سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
وزیر امور اقتصادی و دارایی
۹ ساعت قبل
عکس نوشت
جلسه نشست اعضای کمیسیون اقتصادی با وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و برخی از معاونین وزارتخانه مذکور در محل وزارتخانه در روز دوشنبه
میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس
۳ روز قبل / مهدی علی نژاد / معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان / وزیر ورزش و جوانان / وزیر امور اقتصادی و دارایی / واگذاری استقلال و پرسپولیس
میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان از تشکیل جلسه وزیر ورزش با وزیر امور اقتصادی و دارای به منظور واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران به بخش خصوصی خبر داد و گفت: به زودی این جلسه با حضور دو وزیر و مسئولان سازمان خصوصی سازی برگزار می‌شود.
۴ روز قبل
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد(16):
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد(16): با پیگیری های بعمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا از سوی این صندوق تصویب شد / صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود.بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی، با پیگیری های بعمل آمده از سوی این وزارتخانه، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی …
۵ روز قبل / حسن روحانی / فروش اموال بانک ها
روحانی بر فروش اموال مازاد بانک ها تأکید کرد
به گزارش فارس حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور در تماس تلفنی با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی بر استفاده از فرصت بازار سرمایه در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت و همچنین فروش اموال مازاد بانک ها، با توجه به استقبال مردم از این بازار تأکید کرد. 
توصیه‌های تلفنی رییس جمهور به وزیر اقتصاد
۵ روز قبل
توصیه‌های تلفنی رییس جمهور به وزیر اقتصاد
رییس‌جمهور در تماس تلفنی با وزیر امور اقتصادی و دارایی توصیه‌هایی را انجام داد.
۵ روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهور در دوازدهمین روز از سال جدید در تماس تلفنی با وزیر امور اقتصادی و دارایی مورد تاکید قرار دادند
استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت و همچنین فروش اموال مازاد بانک ها، با توجه به استقبال مردم از این بازار / تدوین برنامه عملیاتی برای تسهیل و تسریع امور گمرکی بویژه در بنادر کشور با توجه به ضرورت همکاری جدی دستگاه های ذی مدخل در انجام امور گمرکیحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهور در تماس تلفنی با وزیر اقتصاد، با اشاره به استقبال مردم از بازار سرمایه، بر تسریع در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت و همچنین فروش اموال مازاد بانک ها، با استفاده از ظرفیت این بازار در سال جهش تولید تاکید کردند.به نقل از روابط عمومی بانک رفاه؛ رئیس محترم جمهور در این تماس تلفنی ضرورت همکاری جدی دستگاه های ذی مدخل در تسهیل و تسریع انجام امورگمرکی بویژه در بنادر کشور …
تکالیف بورسی وزیر اقتصاد برای جهش تولید
۵ روز قبل
تکالیف بورسی وزیر اقتصاد برای جهش تولید
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی بخشنامه‌ای، تکالیفی همچون افزایش سرمایه شرکت‌ها و پذیرش و عرضه اولیه‌های بیشتر را برای بازار سرمایه در راستای حمایت از جهش تولید تعیین کرد.
پیش بینی وزیر اقتصاد از وضعیت تورم در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
پیش بینی وزیر اقتصاد از وضعیت تورم در سال ۹۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اطلاعات مربوط به متغیرهای کلان اقتصادی نشان می‌دهند وضعیت کشور رو به بهبود است؛ ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اطلاعات مربوط به متغیرهای کلان اقتصادی نشان می‌دهد که وضعیت کشور رو به بهبود است، اما به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
 وزیر اقتصاد: تسهیلات بانکی دولت به مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
 وزیر اقتصاد: تسهیلات بانکی دولت به مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا
شفقنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، حمایت‌های دولت از  مردم گسترده‌تر شد که از جمله پرداخت کمک معیشتی به سه میلیون نفر از هموطنانی که به دلیل از دست...
حمایت دولت از مردم با پرداخت کمک معیشتی و تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / ویروس کرونا / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / مالیات / بیمه شخص ثالث
حمایت دولت از مردم با پرداخت کمک معیشتی و تسهیلات بانکی
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، حمایت‌های دولت از  مردم گسترده‌تر شد که از جمله پرداخت کمک معیشتی به سه میلیون نفر از هموطنانی که به دلیل از دست رفتن مشاغل خود در این شرایط امرار معاش آنها دچار مشکل شده است.
الزامات تحقق جهش تولید/ تشریح سیاست های وزارت اقتصاد برای تحقق شعار سال
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / تحقق شعار سال / شعار سال / فرهاد دژپسند / وزارت اقتصاد
الزامات تحقق جهش تولید/ تشریح سیاست های وزارت اقتصاد برای تحقق شعار سال
به گزارش تسنیم، وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در گمرک منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی از نزدیک در جریان روند ورود اقلام بهداشتی و درمانی مبارزه با کرونا قرار گرفت و برای تسهیل فرایند ترخیص این کالاها، دستورهایی صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
دستور وزیر اقتصاد به ترخیص فوری کالاهای بهداشتی از گمرکات
وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور ترخیص فوری کالاهای بهداشتی از گمرکات را صادر کرد.
وزارت اقتصاد برای تحقق شعار «جهش تولید» آمادگی دارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / وزارت اقتصاد و امور دارایی / فرهاد دژپسند / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
وزارت اقتصاد برای تحقق شعار «جهش تولید» آمادگی دارد
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی از آمادگی وزارتخانه متبوعش برای تحقق شعار سال «جهش تولید» خبر داد و گفت: منابع بانکی به سمت تولید هدایت می‌شود.
حمایت از خریداران شرکت های دولتی/ اجازه حاشیه‌سازی نمی‌دهیم
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بخش خصوصی
حمایت از خریداران شرکت های دولتی/ اجازه حاشیه‌سازی نمی‌دهیم
مهر نوشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اجازه شکل‌گیری زمینه‌های حاشیه‌سازی را در واگذاری‌ها نمی‌دهیم، گفت: واگذاری‌ها در یک محیط کاملا شفاف انجام می‌شود.
بازدید وزیر اقتصاد از معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری و سازمان امور مالیاتی
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / خزانه داری کل کشور
بازدید وزیر اقتصاد از معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری و سازمان امور مالیاتی
وزیر امور اقتصادی و دارایی از معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور این وزارتخانه و همچنین سازمان امور مالیاتی کشور بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این سازمانها قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / تعیین حداقل دستمزد / جلسه شورای عالی کار / حداقل دستمزد 99
جلسه شورای عالی کار برای حداقل مزد بازهم به نتیجه نرسید
به گزارش فارس، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور استخدامی از ساعت 16 چارشنبه آغاز شد و با گذشت بیش از 8 ساعت مذاکره بی نتیجه پایان یافت.
آخرین جزئیات بهبود محیط کسب‌وکار از زبان وزیر اقتصاد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / وزیر اقتصاد / دژپسند / محیط کسب و کار / هیات مقررات زدایی
آخرین جزئیات بهبود محیط کسب‌وکار از زبان وزیر اقتصاد
در شرایطی که این روزها محیط کسب‌وکار کشور با شیوع گسترده کرونا و تاثیرات منفی آن بر اقتصاد دست‌و پنجه نرم می‌کند، وزیر امور اقتصادی و دارایی مجموعه اقدامات این وزارتخانه را در زمینه بهبود محیط کسب‌وکار در سال ۱۳۹۸ را تشریح کرد.
کمک ۳۵۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای به بهداشت و درمان کشور
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / فرهاد دژپسند / ویروس کرونا / گمرک / لایحه بودجه / بودجه / وزارت امور اقتصادی و دارایی
کمک ۳۵۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای به بهداشت و درمان کشور
مهر نوشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه متاسفانه ویروس کرونا بر روی شرایط اقتصادی کشور، تاثیراتی گذاشته است، گفت: باید با تمام قوا در رفع آثار منفی این بیماری اقدام کنیم.
دامنه نوسان ۵ درصد باقی ماند/ حمایت رئیس جمهور از عرضه سهام دولت در بورس
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / دامنه نوسان بورس / دژپسند وزیر اقتصاد / سهام دولت / شورای عالی بورس / نوسان بورس
دامنه نوسان ۵ درصد باقی ماند/ حمایت رئیس جمهور از عرضه سهام دولت در بورس
به گزارش فارس به نقل از سنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس امروز در پایان جلسه شورای عالی بورس گفت: با اجماع نظر حاضران در جلسه شورای عالی بورس، قرار شد دامنه نوسان ۵ درصد باقی بماند. همچنین اِعمال حجم مبنا بر اساس مصوبه اخیر سازمان بورس ادامه یابد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
به مناسبت ۱۴ اسفند روز ترویج فرهنگ قرض‏الحسنه
مرتضی اکبری مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بانک قرض‏الحسنه مهرایران طی پیامی فرارسیدن ۱۴ اسفند ماه «روز ترویج فرهنگ قرض‏الحسنه» که برای نخستین بار در تقویم ملی کشور ثبت شده است را به هموطنان و به ویژه فعالان این سنت پسندیده تبریک گفتند.در متن این پیام آمده است:با لطف و عنایات خداوند متعال، بانک قرض‏الحسنه مهرایران طی سال‏های فعالیت خود با تلاش کارکنان تلاشگر و ساعی موفق به کسب افتخارات و دستاوردهای درخشانی در عرصه خدمات‏رسانی بهتر، تکریم مشتریان، نهادینه‏سازی فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی، توسعه بانکداری الکترونیک، حمایت از اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه و نقش آفرینی فعال و تاثیرگذار در عرصه اقتصادی کشور با ایجاد تقاضا و حمایت از تولید کالای داخلی شده است.امروز بانک قرض‏الحسنه مهرایران با کمک و سعی …
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
بانک مهر ایران با فناوری‌های به‌روز در مسیر رفع محرومیت گام برمی‌دارد
بانکداری الکترونیکی با معرفی ابزارهای جدید، فرآیندهای بانکی را با سرعت و سهولت بیشتری پیش می‌برد و علاوه بر ارتقای موارد امنیتی در انجام عملیات بانکی، کارایی بانک‌ها را نیز افزایش می‌دهد.بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در زمینه بانکداری الکترونیکی یکی از بانک‌های پیشرو در شبکه بانکی کشور است که با معرفی ابزارهای جدید، در این زمینه گام‌های موثری برداشته است. پیشگامی این بانک در معرفی، به‌کارگیری و توسعه بانکداری الکترونیکی تا جایی بوده که فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن تقدیر از فعالیت‌های این بانک، گفته است: کاملاً محسوس بود که می‌توان با فناوری‌های پیشرفته به تحقق آرمان‌ها و آموزه‌های دینی کمک شایان توجهی کرد و گام بلندی برای رفع محرومیت در کشور برداشت.بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
ریزش صادرات مواد معدنی
گروه اقتصادی|بر اساس جدیدترین گزارش ارایه شده از سوی گمرک، در 11 ماهه ابتدایی امسال، صادرکنندگان غیرنفتی کشور، 38.7 میلیارد دلار صادرات داشته‌اند؛ عددی که هرچند احتمال تکرار عملکرد سال گذشته را پایین می‌آورد اما در شرایط تحریم، نشان از آن دارد که تاجران ایرانی توانسته‌اند بخش مهم از بازار خود را حفظ کنند. این آمار در حالی به دست آمده که صادرات مواد معدنی کشور، به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرشاخه‌های صادراتی ایران همچنان روند کاهشی خود را ادامه داده است. با آغاز دور جدید تحریم‌های یک‌جانبه امریکا علیه اقتصاد ایران از اردیبهشت سال گذشته، فروش نفت ایران و کاهش دسترسی دولت به درآمدهای نفتی یکی از اصلی‌ترین اهدافی بود که کاخ سفید، اجرای آن را در دستور کار قرار …
سوختن مترسک FATF؛ «وطن امروز» از چرخش نگاه دولتی‌ها به FATF گزارش می‌دهد
۱۳۹۸-۱۱-۳۰
سوختن مترسک FATF؛ «وطن امروز» از چرخش نگاه دولتی‌ها به FATF گزارش می‌دهد
پس از 5 سال وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌کل بانک مرکزی اعتراف کردند اساسا FATF هیچ ارتباطی با قیمت ارز ندارد و پذیرفتن آن هم نمی‌تواند باعث افزایش یا بهبود تبادلات بانکی کشورمان شود. پیشتر دژپسند و همتی در حمایت از FATF گفته بودند؛ «این ساز و کار تنها برای ایران نیست و پذیرش FATF به نفع سیستم بانکی است».
وزیر اقتصاد: تجارت خارجی ایران به ۷۹ میلیارد دلار رسید
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
وزیر اقتصاد: تجارت خارجی ایران به ۷۹ میلیارد دلار رسید
شفقنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران گفت: با گذشت ۱۱ ماه از سال و با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها ۳۹ میلیارد دلار صادرات و ۴۰ میلیارد دلار واردات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می‌دهد. ایرنا...
پیشنهاد وزیر اقتصاد برای جلوگیری از کوچ نقدینگی به بازار طلا و ارز
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / فرهاد دژپسند / مالیات / وزارت امور اقتصادی و دارایی / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / بخش خصوصی / اتاق بازرگانی / مالیات بر ارزش افزوده / فرارمالیاتی
پیشنهاد وزیر اقتصاد برای جلوگیری از کوچ نقدینگی به بازار طلا و ارز
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: از کوچ نقدینگی به فعالیت‌های اختلال‌زا و نوسانات غیر منطقی و غیر اصولی در بازارهای ارز، طلا و کالا باید جلوگیری کنیم.
۸۵ درصد واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان است/ حجم تجارت کشور در آستانه ۸۰ میلیارد دلار
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصاد / تجارت / دلار / رشد / واردات
۸۵ درصد واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان است/ حجم تجارت کشور در آستانه ۸۰ میلیارد دلار
ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها در 11 ماه اخیر 39 میلیارد دلار صادرات و 40 میلیارد دلار واردات صورت گرفته که نسبت به سال…
قدردانی نماینده وزیر اقتصاد از تلاش‌های بی‌وقفه بانک ملی ایران در حوزه بازرسی
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصاد / ایران / بانک ملی ایران
قدردانی نماینده وزیر اقتصاد از تلاش‌های بی‌وقفه بانک ملی ایران در حوزه بازرسی
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی با بازدید از سامانه های هوشمند نظارتی بانک ملی ایران، از تلاش های بی وقفه و موثر این بانک در حوزه بازرسی و نظارت سیستماتیک قدردانی کرد.
افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / تسهیلات بانکی / فرهاد دژپسند / وزارت اقتصاد و امور دارایی / انجمن حسابداری ایران
افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید به ارتقای بهره‌برداری از ظرفیت‌های خالی موجود در بخش دولت و بخش خصوصی توجه جدی کرد و با مولدسازی دارایی‌های مازاد و منجمد، نرخ بهره‌برداری از ظرفیت‌ها را افزایش داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
رشد سرمایه‌گذاری خارجی تا 50 درصد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه دشمن در این شرایط تمام تلاش خود را معطوف کرده که سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه‌های خود را وارد ایران نکنند، گفت: ثبت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به رغم تمامی کارشکنی‌ها، ایجاد موانع و محدودیت‌ها از سوی دشمن ۵۰ درصد بیشتر از ۱۰ ماهه سال گذشته بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت‌وگو با «رادیو اقتصاد» گفت: کشور در دوسال اخیر شرایط بسیار سخت و دشواری را تجربه کرده است.
رشد بیش از ۱۴۰ درصدی بازار سرمایه / توصیه وزیر اقتصاد به سهام داران
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / بازار سرمایه / دژپسند / وزیر اقتصاد
رشد بیش از ۱۴۰ درصدی بازار سرمایه / توصیه وزیر اقتصاد به سهام داران
وزیر امور اقتصادی و دارایی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، با حضور در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به تشریح عملکرد و دستاوردهای وزارت اقتصاد پرداخت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصاد / دولت / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / فناوری اطلاعات
آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات در بازار سرمایه
حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی دارایی و شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات
دژپسند: حضور در انتخابات نشانه داشتن نقش حداکثری در نظام است
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / فرهاد دژپسند / راهپیمایی ۲۲ بهمن / چهل و یک بهار
دژپسند: حضور در انتخابات نشانه داشتن نقش حداکثری در نظام است
تهران - ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور گفت: شرکت در انتخابات یعنی استفاده از حق خود برای تعیین سرنوشت و به تبع آن نقش حداکثری در نظام داشته باشیم.
پیشنهاد وزیر اقتصاد به مردم برای فعال کردن پس‌اندازهای راکد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
پیشنهاد وزیر اقتصاد به مردم برای فعال کردن پس‌اندازهای راکد
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر فردی پس‌اندازی دارد و قصد دارد آن را از مجرای راکد به مجرای فعال تبدیل کند، مجرای آن بازار سرمایه است. بازار سرمایه هم پایداری دارد و هم مامن است؛ این ویژگی‌ها نه فقط در حفظ ارزش پول، بلکه در صیانت از حقوق سهامداران نیز وجود دارد.
نقش مثبت بازار سرمایه در تحقق اهداف اقتصادی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
نقش مثبت بازار سرمایه در تحقق اهداف اقتصادی
تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بازار سرمایه به عنوان کرویدر اصلی تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کشور نقش اساسی را بر عهده دارد و این بازار باید نقش ویژه‌ای را در تحقق اهداف اقتصاد ایفا کند.
دژپسند: در تنظیم بودجه از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دژپسند: در تنظیم بودجه از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: براساس سیاست جلوگیری از رشد نقدینگی، در تنظیم بودجه کل کشور از بانک مرکزی استقراض نشده است.
عدد واقعی فروش نفت بستگی به شرایط دارد/ قوه قضاییه به مولدسازی دارایی‌ها ورود نمی‌کند/ سیاست اجبار را اعمال می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / امور اقتصادی و دارایی / قانون / قوه قضاییه / لایحه / فروش نفت
عدد واقعی فروش نفت بستگی به شرایط دارد/ قوه قضاییه به مولدسازی دارایی‌ها ورود نمی‌کند/ سیاست اجبار را اعمال می‌کنیم
ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: به دنبال یک قانون قوی برای اجرای سیاست مولدسازی اموال و دارایی دولت هستیم و از این رو یک لایحه با رعایت جوانب مختلف در…
ترخیص یک هزار و ۴۸ دستگاه خودرو از گمرک
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ترخیص خودرو / گمرک
ترخیص یک هزار و ۴۸ دستگاه خودرو از گمرک
پیشنهادی برای رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تنظیم و برای حل این مساله با قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و وزیر امور اقتصادی و دارایی مکاتبه شد و در نهایت با پیگیری دبیرکل و رییس اتاق تهران و طرح این پیشنهادات در هیات دولت با ترخیص یکهزار و ۴۸ دستگاه خودرو موافقت شده است.
واگذاری ایران ایرتور باطل نمی‌شود/ از طریق تراکنش‌های بانکی فرار مالیاتی را به تور انداختیم
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / امور اقتصادی و دارایی / ایران / رشد / لایحه / ایران ایرتور
واگذاری ایران ایرتور باطل نمی‌شود/ از طریق تراکنش‌های بانکی فرار مالیاتی را به تور انداختیم
ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: واگذاری ایران ایر تور باطل نمی‌شود هیات واگذاری تمام فرآیند واگذاری این شرکت را بررسی کردند و ابهامات رفع شده‌اند.
کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
شهرری - ایرنا - وزیر امور اقتصادی دارایی به همراه جمعی از کارکنان این وزارتخانه امروز (شنبه) در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان‌های والای ایشان تجدید میثاق کردند.
سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود؟
در حالی که برخی خبرها از شمول مالیات بر سود سپرده بانکی دلالت داشت ، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد این مهم اجرایی نخواهد شد .
دژپسند: تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران افزایش یافته‌است
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / وزارت اقتصاد و امور دارایی / همدان / فرهاد دژپسند / شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران / سرمایه گذاری
دژپسند: تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران افزایش یافته‌است
همدان- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تمایل سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران در ۱۰ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته‌است.
بانکداری دیجیتال در اولویت وزارت اقتصاد است
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / وزارت اقتصاد و امور دارایی / همدان / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
بانکداری دیجیتال در اولویت وزارت اقتصاد است
همدان- ایرنا- معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از برنامه‌های این وزارتخانه هوشمندسازی اقتصاد و افتصاد هوشمند است و این وزارت‌خانه طرح بانکداری و بیمه دیجیتال را به صورت جدی پیگیری می‌کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی وارد همدان شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / همدان / فرهاد دژپسند / وزارت اقتصاد و امور دارایی / دهه فجر
وزیر امور اقتصادی و دارایی وارد همدان شد
همدان- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی در ششمین روز از دهه مبارک فجر وارد همدان شد تا ضمن بررسی وضعیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گره از برخی مشکلات این استان بگشاید.
پاکستان بر تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران تاکید کرد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سفیر ایران در پاکستان / تجارت / اسلام آباد / سرمایه گذاری
پاکستان بر تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران تاکید کرد
اسلام آباد - ایرنا - دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور دارایی بر ضرورت توسعه مناسبات بازرگانی و روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از فرصت های مشترک سرمایه گذاری تاکید کرد.
دژپسند: احتمال راه‌اندازی راهکار اینستکس در روزهای آینده
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
دژپسند: احتمال راه‌اندازی راهکار اینستکس در روزهای آینده
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره احتمال راه‌اندازی راهکار اینستکس در روزهای آینده، گفت: در جلساتی که با مقامات داشتیم اخبار نویدبخشی در این باره داده شد اما ما نباید کاملا به آن متکی باشیم و کار خودمان را رها کنیم.
دژپسند تکلیف مالیات بر سود سپرده را روشن کرد
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهاد دژپسند / مالیات / وزارت امور اقتصادی و دارایی
دژپسند تکلیف مالیات بر سود سپرده را روشن کرد
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت تصویب مجلس آمادگی اجرای دریافت مالیات از واحدهای مسکونی لوکس و خودروهای لوکس را داریم .
ترور سردار سلیمانی آزمون FATF در مبارزه با تروریسم
۱۳۹۸-۱۱-۱۵
ترور سردار سلیمانی آزمون FATF در مبارزه با تروریسم
دکتر محمدجواد ایروانی، استاد دانشگاه، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران اخیرا در نامه‌ای به گروه ویژه اقدام مالی، خواستار توقیف دارایی‌ها و تحریم و بلوکه کردن حساب‌های دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شد. وی در این نامه ترور سردار شهید سلیمانی را نمونه بارز تروریسم دولتی آمریکا خوانده و از گروه ویژه اقدام مالی اف‌ای‌تی‌اف خواسته با فوریت نسبت به افزایش خطر ریسک سیستماتیک تعاملات مالی ایالات متحده آمریکا اقدام کند. ایروانی در متنی که در اختیار جام‌جم قرار داده به چرایی نامه‌نگاری با اف‌ای‌تی‌اف درباره ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا پرداخته است.
وزیر اقتصاد: درباره افزایش کارمزد خدمات‌ بانکی هنوز تصمیم‌گیری نشده است
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
وزیر اقتصاد: درباره افزایش کارمزد خدمات‌ بانکی هنوز تصمیم‌گیری نشده است
موضوع افزایش کارمزد خدمات شبکه بانکی چندی است که توسط مدیران بانکی مطرح و پیشنهاداتی نیز ارایه شده که وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید: در این باره، هنوز تصمیم‌گیری نشده است.
وزیر اقتصاد تعطیلات پایان هفته را با همشهری‌های دانش‌آموز گذراند
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / مازندران / بهشهر
وزیر اقتصاد تعطیلات پایان هفته را با همشهری‌های دانش‌آموز گذراند
ساری - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی که مازندرانی و از شهرستان بهشهر در شرق استان است ، عصر امروز پنجشنبه را با دانش آموزان همشهری‌اش گذراند و به درددل آنها گوش فرا داد.
پیام تبریک دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی به، گمرک جمهوری اسلامی ایران
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / بانک رفاه / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مدیر عامل بانک رفاه
پیام تبریک دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی به، گمرک جمهوری اسلامی ایران
دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی ضمن تبریک روز جهانی گمرک ابراز امیدواری کرد؛ گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال رونق تولید با تحقق کامل گمرک هوشمند در آینده نزدیک، گامی بزرگ‌ در جهت ارتقای سرعت و کیفیت خدمات به ذی‌نفعان خود بویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان بردارد
تقدیر وزیر اقتصاد از اقدامات بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال/ «ملی شو۳» برگزار شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / بانک ملی / ملی شو ۲
تقدیر وزیر اقتصاد از اقدامات بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال/ «ملی شو۳» برگزار شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از بانک ملی ایران در ارایه دستاوردهای فناورانه خود به نظام بانکی کشور در رویداد «ملی شو۳» گفت: ملی شو باید به معنای واقعی ملی شدن و وسیله ای برای افتخار به پرچم مقدس کشور و درخشش ایران در جهان باشد تا نه تنها به تاریخ و جغرافیا بلکه به اقتصادمان نیز افتخار کنیم.
حذف ماده جنجالی از پیش‌نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم / اخذ مالیات از سود سپرده‌ها و سهام منتفی شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حذف ماده جنجالی از پیش‌نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم / اخذ مالیات از سود سپرده‌ها و سهام منتفی شد
اخذ مالیات از سود سپرده‌ها و سهام، در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم منتفی شد. این خبر را محمدعلی دهقان‌دهنوی، معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی داده است. بر این اساس در لایحه‌ای که وزارت اقتصاد به هیات‌دولت در مورد اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ارائه کرده، مالیات بر سود سپرده و مالیات بر سهام، وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / بازگشت ارز صادراتی / دژپسند وزیر اقتصاد
بازگشت ۱۲.۵ میلیارد یورو ارز صادراتی
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در تحلیل اقتصادی ممکن است من به‌عنوان وزیر «دارایی» اعتقاد داشته باشم که باید برای افزایش و تأمین درآمد دولت، مالیات وضع شود اما به‌عنوان وزیر «اقتصاد» می‌گویم نباید وضع شود.
وزیر «اقتصاد» مخالف وضع مالیات جدید است
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فرهاد دژپسند / اقتصاد
وزیر «اقتصاد» مخالف وضع مالیات جدید است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ممکن است من به‌عنوان وزیر «دارایی» اعتقاد داشته باشم که باید برای افزایش و تأمین درآمد دولت مالیات وضع شود اما به‌عنوان وزیر «اقتصاد» می‌گویم نباید وضع شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / رفاه اجتماعی / مالیات / یارانه / فرار مالیاتی / هدفمندی یارانه‌ها / یارانه نقدی / عدالت اجتماعی / پرداخت یارانه / میدری / احمد میدری
"شناسنامه رفاهی ایرانیان" راهی برای فشار بیشتر به کم‌درآمدها/ مالیات‌ستانی از فراریان مالیاتی اراده قوی‌ می‌خواهد
اخیرا معاون وزیر رفاه عنوان کرده قرار است شناسنامه رفاه ایرانیان صادر شود اما در پاسخ باید گفت شناسایی افراد برای مالیات‌ستانی وظیفه وزارت امور اقتصادی و دارایی است و ارتباطی با حوزه فعالیت وزارت رفاه ندارد. از طرف دیگر، به صرف شناسایی افراد و بنگاه‌هایی که باید مالیات دهند و مالیات نمی‌دهند، مشکلی حل نمی‌شود.
وزیر اقتصاد: FATF فقط برای ایران نیست/ همکاری با FATF مثل همکاری با فیفا است
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فرهاد دژپسند / اف ای تی اف FATF
وزیر اقتصاد: FATF فقط برای ایران نیست/ همکاری با FATF مثل همکاری با فیفا است
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مصاحبه با روزنامه ایران در بارهFATF اظهارنظر کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مستاجران دست به دامن وام ودیعه
کیمیا نجفیچشمت را که بر هم می‌زنی، می‌بینی زمان به سرعت برق گذشته و مهلت قرارداد اجاره خانه‌ات تمام شده است، درست در همین لحظه است که مثال معروف اجاره‌نشینی و خوش‌نشینی برایت پوچ و بی‌معنا می‌شود و خواهی دید که هزاران دردسر در پی مستاجری به سراغت می‌آید. البته که در این میان راهکارهایی برای کاهش فشار بر مستاجران ارائه می‌شود، اما باید دید که راه‌حل‌های پیشنهادی می‌تواند دوای درد اجاره‌نشینان باشد یا خیر؟حدود شش‏ماه پیش، بانک مسکن از طرحی برای ارائه تسهیلات به مستاجران برای تامین ودیعه مسکن خبر داد که دو شیوه برای اجرای آن در نظر گرفته شده بود، از ابتدای ماجرا این طرح با انتقاداتی همراه شد. برخی از صاحب‌نظران چنین راهکارهایی را موقتی می‌دانند و به گفته آن‏ها نمی‌توان انتظاری بیش از واقعیت از آن‏ها …
FATF فقط برای ایران نیست/ باید استانداردهای جهانی را قبول کنیم/  به‌عنوان وزیر «دارایی» اعتقاد دارم که باید مالیات وضع شود اما به‌عنوان وزیر «اقتصاد» می‌گویم نباید وضع شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
FATF فقط برای ایران نیست/ باید استانداردهای جهانی را قبول کنیم/ به‌عنوان وزیر «دارایی» اعتقاد دارم که باید مالیات وضع شود اما به‌عنوان وزیر «اقتصاد» می‌گویم نباید وضع شود
76 قاب عکسی که در طبقه پنجم وزارت امور اقتصادی و دارایی از اولین وزیر اقتصاد تاکنون دیده می‌شود، روایتگر تاریخ 109 ساله این وزارتخانه است. 76 قابی که در دوره‌های مختلف ،اقتصاد ایران را تا به اینجا هدایت کرده‌اند. درکنار این عکس‌ها که بسیاری از آنها دیگر نیستند، خود ساختمان قدیمی باب همایون هم تاریخی را حمل می‌کند و هر یک از اتاق‌ها و راهروهای آن رازهای زیادی از اقتصاد ایران در سینه دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
وزیر اقتصاد هدیه را پس‌فرستاد
احمد توکلی، رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد از اقدام او در نپذیرفتن هدیه نامتعارف تشکر کرد. به گزارش ایسنا، وی نوشته است: «مردم شریف بدانند که در مهرماه گذشته پس از اتمام مجمع عمومی بانک کشاورزی وقتی وزیر امور اقتصادی و دارایی سوار بر خودروی خود می‌شود که محوطه را ترک کند مطلع می‌شود یک لپ‌تاپ و یک قطعه گوشی سامسونگ به‌عنوان هدیه در ماشین گذاشته‌اند. همانجا می‌ایستد تا همراهانش آنها را به دفتر مدیرعامل بازگردانند و رسید بگیرند. ما به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
رونمایی از «نشان پرداخت» با حضور مقامات ارشد اقتصادی
سومین رویداد بزرگ فناورانه بانک ملی ایران با عنوان «ملی شو 3» با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیرعامل بانک ملی ایران برگزار و در آن تازه‌ترین دستاوردهای این بانک رونمایی شد.
واکنش وزیر اقتصاد به هدیه مجمع عمومی یکی از بانک‌ها به او | توکلی نامه نوشت
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
واکنش وزیر اقتصاد به هدیه مجمع عمومی یکی از بانک‌ها به او | توکلی نامه نوشت
احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی اقدام ماه‌های گذشته وی در عدم پذیرش هدیه از سوی مجمع عمومی یکی از بانک‌ها را اقدامی قابل تقدیر دانست و خواستار تنبیه کسانی شد که این رفتار «خیانت‌آمیز» را انجام داده‌اند.
تقدیر توکلی از دژپسند در نپذیرفتن هدیه یکی از بانک‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / امور اقتصادی و دارایی / تمدن / لپ تاپ / هیئت دولت / پیامبر
تقدیر توکلی از دژپسند در نپذیرفتن هدیه یکی از بانک‌ها
ایلنا: احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در یادداشتی از اقدام وزیر امور اقتصادی و دارایی در عدم پذیرش هدیه از سوی مجمع عمومی یکی از بانک‌ها تقدیر…
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تقدیر جالب احمد توکلی از وزیر روحانی
تهران- ایرنا- رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت، از اقدام وزیر امور اقتصادی و دارایی در عدم پذیرش هدیه از سوی مجمع عمومی یکی از بانک ها تقدیر کرد.
توکلی: وزیر اقتصاد هدیه لپ تاپ و گوشی موبایل را قبول نکرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
توکلی: وزیر اقتصاد هدیه لپ تاپ و گوشی موبایل را قبول نکرد
در مهرماه گذشته پس از اتمام مجمع عمومی بانک کشاورزی وقتی وزیر امور اقتصادی و دارایی سوار بر خودروی خود می‌شود که محوطه را ترک کند، مطلع می‌شود یک لپ تاپ و یک قطعه گوشی سامسونگ به عنوان هدیه در ماشین گذاشته اند. همانجا می‌ایستد تا همراهانش آنها را به دفتر مدیرعامل بازگرداندند و رسید بگیرند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •