یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
پنل خورشیدی
رکورد جدید پهپاد خورشیدی برای ارتباطات اینترنتی
۴ روز قبل / پهپاد / پنل خورشیدی
رکورد جدید پهپاد خورشیدی برای ارتباطات اینترنتی
شرکت "هاپس موبایل"(HAPSMobile) که چندی پیش موفق به طراحی و توسعه یک پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین موسوم به "سان گلایدر"(Sunglider) گشته و آن را برای ارتباطات اینترنتی طراحی کرده است، اخیرا با موفقیت آزمایش دیگری را در فرودگاه اسپیس پورت آمریکا انجام داده و طی آن این هواپیما به ارتفاع بالاتری صعود کرده است.
کاهش انتشار کربن با تغییر روش ساخت پنل‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / پنل خورشیدی / انرژی تجدید‌پذیر / کربن / محیط زیست
کاهش انتشار کربن با تغییر روش ساخت پنل‌ها
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که می‌توان با تغییر روش ساخت پنل‌های خورشیدی، میزان انتشار کربن آنها را کاهش داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
راه اندازی پنل خورشیدی سیار برای عشایر بازفت
سازمان امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری به منظور تامین روشنایی و امکان‌شارژ دستگاه‌های ضروری عشایر، اقدام به تهیه و راه اندازی پنل‌های خورشیدی سیار نموده است. در این مرحله تعدادی از این پنل ها در میان عشایر مناطق صعب‌العبور و خانواده‌های کمتر برخوردار عشایر بازفت توزیع گردید./پانته آ نیکزاد چالش تری
کرونا کارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ویروس کرونا / انرژی خورشیدی / پنل خورشیدی / بهره وری
کرونا کارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !
تولید برق از نور نامرئی ممکن شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / انرژی خورشیدی / تحقیقات علمی / پنل خورشیدی / برق
تولید برق از نور نامرئی ممکن شد
محققان فناوری جدیدی ابداع کرده اند تا از نور نامرئی و کم انرژی برق تولید کنند. به این ترتیب کارآمدی سلول های خورشیدی افزایش می یابد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / صنعت برق کشور / نیروگاه برق
آیا تهران هم می‌تواند برق پاک تولید کند؟
 محمدعلی پورامیری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره امکان استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در شهرهای بزرگ و با تراکم بالای ساختمانی و جمعیت مثل تهران اظهار داشت: در شهرهای بزرگ به آسانی نمی‌توان از انرژی‌های تجدیدپذیر بهره برد، اما در عین حال پتانسیل‌های زیادی نیز وجود دارد، مثلا اکنون در دنیا استفاده از پنل خورشیدی در نمای ساختمان‌ها مرسوم شده است.
الزام مشترکان پر مصرف به نصب پنل خورشیدی روی پشت‌بام
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / انرژی تجدید‌پذیر
الزام مشترکان پر مصرف به نصب پنل خورشیدی روی پشت‌بام
سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پنج میلیون مشترک پر مصرف در کشور وجود دارد که می توان آنها را تشویق و الزام کرد تا هر کدام یک کیلو وات روی پشت بام خود داشته باشند، بدین طریق ۵۰۰۰ مگاوات تولید تجدیدپذیر خواهیم داشت.
انقلاب نیروگاه خورشیدی پشت بامی با کرونا زیر و رو شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / نیروگاه خورشیدی پشت بامی / کرونا در جهان
انقلاب نیروگاه خورشیدی پشت بامی با کرونا زیر و رو شد
بازار گرم صنعت پنل خورشیدی پشت بامی در پی شیوع ویروس کرونا که مردم را ناچار کرد در هزینه های خود صرفه جویی کرده و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خانه بمانند، یک شبه زیر و رو شد.
نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار به بهره برداری رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / نیروگاه خورشیدی / بوستان های تهران / شهرداری منطقه 5 تهران
نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار به بهره برداری رسید
نیروگاه برق خورشیدی۲۰ کیلوواتی بوستان کوهسار با هدف کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، و با نصب ۷۶ پنل خورشیدی به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ولتاژ برق در روستاهای شرق استان تقویت شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: با توجه به گرمای هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کاهش ساعت کاری ادارات را پیشنهاد می‌دهیم.علی‌اکبر نصیری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به افزایش دما و گرمای هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق، در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کاهش ساعت ادارای استان را پیشنهاد می‌دهیم.وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد مصرف برق استان در بخش خانگی است، گفت: سال گذشته 77 مگاوات در استان صرفه‌جویی کردیم و امسال هم انتظار داریم 100 مگاوات در مصرف استان صرفه‌جویی کنیم.مدیرعامل شرکت برق استان درباره مشکلات برخی مناطق شرق استان و ضعف ولتاژ برق اظهارداشت: همواره شاهد ضعف ولتاژ برق در روستاهای شرق استان به خصوص گنبدکاووس بودیم زیرا …
ضد ضربه شدن سطوح ضد آب با فناوری نانو
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / فناوری نانو / تحقیقات علمی / پنل خورشیدی
ضد ضربه شدن سطوح ضد آب با فناوری نانو
به تازگی محققان با استفاده از پوشش‌دهی سطوح آب‌گریز آنها را در برابر ضربه نیز مقاوم کرده‌اند.
وارادات بی رویه و خاموشی دو خط کارخانه سازنده پنل خورشیدی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
وارادات بی رویه و خاموشی دو خط کارخانه سازنده پنل خورشیدی
بزرگترین کارخانه تولید صفحات خورشیدی خاورمیانه در شیراز با یک سوم ظرفیت کار می کند.
دسترسی ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / وزارت جهاد کشاورزی / جامعه عشایری
دسترسی ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
تهران - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: برای دسترسی جامعه عشایری به انرژی خورشیدی وزارت نیرو موظف شده است تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۵ هزار پنل خورشیدی را در اختیار ۷۵ هزار خانوار عشایری قرار دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
آماده صدور ۱۰۰۰ مجوز پنل خورشیدی برای خانواده های نیازمند هستیم
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: برای کمک به اشتغال محرومان، آماده صدور مجوز نصب یک هزار پنل خورشیدی برای خانواده های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان قزوین هستیم. فاطمه محمد بیگی منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس یازدهم روز شنبه با حضور در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با سعید بهادیوند چگینی مدیر عامل و معاونین شرکت دیدار و گفتگو کرد.سعید بهادیوند چگینی در این جلسه اظهار داشت: در استان قزوین ۶۱۵ هزار مشترک برق در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، خدماتی و خانگی وجود دارد که بیشترین مصرف برق مربوط به مصارف حوزه کشاورزی و صنعت است و مصرف خانگی در رده‌های پایین‌تر قرار دارد.وی افزود: میزان تلفات انرژی برق در کشور ۱۰ درصد و در استان قزوین حدود ۷.۳ درصد است که این میزان تلفات …
۶۶ پنل خورشیدی در بوستان های شمال شرق پایتخت نصب می شوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شهرداری منطقه چهار تهران / شهر تهران
۶۶ پنل خورشیدی در بوستان های شمال شرق پایتخت نصب می شوند
تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران گفت: ۶۶ پنل خورشیدی بازسازی و در بوستان های شمال شرق پایتخت نصب می شوند.
استفاده از ژل پلیمری برای خنک کردن پنل‌های خورشیدی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / نور خورشید / پنل خورشیدی / ژل / پلیمر
استفاده از ژل پلیمری برای خنک کردن پنل‌های خورشیدی
اگرچه سیستم‌های تهویه هوا و خنک‌کننده برای خنک‌سازی پنل‌های خورشیدی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اما چنین سیستم‌هایی اغلب از برق بیشتری نسبت به آنچه پنل‌ها تولید می‌کنند، استفاده می‌کنند، اما اکنون ابداع یک ژل پلیمری می‌تواند نقش بسزایی در خنک کردن کارآمد این پنل‌ها داشته باشد.
پنجره‌های خورشیدی با فناوری نانو ساخته می شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / فناوری نانو / ایتالیا / استارت آپ
پنجره‌های خورشیدی با فناوری نانو ساخته می شود
یک استارت آپ ایتالیایی درصدد است که پنجره هایی مجهز به پنل های خورشیدی با فناوری نانو به تولید برساند.
رکورد بهره وری سلول‌های خورشیدی شکسته شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سلول خورشیدی / ایالات متحده آمریکا / پنل خورشیدی
رکورد بهره وری سلول‌های خورشیدی شکسته شد
محققان موفق به طراحی دو سلول خورشیدی جدید شده اند که رکورد بهره وری را شکسته اند و از آنها برای تبدیل ۵۰ درصد از انرژی دریافتی خورشید به الکتریسیته استفاده شده است.
تولید آب آشامیدنی از بخار آب موجود در هوا+ فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
تولید آب آشامیدنی از بخار آب موجود در هوا+ فیلم
یک پنل خورشیدی خاص به نام هیدروپنل می‌تواند در کنار تولید برق از طریق مایع‌سازی بخارآب موجود در هوا آب آشامیدنی تولید کند. هر پنل می‌تواند روزانه 5 لیتر آب تولید کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور توسط عشایر تولید می‌شود
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: ۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور (۱۹۰ هزارتن در سال) توسط عشایر تولید می‌شود.به گزارش ایلنا، کرمعلی قندالی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عشایر کشور (۲۱۳ هزار خانوار)، گفت: مساحت مراتع عرفی در اختیار عشایر حدود ۳۴ میلیون هکتار است و ۶۳ هزار و ۹۵۱ کیلومتر ایل‌راه عشایری، ۲۸ درصد دام سبک و ۴ درصد دام سنگین کشور در اختیار عشایر کشورمان قرار دارد.وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور (۱۹۰ هزارتن در سال) توسط عشایر تولید می‌شود، ادامه داد: عشایر سالانه ۹.۵ میلیون راس دام به بازار عرضه می‌کنند.قندالی با بیان اینکه ۷۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اعم از آبی و دیم در اختیار عشایر است، افزود: ظرفیت های قابل توجه‌ای در حوزه گیاهان دارویی و بوم‌گردی …
توزیع ۱۰ هزار پنل خورشیدی در مناطق عشایری خراسان جنوبی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس
توزیع ۱۰ هزار پنل خورشیدی در مناطق عشایری خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۰ هزار پنل خورشیدی با یارانه‌ای که از سوی دولت پرداخت می‌شود، میان عشایر توزیع خواهد شد تا در بخش انرژی، شاهد تولید ۵۰ هزار کیلووات برق در سطح استان باشیم.
(تصاویر) تبدیل اتوبوس به توالت زنان!
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / هند / اتوبوس / توالت
(تصاویر) تبدیل اتوبوس به توالت زنان!
اتوبوس ها صورتی رنگ هستند و زنان برای ورود به آن باید 5 روپیه پرداخت کنند. این اتوبوس ها با پنل های خورشیدی نصب شده روی آن کار می کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
تکمیل ماهواره ناهید ۲ در تابستان 99
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در مورد آخرین وضعیت ماهواره‌های مخابراتی ناهید ۱ و ۲ گفت: ماهواره ناهید ۲ که نمونه عملیاتی ماهواره ناهید یک است در سه ماه دوم سال ۹۹ تحویل پرتابگر می‌شود. حسین صمیمی با بیان اینکه ماهواره ناهید یک، ماهواره‌ای تحقیقاتی با طول عمر دو ماه است، اظهار کرد: این ماهواره یک بستر آزمایشی محسوب می‌شود که یک‌سری فناوری‌هایی را در داخل خود توسعه داده است. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به ارسال و دریافت در باند KU، پنل خورشیدی بازشونده و کنترل وضعیت سه‌محوره اشاره کرد. وی تصریح کرد: این فناوری‌ها توسط محققان پژوهشگاه فضایی توسعه داده شده و روی این ماهواره در محیط عملیاتی تست می‌شود. بر این اساس ماهواره ناهید یک، ماهواره تحقیقاتی و مخابراتی خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
ساخت آب‌شیرین‌کن با انرژی خورشید
محققان دانشگاه ام.آی.تی، یک دستگاه آب‌شیرین‌کن ابداع کرده‌‌اند که با کمک انرژی خورشیدی کار می‌کند. به گزارش‌ام.آی.تی نیوز، این دستگاه می‌تواند بیش از ۱.۵ گالن آب شیرین را در هر یک ساعت تامین کند.  این سیستم، از چند لایه تبخیرکننده مسطح خورشیدی و«چگالنده» یا «کندانسور» استفاده می‌کند که در قسمت بالای یک عایق شفاف هوایی قرار گرفته‌اند. این ابزار، از پنل‌های مسطحی کمک می‌گیرد تا گرما را جذب کند و بعد از آن گرما را به آب انتقال می‌دهد تا بخار آن شروع شود. در پنل بعدی، بخار متراکم و آب حاصل از آن جمع‌آوری …
تراکتور خودران طراحی شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / کشاورزی / ژاپن / خودروی خودران
تراکتور خودران طراحی شد
شرکت ژاپنی از طرح اولیه یک تراکتور خودران رونمایی کرده که به جای چرخ، «کراولر» دارد و با ترکیبی از باتری لیتیوم یونی و پنل خورشیدی انرژی مورد نیازش را تامین می کند.
طرح تامین آب شرب عشایر در دلگان راه اندازی شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / آب / آب شرب / شهرستان دلگان / مناطق عشایری
طرح تامین آب شرب عشایر در دلگان راه اندازی شد
فرماندار دلگان گفت: طرح تامین آب شرب عشایر و دام با 9 پنل خورشیدی بزرگترین طرح تامین آب با انرژی های نو در این شهرستان راه اندازی شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
دستورالعمل‌های تشویقی برای ساخت تجهیزات تجدیدپذیر باید تسهیل شود
مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران گفت: در حال حاضر دستورالعمل مشوق ساخت داخل تجهیزات تجدیدپذیر به شدت سخت‌گیرانه است که باید این موضوع تسهیل شود. سید مسلم موسوی درچه با اشاره به ابلاغیه وزارت نیرو در سال گذشته گفت: این ابلاغیه مبنی بر آن است که سرمایه‌گذارانی که از تجهیزات ساخت داخل برای نیروگاه‌های خود استفاده کنند، می‌توانند به‌عنوان مشوق تا سقف ۳۰ درصد برق تولیدی خود را گران‌تر به وزارت نیرو بفروشند. وی ادامه داد: از این رو اگر افرادی برای نیروگاه‌های خود از پنل‌های ساخت داخل استفاده کنند، می‌توانند از این مشوق بهره‌مند شوند.موسوی درچه بیان کرد: دستورالعملی که از سوی وزارت نیرو صادر شده بود برای افرادی بود که از پنل‌های وارداتی استفاده نکنند؛ در صورتی که زنجیره تولید پنل‌های خورشیدی …
کهگیلویه و بویراحمد ۲۳۸محیط بان نیاز دارد
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / منابع طبیعی / محیط‌بان / بازیافت / پسماند / پنل خورشیدی / کهگیلویه و بویراحمد / توسعه پایدار
کهگیلویه و بویراحمد ۲۳۸محیط بان نیاز دارد
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در حال حاضر حدود ۷۵ محیط بان داریم در حالی که طبق استاندارد باید ۳۱۳ محیط بان داشته باشیم.
گاراژ خورشیدی مخصوص سایبرتراک طراحی شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / شرکت تسلا موتورز آمریکا / صنعت خودروسازی / خودروی برقی
گاراژ خورشیدی مخصوص سایبرتراک طراحی شد
یک شرکت طراحی در نیویورک گاراژی برای سایبر تراک طراحی کرده است. این گاراژ طوری طراحی شده که خودرو در آن جای می گیرد و روی سقف آن نیز پنل خورشیدی نصب می شود.
برق یک دهکده مراکشی با خورشید تامین می شود
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / مراکش / برق / پنل خورشیدی
برق یک دهکده مراکشی با خورشید تامین می شود
یک دهکده کوچک در مراکش برق مورد نیاز خود را به طور کامل از ۳۲ پنل خورشیدی تامین می کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فناوری نانو / نانو ذرات / پنل خورشیدی
جذب بیشتر مادون قرمز در پیل‌های خورشیدی با نانوذرات
محققان توانستند فیلمی با نانوذرات بسازند که قادر است پرتو مادون قرمز را به نور مرئی تبدیل کند و بهره ‌تولید انرژی را در پیل‌های خورشیدی افزایش دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
جزئیات اجرای طرح جهاد روشنایی در روستاها / ایجاد 20 هزار پنل خورشیدی خانگی در سال جاری
مسئول بسیج مهندسان صنعتی کشور گفت: در قالب طرح جهاد روشنایی امسال 20 هزار پنل کوچک خانگی خورشیدی در مناطق روستایی و محروم احداث می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
جزییات نحوه فروش تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر
ایران سالانه بیش از ۲۹۰۰ ساعت از آفتاب بهره‌مند است و یکی از کشورهای مناسب جهان در حوزه تولید انرژی‌های خورشیدی به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که مشترکان خانگی می‌توانند با خرید پنل خورشیدی و تاسیس نیروگاه روی پشت‌بام خانه خود، علاوه بر تامین نیاز، مازاد برق تولیدی‌شان را ۱۰ برابر گران‌تر به شرکت توزیع برق تهران بزرگ بفروشند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ستاد توسعه فناوری نانو / پنل های خورشیدی / شرکت سولار کوارتز تکنولوژیز / نانوگرافن
توسعه پنل خورشیدی تقویت شده با نانومواد
تهران- ایرنا - شرکت نانوگرافن با همکاری شرکت سولار کوارتز تکنولوژیز قراردادی امضا کرده تا با همکاری یکدیگر روی توسعه پنل‌های خورشیدی تقویت شده با نانومواد کار کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / پنل خورشیدی / فتوولتائیک
پنل‌های خورشیدی فتوولتاییک چگونه عمل می‌کنند؟
افراد بسیاری وجود دارند که پنل‌های خورشیدی را دوست دارند و برخی دیگر نیز این فناوری را نمی‌پسندند اما به هر حال باید دانست "پنل‌های خورشیدی فتوولتاییک"(Solar PV Panels) یک فناوری شگفت انگیز هستند. اما آنها چگونه کار می‌کنند؟ استفاده از پنل‌های خورشیدی فتوولتاییک امروزه رایج شده است. بسیاری از بام‌ها در سراسر جهان اکنون پوشیده از آنها هستند. طی این خبر ما نحوه عملکرد آنها را به شما توضیح خواهیم داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / انرژی خورشیدی / نوآوری / گجت
گل آفتابگردان مصنوعی ساخته شد
پنل های خورشیدی ابداع شده اند که شبیه گل آفتابگردان هستند. ساقه های این گل ها از موادی تهیه شده اند که در مجاورت نور خم می شوند و در نتیجه پنل ها به سمت نور خورشید می چرخند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / گل آفتابگردان / پنل خورشیدی / انرژی / نور
جذب نور و انرژی بیشتر با گل‌های آفتابگردان مصنوعی!
پژوهشگران آمریکایی، نوعی گل آفتابگردان مصنوعی ساخته‌اند که می‌تواند…
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
هر که بامش بیش، برقش بیشتر؟
از سال ۹۵ دولت اعلام کرد مردم می‌توانند تولیدکننده برق پاک شوند و با قرار دادن پنل خورشیدی در پشت بام‌های خود برق تولیدشده را با ۱۰ برابر قیمت به دولت بفروشند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / برق / تولید برق / قیمت برق / پنل خورشیدی / انرژی‌ های تجدیدپذیر / انرژی خورشیدی
۲۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در دست احداث
سخنگوی سازمان ساتبا گفت: تاکنون حدود سه هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی یا خانگی در کل کشور ایجاد شده و دو هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز عمدتا در مناطق محروم و روستایی در دست احداث است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / انجمن انرژی های تجدیدپذیر / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
امضای قرارداد ساخت بزرگترین پنل خورشیدی کشور با یک شرکت خارجی
قرارداد ساخت بزرگترین پنل خورشیدی کشور امروز در چهارمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر با یک شرکت خارجی به امضا خواهد رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / انرژی‌ های تجدیدپذیر / نوآوری / انرژی خورشیدی
یک شرکت سوئدی بیشتر از نیاز خود انرژی تجدیدپذیر تولید می کند
شرکت سوئدی ایکیا تا پایان ۲۰۱۹ میلادی بیش از میزان مصرف فروشگاه های خود انرژی تولید می کند. همچنین این شرکت قصد دارد تا ۲۰۲۵ میلادی پنل های خورشیدی خانگی را برای فروش عرضه کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
انهدام باند سارقان پنل‌های خورشیدی ادارات دولتی در اشتهارد
فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد از انهدام باند سارقان پنل‌های خورشیدی سایت رادیویی مخابراتی یکی از استان همسایه و کشف ۲۳۸ پنل خورشیدی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / پنل خورشیدی / تصفیه‌خانه / انتقال آب
بسیاری از پنل‌های انرژی خورشیدی عشایر از بین رفته است
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس به پنل‌های خورشیدی که در اختیار عشایر استان قرار گرفته است اشاره کرد و گفت: عملیات پشتیبانی برای این پنل‌های انرژی خورشیدی وجود ندارد و بسیاری از آن‌ها از بین رفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / تویوتا / پنل خورشیدی / خودروی برقی
خودروی خورشیدی جدید تویوتا می تواند تا ابد حرکت کند
شرکت تویوتا قصد دارد با همکاری چند شرکت دیگر خودروی خورشیدی تولید کند که هرگز نیاز به شارژ ندارد و بدون توقف به طور دائمی قادر به حرکت است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / انرژی خورشیدی / ساختمان سازی / نروژ / پنل خورشیدی
ساختمان سبزی در نروژ ۲ برابر برق مصرفی را تولید می‌کند
یک ساختمان سبز که در نروژ ساخته شده می‌تواند با استفاده از صفحات خورشیدی نصب شده، دو برابر میزان برق مصرفی را تولید کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / چاپ سه‌بعدی / ماهواره / ایستگاه فضایی بین المللی / پنل خورشیدی
ماهواره‌هایی که خود را در فضا می‌سازند!
یک شرکت آمریکایی قصد دارد به زودی از ابزاری رونمایی کند که به ماهواره‌ها امکان می‌دهند خود را در فضا بسازند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد
بازدید از سه واحد صنعتی در شهرستان خمین همچنین افتتاح طرح توسعه صنایع سنگ سنگستان محلات« رضا رحمانی » در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی به همراه استاندار و جمعی از مسئولین استان از سه واحد تولید کننده سلول های خورشیدی، صنایع نخ خمین و واحد صنعتی کاغذ پاسارگاد بازدید کرد.شرکت صنایع نخ خمین که با قدمت ۳۴ سال در ۲ دهه اخیر به دلیل بدهی به تملک بانک صنعت و معدن در آمده و تولید آن به صفر رسیده بود از سال ۱۳۸۱ به شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند واگذار شد.این شرکت با ۱۴۰ هکتار وسعت و ۳۸ هزار مترمربع عرصه کارگاهی در زمینه تولید نخ های اکریلیک، هایپالیکی و مواد اولیه فرش فعالیت دارد و شامل ۹ بخش خدمات تا بسته بندی است و علاوه بر نخ اکریلیک، نخ پشم نیز در این شرکت تولید می شود. بیش از ۱۰۰ نفر نیروی …
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / خوسف / تامین برق در تابستان
تامین برق روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار با استفاده از پنل خورشیدی
فرماندار خوسف با اشاره به اینکه تمام روستاهای بالای۱۰ خانوار شهرستان خوسف از نعمت برق برخوردار هستند، گفت: تامین برق روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار با استفاده از پنل خورشیدی در در دستور کار است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / انرژی خورشیدی / پنل خورشیدی / بهره وری / تولید برق / میلاد فارسی
استفاده بهینه از صفحات خورشیدی با ابتکار عمل یک ایرانی
ابتکار عمل «میلاد فارسی» دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه واترلو، به ابداع یک روش جدید برای استفاده بهینه و حداکثری از انرژی خورشیدی جمع آوری شده از صفحات خورشیدی انجامیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / پنل خورشیدی / انرژی / الگوریتم / دانشمند ایرانی
الگوریتمی که به استخراج حداکثر نیرو از پنل خورشیدی کمک می‌کند
پژوهشگران "دانشگاه واترلو" به سرپرستی "میلاد فارسی" دانشمند ایرانی این دانشگاه، الگوریتمی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به استخراج حداکثر نیرو از پنل خورشیدی کمک کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / آمازون / شرکت تسلا موتورز آمریکا / پنل خورشیدی
پنل های خورشیدی تسلا، آمازون را هم آتش زد
پس از وال مارت، آمازون نیز اعلام کرده پنل های خورشیدی تسلا در یکی از انبارهای آن دچار آتش سوزی شده اند. همچنین آمازون اعلام کرده دیگر از سیستم های تسلا استفاده نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
شکایت والمارت از تسلا به‌دلیل نصب پنل های خورشیدی آتش‌زا
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت، از تسلا به‌دلیل نصب پنل‌های خورشیدی نامناسب روی سقف فروشگاه‌های خود شکایت کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / انرژی خورشیدی / نوآوری / راه آهن / انگلیس
نخستین خط راه‌آهن خورشیدی جهان در انگلیس فعال شد
برای نخستین بار در جهان یک مزرعه خورشیدی، انرژی مورد نیاز خط راه‌آهن منطقه‌ای در انگلیس را تامین می‌کند که با ۱۰۰ پنل خورشیدی، انرژی تجدیدپذیر فراهم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / والمارت / تسلا / پنل خورشیدی
شکایت فروشگاه زنجیره‌ای از تسلا
فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت از شرکت تسلا به خاطر آتش گرفتن پنل‌های خورشیدی موجود در فروشگاه‌هایش شکایت کرده، چرا که معتقد است تسلا اصول اولیه ایمنی را در تعبیه این پنل‌ها رعایت نکرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / تسلا / پنل خورشیدی / ایلان ماسک / انرژی تجدید‌پذیر
تسلا انرژی خورشیدی را اجاره می‌دهد!
"ایلان ماسک" در توئیت جدید خود از برنامه جدید "تسلا" مبنی بر اجاره پنل‌های خورشیدی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
بزرگ‌ترین سقف پنل خورشیدی در موزه استرالیا نصب شد
موزه دریایی ملی استرالیا اعلام کرد: بزرگ‌ترین سقف پنل خورشیدی سبک را در این کشور به پایان رسانده و نصب کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / کولر سفالی / مصرف آب
تبدیل کولرهای آبی به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی با سفال
محققان کشور کولرهای سفالی را عرضه کردند که با استفاده از پنل خورشیدی و المنت قادر به ایجاد سرمایش در فصل تابستان و گرمایش در فصول سرد زمستان است، ضمن آنکه این سامانه به دلیل استفاده از خاک رس، آب ورودی به آن تصفیه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
حق امتیاز موبایل خورشیدی شیائومی
شرکت شیائومی حق امتیاز اختراع یک موبایل با پنل خورشیدی را ثبت کرده است. نمایشگر این دستگاه بدون فرورفتگی است و به نظر می‌رسد دوربین جلویی زیر نمایشگر نصب شود. شرکت چینی شیائومی حق امتیاز اختراع یک موبایل جدید را ثبت کرده که دارای پنل خورشیدی است. طبق اطلاعات به دست آمده این حق امتیاز جولای سال گذشته در «سازمان جهانی‌مالکیت فکری» (WIPO) ارائه شده است. این حق امتیاز شامل چند تصویر از طراحی موبایل است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / توییتر / الون ماسک / شرکت تسلا موتورز آمریکا
الون ماسک یک توئیت دردسر آفرین منتشر کرد
الون ماسک در یک توئیت پیش بینی از تولید پنل خورشیدی سقفی تسلا را اعلام کرده است. حال آنکه این توئیت برخلاف قوانین تسویه ماسک و کمیسیون اوراق بهادار است و احتمالا دردسرآفرین شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مشخصات فنی هیوندای سوناتا 2020 هیبرید منتشر شد
هیوندای سوناتا هیبرید جدید برای سال ۲۰۲۰ به پنل خورشیدی مجهز خواهد شد و جعبه‌دنده‌ی آن نیز ۳۰ درصد تعویض‌های سریع‌تری نسبت به قبل دارد. 
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
تامین نیمی از انرژی کره‌جنوبی از منابع تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۵
ایلنا: هم اکنون کره جنوبی به یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌های پنل های خورشیدی جهان تبدیل شده است
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / فرودگاه دوبی / انرژی خورشیدی
فرودگاه دوبی به پنل‌های انرژی‌خورشیدی مجهز می‌شود
در ترمینال دو فرودگاه شهر دوبی در امارات متحده عربی بالغ بر ۱۵ هزار پنل انرژی خورشیدی نصب شده است تا برق موردنیاز این فرودگاه و بسیاری دیگر از نهادهای شهری را تامین کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
تویوتا مدل اولیه پریوس مجهز به پنل خورشیدی را آزمایش می‌کند
تویوتا قصد دارد با همکاری شارپ، آزمایش مدل پریوس پرایم مجهز به پنل‌های باتری خورشیدی را در ژاپن آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / تویوتاموتورز
خودروی برقی که سقف آن پنل خورشیدی دارد!
تویوتا موتورز اعلام کرده است که در حال توسعه و آزمایش خودروی برقی با یک سقف مجهز به پنل انرژی خورشیدی است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
ساخت پنل خورشیدی که در برابر گرما تغییر شکل می‌دهد
تهران- ایرنا- محققان سوییسی و آمریکایی نوعی پنل خورشیدی از ماده‌ای با قابلیت تغییر شکل ساخته‌اند که به پنل امکان می‌دهد با تغییر دما، از حالت فشرده به حالت باز و گسترده درآید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / استان بوشهر / شرکت توزیع نیروی برق
توسعه ظرفیت تولید برق بوشهر با پنل های خورشیدی ضرورت است
بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: توسعه ظرفیت تولید برق در این استان نیازمند توجه جدی به احداث پنل های خورشیدی است که تحقق این مهم باید با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی محقق شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / کمیته امداد خوزستان / منطقه آزاد اروند / پنل خورشیدی
انعقاد تفاهم نامه اجرای پنل های خورشیدی ویژه مددجویان اروند
آبادان - عصر امروز سه شنبه در مراسمی تفاهم نامه اجرای پنل های خورشیدی ویژه مددجویان اروند، میان سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی خوزستان منعقد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / برق / نیروگاه خورشیدی
از برق تولیدی خانه خود درآمدزایی کنید!
با توجه به اینکه ایران سالانه بیش از ۲۹۰۰ ساعت از آفتاب بهره‌مند است، یکی از کشورهای مناسب جهان در حوزه تولید انرژی‌های خورشیدی به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که مشترکان خانگی می‌توانند با خرید پنل خورشیدی و تاسیس نیروگاه روی پشت‌بام خانه خود، علاوه بر تامین نیاز، مازاد برق تولیدی‌شان را ۱۰ برابر گران‌تر به شرکت توزیع برق تهران بزرگ بفروشند؛ اقدامی که دامنه آن روز به روز گسترده‌تر می‌شود و تاکنون بیش از ۳۲۰۰ نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بهره‌برداری رسیده‌ است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
با تاسیس نیروگاه روی پشت‌بام؛ به دولت گران‌تر برق بفروشید
ایران از نظر میزان دریافت انرژی خورشیدی و متوسط ساعت آفتابی، سالانه بیش از ۲۹۰۰ ساعت، یکی از کشورهای مناسب جهان در حوزه تولید انرژی‌های خورشیدی است و پیش‌بینی می‌شود این انرژی در آینده سهم قابل توجهی از انرژی مصرفی ایران را به خود اختصاص دهد. در این راستا، مشترکان خانگی می‌توانند با خرید پنل خورشیدی و تاسیس نیروگاه روی پشت بام خانه خود، علاوه بر حل نیاز خود، مازاد برق تولیدی‌شان را ۱۰ برابر گران‌تر به شرکت توزیع برق تهران بزرگ بفروشند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / مسکن / معماری / پنل خورشیدی / نوآوری
خانه ای که ۳۶۰ درجه می چرخد
یک طراح ایتالیایی خانه ای ساخته که می تواند ۳۶۰ درجه بچرخد. همچنین این خانه تمام انرژی مورد نیاز خود را تولید می کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / علیرضا جوانمردی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / انرژی خورشیدی
معاونت علمی از تولید اینورتر و پنل خورشیدی حمایت مالی می کند
معاون برق و نیروی ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از توسعه بهره وری نور خورشید در ۲۱ استان خبر داد و گفت: معاونت از تولید اینورتر و پنل خورشیدی حمایت مالی می کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / یخچال / انرژی خورشیدی / پنل خورشیدی
یخچال خورشیدی قابل حمل هم از راه رسید
گو- سان نام یخچال خورشیدی قابل حملی است که نیازی به استفاده از یخ برای خنک نگهداشتن محتوای خود ندارد و برای این کار از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •