چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
وزارت صنعت و معدن
۲ ساعت قبل
برگزاری کنکور در ماه‌های سرد ‌سال مخاطرات بیشتری دارد
سخنگوی دولت گفت: «تعویق یا برگزاری کنکور در ماه‌های سرد‌ سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد نکرد؛ چرا که مخاطرات آن بسیار بیشتر از شرایط فعلی است.» به گزارش ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به کرونا، دومین نشست خبری مکتوب او عصر دیروز برگزار شد که طی آن، در پاسخ به این پرسش که دلایل دولت برای برگزاری حتمی کنکور چیست، تأکید کرد: «همان‌طور که اعلام شد، کنکور در موعد مقرر برگزار خواهد شد. در این میان دو گروه نگرانی و دلایل خودشان را دارند. یک گروه خواهان برگزاری و گروه دیگر خواهان تعویق آن هستند.»او تصریح کرد: «اما کارشناسان و همکاران بهداشتی و درمانی ما پیش‌بینی می‌کنند در ماه‌های آتی نه‌تنها از میزان شیوع بیماری کرونا کاسته نخواهد شد، بلکه …
مدرس‌خیابانی در جلسه کمیسیون امنیت: در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم
۶ ساعت قبل / تحریم های ایران / قیمت کالاهای اساسی / کالاهای اساسی / وزارت صنعت و معدن / کمیسیون امنیت ملی / نمایندگان مجلس / کمیسیون های مجلس / مجلس
مدرس‌خیابانی در جلسه کمیسیون امنیت: در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم
سرپرست وزارت صمت گفت: رژیم ایالات متحده تمام تلاش‌اش را برای اخلال در تجارت ما می‌کند، اما ما با این چالش مقابله می‌کنیم، با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.
گزینه پیشنهادی وزارت صمت به زودی اعلام می‌شود/ شائبه تعلل دولت، ساخته و پرداخته مخالف‌خوانان است
۱۴ ساعت قبل / محمود واعظی / رئیس دفتر رئیس جمهور / وزارت صنعت و معدن و تجارت
گزینه پیشنهادی وزارت صمت به زودی اعلام می‌شود/ شائبه تعلل دولت، ساخته و پرداخته مخالف‌خوانان است
ایلنا: رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ‎وزیر پیشنهادی صمت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد.
واعظی: وزیر پیشنهادی صمت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد
۱۴ ساعت قبل / وزارت صنعت و معدن / دولت دوازدهم / محمود واعظی
واعظی: وزیر پیشنهادی صمت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد
رئیس دفتر رئیس جمهور از معرفی وزیر پیشنهادی دولت به مجلس بزودی خبر داد.
۲۵ ساعت قبل
سیاست‌های صنعتی و تجاری در 3 رشته نهایی شد
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست‌های صنعتی، معدنی و تجاری در حال تدوین است و در سه صنعت خودرو، پتروشیمی و نساجی نهایی شده است. به گزارش شاتا، محسن اتابکی در پنجمین جلسه ویدئوکنفرانسی با مدیران برنامه‌ریزی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بیان کرد: سیاست‌های صنعتی، معدنی و تجاری به‌صورت افقی (بین‌بخشی) و به‌صورت عمودی (خاص یک صنعت) در حال تدوین است. وی افزود: در این سیاست‌ها، موضوعات مرتبط با همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با تولید دیده شده است.
۲۵ ساعت قبل
تفکیک وزارت صمت منتفی می‌شود؟
شنیده‌ها حاکی است، تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلا منتفی شده و حسین مدرس خیابانی طی هفته جاری به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود. پیش از این دولت به دنبال تفکیک وزارت صمت به دو بخش صنعت و معدن و بازرگانی بود. یکشنبه همین هفته در حاشیه جلسه علنی مجلس، درخواست جمعی از بهارستان‌نشین‌ها برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مدت یک سال به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. با توجه به تاکید محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس مبنی بر تعیین تکلیف موضوع وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت در هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود درخواست جمعی از نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در همین هفته در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس
۲۵ ساعت قبل
اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس
روز گذشته برخی اخبار از معرفی حسین مدرس خیابانی به‌عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس حکایت داشت. در این زمینه خبرگزاری فارس در گزارشی عنوان کرده بود که با اتمام دوره قانونی سرپرستی حسین مدرس خیابانی بر وزارت صنعت (22 مردادماه)، حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم طی هفته جاری مدرس خیابانی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی خواهد کرد.این خبرگزاری همچنین از احتمال منتفی شدن طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت که دولت به نوعی معرفی وزیر پیشنهادی صمت را به آن گره زده بود، خبر داد.
درخواست نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن احیای وزارت بازرگانی
۳۳ ساعت قبل / مجلس / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت و معدن
درخواست نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن احیای وزارت بازرگانی
۴۵ نفر از نمایندگان مجلس درخواست مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مدت یک سال را با استناد به ماده ۱۹۳ قانون آئین نامه داخلی مجلس ارائه کردند.
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
۳۴ ساعت قبل / لاستیک / نرخ ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید داخلی / جهش تولید
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تایر و لاستیک خودرو به عنوان یکی از طرح‌های پیشران همواره مورد تاکید وزارت صنعت بوده و اکنون وزارتخانه با در پیش گرفتن طرح‌های تشویقی، حمایت هر چه بیشتر از این صنعت را در دستور کار دارد.
داروخانه ها عرضه ماسک با نرخ مصوب را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند
۳۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت صنعت و معدن
داروخانه ها عرضه ماسک با نرخ مصوب را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند
دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت گفت: طبق بخشنامه به سازمان های صمت استان ها، کلیه واحدهای تولید مواد اولیه ماسک، تولیدکنندگان ماسک صنعتی و کارگاهی، شرکت های پخش، فروشگاههای زنجیره ای و مجازی، داروخانه ها بایددر سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
۲ روز قبل
تولید «خودروی ارزان» شدنی نیست
در حالی که تولید خودروی ارزان در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، برخی کارشناسان معتقدند با توجه به واقعیت‌های فضای کسب و کار، این پروژه قابل اجرا نیست. در این مورد، امیرحسن کاکایی استاد گروه مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت گفت: در موضوع تولید خودروی ارزان، تناقضی بزرگ در صحبت‌های مسوولان دیده می‌شود، زیرا از یک طرف به دنبال تولید خودروی ارزان با تیراژ بالا هستند و از طرفی ایده‌هایی که مطرح می‌شود مطابق نیاز روز نبوده یا گران تمام می‌شوند.
تولید ۲۲ محصول صنعتی در سه ماه اول امسال افزایش یافت
۲ روز قبل / سعید زرندی / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / لاستیک
تولید ۲۲ محصول صنعتی در سه ماه اول امسال افزایش یافت
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : حدود ۳ هزار واحد منتخب اصلی فعال صنعت و معدن بطور منظم تولیداتشان پایش و رصد می شود.
حلقه مفقوده بازار آشفته کشاورزی / متولی بازار کیست؟
۲ روز قبل / مجلس / ستاد تنظیم بازار / وزارت صنعت و معدن / بازار میوه / کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی
حلقه مفقوده بازار آشفته کشاورزی / متولی بازار کیست؟
در شرایطی که از سال گذشته اختیارات قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت صنعت واگذار شد، بازار محصولات کشاورزی وضعیت نامناسبی دارد و به نظر می رسد که متولی جدید آن هم پاسخگوی فاصله قیمتی دو تا سه برابری از تولید تا سبد مصرفی مردم نیست.
فرصت ۱۰ روزه برای رونمایی از وزیر جدید وزارت صمت
۲ روز قبل
فرصت ۱۰ روزه برای رونمایی از وزیر جدید وزارت صمت
حسن روحانی رئیس جمهور ایران ۱۰ روز فرصت دارد تا گزینه نهایی وزارت صنعت معدن و تجارت را به مجلس شوری اسلامی معرفی کند.
رونمایی از گزینه جدید برای وزارتخانه بی‌وزیر
۲ روز قبل
رونمایی از گزینه جدید برای وزارتخانه بی‌وزیر
رئیس‌جمهور تنها ۱۰ روز دیگر فرصت دارد تا گزینه نهایی وزارت صنعت معدن و تجارت را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.
راهکارهای وزارت صمت برای کنترل قیمت‌/ هیچگونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد
۳ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تنظیم بازار / بورس کالا
راهکارهای وزارت صمت برای کنترل قیمت‌/ هیچگونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل قیمت‌ها راهکارها و اقدامات این وزارتخانه را برای کنترل قیمت تشریح کرد.
پایش خریداران و عرضه کافی محصولات در بورس کالا
۳ روز قبل / بورس کالا / پتروشیمی / شاخص / فولاد / وزارت صنعت معدن و تجارت
پایش خریداران و عرضه کافی محصولات در بورس کالا
انتشار خبر خروج فولاد از بورس کالا طی هفته گذشته در شرایطی با تکذیب بسیاری از شرکت های فولادی کشور مواجه شد که حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در تازه ترین اظهار نظر خود نه تنها بحث خروج فولاد را مطرح نکرده، بلکه بر لزوم تقویت عرضه محصولات در بورس کالا نیز تاکید کرده است. به گفته مدرس خیابانی «در بخش عرضه در بورس کالا باید عرضه محصولات به نحوی صورت گیرد که کارخانجات بدون مواد اولیه باقی نمانند.»
دولت وظایفش را انجام نمی‌دهد تا به وزارتخانه بازرگانی رأی بدهیم!
۴ روز قبل
دولت وظایفش را انجام نمی‌دهد تا به وزارتخانه بازرگانی رأی بدهیم!
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: دولت برای اینکه به مجلس بفهماند و به مردم هم پیام دهد که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن تفکیک شود، وظایفش را درست انجام نمی‌دهد تا بگوید «مرغ من یک پا دارد» و به مجلس فشار بیاورد.
۴ روز قبل
شنبه‌های مقاومت و پنجشنبه‌های تولید
رئیس‌جمهوری روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بررسی ضوابط برگزاری عزاداری‌های محرم توضیح داد. وی همچنین در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ما شنبه‌ها به دشمنان نشان خواهیم داد که در برابر بیماری کرونا چگونه مقاومت خواهیم کرد و در پنجشنبه‌ها با کار افتتاح و تولید نشان‌شان می‌دهیم که برخلاف تحریم‌ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته‌ایم.حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که «مهم است در شرایط سختی که دشمنان به وجود آوردند ملت‌مان در برابر تحریم و کرونا مقاومت می‌کنند»، اظهار کرد: مردم بیشتر از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و کار اصلی در دست مردم است اما انصافا کادر درمانی هم به …
۴ روز قبل
علاقه به واردات به جای توجه به صادرات
یک کارشناس اقتصادی بر این باور است که امروز زمان تکرار خطا نیست؛ شرایط کشور به دلیل تحریم، شیوع ویروس کرونا و همچنین سوءمدیریت مدیران اقتصادی دولت در بدترین شرایط بسر می‌برد پس بهتر است دولتمردانمان در راستای تعهداتی که دارند دست از هر اقدامی که به صلاح سرنوشت مردم و کشور نیست بردارند و تمام اهدافشان را در راستای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای بگذارند نه برخلاف آن تا مسیر حرکت ضعیف اقتصاد کاملاً مسدود نشود.باز هم حسن روحانی رئیس جمهوری برای تشکیل وزارتخانه «توسعه و بازرگانی» پافشاری دارد. این اصرار دولت به تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی است که تنها یکسال از دوره فعالیت دولت یازدهم باقی است و حتی در صورت نهایی شدن لایحه جدید و تصویب آن از سوی بهارستان نشین‌ها ثمره چندانی از وزارتخانه‌های تازه …
تکمیل کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، یک میلیون تن ظرفیت صادراتی ایجاد می‌کند
۵ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / شیراز / حسن روحانی / فیروزآباد / فارس / افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با حضور رییس جمهوری
تکمیل کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، یک میلیون تن ظرفیت صادراتی ایجاد می‌کند
شیراز-ایرنا- معاون امور صنایع  وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: با پایان فاز تکمیلی شرکت کربنات سدیم فیروزآباد بیش از یک میلیون تن ظرفیت صادراتی در این زمینه فراهم می شود و برای کشور ارزآوری دارد.
خودکفایی کشور در تولید ام دی اف
۵ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / افتتاح طرح / مازندران / حسین مدرس خیابانی / افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با حضور رییس جمهوری
خودکفایی کشور در تولید ام دی اف
ساری - ایرنا - سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت که هم اکنون حدود چهار هزار طرح صنعتی در سطح کشور در دست اجرا قرار دارد.
سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است
۵ روز قبل / حسین شریعتمداری / حسین شریعتمداری / ذوب آهن اصفهان / سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس / طغیانی
سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هم اکنون مشکل اصلی ذوب‌آهن اصفهان عدم تامین کافی مواد اولیه به ویژه سنگ‌آهن است که البته در این مورد اقدامات خوبی با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است.
سرپرست وزارت صنعت از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی مازندران بازدید کرد
۵ روز قبل / استانداری مازندران / جویبار / حسین مدرس خیابانی
سرپرست وزارت صنعت از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی مازندران بازدید کرد
ساری - ایرنا - سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت امروز پنجشنبه در دومین روز سفرش به مازندران از مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان در شهرستان جویبار بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
وزنه فولادی بر پای شاخص
دست‌انداز احتمالی در سودآوری صنعت فولاد جریان معاملاتی بورس تهران و فرابورس ایران را تحت تاثیر قرار داد. به‌رغم اعلام حمایت‌های سران قوا از بازار سرمایه دیروز دستور تازه وزارت صنعت، معدن و تجارت فضای معاملاتی بازار سهام را دگرگون کرد و اغلب سهامداران شرکت‌های بزرگ وارد صف فروش شدند.
یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد کشور تا پایان امسال وارد مدار تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مازندران
یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد کشور تا پایان امسال وارد مدار تولید می‌شود
ساری - ایرنا - سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت که تا پایان امسال یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد بنا بر قولی که شرکت شهرک‌های صنعتی داده به مدار تولید باز می‌گردد و این اقدام کمک بزرگی به به جهش تولید است.
واحد تولیدی شیر خشک آمل با حضور سرپرست وزارت صنعت افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / افتتاح طرح / مازندران / صمت
واحد تولیدی شیر خشک آمل با حضور سرپرست وزارت صنعت افتتاح شد
ساری- ایرنا- واحد تولیدی شیر خشک به ظرفیت ۲هزار و ۵۰۰ تن و پودر کنسانتره پروتئینی آب پنیر با ظرفیت ۹هزار و ۵۰۰ تن عصر امروز چهارشنبه با حضور سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.
سرپرست وزارت صنعت: سایه کالای خارجی از سر تولیدات داخلی برداشته شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مازندران / قائم شهر
سرپرست وزارت صنعت: سایه کالای خارجی از سر تولیدات داخلی برداشته شود
ساری – ایرنا – سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اعلام اینکه وزارت متبوعش مسیر را هموار می‌کند تا تولید کننده بتواند در فضایی مناسب محصولات مورد نیاز جامعه را تولید کند ، گفت : درشرایط تحریم، سایه کالای خارجی باید از سر تولیدات داخلی برداشته شود و از این طریق می توانیم میزان تولید را در کشور افزایش دهیم.
فارس من/برنامه وزارت صنعت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری قطعات
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزارت صنعت / دلار / تجارت / بومی‌سازی / سرپرست وزارت صنعت / معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
فارس من/برنامه وزارت صنعت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری قطعات
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صنعت است، گفت: داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلاری قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور جزء اهداف سال جاری است.
مدرس خیابانی: فردا 5 طرح صنعتی به ارزش 5600 میلیارد تومان افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / جلسات هیئت دولت / دولت دوازدهم / وزارت صنعت و معدن
مدرس خیابانی: فردا 5 طرح صنعتی به ارزش 5600 میلیارد تومان افتتاح می‌شود
سرپرست وزارت صمت گفت: فردا 5 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری 5600 میلیارد تومان در سه استان با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود که 1700 نفر به صورت مستقیم و حدود پنج برابر آن نیز به صورت غیر مستقیم به کارگیری می‌شود.
درخواست گمرک از وزارت صمت؛ کالا بدون اصلاح ثبت سفارش ترخیص شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / گمرک / وزارت صنعت و معدن
درخواست گمرک از وزارت صمت؛ کالا بدون اصلاح ثبت سفارش ترخیص شود
معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه به وزارت صنعت خواستار ترخیص کالاها بدون اصلاح ثبت سفارش، در راستای جلوگیری از ایستایی و رسوب کالاها شد.
معاون وزیر: برنامه‌های جهش تولید وزارت صنعت مشکلات معیشتی مردم را رفع می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
معاون وزیر: برنامه‌های جهش تولید وزارت صنعت مشکلات معیشتی مردم را رفع می‌کند
کرمان - ایرنا - معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفت محور در صورتی که به تمامی بخش های تولید تسری یابد می تواند مشکلات معیشتی مردم را رفع کند.
معاون وزیر صنعت: کلنگ زنی طرحهای صنعتی نه به تحریم های یک جانبه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
معاون وزیر صنعت: کلنگ زنی طرحهای صنعتی نه به تحریم های یک جانبه است
کرمان - ایرنا - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت و معدن در مراسم کلنگ زنی کارخانه میلگرد کلاف جهان فولاد بردسیر گفت: کلنگ زنی و توسعه صنایع معدنی در کشور، همان تحقق شعار جهش تولید و مقابله با تحریم های اقتصادی یکجانبه است.
طرح جامع سرب و روی نهایی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / سعید زرندی / صنایع فلزی
طرح جامع سرب و روی نهایی شد
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید برای محصولات مهم و استراتژیک در کشور نگاه زنجیره‌ای داشته باشیم، چرا که لازمه توسعه صنعتی و پرشدن خلاء‌های صنعت و معدن، از این راه است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
قاچاق سیگار 98 درصد افزایش یافته است
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در دو ماهه اول امسال ۲۷.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و در پی آن برآورد قاچاق سیگار تقریبا دو برابر شده است. بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال شش میلیارد و ۷۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید هشت میلیارد و ۴۲۰ میلیون نخ در دو ماهه اول سال گذشته ۲۷.۹ درصد کاهش داشته است. در پی این کاهش تولید و با توجه به اینکه میزان مصرف در دو ماه ۱۰ میلیارد و ۸۳۰ میلیون نخ برآورد شده، برآورد قاچاق سیگار هم تقریبا دو برابر شده، به ‌طوری که برآورد قاچاق سیگار با ۹۷.۵۱ درصد افزایش، از دو میلیارد و ۴۱۰ میلیون نخ سیگار در دو ماهه اول سال قبل به چهار میلیارد و ۷۶۰ میلیون نخ سیگار در مدت مشابه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
باید از تضعیف موقعیت ترانزیتی ایران جلوگیری شود
جلسه بررسی ضرورت راهبردی توسعه اتصالات ریلی و جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه ظهر دیروز به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد.اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به برخی برنامه‌ها و سیاست‌های بدخواهان ایران برای تضعیف دو سرمایه بسیار مهم کشور یعنی سرمایه انرژی و نیز سرمایه جایگاه ترانزیتی ایران در سطح بین‌الملل بر ضرورت تلاش برای حفاظت و صیانت از سرمایه موقعیت ترانزیتی کشور تاکید کرد. جهانگیری با اشاره به موقعیت جغرافیایی استثنایی ایران و نقش کلیدی کشورمان در ترانزیت جهانی خاطرنشان کرد: برنامه‌های توسعه‌ای کشور به ویژه برنامه هفتم توسعه باید به شکلی تدوین شود که موقعیت و جایگاه ترانزیتی ایران ارتقاء پیدا کند چرا که ارتقاء موقعیت ترانزیتی کشور برای پیشرفت و توسعه و افزایش قدرت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
طرحی جدید برای ساماندهی «خودرو»
درحالی‌که تلاش نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دوره قبل برای اجرای طرح ساماندهی خودرو فعلا به سرانجام نرسیده، حالا گویا مجلس جدید نیز می‌خواهد این آزموده را بیازماید. در نامه‌ای که رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشته، خواستار تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو شده است. در نامه عزت‌الله اکبری به حسین مدرس‌خیابانی آمده که «پیرو جلسه مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با جنابعالی و معاونان وزارتخانه و مدیران شرکت‌های خودروساز و مستند به نظرات و پیشنهادهای نمایندگان و گزارش‌های مسموع، مقرر شد کارگروهی متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون، معاون مربوطه وزارت متبوع، نمایندگان خودروسازان، انجمن قطعه سازان، شورای رقابت، سازمان حمایت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توسعه موقعیت ترانزیتی کشور در سند ملی
درخواست‌های معاون اول رئیس‌جمهوری از وزرای راه‌وشهرسازی و امور خارجه به منظور ارتقای جایگاه ترانزیتی ایران مطرح شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی ضرورت راهبردی توسعه اتصالات ریلی و جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های همسایه که با حضور وزرای امور خارجه، راه‌وشهرسازی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت برگزار شد، با اشاره به برخی برنامه‌ها و سیاست‌های بدخواهان ایران برای تضعیف دو سرمایه بسیار مهم کشور یعنی سرمایه انرژی و نیز سرمایه جایگاه ترانزیتی ایران در سطح بین‌المللT خاطرنشان کرد: «برنامه‌های توسعه‌ای کشور به‌ویژه برنامه هفتم توسعه باید به شکلی تدوین شود که موقعیت …
جزئیات جلسه مشترک نیکزاد و مدرس خیابانی درباره گرانی مصالح ساختمانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / وزارت صنعت و معدن / نمایندگان مجلس / مجلس
جزئیات جلسه مشترک نیکزاد و مدرس خیابانی درباره گرانی مصالح ساختمانی
جلسه مشترک نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با سرپرست وزارت‌ صمت برای بررسی علل گرانی سیمان و مصالح ساختمانی برگزار شد.
تشکیل کمیته مشترک کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای تهیه فوری طرح ساماندهی خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودرو / صنایع / ساماندهی / وزارت صمت
تشکیل کمیته مشترک کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای تهیه فوری طرح ساماندهی خودرو
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ارسال نامه ای به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواستار تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استاندارد / اقتصاد / رشد / صنعت و معدن / معاون
اخبار
معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد می‌گوید: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد داشته است.
رییس مرکز اصناف وزارت صنعت: قرار نیست ماسک وارداتی به مردم فروخته شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / وزارت صنعت و معدن
رییس مرکز اصناف وزارت صنعت: قرار نیست ماسک وارداتی به مردم فروخته شود
رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت گفت: ماسک های دپوشده فقط برای تامین نیاز واحدهای درمانی توزیع می شود.
کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی با داخلی سازی خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / نرخ ارز / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / پژوهشکده علوم و صنایع غذایی / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی با داخلی سازی خودرو
تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون چهار میز تخصصی حوزه صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی و دو میز تخصصی در حوزه صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی برگزار شده است.
اتمام حجت سازمان حمایت با مراکز صنفی و فروشگاههای اینترنتی عرضه کننده اقلام بهداشتی و ماسک
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان حمایت / وزارت صنعت و معدن
اتمام حجت سازمان حمایت با مراکز صنفی و فروشگاههای اینترنتی عرضه کننده اقلام بهداشتی و ماسک
بنابر ابلاغیه های سازمان حمایت حداکثر قیمت مصرف کننده ماسک سه لایه صنعتی ۱۳۰۰۰ و ماسکهای کارگاهی ۱۵۰۰۰ریال تعیین شده و مراکز عرضه کننده اعم از صنفی، داروخانه ها، فروشگاههای اینترنتی موظف به رعایت قیمت مصوب هستند.
لزوم اتخاذ سیاست راهبردی برای توسعه ساخت داخل صنایع دریایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
لزوم اتخاذ سیاست راهبردی برای توسعه ساخت داخل صنایع دریایی
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت بر لزوم اتخاذ سیاست‌های راهبردی برای توسعه داخلی‌سازی در این صنایع و همچنین شناسایی گلوگاه های وارداتی صنایع دریایی و پیگیری تشکیل کنسرسیوم مشترک از تأمین کنندگان و قطعه‌سازان تاکید کرد.
سهم ۳۴.۸ درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سهم ۳۴.۸ درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد می‌گوید تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال گذشته ۲.۸ درصد رشد داشته است.
امضای 5 تفاهم نامه همکاری شرکت های بزرگ معدنی با هپکو
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
امضای 5 تفاهم نامه همکاری شرکت های بزرگ معدنی با هپکو
معاون وزارت صنعت از برنامه ریزی برای امضای 5 تفاهم نامه خرید محصولات و خدمات از شرکت هپکو توسط ایمیدرو و شرکتهای فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر و چادرملو، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و خانه معدن با هدف تحقق اهداف جهش تولید خبر داد.
حاشیه‌های بازگشت یک وزارت‌خانه / زمزمه‌هایی تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
حاشیه‌های بازگشت یک وزارت‌خانه / زمزمه‌هایی تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: وزارت‌خانه‌های صنعت و بازرگانی که حالا نامشان « صمت» است، سال‌ها در زحوزه اقتصاد و حتی سیاست ایران، حاشیه ساز بودنده‌اند. چه حوالی سال 86 که رئیس دولت نهم تصمیم گرفت این دو وزارت‌خانه را در یکدیگر ادغام کند چه حالا که قرار از است از هم جدا شده و به شرایط سابق بازگردند؛ تفکیکی که با نگاهی به وضعیت تولید و تجارت خارجی کشور می‌توان به اهمیت آن پی برد. آن چه حالا بسیاری از آگاهان اقتصادی روی آن اتفاق نظر دارند آن است که دولت باید کوچک و چابک شود.
کلاف پیچیده توزیع ماسک در کشور و گرانی فروشی‌هایی که تمامی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وزارت بهداشت / وزارت صنعت و معدن
کلاف پیچیده توزیع ماسک در کشور و گرانی فروشی‌هایی که تمامی ندارد
وزارت صنعت از حجم بالای تولید ماسک صحبت کرده و تأکید می کند ما کمبودی در این رابطه نداریم اما از طرف دیگر مصرف کنندگان همچنان ماسک ها را با قیمت های بالا در سطح بازار و حتی داروخانه ها خریداری می کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
قیمت کالاها در محاصره سه ضلع ویرانگر اقتصاد ایران
از صاحبنظران اقتصادی تا مردم کوچه و بازار معتقدند؛ دولت به رویه گرانی روزانه کالا و محصولات اساسی عادت کرده است از این رو با سیاست افزایش قیمت دلار برا‌ی جبران کسری بودجه، تنش را در بازار ایجاد می‌کند و در نتیجه همه اقشار جامعه باید فشار‌های اقتصادی را متحمل شوند که این موضوع تبعات سنگینی را به همراه خواهد داشت.تغییرات مداوم قیمت‌ها در کشور اتفاق تازه‌ای نیست، اما امروز بازار محصولات به ویژه کالاهای اساسی از دست دولت رها شده و این مشکل حالا تنها مختص به اقشار کم درآمد نیست، بلکه تمام جامعه را درگیر خود کرده است.به گزارش اقتصاد۲۴، این افزایش روزانه قیمت‌ها به جایی رسیده است که برخی مراجع تقلید نیز زبان به شکوه گشوده‌ و از شخص رئیس جمهور و دولت انتقاد کرده‌اند.طی هفته‌های گذشته بهای ارز یکباره …
مجلس زودتر تکلیف وزارت بازرگانی را روشن کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مجلس زودتر تکلیف وزارت بازرگانی را روشن کند
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: مجلس نظر شورای نگهبان را تامین کند تا قبل از انقضای مهلت قانونی سرپرست وزارت صمت، رئیس‌جمهور بتواند دو وزیر برای وزارت بازرگانی و صنعت و معدن معرفی کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
«ابتکار» اما و اگرهای سه گزینه وزارت صنعت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت را بررسی کرد
بیراهه خودروهای اقتصادیکیمیا نجفیهر چند وقت یک‌بار بحث درباره حذف پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید و آمدن جایگزین برای این دو خودرو به شدت داغ می‌شود و پس از به پا کردن سروصدا به فراموشی سپرده می‌شود. اکنون بار دیگر صحبت تولید خودروی ارزان و جایگزین مناسب برای پراید و پژو 405 بر سر زبان افتاده است و باید دید که در نهایت ماجرای خودروی جایگزین به کجا می‌رسد.از ابتدای ماجرای حذف پژو 405 و پراید دو خودروی محبوب نزد خانوارها به خصوص اقشار کم‌درآمد جامعه با اما و اگرهای بسیاری روبه‌رو بود. در این میان تولید خودروی جایگزین در همان محدوده قیمتی از جمله مسائل مهمی بود که مسئولان مربوطه با آن مواجه شدند، این در حالی بود که راهکاری مشخص در این زمینه مد نظرشان نبود و ماجرای معرفی جایگزین برای دو خودرو بی نتیجه …
نیاز به وزارت بازرگانی داریم/تمایل دولت معرفی دو وزیر به مجلس است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / شورای نگهبان / رئیس‌جمهور / کمیسیون اجتماعی / قانون اساسی / هیئت دولت / وزارت بازرگانی / مجلس شورای اسلامی / حسینعلی امیری / وزارت صنعت معدن و تجارت
نیاز به وزارت بازرگانی داریم/تمایل دولت معرفی دو وزیر به مجلس است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: مجلس نظر شورای نگهبان را تامین کند تا قبل از انقضای مهلت قانونی سرپرست وزارت صمت، رئیس‌جمهور بتواند دو وزیر برای وزارت بازرگانی و صنعت معدن معرفی کند.
تولید و توزیع ماسک تحت نظارت سامانه/ برخورد قاطع با عرضه خارج از شبکه توزیع
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / وزارت صنعت و معدن
تولید و توزیع ماسک تحت نظارت سامانه/ برخورد قاطع با عرضه خارج از شبکه توزیع
رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت از تکمیل سامانه نظارتی بر چرخه تولید تا توزیع ماسک در کشور خبر داد و گفت: در صورت مشاهده هرگونه عرضه خارج از شبکه توزیع، ضمن قطع سهمیه مواد اولیه شرکت خاطی، پرونده به دستگاه قضا ارسال می‌شود.
شورای سیاست‌گذاری صندوق‌های تابعه وزارت‌ صنعت تشکیل شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
شورای سیاست‌گذاری صندوق‌های تابعه وزارت‌ صنعت تشکیل شد
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با حضور 5 صندوق حمایتی تابعه وزارتخانه و تعدادی از کارشناسان مالی و بانکی‌، شورای سیاست‌گذاری برای این صندوق‌ها تعریف شد تا تغییراتی در رویه‌ها و اقدامات صندوق ها صورت گیرد.
ربیعی در پاسخ به تسنیم: تلاش می‌کنیم دو وزیر به مجلس معرفی کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وزارت صنعت و معدن / دولت دوازدهم / علی ربیعی
ربیعی در پاسخ به تسنیم: تلاش می‌کنیم دو وزیر به مجلس معرفی کنیم
سخنگوی دولت در پاسخ به تسنیم درباره معرفی وزیر صمت به مجلس گفت: تلاش دولت این است که دو وزیر را به مجلس معرفی کنیم و برای همین منتظریم تلاش‌های ما برای این منظور نتیجه دهد.
۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / مهدی صادقی نیارکی / گروه خودروسازی سایپا
۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری پیش بینی شده است که ۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی در صنعت خودرو صورت گیرد.
انتقاد انبوه سازان از وزارت صمت/ مافیای فولاد در بازار جولان می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / صنایع فولادی / قیمت مسکن / بازار مسکن / وزارت راه / وزارت صنعت و معدن
انتقاد انبوه سازان از وزارت صمت/ مافیای فولاد در بازار جولان می‌دهد
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از عدم نظارت وزارت صمت در بازار فولاد و آهن آلات، گفت: در این بازار مافیا جولان می دهد و قیمت ها روزانه در حال افزایش است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
دور جدید حمایت‌ صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده
مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ، با حضور مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و مدیران عامل بانک‌های آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
پروژه بازآفرینی نقش ایدرو در صنعت کشور
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت استقلال ارزی بخش صنعت و توجه ویژه به تعمیق ساخت داخل گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید در نقش یک فرمانده به حوزه صنعت کشور وارد شود و در شرایط جنگ اقتصادی، گام‌های بلندی در توسعه داخلی‌سازی بخش‌های مختلف صنعتی بردارد.
خودکفایی به‌بهای تخریب جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
خودکفایی به‌بهای تخریب جنگل‌ها
 زهرا رفیعی- خبر‌نگار هفته گذشته سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان گیلان رفت تا خبر از افتتاح واحدی با سرمایه‌گذاری بیش از 900میلیارد تومان در زمینه تولید تخته فیبر خام در این استان بدهد و مدعی شود با راه‌اندازی این واحد زمینه برای خودکفایی کشور در چوب MDF فراهم می‌شود. این خبر در شرایطی منتشر شد که صنعت چوب کشور به‌دلیل شرایط اقتصادی امکان واردات ندارد و تولیدکنندگان براساس مجوزهای صادرشده صرفا به ازای رعایت قانون «تامین 70درصد چوب از راه واردات» امکان فعالیت دارند. از سوی دیگر به گفته …
زمینه حضور بیشتر ایثارگران در حوزه صنعت و معدن فراهم می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
زمینه حضور بیشتر ایثارگران در حوزه صنعت و معدن فراهم می‌شود
تهران - ایرنا - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تفاهم‌نامه بین بنیاد شهید و وزارتخانه به پیشنهاد رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه شده، گفت: نخستین بند این تفاهم‌نامه در حوزه اشتغال ایثارگران است و زمینه حضور بیشتر آنها در حوزه صنعت و معدن فراهم می‌شود.
کمبود ماسک در بازار تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / وزارت بهداشت / وزارت صنعت و معدن
کمبود ماسک در بازار تکذیب شد
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد کمبود ماسک، آن را تکذیب کرد .
فروشگاه خرید گیفت کارت PS4 ، گیفت کارت اپل و پلی استیشن | گیفت کارت باز
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
فروشگاه خرید گیفت کارت PS4 ، گیفت کارت اپل و پلی استیشن | گیفت کارت باز
امروز قصد معرفی یک فروشگاه آنلاین برای خرید گیفت کارت معتبر و دارای نماد اعتماد دو ستاره از وزارت صنعت ، معدن و تجارت با بیش از 5 سال سابقه را داریم. شما می توانید برای خرید گیفت کارت به فروشگاه آنلاین ما به آدرس اینترنتی giftcardbaz.com مراجعه کنید. با ما همراه باشید .
معدن؛ گنج پنهان/ ظرفیت بخش معدن برای جبران ۶۰ درصد درآمدهای نفت/ چرا فقط نیم درصد اکتشافات به مرحله استخراج می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / صنعت و معدن / معدن سنگ / وزارت صنعت و معدن
معدن؛ گنج پنهان/ ظرفیت بخش معدن برای جبران ۶۰ درصد درآمدهای نفت/ چرا فقط نیم درصد اکتشافات به مرحله استخراج می‌رسد؟
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران با بیان این که از میزان ذخایر کشف شده فقط نیم درصد از آنها به مرحله استخراج رسیده است گفت: در صورت حمایت از معادن ۶۰ درصد از درآمدهای فعلی نفتی کشور توسط این بخش قابل جبران است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
هدف‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی برای توسعه ساخت داخل
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از گروه خودروسازی سایپا گفت: صنعت خودرو در کشور به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی علاوه‌بر افزایش ظرفیت تولید و کاهش واردات قطعات خارجی، دستاوردهای خوبی در حوزه توسعه عمق ساخت داخل به دست آورده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / توزیع شکر
۱۳۵ هزار تن شکر با قیمت ۶۳۰۰ تومان توزیع می‌شود
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت بنا بر تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه شکر سفید از محل ذخایر برای بخش خانوار برابر با ۶,۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم درب کارخانه تعیین شده است و این نرخ برای مصارف صنف و صنعت نیز برابر با ۶,۷۰۰ تومان تعیین و تصویب شده است.
کشور در تولید چوب "MDF" خودکفا شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / وزارت صنعت و معدن
کشور در تولید چوب "MDF" خودکفا شد
سرپرست وزارت صنعت گفت: با سرمایه گذاری بیش از ۹۰۰ میلیارد تومانی در زمینه تولید تخته فیبر خام در گیلان این واحد زمینه برای خودکفایی کشور در چوب MDF فرآهم می آورد.
مسئولیت ثبت سفارش و تخصیص ارز نهاده های دامی و دانه های روغنی به وزارت کشاورزی بازگشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / وزارت صنعت و معدن / وزارت جهاد کشاورزی / کالاهای اساسی
مسئولیت ثبت سفارش و تخصیص ارز نهاده های دامی و دانه های روغنی به وزارت کشاورزی بازگشت
وزیر کشاورزی با ارسال نامه ای به همتای خود در وزارت صنعت گفت: بر دستور معاون اول رییس جمهور، انتقال کلیه موارد مرتبط با فرآیند ثبت سفارش و تخصیص ارز برای نهاده های دامی شامل ذرت، جو، کنجاله سویا و دانه های روغنی وارداتی به وزارت متبوع انجام دهید.
سرپرست وزارت صنعت درگذشت «ابوالقاسم سرحدی‌زاده» را تسلیت گفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / درگذشت / ابوالقاسم سرحدی زاده / حسین مدرس خیابانی
سرپرست وزارت صنعت درگذشت «ابوالقاسم سرحدی‌زاده» را تسلیت گفت
تهران- ایرنا- «حسین مدرس خیابانی»، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیامی درگذشت ابوالقاسم سرحدی‌زاده وزیر پیشین کار و امور اجتماعی را به تولیدکنندگان و جامعه بزرگ کارگران خدوم کشور تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
فرصت قرارداد 25 ساله ایران و چین برای خودروسازی‌ها
یک فعال قطعه‌ساز می‌گوید ایران علاوه بر سرمایه‌گذاری چین در ایران باید طرحی داشته باشد برای تولید مشترک میان دو کشور تا از این توافق صنعت خودروسازی هم زمینه توسعه را پیدا کند.  صنعت خودروسازی، بزرگ‌ترین صنعت غیرنفتی ایران در کنار قطعه‌سازی‌ها بیش از یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد کرده است و اینچنین است که هر همکاری بین‌المللی در حوزه خودرو برای اقتصاد ایران اتفاقی مهم تلقی می‌شود. در حالی که رییس اتاق بازرگانی ایران و چین درباره مفاد قرارداد پرسر و صدای دو کشور گفته است: در یکی از بندهای این برنامه به تاسیس شهرک خودرویی پرداخته شده است، یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید خودروهای مشترک باید شهرکی را در این زمینه تاسیس کند. مسلما دولت چین …
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت نامه‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بانک مرکزی / تجارت / دولت / موسسات مالی و اعتباری / وزارت صنعت معدن و تجارت
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت نامه‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
ایلنا: دبیر کارگروه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: در راستای مصوبه هیات دولت و به منظور تسهیل و تسریع…
خبرهای خوش برای واحدهای تولیدی دارای ۵۰ کارگر و بیشتر/ عدم محرومیت از خدمات بانکی با وجود داشتن چک برگشتی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / واحد‌های تولیدی / وزارت صنعت و معدن
خبرهای خوش برای واحدهای تولیدی دارای ۵۰ کارگر و بیشتر/ عدم محرومیت از خدمات بانکی با وجود داشتن چک برگشتی
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، آن دسته از واحدهای تولیدی دارای چک برگشتی که تعداد شاغلان آنها بالای ۵۰ نفر است، همچنان از خدمات بانکی برخوردار خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
بسته تازه برای بازگشت ارز صادراتی
گروه اقتصادی|یک هفته مانده به پایان مهلت داده شده به صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال‌های 97 و 98، روز گذشته، بسته سیاستی جدیدی توسط وزیران نفت، ‌امور اقتصادی و دارایی و صنعت ، معدن و تجارت به همراه رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس کل بانک مرکزی تصویب شده که عنوان آن «نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۹ و رفع تعهدات ایفا نشده سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸» است. طبق این بسته سیاستی که مفاد آن روی وب‌سایت بانک مرکزی قرار گرفته، صادرکنندگان موظفند حداقل ۸۰درصد از ارز حاصل از صادرات خودرا به شکل حواله ارزی در سامانه نیما و حداکثر ۲۰درصد آن در قالب اسکناس در سامانه سنا بفروشند. همچنین صادرکنندگان، چهار ماه پس از صدور پروانه صادراتی گمرگ فرصت دارند، ارز خود …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
ضرورت نظام‌مند بودن شبکه توزیع ماسک
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از توانایی تامین مواد اولیه تولید روزانه ۱۰ میلیون ماسک در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف افزایش خواهد یافت و بر این اساس، نگرانی از بابت تامین ماسک مورد نیاز مردم در ایام پیش رو وجود ندارد.حسین مدرس‌خیابانی، در جلسه ستاد ملی کرونا با بیان اینکه در واحدهای تولیدی مورد مبتلا به کرونا نداشته‌ایم، بیان کرد: همه پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای تولیدی سراسر کشور رعایت شده و مراقبت‌ها و فاصله‌های اجتماعی درون واحدهای تولیدی و کارخانجات به خوبی مدنظر قرار گرفته شده است.به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه نباید به خاطر شیوع بیماری کرونا فعالیت واحدهای تولیدی را محدود کنیم، تاکید کرد: تولید مناسب اقلام مرتبط با کرونا، فراوانی دسترسی به این کالاها …
روحانی تا چه زمانی می‌تواند گزینه وزارت "صمت" را به مجلس معرفی کند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / وزارت صنعت و معدن / رضا رحمانی / دولت دوازدهم / رئیس جمهور
روحانی تا چه زمانی می‌تواند گزینه وزارت "صمت" را به مجلس معرفی کند؟
دو ماه از برکناری رضا رحمانی و تعیین مدرس خیابانی به سرپرستی وزارت صمت گذشته و این وزارتخانه هنوز با سرپرست اداره می‌شود.
قیمت هر شانه تخم‌مرغ چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / تخم مرغ / قیمت تخم مرغ
قیمت هر شانه تخم‌مرغ چقدر است؟
به گزارش الف به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت ستاد تنظیم بازار با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص قیمت تخم مرغ و مجموع تدابیر صورت گرفته در بازار این کالا اعلام کرد: مجموع اقدامات صورت گرفته در کنترل صادرات تخم مرغ که به واسطه نرخ ارز روند شتابانی به خود گرفته بود و همچنین تامین نهاده مرغداران مرغ تخم گذار از طریق تشکل‌های مربوطه، حذف واسطه‌ها صورت گرفته و این تدابیر سبب شده تا قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری که از سوی ستاد تنظیم بازار ۱۱ هزار تومان تعیین شده بود به ۹۵۰۰ تومان کاهش یابد.
آغاز فصلی جدید در صنعت سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سیستان و بلوچستان / چابهار / حسین مدرس خیابانی / صمت / بهره برداری از طرح های ملی در سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان
آغاز فصلی جدید در صنعت سیستان و بلوچستان
زاهدان - ایرنا - افتتاح سه طرح صنعتی و تجاری مهم و همچنین امضای تفاهم نامه با موضوع اکتشاف و بهره برداری اصولی از معادن سیستان و بلوچستان و بازدید از بازارچه مرزی ریمدان و بندر شهید بهشتی چابهار از جمله مهمترین برنامه های سفر ۲ روزه سرپرست وزارت صمت به سیستان و بلوچستان بود که صنعت، معدن و تجارت این استان را در آستانه فصلی جدید از توسعه و پیشرفت قرار داد.
بهره‌برداری از ۶ پروژه ملی وزارت صمت در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / وزارت صنعت و معدن / رئیس جمهور
بهره‌برداری از ۶ پروژه ملی وزارت صمت در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان
۶ پروژه ملی وزارت صمت با دستور رئیس‌جمهور در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان به بهره‌برداری رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •