شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
ویروس سرماخوردگی
ابتلای قبلی به انواع ویروس‌های کرونا ممکن است از شدت بیماری کووید ۱۹ بکاهد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
ابتلای قبلی به انواع ویروس‌های کرونا ممکن است از شدت بیماری کووید ۱۹ بکاهد
براساس مطالعه‌ای جدید، مشخص شده است که ابتلای قبلی به سایر ویروس‌های کرونا مانند ویروس سرماخوردگی، شدت عفونت‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ (SARS-CoV-2) را کاهش می‌دهد.
طرز تهیه اسموتی زنجبیل و میوه مقوی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / طرز تهیه اسموتی / اسموتی زنجبیل و میوه / اسموتی / سبک زندگی / پارسی خبر / نوشیدنی
طرز تهیه اسموتی زنجبیل و میوه مقوی
 هیج چیز به اندازه تقویت سیستم ایمنی بدن، نمی‌تواند شما را در برابر سیل ویروس‌ها در امان نگه‌دارد. حالا که ویروس سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا هم‌زمان جان گرفته‌اند و سلامت همه ما را تهدید می‌کنند، باید با کمک برخی از مواد غذایی، ویروس‌ها را دور بزنید و سلامتتان را تضمین کنید. در این مطلب طرز تهیه یک اسموتی سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های ضروری را به شما آموزش می‌دهیم. اسموتی زنجبیل مقاومت بدن شما را در برابر بیماری‌ها بالا می‌برد و احتمال درگیر شدنتان با این ویروس‌ها را کاهش می‌دهد. پس حتما هر چند روز یکبار سراغش بروید. مواد لازم برای تهیه اسموتی زنجبیل پرتقال یک عددموز نصفیخ به مقدار لازمعسل دو قاشق چای‌خوریزنجبیل تازه رنده شده یک قاشق چای‌خوری سرخالیماست  نصف فنجان طرز تهیه اسموتی زنجبیل پیش …
احتمال حذف ویروس سرماخوردگی / افزایش 2 تا 3 برابری مراجعات به کلینیک‌های درمانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / کرونا / کرونا / حمید چوبیه / مدیرعامل شرکت شهر سالم
احتمال حذف ویروس سرماخوردگی / افزایش 2 تا 3 برابری مراجعات به کلینیک‌های درمانی
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از افزایش 2 تا3 برابری بیماران با علائم کرونا به کلینیک‌های شهرداری تهران خبر داد و گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم احتمال حذف زنجیره ویروس سرماخوردگی و آنفلوآنزا وجود دارد.
غرغره کردن آب نمک در پیشگیری از کرونا موثر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / کرونا / آب نمک / ویروس کرونا / پارسی خبر
غرغره کردن آب نمک در پیشگیری از کرونا موثر است؟
 دانشگاه ادینبورگ در بخش جلب داوطلب تارنمای خود نوشت: "با توجه به این که کووید-۱۹ نوع جدیدی از ویروس کروناست، نمی‌دانیم آیا غرغره و استنشاق آب‌نمک همان تاثیری را بر آن خواهد داشت که بر دیگر ویروس‌های کرونا داشته، یا نه". دانشمندان از داوطلبان خواسته‌اند در آزمایشی شرکت کنند که هدف آن تعیین میزان تاثیر غرغره و استنشاق آب‌نمک بر عوارض اولیه کووید-۱۹ است. پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند امیدوارند تحقیقات‌شان را روی یک آزمایش مقدماتی بنا کنند که نتیجه‌گیری کرده بود غرغره و استنشاق با محلول آب‌نمک دوره سرماخوردگی را کوتاه می‌کند. این آزمایش مقدماتی نشان داد که هرچند میزان گسترش ویروس و سرایت آن در افرادی که از محلول آب‌نمک استفاده کرده بودند کاهش یافته بوده، اما این میزان از نظر آماری چندان قابل …
شرکت چینی از واکسن کرونای خود دفاع کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
شرکت چینی از واکسن کرونای خود دفاع کرد
برخی از دانشمندان در مورد اثربخشی واکسن شرکت چینی "کانسینو" (CanSino) ابراز تردید کرده بودند؛ زیرا این دارو بر اساس ویروس سرماخوردگی است. حال این شرکت این اظهارات را رد کرده و از عملکرد واکسن ساخت خود دفاع کرده است.
واکسن کرونا ساخت چین حاشیه ساز شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / چین / دارو / سرماخوردگی / ویروس / واکسن
واکسن کرونا ساخت چین حاشیه ساز شد
برخی از دانشمندان در مورد اثربخشی واکسن شرکت چینی "کانسینو" (CanSino) ابراز تردید کرده بودند؛ زیرا این دارو بر اساس ویروس سرماخوردگی است. حال این شرکت این اظهارات را رد کرده و از عملکرد واکسن ساخت خود دفاع کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
ویروس سرماخوردگی مانع ابتلا به کرونا می‌شود؟
با نزدیک شدن به فصل پاییز سیستم بهداشت عمومی به دلیل آغاز سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی نگران شده است.
ویروس تغییریافته سرماخوردگی به ساختن واکسن کرونا کمک می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ویروس تغییریافته سرماخوردگی به ساختن واکسن کرونا کمک می‌کند
ویروس سرماخوردگی تغییریافته‌ای که اساس ساخت واکسن‌های شرکت کان‌سینو بایولوجیکز چین و انستیتو گامالیای روسیه برای کروناویروس جدید است، برای دهه‌ها در دست بررسی بوده است، اما تابه‌حال استفاده چندانی از آن نشده بود.
دلایل بی‌اشتهایی و خستگی چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بی اشتهایی / ویروس سرماخوردگی / خستگی / سبک زندگی / پارسی خبر
دلایل بی‌اشتهایی و خستگی چیست؟
علائم افسردگی می‌توانند به روش‌های مختلفی در افراد مختلف نمایان شوند. در برخی افراد، افسردگی می‌تواند موجب خستگی و بی‌اشتهایی شود.
سرما بخورید تا کرونا نگیرید!
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / کروناویروس / کرونا در جهان / سرماخوردگی / محققان
سرما بخورید تا کرونا نگیرید!
محققان دریافتند افرادی که در معرض ویروس سرماخوردگی قرار گرفته‌اند، می‌توانند از میزان ایمنی خاصی در برابر بیماری بسیار مسری کووید-۱۹ برخوردار باشند.
پاکسازی خانه از ویروس سرماخوردگی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / سرماخوردگی / ضدعفونی کردن / پارسی خبر
پاکسازی خانه از ویروس سرماخوردگی
زمانی که شما و یا یکی از خانوادتان دچار بیماری شود به راحتی میکروب‌ها به تمام نقاط خانه منتقل می‌شود که برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به ضد عفونی کردن خانه است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
ویروس کرونا چیست ؟
ویروس کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. این خانواده بزرگ ویروس‌ها در دهه 60 میلادی شناسایی شدند. ویروس کرونا به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع می‌یابد، اما تاکنون هفت نوع از خانواده ویروس کرونا شناسایی شده که آخرین آن‌، ویروس کرونا و عامل بیماری کووید 19 بود که در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. خانواده ویروس کرونا همیشه از گونه حیوانی به گونه دیگری منتقل شده است. از ۴۰ گونه مختلف خانواده ویروس کرونا، تاکنون هفت گونه منتقل شده به انسان شناسایی شده است. برخی از انواع این ویروس، به دستگاه تنفسی حمله کرده و گاهی علایمی …
آنچه سرچ گوگل از حساسیت به کروناویروس در ایران نشان می‌دهد
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا
آنچه سرچ گوگل از حساسیت به کروناویروس در ایران نشان می‌دهد
کرونا ویروس‌ها، خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کرونا ویروس‌ها به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند.
روزنامه سوئیسی: کرونا به ویروس سرماخوردگی عادی تبدیل خواهد شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
روزنامه سوئیسی: کرونا به ویروس سرماخوردگی عادی تبدیل خواهد شد
روزنامه سوئیسی «نویه زورشر سایتونگ» در مقاله‌ای با اشاره به این که کرونا را نباید به عنوان پدیده‌ای "مستقل" یا "اتفاقی ویژه" نگریست، تاکید کرد پاتوژن‌های نوظهور شبیه ویروس کرونای جدید، در طول تاریخ همواره از همراهان بشر بوده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / واکسن سرما خوردگی / آمازون / آنفولانزا
آمازون واکسن سرماخوردگی می‌سازد
تهران- ایرنا- شرکت آمازون تیمی از کارکنان خود را مامور پیدا کردن راهی برای پیشگیری از ویروس سرماخوردگی کرده است.
(ویدئو) سرنوشت بیماری‌هایی نظیر سارس و مرس چه شد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / ویروس کرونا / مرس / سارس / کوید 19
(ویدئو) سرنوشت بیماری‌هایی نظیر سارس و مرس چه شد؟
کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. با دگرگونی‌هایی که در کروناویروس اتفاق افتاد حدود ۱۷ سال پیش بیماری سارس به وجود آمد و حدود یک دهه بعد در سال ۲۰۱۲ نیز با پیشرفت ویروس کرونا، بیماری مهلک مرس شیوع پیدا کرد. حالا که بیماری کوید ۱۹ تمام جهان به ویژه کشور ما را به شدت درگیر کرده و از قضا عامل آن نیز ویروس کرونا است، این سوال پیش می‌آید که سرنوشت بیماری‌هایی نظیر سارس و مرس چه شد. برای یافتن پاسخ این ویدئو را تماشا کنید.
احتمال ماندگاری کرونا تا اواسط بهار
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
احتمال ماندگاری کرونا تا اواسط بهار
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه مثبت نشدن آزمایش‌های بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به معنی وجود نداشتن کرونا در این استان نیست و به‌طور قطع ویروس در این استان نیز در گردش است، عنوان کرد: امکان دارد برخی افراد به‌عنوان ناقل و بدون علامت باشند زیرا علائم کرونا مانند ویروس سرماخوردگی است و در برخی افراد ممکن است علامت چندانی نداشته باشد. به گزارش ایسنا، وی از افرادی که تب، سرفه و علائم سرماخوردگی دارند خواست در منزل بمانند و برای حضور در جامعه در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند. …
آیا کرونا مسری‌تر از آنفلوانزا و سرماخوردگی است؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آیا کرونا مسری‌تر از آنفلوانزا و سرماخوردگی است؟
ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
با این 10 راه حل به جنگ کرونا بروید
کروناویروس‌ها، خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند.این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند. با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است. آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بیماری / بهداشت و سلامت
سرماخوردگی چقدر هزینه روی دست بیمار می‌گذارد؟
سرمای هوا با خودش یک مهمان ناخوانده دارد: ویروس سرماخوردگی. اما این ویروس چقدر هزینه روی دست بیماران می‌گذارد؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
چگونه از ویروس‌ کرونا در امان بمانیم؟
کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس و مرس را شامل می‌شود. هنوز برای درمان ویروس کرونا دارویی کشف نشده است، اما با راهکار‌هایی می‌توانید آن را کنترل کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ویروس کرونا / چین
ببینید | ماشین‌های ضدعفونی کننده علیه ویروس کرونا در شاندونگ چین
کروناویروس‌ها، خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس و مرس را شامل می‌شود. تاکنون هفت نمونه از ویروس کرونا کشف شده‌است. آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد که هم اکنون چینی ها برای ضدعفونی کردن محیط از این ویروس، از ماشین‌های ضدعفونی کننده استفاده می کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ویروس کرونا
چگونه کرونا را با آدابی ساده کنترل کنیم؟
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بیماری کرونا نیز از خانواده ویروس سرماخوردگی است و لازم است آداب ساده بهداشت فردی برای جلوگیری از ابتلا رعایت شود، گفت: خود مردم هستند که باید در این رابطه به ما کمک کنند و اگر کرونا به کشور ما وارد شد، با خودمراقبتی و رعایت آداب تنفسی و بهداشت فردی جلوی این بیماری را بگیرند و بیماری را مانند هر بیماری شبه‌آنفلوآنزای دیگر کنترل کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. همچنین بیمار ممکن است سرفه‌های چند روزه ظاهراً بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / پرواز چین به ایران / هواپیمایی ایران / کرونا
معاینه مسافران پرواز‌های چین به ایران درپی شیوع ویروس کرونا
براساس توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه مسافرانی که به آن مناطق سفر کردند و ملاقات‌هایی داشته‌اند باید همه موارد و نکات بهداشت فردی را رعایت کنند، چراکه به گفته این وزارتخانه انتقال این بیماری مانند ویروس سرماخوردگی بسیار سریع است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
نکته بهداشتی: چه وقت در سرماخوردگی باید به نزد دکتر رفت؟
آنتی‌بیوتیک‌ها و سایر داروها نمی‌توانند ویروس سرماخوردگی را از بین ببرند، بنابراین در مورد سرماخوردگی دکترتان نمی‌تواند کار چندانی برایتان بکند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ویروس سرماخوردگی / بهداشت و درمان / آنفلوآنزا / بهداشت و سلامت
یک متر فاصله ، یک گام به بهبودی آنفلوآنزا
شیراز - ایرنا- عضو هیات علمی پرستاری سلامت جامعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا توصیه کرد رعایت یک متر فاصله با دیگران در مراودات روزانه را داشته باشند تا یک گام به سمت بهبودی خود و سلامت جامعه بردارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ویروس سرماخوردگی / علوم پزشکی / بهداشت و درمان / آنفلوآنزا / بهداشت و سلامت / گسترش آنفلوآنزا در کشور
نظر یک پزشک : مصرف خودسرانه دارو به درمان آنفلوآنزا کمک نمی‌کند
شیراز - ایرنا- این روزها بیماری آنفلوآنزا میهمان ناخوانده برخی از خانه‌ها شده است ، سرفه و عطسه و نفس‌های تند ، گرفتگی بینی و تب و لرز اغلب بیماران مبتلا را به تنگ می‌آورد و چه بسا آنها برای رهایی یافتن از این شرایط توام با تنگناها دست به خوددرمانی با مصرف آنتی بیوتیک‌ها بزنند ، توصیه رییس کمیته کنترل عفونت دانشگاه علوم پزشکی شیراز این است که مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک‌ها به درمان آنفلوآنزا کمک نمی‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ویروس سرماخوردگی / درمان سرماخوردگی / علوم پزشکی / بهداشت و درمان / بیماری های واگیردار / آنفلوآنزا / بهداشت و سلامت
آنفلوآنزا در استان فارس ۱۲ قربانی گرفت
شیراز - ایرنا- تب بیش از ۳۸ درجه در سه روز احتمال ابتلا به آنفلوآنزا را نشان می‌دهد و در حالی که همه توصیه‌ها بر رعایت آموزه‌های بهداشتی و جدی گرفتن علائم ابتلا به این بیماری تاکید دارد، امسال تاکنون این بیماری جان ۱۲ نفر را در استان فارس گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / بهداشت / ویروس سرماخوردگی / بیماری های ویروسی / ویروس / بهداشت و درمان / آنفولانزا
آنفلوانزای فصلی امسال با سال های گذشته چه تفاوتی دارد؟
امسال هوا به‌ نسبت‌ سالهای گذشته‌ زودتر سرد شد و به همان نسبت‌ ویروس آنفلوآنزا با شدت بیشتری فعال است تا جایی که هفته گذشته ۳۹۱۵ نفر انواع مختلف بیماری تنفسی گزارش شد که ۳۴۲ مورد آن آنفلوانزا بود و از این تعداد ۱۵ نفر فوت کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ویروس سرماخوردگی
مبتلایان به آنفلوآنزای فصلی خوددرمانی نکنند
تهران - ایرنا - رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیماران مبتلا به آنفلوآنزای فصلی توصیه کرد به شدت از خوددرمانی پرهیز کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
با این راه‌ها ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا را فراری دهید
هنوز سرما نیامده، پای ویروس‌ها به خانه‌ها باز شده. سرفه‌های پی‌درپی، عطسه‌های بلند و مایعی که از بینی سرازیر شده، می‌گویند پاییز حتی اگر سرد هم نباشد سرماخوردگی و آنفلوانزا را با خود می‌آورد. اگر نمی‌خواهید پاییز و زمستان امسال را مثل سال‌های گذشته سخت بگذرانید، این مطلب را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / ویروس سرماخوردگی / واکسن آنفلوانزا / انجمن داروسازان ایران / درمان سرماخوردگی / فسا / واکسن سرماخوردگی / بهداشت و سلامت
واکسن‌های آنفلوانزا  را فقط با برچسب اصالت تهیه کنید
شیراز-ایرنا- توصیه‌های بهداشتی و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی فسا به شهروندان در باره تهیه واکسن‌های آنفلوانزا  در راستای تامین ایمنی بیشتر است ، توصیه شده شهروندان واکسن آنفلوانزا را به صورت بسته‌بندی تکی در جعبه و به همراه برچسب اصالت تهیه کنند ، واکسن‌های فاقد جعبه و برچسب اصالت مورد تائید نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / ویروس سرماخوردگی / درمان سرماخوردگی
درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین
تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که متوقف کردن فعالیت یک پروتئین در سلول‌های انسان می‌تواند ویروس سرماخوردگی را بی‌اثر کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / ویروس / سرطان / درمان
ویروس سرماخوردگی چه اثری بر درمان سرطان مثانه دارد؟
ایسنا نوشت: یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد که نوعی ویروس سرماخوردگی شایع می‌تواند به عفونی کردن و کشتن سلول‌های سرطانی مثانه کمک کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
۱۴ نشانه که می گویند سرماخوردگی تان در واقع مشکل جدی تری است
گرچه سرماخوردگی را بیماری ساده ای می دانند اما حقیقت آن است که نشانه های این بیماری واقعاً عذاب آورند. آبریزش بینی، گلو درد، سردرد، احساس خستگی و عطسه، تنها بخشی از بلاهایی هستند که ویروس سرماخوردگی بر سر ما می آورد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •