای آنها قائل شد. 2 ‌ماه قبل از ماجرای واکسن و دنا، قضیه پرداخت 200میلیون تومان وام مسکن به نمایندگان …
هفت خوان جدید برای دریافت وام مسکن | بازپرداخت ۲۴۰ میلیون تومان وام چقدر است؟
۴۷ ساعت قبل / مسکن - وام / مسکن
هفت خوان جدید برای دریافت وام مسکن | بازپرداخت ۲۴۰ میلیون تومان وام چقدر است؟
برای دریافت وام مسکن چه مراحلی را باید طی کرد؟ شرایط دریافت وام مسکن و مشکلات پیرامون دریافت آن را در این مطلب بخوانید.
آخرین مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن
۲ روز قبل / وام / وام ازدواج / وام مسکن / ودیعه مسکن / مسکن / ویروس کرونا / بانک مرکزی
آخرین مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن
بانک مرکزی اعلام کرد: پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه و پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن تا پایان دی ماه ۹۹، تمدید شد.
نماینده مردم بودن یا نماینده دِناپلاس بودن!
۳ روز قبل / دنا پلاس / نمایندگان مجلس / خودرو نمایندگان مجلس
نماینده مردم بودن یا نماینده دِناپلاس بودن!
چرا نمایندگان تازه به بهارستان رسیده با آن همه شعار ساده زیستی، عدالت‌محوری، فساد ستیزی و رانت‌ستیزی هنوز شش ماه از آغاز مجلس سپری نشده، برای دریافت وام مسکن، خودرو و ... باید به این راحتی همه آن شعار‌ها را فراموش و به دنبال توجیه اقدام صورت گرفته باشند؟ در سایر ارکان مجلس چه فرهنگی و چه مدیرانی با چه نوع نگاهی مستقر شده‌اند که به چنین روند مایوس‌کننده‌ای قوت می‌بخشد؟
پرونده مسکن مهر امسال بسته می‌شود
۴ روز قبل / اسحاق جهانگیری / مسکن مهر / وام مسکن مهر
پرونده مسکن مهر امسال بسته می‌شود
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تا پایان سال ۹۹ پروژه مسکن مهر تکمیل می‌شود و این طرح باید استمرار یابد.
جنجال خودرو‌های 500میلیونی
۴ روز قبل
جنجال خودرو‌های 500میلیونی
ابتدای هر دوره مجلس، یک امتیاز ویژه به نمایندگان باید خبرساز باشد؛ گاهی وام مسکن چشمگیر،گاهی فیش‌های حقوقی نامتعارف و مجلس یازدهم با خودرویی که باید گفت از دسترس مردم عادی فاصله‌ها دارد. انتشار اخباری درباره تحویل خودروی دناپلاس اتومات با قیمت کارخانه به نمایندگان مجلس واکنش‌ها و انتقادات زیادی را از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان سیاسی و رسانه‌ای به‌دنبال داشت. کاربران با استفاده از هشتگ «دناپلاس» و «خودروی رانتی» به انتقاد از نمایندگان  دریافت‌کننده خودرو پرداختند. تحویل خودرو به‌صورت …
این متقاضیان «ودیعه مسکن» حذف خواهند شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تسهیلات ودیعه مسکن / وام مسکن / وزارت راه و شهرسازی
این متقاضیان «ودیعه مسکن» حذف خواهند شد
به گزارش الف، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای از حذف و جریمه متقاضیان وام ودیعه مسکن در صورت داشتن سابقه مالکیت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اهرم نازک وام
کیمیا نجفیخرید خانه با دریافت وام مسکن یکی از راه‌هایی است که از گذشته تا کنون مطرح بوده، البته به نظر می‌رسد این راهکار امروزه کارایی خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند دردی را از خانوارها دوا کند. اکنون متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، بنابراین با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه‌اولی‌ها ‌می‌توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. البته این تسهیلات از خرداد ماه امسال منقضی شده و هنوز بانک مرکزی تصمیمی برای پرداخت این وام برای متقاضیان اتخاذ نکرده است. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند اگر قرار است صندوق پس‌انداز مسکن یکم بار دیگر احیا شود باید مبلغ آن را افزایش دهند و از سوی دیگر نرخ سود آن کاهش یابد.این‌روزها افزایش چشمگیر قیمت مسکن، خرید خانه را برای اکثر …
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی‌ها می توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. نوشته وامی برای خرید ۷ متر خانه! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
با وام مسکن، فقط می‌توان ۷متر خانه خرید
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وام مسکن / بازار مسکن
با وام مسکن، فقط می‌توان ۷متر خانه خرید
با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی‌ها می‌توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد.
معرفی ۱۲۰ هزار مستأجر به کارتابل بانک ها/۱۲ هزار وام پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وام مسکن / طرح ملی مسکن
معرفی ۱۲۰ هزار مستأجر به کارتابل بانک ها/۱۲ هزار وام پرداخت شد
در حالی شهریور رو به اتمام است که وزیر راه از معرفی ۱۲۰ مستأجر به کارتابل بانک ها خبر داده است. اسلامی پیش تر از عملکرد بانک ها در روند کُند پرداخت وام مسکن (ودیعه) انتقاد کرده بود.
جزییات معرفی متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ستاد ملی کرونا / بانک ها / بانک مسکن / وام / وام مسکن / وام ودیعه مسکن / ودیعه مسکن / قیمت مسکن / وزیر راه و شهرسازی
جزییات معرفی متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن
وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانک ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
وام مسکن روستایی ۵۰‌میلیون تومان شد
رئیس بنیاد مسکن گفت: «با ابلاغ اعتبارات ۲۰۰‌هزار واحد مسکن روستایی، از امروز وام مسکن روستایی از ۴۰‌میلیون به ۵۰‌میلیون تومان تبدیل شده است.» علیرضا تابش دیروز در حاشیه مراسم معارفه نماینده جدید ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: «متقاضیان از امروز می‌توانند تشکیل پرونده دهند و کسانی که توان مالی ندارند و در روستا‌های کم‌درآمد زندگی می‌کنند، از حساب ۱۰۰ امام مبلغ 10‌میلیون به آنها کمک می‌کنیم.» او درباره بازسازی واحد‌های مسکونی در استان سیستان‌وبلوچستان که در سیل ‌سال ۹۸ آسیب دیدند، گفت:   «بازسازی ۱۶‌هزار واحد مسکونی در این استان را شروع کردیم که ۵۰‌درصد اعتبارات آن را‌ …
افزایش سقف تسهیلات مسکن در کشور/ وام مسکن در تهران برای زوجین ۲ برابر شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
افزایش سقف تسهیلات مسکن در کشور/ وام مسکن در تهران برای زوجین ۲ برابر شد
مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سقف تسهیلات مسکن به خصوص در رابطه با حساب ممتاز و اوراق تسهیلات مسکن از اواخر سال گذشته در کشور افزایش پیدا کرده است.
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / وام مسکن / وام ودیعه مسکن / بانک مسکن
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیرهای فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وام مسکن / خانه اولی
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
یک تغییر ساده در سیاست پرداخت وام خرید مسکن دو اثر مثبت بر بازار آپارتمان‌های تهران و سایر کلان‌شهر‌ها می‌گذارد. خانه اولی‌ها دست‌کم یک سال است توان خرید را از دست داده‌اند؛ به‌طوری‌که قدرت وام یکم در پایتخت و دیگر شهر‌های بزرگ به زیر ۵ مترمربع سقوط کرده است. قفل خرید خانه‌اولی‌ها با کلید یدک -انتقال وام کلان‌شهر به حومه- قابل گشایش است.
شرایط انتقال وام مسکن زوجین به خریدار انفرادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تسه / تسهیلات مسکن / وام مسکن
شرایط انتقال وام مسکن زوجین به خریدار انفرادی
تغییر قابل توجه سقف تسهیلات پرداختی از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن سبب شکل‌گیری تقاضای انتقال تسهیلات زوجین به خریداران انفرادی در بازار مسکن شده است. نوشته شرایط انتقال وام مسکن زوجین به خریدار انفرادی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
وام مسکن تا ۱۵ میلیون ضامن نمی‌خواهد، تا ۳۰ میلیون یک ضامن (فیم)
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت از ۳۵۵ هزار متقاضی واجد شرایط دریافت وام اجاره مسکن تا امروز شش هزار و دویست نفر این وام را دریافت کردند. محمود زاده گفت برخی بانک‌ها در دادن وام سنگ اندازی می‌کنند.
کاهش ۶۰۰ هزار تومانی اقساط وام ودیعه ۵۰ میلیونی مستاجران
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ویروس کرونا / وام مسکن
کاهش ۶۰۰ هزار تومانی اقساط وام ودیعه ۵۰ میلیونی مستاجران
بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، زمان بازپرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به ۵ سال افزایش یافته که به تبع آن میزان اقساط ماهانه این وام ۶۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.
ماجرای غیرمستاجرانی که تسهیلات ودیعه مسکن گرفتند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کد رهگیری / وزارت راه و شهرسازی / قانون شکنان / ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن / وام / وام مسکن / وام بانکی / مستاجران
ماجرای غیرمستاجرانی که تسهیلات ودیعه مسکن گرفتند
در شرایطی که برخی مستاجران در اخذ تسهیلات ودیعه مسکن ناکام بودند برخی افرادی غیر مستاجر با استفاده از کد رهگیری صوری، موفق به اخذ این وام شده‌اند.
ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد/ دولت در کنترل قیمت‌ها ناتوان است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / مالیات / معاونت مسکن وزارت راه / بازار مسکن / وام مسکن
ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد/ دولت در کنترل قیمت‌ها ناتوان است
معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد خبر داد و گفت:حدود ۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند.
سه محرک عرضه مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
سه محرک عرضه مسکن
طرح مجلس برای رکودزدایی از بخش مسکن با سه هدف مشخص و چهار ابزار عملیاتی به‌زودی در صحن تشریح می‌شود. جزئیات اولیه این طرح حکایت از تمرکز غالب سیاست‌ها بر «تحریک عرضه مسکن» برای خانه‌اولی‌ها دارد. هر چند اولین اقدام دولت بعد از تصویب طرح، «نیازسنجی دوباره در بازار مسکن برای شناسایی جمعیت متقاضی موثر خانه» تعریف شده است، اما فعلا در طرح، بر «ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال» تاکید شده است. منابع لازم برای تحریک بازار ساخت‌و‌ساز قرار است از سه محل «بازگشت اقساط وام مسکن مهر، درآمد حاصل از مالیات بر عایدی املاک و همچنین تخصیص 25 درصد تسهیلات شبکه بانکی به بخش مسکن» تامین شود. طراحان این طرح به‌دنبال امهال خط اعتباری مسکن مهر برای 10 سال دیگر - علاوه‌بر امهال تا 1402 - هستند. محتوای طرح 8 اقدام …
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیر‌های فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
محدودیت های جدید معاملات اوراق وام مسکن دو بانک در فرابورس
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
محدودیت های جدید معاملات اوراق وام مسکن دو بانک در فرابورس
شرکت فرابورس ایران محدودیت های جدید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن برای دو بانک دولتی را اعلام کرد.
جزئیات ۶ نوع وام خرید خانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
جزئیات ۶ نوع وام خرید خانه
بانک‌ها دیگر، عملا اشتیاق و میل چندانی به پرداخت تسهیلات مسکن ندارند و بخش قابل‌توجهی از بانک‌ها اساسا وام مسکن پرداخت نمی‌کنند. این درحالی است که از خرداد ماه ۹۵ محدودیت قبلی از بابت منع سایر بانک‌ها به جز یک بانک دولتی تخصصی در بخش مسکن برای پرداخت تسهیلات مسکن نیز برداشته شد و عملا این بانک‌ها هم مجاز به پرداخت وام مسکن شدند.
همه چیز درباره انواع وام مسکن/ قسط هرکدام چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / وام مسکن / وام
همه چیز درباره انواع وام مسکن/ قسط هرکدام چقدر است؟
متقاضیان خرید مسکن هم‌اکنون به ۶ مسیر اصلی وفرعی برای دریافت تسهیلات خرید واحد‌های مسکونی دسترسی دارند که هرکدام از این تسهیلات به لحاظ چند مشخصه اصلی مربوط به ویژگی‌های وام، شکل متفاوتی از کمک هزینه مسکن محسوب می‌شوند.
چند نوع وام مسکن داریم و قسط هر کدام چقدر است؟ | ۶ مسیر برای دریافت تسهیلات خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
چند نوع وام مسکن داریم و قسط هر کدام چقدر است؟ | ۶ مسیر برای دریافت تسهیلات خرید مسکن
متقاضیان خرید مسکن هم‌اکنون به ۶ مسیر اصلی و فرعی برای دریافت تسهیلات خرید واحدهای مسکونی دسترسی دارند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / تسهیلات مسکن / وام مسکن
جدول/ چند نوع وام مسکن داریم؟
دنیای اقتصاد نوشت: متقاضیان خرید مسکن هم‌اکنون به ۶ مسیر اصلی وفرعی برای دریافت تسهیلات خرید واحدهای مسکونی دسترسی دارند که هرکدام از این تسهیلات به لحاظ چند مشخصه اصلی مربوط به ویژگی‌های وام، شکل متفاوتی از کمک هزینه مسکن محسوب می‌شوند.
وام مسکن از مسیر فرعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
وام مسکن از مسیر فرعی
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف…
بازپرداخت وام ودیعه ۵۰میلیونی ۶۰ماهه شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ویروس کرونا / بازار مسکن / وام مسکن
بازپرداخت وام ودیعه ۵۰میلیونی ۶۰ماهه شد
جزئیات مصوبات سی‌وپنجم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در خصوص تسهیلات پرداخت کمک ودیعه اجاره مسکن اعلام شد.
پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن با یک ضامن
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / محمد اسلامی / وام مسکن / مستاجران / قیمت مسکن / ودیعه مسکن
پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن با یک ضامن
وزیر راه از پرداخت وام ودیعه مسکن به ۳ هزار مستأجر خبر داد و گفت: وام ودیعه زیر ۳۰ میلیون تومان بدون ضامن و بالای ۳۰ میلیون با یک ضامن، پرداخت می شود.
کم‌کاری دولت عامل آشفته‌بازار مسکن شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بازار مسکن / وام مسکن
کم‌کاری دولت عامل آشفته‌بازار مسکن شده است
نماینده مجلس با بیان این که آشفته بازار مسکن نشأت‌گرفته از کم‌کاری دولت طی ۷ سال اخیر است، گفت: اجرای مسکن استیجاری در توان شهرداری‌ها یا دولت نیست.
ساخت ۸۴ هزار واحد مسکونی برای روستاییان محروم تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / تسهیلات مسکن / دولت تدبیر و امید / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / توسعه روستایی / دولت / مسکن / وام مسکن
ساخت ۸۴ هزار واحد مسکونی برای روستاییان محروم تا پایان امسال
تهران- ایرنا- دولت تدبیر و امید سال گذشته با رویکرد حمایت از آن دسته از روستاییانی که امکان مشارکت در طرح‌های نوسازی و احداث مسکن را نداشتند، منابع لازم برای ساخت حدود ۸۴ هزار واحد مسکونی را تامین کرد که از این تعداد، حدود ۴۰ هزار واحد در حال ساخت بوده و بقیه تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
پیش‌بینی قدرت خرید وام مسکن در پایان سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تورم / رشد / شاخص / قیمت مسکن / مسکن
پیش‌بینی قدرت خرید وام مسکن در پایان سال ۹۹
اقتصادنیوز : اگر قیمت مسکن تا انتهای سال ۹۹ ماهانه ۱.۹ درصد رشد کند در پایان امسال قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.
پرداخت ۱۱۶هزار و ۵۰۰ فقره وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد/افزایش وام مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / علی عاشوری / صندوق امداد ولایت / ویروس کرونا / بانک کارگشایی / وام مسکن
پرداخت ۱۱۶هزار و ۵۰۰ فقره وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد/افزایش وام مسکن
مدیرعامل صندوق امداد ولایت از اعطای ۱۱۶هزار و ۵۰۰ فقره وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان خبر داد و گفت: مبلغ وام مسکن از ۲۰ میلیون به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
هزینه ساخت مسکن ملی پردیس چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / تولید مسکن / شرکت عمران شهر جدید پردیس / شهر جدید پردیس / طرح ملی مسکن / قیمت مسکن پردیس
هزینه ساخت مسکن ملی پردیس چقدر است؟
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام اینکه نرخ سود وام مسکن مهر مالکان در صورت عدم تحویل از ۹ به ۱۸ درصد افزایش خواهد یافت، گفت: هزینه احداث واحدهای زیرمجموعه طرح ملی مسکن در پردیس، متری سه میلیون تومان است که پیمانکاران آن را پذیرفته اند. نوشته هزینه ساخت مسکن ملی پردیس چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حمایت از رویدادهای مساله‌محور در قالب طرح شهیدبابایی/برگزاری ۱۰ رویداد مساله محور
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بنیاد ملی نخبگان / طرح شهید بابایی
حمایت از رویدادهای مساله‌محور در قالب طرح شهیدبابایی/برگزاری ۱۰ رویداد مساله محور
معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با بیان این‌که طرح "شهید رهنمون" برای ارائه وام مسکن به فارغ التحصیلان و طرح شهید صیاد شیرازی برای نظام وظیفه طراحی و اجرا شده است، گفت: علاوه بر آن برگزاری رویدادهای مساله محور و حمایت از دانشجویان مستعد برای رفع چالش‌های صنعت از دیگر برنامه‌های ما به شمار می‌رود که در قالب طرح شهید بابایی از برگزیدگان حمایت خواهد شد.
چند متر از یک خانه را با وام مسکن می‌توان خرید؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
چند متر از یک خانه را با وام مسکن می‌توان خرید؟
طی ۵ ماه اخیر اگرچه بازار سرمایه با تلاطم‌های سنگینی روبه‌رو بود، اما از آنجا که بازار مسکن با سرعتی کم نظیر روند رشد را در پیش گرفته، نرخ اوراق تسهیلات مسکن از ۷۰ هزار تومان پایین‌تر نیامد.
چگونه برای گرفتن تسهیلات از بانک مسکن اقدام کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تسهیلات مسکن / بانک مسکن / وام مسکن / اخبار داغ
چگونه برای گرفتن تسهیلات از بانک مسکن اقدام کنیم؟
به منظور اخذ تسهیلات مسکن از بانک عامل، مراحل 8 گانه‌ای وجود دارد که متقاضیان پس از طی آن‌ها موفق به دریافت وام مسکن خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
شرایط و زمان پرداخت وام‫های رفاهی کارکنان بیمه آسیا اعلام شد
با تشکیل کمیته وام و با حضور مدیر عامل بیمه آسیا، دستورالعمل اجرایی آیین نامه اعطای وام‫های رفاهی کارکنان بیمه آسیا، اولویت بندی واجدین شرایط و زمان پرداخت وام‫ها به تصویب رسید.در راستای تقویت انگیزه سازمانی پرسنل و افزایش بنیه مالی همکاران، چندی پیش، با پیشنهاد و پیگیری‫های مدیر عامل بیمه آسیا و موافقت هیئت مدیره شرکت، سقف وام‫های رفاهی کارکنان شامل وام مسکن، وام ودیعه مسکن، وام تعمیرات مسکن و وام ضروری تا میزان دو برابر افزایش یافت.درپی افزایش وام های رفاهی و با تاکید مدیر عامل مبنی بر آغاز پرداخت وام ها در کم ترین زمان ممکن، کمیته وام بیمه آسیا پیش نویس دستورالعمل اجرایی اعطای وام های جدید را تهیه و ارائه کرد.با آماده‫سازی این پیش نویس، جلسه ای با حضور اعضای کمیته وام متشکل از معاون توسعه …
اعطا وام ودیعه مسکن به زودی شتاب می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / وام مسکن / وام ودیعه مسکن / وزیر راه و شهرسازی
اعطا وام ودیعه مسکن به زودی شتاب می‌گیرد
وزیر راه و شهر سازی در رابطه با سو استفاده از کد رهگیری برای عدم پرداخت مالیات خانه‌های خالی، گفت: کسی نمی‌تواند فریبمان دهد. نوشته اعطا وام ودیعه مسکن به زودی شتاب می‌گیرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چند نفر وام اجاره خانه گرفته‌اند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / اجاره بها / مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
چند نفر وام اجاره خانه گرفته‌اند؟
وزیر راه و شهرسازی: واجدان شرایط وام اجاره خانه را به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم. تا دیشب از حدود ۱۰۰ هزار متقاضی، ۳۱۷ نفر وام خود را گرفته‌اند و این روند شتاب می‌گیرد.
ببینید چطوری خونه‌دار شدم!
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / کاریکاتور / کارگر / حقوق و دستمزد / مسکن
ببینید چطوری خونه‌دار شدم!
یک مقام مسئول کارگری گفته وام مسکن به کار کارگران نمی‌آید و آنها با حقوق حداقلی و دریافتی اندکی که دارند ۲۰۰ سال باید کار کنند تا صاحب یک خانه شوند. موضوعی که سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
یک کارگر ایرانی با چند سال کار کردن می‌تواند صاحب خانه شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
یک کارگر ایرانی با چند سال کار کردن می‌تواند صاحب خانه شود؟
یک مقام مسئول کارگری می‌گوید وام مسکن به کار کارگران نمی‌آید و آن‌ها با حقوق حداقلی و دریافتی اندکی که دارند ۲۰۰ سال باید کار کنند تا صاحب یک خانه شوند.
۲۰۰ سال طول می‌کشد کارگران خانه دار شوند!
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
۲۰۰ سال طول می‌کشد کارگران خانه دار شوند!
رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد کارگران حداقل بگیرند و توان پرداخت ماهی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قسط را ندارند، گفت: با وضعیتی که در بحث قیمت مسکن به وجود آمده کارگران از این طرح‌هایی همچون وام مسکن استقبال نمی‌کنند.
تغییرات قیمت مسکن تهران در مرداد ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / شهر تهران / بانک مرکزی / تهران / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / وام مسکن / اخبار داغ
تغییرات قیمت مسکن تهران در مرداد ۹۹
بانک مرکزی در گزارشی از افزایش ۱۰.۵ درصدی قیمت مسکن در مرداد ۹۹ در تهران نسبت به تیر امسال خبر داد و اعلام کرد: متوسط قیمت مسکن هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی ۲۳.۱ میلیون تومان شد.
افزایش ۱۵ درصدی معاملات مسکن در مرداد/ پلمب بنگاه املاک در صورت عدم صدور کد رهگیری
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / قیمت مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
افزایش ۱۵ درصدی معاملات مسکن در مرداد/ پلمب بنگاه املاک در صورت عدم صدور کد رهگیری
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با مثبت‌ ارزیابی کردن پرداخت وام ودیعه مسکن، گفت: معاملات مسکن طی مردادماه امسال حدود ۱۵ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
قوه قضائیه پیگیر تخلفات وزیر سابق راه و شهرسازی/ طرح "تامین مسکن" در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / قوه قضائیه / بازار مسکن / وام مسکن
قوه قضائیه پیگیر تخلفات وزیر سابق راه و شهرسازی/ طرح "تامین مسکن" در راه است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان " تخلفات وزیر سابق راه و شهرسازی توسط قوه قوه قضائیه در حال پیگیری است" گفت: طرح "تامین مسکن" توسط مجلس یازدهم در حال تدوین است.
وام ودیعه تاثیر روانی مثبت بر بازار مسکن داشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / وام مسکن / بازار مسکن
وام ودیعه تاثیر روانی مثبت بر بازار مسکن داشت
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار اجاره‌بها پایدار نیست و کارهای صورت گرفته نظیر تعیین سقف قیمت اجاره‌بها تنها تاثیر روانی خوبی بر جامعه داشته است.
دهک‌های اول تا سوم باید ۱۰۰ سال برای خانه‌دارشدن منتظر بمانند/ ثبت‌نام ۳۵۸/۷۰۰ کارگر دارای کد کارگاهی در طرح اقدام ملی/ ارائه وام مسکن‌ با شرایط ویژه به گروه‌های هدف وزارت کار
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مسکن مهر / وزارت راه و شهرسازی / اسکان / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / اتاق تعاون ایران / صندوق‌های بازنشستگی / ابراهیم صادقی فر / مسکن کارگران / مسکن بازنشستگان / طرح اقدام ملی مسکن
دهک‌های اول تا سوم باید ۱۰۰ سال برای خانه‌دارشدن منتظر بمانند/ ثبت‌نام ۳۵۸/۷۰۰ کارگر دارای کد کارگاهی در طرح اقدام ملی/ ارائه وام مسکن‌ با شرایط ویژه به گروه‌های هدف وزارت کار
ایلنا: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، بر این عقیده است که اگر دولت به دهک‌‌های اول تا ششم درآمدی کمک نکند، هیچگاه خانه‌دار نمی‌شوند. به گفته وی؛ دهک‌های اول تا…
جزئیات وام ۵۰ میلیونی خرید لوازم خانگی بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / لوازم خانگی / بازنشستگان / وام مسکن
جزئیات وام ۵۰ میلیونی خرید لوازم خانگی بازنشستگان
رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در حال انجام اقدامات اولیه برای اعطای وام برای بازنشستگان هستیم تا با دریافت آن لوازم خانگی را خریداری کنند.امیدواریم از شهریور ماه بتوانیم این اقدام را عملیاتی کنیم و وام خرید لوازم خانگی را به بازنشستگان پرداخت کنیم.
۲ محدودیت افزایش سقف وام مسکن تشریح شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / درآمد / رشد / مسکن / نظام وظیفه / پس انداز
۲ محدودیت افزایش سقف وام مسکن تشریح شد
ایلنا: مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، دو محدودیت افزایش سقف تسهیلات مسکن را تشریح کرد.
بانک مرکزی اعلام کرد: آمادگی کامل نظام بانکی برای اجرای طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / وام مسکن / بانک مرکزی
بانک مرکزی اعلام کرد: آمادگی کامل نظام بانکی برای اجرای طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن
نظام بانکی کشور برای اجرای طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران کم‌‌درآمد، تمام اقدامات لازم را انجام داده است و با ایجاد دسترسی کامل به سامانه معرفی متقاضیان توسط وزارت راه و شهرسازی، فرآیند اعطای این تسهیلات آغاز خواهد شد.
رسیدگی به ۲۵۰۰ شکایت از مشاوران املاک/ دریافت کمیسیون خارج از تعرفه از مردم
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / قیمت مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
رسیدگی به ۲۵۰۰ شکایت از مشاوران املاک/ دریافت کمیسیون خارج از تعرفه از مردم
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهریار از رسیدگی به ۲۵۰۰ شکایت مردم از مشاوران املاک خبر داد و گفت: اکثر این شکایت مربوط به دریافت کمیسیون خارج از تعرفه بوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •