شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
وزیر نفت در مجلس
ترکان: جذب نمایندگان مجلس در دولت را پایان دهید
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اکبر ترکان / مجلس شورای اسلامی / دولت
ترکان: جذب نمایندگان مجلس در دولت را پایان دهید
اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور گفت: شخصی در کمیسیون نفت بوده الان می‌خواهد معاون وزیر نفت بشود! مدعی هم هست که متخصص در صنعت نفت است.
همیشه پاسخگوی پرسش‌های نمایندگان مجلس بوده‌ام
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
همیشه پاسخگوی پرسش‌های نمایندگان مجلس بوده‌ام
تهران - ایرنا - وزیر نفت در دیدار پایانی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: من همیشه به حضور در نشست کمیسیون انرژی مجلس و احترام به اعضای آن اعتقاد داشتم و به پرسش‌های آنان پاسخ می‌دادم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
هرچه حوزه انتخابیه کوچکتر باشد، تخلفات هم کمتر است
سیدمحمد غرضی، نماینده دوره نخست مجلس معتقد است از آنجا که مجلس یازدهم با حداقل آرا و مشارکت شکل گرفته، پشتوانه قوی مردمی ندارد و بیشتر از حمایت‌های حزبی و گروهی برخوردار است. او در همین راستا می‌گوید که چشمش آب نمی‌خورد که این مجلس موفق باشد. محمد غرضی تاکید می‌کند که اسم انقلابی گذاشتن روی جمعیت، گروه، حزب و ائتلاف انتخاباتی به معنی انقلابی بودن آنها نیست و مردم باید به انقلابی بودن اعضای مجلس یازدهم صحه بگذارند اما باز هم چشمش آب نمی‌خورد که مجلس یازدهم عملکردی جهت رضایت مردم در 4 سال بعدی داشته باشند. این عضو کابینه دولت سازندگی به این مجلس امید ندارد اما در عوض به قاعده جامعه و مردم انقلابی و تحمل آنها امیدوار است هر چند که در عین حال معتقد است که خواسته‌های …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اظهارات وزیر اقتصاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با موضوع نحوه واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم( صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس ETF) و آزاد سازی سهام عدالت:
از تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری در موافقت با آزاد سازی سهام عدالت در اختیار مردم قدردانی می کنم/ در اولین مرحله از واگذاری، بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان از باقیمانده سهام دولت از طریق فروش واحد های سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم با اعمال ۲۰ درصد تخفیف به مردم واگذار می شود و میزان سهامی که به هر فرد تعلق می گیرد به میزان مشارکت آنان در این فراخوان بستگی خواهد داشت/ آزاد سازی سهام عدالت در شرایط حاضر از دو جنبه دارای اهمیت است؛ یکی از این نظر که در شرایط بحران ناشی از کرونا، آزاد سازی این سهام می تواند گشایشی در کار مردم محسوب شود و از سوی دیگر اینکه در شرایط فعلی بازار سرمایه و صعود شاخص های بورس کشور، این موضوع می تواند موجب تعمیق و رونق هر چه بیشتر این بازار شود.وزیر امور اقتصادی و …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / سقوط قیمت نفت آمریکا / قیمت نفت
سناتور آمریکایی: عربستان و روسیه درصدد نابودی تولیدکنندگان نفت آمریکا هستند
به گزارش فارس،‌ «جیمز آنهوف» رئیس کمیته نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا طی نامه‌ای به وزیر تجارت این کشور هشدار داد که روسیه و عربستان سعودی تلاش دارند تا تولید کنندگان نفت و گاز آمریکا را نابود کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
باید بپذیریم مشکلات ساختاری داریم
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ملت ما کاملا ورزیده شده و تاب‌آور هستند و سرمایه اصلی این است وگرنه تصمیمات و اتفاقاتی که در کشور افتاد خیلی فشار سنگینی بود و هر کشور دیگری بود وضعش از ما مشکل‌دارتر بود.به گزارش ایلنا،‌ محمود میرلوحی در پاسخ به این سوال که چرا در سال ۹۸ به این میزان شاهد استعفای وزرای دولت از جمله وزیر ورزش، وزیر آموزش و پرورش، وزیر کشاورزی و... بودیم و آیا شرایط و چالش‌های این سال باعث این کناره‌گیری‌ها بوده است؟ گفت: سال ۱۳۹۸ حوادثش خیلی پیوسته و دائمی بود، طبیعتا با توجه به شرایط و پیوستگی این حوادث، تصمیمات این سال نیز چندان ثابت نبود یعنی چارچوب و تعریفی نداشت که بتوان بر اساس آن گفت مسیری معین طی شده یا یک راهبرد مشخص در کشور وجود داشته است. همینطور نمی‌توان گفت در این سال …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
ابهام‌های بزرگ نفتی در بودجه ۹۹
یک کارشناس اقتصادی گفت: هنوز سال ۱۳۹۹ شروع نشده، اقتصاد کشور‌های مختلف دنیا دستخوش تغییرات بزرگی شده است؛ تا زمانی که آینده ویروس کرونا در دنیا مشخص نشده، اخذ تصمیمات گسترده در‏خصوص بودجه یک کشور نگرانکننده است.به گزارش اقتصاد۲۴، بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان در نشست اخیر اوپک و در پاسخ به این سوال که آیا ایران نیز تولید نفت خود را کاهش می‌دهد، گفت «چیزی نمانده که کاهش دهیم»، هر‏چند او به سرعت گفت که این پاسخ را منتشر نکنند، اما واقعیت ماجرا این است که ایران در صادرات نفت مشکلات اساسی دارد. حالا‏ اما کاهش بی‏سابقه قیمت نفت نیز مزید بر علت شده است. ویروس کرونا یک معضل بزرگ در اقتصاد جهان ایجاد کرده که گریبان ایران را نیز خواهد گرفت.در این بین لایحه بودجه ۹۹ بدون تصویب در مجلس و با استناد به اصل …
پیروزی یعنی یک باک بنزین 1000تومانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
پیروزی یعنی یک باک بنزین 1000تومانی
هفته اول اردیبهشت98بود که شایعه افزایش قیمت بنزین شنیده شد. ماجرا وقتی جدی‌تر شد که خبرگزاری تسنیم نوشت: بنزین از 12 اردیبهشت 2500می‌شود. باوجودی که شرکت پالایش بلافاصله این خبر را تکذیب کرد و نماینده‌های مجلس هم این تکذیب را تأیید کردند و وزیر نفت هم گفت: سهمیه‌بندی بنزین دروغ است و وزارت کشور هم موضوع را تکذیب کرد و... بازهم هیچ‌چیز، جای حس پیروزی از پر کردن یک باک با بنزین 1000تومانی را در روز 11 اردیبهشت نمی‌گرفت. جایگاه‌های سوخت در این روز ازدحامی ترسناک را تجربه کردند؛ انگار قحطی در راه باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
اعلام وصول ۳ سوال از «زنگنه»
سه سوال ملی از وزیر نفت اعلام وصول شد. به گزارش ایسنا، سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی در پایان جلسه علنی دیروز مجلس موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد:سوال ابطحی نماینده خمینی شهر از وزیر نفت در خصوص علت انحلال شرکت بازرگانی ایران برخلاف مصالح و منافع کشورسوال ملی علی اکبر کریمی از وزیر نفت درباره علت ابلاغ اجرای شیوه نامه فراقانونی در نحوه ارائه خدمات سوخت‌رسانی و کشتی‌ها در آب‌های مرزی جمهوری اسلامی و تحمیل خسارت به بیت المالسوال ملی احمد امیر آبادی نماینده قم از وزیر نفت در خصوص علت عدم استفاده از کارت سوخت در طول ۶ سال.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
کافه مجلس
بازگشت به مجلس با 3سؤال از زنگنه سیدامیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی در پایان جلسه علنی دیروز مجلس ‌ 3سؤال از بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت را اعلام وصول کرد. سؤال محمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر از وزیر نفت درخصوص علت انحلال شرکت بازرگانی ایران برخلاف مصالح و منافع کشور، سؤال علی‌اکبر کریمی از وزیر نفت درباره علت ابلاغ اجرای شیوه‌نامه فراقانونی در نحوه ارائه خدمات سوخت‌رسانی و کشتی‌ها در آب‌های مرزی جمهوری اسلامی و تحمیل خسارت به بیت‌المال و سؤال ملی احمد امیر‌آبادی نماینده قم از وزیر نفت درخصوص علت عدم‌استفاده …
۳ سوال از «زنگنه» اعلام وصول شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / محمد جواد ابطحی / محمد جواد ابطحی / زنگنه / احمد امیرآبادی‌فراهانی / آموزش و پرورش
۳ سوال از «زنگنه» اعلام وصول شد
سه فقره سوال از وزیر نفت در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
معاون گردشگری: درخواست «بنزین سفر» به دولت و وزارت نفت داده شده است
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بنزین سفر / بیژن زنگنه / سفرهای نوروزی / سهمیه بندی بنزین / ولی تیموری
معاون گردشگری: درخواست «بنزین سفر» به دولت و وزارت نفت داده شده است
به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه ـ وزیر نفت ـ  چند روز پیش در مصاحبه‌ای، درباره سهمیه ویژه بنزین سفرهای نوروزی گفته بود: «تا الان پیشنهادی درباره سهمیه «بنزین سفر» (مطرح) نشده است. برای عید هم چیزی ابلاغ نشده است. این در اختیارات من به عنوان وزارت نفت نیست. مجلس هم چیزی در این باره تصویب نکرده، البته که بحث کردند اما تصویب نکردند. دولت هم نمی‌دانم چه می‌کند. پیشنهاد جدی در دولت مطرح نیست که سهمیه بدهد. البته هر سهمیه اضافی بار مالی سنگینی دارد. دولت اصل را بر این گذاشته که تعهدات پذیرفته برای بازتوزیع درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به خوبی و به موقع اجرا کند. »
کارکنان حوزه نفت و انرژی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / حرم امام خمینی (ره) / دهه فجر / شرکت ملی نفت ایران
کارکنان حوزه نفت و انرژی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
شهرری - ایرنا – معاونان و مدیران ارشد حوزه نفت و انرژی و جمعی از کارکنان صنعت نفت، معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت امروز (شنبه) در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان‌های والای ایشان تجدید میثاق کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
ثبات در سیاست‌های نفتی روسیه در بازار
گروه اقتصادی|اواخر هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه در پیام خود به مجمع فدرال که به نوعی بیانگر سیاست‌ها و خط مشی دولت نیز است، خواستار انجام اصلاحاتی در قانون اساسی فدراسیون روسیه شد. او در سخنرانی خود خاطرنشان کرد که به دنبال اصلاحات قانون اساسی پیشنهادی به صورت رفراندوم در کشورش است چرا که این اصلاحیه‌ها تعادل بلندمدتی را برای کشورش به همراه خواهد داشت. اصلاحات مدنظر پوتین انتقال قدرت از ریاست‌جمهوری به سمت پارلمان و نخست‌وزیری است. پس از اعلام اجرایی شدن اصلاحات در روسیه، دولت این کشور به رهبری دیمیتری مدودف استعفا داد تا پوتین، میخاییل میشوستین را برای سمت نخست‌وزیری به مجلس معرفی کند. رییس‌جمهور روسیه هدف از اصلاحات سیاسی‌اش را کاهش قدرت …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
هدف اردکانیان از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های آبرسانی در اوج سیل سیستان‏و‏بلوچستان چه بود؟
محمود سپهر * - اردکانیان، وزیر نیرو، در عرض کمتر از یک هفته، دو سفر به استان سیستان‏و‏بلوچستان داشت؛ سفر اول به همراه رئیس مجلس و سفر دوم به همراه رئیس‏جمهوری انجام شد. در سفر اول علاوه بر بازدید و ارزیابی مناطق سیل‌زده، افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ پروژه آبرسانی روستایی در این استان انجام شد، اقدامی که البته با برخی حواشی همراه بود و بعضی‌ها آن‌ را نقد کردند و برخی بالعکس آن را تمجید کردند. اردکانیان خود هم واقف به احتمال بروز حواشی بود، اما ریسک همه نقدها و حتی حمله‌ها را پذیرفت. هدف او از افتتاح و کلنگ‌زنی در این شرایط القای این مسئله بود که دولت و نظام در سخت‌ترین شرایط هم علاوه بر انجام وظایف ذاتی، توسعه و آبادانی را به دست فراموشی نسپرده‌اند. او مخصوصاً فقط و فقط به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های …
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / مجلس شورای اسلامی
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
ایرنا - تهران - جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور اکثریت نمایندگان برگزار شد. بیژن زنگنه وزیر نفت برای پاسخ به سوالات نمایندگان تهران و اراک در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
نمایندگان از توضیحات وزیر نفت قانع شدند
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بیژن نامدار زنگنه / نفت / مجلس شورای اسلامی
نمایندگان از توضیحات وزیر نفت قانع شدند
نمایندگان مردم در مجلس از پاسخ وزیر نفت در خصوص علت کوتاهی وزارت نفت در مورد برنامه‌ریزی لازم جهت تولید سوخت کم سولفور برای شناورها در کشور قانع شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
انصراف نجفی و فتحی از طرح سوال از وزیر نفت
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از انصراف نجفی و فتحی از طرح سوالشان از وزیر نفت در جلسه علنی امروز خبر داد.
آقای زنگنه! نام یک پالایشگاه را که در دوره مسئولیت شما آغاز و  بهره‌برداری شده بگویید
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
آقای زنگنه! نام یک پالایشگاه را که در دوره مسئولیت شما آغاز و بهره‌برداری شده بگویید
نماینده اراک در مجلس خطاب به وزیر نفت گفت: آیا می‌توانید یک پالایشگاه را که در دوره مسؤولیت شما آغاز شده و به بهره‌برداری رسیده، نام ببرید؟
2 نماینده اصلاح‌طلب مجلس، سوال خود از وزیر نفت را پس گرفتند
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
2 نماینده اصلاح‌طلب مجلس، سوال خود از وزیر نفت را پس گرفتند
عضو هیات‌رییسه مجلس گفت که علی نجفی و حسین فتحی نمایندگان تهران در مجلس سوال خود از بیژن زنگنه را پس گرفتند.
وزیر نفت: مشکل سوخت، موجب ایجاد اختلال در کشتیرانی نخواهد شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / پاسخ وزیر نفت به مجلس / زنگنه در مجلس / مشکل سوخت / وزیر نفت / وزیر نفت در مجلس
وزیر نفت: مشکل سوخت، موجب ایجاد اختلال در کشتیرانی نخواهد شد
شفقنا- وزیر نفت گفت که مشکل مربوط به سوخت با سولفور کم موجب ایجاد اختلال در کشتیرانی نخواهد شد. بیژن نامدار زنگنه در جلسه‌ علنی صبح امروز دوشنبه مجلس و در پاسخ به سوال علی اکبر کریمی نماینده اراک درباره‌ چگونگی تامین سوخت با سولفور کم گفت: این سوال یک بار دیگر در اردیبهشت سال جاری از سوی آقای ساری […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سوال از وزیر نفت در دستور کار امروز مجلس
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و سوال تعدادی از نمایندگان از وزیر نفت در دستور کار قرار گرفت.
وزیر نفت امروز به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / پاسخ به مجلس / زنگنه / مجلس / وزیر نفت
وزیر نفت امروز به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد
شفقنا- وزیر نفت برای پاسخ به سوالات نمایندگان تهران و اراک در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور می یابد. جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی لحظاتی پیش به ریاست علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد. امیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رییسه در قرائت دستور روز گفت:  لایحه مالیات بر ارزش افزوده،  طرح یک‌فوریتی الحاق موادی به قانون […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
جهان در شوک شهادت سردار
گروه ایران و جهان - خبر ترور و شهادت سردار سلیمانی به وسیله نیروهای آمریکایی در عراق، همچنان در راس اخبار بین‌المللی قرار دارد. اقدامی که بلافاصله به شوک خبری در آغاز سال 2020 میلادی تبدیل شد و همزمان با آن موجی از نگرانی را در جامعه بین‌المللی نسبت به این اقدام تروریستی برانگیخت.در همین راستا، صبح روز جمعه نفت برنت با چهار درصد افزایش قیمت روبه‌رو شد و همزمان با افزایش نرخ طلا، بازارهای بورس نیویورک، لندن و بازار بورس آسیا در وضعیت قرمز قرار گرفت. همچنین تقریباً تمامی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، ضمن ابراز نگرانی از اقدام تروریستی آمریکا، خواستار خویشتنداری در جهت جلوگیری از یک درگیری تمام عیار هستند؛ موضوعی که در واکنش به صحبت‌های مقامات کشورمان درخصوص انتقام سخت از آمریکا مطرح شده است.در …
روایت نخستین وزیر نفت بعد از انقلاب از هاشمی و کتک‌کاری در مجلس | هادی غفاری با کفش بر سرم می‌کوبید
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
روایت نخستین وزیر نفت بعد از انقلاب از هاشمی و کتک‌کاری در مجلس | هادی غفاری با کفش بر سرم می‌کوبید
علی‌اکبر معین‎فر چهره هاشمی‌ رفسنجانی را در تاریخ انقلاب دوگانه می‌دانست: «یک نکته را نه درباره آقای هاشمی، بلکه در مورد بسیاری از انسان‌ها باید مد نظر داشته باشید. این که آدم‌ها در موقعیت‌ها و ظرف‌های زمانی مختلف نگاه و دیدگاه‌های متفاوتی دارند. بنابراین آقای هاشمی دهه ۶۰ با آن چه امروز می‌بینیم طبیعتا متفاوت است.»
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / پرونده تحصیلی فریدون / تخلف حسین فریدون / جلسه مجلس شورای اسلامی
قرائت گزارش «حسین فریدون» در صحن پارلمان
قرائت گزارش کمیسیون آموزش درباره پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا و همچنین پاسخگویی زنگنه وزیر نفت به سؤال نمایندگان بخشی از دستورکار هفته آینده مجلس شورای اسلامی است.
سوال از وزیر نفت درباره نقش بنزین در آلودگی هوا
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
سوال از وزیر نفت درباره نقش بنزین در آلودگی هوا
یک عضو کمیسیون انژری مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر نفت درباره نقش بنزین در آلودگی هوا خبر داد و گفت که این سوال از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون انرژی ارجاع شده است.
گزارش وزیر نفت در کمیسیون تلفیق بودجه درباره تولید و صادرات نفت
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بودجه / بودجه مجلس شورای اسلامی / صادرات نفت / صنعت نفت / نفت
گزارش وزیر نفت در کمیسیون تلفیق بودجه درباره تولید و صادرات نفت
ایلنا: عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت با حضور در نشست عصر دیروز این کمیسیون، گزارشی درباره تولید و صادرات نفت ارائه کرد.
یک عضو کمیسیون انرژی: چرا برای استیضاح وزیر نفت مانع‌تراشی می‌کنید؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
یک عضو کمیسیون انرژی: چرا برای استیضاح وزیر نفت مانع‌تراشی می‌کنید؟
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از عدم اهتمام هیات رییسه مجلس به موضوع استیضاح وزیر نفت، گفت: چرا در مورد وزیر نفت، آیین نامه را اجرا نکرده و حق نمایندگان پایمال و شأن مجلس را پایین آوردید؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
مصلحت مردم دلیل لغو استیضاح وزاری نفت و کشور بود
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: اگرچه معتقد هستم افزایش قیمت بنزین کار اشتباهی بود، اما با توجه به انتخابات پیش رو و فرمایشات مقام معظم رهبری بهتر است مصلحت کشور را در نظر داشته باشیم و منتفی شدن استیضاح ۲ وزیر نیز در این راستا بود.
ابتکار نوشت:استیضاح وزیر کشور نیز منتفی شد استیضاح در محاق مصلحت!
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
ابتکار نوشت:استیضاح وزیر کشور نیز منتفی شد استیضاح در محاق مصلحت!
شفقنا – روزنامه ابتکار درمطلبی با عنوان«استیضاح وزیر کشور نیز منتفی شد استیضاح در محاق مصلحت!» این گونه آورده است: مجلس باز هم عقب کشید؛ استیضاح‌ها یکی پس از دیگری منتفی شد. یک روز استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی می‌شود بعد در ادامه استیضاح وزیر نفت لغو می‌شود. حالا هم که استیضاح وزیر کشور منتفی شد. در هفته‌های اخیر […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
استیضاح در محاق مصلحت!
الهام برخوردارمجلس باز هم عقب کشید؛ استیضاح‌ها یکی پس از دیگری منتفی شد. یک روز استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی می‌شود بعد در ادامه استیضاح وزیر نفت لغو می‌شود. حالا هم که استیضاح وزیر کشور منتفی شد. در هفته‌های اخیر بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی استیضاح وزرای کشور و نفت را در دستور کار قرار داده بودند اما این روند چندان دوام نداشت و هر دو استیضاح‌ منتفی شد. فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از حامیان جدی استیضاح وزیر کشور هستند. آنها در موارد استیضاح به دو موضوع اصلی اشاره دارند. اینکه وزیر کشور «مقدمات و تمهیدات لازم برای اجرای این تصمیم خصوصا در جریان قرار دادن و اقناع مردم را فراهم نکرده و آسیب جدی به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده است» و همچنین «وزیر …
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
پیشنهاد استعفای رئیس‌جمهوری از جانب جهانگیری کذب است
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی که به طرح برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای رئیس‌جمهوری به پیشنهاد جهانگیری اشاره کرد، گفت: به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس‌جمهوری مطرح نیست. من صمیمیتی هم با آقای جهانگیری دارم و زیاد گفت‌وگو می‌کنیم، نه همچین ایده‌ای دارند و نه این موضوع صحت دارد.به گزارش خبرگزاری‌ها، علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته خود با اشاره به جلسه شورای عالی فضای مجازی‌ گفت: در این جلسه در رابطه با اینترنت و نگرانی‌های مربوط به آن صحبت شده است. همگان با اجماع کامل بر تداوم دسترسی مردم به اینترنت آزاد تاکید کردند. به هیچ وجه نه تنها موضوع قطع اینترنت مطرح نیست، بلکه گسترش ارتباط اینترنت ایرانیان هم مورد تاکید قرار گرفته است. به اعتقاد من این جلسه هم به ابهامات پاسخ داده و هم شرایط سیاست‌گذاری آتی …
فیلم | واکنش ربیعی به طرح استضیاح وزرای نفت و کشور
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / علی ربیعی / مجلس شورای اسلامی / استیضاح
فیلم | واکنش ربیعی به طرح استضیاح وزرای نفت و کشور
علی ربیعی، سخنگوی دولت، امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران گفت: استیضاح حق مجلس است.طرح استیضاح وزیر کشور با توجه به زمان انتخابات می‌تواند مشکلات فراوانی به دنبال داشته باشد. وزیر نفت نیز در خط مقدم جنگ اقتصادی آمریکا است و تغییر ایشان در چنین شرایطی به صلاح نیست.
استیضاح زنگنه منتفی شد | طراحان منصرف شدند
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استیضاح زنگنه منتفی شد | طراحان منصرف شدند
عضو کمیسیون انرژی مجلس از منتفی شدن طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس خبر داد.
ممانعت از اعلام وصول استیضاح وزیر نفت در مجلس!
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / استیضاح زنگنه / استیضاح وزیر نفت / نادر قاضی‌پور
ممانعت از اعلام وصول استیضاح وزیر نفت در مجلس!
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه رئیس مجلس و رئیس کمیسیون انرژی از اعلام وصول استیضاح وزیر نفت ممانعت می‌کنند، گفت: امروز صبح با رئیس مجلس این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در میان گذاشتیم و لاریجانی اعلام کرد این موضوع باید اعلام وصول شود.
لطف رئیس کمیسیون انرژی مجلس به زنگنه
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / استیضاح زنگنه / بیژن زنگنه / فریدون حسنوند / کمیسیون انرژِی مجلس
لطف رئیس کمیسیون انرژی مجلس به زنگنه
«در یک اتفاق بی سابقه در دوران عمر مجلس شورای اسلامی، پرونده استیضاح وزیر نفت با خودداری رئیس کمیسیون انرژی مجلس از ارسال گزارش به هیئت رئیسه درباره نتیجه جلسات نمایندگان متقاضی استیضاح زنگنه با وی در این کمیسیون، در آستانه بسته شدن قرار گرفته است.»
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
«لطف ویژه» رئیس کمیسیون انرژی به زنگنه برای بسته شدن پرونده استیضاح/مجلس در برابر تخلف سکوت می کند؟
در یک اتفاق بی سابقه در دوران عمر مجلس شورای اسلامی، پرونده استیضاح وزیر نفت با خودداری رئیس کمیسیون انرژی مجلس از ارسال گزارش به هیئت رئیسه درباره نتیجه جلسات نمایندگان متقاضی استیضاح زنگنه با وی در این کمیسیون، در آستانه بسته شدن قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
تعلل رئیس کمیسیون انرژی در ارسال گزارش استیضاح زنگنه به هیأت رئیسه
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: شاهد تعلل رئیس کمیسیون انرژی در ارسال گزارش استیضاح وزیر نفت به هیأت رئیسه هستیم که این تعلل به هیچ وجه به مصلحت نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
واکنش وزیر نفت به احتمال تک نرخی شدن و تغییر قیمت بنزین و گازوئیل
وزیر نفت گفت: دولت در بودجه سال آینده که به مجلس داده شده، ‌برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین و یا تک نرخی کردن آن ندارد و همچنین برنامه‌ای برای تغییر قیمت گازوئیل نیز وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
چرا استیضاح وزیر نفت در کمیسیون انرژی معطل مانده است؟
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت:‌ استیضاح وزیرنفت در کمیسیون انرژی معطل است و هیأت رئیسه باید درباره عدم وصول آن اعلام نظر کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / زنگنه / علی اصغر یوسف نژاد / نصرالله پژمانفر / استیضاح
لابی گسترده‌ «زنگنه» برای جلوگیری از اعلام وصول استیضاح
یکی از امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر نفت از لابی گسترده زنگنه برای جلوگیری از ارسال گزارش کمیسیون انرژی در مورد این استیضاح به هیئت رئیسه مجلس جهت اعلام وصول خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: شرایط در سال‌های 92 و 96 به گونه‌ای پیش رفت که اصلاح‌طلب‌ها پشت آقای روحانی آمدند. این حمایت به آن معنا نیست که دولت فعلی اصلاح‌طلب است. البته ما هم باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم. در عین حال فکر می‌کنم درباره این دولت مقداری سیاه‌نمایی می‌شود چون کارهای خوبی در توسعه زیربناها، بهبود مناطق محروم و وضعیت بهداشت و درمان انجام داده است.به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در پاسخ به سوالی درباره انتقادات مطروحه به روند اعلام طرح اصلاح قیمت بنزین گـفت: اصلاح قیمت بنزین بحث جدی بود که مربوط به امروز و دیروز نیست. کاری که از برنامه سوم شروع شد و طی آن باید قیمت بنزین آزاد و به فوب خلیج فارس می‌رسید همچنین منابع حاصل از آن نیز صرف توسعه و پیشرفت و برای مواردی همچون تامین …
۱۳۹۸-۰۹-۲۳
سوال جالب زاکانی: زنگنه چرا همیشه قهرمان‌تر می‌شود؟
رویارویی وزیر نفت با جریان افراطی این روزها به صحن علنی مجلس شورای اسلامی کشیده شده است. زنگنه چند شب پیش در پاسخ به سوالی در مورد کیفیت برگزاری نشست کمیسیون انرژی در مورد استیضاحش گفت که استیضاح کنندگان قصد قانع شدن ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / دولت یازدهم / وزارت نفت / علیرضا زاکانی
راز " قهرمان‌تر شدن" زنگنه  که موجب افسردگی زاکانی شد،چیست؟
ایرناپلاس نوشت: رویارویی وزیر نفت با جریان افراطی این روزها به صحن علنی مجلس شورای اسلامی کشیده شده است. زنگنه چند شب پیش در پاسخ به سوالی در مورد کیفیت برگزاری نشست کمیسیون انرژی در مورد استیضاحش گفت که استیضاح کنندگان قصد قانع شدن ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
یوسف‌نژاد: هنوز گزارشی درباره استیضاح زنگنه از کمیسیون انرژی به هیأت رئیسه نرسیده
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هنوز گزارشی درباره استیضاح وزیر نفت از کمیسیون انرژی به هیأت رئیسه نرسیده و در صورت ارائه گزارش به هیأت رئیسه چنانچه تعداد امضاها از حدنصاب کمتر نشده باشد، استیضاح در هفته آینده اعلام وصول خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / رویداد24 / استیضاح زنگنه / بیژن زنگنه / استیضاح وزیر نفت / پالایشگاه ستاره خلیج فارس
پشت پرده استیضاح زنگنه چیست؟/ سورنا ستاری و کرباسیان در راه وزارت نفت!
پس از افزایش قیمت بنزین، موضوع استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت در مجلس قوت گرفته است. اطلاعات رویداد۲۴ نشان می‌دهد گرانی بنزین دلیل واقعی استیضاح نبوده و برخی نمایندگان به دنبال این هستند تا مسعود کرباسیان یا سورنا ستاری را به عنوان وزیر نفت معرفی کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
چرا قیمت بنزین در سال‌های اخیر به‌طور تدریجی افزایش نیافت؟
موضوعی تحت عنوان عدم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها طی شش سال گذشته در یکی از محورهای استیضاح وزیر نفت مطرح شده که لازم است برای فهم بهتر موضوع به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب سال 1388 مجلس و همین طور تاریخچه اصلاح قیمت بنزین در داخل کشور طی این سال‌ها بپردازیم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
طرح استیضاح وزیر نفت به صحن مجلس می‌رود
احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه نمایندگان درخواست‌کننده استیضاح از پاسخ‌های وزیر نفت به ویژه در مسئله حذف کارت سوخت قانع نشدند، گفت: طرح استیضاح آقای زنگنه توسط کمیسیون انرژی به هیات رئیسه مجلس ارسال می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سرنوشت استیضاح زنگنه چه شد؟ | جزئیات جلسه وزیر نفت با کمیسیون انرژی
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با وجود اینکه گفته می‌شد وزیر نفت اعلام کرده به کمیسیون نمی‌آید و پاسخ نمایندگان را در صحن می‌دهد ضمن بیان جزئیات نشست این کمیسیون با وزیر نفت گفت: آقای زنگنه روز گذشته و امروز به کمیسیون آمد توضیحات را هم به طور کامل ارائه داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بیژن نامدار زنگنه
فیلم | زنگنه: آقایان استیضاح‌کننده قصد قانع شدن ندارند!
بیژن زنگنه وزیر نفت درباره استیضاحش در مجلس گفت: آقایان استیضاح‌کننده قصد قانع شدن ندارند!
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
زنگنه از استیضاح در رفت
زنگنه وزیر نفت ایران در پاسخ به سوالات نمایندگان مجلس برای استیضاحش وقت‌ کشی کرد و ادامه بررسی این طرح ناچاراً به جلسه بعدی کمیسیون انرژی موکول گشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
جلسه استیضاح زنگنه به فردا موکول شد
نماینده قم در مجلس از موکول شدن جلسه بررسی استیضاح وزیر نفت به فردا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بیژن نامدار زنگنه / کمیسیون انرژی مجلس / خادمی
زنگنه به همه سئولات نمایندگان پاسخ نداد/ سه‌شنبه؛ادامه بررسی استیضاح وزیر نفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر نفت در پاسخ به سوالات نمایندگان متقاضی استیضاح وی امروز هم وقت کشی کرد و ادامه بررسی این طرح به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / استیضاح وزیر نفت / بیژن زنگنه / محاکمه زنگنه
طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه
جمعی از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر نفت را در دستورکار دارند و برخی از موافقان استیضاح زنگنه قصد دارند همزمان با استیضاح، از زنگنه به قوه قضائیه شکایت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بیژن نامدار زنگنه / کمیسیون انرژی مجلس / هدایت الله خادمی
استیضاح «بیژن زنگنه» در دستور کار مجلس قرار گرفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس از بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس: استیضاح سه وزیر در دستور کار است
سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس گفت: هم‌اکنون استیضاح سه وزیر کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
فردا؛ ادامه رسیدگی به استیضاح «زنگنه» در مجلس
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از جلسه دوم رسیدگی به استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت در این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
دعوت از افراد توانمند جهت ثبت‏نام در انتخابات مجلس
وزیر کشور اعلام کرد که ثبت‌نام‌ها نسبت به دوره مشابه قبلی تاکنون۲۰ درصد افزایش داشته است.به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی‏فضلی پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور و محل ثبت‌نام ها در جمع خبرنگاران گفت: ۹۱۶۲ نفر تا این لحظه در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که نشان از ۲۰ درصد افزایش ثبت‌نام نسبت به دوره مشابه قبلی است.وی ادامه داد: از این از این ۹۱۶۲ نفر ثبت‏نام‏شده تعداد ۹۸۶ نفر زن و مابقی از آقایان هستند. وی افزود: در خبرگان نیز امروز ۱۹ نفر ثبت‏نام کردند. البته تاکید می‌کنم آنهایی که از نظر علاقه و توانمندی علمی خود را در حد مجلس شورای اسلامی می‌دانند و مطمئن هستند در آن جایگاه می‌توانند به ملت خدمت کنند دریغ نکنند و برای ثبت‌نام اقدام کنند. وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات مسابقه در خیرات است، …
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
وزیر نفت: تا وقتی پول نفت در اینستکس جابجا نشود اتفاقی نیفتاده/ از کاهش بیشتر قیمت نفت حمایت می کنیم/ نگران استیضاح نیستم، فشارهای سیاسی عادی است/ وزارت نفت فقط مجری تغییر قیمت بنزین بود، نه تصمیم گیر
زنگنه درباره استیضاحش از سوی مجلس هم گفت نگران نیست و فشارهای سیاسی امری عادی است. وی تصریح کرد:‌ استیضاح حق مجلس است و هر زمان که بخواهد می تواند استیضاح کند و وزیر موظف است که پاسخ دهد. این یک فرآیند عادی است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
نوش‌داروی بی‌اثر
حالا عادل عبدالمهدی از نخست‌وزیری کنار رفته و عراق وارد فاز تازه‌ای شده است که اتفاقا دشوار هم هست. انتخاب نخست‌وزیری که معترضان، نخبگان سیاسی و احزاب این کشور بر سر آن توافق داشته باشند، بسیار دشوار است. در نتیجه به نظر نمی‌رسد استعفای عبدالمهدی بتواند از عمق شکاف سیاسی در عراق بکاهد. اخیرا دو فراکسیون اصلی پارلمان عراق شامل فراکسیون ملی‌گرایان به رهبری مقتدی صدر و فراکسیون‌ هادی العامری نتوانسته‌اند برای انتخاب جایگزین عبدالمهدی با یکدیگر همکاری‌کنند. در نتیجه این بن‌بست سیاسی، جریان سائرون در مجلس عراق که مقتدی صدر آن را رهبری می‌کند، پیشنهاد جدیدی را مطرح کرده که خارج از قانون اساسی عراق است. براساس قانون اساسی اگر نخست‌وزیری استعفا کند، این پارلمان است که باید جایگزین او را معرفی کند، اما …
۱۳۹۸-۰۹-۱۳
معامله دو فراکسیون بزرگ مجلس در مورد استیضاح‌ها
آفتاب یزد آگاه شده است که در بده بستان‌های میان فراکسیون‌های مستقلین و امید ظاهرا رحمانی وزیر صمت این روزها بیش از همه باید نگران به پایان رسیدن وزارتش باشد. دو فراکسیون تصمیم گرفتند وزرای آموزش و پرورش، نفت و وزیر کشور در حاشیه امنیت باشند
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استیضاح / بیژن نامدار زنگنه
ردپای بغض و خصومت شخصی نمایندگان در استیضاح وزیر نفت
جلال میرزایی رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس در روزنامه اعتماد نوشت: گروهی از نمایندگان منتقد دولت برخلاف سیاست اتخاذ شده اقدام به تهیه طرح استیضاح بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت کردند؛ حال آنکه سابقه اقدامات این طیف که به «دلواپسان» معروفند، نشانگر آن است که آنان پیش از موضوع افزایش قیمت سوخت نیز با شخص آقای زنگنه خصومت داشتند ولی باتوجه به فضای مجلس و حمایت قاطبه نمایندگان مجلس از وزیر نفت، راه به جایی نبردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / علی لاریجانی / روابط ایران و عمان
لاریجانی در دیدار با بن‌علوی: تلاش آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران بی‌ثمر بود
پیش از ظهر امروز (دوشنبه 11 آذرماه) یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •