پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
پرخوری عصبی
نشانه های هشدار آمیز دندان درباره سلامت یدن
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / مراقبت از دندان / دندان سالم / سبک زندگی / پارسی خبر / اسید معده
نشانه های هشدار آمیز دندان درباره سلامت یدن
مراجعه منظم به دندانپزشک می‌تواند به تشخیص یک مساله پزشکی تشخیص داده نشده کمک کند. سلامت دهان و سلامت کلی بدن بسیار به هم پیوسته اند، از این رو، مراقبت از دندان بخشی جدایی ناپذیر از بهزیستی کلی انسان است. دندان‌ها و لثه‌هایی که آن‌ها را احاطه کرده اند می‌توانند نشانه‌هایی هشدار دهنده درباره سلامت کلی بدن ارائه کنند. در ادامه با برخی از مهم‌ترین آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. شما مستعد سوزش سردل هستید اگر به بیماری بازگشت اسید معده به مری (GERD) مبتلا باشید که به نام سوزش سردل نیز شناخته می‌شود، دندانپزشک شما ممکن است پیش از خودتان متوجه این شرایط شود. سوزش سردل به واسطه بازگشت اسید معده به مری و بالا آمدن آن به سمت دهان رخ می‌دهد که می‌تواند موجب از بین رفتن مینای دندان‌ها شود. مطالعات آزمایشگاهی …
پرخوری عصبی و مشکلاتی که به دنبال دارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری / پرخوری عصبی / درمان
پرخوری عصبی و مشکلاتی که به دنبال دارد
متخصص تغذیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پرخوری عصبی یکی از اختلالات تغذیه‌ای است، گفت: راهکارهای بسیاری برای مقابله با این اختلال وجود دارد.
پرخوری عصبی مرگ آور است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / پرخوری عصبی
پرخوری عصبی مرگ آور است
اقتصاد نیوز: یک متخصص داخلی گفت: پرخوری عصبی ممکن است عوارض متعدد، جدی و مرگ‌آوری در پی داشته باشد بنابراین باید درمان آن را جدی بگیریم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
ترکیبی که پرخوری عصبی را کاهش می دهد
ژلاتین حاوی پروتئین است و می تواند سطح انرژی بدن را افزایش دهد و باعث بهبود عملکرد شما شود. در ادامه این مطلب بیشتر با خواص ژلاتین آشنا خواهید شد.
خواص شگفت انگیز ژلاتین برای بدن
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / پرخوری عصبی / ژلاتین / ورزش / عضله سازی / سبک زندگی / پارسی خبر
خواص شگفت انگیز ژلاتین برای بدن
ژلاتین حاوی پروتئین است و می‌تواند سطح انرژی بدن را افزایش دهد و باعث بهبود عملکرد شما شود. در ادامه این مطلب بیشتر با خواص ژلاتین آشنا خواهید شد.
راهکار‌های مقابله با پرخوری عصبی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پرخوری عصبی / استرس / افزایش اشتها / اضطراب / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکار‌های مقابله با پرخوری عصبی
مریم عمادی در خصوص دلایل بروز پرخوری احساسی بیان کرد: پرخوری عصبی یک مسئله طبیعی و فیزیولوژیک است که غالبا بر اثر بروز مشکلات روحی نظیر تنش‌ها و استرس‌های مزمن اتفاق می‌افتد. وی ادامه داد: بروز مشکلات روحی سبب ترشح کورتیزول که هورمون جنگ و ستیززاست، در بدن می‌شود، ترشح این هورمون در انسان‌های نخستین که بیشتر جنگ و ستیز فیزیکی داشتند، موجب افزایش انرژی و توانایی مقابله با سایر عوامل فیزیکی می‌شد. این مشاور تغذیه افزود: این هورمون سبب افزایش سریع اشتها به مواد غذایی حاوی قند و کربوهیدرات که انرژی را به سرعت بالا می‌برند، می‌شود به همین دلیل افرادی که در شرایط استرس زا قرار دارند، دچار اشتهای کاذب می‌شوند و به خوردن مواد غذایی پرکالری که ارزش کمی دارند، روی می‌آورند. عمادی گفت: مصرف مواد غذایی قندی …
چگونه از پرخوری عصبی جلوگیری کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / پرخوری عصبی / اشتهای بدن / مواد شیرین / عصبی و استرس
چگونه از پرخوری عصبی جلوگیری کنیم؟
شاید شما هم این احساس را تجره کرده باشید که وقتی عصبی یا دچار استرس می‌شوید ناخودآگاه اشتهایتان زیاد می‌شود و خوردن مواد خوراکی باعث آرامشتان می‌شود.
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / پرخوری عصبی / اشتها / احساسات منفی / غذا
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
پژوهشگران اتریشی در پژوهش جدید خود، ارتباط میان اشتها و میزان غذا خوردن هر فرد را با احساسات منفی او مورد بررسی قرار دادند.
۵ روش سریع ترک پرخوری عصبی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
۵ روش سریع ترک پرخوری عصبی
بسیاری از فراد در روز‌هایی که عصبی هستند، بدون آن که متوجه باشند شروع به پرخوری می‌کنند. این پرخوری عصبی می‌تواند پیامد‌هایی جدی داشته باشد. درواقع فارغ از افزایش وزن تا افزایش فشار خون می‌تواند نتیجه پرخوری عصبی باشد، با این وجود برای اغلب افراد، کنترل پرخوری عصبی دشوار است.
کرونا و استرس؛ مراقب پرخوری عصبی باشید!
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / تغذیه سالم / ویروس کرونا / ویتامین D / دیابت / ویتامین C / کرونا / سلامت
کرونا و استرس؛ مراقب پرخوری عصبی باشید!
یک متخصص تغذیه با بیان اینکه استرس ناشی از کرونا ممکن است باعث پرخوری عصبی شود، گفت: این افراد در هنگام استرس نباید سراغ غذا بروند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
پرخوری عصبی را اینگونه درمان کنید
محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: برخی از افراد هنگامی که دچار تنش‌های عصبی می‌شوند، به اشتباه غذا خوردن را راهکاری برای از بین بردن این تنش‌ها می‌دانند.او افزود: افراد برای درمان پرخوری عصبی در طول روز حتما وعده‌های غذایی کوچک و مکرر میل کرده و از میان وعده‌های که باعث کاهش اشتها می‌شوند استفاده کنند. میان وعده‌ها را می‌توان از گروه میوه‌ها انتخاب کرد.این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افراد قبل از شروع غذای اصلی می‌توانند از سبوس گندم استفاده کنند. سبوس گندم را می‌توان در سالاد‌ها به کار برد یا در آب ریخت.انوشه ادامه داد: افراد هر زمان که احساس سیری کردند و پس از آن در فاصله کوتاهی اشتها به خوردن غذا داشتند، می‌توانند از هویج یا خیار استفاده کنند. این کار باعث می‌شود دیگر …
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
از بولیمیا، بیماری مانکن ها چه می دانید؟
بولیمیا (Bulimia nervosa) نوعی پرخوری عصبی است. در این بیماری فرد ابتدا مقدار زیادی غذا می‌خورد و سپس با ایجاد استفراغ عمدی یا مصرف ملین یا مدر می‌کوشد از افزایش وزن خود جلوگیری کند. شیوع این بیماری در زنان جوان بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
عصبانی شدن شما را چاق می‌کند
عصبانی شدن فقط داد کشیدن و حالت‌های روحی بد نیست. سه نوع عصبانیت داریم که هر کدام ویژگی‌ها و نشانه‌های خاص خود را دارند. به طور مثال، سرزنش خود، رفتارهای ریسک‌محور، اشک ریختن و گریه کردن‌های نابه‌جا و …باید بدانید که عصبانیت آن‌طور که تصور می‌کنید هم ساده نیست. عوارض جانبی عصبانیت خیلی بیشتر از حرص خوردن و پشت سر گذاشتن چندین ساعت در خشم و نفرت است. یکی از عوارض جانبی عصبانی شدن که کمتر کسی از آن مطلع است، «اضافه وزن» است.بسیار طبیعی است که انسان‌ها هر چند وقت یکبار عصبانی شوند. اما اینکه دائما در چنین حالتی باشند به هیچ عنوان نرمال نیست. به همین خاطر در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چرا باید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید. همه چیز با آدرنالین شروع می‌شودعصبانیت نه‏تنها برانگیخته …
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
وقتی عصبی یا پراسترس هستید سراغ این غذاها بروید
شاید خیلی از افراد را دیده باشید که وقتی عصبی می‌شوند به تنها کاری که پناه می‌برند، خوردن است و سعی می‌کنند با این کار اعصاب خود را آرام کنند.با اینکه پرخوری عصبی نوعی اختلال پزشکی محسوب می‌شود اما گاهی می‌توان از افزایش اشتها برای کسب آرامش در زندگی کمک گرفت. چگونه؟ یک متخصص تغذیه به نام «سامانتا کسِتی» توضیح داده با خوردن برخی مواد غذایی می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید. وقتی استرس دارید ماکارونی بخوریدپاستا یا ماکارونی که از آرد کامل گندم تهیه شده سرشار از منیزیوم است و از تعداد واکنش‌های استرسی در بدن می‌کاهد. بهترین کار این است که پاستا را همراه با ماهی سالمون میل کنید که سرشار از اسیدهای چرب مفید همچون امگا ۳ است تا نشانه‌های اضطراب و نگرانی کاهش پیدا کنند. تحقیقات ثابت کرده‌اند چربی …
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اختلال خوردن / پرخوری عصبی / بی اشتهایی عصبی
نشانه‌های ابتدایی اختلال خوردن شناسایی شد
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی موفق شدند به نشانه‌های ابتدایی اختلال خوردن و اهمیت درمان این مشکل پی ببرند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / مغز / اشتها / پرخوری عصبی
دکمه کنترل اشتهای مغز کشف شد
دانشمندان" دانشگاه آریزونا" (University of Arizona) یک منطقه در مغز را که به عنوان مرکز کنترل عمل کرده و به افراد میگوید که ایا آنها گرسنه هستند یا خیر را شناسایی کرده اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •