چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
پرسش از خبر
بایدن در ۱۰ روز نخست دولتش چه خواهد کرد؟
۱۲ ساعت قبل / توافق آب و هوایی پاریس / ویروس کرونا / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / پرسش از خبر / واکسن کرونا
بایدن در ۱۰ روز نخست دولتش چه خواهد کرد؟
تهران – ایرنا – رئیس دفتر آتی کاخ سفید خبر داد که رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در ۱۰ روز نخست فعالیت خود اقدام‌هایی در زمینه بازگشت این کشور به پیمان‌های جهانی و لغو و تمدید برخی از تصمیم‌های دولت پیشین اتخاذ خواهد کرد.
لپ تاپ سرقت شده نانسی پلوسی کجاست؟
۱۴ ساعت قبل / کنگره آمریکا / دونالد ترامپ / نانسی پلوسی / پرسش از خبر
لپ تاپ سرقت شده نانسی پلوسی کجاست؟
تهران- ایرنا- تازه ترین خبرها از ماجرای سرقت لپ‌تاپ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در جریان حمله ۶ ژانویه به کنگره اگرچه از بازداشت زن سارق حکایت دارد اما گویا هنوز از سرنوشت این رایانه دستی که احتمالا حاوی اطلاعات مهمی است، خبری نیست.
چه کسی به دنبال فروپاشی نظام است؟!
۱۷ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / لایحه بودجه / الیاس نادران / سازمان برنامه و بودجه / پرسش از خبر / حسن روحانی / قوه قضاییه / دولت دوازدهم / کمیسیون تلفیق
چه کسی به دنبال فروپاشی نظام است؟!
تهران- ایرناپلاس- کار از توهین، بددهنی و هتک حرمت و انتقاد پرخاشگرانه گذشته؛ حتی دیگر موضوع شخص رئیس جمهوری یا دولتمرد خاصی نیست؛ این ­بار ماجرا از بی‌­اخلاقی به فرد یا مقام خاصی گذشته و به دولت اتهام «فروپاشی نظام» زده می‌­شود!
چرا رسانه‌های آمریکایی در برابر فوتی‌های واکسن فایزر سکوت کرده‌اند؟
۳۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / کووید-19 / بیماری های ویروسی / چین / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / واکسن کرونا / برگزیدگان علم / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / هراس جهانی از ویروس کرونا
چرا رسانه‌های آمریکایی در برابر فوتی‌های واکسن فایزر سکوت کرده‌اند؟
تهران- ایرنا- ۲۳ نفر از سالخوردگان نروژی پس از دریافت واکسن فایزر جان باختند. طبق اعلام سازمان دارویی نروژ، بررسی بالینی ۱۳ نفر از این افراد نشان می‌دهد که احتمالا بروز عوارض جانبی این واکسن در ایجاد واکنش‌های شدید در آنها نقش داشته؛ این درحالی است که رسانه‌های آمریکایی در این مورد سکوت کرده‌اند.
افول اعتبار آمریکا ، آیا ۲۰ ژانویه خط پایان ترامپیسم است؟
۳۶ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / جو بایدن
افول اعتبار آمریکا ، آیا ۲۰ ژانویه خط پایان ترامپیسم است؟
تهران – ایرنا - یورش چند ششم ژانویه هواداران ترامپ به کنگره تیر خلاصی بود بر وجهه جهانی آمریکا که در سالیان اخیر از یک سو با سیاست‌های انزواگرایانه و مخرب دولت جمهوری‌خواه و دعواهای کاخ سفید و کنگره و از سوی دیگر با افزایش رفتارهای تبعیض‌آمیز نهادینه‌شده، به نازلترین حد در تاریخ آمریکا رسیده است.
در سفر وزیر خارجه عربستان به مسکو چه گذشت؟
۳۷ ساعت قبل / روسیه / سرگئی لاوروف / عربستان سعودی / پرسش از خبر / ملک سلمان / محمد جواد ظریف / خلیج فارس
در سفر وزیر خارجه عربستان به مسکو چه گذشت؟
مسکو - ایرنا -«سرگئی لاوروف» وزیرخارجه روسیه هفته گذشته میزبان «فیصل بن فرحان»، همتای عربستانی خود بود با توجه به اینکه این دیدار تقریباً بلافاصله پس از آشتی دولت سعودی و سه کشور عربی دیگر با قطر صورت گرفت تحلیلگران این احتمال را می دهند که این سفر ممکن است حامل برخی پیامهای منطقه ای نیز بوده باشد.
چگونه از هک شدن حساب بازرگانی جلوگیری کنیم؟
۳۸ ساعت قبل / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / خط حادثه / پلیس فتا
چگونه از هک شدن حساب بازرگانی جلوگیری کنیم؟
تهران- ایرنا- با وجود جرائم دیجیتال که تهدیدی رو به افزایش است، هک حساب‌های معاملاتی پدیده جدیدی نیست. برخی از هکرها از نرم‌افزارهای پیشرفته، همراه با بدافزار و ویروس‌هایی که حتی از بهترین امنیت عبور می‌کنند، استفاده می‌کنند.
بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چقدر تسهیلات گرفتند؟
۲ روز قبل / تسهیلات بانکی / وزارت صنعت معدن و تجارت / اقتصاد مقاومتی / استان تهران / یزد / پرسش از خبر / اصفهان
بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چقدر تسهیلات گرفتند؟
تهران- ایرنا- بر پایه آمارهای اعلامی وزارت صنعت معدن و تجارت، طی ۲۲ ماه گذشته منتهی به پایان آذرماه ۹۹، بابت تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای «اقتصاد مقاومتی» ۷۵ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
روایت سوژه‌های بومی به زبان هنر برای مخاطبان جهانی
۲ روز قبل / حراج تهران / مازندران / پرسش از خبر / نقاشی
روایت سوژه‌های بومی به زبان هنر برای مخاطبان جهانی
ساری – ایرنا - هنرمند نقاش مازندرانی که جمعه گذشته یک تابلوی نقاشی از او در حراج تهران به پنج برابر قیمت پایه فروخته شد، معتقد است هنرمند پس از رسیدن به امضای شخصی با صبر، پشتکار و انتخاب مسیر درست به کمک مدیر یا مشاور هنری می‌تواند به اهداف بلندمدت در هنر و اقتصاد هنر برسد.
طرح جاماندگان سهام عدالت در کدام مرحله قرار دارد؟
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان خصوصی سازی / کارت اعتباری سهام عدالت / سهام عدالت / سامانه سهام عدالت / فروش سهام عدالت / پرسش از خبر / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه
طرح جاماندگان سهام عدالت در کدام مرحله قرار دارد؟
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بررسی و به سرانجام رساندن طرح جاماندگان سهام عدالت نیازمند همکاری قوا است، گفت: با توجه به اینکه اجرای این تصمیم، اقدام بسیار پیچیده‌ای است، بنابراین نمی‌توان زمان دقیقی را برای اجرایی شدن اعلام کرد.
علت افت امروز شاخص بورس چه بود؟
۳ روز قبل / دلار / بازار سهام / نرخ ارز / شاخص کل بورس / ریزش شاخص بورس / دلالان سکه و ارز / پرسش از خبر / حسن روحانی / مسکن / بورس
علت افت امروز شاخص بورس چه بود؟
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند فعلی بازار عجیب به نظر می‌رسد و شاخص کل بورس نباید تا این محدوده‌ها افت می‌کرد، گفت: افت امروز بازار و وجود صف فروش در برخی از سهام به هیچ عنوان منطقی نیست و فقط شرایط هیجانی ایجاد شده در بازار، معاملات بورس را وارد مدار نزولی کرده است.  
اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین‌ها حذف می‌شود؟
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / ستاد کرونا / سازمان هواپیمایی کشوری / انجمن شرکت های هواپیمایی / پرسش از خبر / قزوین / بلیت / بلیت هواپیما
اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین‌ها حذف می‌شود؟
تهران- ایرنا- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رییس مجلس برای اصلاح قوانین مربوط به دریافت عوارض از شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و گفت: با اخذ عوارض از ایرلاین‌ها به شیوه کنونی مخالفیم.
نظارت یا حذف رقیب؟
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / فضای مجازی / کمیسیون تلفیق
نظارت یا حذف رقیب؟
تهران- ایرناپلاس- سازمان صداوسیما که بسیاری از مردم به عملکرد آن انتقاد دارند، با پبشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰، قرار است فضای مجازی را هم مدیریت و نظارت کند. اتفاقی که در اصل می‌تواند منجر به حذف رقبای این رسانه شود.
آیا ایران هم می‌تواند صاحب ارز دیجیتال شود؟
۳ روز قبل / رمز ارز / دلار / دونالد ترامپ / اختصاصی ایرنا / دولت آمریکا / چین / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / جنگ جهانی دوم / مزرعه بیت کوین
آیا ایران هم می‌تواند صاحب ارز دیجیتال شود؟
تهران- ایرنا- ارزهای دیجیتال در حال تحکیم پایه‌های خود در نظام پولی جهانی هستند و در این شرایط به نظر می‌رسد که باید برای مواجهه با این نظام جدید پولی آماده شویم؛ احتمال ساخت ارز دیجیتال ایرانی یکی از احتمالاتی است که کارشناسان اقتصادی برای آن ایده‌های مختلفی دارند.
فرصت مناسب برای خرید در بورس چه زمانی است؟
۳ روز قبل / بازار سهام / فولاد / ریزش شاخص بورس / رشد شاخص بورس / مسکن / بورس / بازار سرمایه / دلار / رمز ارز / بورس کالا
فرصت مناسب برای خرید در بورس چه زمانی است؟
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه برخی می‌پرسند که بازار از چه زمانی وارد مرحله رشد جدید می‌شود و چه زمانی فرصت مناسب برای خرید است؟ گفت: یکی از نشانه‌های بازگشت بورس به مدار صعودی و فرصت خرید، ثبات قیمتی در بازار سرمایه است، اما اکنون در این بازار با نوسان قیمتی مواجه هستیم.
آیا چرخ صنایع با آلودگی می‌چرخد؟
۳ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / قانون هوای پاک / پرسش از خبر / آلودگی هوا / آهنگ حیات
آیا چرخ صنایع با آلودگی می‌چرخد؟
تهران - ایرنا - سهم منابع ثابت در تهران مانند نیروگاه‌ها، خانگی، تجاری، فرودگاه و راه‌آهن در انتشار ذرات آلاینده هوا حدود ۴۰ درصد و سهم منابع متحرک حدود ۶۰ درصد است، بنابراین استاندار بودن این عوامل تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.
آیا پوتین و بایدن درخصوص کنترل تسلیحات هسته ای به توافق می رسند
۴ روز قبل / کنترل تسلیحاتی / روسیه / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر
آیا پوتین و بایدن درخصوص کنترل تسلیحات هسته ای به توافق می رسند
تهران – ایرنا - هفته آینده وقتی «جو بایدن» رییس جمهوری منتخب به طور رسمی کار خود را آغازمی کند، دولت وی برای نجات پیمان جدید کاهش سلاح های استراتژیک (نیواستارت) باید به سرعت با روسیه مذاکره کند.
آیا قیمت‌گذاری فولاد، تنها عامل ریزش شاخص بورس بود؟
۴ روز قبل / بازار سهام / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد / فرابورس / بازارگردان / شاخص کل بورس / ریزش شاخص بورس / رشد شاخص بورس / پرسش از خبر / بورس
آیا قیمت‌گذاری فولاد، تنها عامل ریزش شاخص بورس بود؟
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکثر کارشناسان، ریزش اخیر این روزهای شاخص بورس را به شیوه‌نامه جدید وزارت صنعت برای قیمت‌گذاری فولاد نسبت دادند اما این موضوع را نمی‌توان به عنوان تنها عامل ریزش بازار معرفی کرد.
آیا جهان ناچار به همزیستی با کووید ۱۹  است؟
۴ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / کووید-19 / پرسش از خبر
آیا جهان ناچار به همزیستی با کووید ۱۹ است؟
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدرنا، استفان بنسل، در یک کنفرانس گفت: ویروس کرونا «برای همیشه» همراه بشر خواهد بود.
متقاضیان مسکن ملی چگونه شهر مورد تقاضا را اصلاح کنند؟
۴ روز قبل / طرح اقدام ملی مسکن / تسهیلات مسکن / وزارت راه و شهرسازی / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / پرسش از خبر / خراسان شمالی / مسکن / مسکن ملی
متقاضیان مسکن ملی چگونه شهر مورد تقاضا را اصلاح کنند؟
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که هنگام ثبت‌نام مسکن ملی در انتخاب شهر، اشتباه کرده‌اند در فرصتی که به زودی اعلام خواهد شد امکان اصلاح شهر مورد تقاضا را خواهند یافت.
چهارسال یکجانبه‌گرایی؛ سرنوشت سیاسی ترامپ چه می‌شود؟
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / پرسش از خبر
چهارسال یکجانبه‌گرایی؛ سرنوشت سیاسی ترامپ چه می‌شود؟
تهران- ایرنا- با وجود پایان زمامداری «دونالد ترامپ» به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا و تلاش دموکرات‌ها برای بیرون راندن او از صحنه سیاسی کشور، گمانه زنی‌های مختلفی درباره آینده حیات سیاسی این سیاستمدار تندرو و تاجرپیشه وجود دارد.
آیا پاندمی جدید در راه است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / قاره آسیا / ویروس کرونا / چین / پرسش از خبر / تایلند / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا پاندمی جدید در راه است؟
تهران – ایرنا – جهان بر کووید – ۱۹ و راه‌های درمان آن متمرکز است، اما دانشمندان درمورد ویروس دیگری به نام «نیپا» تحقیق می‌کنند تا اطمینان یابند که همه‌گیری دیگری را رقم نزند.
چرا ویلیام برنز برای ریاست «سیا» برگزیده شد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / دونالد ترامپ / جو بایدن / پرسش از خبر / سازمان جاسوسی آمریکا سیا
چرا ویلیام برنز برای ریاست «سیا» برگزیده شد؟
تهران - ایرنا - روزنامه واشنگتن پست نوشت رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده با انتخاب «ویلیام برنز» برای تصدی ریاست سازمان «سیا» بعنوان فردی که از رسوایی‌های ارتش آمریکا در رابطه با شکنجه یا حملات هواپیماهای بدون سرنشین به دور بوده، در تلاش است تا به صفحه سیاه و تاریک «سیا» در طول تاریخ معاصر پایان دهد.
پمپئو در روزهای پایانی مشغول چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / یمن / کوبا / القاعده / پرسش از خبر / تایوان / ایران / مایک پمپئو / پکن
پمپئو در روزهای پایانی مشغول چیست؟
نیویورک- ایرنا- مایک پمپئو که نشان داد بله‌قربان‌گوی خوبی برای ترامپ است، با سنگین شدن سایه استیضاح، مین‌گذاری در مسیر دیپلماسی دولت بعدی را سرگرمی ناشی از سر ارادت خود قرار داده است.
چرا ارمنستان از نحوه اجرای توافق قره‌باغ ناراضی است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / روسیه / مناقشه قره باغ / جمهوری آذربایجان / ولادیمیر پوتین / پرسش از خبر / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
چرا ارمنستان از نحوه اجرای توافق قره‌باغ ناراضی است؟
مسکو - ایرنا - در پایان نشست سه جانبه روز دوشنبه رئیسان جمهوری روسیه و آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان که درباره اجرای بیانیه ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) برگزار شد برخلاف رضایت ولادیمیر پوتین و الهام علی اف از وضعیت موجود، اما نیکول پاشینیان از روند اجرای توافق ناراضی و گفت که توافق به خوبی اجرا نشده است.
حق‌وحقوق آهنگساز و نوازنده در کنسرت‌های آنلاین چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / ویروس کرونا / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کنسرت موسیقی / موسیقی پاپ / پرسش از خبر / کنسرت انلاین / نوازنده / موسسه خانه موسیقی
حق‌وحقوق آهنگساز و نوازنده در کنسرت‌های آنلاین چه می‌شود؟
تهران- ایرناپلاس- کم‌ترین میزان دریافتی از عواید کنسرت، سهم آهنگساز و نوازندگان است در حالی که سهم عمده درآمد را خواننده، شرکت برگزارکننده و شرکت‌های فنی دریافت می‌کنند؛ به همین دلیل فعالان این بخش تاکید دارند جدول قیمت برای عوامل این حوزه تدوین شود.
ناکامی کشت برنج پرمحصول در شالیزارهای شمال
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / وزارت جهاد کشاورزی / مازندران / پرسش از خبر / برنج
ناکامی کشت برنج پرمحصول در شالیزارهای شمال
ساری - ایرنا - کاهش کشت برنج پرمحصول در استان‌های شمالی با وجود تعریف برنامه راهبردی برای خودکفایی و معرفی ده‌ها گونه جدید طی ۲ دهه گذشته، این پرسش را مطرح می‌کند که مشکل در کجاست و چگونه قابل حل است ؟
انتظار چه دستاوردهایی را از بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / ویروس کرونا / گوشی‌های هوشمند / نمایشگاه اختراع و نوآوری / پرسش از خبر / اپل / اقتصاد پساکرونا
انتظار چه دستاوردهایی را از بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری داشته باشیم؟
تهران- ایرنا- بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری‌های مصرفی جهان (۲۰۲۱ CES) ‌امسال با سال‌های گذشته تفاوت اساسی دارد و بازدیدکنندگان به صورت مجازی در آن شرکت کرده و از جدیدترین فناوری‌ها و ایده‌های حوزه فناوری بازدید می‌کنند.
گرانی تخم‌مرغ در تهران؛ بسته‌بندی یا روند نامشخص توزیع؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / استانداری تهران / شهر تهران / استان تهران / پرسش از خبر / تخم مرغ / مرغداری
گرانی تخم‌مرغ در تهران؛ بسته‌بندی یا روند نامشخص توزیع؟
تهران- ایرنا- کنترل بهای تخم‌مرغ در حالی چون سریالی بی‌پایان در تهران ادامه دارد که مسئولان دستگاه‌های مربوط به همکاری نکردن تولیدکنندگان معترضند و در همین حال گفته می‌شود شرکت‌های بسته‌بندی با خرید تخم‌مرغ به قیمت بالاتر، توان عرضه به بهای کمتر را گرفته و آن را بی نتیجه ساخته‌اند.
بن بست هسته‌ای؛ بایدن می‌تواند از رقابت تسلیحاتی جدید جلوگیری کند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / برجام / روسیه / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / پرسش از خبر
بن بست هسته‌ای؛ بایدن می‌تواند از رقابت تسلیحاتی جدید جلوگیری کند؟
تهران-ایرنا- روزنامه گاردین نوشت: جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در نخستین روزهای حضورش در کاخ سفید با تصمیمات دشواری مواجه است که می تواند درباره جلوگیری از رقابت جدید در زمینه تسلیحات هسته ای یا به بازگرداندن احتمالی آن  به قبل، تعیین کننده باشد.
آیا شرط امارات برای احیای روابط با ترکیه خط قرمز آنکارا است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / پرسش از خبر / امارات‌ متحده ‌عربی / ترکیه
آیا شرط امارات برای احیای روابط با ترکیه خط قرمز آنکارا است؟
تهران - ایرنا - امارات متحده عربی در تازه ترین موضع گیری برای از سرگیری روابط با ترکیه هم ابراز تمایل کرده و هم شرط گذاشته است؛ آن هم شرطی سنگین که به نوعی خط قرمز ایدئولوژیک آنکارا محسوب می شود؛‌ اخوان المسلمین!
نحوه ضدعفونی کردن کارت بانکی چگونه است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / ویروس کرونا / کارت اعتباری / پرسش از خبر / بیماری / بهداشت و سلامت / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
نحوه ضدعفونی کردن کارت بانکی چگونه است؟
تهران - ایرنا- استفاده از کارت بانکی به جای اسکناس یکی از توصیه‌های بهداشتی مهم برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ است اما ممکن است آلوده باشد که باید ضدعفونی شود.
چرا آمریکا رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را تحریم کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / فالح فیاض / تحریم / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / الحشد الشعبی
چرا آمریکا رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را تحریم کرد؟
بغداد -ایرنا - دولت بحران‌زده «دونالد ترامپ» در آخرین روزهای خود دست از رفتارهای غیرقانونی در سطح بینالمللی برنداشته و رئیس سازمان «الحشد الشعبی» به عنوان نهادی رسمی و حاکمیتی در عراق را مشمول تحریم یکجانبه قرار داد که تحلیلگران این اقدام را نشان از یاس و ناکامی دولت آمریکا توصیف می‌کنند.
قطب شمال صحنه رقابت بین آمریکا و روسیه می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / نیروی دریایی آمریکا / روسیه / نروژ / پرسش از خبر / ایالات متحده آمریکا / وزارت خارجه روسیه / اقیانوس منجمد شمالی
قطب شمال صحنه رقابت بین آمریکا و روسیه می‌شود؟
مسکو - ایرنا - تحرکات نظامی آمریکا و روسیه در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی به دنبال آب شدن تدریجی یخ‌های شمالگان و مناسب شدن این منطقه برای کشتیرانی این احتمال را بوجود آورده است که این دو کشور برای به دست آوردن هرچه بیشتر منابع غنی و بکر این سرزمین به درگیری نظامی روی آورند.
آیا واکسن جانسون اند جانسون برای استفاده اضطراری تایید می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / سلامت / ویروس کرونا / بیماری‌ های عفونی / کووید-19 / بیماری های ویروسی / پرسش از خبر / واکسن کرونا / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا واکسن جانسون اند جانسون برای استفاده اضطراری تایید می‌شود؟
تهران- ایرنا- ادعا شده است که واکسن تک دوزه «جانسون اند جانسون» ممکن است ماه آینده برای استفاده اضطراری در انگلیس تایید و توزیع ‌شود.
کرونا چگونه صنعت هوایی را زمین‌گیر کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / ویروس کرونا / حمل و نقل هوایی / بوئینگ / هواپیما / شرکت ایرباس / پرسش از خبر / کرونا / قیمت بلیط هواپیما
کرونا چگونه صنعت هوایی را زمین‌گیر کرد؟
تهران- ایرناپلاس- صنعت هوایی در برابر کرونا تقریباً شکست خورده؛ سفرهای هوایی به حداقل خود رسیده‌، شرکت‌های هواپیمایی متضرر شده‌ و حتی شرکت‌های بزرگ سازنده هواپیما نیز برنامه تولید خود را کاهش داده‌اند. این صنعت تا جایی در برابر کرونا آسیب‌پذیر شده که «وارن بافت» بعد از فروش سهام شرکت‌های هواپیمایی و با ضرر سنگین گفت، بهتر بود جلوی برادران رایت را می‌گرفتیم!
از کلاهبرداری «پانزی» چه می‌دانیم؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / خط حادثه / پلیس فتا
از کلاهبرداری «پانزی» چه می‌دانیم؟
تهران - ایرنا - «پانزی» یک شیوه کلاهبرداری برای جذب سرمایه‌گذاران است تا از این طریق افراد را با تبلیغ سودهای غیرمتعارف و نجومی به دام انداخته و در نهایت کلاهبردار با پول بسیاری که به جیب زده متواری می‌شود.
پایان مداخله قیمتی در بازار فولاد فرا رسید؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / بورس کالا / فولاد / وزارت صنعت معدن و تجارت / آهن اسفنجی / اسحاق جهانگیری / پرسش از خبر / صمت / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
پایان مداخله قیمتی در بازار فولاد فرا رسید؟
تهران- ایرناپلاس- مداخله قیمتی در بازار فولاد که از طرف وزارت صمت و به دنبال افزایش شکاف قیمتی در بورس کالا و بازار آزاد آغاز شد، گفته می‌شود با ابلاغ بخشنامه‌ای از طرف معاون اول رئیس جمهوری لغو شده و اکنون نگاه‌ها به سامانه بهین‌یاب برای مدیریت این بازار جلب شده است.
رکوردشکنی مصرف گاز در کشور ادامه‌دار است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / شرکت ملی گاز ایران / میدان گازی پارس جنوبی / وزارت نفت / دولت تدبیر و امید / گاز رسانی / پرسش از خبر / دولت / گاز / ترکیه / شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
رکوردشکنی مصرف گاز در کشور ادامه‌دار است؟
تهران- ایرنا- شکستن چند باره رکورد مصرف گاز در بخش خانگی طی سال جاری در حالی اتفاق افتاده و در هفتم دی ماه با رقم ۶۳۸ میلیون متر مکعب به اوج خود رسیده که هنوز بیش از دوماه از زمستان باقی مانده و اگر در نحوه مصرف بازنگری نشود، این رکوردشکنی‌ها ادامه‌دار خواهد بود.
کدام نقاط جهان از گزند کرونا در امان مانده‌اند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / پاپوا گینه ‌نو / ویروس کرونا / جزایر کوک / اقیانوس آرام / پرسش از خبر / جزایر سلیمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
کدام نقاط جهان از گزند کرونا در امان مانده‌اند؟
تهران – ایرنا – تعداد انگشت شماری کشور که اکثرشان جزیره و دورافتاده‌اند، از کرونا در امان مانده‌اند، اما زندگی در این کشورها کاملا بی‌تغییر نبوده است.
بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری‌های مصرفی جهان آنلاین برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / ویروس کرونا / پرسش از خبر / اپل / برگزیدگان علم / هراس جهانی از ویروس کرونا
بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری‌های مصرفی جهان آنلاین برگزار می‌شود
تهران - ایرنا - نمایشگاه بین المللی سی‌ای‌اس(CES) به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه مصرف کنندگان تجهیزات الکترونیکی در جهان برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ میلادی و در دوران شیوع کرونا به صورت یک تجربه کاملا دیجیتال و آنلاین برگزار می‌شود.
فاجعه کاهش آب خزر دامن کدام کشورها را می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / دریای خزر / پرسش از خبر / تخریب محیط زیست / آهنگ حیات
فاجعه کاهش آب خزر دامن کدام کشورها را می‌گیرد؟
تهران - ایرنا - چاپ مقاله‌ای در نشریه نشان می‌دهد تا پایان قرن ۲۱ تراز آب دریای خزر بین ۹ تا ۱۸ متر کاهش می‌یابد که می‌تواند تاثیر زیادی بر محیط‌زیست، ژئوپلتیک، اقتصاد، سیاست و مباحث اجتماعی کشورهای منطقه بگذارد، اما مساله مهم این است که کدام یک از کشورهای حاشیه خزر بیشترین ضرر را خواهند دید.
آیا با رفتن ترامپ، ترامپیسم در غرب رو به افول می رود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / قاره اروپا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / مجارستان / پرسش از خبر / لهستان
آیا با رفتن ترامپ، ترامپیسم در غرب رو به افول می رود؟
تهران-ایرنا- در حالی که دیگر زمان چندانی تا پایان کار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باقی نمانده است، رویکردهای پوپولیستی او در بین رهبران اروپایی هوادارانی پیدا کرده است که به نظر نمی رسد با خروج ترامپ از قدرت، پایانی برای ترامپیسم درغرب قابل تصور باشد.
چرا دست «نازک» قطع شد؟ 
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / پرسش از خبر / آهنگ حیات
چرا دست «نازک» قطع شد؟ 
تهران - ایرنا - رئیس کلینیک حیوانات درباره علت قطع دست پلنگ بشاگرد با نام «نازک» گفت: همه جنبه‌های درمان ا بررسی کردیم اما به دلایل کاملا علمی به این نتیجه رسیدیم که قطع دست حیوان تنها و بهترین راه حل است.
آیا ترامپ با متمم ۲۵ قانون اساسی برکنار می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / حزب دموکرات آمریکا / حزب جمهوری خواه آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / پرسش از خبر
آیا ترامپ با متمم ۲۵ قانون اساسی برکنار می‌شود؟
نیویورک- ایرنا- حادثه شورش طرفداران ترامپ و یورش آنها به کنگره آمریکا، دموکرات‌های خشمگین از ترامپ را بر آن داشت تا راهی برای برکناری او بیابند که یکی از آنها متمم ۲۵ قانون اساسی ایالات متحده است.
آیا درآمدهای مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰ قابل افزایش است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / تحریم / نفت خام / تحریم نفتی / دلار 4200 تومانی / مالیات / مالیات / بودجه1400 / پرسش از خبر / نفت / کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی
آیا درآمدهای مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰ قابل افزایش است؟
تهران- ایرنا- کسب درآمد از فروش نفت یا از محل وصول مالیات به یکی از بحث‌های مهم در بودجه ۱۴۰۰ بدل شده است. هرچند ایده‌آل این است که مالیات جای نفت را در بودجه بگیرد اما در شرایط کنونی تأکید بر افزایش درآمدهای مالیاتی، منطقی به نظر نمی‌رسد.
سهم تولید مازوت از فرآورده‌های نفتی ایران چقدر است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / مازوت / بنزین / پرسش از خبر / آلودگی هوا / کارگروه کاهش آلودگی هوا / نفت / شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران / آبادان / خلیج فارس / شرکت ملی پالایش
سهم تولید مازوت از فرآورده‌های نفتی ایران چقدر است؟
تهران - ایرنا - در حالی که برخی افراد بالا بودن سهم مازوت از فرآورده‌های نفتی ایران و وجود مازاد این فرآورده را علت تحویل آن به نیروگاه‌ها به عنوان سوخت می‌دانند، بررسی عملکرد بخش پالایشگاهی کشور نشان می‌دهد سهم تولید مازوت از مجموع تولیدات پالایشگاهی تنها حدود ۱۸ درصد است.
این نمایشگاه چگونه به داد ناشران می‌رسد؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کووید-19 / خرید آنلاین / نمایشگاه کتاب / موسسه شهر کتاب / پرسش از خبر / موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران
این نمایشگاه چگونه به داد ناشران می‌رسد؟
تهران- ایرناپلاس- نمایشگاه کتاب تهران برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود و اگر مشکلات پست، فاکتوربندی، اطلاع‌رسانی به مخاطبان و دسترسی آنها به کتاب رفع شود، برای ناشران سود بیشتری به همراه خواهدداشت.
آیا می‌توان واکسن جدید کرونا را در دمای اتاق نگهداری کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / کووید-19 / پرسش از خبر / سازمان جهانی بهداشت / واکسن کرونا / برگزیدگان علم / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا می‌توان واکسن جدید کرونا را در دمای اتاق نگهداری کرد؟
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه استنفورد نوعی جدید از واکسن کووید ۱۹ را توسعه دادند که قادر است با تزریق یک دوز، در بدن ایمنی کامل ایجاد کند، برای نگهداری و حمل آن نیازی به زنجیره تامین سرد نیست و در دمای اتاق قابل نگهداری است.
آمارها در مورد واکسن فایزر چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / ویروس کرونا / کووید-19 / پرسش از خبر / سازمان جهانی بهداشت / فاصله گذاری اجتماعی / واکسن کرونا / آنفلوآنزا / برگزیدگان علم / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
آمارها در مورد واکسن فایزر چه می‌گویند؟
تهران- ایرنا- در حالی که روز گذشته (چهارشنبه) اعلام شد از هر ۱۰۰ هزار نفر که واکسن فایزر را دریافت کردند، یک نفر دچار واکنش آلرژیک می‌شود اما مقامات آمریکا، منافع این واکسن را بسیار بیشتر از خطرهای شناخته شده آن می دانند.
برق و گاز مشترکان پرمصرف در مازندران قطع می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / شرکت گاز استان مازندارن / ساری / انرژی برق / مازندران / پرسش از خبر / قطع برق
برق و گاز مشترکان پرمصرف در مازندران قطع می‌شود
ساری - ایرنا - خاموشی برق برخی مناطق مازندران از جمله شهر ساری طی چند مرحله در طول هفته جاری در حالی که پیامگر مرکز حوادث شرکت برق هیچگونه خرابی را در شبکه ثبت نکرده بود ، باعث شگفتنی بسیاری از شهروندان شد و این پرسش را مطرح کرد که چرا استانشان در فصل کم مصرفی برق دچار خاموشی شده است .
چه پیامک‌هایی مشمول جریمه محدودیت ترافیکی کرونا می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / ویروس کرونا / پلیس راهور ناجا / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / خط حادثه / جریمه کرونا
چه پیامک‌هایی مشمول جریمه محدودیت ترافیکی کرونا می‌شود؟
تهران - ایرنا - پیامک های جریمه محدودیت‌های تردد پیشگیری از شیوع کرونا در حالی برای افراد ارسال می‌شود که هنوز برخی نمی‌دانند ارسال پیامک با محتوا و مضمون‌های متفاوت به چه معناست یا چرا برای آنها با وجود اینکه در فلان محدوده تردد نداشته‌اند، پیامک ارسال شده است.
آیا زمان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی فرا رسیده است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / دلار / نرخ ارز / تحریم / بازار ارز / سازمان برنامه و بودجه / کالای اساسی / بودجه1400 / پرسش از خبر / کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی / بودجه ۱۴۰۰
آیا زمان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی فرا رسیده است؟
تهران- ایرنا- هرچند تک نرخی شدن ارز و خلاص شدن از مشکلات ارز چندنرخی خواسته هم مدیران و هم فعالان اقتصادی است، اما در شرایط کنونی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و صحبت کردن از ارز ۱۷۵۰۰ تومانی چیزی جز ریختن آب به آسیاب کسانی نیست که از حباب موجود در بازارهای خودرو، طلا، مسکن و ارز سود می‌برند.
تعلل در اجرای محدودیت‌ها مدیریت کرونای مازندران را سخت کرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / ویروس کرونا / مازندران / پرسش از خبر / بابل
تعلل در اجرای محدودیت‌ها مدیریت کرونای مازندران را سخت کرد
ساری - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل دورهمی‌، ترددها، فعالیت بازارچه‌های محلی، پاساژها و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی عاملان اصلی ورود مازندران به پیک سوم کرونا دانست و گفت: تعلل در اجرای محدودیت‌ها علت اصلی طولانی شدن مدیریت شیوع ویروس کرونا است.
اجرای قانون جدید چک، اعتبار را به این ابزار مالی برمی‌گرداند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / چک الکترونیکی / مجلس شورای اسلامی / چک بانکی / پرسش از خبر / سامانه چکاوک / چک / بانک مرکزی / کد رهگیری
اجرای قانون جدید چک، اعتبار را به این ابزار مالی برمی‌گرداند؟
تهران- ایرناپلاس- به گفته یک کارشناس مسائل پولی و بانکی، یکی از اهداف قانون جدید، اعتباربخشی به چک است تا مردم بتوانند به‌راحتی این ابزارها را از یکدیگر دریافت کرده و مانند پول نقد با هم مبادله کنند، بدون اینکه نگرانی از بابت کلاهبرداری داشته باشند یا اینکه تصور کنند چک پشتوانه‌ای ندارد.
وضعیت بیمه بیکاری هنرمندان ختم به خیر می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / صندوق اعتباری هنر / رسانه / پرسش از خبر / بیمه بیکاری
وضعیت بیمه بیکاری هنرمندان ختم به خیر می‌شود؟
تهران- ایرناپلاس- براساس بند «ح» ماده ۹۲ قانون برنامه پنج ساله ششم، اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و صداوسیما که شغل خود را از دست می‌دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند. این بخش مشمول بیمه بیکاری که سازمان تامین اجتماعی متولی آن است نمی‌شود.
آیا دانشجویان در پی شیوع کرونا بی‌انگیزه ‌شده‌اند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / ویروس کرونا / دانشجو / پرسش از خبر / افسردگی / مدیریت استانی کرونا
آیا دانشجویان در پی شیوع کرونا بی‌انگیزه ‌شده‌اند؟
شهرکرد-ایرنا- شیوع ویروس کرونا که به جهانی شدن بیماری کووید۱۹ در سال ۲۰۲۰ ختم شد، در بسیاری از شئون زندگی اجتماعی و فردی افراد اثرگذاشت و حتی باعث تعطیلی رویکرد آموزش حضوری در دانشگاه ها و مدارس شد که این حضور نیافتن در دانشگاه ها برای برخی از دانشجویان کلافگی زمانی و مکانی را به همراه داشت.
بودجه کشور چقدر شفاف است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / سازمان حسابرسی / مجلس شورای اسلامی / بودجه1400 / پرسش از خبر / شفافیت
بودجه کشور چقدر شفاف است؟
تهران- ایرناپلاس- یکی از رویکردهای بررسی بودجه، تحلیل شفافیت، نظارت و مشارکت مردمی در فرآیندهای مرتبط با آن است. در حالی که انتشار عمومی و رایگان اسناد کلیدی بودجه، نظارت نهادهای مالی مستقل بر آن و مشارکت مردمی در فرآیندهای مرتبط با مهم‌ترین سند مالی کشور، می‌تواند درجه شفافیت بودجه را مشخص کند.
ریسک‌های تهدیدکننده عرضه‌های اولیه بورس کدامند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / بازار سهام / بورس کالا / عرضه اولیه / فرابورس / شاخص کل بورس / پرسش از خبر / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
ریسک‌های تهدیدکننده عرضه‌های اولیه بورس کدامند؟
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه به ریسک‌های تهدیدکننده عرضه اولیه در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: از جمله ریسک‌هایی که موفقیت عرضه‌های اولیه را با چالش مواجه می‌کند، شرایط خاص اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، ارزش‌گذاری سهام مشمول عرضه اولیه و ریسک سیستماتیک بازار سرمایه است.
راهپیمایان عراقی بر وفاداری به خون فرماندهان شهید تاکید کردند
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / جهان و سردار سلیمانی / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / ابومهدی المهندس / قاسم سلیمانی / نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی
راهپیمایان عراقی بر وفاداری به خون فرماندهان شهید تاکید کردند
بغداد – ایرنا –مردم عراق امروز به مناسبت نخستین سالروز شهادت فرماندهان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در راهپیمایی میلیونی در بغداد شرکت کردند. چند تن از آنها در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا علت حضور خود در این مراسم را تشریح و بر وفاداری به خون فرماندهان شهید و اخراج آمریکایی‌ها تاکید کردند.
چرا ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ٦٠ درصدی مسافرگیری اصرار دارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / ستاد کرونا / سازمان هواپیمایی کشوری / انجمن شرکت های هواپیمایی ایران / پرسش از خبر / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
چرا ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ٦٠ درصدی مسافرگیری اصرار دارند؟
تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران نسبت به ورشکستگی ایرلاین‌ها در پی اجرای محدودیت ٦٠ درصدی مسافرگیری هشدار داد و گفت: بر اساس دستورالعمل جهانی هیچ یک از ایرلاین‌ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند و سیستم تهویه هوا در هواپیما تامین‌کننده ایمنی است.
آموزش هم تغییر مسیر می‌دهد؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / مدارس / آزمون سراسری / پرسش از خبر / کنکور / وزارت آموزش و پرورش
آموزش هم تغییر مسیر می‌دهد؟
تهران- ایرناپلاس- یک پژوهشگر حوزه سیاستگذاری اجتماعی معتقد است بسیاری از سیاست‌هایی که در حوزه آموزش اجرا شده، این امکان را فراهم کرده تا کالایی‌سازی آموزش به سمت قشر خاصی جهت‌گیری داشته باشد.
چند هزار تهرانی طی ۹ ماه گذشته خون اهدا کرده‌اند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / اختصاصی ایرنا / سازمان انتقال خون ایران / پرسش از خبر / کرونا و اهدای خون
چند هزار تهرانی طی ۹ ماه گذشته خون اهدا کرده‌اند؟
تهران - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری ۲۱۹ هزار و ۵۰۳ نفر از پایتخت نشینان خون اهدا کردند.
آیا استنشاق بخار اکالیپتوس در دوران همه گیری کرونا مفید است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی تهران / پرسش از خبر / بیماری / فاصله گذاری اجتماعی / بهداشت و سلامت / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
آیا استنشاق بخار اکالیپتوس در دوران همه گیری کرونا مفید است؟
تهران - ایرنا-دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: شواهد علمی مبنی بر مفید بودن بخار درمانی با هر ماده ای از جمله اکالیپتوس برای درمان کووید۱۹ در مطالعات انسانی وجود ندارد و سازمان جهانی بهداشت هم این ادعا را تایید نمی کند.
کنترل بازار خودرو از کدام راهکار؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / واردات خودرو / نرخ ارز / بازار خودرو / قرعه کشی خودرو / خودرو / پرسش از خبر / خودروی کارکرده
کنترل بازار خودرو از کدام راهکار؟
هر چند بخشی از جهش قیمتی در بازار خودرو پس گرفته شده و قیمت‌ها با قدری کاهش در این بازار روبرو شده‌اند، اما همچنان ارزان‌ترین خودروهای موجود در بازار نیز برای بخش زیادی از جامعه قابل تهیه نیست.
فواید خروج ایران از لیست سیاه FATF چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / برجام / FATF / لیست سیاه FATF / تحریم / تحریم نفتی / تحریم بانکی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / پرسش از خبر / مجمع تشخیص مصلحت نظام
فواید خروج ایران از لیست سیاه FATF چیست؟
تهران- ایرنا- کارشناس پولی و بانکی یکی از بزرگترین مضرات قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF را خودداری بانک‌های جهانی برای گشایش اعتبار LC برای تجار ایرانی دانست. امری که بانک مرکزی را ناچار به روی آوردن به سیستم حواله و هزینه و ریسک بالایی را بر اقتصاد کشور تحمیل کرده است.
این سردار، چرا محبوب همه طیف‌های سیاسی است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / داعش / سردار دلها / جهان و سردار سلیمانی / پرسش از خبر / قاسم سلیمانی
این سردار، چرا محبوب همه طیف‌های سیاسی است؟
تهران- ایرناپلاس- کافی‌است چرخی میان قشرهای مختلف مردم، احزاب، جریان‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی بزنی و تا بدانی این سردار، چنان در دل آحاد ملت نشسته که همه از ویژگی‌های خاصی او سخن می‌گویند و اینکه راهی که او برای تعامل و هم‌دلی انتخاب کرد، الگویی برای جریان‌ها و شخصت‌های سیاسی از همه گروه‌ها باشد.
آیا ملخ‌ها به محیط‌زیست آسیب می‌زنند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / سازمان حفاظت محیط زیست / گندم / پرسش از خبر / تخریب محیط زیست / آهنگ حیات / ملخ صحرایی
آیا ملخ‌ها به محیط‌زیست آسیب می‌زنند؟
تهران - ایرنا - چند سالی است که شاهد هجوم گسترده ملخ‌های صحرایی به جنوب کشور هستیم که خسارات زیادی را به مزارع و باغات وارد می‌کنند اما سوال اینجاست که آیا این حشرات برای محیط‌زیست و اکوسیستم‌های طبیعی آن نیز به همین اندازه مضر هستند؟
این دستورالعمل، جلوی فریبکاری در فضای مجازی را می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی / روابط‌عمومی / اینستاگرام / پرسش از خبر / شبکه های اجتماعی / تبلیغات / فضای مجازی
این دستورالعمل، جلوی فریبکاری در فضای مجازی را می‌گیرد؟
تهران- ایرناپلاس- آگهی‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی به طور افسارگسیخته‌ای روز به روز در حال افزایش هستند. به همین دلیل و با هدف سروسامان دادن به محتوای این تبلیغات، از این پس باید رسانه‌ها و کانال‌ها، مجوز کانون آگهی و تبلیغاتی دریافت کنند.
دخل و خرج خانوارها در سال گذشته چگونه بود؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / دهک درآمدی / مرکز آمار ایران / پرسش از خبر / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / دهک های درآمدی
دخل و خرج خانوارها در سال گذشته چگونه بود؟
تهران - ایرنا - بررسی نمودارهای مرکز آمار گویای آن است که سال گذشته هر خانوار شهری به طور میانگین ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان درآمد داشته و ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان هزینه کرده است.
آیا واکسن کووید ۱۹ در مقابل گونه‌های جدید ویروس مقاوم است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / ویروس کرونا / کووید-19 / بیماری های ویروسی / پرسش از خبر / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا واکسن کووید ۱۹ در مقابل گونه‌های جدید ویروس مقاوم است؟
تهران - ایرنا - مدیر شرکت داروسازی واکسن AstraZeneca اعلام کرد که این واکسن در برابر گونه جدید ویروس موثر است.
چند نفر در ایران به واکسن کرونا نیاز دارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / ویروس کرونا / واکسن فایزر / واکسن مدرنا / پرسش از خبر / سازمان جهانی بهداشت / واکسن کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
چند نفر در ایران به واکسن کرونا نیاز دارند؟
تهران- ایرناپلاس- در بحبوبه نبرد با کرونا و در کنار خواست عمومی مردم برای تهیه واکسن آن از سوی مسئولان، این پرسش مطرح می‌شود که آیا همه افراد به تزریق واکسن کرونا نیاز دارند؟
به حیوانات، دستی غذا بدهیم یا ندهیم؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / پرسش از خبر / نابودی پرندگان / حقوق حیوانات / آهنگ حیات
به حیوانات، دستی غذا بدهیم یا ندهیم؟
تهران - ایرنا - تغذیه دستی حیوانات در فصول سرد موافقان و مخالفانی دارد، مخالفان معتقدند غذای دستی سیستم ایمنی بدن حیوانات را ضعیف و عادت آنها را تغییر می‌دهد اما موافقان معتقدند این اقدام تغییری در روال طبیعی حیوانات ایجاد نمی‌کند.
خیزش اقتصادی بنگلادش، مولفه های رشد هشتمین کشور پرجمعیت جهان چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / رشد اقتصادی / بنگلادش / پرسش از خبر
خیزش اقتصادی بنگلادش، مولفه های رشد هشتمین کشور پرجمعیت جهان چیست؟
تهران-ایرنا- بنگلادش درجنوب آسیا که در سال های نه چندان دور به عنوان کشوری عقب مانده و بدهکار محسوب می شد در سال های اخیر با رشد اقتصادی ۸ درصدی می رود که در دهه های آینده به کشوری توسعه یافته و به یکی از غول های بزرگ اقتصادی جنوب آسیا تبدیل شود.
انتخابات زودهنگام پارلمانی؛ گره‌گشای بن‌بست سیاسی ارمنستان؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / مناقشه قره باغ / جمهوری آذربایجان / پرسش از خبر / ارمنستان
انتخابات زودهنگام پارلمانی؛ گره‌گشای بن‌بست سیاسی ارمنستان؟
تهران- ایرنا- همزمان با تداوم بن‌بست سیاسی در ارمنستان، نیکول پاشینیان گزینه جدیدی را برای برون‌رفت از شرایط کنونی اعلام کرد و باید دید آیا مخالفان مذاکره در این زمینه را خواهند پذیرفت یا این کشور در روزهای آینده شاهد تحولات جدیدی خواهد بود.
دلایل اقبال سهامداران به سهام شرکت‌های کوچک چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بازار سهام / فرابورس / پرسش از خبر / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
دلایل اقبال سهامداران به سهام شرکت‌های کوچک چیست؟
تهران - ایرنا - اقبال بازار سرمایه از چند وقت گذشته به سمت سهام شرکت‌های کوچک پیش رفته است، این در حالی است که به گفته کارشناسان انتظار بازگشت رشد به سهام شرکت‌های بزرگ وجود دارد و می‌توان دوباره شاهد روند صعودی شاخص بورس و اقبال سرمایه‌گذاران برای حضور در این بازار باشیم.
واگذاری بناهای تاریخی به مردم، با کدام شرایط؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / گردشگری / بناهای تاریخی / خصوصی سازی / علی ‌اصغر مونسان / پرسش از خبر / مرمت / میراث فرهنگی / بنای تاریخی / صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی
واگذاری بناهای تاریخی به مردم، با کدام شرایط؟
تهران- ایرناپلاس- واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی و مردم نیازمند شرایط خاصی است؛ از تدوین آیین‌نامه‌ای با هدف جلوگیری از متضرر شدن سرمایه‌گذاران در این بخش تا درآمدزایی دولت از این روند و البته مهمتر از همه، آسیب‌ندیدن بناهای تاریخی.
گونه‌های جدید ویروس کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / ویروس کرونا / کووید-19 / بیماری های ویروسی / پرسش از خبر / واکسن کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
گونه‌های جدید ویروس کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟
تهران - ایرنا - سه گونه جدید از ویروس کرونا که حداقل در ۱۳ کشور جهان شیوع دارند در چند هفته اخیر شناسایی شده است.
چرا نباید به پرندگان وحشی غذا بدهیم؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / آنفلوآنزای پرندگان / پرسش از خبر / نابودی پرندگان / اداره کل حفاظت محیط زیست فارس / آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان / کرونا و محیط زیست
چرا نباید به پرندگان وحشی غذا بدهیم؟
شیراز - ایرنا- برخی کارشناسان محیط زیست معتقدند: غذا دادن و دانه ریختن برای پرندگان وحشی در زمستان یا فصول دیگر، برعکس آنچه عموم مردم می‌اندیشند نه تنها به سود پرندگان نیست بلکه به زیان آن‌هاست. این موضوع در حاشیه رودخانه خشک شیراز و برخی مناطق تالابی استان فارس دیده می‌شود.
نمایش تازه ترامپ؛ دلسوزی برای مردم یا مانع‌تراشی برای دولت جدید؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / ویروس کرونا / بیکاری / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / نانسی پلوسی / جو بایدن / پرسش از خبر
نمایش تازه ترامپ؛ دلسوزی برای مردم یا مانع‌تراشی برای دولت جدید؟
تهران – ایرنا – نمایش تازه دونالد ترامپ در دلسوزی ناگهانی برای مردم و تأکید او بر افزایش چند برابری بسته کمک‌های مالی موجب شده تا زندگی میلیون‌ها آمریکایی با خطر افزایش کمرشکن فشارهای اقتصادی روبرو شود و این مسئله می تواند بر چالش های پیش روی دولت جدید آمریکا بیافزاید.
فوتبال، کی در ایران سامان می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / استقلال / فوتبال / پرسپولیس / پرویز دهداری / لیگ قهرمانان آسیا / سرمربی / فدراسیون فوتبال ایران / وزارت ورزش و جوانان / پرسش از خبر
فوتبال، کی در ایران سامان می‌گیرد؟
تهران - ایرناپلاس- در سال‌های اخیر آنقدر مدیران نابلد به ورزش راه یافته‌ و با اندیشه‌های نادرست‌، مانع پیشرفت ورزش بویژه فوتبال شده‌اند که اگر بخواهیم درباره شاهکارهای هر یک از آنها بنویسیم، کتابی همانند آنچه خواهد شد که فدراسیون فوتبال ایران برای کاندیداتوری میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به کنفدراسیون آسیا بردند.
کدام نگرانی در مورد جهش ویروس کرونا منطقی است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / کرونا / بیماری های ویروسی / واکسن / پرسش از خبر / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / هراس جهانی از ویروس کرونا
کدام نگرانی در مورد جهش ویروس کرونا منطقی است؟
تهران- ایرنا- رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران گفت: جهش جدید ویروس کرونا در انگلیس نگرانی هایی را در بین متخصصان، پزشکان و مردم ایجاد کرده که بخش عمده آن با سرایت پذیری بیشتر این بیماری ارتباط دارد.
شدت تورم در دهک‌های مختلف چقدر است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / دهک درآمدی / مرکز آمار ایران / پرسش از خبر / تورم / نرخ تورم
شدت تورم در دهک‌های مختلف چقدر است؟
تهران - ایرنا - فاصله تورمی آذرماه ۹۹ دهک‌های مختلف درآمدی ۹.۳ درصد است و بین ۲۷.۹ درصد برای دهک اول تا ۳۷.۲ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.  
وتوی لایحه کنگره؛ ترامپ در پی مجازات جمهوری‌خواهان است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / کنگره آمریکا / ویروس کرونا / دونالد ترامپ / پرسش از خبر
وتوی لایحه کنگره؛ ترامپ در پی مجازات جمهوری‌خواهان است؟
تهران- ایرنا- خبرگزاری آسوشیتد پرس نوشت: بسیاری از جمهوری‌خواهان، وتوی بسته حمایتی کنگره از سوی ترامپ را نوعی مجازات سیاسی هم حزبی هایش تلقی می کنند؛ هم حزبی هایی که رئیس جمهوری آمریکا منتقد حمایت ناکافی آنها در ابطال آرای انتخاباتی بوده است.
مخالفان و موافقان سد خرسان‌۳ چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / لردگان / چهارمحال وبختیاری / پرسش از خبر / میراث فرهنگی / تخریب محیط زیست / وزارت نیرو
مخالفان و موافقان سد خرسان‌۳ چه می‌گویند؟
شهرکرد- ایرنا- در حالی که برخی فعالان محیط‌زیست، کارشناسان آب و باستان‌شناسان نسبت به اجرای سد خرسان‌۳ ابراز نگرانی کرده و مخالف اجرای آن بدون توجه به ملاحظات زیست‌محیطی و تاریخی هستند، برخی دیگر اجرای این طرح را دارای مزیت‌هایی در حوزه تولید انرژی برق‌آبی و توسعه اقتصادی می‌دانند.
بازارگردانی الگوریتمی با بورس چه می‌کند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / بازار سهام / سهام بورس / بازارگردان / ریزش شاخص بورس / پرسش از خبر / رشد شاخص بورس / معاملات الگوریتمی / بورس
بازارگردانی الگوریتمی با بورس چه می‌کند؟
تهران- ایرناپلاس- کارشناسان معتقدند با اینکه حجم معاملات انجام شده توسط بازارگردانی که از الگوریتم‌ استفاده می‌کند بالاست، اما برای تغییر شاخص و روند بازار کافی نیست. علاوه بر این، بازارگردان انگیزه‌ای برای ایجاد این اختلال‌ها ندارد زیرا در این صورت، منابع مالی خود را از دست می‌دهد.
قربانیان سایت‌های شرط‌بندی از چه حمایت قانونی برخوردارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / دادستانی کل کشور / اختصاصی ایرنا / پرسش از خبر / شرط‌بندی اینترنتی
قربانیان سایت‌های شرط‌بندی از چه حمایت قانونی برخوردارند؟
تهران - ایرنا - وسوسه داشتن زندگی رویایی و یک شبه پولدار شدن سبب افتادن بسیاری از افراد در در دام سایت‌های شرط بندی و قمار شده، اما این مسیر پرمخاطره، آمال بسیاری را بر باد داده و روانه محاکم و مراجع قضایی کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / اقلیم کردستان عراق / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / مسرور بارزانی
آیا کردهای عراق، بغداد را در گذرگاه فیشخاپور دور می زنند؟
بغداد–ایرنا–بعد از شکست طرح همه پرسی استقلال کردستان عراق در سپتامبر ۲۰۱۷ (سوم مهرماه ۹۶) و بازگشت کرکوک غنی از نفت به زیر حاکمیت دولت مرکزی عراق، کشمکش تازه ای بین بغداد و اربیل شروع شد که برخی آن را به مراتب مهمتر از کرکوک می دانند، این کشمکش جدید بر سر گذرگاهی است که نامش «فیشخاپور» است.
بورس در سه ماه پایانی سال به کدام سو می‌رود؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / بازار سهام / فرابورس / پرسش از خبر / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
بورس در سه ماه پایانی سال به کدام سو می‌رود؟
تهران - ایرنا - بعد از نوسان‌های پرشتاب بازار سهام در فصل پاییز، سهامداران با آغاز زمستان و به دلیل ورود دوباره شاخص بورس به مدار نزولی، نگران معاملات آن تا پایان سال جاری شدند که در این زمینه کارشناسان امیدواری‌هایی را نسبت به بهبود وضعیت فعلی بازار تا چند روز آینده داده‌اند.
رویکرد دولت برای بهبود امنیت سرمایه‌گذاری در ایران چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۵ / سرمایه گذاری خارجی / نرخ ارز / تحریم / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / پرسش از خبر / تورم / سرمایه گذاری / حسن روحانی / شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا / ریسک پذیری
رویکرد دولت برای بهبود امنیت سرمایه‌گذاری در ایران چیست؟
تهران- ایرناپلاس- سرمایه‌گذار خارجی با نگاه به رتبه ریسک کشور، تصمیم می‌گیرد ایران را به‌عنوان مقصد سرمایه‌گذاری انتخاب کند یا خیر. مواردی همچون کاهش وابستگی به نفت، تک‌نرخی شدن ارز و کنترل تورم با تأثیر مثبتی که بر رتبه ریسک کشور دارند، می‌توانند ایران را به مقصد امن سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کنند.
آیا زنان باردار می‌توانند خون اهدا کنند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / اختصاصی ایرنا / پرسش از خبر / حاجی بیگی / زایمان
آیا زنان باردار می‌توانند خون اهدا کنند؟
تهران - ایرنا - درحالیکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، اما حدود پنج درصد از خون های اهدایی متعلق به بانوان است، اما آیا همه بانوان و بخصوص بانوان باردار می‌توانند خون اهدا کنند؟
دلیل درخواست دستمزدهای کلان بازیگران چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / سازمان صدا و سیما / پایتخت / محمد حسین فرحبخش / کانون فیلمنامه ‌نویسان سینمای ایران / بازیگران ایرانی / سقف دستمزد / بازیگر سینما / تهیه کننده / پرسش از خبر / محسن تنابنده
دلیل درخواست دستمزدهای کلان بازیگران چیست؟
تهران- ایرناپلاس- هر از چندگاهی خبری مبنی بر درخواست دستمزد کلان برخی از بازیگران سینما و تلویزیون به گوش می‌رسد. دستمزدهایی که هیچ تناسبی با فضای اقتصادی سینمای ما ندارد و در نهایت به تضعیف این هنر می‌انجامد.
آیا واکسن ها توان مقابله با ویروس جهش یافته کرونا را دارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / ویروس کرونا / پرسش از خبر / بیماری / بهداشت و سلامت / انگلستان / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا واکسن ها توان مقابله با ویروس جهش یافته کرونا را دارند؟
تهران - ایرنا- رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هر تغییری که در پروتئین هدف واکسن کرونا ایجاد شود، این نگرانی و سوال را ایجاد می کند که آیا واکسن هایی که در حال ورود به بازار هستند همچنان کارایی لازم را دارند؟
حمله مشکوک به سفارت آمریکا در بغداد؛ پشت پرده ماجرا چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / منطقه سبز / پرسش از خبر / سفارت آمریکا / بغداد
حمله مشکوک به سفارت آمریکا در بغداد؛ پشت پرده ماجرا چیست؟
بغداد – ایرنا – حملات راکتی یکشنبه شب گذشته (سی ام آذرماه ۹۹) به سفارتخانه آمریکا نخستین حمله به شمار نمی رود و نمی توان آن را به تبعات ترور ناجوانمردانه فرماندهان شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مرتبط کرد بلکه در طول ۱۹ ماه گذشته جریان داشته و بعضا محل تردید و ابهام بوده است.
چرا افسر ارشد روس همه عمرش سپهبد سلیمانی را فراموش نخواهد کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / روسیه / تروریسم / سوریه / پرسش از خبر / قاسم سلیمانی
چرا افسر ارشد روس همه عمرش سپهبد سلیمانی را فراموش نخواهد کرد؟
مسکو- ایرنا - ۲۰ دقیقه ملاقات «یوگنی گونچاروف» از افسران ارشد روس شرکت کننده در عملیات ویژه ضدتروریستی در سوریه با سپهبد شهید قاسم سلیمانی، آنچنان این افسر روس را تحت تاثیر قرار داده است که می گوید: این ملاقات کافی بود تا تمام عمر فراموشش نکنم، او یک قهرمان است.
چرا برخی بیماران مبتلا به ام اس دچار تشنج می‌شوند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / صرع / سیستم ایمنی بدن / پرسش از خبر / ام اس
چرا برخی بیماران مبتلا به ام اس دچار تشنج می‌شوند؟
تهران- ایرنا- محققان در مطالعات اخیر خود موفق به شناسایی سلول‌هایی در سیستم اعصاب شده‌اند که می‌تواند عامل وقوع تشنج در بیماران مبتلا به ام اس باشد.
چه محکومانی عفو و چه کسانی تخفیف مجازات گرفتند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / سید ابراهیم رییسی / ریاست سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی / سازمان زندان‌ها / پرسش از خبر
چه محکومانی عفو و چه کسانی تخفیف مجازات گرفتند؟
تهران - ایرنا - حدود ۴۰ هزار نفر در ۱۸ ماه اخیر مشمول عفو قرار گرفتند که نیمی از آنها از زندان آزاد شدند و نیمی دیگر کاهش مجازات حبس داشته‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •