چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
پژوهشگاه نیرو
همکاری برای تصویب اسناد فناوری پژوهشگاه نیرو در شورای عتف
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / پژوهشگاه نیرو / مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور / شورای عالی عتف
همکاری برای تصویب اسناد فناوری پژوهشگاه نیرو در شورای عتف
در جلسه میان مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و پژوهشگاه نیرو بر برگزاری نشست‌ها و دوره‌های مشترک، ارزیابی متقابل مراکز، همکاری و ارزیابی اسناد فناوری، پروژه‌های مشترک، طراحی و برگزاری دوره‌های تخصصی مشترک، تولید محتوای علمی، همکاری در جهت تسهیل و تصویب اسناد فناوری پژوهشگاه در شورای عالی عتف تاکید شد.
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد
تهران-ایرنا- مدیر برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه­‌های صنعت برق و انرژی گفت:شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد.
سیستم تحریک نیروگاه برق‌آبی لوارک بومی‌سازی شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سیستم تحریک نیروگاه برق‌آبی لوارک بومی‌سازی شد
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، از بومی سازی سیستم تحریک استاتیک نیروگاه برق‌آبی لوارک، پس از سال‌ها پژوهش دانش‌بنیان در پژوهشگاه نیرو و مراکز دانشگاهی و با راهبری شرکت آب و نیرو خبر داد.
ساخت چرخ‌دنده‌های مغناطیسی ۱ کیلوواتی
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / پژوهشگاه نیرو / توسعه فناوری
ساخت چرخ‌دنده‌های مغناطیسی ۱ کیلوواتی
پژوهشگر مرکز توسعه فناوری موتورهای الکتریکی پیشرفته پژوهشگاه نیرو، از طراحی و ساخت یک نمونه چرخ‌دنده مغناطیسی یک کیلوواتی در پژوهشگاه نیرو خبر داد.
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / حمل و نقل / خودروی برقی / پژوهشگاه نیرو / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با پژوهشگاه نیرو نسبت به ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی اقدام کرده است.
برقی شدن حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / منوچهر منطقی / محمدحسن متولی زاده / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / پژوهشگاه نیرو / وزارت نیرو
برقی شدن حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
تهران-ایرنا- پژوهشگاه نیرو و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در چارچوب تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی و فناورانه حوزه حمل و نقل پیشرفته و ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی در کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
حضور فعال شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی در جشنواره  و نمایشگاه پژوهش وفناوری وزارت نیرو
اراک ـ کمال‌آبادی: طی برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو  در روزهای 24 و 25 آذر ماه سالجاری با حضور شرکتهای زیر مجموعه این وزارت خانه در محل پژوهشگاه نیرو ، شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی نیز همچون سنوات گذشته اقدام  به ارائه دستاوردهای پژوهشی خود در نمایشگاه جانبی این جشنواره نمودبه گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی یوسف عرفانی نسب سرپرست شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی اظهار داشت : در روز اول  این جشنواره با حضور  حمیدرضا جانباز مدیر عامل  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و تعدادی از مسئولان ، ازترجمه فارسی به انگلیسی کتاب " اقتصاد آب شهری "که اولین کتاب ترجمه شده فارسی به انگلیسی در صنعت آب و فاضلاب می باشد رونمایی گردید.وی در ادامه افزود: کتاب اقتصاد آب شهری در سال 1396 توسط دکتر …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / نانوژنراتور / پژوهشگاه نیرو / دانشگاه امیرکبیر
تولید آزمایشگاهی نانوژنراتورهای انعطاف‌پذیر در کشور
پژوهشگران گروه پژوهشی ابزار دقیق پژوهشگاه نیرو به کمک محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تحقیقات آزمایشگاهی خود موفق به تولید نانوژنراتورهای انعطاف‌پذیر شدند. این ادوات نانومقیاس قادرند حرکات مکانیکی کوچک مانند ارتعاشات یا حرکات بدن را به انرژی الکتریکی قابل استفاده در وسایل الکترونیکی تبدیل کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
پژوهشگاه نیرو بازگشت سرمایه‌ شرکت‌های دانش بنیان را تضمین می‌کند
رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: پژوهشگاه ریسک بازگشت سرمایه بخش خصوصی را که در R&D وارد نموده، می‌پذیرد و بازگشت سرمایه را تضمین می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / پژوهشگاه نیرو / وزارت نیرو
یک نیروگاه برای تحقیق و پژوهش اختصاص می‌یابد
تهران- ایرنا- مدیر پژوهشگاه نیرو از اختصاص یک نیروگاه برای امر پژوهش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: درآمد این نیروگاه برای توسعه پژوهش اختصاص خواهد یافت ضمن آنکه کارهای پژوهشی در صنعت برق در آنجا انجام خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / پژوهشگاه نیرو
ارایه تضمین به بخش خصوصی برای بازگشت سرمایه
مدیر پژوهشگاه نیرو از تضمین این پژوهشگاه به بخش خصوصی برای بازگشت سرمایه خبر داد و گفت: اگر سرمایه باز نگشت، پژوهشگاه به بخش خصوصی که سرمایه به آر اند دی وارد کرده، خسارت پرداخت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
شش‌هزار خانواده ایرانی پول برق نمی‌دهند
در ایران حدود 700 مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های تجدپذیر تولید می‌شود که این میزان کمتر از یک‌درصد کل ظرفیت برق کشور است. اما جالب است بدانید که بر اساس آماری که احسان لیوانی، معاون گروه انرژی‌های تجدیدپذیر پژوهشگاه وزارت نیرو در آذر پارسال اعلام کرد، حدود ۴۰‌درصد ظرفیت نیروگاه‌های نصب‌شده برق انگلستان هم تجدیدپذیر است و در نظر دارد تا دو ‌سال دیگر ۳۰‌درصد کل انرژی خود را از طریق تجدیدپذیرها تولید کند. اسپانیا هم از دیگر سردمداران انرژی‌های تجدیدپذیر است که سهم ۳۰‌درصدی از ظرفیت نیروگاهی نصب‌شده را به خود اختصاص داده‌ است. گفته می‌شود که این کشور قصد دارد که تا ‌سال ۲۰۵۰ این عدد را به ۱۰۰‌درصد برساند؛ علاوه بر این در کشور شیلی تا ‌سال ۲۰۵۰، ظرفیت نیروگاه‌های نصب‌شده تجدیدپذیر به ۷۰‌درصد خواهد …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
خودکفایی در ساخت پره‌های ثابت و متحرک توربین‌های گازی
مدیرعامل شرکت برق حرارتی از امضای 17 سند راهبردی بین شرکت برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو خبر داد و گفت: در ساخت عمده پره‌های ثابت و متحرک توربین‌های گازی به خودکفایی رسیده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
امکان افزایش 1000مگاواتی تولید برق بدون مصرف سوخت بیشتر
رئیس مرکز توسعه فناوری توربین‌های گازی پژوهشگاه نیرو از امکان افزایش 1000مگاواتی تولید برق بدون مصرف سوخت بیشتر خبر داد و گفت: می‌توانیم با اجرای طرح HAS در نیروگاه‌های حرارتی، در بازه‌ای 5ساله، 1000 مگاوات به ظرفیت عملی تولید برق کشور اضافه کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
کاهش 480 میلیون یورویی هزینه 2 هزار مگاوات نیروگاه با اجرای طرح جدید
معاون فناوری پژوهشگاه نیرو گفت: اجرای فناروی HAS در تمامی نیروگاه‌های کشور 2 هزار مگاوات به ظرفیت عملی تولید برق کشور اضافه می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / کرمان / برق / وزارت نیرو
سامانه پایش وضعیت نیروگاه‌ها، بهره‌وری را یک درصد رشد داد
تهران- ایرنا- معاون فناوری پژوهشگاه نیرو با اشاره به راه اندازی سامانه پایش وضعیت نیروگاهی کشور(CM ) گفت: فعالیت این مرکز موجب افزایش یک درصدی راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور شده و با احتساب قیمت آزاد سوخت، سالانه ۱۰ برابر هزینه‌ای که صرف احداث آن می‌شود، به صنعت برق کشور بازخواهد گشت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
افزایش راندمان نیروگاهها در راه است / تلاشی فناورانه برای نزدیک کردن شرایط نصب توربین ها با شرایط طراحی
رئیس مرکز توسعه فناوری توربین های گازی پژوهشگاه نیرو گفت: موفق شدیم با پیاده‌سازی طرح HAS در توربین‌های گازی V94.2 به میزان 2.5 تا 10 مگاوات افزایش توان داشته باشیم، همچنین این طرح در توربین‌های F9 افزایش توانی برابر با 2.5 تا 7 مگاوات به‌دنبال داشت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
مرکز پایش وضعیت و عیب‌یابی آنلاین واحدهای نیروگاهی راه‌اندازی می‌شود
رئیس مرکز توسعه فناوری بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی پژوهشگاه نیرو از مرکز پایش وضعیت و عیب‌یابی آنلاین واحدهای نیروگاهی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
دسترسی به بازار برای محصولات نوآورانه در صنعت برق بسیار دشوار است
دسترسی به بازار برای محصولات نوآورانه در صنعت برق بسیار دشوار است، به همین خاطر ریسک هایی برای ورود به بازار وجود دارد که پژوهشگاه نیرو به علت جامعیت هایی که دارد، برای مصرف کنندگان ایجاد اطمینان می کند تا از طرح های فناورانه و نوآورانه استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
افزایش 2 هزار مگاواتی توان تولید برق کشور با یک پنجم هزینه در اجرای یک طرح دانش بنیان
معاون فناوری پژوهشگاه نیرو گفت: اگر فناوری HAS در تمامی نیروگاه‌های کشور اجرایی شود، حدود 2000 مگاوات به ظرفیت عملی تولید برق کشور افزوده می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / تولید برق / برق / نیروگاه برق / صنعت برق / پژوهشگاه نیرو / شرکت تولید نیروی برق حرارتی / وزارت نیرو / توربین گازی / سیدمحسن مرجان مهر
صرفه جویی ۴۸۰ میلیون یورویی با اصلاح توربین های گازی
معاون فناوری پژوهشگاه نیرو گفت: با افزایش راندمان توربین‌ها، ۲هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه و ۴۸۰ میلیون یورو صرفه جویی انجام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / رضا اردکانیان / فناوری نانو / پژوهشگاه نیرو
برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم
وزیر نیرو گفت: از فناوری نانو در راستای کاهش فلزات سنگین آب و کدورت‌های آب استفاده کردیم تا آب سالم در اختیار مردم قرار بگیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / شرکت دانش بنیان / پژوهشگاه نیرو / برق / دانشگاه علم و صنعت
درآمدزایی کلان، با ساخت توربین‌های بدون پروانه
تهران- ایرنا- رئیس نهمین کنفرانس آکوستیک و ارتعاشات گفت: «طراحی و ساخت یک نمونه توربین باد بدون پروانه با استفاده از انرژی ارتعاشات ناشی از گردابه‌ها» عنوان مسابقه دانشجویی امسال است که فناوری این توربین‌ها جدید و فقط در اختیار کشورهای محدودی است، دانشجویان می‌توانند با ارائه طرح‌های خود مرزهای فناوری را متحول و به درآمدزایی کلان برسند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / استانی-شهرستانها / شهرستان گلپایگان / خوانسار / علی بختیار / پروژه‌های عمرانی
احداث پژوهشگاه و موزه در کنار "سد کوچری" گلپایگان
نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش زیادی از سنگ نگاره‌ها در "سد کوچری" به دلیل قصور وزارت نیرو و میراث فرهنگی غرق شدند به همین دنبال این هستیم که پژوهشگاه و موزه ای در کنار "سد کوچری" احداث کنیم تا بتوانیم در زمینه جذب گردشگر اقدام کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / مرکز فناوری صنعت برق و انرژی / پژوهشگاه نیرو / فناوری نانو / برق
کاربردهای فناوری نانو در صنعت برق و انرژی بررسی می‌شود
با برگزاری هفتمین دوره کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، کاربردهای این فناوری در حوزه‌های مرتبط بررسی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / بانوان / نوآوری / پژوهشگاه نیرو
برپایی جشنواره ملی دارایی‌های فکری و نوآوری بانوان در حوزه انرژی
اولین جشنواره ملی، تخصصی «دارایی‌های فکری و نوآوری بانوان در حوزه آب، برق و انرژی» همزمان با هفته پژوهش سال جاری در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / وزارت نیرو
تدبیر تخصیص با چاشنی رویکردهای اجتماعی به مسایل آب
تهران-ایرنا- امروز همایشی با عنوان «تخصیص آب از منظر حکمرانی» در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، فارغ از محتوای این همایش باید گفت که نفس برگزاری چنین همایشی را از منظر نشانه شناختی می توان چنین خوانش کرد که تخصیص آب در کشور، در شرایط کنونی، چندان کارآمد نیست و می بایست بدنبال معرفی و کاربست رویکردها و شیوه های نوینی در این حوزه بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / پژوهشگاه نیرو / آبرسانی / وزارت نیرو
تخصیص‌های آبی بر تغییرات اجتماعی اثرگذار است
تهران- ایرنا- سرپرست مرکز امور اجتماعی وزارت نیرو با بیان اینکه هر تخصیص، تغییرات اجتماعی را به دنبال دارد گفت: تخصیص های آب تاثیر مستقیم بر تغییرات اجتماعی دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
کسب مقام اول توسط روابط عمومی آبفا استان اصفهان
اصفهان –راعی : روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در نخستین جشنواره ارزیابی عملکرد روابط عمومی های صنعت آب و برق موفق شد با کسب ۷رتبه اول و یک رتبه سوم بعنوان روابط عمومی برگزیده در بین شرکت های تابعه وزارت نیرو معرفی شود.در نخستین جشنواره ارزیابی عملکرد روابط عمومی های صنعت آب و برق، ۱۲۴ شرکت در ۱۳ بخش حضور پیدا کردند که از بین آنها ۳۸ شرکت برگزیده شده‌اند.فرآیند انتخاب این ۳۸ شرکت، طی سه مرحله صورت گرفته است در مرحله اول و در غربالگری اولیه در دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو آثار تمامی شرکت کنندگان شامل ۳۳ شرکت توزیع نیروی برق، ۲۶ شرکت آبفای شهری، ۲۶ شرکت آب منطقه ای ، ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای، ۱۲ شرکت آبفار و ۱۱ شرکت تولید نیروی برق و نیروگاه به علاوه شرکت مدیریت شبکه برق ایران …
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
ارتقای سطح دانش در حوزه‌های انرژی
معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی با تاکید بر کاهش وابستگی کشور و ارتقای سطح علم و دانش در حوزه‌های مختلف انرژی، تقویت همکاری و هم‌افزایی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور با مراکز آموزشی و تحقیقاتی وزارت نیرو به‌ویژه موسسه تحقیقات آب و پژوهشگاه نیرو را خواستار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
تصویب صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک پارسیان
مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان صورت‌های مالی سال 97 را تصویب کرد. مجمع بانک پارسیان برای بررسی عملکرد دوره مالی منتهی به 29 اسفند 1397 بعدازظهر روز دوشنبه۷ مردادماه ۱۳۹۸ درسالن اجتماعات پژوهشگاه نیرو و با حضور بیش از ۸۱ درصد صاحبان سهام برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک پارسیان در ابتدا، متن پیام هیات‌مدیره به سهامداران برای جمع حاضر قرائت شد. سپس هیات‌رئیسه با ترکیب مهندس عباس خسروانی، عضو هیات‌مدیره بانک به‌عنوان رئیس جلسه، باغستانی و موحدنژاد، نمایندگان سهامداران به‌عنوان ناظرین، ابوالقاسمی به‌عنوان دبیر جلسه و نمایندگان بانک مرکزی و سازمان بورس درجایگاه حضور یافتند.در ادامه با دعوت هیات‌رئیسه، دکتر کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک، گزارش مبسوطی ازعملکرد بانک در سال 97 را برای حاضران ارائه …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
مهار گازهای فلر در تولید برق
ایلنا: مدیران پژوهشگاه نیرو و پژوهشگاه صنعت نفت در نشستی مشترک، زمینه‎های توسعه همکاری‌‌های فنی، مطالعاتی و پژوهشی دو طرف را بررسی کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برای بررسی عملکرد دوره مالی منتهی به 29 اسفند 1397 بعد از ظهر روز دوشنبه،۷ تیرماه ۱۳۹۸ درسالن اجتماعات پژوهشگاه نیرو و با حضور بیش از ۸۱ درصد سهامداران برگزار شد.
در ابتدا، متن پیام هیات مدیره به سهامداران برای جمع حاضر قرائت شد. سپس هیات رئیسه با ترکیب مهندس عباس خسروانی، عضوهیات مدیره بانک به عنوان رییس جلسه، باغستانی و موحد نژاد، نمایندگان سهامداران به عنوان ناظرین، ابوالقاسمی به عنوان دبیر جلسه و نمایندگان بانک مرکزی و سازمان بورس درجایگاه حضور یافتند.در ادامه با دعوت هیات رییسه، دکتر کورش پرویزیان مدیرعامل بانک، گزارش مستدل و مبسوطی ازعملکرد بانک در سال 97 را برای حاضران ارایه کرد.در این مجمع، سهامداران پس از استماع گزارش هیات‌مدیره و بازرس قانونی درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ با اکثریت آرا به تصویب صورت‌های مالی این بانک رای مثبت دادند.انتخاب موسسه حسابرسی « دش و همکاران» به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی، و موسسه " رایمند و همکاران …
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
رونمایی از ترانسفورماتور نوری اندازه گیری ولتاژ در پست های فوق توزیع خوزستان
از ترانسفورماتور نوری اندازه گیری ولتاژ و جریان سه فاز برای پست های فوق توزیع ۱۳۲ کیلو ولت، در پست آتش نشانی اهواز شرکت برق منطقه ای خوزستان رونمایی شد.معاون برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت، گفت: در این پروژه تحقیقاتی دانش فنی طراحی و ساخت یک سیستم اندازه گیری ولتاژ و جریان نسل دوم ترانسفورماتورهای اندازه گیری نوری برای رده ولتاژی ۱۳۲ کیلو ولت کسب شده و نصب آن برای اولین بار در این سطح ولتاژی بصورت عملیاتی با موفقیت در پست آتش نشانی اهواز به انجام رسیده است.مهرداد بلادی موسوی افزود: طراحی و ساخت این پروژه به کارفرمایی برق منطقه ای خوزستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در پژوهشگاه نیرو انجام شده است.وی اندازه گیری ولتاژ و جریان خطوط فشار قوی را از مهمترین پارامترهای موثر در نگهداری …
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
تقسیم 5/ 14 ریال به ازای هر سهم بانک کارآفرین
مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین روز یکشنبه سی‌ام تیر با حضور صاحبان بیش از 63 درصد سهام، در سالن همایش‌های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد. در مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین به اتفاق آرا، مبلغ 5/ 14 ریال به عنوان سود خالص قابل تقسیم به هر سهم تصویب شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / جهاد دانشگاهی / وزارت نیرو / پژوهشگاه نیرو / انرژی‌های نو / برنامه همکاری مشترک / خطوط انتقال آب / آبشیرین‌کن‌ها
همکاری جهاد دانشگاهی و وزارت نیرو در راستای تجاری‌سازی فناوری‌های بومی
رئیس جهاد دانشگاهی خواستار توسعه همکاری‌های فناورانه جهاد دانشگاهی و وزارت نیرو در حوزه انرژی‌های نو، خطوط انتقال آب، آب شیرین کن‌ها و زباله سوزها، و همکاری در حوزه علوم انسانی و اجتماعی شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / پژوهشگاه نیرو / دانشگاه شهید باهنر کرمان
گسترش همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان و پژوهشگاه نیرو
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان و پژوهشگاه نیرو در راستای گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور و به‌منظور ارتقای روحیه نشاط و خودباوری متخصصان این حوزه به امضاء رسید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
تفاهم‌نامه همکاری ایران و روسیه در بخش انرژی تشریح شد
مدیرکل اروپا و آمریکا و همسایگان دریای خزر وزارت نفت، تفاهم‌نامه همکاری ایران و روسیه را در بخش انرژی تشریح کرد. حسین اسماعیلی شهمیرزادی با اشاره به اینکه ایران و روسیه در بخش‌های مختلف انرژی گام‌های بزرگی برای همکاری برداشتند، افزود: همکاری در حوزه اکتشاف، استخراج، تولید و سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی در این تفاهم‌نامه مورد تاکید قرار گرفت.وی همکاری در زمینه یکسان‌سازی استانداردهای تجهیزات صنعت نفت ایران و روسیه را یکی از بندهای تفاهم‌نامه با روس‌ها عنوان کرد و افزود: با اجرایی شدن این بند که برای نخستین بار به تفاهم‌نامه افزوده شده است، طرف‌ها می‌توانند از تجهیزات صنعت نفت و گاز یکدیگر استفاده کنند.اسماعیلی با بیان اینکه همکاری دوجانبه در دریای خزر از دیگر موارد مورد توافق با روس‌ها …
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
کارگاه تخصصی نوآوری و پایداری انرژی در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود
۱۹ و ۲۰ خردادماه ، کارگاه تخصصی نوآوری و پایداری انرژی با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
تصویب افزایش 100 درصدی سرمایه همراه اول
مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح روز یکشنبه برگزار شد.مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران روز ١٢ خردادماه با حضور ۹۱.۴ درصدی سهامداران این شرکت در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.این جلسه مطابق دعوت همراه اول از تمامی سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی، به بررسی افزایش سرمایه این شرکت از ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در قالب انتشار ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش اسمی هزار ریال پرداخت که در نهایت با رای سهامداران، تصویب شد.حمید فرهنگ مدیر عامل همراه اول با ارائه گزارشی اجمالی از تصمیم هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برای افزایش سرمایه‌ اظهار کرد: این افزایش سرمایه …
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
مجمع فوق‌العاده همراه اول فردا برگزار می‌شود
مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، فردا برگزار می‌‌شود. به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران راس ساعت ٩ روز یکشنبه ١٢خردادماه در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود. همراه اول از تمامی سهام‌داران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت کرده تا در این جلسه که قرار است درباره افزایش سرمایه و سایر مواردی که در صلاحیت تصمیم‌گیری مجمع عمومی فوق‌العاده است، شرکت کنند. سرمایه فعلی شرکت ارتباطات سیار ایران ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که قرار است با انتشار ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش اسمی هزار ریال، به ١٩ هزار و ٢٠٠ میلیارد ریال تبدیل شود. این افزایش سرمایه …
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران آغاز به کارکرد
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران امروز یکشنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۸ از ساعت ۹ صبح با حضور۹۱.۴۴ درصد سهامداران در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
انجام بزرگترین آزمایش تیر به ستون دنیا
محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی بزرگترین آزمایشگاه تیر به ستون دنیا را در آزمایشگاه پیشرفته زلزله این پژوهشگاه اجرایی کردند. در این آزمایش، ستون پس از وارد شدن نیروی ٢٢٠تن دچار شکست شد و این در حالی است که طبق استاندارد مقاومت ستون در برابر نیرو ١٧٠ تن است. این تست به عنوان بزرگترین آزمایش اتصال تیر به ستون در دنیا، مربوط به پروژه فرانمای آیمکس (IMAX) در آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله کشور است. این آزمایش، اولین آزمایش مهم در مجموعه آزمایشگاه‌های پیشرفته مهندسی زلزله است که مربوط به مقاومت اتصالات در برابر یکی از بزرگترین برج‌های چند منظوره تهران است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
جذب نیرو در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب نیرو در این پژوهشگاه خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •