شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
پرداخت الکترونیک
آمادگی تجارت الکترونیک پارسیان  برای توسعه سرویس پرداخت بدون کارت
۲ روز قبل / شهرداری تهران / پرداخت الکترونیک / خدمات غیر حضوری بانک ها
آمادگی تجارت الکترونیک پارسیان برای توسعه سرویس پرداخت بدون کارت
دکتر احمد جعفری فرهنگ سازی در زمینه پرداخت های بدون کارت را نیز در شرایط فعلی مهم دانست و گفت: این شرکت برنامه ریزی های لازم را در این باره انجام داده است.
پرداخت صدقات خانگی در آذربایجان غربی الکترونیکی شد
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / پرداخت الکترونیکی صدقه
پرداخت صدقات خانگی در آذربایجان غربی الکترونیکی شد
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از جمع‌آوری ۵۰ میلیارد ریال صدقه طی هشت ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.
به روز رسانی خدمات اینترنتی و موبایلی بانک رفاه کارگران
۵ روز قبل / بانک رفاه کارگران / خدمات پرداخت الکترونیک / سامانه موبایل بانک رفاه
به روز رسانی خدمات اینترنتی و موبایلی بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران در راستای نوآوری و بهبود کیفیت خدمات پرداخت الکترونیکی، نسخه جدیدی از موبایل بانک و بانکداری اینترنتی را منتشر کرد که با به روز رسانی جدید ابزارها می توان به امکانات جدیدی از جمله عملیات گروهی برای افراد حقیقی، پایا دوره ای، بررسی وضعیت چک ها و حواله ها و امثال آنها دست یافت.
تعداد کاربران یوآن دیجیتال ظرف ۱۰ سال به یک میلیارد نفر خواهد رسید
۵ روز قبل
تعداد کاربران یوآن دیجیتال ظرف ۱۰ سال به یک میلیارد نفر خواهد رسید
بر اساس یک گزارش جدید ظرف ۱۰ سال، تعداد کاربران پرداخت الکترونیکی با ارز دیجیتال یوآن به ۱ میلیارد نفر برسد، صدور آن به ۲۲۹ میلیارد دلار برسد، کل ارزش پرداخت سالانه آن به ۷/۲ تریلیون دلار برسد و به سهمی ۱۵ درصدی از کل پرداخت‌های مصرفی دست یابد.
نسبت به صفحات پرداخت اینترنتی اطمینان حاصل کنید
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / کرمانشاه / پلیس فتای کرمانشاه / سرقت اینترنتی / کلاهبرداری اینترنتی / پرداخت الکترونیک
نسبت به صفحات پرداخت اینترنتی اطمینان حاصل کنید
کرمانشاه- رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به کلاهبرداری‌های اینترنتی، نسبت به فعالیت سایت‌های فشینگ هشدار داد.
گازپروم، در بستر پرداخت الکترونیکی به ترکیه گاز می‌فروشد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
گازپروم، در بستر پرداخت الکترونیکی به ترکیه گاز می‌فروشد
شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که فروش گاز به ترکیه از طریق بستر الکترونیکی را آغاز کرده است.
خرید بدون کارت شاید از سال آینده
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / داود محمد بیگی / بانک مرکزی ایران / پرداخت الکترونیکی
خرید بدون کارت شاید از سال آینده
رئیس اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی خبر داد: پرداخت از طریق کدهای QR از سال آینده در کشور فراگیر می‌شود.
راه‌اندازی اولین بانک دیجیتال در کشور از طریق اپلیکیشن ایوا
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
راه‌اندازی اولین بانک دیجیتال در کشور از طریق اپلیکیشن ایوا
مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد در پایان این مراسم ارزشمندترین دارایی مجموعه بزرگ سداد را سرمایه انسانی آن دانست و گفت: داشتن نیروی انسانی متعهد، پرتلاش و دلسوز در کنار تجهیزات، تکنولوژی و برنامه ریزی و هدف گذاری می‌تواند اتفاقاتی بزرگ و شگرف را در مسیر خدمت رسانی به جامعه و مشتریان رقم بزند.
این مشاغل از احراز هویت الکترونیکی استفاده کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
این مشاغل از احراز هویت الکترونیکی استفاده کنند
نیما شمساپور کارشناس حوزه پرداخت الکترونیک در گفتگو با بازار ضمن اشاره به استفاده فعالان حوزه بانکی و مالی مانند لیزینگ‌ها، بانکها و کارگزاری های بورس و همچنین اپراتورهای تلفن همراه از احراز هویت الکترونیک در دنیا گفت: یکی دیگر از کاربردهای سیستم احراز هویت الکترونیکی در حوزه اقتصاد اشتراکی است. برای اینکه دو نفر بتوانند از یک دارایی باهم استفاده کنند مثلا برای اینکه به صورت مشترک از یک خودرو استفاده کنند باید به هم اعتماد کنند و از این رو این روش در این بخش هم کاربرد دارد. شمساپور استفاده از این سیستم‌ها در حوزه اقتصاد اشتراکی را موجب رونق گرفتن این حوزه و گسترش کسب و کارهای اشتراکی دانست.
تاپ(TOP)، یک اپلیکیشن چند کاره، پرداخت آنلاین عوارض و خلافی خودرو
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
تاپ(TOP)، یک اپلیکیشن چند کاره، پرداخت آنلاین عوارض و خلافی خودرو
اپلیکیشن خدمات پرداخت الکترونیک تاپ با ضمانت شبکه بانکی کشور و با امنیت بسیار بالا، تنوع خدمات و ارائه جوایز ارزنده به عنوان یکی از نرم افزارهای پرداخت آنلاین شناخته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اعتماد کاربران به درگاه‌های پرداخت الکترونیک سامان
مقاله علمی یکی از شرکای تجاری شرکت پرداخت الکترونیک سامان به کنفرانس بین‌المللی Design 2020 و همچنین مجله علمی-پژوهشی و معتبر کمبریج‌پرس راه یافت.
میزان درآمدزایی در حوزه پرداخت دیجیتال بستگی به چه عواملی دارد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
میزان درآمدزایی در حوزه پرداخت دیجیتال بستگی به چه عواملی دارد؟
موسی ترابی کارشناس حوزه پرداخت الکترونیک در خصوص میزان درآمدزایی و ایجاد فرهنگ استفاده از بستر پرداخت الکترونیکی در کشور به بازار گفت: میزان درآمدزایی بستگی به تعداد کاربران دارد که از خدمات استفاده می کنند. به طوری که باید این میزان کاربر به چند صد هزار نفر برسد. البته یک چالش دیگر هم است در زمینه آگاهی رسانی و افزایش کاربر، بحث تبلیغات است که هزینه سنگینی برای استارت آپ‌ها دارد برای مثال اگر ۱۰۰ میلیون تومان برای اپلیکیشن هزینه کنیم باید ۱ میلیارد تومان برای هزینه تبلیغات‌اش در حد همین فضای مجازی خرج کنیم البته این مقدار هزینه تبلیغات در فضای تلویزیونی یا بیلبوردها خیلی بیشتر است.
میزان امنیت تراکنش‌ها الکترونیکی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
میزان امنیت تراکنش‌ها الکترونیکی چقدر است؟
موسی ترابی کارشناس حوزه پرداخت الکترونیک در خصوص میزان امنیت تراکنش‌ها در بستر پرداخت دیجیتال به بازار گفت: یکی از دلایل استفاده کیف پول الکترونیکی همین مسئله امینت است. چراکه در این ابزار دسترسی به حساب بانکی محدود می شود. پروژه‌های خوبی در این زمینه در کشور فعال شد برای مثال پروژه ای داشتیم که در آن نه اطلاعات داده می شود و نه دریافت می شود و تنها پرداخت با یک کد، کیو آر کد انجام می شود. بر اساس مبلغی که می خواهید پرداخت کنید یک کدی تولید می شود و زمانی که دو گوشی روبرو هم باشند اسکن و اطلاعات پولی رو بدل می شود و این روش در پرداختهای خرد خیلی کاربرد دارد.
فین‌تک چیست، فعالان این حوزه در ایران چه می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
فین‌تک چیست، فعالان این حوزه در ایران چه می‌کنند؟
پرداخت الکترونیکی یک از روشهای پرداخت این روزهای عصر تکنولوژی به شمار می رود. به طوری که مشتریان با استفاده از ابزارهایی مانند کارت‌های پرداخت و کانال‌های مختلف از قبیل دستگاه‌های خودپرداز، پایانه‌های فروشگاهی خدمات مورد نیاز خود را مانند برداشت وجه، انتقال وجه، خرید کالا و خدمات، پرداخت قبوض را انجام می دهند. موسی ترابی کارشناس حوزه پرداخت‌های الکترونیک (فین‌تک) در گفتگو با بازار در خصوص روش‌های پرداخت الکترونیک و فعالیت ایرانیان در این حوزه گفت: هرچند در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیتی به آن شکل در کشور شکل نگرفته است از طرفی شرکتهایی در زمینه استفاده از کیف پول الکترونیکی هم در کشور وجود دارد اما هنوز در این زمینه به جایگاه مناسبی نرسیده‌ایم.کشور ما متاسفانه از نظر قوانین در این حوزه عقب تر از …
نگاهی به کارخانه علی بابا
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / شرکت علی بابا / چین / اقتصاد چین / اقتصاد دیجیتال
نگاهی به کارخانه علی بابا
شرکت علی بابا یکی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک است. این شرکت توانسته است در این بخش رتبه‌ی اول را در چین و رتبه‌ی ششم را در دنیا کسب کند.علی بابا یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است که سرویس‌های C۲C، B۲C و B۲B را از طریق پورتال‌های وب ارائه می‌دهد. سرویس‌های پرداخت الکترونیکی، موتورهای جستجوی خرید و رایانش ابری داده‌محور از جمله دیگر سرویس‌های این شرکت هستند. وب‌سایت علی بابا در سال ۱۹۹۹ توسط جک ما بنیان‌گذاری شد. هدف از راه‌اندازی این پورتال B۲B این بود که تولیدکنندگان چینی بتوانند با خریداران خارج از کشور ارتباط برقرار کنند. در سال ۲۰۱۲، درآمد دو پورتال علی بابا به ۱۷۰ میلیارد دلار رسید. این شرکت در سال ۲۰۱۶ توانست شرکت وال‌مارت را پشت سر بگذارد و عنوان بزرگ‌ترین خرده‌فروشی دنیا …
افزایش پرداخت آنلاین‌ کرایه تاکسی‌ها با راه اندازی سامانه بارکد یکپارچه پرداخت الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
افزایش پرداخت آنلاین‌ کرایه تاکسی‌ها با راه اندازی سامانه بارکد یکپارچه پرداخت الکترونیکی
سامانه بارکد یکپارچه پرداخت الکترونیکی به زودی راه اندازی می‌شود. این سامانه به منظور پرداخت کرایه تاکسی‌ها به صورت آنلاین، طراحی شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
با مردم
   پرداخت عوارض الکترونیک جاده‌ای بی‌فایده است از کاربران پرداخت الکترونیکی عوارض جاده‌ای بانک مسکن هستم. حدود یک‌ماه و نیم است که اقدام به شارژ الکترونیکی پلاک ماشین خود کرده‌ام ولی با این حال پس از رد شدن از عوارضی تهران-قم پیامکی مبنی بر جریمه شدن خودروی اینجانب به شماره همراه من ارسال می‌شود. چندین بار با شماره ۶۱۰۸۸ تماس گرفته و با کارشناس مربوطه، موضوع را مطرح کرده‌ام که تا این لحظه هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ام. قدیری از تهران    قطع دو هفته‌ای تلفن در محله آقامصطفی مشهد بیش از 2 هفته است که …
دلایل ناکامی کیف پول الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
دلایل ناکامی کیف پول الکترونیکی
درحالی‌که خدمات پرداخت الکترونیکی و اینترنتی تقریبا برای بخش عمده‌ای از کاربران ایرانی شناخته شده‌ است، اما شبکه کارت سهم اصلی از پرداخت‌ها را برعهده دارد و روش‌های نوین‌تری چون پرداخت موبایلی هنوز در آغاز راه قرار دارند. به رغم اینکه استارت‌آپ‌ها در سال‌های اخیر مدل‌های نوین پرداخت مثل کیف پول الکترونیکی را تعریف کرده‌اند، اما قوانین محدود‌کننده اجازه رشد این مسیر پرداخت راحت و امن‌تر را نداده است.
مشکلات قوانین رگلاتوری صنعت فین تک
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مشکلات قوانین رگلاتوری صنعت فین تک
علی عباسی کارشناس صنعت پرداخت الکترونیک (فین تک) در خصوص مشکلات حال حاضر این صنعت و قوانین رگلاتوری مرتبط با آن به بازار گفت: مشکلی که در کشور داریم این است که رگولاتورها به شکل واحدی عمل نمی‌کنند. اما من باور دارم که زیر ساخت‌های خوبی داریم و در این زمینه قابل رقابت با سایر کشورها هم است اما همچنان جای کار دارد. درحالی که خیلی از ابزار را در اختیار داریم اما در برخی موارد شاید آنطور که باید به خوبی پیش نمی رویم و این مساله به دلیل مشکلاتی مثل رگولاتوری و یا مشکلاتی که در ارتباطات با بانکها و سایر شرکتها در سطح بین‌الملل داریم رخ می‌دهد. در واقع مساله اصلی این است که تسهیل گری دولت و نهادها در نقل و انتقالات باید وجود داشته باشد و در حال حاضر به دلیل چند دستگی موجود در قوانین و این موضوع که …
راهنمای پرداخت قبض برق از طریق سامانه ساپا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
راهنمای پرداخت قبض برق از طریق سامانه ساپا
ساپا، سامانه آنلاین پرداخت الکترونیک جهت استعلام، پرداخت و خدمات ویژه مخصوص قبوض است. در ادامه به نحوه‌ی استعلام قبض و قرائت کنکور برق از طریق سامانه ساپا در استان‌های مختلف اشاره شده است.
عقب افتادگی بزرگ ایران در مبادلات B۲B
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
عقب افتادگی بزرگ ایران در مبادلات B۲B
موسی ترابی کارشناس حوزه پرداخت الکترونیکی در گفتگو با بازار در خصوص عدم شکل‌گیری مبادلات B۲B در ایران گفت: در دنیا مخصوصا چین از حوزه بسترهای B۲B که در چارچوب اطلاعات شفاف است، به خوبی استفاده کرده است. می توان گفت شرقی‌ها از غربی‌ها در این حوزه بهتر عمل کرده‌اند. اما چنین بستر قوی در ایران هنوز اجرا نشده است. در سال ۸۹ سامانه ای به نام ستاد راه اندازی شد، بستری برای انجام مناقصات بود به طوری که خریدهای دولتی از طریق این سامانه انجام می شد. اما اکنون حتی کسانی که در این بخش فعالیت دارند از این بستر اطلاع ندارد. از طرفی یکی از مشکلات این سامانه، کاربر پسند نبودن آن است. در ایران چون بیشتر خریدها از طریق سازمانهای دولتی انجام می شود و از طرفی واسطه‌ها هم زیادند از این رو، این بستر هنوز به خوبی …
صنعت فین تک چیست و عمر آن در جهان چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
صنعت فین تک چیست و عمر آن در جهان چقدر است؟
علی عباسی کارشناس صنعت پرداخت الکترونیکی (فین تک) در خصوص ماهیت این صنعت و عمر فعالیت آن در ایران به بازار گفت: کلمه فین تک یک مفهوم است که در بحث مالی مثل انتقال و کار کردن با پول بسیار پررنگ است مثل صنعت پرداخت، صنعت بیمه یا صنعت بلاک چین که این موارد در داخل فین تک قرار دارند. به نظر من عمر فین تک به اندازه عمر پول بوده است، البته در چند سال اخیر که اینترنت بیشتر نمود پیدا کرده به مدد یک سری ابزارها فراگیر تر و از این رو به یک صنعت تبدیل شده است. درواقع از زمانی که اینترنت پررنگ شد و کمک کرد به ابزارهای مالی می‌توان گفت این صنعت هم وجود داشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
افزایش سرمایه 67درصدی «سپ» تصویب شد
مطابق آخرین تصمیمات مجمع فوق‌العاده شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، افزایش سرمایه ۶۷ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و تغییر بند اساسنامه به تصویب رسید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
برنامه «سپ» برای افزایش سرمایه
شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش پس از دریافت مجوز افزایش سرمایه، سهامداران خود را به مجمع فراخوانده است. سپ قرار است امروز یکشنبه درخصوص افزایش سرمایه این شرکت تصمیم‌گیری کند.
اقدامی تحسین برانگیز برای فرهنگ سازی روز جهانی نابینایان
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / پرداخت الکترونیک سپهر / روز جهانی نابینایان / فرهنگ‌سازی
اقدامی تحسین برانگیز برای فرهنگ سازی روز جهانی نابینایان
 ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۴ مهر ماه روز جهانی عصای سپید و نابینایان است.
امکان مشاهده آنلاین صورتحساب تلفن ثابت فراهم شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / شرکت مخابرات ایران / تلفن ثابت / پرداخت الکترونیک
امکان مشاهده آنلاین صورتحساب تلفن ثابت فراهم شد
شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: مشترکان تلفن ثابت می توانند صورتحساب کارکرد خطوط تلفن خود را به صورت آنلاین مشاهده کنند.
«به‌پرداخت ملت» با دو پله صعود در جمع 13 «PSP» برتر جهان قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ایران / جهان / ملت / پرداخت الکترونیک / شرکت برتر
«به‌پرداخت ملت» با دو پله صعود در جمع 13 «PSP» برتر جهان قرار گرفت
ایلنا: شرکت «به‌پرداخت ملت» با دو پله صعود نسبت به رده‌بندی سال 2018 در جمع 13 شرکت برتر پرداخت الکترونیک جهان قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سامان شانزدهمین PSP برتر دنیا
شرکت پرداخت الکترونیک سامان در میان۱۵۰ PSP برتر جهان در سال ۲۰۱۹ در رتبه ۱۶ برترین‌های دنیا معرفی شده است. به گزارش روابط‌عمومی پرداخت الکترونیک سامان، نشریه نیلسون ریپورت (Nilson Report) به‌عنوان نشریه تخصصی بین‌المللی پرداخت الکترونیک در آخرین شماره خود با بررسی جایگاه و عملکرد بیش از ۱۵۰ شرکت پرداخت الکترونیک جهان با معرفی شرکت‌های ایرانی، سپ را به‌عنوان یکی از بیست شرکت برتر دنیا معرفی کرده و با سه پله رشد نام آن را در ردیف شانزدهم فهرست ‌PSPهای برتر دنیا نشانده است. در این فهرست ۷ شرکت PSP ایرانی دیگر هم مورد بررسی قرار گرفته‌اند که سپ با بیشترین رشد در میان شرکت‌ها به‌عنوان مطرح‌ترین شرکت صاحبنام ایرانی در این حوزه معرفی شده است. شرکت پرداخت الکترونیک سامان در آخرین گزارش سال گذشته این …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
برنامه ویژه سپ برای تحول در کیف پول‌‌های دیجیتال
هشتمین دوره ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور صبح روز گذشته (شنبه) با حضور نخبگان برنامه‌نویسی دانشگاه‌های سراسر کشور افتتاح شد. به گزارش روابط‌عمومی پرداخت الکترونیک سامان، این رویداد مهم برنامه‌نویسی که هر سال با برنامه‌ریزی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شد، امسال و در هشتمین دور با مشارکت و همراهی شرکت پرداخت الکترونیک سامان و با حضور ۱۷۱ دانشجوی پویا و نخبه کشور در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
اتحادیه اروپا «یورو» دیجیتال عرضه می‌کند
بانک‌مرکزی اتحادیه اروپا تصمیم دارد نسخه دیجیتال یورو را نیز به بازار عرضه کند. یورو دیجیتال جایگزین وجه نقد نمی‌شود و در حقیقت مکمل آن است. به گزارش آسوشیتدپرس، درحالی‌که روش‌های الکترونیکی پرداخت درحال فراگیر شدن است، بانک‌مرکزی اروپا گامی در جهت صدور نسخه‌ای دیجیتال از ارز یورو را برداشته است. با آنکه هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است اما طبق اطلاعات موجود یورو دیجیتال به‌عنوان مکمل وجه نقد و نه جایگزین آن عرضه می‌شود. مذاکرات در این باره از ۱۲ اکتبر آغاز می‌شود. یورو دیجیتال با سیستم‌های پرداخت الکترونیک فعلی که توسط بخش‌خصوصی اداره می‌شوند، متفاوت است، زیرا پول رسمی بانک‌مرکزی به حساب می‌آید، قابل اعتماد و بدون ریسک است. علاوه برآن استفاده از یورو دیجیتال هزینه‌های کمتری دارد. همچنین …
دریافت الکترونیکی عوارض به ۷ آزادراه توسعه یافت
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / بانک مسکن / عوارضی الکترونیکی / پرداخت عوارض آزادراهی
دریافت الکترونیکی عوارض به ۷ آزادراه توسعه یافت
مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک عامل بخش مسکن از اتصال ۵ آزادراه دیگر به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی و افزایش تعداد آزادراه های مشمول این سیستم به ۷ آزادراه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
5 آزادراه کشور به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی بانک مسکن متصل شد
مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات از اتصال 5 آزادراه کشور به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی بانک مسکن خبر داد.ساسان شیردل مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در خصوص اتصال 5 عوارضی جدید به سامانه پرداخت الکترونیکی بانک مسکن گفت: در راستای تحقق اهداف مربوط به سهولت حمل و نقل و افزایش سرعت تردد در مسیرهای آزادراهی 5 عوارضی دیگر در نقاط مختلف کشور به سامانه پرداخت الکترونیک عوارض بانک مسکن متصل شد.وی افزود: پیش از این دو عوارضی دیگر به این سامانه متصل شده بود که هموطنان در هنگام عبور از گیت های عوارضی مستقر در دو آزادراه کشور، در صورت ثبت پلاک خودرو در سامانه عوارض الکترونیک بانک مسکن، برای تردد از پرداخت عوارض به مسئولان باجه دریافت عوارض، بی نیاز بودند و هم اکنون نیز با اتصال …
معرفی بهترین کشورها در دورکاری ایام کرونا/ کره جنوبی نمونه ایده آل آسیا
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / دورکاری کارمندان / اینترنت پرسرعت / پرداخت الکترونیک / نوآوری / ویروس کرونا / اروپا
معرفی بهترین کشورها در دورکاری ایام کرونا/ کره جنوبی نمونه ایده آل آسیا
با شیوع کووید۱۹ در سراسر جهان، دورکاری به یکی از هنجارهای زندگی روزمره تبدیل شده است. البته برای اجرای این رویه کشورها نیازمند زیربنای مناسب از جمله اینترنت سریع و پلتفرم های آنلاین هستند.
پرداخت پول با اسکن کف دست ممکن شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / آمازون / پرداخت الکترونیکی / فروشگاه های زنجیره ای
پرداخت پول با اسکن کف دست ممکن شد
آمازون در دو فروشگاه خود دستگاه اسکنر کف دست را ارائه کرده است. این دستگاه به مشتریان کمک می کند با قرار دادن دست خود بالای دستگاه هزینه خریدهایشان را پرداخت کنند.
پیشتازی «به‌پرداخت ملت» بین 12 شرکت پرداخت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
پیشتازی «به‌پرداخت ملت» بین 12 شرکت پرداخت الکترونیک
شرکت به‌پرداخت ملت در 5 ماه نخست سال جاری با سهمی معادل 50.75 درصد در مبلغ تراکنش، پرچمدار بازار پرداخت الکترونیک شد.
پیشتازی پرداخت الکترونیکی ملت بین ۱۲ شرکت
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بانک ملت / شاپرک / پرداخت الکترونیک
پیشتازی پرداخت الکترونیکی ملت بین ۱۲ شرکت
بررسی‌های پنج گزارش شاپرک از فروردین تا پایان مرداد نشان می‌دهد شرکت «به‌پرداخت ملت» در بازار پرداخت الکترونیک کارتی، بین ۱۲ بازیکن اصلی این صنعت همواره پیشتاز بوده است.
امروز، آخرین فرصت پرداخت هزینه حج با ارز ۹ هزار تومانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / کرونا / کرونا / هزینه حج تمتع / آغاز فرصت مجدد برای پرداخت هزینه حج / افزایش قیمت حج / ارز ۹ هزا
امروز، آخرین فرصت پرداخت هزینه حج با ارز ۹ هزار تومانی
حدود ۹۰ درصد متقاضیان حج، هزینه حج ۱۴۰۰ را به صورت کامل پرداختند که سازمان حج و زیارت برای ۱۰ درصد باقیمانده، سامانه پرداخت الکترونیکی را امروز فعال کرد تا متقاضیان با پرداخت هزینه حج با ارز ۹ هزار تومانی، مشمول افزایش هزینه نشوند.
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / پیروز حناچی / محمد سالاری / بانک شهر / پرداخت الکترونیک
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
شهردار تهران در پاسخ به تذکر شورای شهر به اعلام راه حل های موجود برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم توسعه پرداخت.
سرمایه «سپ» ۵ هزار میلیاردی شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سرمایه «سپ» ۵ هزار میلیاردی شد
سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.
معرفی جایگزین پرداخت‌های نقدی و کارتخوان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی جایگزین پرداخت‌های نقدی و کارتخوان
محمودزاده، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد گفت: استفاده از کیف پول الکترونیکی، بهترین جایگزین پرداخت‌های نقدی و حتی کارتخوان است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
با مشارکت بانک ملت امکان پذیر شد: پرداخت الکترونیک بهای حمل رانندگان حامل محموله های شرکت بازرگانی دولتی ایران
دکتر بیگدلی، مشارکت بانک ملت در توزیع شیر یارانه ای را هم الگوی موفقی در این زمینه دانست و ادامه داد: بانک ملت از بانک های موفق و پیشرو کشور در زمینه فناوری اطلاعات است و نخستین بانکی است که اقدامات بزرگ و ارزشمندی را در زمینه های مختلف به ویژه در همکاری با شرکت بازرگانی دولتی انجام داده است.
۶ هـشدار بورسـی برای مردم
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / شاخص کل بورس / بازار بورس
۶ هـشدار بورسـی برای مردم
اخیراً مشاهده شده که برخی از افراد سودجو با راه اندازی سایت‌های کاملاً مشابه سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) تلاش به دریافت اطلاعات کارت بانکی اشخاص کرده و کاربر را با عنوان پرداخت حق ثبت نام سجام به سامانه‌های جعلی و مشابه سایت‌های پرداخت الکترونیکی هدایت می‌کنند. اشخاصی که قربانی این تله گذاری شده‌اند، پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود متوجه می‌شوند که مبلغی غیرمتعارف از حساب ایشان کسر شده است. این گونه سایت‌ها این گونه عمل می‌کنند که اطلاعات کارت بانکی قربانی را دریافت و در اختیار شخص مهاجم قرار داده و این شخص بلافاصله با استفاده از اطلاعات کارت بانکی اقدام به خرید یا جابجایی پول می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اپلیکیشن پاس / بانک صادرات ایران / کافه بازار
کارت به کارت از مبدا صادرات به تمام بانک ها امکان پذیر شد
بنابراین گزارش، فعال نبودن امکان کارت به کارت از مبدا بانک صادارت ایران در برخی اپلیکیشن‌های پرداخت یکی از مشکلات دارندگان کارت بانک صادرات ایران است. اپلیکیشن پاس که محصول شرکت پرداخت الکترونیک سپهر است، یکی از اپلیکیشن‌هایی است که امکان کارت به کارت از مبدا بانک صادرات ایران را دارد.
جایزه قرعه کشی بزرگ اپلیکیشن ایوا  به برنده خوش شانس آن اهدا شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
جایزه قرعه کشی بزرگ اپلیکیشن ایوا به برنده خوش شانس آن اهدا شد
مراسم اهدای جایزه قرعه‌کشی‌ بزرگ اپلیکیشن ایوا (یک دستگاه خودروی آفرود) با حضور محمدعلی محمودزاده مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد، نادراکبری وند مدیرکل اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران، منوچهر رضانیا عضو هیات مدیره و جمعی از معاونین و مدیران در شهر تهران، در محل دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد.
سرویس نشان بانک، شعبه مجازی بانک ملی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / پرداخت الکترونیک سداد / شعبه مجازی بانک ملی / بانکداری اینترنتی
سرویس نشان بانک، شعبه مجازی بانک ملی است
حضور در شعب بانک‌ها یکی از خسته‌کننده‌ترین کارهایی است که شهروندان ناچار هستند به دلایل مختلف انجام دهند.
بدون کد بورسی و به صورت غیرحضوری سهام دارایی دوم دولت(ETF)را بخرید
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / پرداخت الکترونیک سداد / اپلیکیشن ایوا / بورس
بدون کد بورسی و به صورت غیرحضوری سهام دارایی دوم دولت(ETF)را بخرید
متقاضیان خریداری واحد های سرمایه گذاری ETF پالایشی یکم (صندوق قابل معامله در بورس) که فاقد کد معاملاتی هستند، می توانند بدون مراجعه حضوری و از طریق اپلیکیشن ایوا پذیره نویسی را انجام دهند.
مدیرعامل پیشین سداد به تپ ‌سی پیوست
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
مدیرعامل پیشین سداد به تپ ‌سی پیوست
با اضافه‌شدن مدیرعامل پیشین شرکت پرداخت الکترونیک سداد به تیم تپ‌سی، به‌نظر می‌رسد که این شرکت درخواست هوشمند تاکسی در اندیشه‌ی ورود به حوزه‌های جدید و توسعه‌ی محصولات نوین است.
رتبۀ اول سپ در رشد سهم بازار تراکنش همه ابزار‌های پرداخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
رتبۀ اول سپ در رشد سهم بازار تراکنش همه ابزار‌های پرداخت
بررسی عملکرد شرکت‌های پرداخت الکترونیک در آخرین گزارش شاپرک در تیرماه 1399 به خوبی نشان می‌دهد که شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، ضمن حفظ روند رو به رشد خود توانسته رتبۀ اول سهم بازار مبلغ تراکنش ابزار پرداخت اینترنت در تیر ماه را کسب کند. همچنین، رتبۀ نخست رشد سهم بازار تراکنش تمام ابزارها و رشد سهم بازار تراکنش و مبلغ تراکنش ابزار‌های پرداخت اینترنت و موبایل در تیر ماه نیز در اختیار شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش است. افزون بر این، از منظر متوسط رشد سهم بازار تراکنش و مبلغ تراکنش اینترنت و موبایل از ابتدای سال 1399، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در رتبۀ نخست قرار دارد.
امکان پرداخت الکترونیکی کارمزد اظهارنامه‌‌ها در سامانه استاندارد فراهم شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / سازمان ملی استاندارد / گمرک
امکان پرداخت الکترونیکی کارمزد اظهارنامه‌‌ها در سامانه استاندارد فراهم شد
بر اساس مکاتبه سازمان استاندارد، امکان پرداخت الکترونیکی کارمزد خدماتی اظهارنامه های وارداتی در بستر سامانه صادرات واردات سازمان ملی استاندارد فراهم شد.
تعداد تراکنش‌های خرید کالا کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / جامعه / رشد / خرید / تراکنش‌ / پرداخت الکترونیک
تعداد تراکنش‌های خرید کالا کاهش یافت
ایلنا: براساس آمار شاپرک در تیر ماه ۹۹ سهم تعدادی "خرید کالا و خدمات" از کل تراکنش‌ها با کاهش همراه بوده، تعداد تراکنش‌های "پرداخت قبض و خرید شارژ" افزایش داشته و…
پرداخت کارت اعتباری به ۵ میلیون دارنده سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / پژوهشکده پولی و بانکی / سهام عدالت
پرداخت کارت اعتباری به ۵ میلیون دارنده سهام عدالت
به گزارش الف به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، مرداد ماه سال جاری برای نخستین بار در کشور از سرویس پرداخت تسهیلات به صورت غیرحضوری رونمایی شد. محمدعلی محمودزاده مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد در این باره اظهار داشت: سرویس نشان بانک، سرویس جدید اپلیکیشن ایوا است که کاربر به کمک آن می‌تواند در یک فضای مجازی، حضور در شعبه بانک را تجربه کرده و امور بانکی خود را مدیریت کند.
دریافت تسهیلات ویژه کرونا در ۵ دقیقه با اپلیکیشن ایوا
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / پرداخت الکترونیک سداد / اپلیکیشن ایوا
دریافت تسهیلات ویژه کرونا در ۵ دقیقه با اپلیکیشن ایوا
اپلیکیشن ایوا با راه‌اندازی سرویس نشان بانک، امکان دریافت تسهیلات ویژه کرونا را در مدت زمان پنج دقیقه برای مشتریان بانک ملی فراهم کرده است.
نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرکی به نقدینگی در خرداد ماه
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تراکنش بانکی / نقدینگی / پرداخت الکترونیکی
نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرکی به نقدینگی در خرداد ماه
نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرکی به نقدینگی در خرداد ۹۹ به ۱۴.۶۳ درصد رسید که حاکی از کاهش این شاخص نسبت به اردیبهشت ماه است.
رقابت دیجیتالی یوآن و دلار
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رقابت دیجیتالی یوآن و دلار
همزمان با افزایش تنش‌ها بین چین و ایالات‌متحده و بیشتر شدن نیاز به دلار دیجیتال پس از ناکامی‌های مشاهده شده در روند برنامه‌های حمایتی برای جبران لطمات حاصل از بحران کرونا، چین و آمریکا که بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان هستند به احتمال زیاد به سمت ایجاد نسخه‌های دیجیتال پول ملی خود حرکت خواهند کرد. بانک‌های مرکزی بزرگ در سراسر جهان، از بانک‌مرکزی اروپا تا بانک‌مرکزی ژاپن در پی درک گونه‌های مختلف ارز دیجیتال هستند و در این میان حرکت چین و آمریکا به سمت به‌کارگیری ارزهای دیجیتال اهمیت بالاتری دارد. تحقیقات درباره یوآن دیجیتال یعنی «پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال» DCEP مدتی است آغاز شده است. با آنکه بانک‌مرکزی آمریکا کار روی شکل دیجیتال دلار را انکار می‌کند، اما این نهاد از پیش به ارزیابی احتمال ایجاد شکل …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
«نشان اعتباری» یک پروژه ملی است
مدیرعامل بانک ملی ایران با تقدیر از اقدامات انجام شده در مجموعه شرکت پرداخت الکترونیک سداد و اپلیکیشن ایوا گفت: نباید سرعت حرکت این مجموعه کاهش یابد و یا فعالیت های تحول گرایانه آن متوقف شود.محمدرضا حسین زاده که امروز در این شرکت حضور یافته بود، با بیان این که «نشان اعتباری» یک پروژه ملی است و مورد تقدیر همه ارکان اقتصادی کشور قرار گرفته است، افزود: این محصول که بر روی اپلیکیشن ایوا ارائه می شود، بسیاری از مشکلات حوزه اعتبارات و تسهیلات را برطرف خواهد کرد.به گفته وی، اقدامات انجام شده در این حوزه بسیار خوب بوده، اما نباید به همین میزان اکتفا کرد و باید با الگو گرفتن از شرکت های بزرگ دنیا، پیشروی و خلاقیت در کار را سرلوحه قرار داد.حسین‫زاده با تاکید بر این که رقبا در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: …
دیدار مدیرعامل بانک ملی با مدیران شرکت پرداخت الکترونیک سداد و تیم ایوا
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دیدار مدیرعامل بانک ملی با مدیران شرکت پرداخت الکترونیک سداد و تیم ایوا
محمدرضا حسین زاده مدیر عامل بانک ملی و مسعود خاتونی عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات این بانک به منظور تقدیر از اقدامات انجام شده در مجموعه شرکت پرداخت الکترونیک سداد و اپلیکیشن ایوا در خصوص ارائه سرویس نشان اعتباری با اعضای این تیم دیدار کردند.
تجهیز تاکسی‌های تبریز به سیستم پرداخت «کد کیوآر»
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اجتماعی / تاکسیرانی / سیستم پرداخت الکترونیکی / شهرداری تبریز / شورای شهر تبریز / نرخ کرایه تاکسی
تجهیز تاکسی‌های تبریز به سیستم پرداخت «کد کیوآر»
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز گفت: در سال جاری تاکسی‌های تبریز به سیستم پرداخت  QRمجهز شده‌اند که شهروندان با استفاده از نرم‌افزار تلفن همراه تبریزلی می‌توانند کد کیوآر راننده تاکسی را اسکن کرده و کرایه خود را به ‌راحتی پرداخت کنند.
تشریح برنامه‌های کمیته امداد آذربایجان شرقی برای عید قربان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اجتماعی / عید قربان / کمیته امداد امام خمینی / سیستم پرداخت الکترونیکی / کمک به نیازمندان
تشریح برنامه‌های کمیته امداد آذربایجان شرقی برای عید قربان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی، برنامه‌های این نهاد برای عید سعید قربان را تشریح کرد.
راهکاری برای پرداخت عوارض آزادراه به صورت آنلاین
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / پرداخت عوارض آزادراهی / اپلیکیشن آپ / پرداخت الکترونیک
راهکاری برای پرداخت عوارض آزادراه به صورت آنلاین
نحوه‌ پرداخت و اطمینان از پرداخت صحیح و مطمئن عوارض آزادراه‌ها از زمان الزامی شدن پرداخت الکترونیک، به یکی از دغدغه‌های مهم کاربران تبدیل شده است.
مهم‌ترین هدف پرداخت الکترونیک سداد در آینده‌ای نزدیک افزایش سهم تا ۲۵ درصد از سهم بازار است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / پرداخت الکترونیک سداد / افزایش سهم بازار / دکتر محمودزاده
مهم‌ترین هدف پرداخت الکترونیک سداد در آینده‌ای نزدیک افزایش سهم تا ۲۵ درصد از سهم بازار است
مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد در اولین جلسه هم‌اندیشی با مدیران و معاونین این شرکت، به نهادینه شدن تجارب موفق در حوزه برند و بازاریابی در بدنه شرکت تاکید کرد.
ناوگان حمل و نقل عمومی بندرعباس به اپلیکیشن پرداخت الکترونیکی مجهز می شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
ناوگان حمل و نقل عمومی بندرعباس به اپلیکیشن پرداخت الکترونیکی مجهز می شوند
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از تجهیز کلیه ناوگان حمل و نقل عمومی به QR کد و پرداخت کرایه به صورت الکترونیکی خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •