دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
لزوم تجدیدنظر در پیوستن بهFATF  و خروج از لیست سیاه
لزوم تجدیدنظر در پیوستن بهFATF و خروج از لیست سیاه
تهران-ایرنا- مافیای برون مرزی و دلالان داخل کشور در روزهای اخیر تلاش کردند با افزایش برنامه‌ریزی شده نرخ ارزهای خارجی، ماهی خود را از آب گل آلود ناشی از تروریسم اقتصادی آمریکا و قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF و شیوع کرونا، صید کنند؛ این مسائل تجدید نظر در پیوستن به FATF و خروج از لیست سیاه را ضرروی می سازد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / اف ای تی اف / وزارت امور خارجه / تروریسم اقتصادی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
اوج گیری قیمت لوازم خانگی در بوشهر
اوج گیری قیمت لوازم خانگی در بوشهر
بوشهر- ایرنا- در پی قرا گرفتن ایران در لیست سیاه اف ای تی اف، قطع همکاری برخی شرکت‌های خارجی، نوسان نرخ ارز در هفته‌های اخیر و کاهش موجودی فروشگاه‏‎های لوازم خانگی بازار این کالاها در استان بوشهر متلاطم شد و قیمت آنها اوج گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / بوشهر / لوازم خانگی / گناوه / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تجارت پرهزینه، نتیجه بازگشت به لیست سیاه FATF
تجارت پرهزینه، نتیجه بازگشت به لیست سیاه FATF
تهران - ایرنا - رییس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوررزی تهران گفت: بازگشت به لیست سیاه FATF هزینه تجارت را بیش از پیش افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / برجام / FATF / ایالات متحده آمریکا / اتاق بازرگانی تهران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF  حریف بورس نشد
FATF حریف بورس نشد
بازار سرمایه ایران هنوز روند رو به رشد خود را تجربه می‌کند. در روزهایی که پیش‌بینی می‌شد پس از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF شاخص بورس سقوط کند اما پس از چند روز نوسان دوباره بورس روند رو به رشد خود را طی کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / FATF / اف ای تی اف / بازار بورس / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
در آخرین جلسه مجمع عمومی FATF چه گذشت؟
در آخرین جلسه مجمع عمومی FATF چه گذشت؟
تهران- ایرنا- اجلاس هفته گذشته مجمع عمومی FATF در حالی به کار خود پایان داد که اقدامات چند کشور از جمله ایران یکی از موضوع‌های مهم آن بود. در این نشست، کشورمان به دلیل تصویب نکردن قانون پالرمو(Palermo) و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریست(CFT) به فهرست سیاه بازگردانده شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / FATF / CFT / ایالات متحده آمریکا / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پیامدهای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF
پیامدهای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF
تهران- ایرنا- کارگروه ویژه اقدام مالیFATFبه خاطر نپیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی، ایران را به لیست سیاه این نهاد بازگرداند. این اقدام می‌تواند برای مناسبات و مراودات مالی ایران دشواری‌های تازه و جدی به‌وجود آورد که به تنگناهای تحریم اضافه شود و از سوی دیگر، هیجانات ارزی بازار را دوچندان کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / FATF / شورای نگهبان / کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی / رژیم صهیونیستی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
لیست سیاه FATF؛ تازه‌ترین پیامد بخشی‌نگری قانون اساسی
لیست سیاه FATF؛ تازه‌ترین پیامد بخشی‌نگری قانون اساسی
تهران- ایرنا- قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای برون‌رفت از برخی مشکلات و موقعیت‌های غامض، همه‌پرسی را در ساختار حقوقی و سیاسی کشور طراحی کرده‌است اما برخی جریانات به این ظرفیت به عنوان یک تهدید می‌نگرند؛ نگاهی که منجر به انباشت بعضی چالش‌ها شده‌است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / FATF / رفراندوم / قانون اساسی / حسن روحانی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF / پیشنهاد رئیس جمهوری برای برگزاری همه‌پرسی در مسائل راهبردی /
مخالفان الحاق به FATF، پاسخگوی بازگشت ایران به لیست سیاه باشند
مخالفان الحاق به FATF، پاسخگوی بازگشت ایران به لیست سیاه باشند
تهران- ایرنا- کارشناس ارشد مسائل استراتژیک تاکید کرد: کسانی که مانع از تکمیل روند عضویت الحاق ایران به FATF شدند، اکنون باید مسئولیت بازگشت به لیست سیاه را پذیرفته و نسبت به فشارهای احتمالی و شرایطی که حادث می‌شود، پاسخگو باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / FATF / تروریسم / دولت ترامپ / چین / ایالات متحده آمریکا / رژیم صهیونیستی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
لیست سیاه FATF را بی‌اهمیت جلوه ندهیم
لیست سیاه FATF را بی‌اهمیت جلوه ندهیم
تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بازیگران پیشرو در غرب آسیا چاره‌ای جر تعامل پویا و مستمر با جهان ندارد و راه پیشرفت اقتصادی کشور از مسیر اتکا به توانمندی‌های داخلی ضمن دریافتن بازارها و بهره‌گیری از فرصت‌های جهانی می‌گذرد و اقتصاد کشورهای منزوی محکوم به شکست است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / مجلس شورای اسلامی / FATF / تروریسم / CFT / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
خودتحریمی
خودتحریمی
کارگروه ویژه اقدام مالی یا همان اف‌ای‌تی‌اف روز جمعه دوم اسفند، دوباره نام ایران را در فهرست سیاه قرار داد. عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی منجر به اقدام این نهاد و قرار دادن نام ایران در فهرست سیاه شد. اما این اقدام چه عواقبی دارد؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / FATF / اف ای تی اف / تحریم / CFT / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF و بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه
FATF و بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه
تهران- ایرنا- غروب دوم اسفند ۱۳۹۸، گروه ویژه اقدام مالی با صدور بیانیه‌ای از بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه به دلیل عدم‌پیوستن به ۲ کنوانسیون CFT و پالرمو خبر داد. بر اساس این بیانیه، FATF به همه کشورها توصیه می‌کند به اجرای کامل اقدام‌های احتیاطی در ارتباط با ایران بازگردند؛ توصیه‌ای که می‌تواند حجم تجارت ایران را که در سایه تحریم‌ها و فشار حداکثری آمریکا به شدت کاهش یافته بود، تحت تاثیر جدی خود قرار دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / FATF / برجام / CFT / واشنگتن / عبدالناصر همتی / ایالات متحده آمریکا / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / سازمان بورس و اوراق بهادار / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
همتی: مشکلی برای تجارت خارجی و ثبات ارز ایجاد نمی‌شود
همتی: مشکلی برای تجارت خارجی و ثبات ارز ایجاد نمی‌شود
تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به بازگشت ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF)  نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم ایجاد کرده است، که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / FATF / گروه ویژه اقدام مالی در ایران / نرخ سکه / نرخ ارز / تروریسم / اتاق بازرگانی ایران / توسعه صادرات / واردات / عبدالناصر همتی / ایالات متحده آمریکا /
ایران به فهرست سیاه FATF بازگشت
ایران به فهرست سیاه FATF بازگشت
تهران - ایرنا - کارگروه اقدام مالی (FATF) روز جمعه ایران را به فهرست سیاه خود بازگرداند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / FATF / گروه ویژه اقدام مالی در ایران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
گروه ویژه اقدام مالی در پاریس چه تصمیمی می‌گیرد؟
گروه ویژه اقدام مالی در پاریس چه تصمیمی می‌گیرد؟
تهران-ایرنا- نشست گروه ویژه اقدام مالی در حالی در پاریس در حال برگزاری است که این نهاد مالی نحوه اجرای توصیه‌های خود توسط ایران را هم در این نشست بررسی خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اف ای تی اف / وزارت امور خارجه / دولت / بانک جهانی / صندوق بین المللی پول / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF و شمارش معکوس اتمام فرصت ایران
FATF و شمارش معکوس اتمام فرصت ایران
تهران- ایرنا- نشست شش روزه FATF از ۲۷ بهمن تا ۲ اسفند ۱۳۹۸ خورشیدی با حضور بیش از ۸۰۰ نماینده از کشورهای مختلف در پاریس برگزار می‌شود. در این نشست مسائل مهم مالی ایران در حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت این در حالی است که پس از گذشت بیش از یک سال هنوز اعلام نظری در این خصوص صورت نگرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / صندوق توسعه ملی / برجام / شورای نگهبان / دولت / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
یک قدم تا لیست سیاه
یک قدم تا لیست سیاه
نشست FATF از امروز در پاریس برگزار می‌شود و آنها درباره پرونده ایران تصمیم‌گیری می‌کنند. مهلت ایران برای تصویب لوایح چهارگانه آخر بهمن‌ماه امسال به پایان می‌رسد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / FATF / اف ای تی اف / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
کش‌وقوس‌های تعین تکلیف FATF
کش‌وقوس‌های تعین تکلیف FATF
تهران- ایرنا- هنوز لوایح مربوط به FATF در ایران مشخص نبوده و کش‌وقوس درخصوص تعیین تکلیف آن همچنان ادامه دارد. در همین حال هم نشست شش روزه FATF از فردا در پاریس برگزار می‌شود و ارزیابی اقدامات کره، امارات متحده عربی، ایران و پاکستان برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم از جمله مباحثی است که مورد بحث قرار می‌گیرد. در حالی که نپذیرفتن آن اقتصاد ایران را با چالش هایی همراه می سازد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / FATF / برجام / شورای نگهبان / اینستکس / وزارت امور خارجه / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
نپذیرفتن FATF ایران را مقابل نظام مالی بین المللی قرار می‌دهد
نپذیرفتن FATF ایران را مقابل نظام مالی بین المللی قرار می‌دهد
ساری – ایرنا – معاون حقوقی رئیس جمهور با اعلام این که دولت خواهان تداوم همکاری با نظام مالی و پولی دنیا است ، گفت : نپذیرفتن FATF اقتصاد ایران را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / مجلس شورای اسلامی / FATF / لعیا جنیدی / مازندران / دولت / مجلس خبرگان رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
رئیس گروه جماعت الدعوه پاکستان محکوم به ۱۱ سال حبس شد
رئیس گروه جماعت الدعوه پاکستان محکوم به ۱۱ سال حبس شد
اسلام آباد - ایرنا - «حافظ سعید» رئیس گروه جماعت الدعوه در پاکستان که دهلی نو وی را به طراحی حملات در خاک هند متهم می کند، در ارتباط با پرونده تروریسم به ۱۱ سال حبس محکوم شد. اقدامی که برخی تحلیلگران آن را گام دیگر اسلام آباد برای خروج از فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ارزیابی کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / هند / پاکستان / اف ای تی اف / بمبئی / تحولات سیاسی در پاکستان / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
مجلس سنا پاکستان اجرای لوایح FATF را  تصویب کرد
مجلس سنا پاکستان اجرای لوایح FATF را تصویب کرد
اسلام آباد - ایرنا - مجلس سنای پاکستان در آستانه اجلاس آتی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که گفته می شود برای دولت اسلام آباد جهت خروج از فهرست خاکستری سرنشت ساز است، لایحه مبارزه با پولشویی و مقررات ارز خارجی با هدف تحقق الزامات گروه ویژه اقدام مالی را تصویب کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / پاکستان / اف ای تی اف / پاریس / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
سود و زیان‌های عدم تصویب FATF برای ایران
سود و زیان‌های عدم تصویب FATF برای ایران
تهران- ایرنا- آخرین فرصت برای پذیرش لوایح چهارگانه FATF پایان بهمن‌ سال جاری به اتمام می‌رسد، این در حالی است که تاکنون گروه اقدام ویژه مالی چندین‌بار برای تصویب لوایح چهارگانه به ایران فرصت داده، اما با گذشت چندین ماه از این مهلت باز هم تصویب این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.  
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / FATF / اینستکس / لوان جاگاریان / پالرمو / روزنامه کیهان / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
هشدار همتی نسبت به رویکرد جدید سفته‌بازان بازار ارز
هشدار همتی نسبت به رویکرد جدید سفته‌بازان بازار ارز
تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: این روزها سفته‌بازان و رانت‌جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگی‌های روند آن، عدم تمدید تعلیق قلمداد کرده و در خصوص تأثیر آن بر نرخ ارز، تبلیغات زیادی در کانال‌های تبلیغاتی خود راه انداخته‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / FATF / نرخ ارز / عبدالناصر همتی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF / تحولات قیمت ارز در سال ۱۳۹۸ /
تبعات ماندن لوایح دولت میان زمین و هوا
تبعات ماندن لوایح دولت میان زمین و هوا
تهران-ایرنا- تعداد هشدارهای رئیس‌جمهوری درباره تبعات بن‌بست موجود پیرامون لوایح پولشویی و مبارزه با تروریسم در حالی افزایش یافته است که تصمیم‌گیری درباره آن همچنان در تعلیق و برعهده مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده اما آسیب‌های اجرایی نشدن آن متوجه دولت و کشور است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / تروریسم / وزارت نفت / سازمان برنامه و بودجه کشور / بهارستان / ایالات متحده آمریکا / پالرمو / حسن روحانی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
مسیر پاکستان برای خروج از فهرست خاکستری FATF کوتاه شد
مسیر پاکستان برای خروج از فهرست خاکستری FATF کوتاه شد
اسلام آباد - ایرنا - پس از نشست اخیر هیات پاکستانی با مسئولان گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پکن که بنابر گفته دولت اسلام آباد بسیار مفید و اطمینان بخش بوده است، پاکستانی ها اکنون از فاصله کوتاه خروج این کشور از فهرست خاکستری اف ای تی اف سخن می گویند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / پاکستان / اف ای تی اف / پکن / پاریس / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد
انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد
تهران-ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه امروز مطرح شده که تاریخ رسیدگی به CFT (کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم) در مجمع گذشته و پرونده مختومه و بسته شده است صحت ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / FATF / وزارت اقتصاد و امور دارایی / وزارت امور خارجه / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
کارگروه اقدام مالی(FATF)، اعمال یا انکار؟
کارگروه اقدام مالی(FATF)، اعمال یا انکار؟
تهران- ایرنا- تصویب لوایح چهار گانه کارگروه اقدام مالی در حالی در مجمع تشخیص مصلحت نظام متوقف شده که تنها کمتر از دو هفته تا پایان مهلت قانونی ایران جهت تصویب و پیوستن به این کنوانسیون باقی مانده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / FATF / پولشویی / هیئت دولت / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
سفر خانم دیپلمات به پاکستان، تقلای آمریکا برای جلب رضایت متحد سابق
سفر خانم دیپلمات به پاکستان، تقلای آمریکا برای جلب رضایت متحد سابق
اسلام آباد - ایرنا - پاکستان که زمانی به عنوان متحد غیرناتو آمریکا شناخته می شد طی سال های اخیر برای بهبود روابط شکننده با واشنگتن با طرح های بده بستان کاخ سفید مواجه بود، سیاستی که آمریکایی ها همواره برای مراقب از منافع خود در منطقه، آن را در دستور کار خود قرار داده و به نظر می رسد سفر دیپلمات ارشد دولت ترامپ به اسلام آباد نیز گامی دیگر در این مسیر باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / FATF / پاکستان / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / گروه طالبان / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF و فرصتی برای برهم‌زدن صحنه‌آرایی دشمنان ایران
FATF و فرصتی برای برهم‌زدن صحنه‌آرایی دشمنان ایران
تهران- ایرنا- صحنه‌آرایی کانون‌های سیاسی و دستگاه‌های تبلیغاتی ضدایرانی و یورش به حماسه میلیونی مردم طی هفته‌های اخیر که در صحنه‌هایی چون تشییع پیکر شهید سلیمانی و نماز جمعه تهران به ثبت‌رسید، وارد فاز و ابعادی تازه شده‌ و بسیاری در سراسر جهان چشم به تصمیمات مسئولان جمهوری اسلامی دوخته‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / FATF / مقام معظم رهبری / تروریسم / خاورمیانه / کاخ سفید / آمریکا / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
واکنش تند پاکستان به سخنان رییس ستاد دفاع هند
واکنش تند پاکستان به سخنان رییس ستاد دفاع هند
اسلام‌آباد - ایرنا - دولت پاکستان بار دیگر هند را به سیاسی بازی در فرآیند گروه ویژه اقدام ملی (FATF) متهم و آنچه را که سخنان غیرمسئولانه رییس ستاد دفاع هند خواند، محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / FATF / هند / پاکستان / تروریسم / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
برزخ FATF
برزخ FATF
تهران - ایرنا - نزدیک شدن به پایان مهلت FATF به ایران از یکسو و بلاتکلیفی دو لایحه از لوایح چهارگانه مربوط به FATF ازجمله مسائلی است که نگرانی‌ها درباره قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه FATF را افزایش داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / FATF / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF غیرسیاسی بررسی می‌شود؟
FATF غیرسیاسی بررسی می‌شود؟
تهران- ایرنا- طیفی از مخالفان لوایح الحاق جمهوری اسلامی ایران به FATF با صرف‌نظر از مساله تبعات جاگرفتن نام کشورمان در لیست سیاه این نهاد می‌گویند نگاهشان به لوایح سیاسی نیست و با نگاهی کارشناسانه، مصوبات مجلس را در مجمع تشخیص مصلحت نظام طی حدود یک سال گذشته نگاه‌داشته‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / مجلس شورای اسلامی / برجام / FATF / لعیا جنیدی / صدا وسیما / محسن رضائی / CFT / سید مصطفی میرسلیم / پالرمو / محمود واعظی /
قرار گرفتن در لیست سیاه FATF چه پیامدهایی دارد؟
قرار گرفتن در لیست سیاه FATF چه پیامدهایی دارد؟
تهران- ایرنا- شتاب گرانی نرخ ارز، محدودیت‌های شدید تجاری، کمیاب شدن مواد غذایی و حتی دارو از تبعات جدی قرار گرفتن دوباره در لیست سیاه FATF است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / FATF / برجام / گروه ویژه اقدام مالی در ایران / اتاق ایران / چین / بانک / تجارت / اتاق بازرگانی تهران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
رضایی: عنوان لیست سیاه FATF یک عنوان غیر حقوقی و غیر فنی است
رضایی: عنوان لیست سیاه FATF یک عنوان غیر حقوقی و غیر فنی است
تهران - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که هفت سال در فضایی که به اشتباه به آن لیست سیاه می‌گویند بودیم، گفت: عنوان لیست سیاه FATF یک عنوان من درآوردی، غیر حقوقی و غیر فنی و یک عنوان ژورنالیستی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / وزارت خارجه / محسن رضایی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
صدر: هنوز پیشرفتی در خصوص لوایح مرتبط با FATF حاصل نشده است
صدر: هنوز پیشرفتی در خصوص لوایح مرتبط با FATF حاصل نشده است
تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از برگزاری جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح مرتبط با FATF خبر داد و گفت: مخالفان و موافقان بر نظرات خود مصر هستند و هنوز پیشرفتی در خصوص این لوایح حاصل نشده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / FATF / سید محمد صدر / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF را نمی‌توان مثل تحریم دور زد
FATF را نمی‌توان مثل تحریم دور زد
تهران - ایرنا - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه فهرست سیاه FATF شوخی‌بردار نیست و مانند تحریم نمی‌توان آن را دور زد، گفت: در صورت بازگشت به این فهرست حساب بسیاری از شرکت‌های ایرانی که خارج از کشور ثبت شده‌اند، بسته خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / FATF / تروریسم / ایالات متحده آمریکا / اتاق بازرگانی تهران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
فرصت‌ها و تهدیدهای FATF از نگاه رسانه‌های داخلی
فرصت‌ها و تهدیدهای FATF از نگاه رسانه‌های داخلی
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / FATF / شورای عالی امنیت ملی / اینستکس / پالرمو / بانک مرکزی ایران / ترامپ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
نظر مجمع تشخیص به پالرمو و سی اف‌ تی کارشناسی است
نظر مجمع تشخیص به پالرمو و سی اف‌ تی کارشناسی است
تهران - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نگاه ما به این دو کنوانسیون به هیچ وجه سیاسی نیست بلکه کاملاً به آن کارشناسی نگاه می‌کنیم و اینکه برخی افراد در این باره به مجمع اتهام می‌زنند را قبول ندارم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / دفاع مقدس / حسین مظفر / رژیم صهیونیستی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
وزن کشی مخالفان و موافقان لوایح FATF؛ مجمع تشخیص برای تصویب پالرمو و CFT چه تعداد رای مثبت می خواهد؟
وزن کشی مخالفان و موافقان لوایح FATF؛ مجمع تشخیص برای تصویب پالرمو و CFT چه تعداد رای مثبت می خواهد؟
مخالفان تصویب لوایح FATF چه کسانی هستند؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد، دو سوم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب این لوایح، باید رای مثبت بدهند تا تصویب شود. اما ترکیب موافقان، مخالفان و رای‌های خاموش برای تصویب یا رد لوایح پالرمو و CFT چگونه است؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / FATF / CFT / پالرمو / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
اما و اگرهای روند تصویب FATF
اما و اگرهای روند تصویب FATF
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / FATF / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی / ایالات متحده آمریکا / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
یک کارشناس حقوق بین‌الملل:‌ نپیوستن به FATF تحریم‌ها را گسترش می‌دهد
یک کارشناس حقوق بین‌الملل:‌ نپیوستن به FATF تحریم‌ها را گسترش می‌دهد
تهران - ایرنا - یک کارشناس حقوق تجارت بین‌الملل و مشاور عالی دعاوی بین‌المللی گفت: تحریم‌ها لزوما پایدار نخواهند ماند اما در صورتی که به FATF ملحق نشویم، بی‌تردید اگر تحریم‌های آمریکا هم برداشته شود باز هم تحریم‌های ضد ایرانی منتفی نخواهد شد و گسترش می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / FATF / تحریم / CFT / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پیامدهای عدم تصویب FATF بر مبادلات مالی و تجاری؛ بررسی روزنامه‌ها، تارنماها و خبرگزاری‌های داخلی
پیامدهای عدم تصویب FATF بر مبادلات مالی و تجاری؛ بررسی روزنامه‌ها، تارنماها و خبرگزاری‌های داخلی
موضوع عضویت ایران در FATF، همچنان در کشاکش ابراز نظرهای مخالف و موافق تصمیم‌سازان قرار دارد. باید گفت اصلی‌ترین پیامد عدم تصویب این لایحه قطع ارتباط مالی و تجاری ایران با کشورهای جهان است. از همین‌رو رسانه‌های داخلی این موضوع را با عناوین مختلف مورد ارزیابی قرار داده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / FATF / برجام / تروریسم / شورای عالی امنیت ملی / ایالات متحده آمریکا / اروپا / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
اثر بازگشت به لیست سیاه FATF معادل اعمال تحریم‌های شورای امنیت است
اثر بازگشت به لیست سیاه FATF معادل اعمال تحریم‌های شورای امنیت است
تهران- ایرنا- مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF تبعاتی سنگینی برای کشور دارد، خاطرنشان کرد: این تبعات می‌تواند معادل اعمال مکانیزم ماشه و بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / FATF / شورای امنیت سازمان ملل / شورای عالی امنیت ملی / ایران / ایالات متحده آمریکا / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پذیرش FATF در محور مقاومت؛ چرا سوریه، لبنان، عراق و یمن در لیست سیاه نیستند؟
پذیرش FATF در محور مقاومت؛ چرا سوریه، لبنان، عراق و یمن در لیست سیاه نیستند؟
مخالفان تصویب FATF، می‌گویند پیوستن ایران به این لوایح، حمایت ایران از محور مقاومت را ناممکن می‌کند. در صورتی که کشورهای یمن، عراق، سوریه و لبنان همگی کنوانسیون‌های CFT و پالرمو را پذیرفته‌اند و نه تنها در لیست سیاه قرار ندارد بلکه، هیچ مشکلی برای این کشورها به وجود نیامده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / FATF / CFT / یمن / سوریه / لبنان / ایران / مقاومت / پالرمو / عراق / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
شاید فردا برای FATF دیر باشد
شاید فردا برای FATF دیر باشد
تهران- ایرنا- تصور تبعات پیوستن به لیست سیاه FATF برای افراد غیر دخیل در حوزه تجارت آسان نیست به خصوص در زمان بعد از لغو تحریم‌ها و کمتر کسی مدعی است که تحریم‌ها تا ابدگریبان‌گیر کشور باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / FATF / کره ‌شمالی / مقام معظم رهبری / تروریسم / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
نگاه سیاه و سفید، مهمترین مانع تصمیم‌گیری درمورد FATF
نگاه سیاه و سفید، مهمترین مانع تصمیم‌گیری درمورد FATF
تهران - ایرنا - رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نگاه سیاه و سفید به پیوستن به کارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) و غلبه تفکر سیاسی به جای تفکر کارشناسی، مهمترین مانع تصمیم‌گیری در مورد این موضوع شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / FATF / CFT / عیسی امینی / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
ادامه بررسی الحاق ایران به کنوانسیون سی اف تی در مجمع
ادامه بررسی الحاق ایران به کنوانسیون سی اف تی در مجمع
تهران - ایرنا - کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز شنبه موضوع الحاق ایران به کنوانسیون سی اف تی را بررسی کرد و قرار شد در نشست‌ آتی سناریوهای محتمل در صورت پیوستن به این کنوانسیون بررسی شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / FATF / وزارت امور خارجه / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF را بدون توجه به درگیری‌های جناحی بپذیریم
FATF را بدون توجه به درگیری‌های جناحی بپذیریم
تهران- ایرنا- رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تاکید دارد: عقل حکم می‌کند در شرایط سخت، ما از درگیری‌های جناحی خارج شویم و آنچه را که به نفع مردم و کشور است، بپذیریم، آیا مخالفان FATF تبعات و مسوولیت مخالفت خود را می‌پذیرند؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / FATF / اقتصاد / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
حرکت بر اساس منافع ملی در چارچوب FATF
حرکت بر اساس منافع ملی در چارچوب FATF
تهران - ایرنا- حضور ایران در عرصه تجارت بین‌المللی و اقتصاد جهانی به خصوص با شرایط کنونی که نیاز به ارزآوری از تمامی کانال‌ها و مبادی برای اقتصاد ایران وجود دارد، نیازمند رعایت کردن قواعد بازی جهانی است که بخشی از آن، از طریق الحاق به گروه ویژه اقدام مالی حاصل خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / FATF / اتاق ایران / اتاق بازرگانی تهران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF در تنگنای سیاست
FATF در تنگنای سیاست
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / FATF / برجام / امریکا / شورای عالی امنیت ملی / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
قطع دسترسی‌ به شبکه بانکی جهانی متفاوت از تحریم‌های ‌آمریکاست
قطع دسترسی‌ به شبکه بانکی جهانی متفاوت از تحریم‌های ‌آمریکاست
تهران-ایرنا- کارشناس مسائل بین الملل قطع شدن دسترسی‌های ایران به شبکه بانکی جهانی در نتیجه نپذیرفتن مقررات FATF را متفاوت از تحریم‌های آمریکا ارزیابی کرد و گفت: اگر لوایح ارائه شده در مجمع تعیین تکلیف نشود، حتی کشورهای دوست مثل عراق، سوریه، چین، روسیه و هند نیز نخواهند توانست با ایران مبادلات تجاری داشته باشند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / مجلس شورای اسلامی / برجام / کره ‌شمالی / گروه ویژه اقدام مالی در ایران / شورای نگهبان / ایالات متحده آمریکا / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
استفاده از مزایای اقتصاد جهانی مستلزم پذیرش قواعد ‌آن است
استفاده از مزایای اقتصاد جهانی مستلزم پذیرش قواعد ‌آن است
تهران- ایرنا- یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه تبعات و پیامدهای تصویب نشدن لوایح FATF با دور زدن تحریم‌ها جبران نمی‌شود، گفت: هر قدر سیستم مالی و بانکی و به ویژه بازار سرمایه کشور غیرشفاف‌تر باشد، منابع مالی با سمت آن کشور حرکت نمی‌کند و اگر می‌خواهیم مزایای اقتصاد جهانی را داشته باشیم، ناگزیر هستیم مقررات و قواعد بین‌المللی را هم بپذیریم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / FATF / CFT / ماهاتیر محمد / مالزی / ایالات متحده آمریکا / پالرمو / کوالالامپور / حسن روحانی / خلیج فارس / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
صدر: جلسات مجمع تشخیص مصلحت باید جدی‌تر برگزار شود
صدر: جلسات مجمع تشخیص مصلحت باید جدی‌تر برگزار شود
تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت با انتقاد از برگزار نشدن جلسه امروز مجمع، گفت: جلسات مجمع باید جدی‌تر برگزار و مباحث مهم معطل مانده پیگیری شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / احمد توکلی / سید محمد صدر / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
رضایی: شتابزدگی درباره پیوستن به CFT  را مصلحت نمی‌دانیم
رضایی: شتابزدگی درباره پیوستن به CFT را مصلحت نمی‌دانیم
تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه ما می‌توانیم الان اعلام کنیم این است که پیوستن ما به CFT در حال بررسی است و شتابزدگی را در این موضوع به مصلحت نمی‌دانیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / امریکا / محسن رضائی / ایران / دولت / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس: نپذیرفتن FATF تجارت با ایران را بسیار سخت می‌کند
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس: نپذیرفتن FATF تجارت با ایران را بسیار سخت می‌کند
لندن- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران هشدار داد که نپذیرفتن لوایح FATF و قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه این کنوانسیون بین‌المللی، کار را برای اجرای سازوکار مالی اروپا و ایران موسوم به اینستکس و توسعه روابط تجاری با کشورمان بسیار دشوار می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / FATF / اینستکس / اقتصاد / بانک / تجارت / انگلستان / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
همتی:پذیرش FATF به صلاح سیستم بانکی کشور است
همتی:پذیرش FATF به صلاح سیستم بانکی کشور است
تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه پذیرش FATF به صلاح سیستم بانکی کشور است، گفت: چین و روسیه به ما اطلاع داده‌اند که وارد شدن ایران به لیست سیاه FATF تاثیر منفی بر مبادلات بانکی کشورمان با آنها خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / FATF / نرخ ارز / عبدالناصر همتی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پیوستن به FATF، اختیار یا اجبار؟
پیوستن به FATF، اختیار یا اجبار؟
تهران - ایرنا - نپیوستن به FATF وضعیت تحریمی علیه کشورمان را تشدید و ضمن تحت تاثیر قرارگرفتن روابط تجاری با کشورهای دوست که عضو این کنوانسیون هستند، موجب افزایش فشارهای خارجی علیه ایران خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / برجام / FATF / تروریسم / جمهوری اسلامی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
جمعی از نمایندگان خواستار تصویب لوایح FATF در مجمع تشخیص شدند
جمعی از نمایندگان خواستار تصویب لوایح FATF در مجمع تشخیص شدند
تهران-ایرنا- نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب خواستار تمهید مقدماتی برای تصویب دو لایحه CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / مجلس شورای اسلامی / اجتماعی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
آمریکایی‌ها منتظرند ایران اقدامی برای تصویب لوایح FATF نکند
آمریکایی‌ها منتظرند ایران اقدامی برای تصویب لوایح FATF نکند
تهران - ایرنا - تحلیلگر مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: ​​​​​​​آمریکایی‌ها منتظرند ایران در مدت باقیمانده اقدامی برای تصویب لوایح FATF نکند تا وارد لیست سیاه شود. ورود به لیست سیاه فشاری که امروز به ایران وارد می‌شود را تشدید می‌کند و آمریکا، ایران را به عنوان ناقض نرم‌های جهانی به تصویر می‌کشد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / تروریسم / اف ای تی اف / سوریه / آمریکا / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
رویکرد سیاسی و جناحی تصویر درستی از  FATF  ایجاد نمی‌کند
رویکرد سیاسی و جناحی تصویر درستی از FATF ایجاد نمی‌کند
تهران-ایرنا- کارشناس حقوق بین الملل و استاد دانشگاه با بیان اینکه ۱۹۸ کشور با گردش مالی بالای ۹۵ درصد اقتصاد جهانی توصیه‌هایFATF را پذیرفته اند، گفت: FATF مانند هر نظم و نهاد جهانی حتی برای کشوری مانند آمریکا هم محدودیت آمیز است اما باید بپذیریم که رویکرد سیاسی و جناحی تصویر درستی برای ما ایجاد نمی‌کند. 
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / دانشگاه تهران / ناتو / شورای عالی امنیت ملی / ایالات متحده آمریکا / سازمان ملل / آژانس بین المللی انرژی اتمی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تقابل دیدگاه مخالفان و موافقان پیوستن ایران به FATF
تقابل دیدگاه مخالفان و موافقان پیوستن ایران به FATF
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / FATF / مجلس شورای اسلامی / تحریم / CFT / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
چسب «آوا» و برچسب ناروا
چسب «آوا» و برچسب ناروا
تهران-ایرنا- عصر پنجشنبه قصه مرگ «آوا» دختر دوساله اهوازی برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل روایت شد: «آوا که از بیماری «ای‌بی» رنج می‌برد یکی از کودکان پروانه‌ای بود. بیماران «ای‌بی» به این نام خوانده می‌شوند، چون پوستشان نظیر پروانه‌ها شکننده است. برای جلوگیری از عفونت، زخم‌های پروانه‌ای باید با باندهای مخصوص پوشیده شود.»
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / امریکا / تروریسم / آوا / بیماری ای بی / روزنامه ایران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
FATF گرفتارِ ضدونقیض مخالفان
FATF گرفتارِ ضدونقیض مخالفان
تهران- ایرنا- حامیان پیوستنِ جمهوری اسلامی ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی، یکی از دلایل مهم مخالفت‌ها با این الحاق را وجود منافعی می‌دانند که در صورت گسترش شفافیت و اِعمال قاطعانه مقررات ضدپولشویی به خطر می‌افتد. با این حال، اصلی‌ترین مانع پیش روی تصویب لوایح FATF را می‌توان به رویکرد و نگاه سیاسی مخالفان مرتبط دانست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / FATF / مجلس شورای اسلامی / CFT / شورای نگهبان / پالرمو / حسن روحانی / محمود احمدی نژاد / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
راز استاندارد دوگانه مجمع تشخیص در قبال دو کنوانسیون چیست؟
راز استاندارد دوگانه مجمع تشخیص در قبال دو کنوانسیون چیست؟
اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به کنوانسیون پالرمو دقیقا در کنوانسیون مریدا که در سال ۱۳۸۷ توسط این نهاد تصویب شده است؛ به عنوان تعهد بین‌المللی کشور درآمده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / تروریسم / اف ای تی اف / شورای نگهبان / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
فرار از FATF کدام اصل سیاست خارجی را محقق می‌کند؟
فرار از FATF کدام اصل سیاست خارجی را محقق می‌کند؟
تهران- ایرنا- دولت به همراه اکثریت منتخبان مردم در مجلس، صاحبنظران سیاسی و اقتصادی، فعالان بازار، افکار عمومی و ... پیوستن به کارگروه ویژه اقدام مالی را ضرورتی گریزناپذیر برای کشور می‌دانند. این در حالی است که هنوز سرنوشت لوایح مربوط وضعیتی مبهم دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / FATF / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / دولت / جمهوری اسلامی / سپاه پاسداران / ایران / سازمان ملل / مجمع تشخیص مصلحت نظام /
پیوستن به کنوانسیون‌های FATF ؛ ضرورت اتخاذ رویکرد فرصت‌محور
پیوستن به کنوانسیون‌های FATF ؛ ضرورت اتخاذ رویکرد فرصت‌محور
تهران- ایرنا- نپیوستن ایران به FATF ممکن است باعث وارد شدن نام ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی شود. در حالی که می‌توان با اتخاذ رویکرد فرصت محور و پیوستن به این کنوانسیون‌ها از شرایط دشوار کنونی عبور کرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اف ای تی اف / تهران / سید عباس موسوی / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تشدید موج سیاه‌نمایی علیه FATF با طرح ادعاهای غیر واقعی
تشدید موج سیاه‌نمایی علیه FATF با طرح ادعاهای غیر واقعی
تهران - ایرنا - موج سیاه‌نمایی منتقدان دولت علیه پذیرش FATF در ماه‌های اخیر روندی افزایشی یافته به‌طوری که کار به طرح ادعاهای غیرواقعی نیز رسیده است به عنوان مثال ادعا شده که برای عضویت FATF اطلاعات صرافی‌ها و حساب‌های بانکی افراد باید گزارش شود، در حالی که هیچ کدام از این ادعاها صحت ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / FATF / پول شویی / تحریم / اقتصاد / بانک / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
عراقچی: امیدواریم تصمیم مجمع درباره FATF با نهایت مصلحت باشد
عراقچی: امیدواریم تصمیم مجمع درباره FATF با نهایت مصلحت باشد
تهران- ایرنا- معاون وزیر امور خارجه گفت: پیوستن ایران به FATF موضوعی است که نهایتا مجمع تشخیص مصلحت نظام باید درباره آن تصمیم‌گیری کند و ما امیدواریم که این تصمیم با نهایت مصلحت باشد.  
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / توکیو / ژاپن / اینستکس / سید عباس عراقچی / ایالات متحده آمریکا / خلیج فارس / مجمع تشخیص مصلحت نظام / زنگ دیپلماسی در شرق / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تحریم‌های FATF پایدارتر از تحریم‌های آمریکا است
تحریم‌های FATF پایدارتر از تحریم‌های آمریکا است
تهران- ایرنا- تحریم های FATF فراگیری جهانی دارد و بانک‌های خارجی از جمله نهادهای مالی کشورهای همسایه و شرکای تجاری امکان هیچ تعامل اقتصادی با ایران را نخواهند داشت چرا که خود عضو FATF بوده و به اجرای قوانین و مقررات این کارگروه متعهدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / FATF / شورای نگهبان / تجارت / ایران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
مجلس یازدهم؛ گذر سیاست‌خارجی باز هم به بهارستان می‌افتد؟
مجلس یازدهم؛ گذر سیاست‌خارجی باز هم به بهارستان می‌افتد؟
تهران- ایرنا- برخلاف مجلس اول که عهده‌دار تصمیماتی مهم و تاثیرگذار در حوزه سیاست خارجی بود، برخی مجلسی‌ها از نقش اندک نمایندگان ملت در تعیین سمت و سوی کنونی سیاست خارجی گلایه دارند. با نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم این پرسش مطرح است که این انتخابات چه پیامدهایی برای دیپلماسی و روابط خارجی کشور خواهد داشت؟
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / مجلس شورای اسلامی / لانه جاسوسی / FATF / CFT / دولت یازدهم / شورای نگهبان / بهارستان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / قانون اساسی / مجمع تشخیص مصلحت نظام /
پیوستن به FATF تمایل ایران به گسترش روابط با جهان را ثابت می‌کند
پیوستن به FATF تمایل ایران به گسترش روابط با جهان را ثابت می‌کند
بوشهر- ایرنا- رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و استادیار اقتصاد دانشگاه خلیج فارس گفت: با پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به جهان ثابت می‌کنیم ما در یک فضای فاقد تنش به دنبال گسترش روابط و تعامل با جهان هستیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / FATF / بوشهر / تروریسم / إیران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تبعات نپذیرفتن قوانین FATF چیست؟
تبعات نپذیرفتن قوانین FATF چیست؟
تهران - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش،می‌گوید: اگر ایران تا فوریه، لوایح لازم برای پیوستن به کارگروه ویژه اقدام مالی (‌FATF) را تصویب نکند، دوباره وارد لیست سیاهی خواهد شد که سه سال پیش، از آن خارج شده بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / برجام / کره ‌شمالی / اف ای تی اف / اتاق بازرگانی ایران / کره شمالی / پرسش از خبر / مجمع تشخیص مصلحت نظام / سازمان ملل / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
منافع پیوستن به FATF بر زیان‌های احتمالی آن بسیار چشمگیرتر است
منافع پیوستن به FATF بر زیان‌های احتمالی آن بسیار چشمگیرتر است
کرمانشاه- ایرنا- استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه گفت: ایران با پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به طور قطع منافع چشمگیرتری از زیان‌های احتمالی که مخالفان آن در کشور اذعان می‌کنند به دست خواهد آورد که این امر پیوستن به این گروه را ضروری می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / FATF / پول شویی / اقتصاد / کرمانشاه / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پیشرفت کشورها در گرو جهانی شدن است                                   
پیشرفت کشورها در گرو جهانی شدن است                                   
خرم‎آباد - ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: بر اساس نظریه های توسعه، پیشرفت کشورها در گرو جهانی شدن است و ایران نیز برای پیشرفت نیازمند جامعه پذیری جهانی می باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اف ای تی اف / تحریم / پول شویی / اتاق بازرگانی ایران / لرستان / شفافیت / ایران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
اقتصاد پویا با مناسبات شفاف و هدفمند تضمین می‌شود
اقتصاد پویا با مناسبات شفاف و هدفمند تضمین می‌شود
اراک - ایرنا - دبیر حزب اعتماد ملی در استان مرکزی گفت: ایران اسلامی افق بلندی را برای خود ترسیم کرده که دستیابی به آن با اقتصاد پویا و مبتنی بر مناسبات شفاف و هدفمند میسر می‌شود
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اف ای تی اف / استان مرکزی / پولشویی / حزب اتحاد ملی / احزاب سیاسی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پیوستن به گروه  ویژه اقدام مالی FATF ضروری است
پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی FATF ضروری است
کرج- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز عضویت‌ و پیوستن کشورمان به گروه ویژه اقدام مالی را بسیار ضروری و حرکتی مهم در مسیر سهولت در برقراری روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف دنیا عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی / اتاق بازرگانی ایران / اقتصاد / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
نماینده مجلس: الحاق ایران به FATF منافع ملی را به دنبال دارد
نماینده مجلس: الحاق ایران به FATF منافع ملی را به دنبال دارد
همدان- ایرنا- نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: الحاق ایران به FATF منافع ملی و امنیتی کشور را به دنبال دارد و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسات غیرعلنی مجلس توضیح داد که پیوستن ایران به این لوایح دارای منافع ملی است و مشکلی را برای کشور ایجاد نمی‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / FATF / مبادلات تجاری / تحریم / همدان / محمد کاظمی / ملایر / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
پذیرش FATF در شرایط عادلانه برای کشور اولویت باشد
پذیرش FATF در شرایط عادلانه برای کشور اولویت باشد
سمنان- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه سمنان با اعلام اینکه با نپذیرفتن FATF شرایط اقتصادی برای کشورمان سخت‌ می‌شود، گفت: در زمان حاضر اولویت اول کشور باید پذیرش توصیه‌های این گروه ویژه مالی در شرایط عادلانه باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / FATF / سمنان / پول شویی / بانک / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
وقت کشی در عدم تصویب لوایح FATF، خودتحریمی جدید
وقت کشی در عدم تصویب لوایح FATF، خودتحریمی جدید
گروه ویژه اقدام مالی تاکنون شش بار اجرای توصیه های FATF به ایران فرصت داده و اعلام کرده است که مهلت جاری آخرین آنهاست و به هیچ وجه فرصت دیگری داده نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / FATF / برجام / تروریسم / پالرمو / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تصویب لوایح FATF برای همراهی با اقتصاد جهانی ضروری است
تصویب لوایح FATF برای همراهی با اقتصاد جهانی ضروری است
مشهد- ایرنا- دانشیار گروه آموزشی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به نیاز کشور برای پیوستن به اقتصاد جهانی باید لوازم و توصیه‌های مطرح شده در مورد مبارزه با پولشویی پذیرفته شود و به عبارتی با پذیرفتن FATF با اقتصاد جهانی همراه خواهیم شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / FATF / تروریسم / اف ای تی اف / پول شویی / گام چهارم برجام / پولشویی / انرژی هسته ای / دانشگاه فردوسی مشهد / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
استاد دانشگاه فردوسی مشهد: نپیوستن به FATF خود تحریمی است
استاد دانشگاه فردوسی مشهد: نپیوستن به FATF خود تحریمی است
مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نپیوستن به FATF خود تحریمی است و شرایط را برای کشور ما سخت‌تر و کشورهای بیشتری را علیه ما متحد می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / مشهد / اف ای تی اف / تروریسم / حماس / CFT / خراسان رضوی / ایالات متحده آمریکا / دانشگاه فردوسی مشهد / حزب الله / ایران /
تصویب نکردن FATF تحریم‌ها را علیه کشورمان بیشتر می‌کند
تصویب نکردن FATF تحریم‌ها را علیه کشورمان بیشتر می‌کند
کرمانشاه- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران گفت: دوری از FATF و تصویب نکردن آن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را بیشتر می‌کند و کشورمان بیش از پیش تحت فشار قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / FATF / اتاق بازرگانی ایران / CFT / ایالات متحده آمریکا / سازمان ملل / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
تصویب FATF در شرایط کنونی به مصلحت کشور است
تصویب FATF در شرایط کنونی به مصلحت کشور است
اراک - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لوایح FATF در شرایط کنونی به مصلحت کشور است و فواید پیوستن به آن در بهبود مناسبات اقتصادی زیاد است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / مجلس شورای اسلامی / FATF / اراک / استان مرکزی / اف ای تی اف / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
سیاست خارجی؛ مناظره تعامل و تقابل
سیاست خارجی؛ مناظره تعامل و تقابل
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / FATF / سیاست خارجی جمهوری اسلامی / تعامل سازنده / تنش زدایی / حسن روحانی / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
سرنوشت پالرمو و CFT و حقوق مردم
سرنوشت پالرمو و CFT و حقوق مردم
درباره دو لایحه پالرمو و CFT دو مطلب باید از هم تفکیک شوند؛ یک مطلب این است که آیا تصویب آنها به صلاح کشور است یا نه و دوم اینکه آیا روند قانونی خود را طی کرده‌اند یا خیر. درباره مطلب اول به نظر من منافع تصویب این لوایح بیشتر از مضار آنهاست.
۱۳۹۸-۰۸-۱۹ / FATF / CFT / شورای نگهبان / پالرمو / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
بازگشت ایران به لیست سیاه FATF برای اقتصاد مشکل‌آفرین است
بازگشت ایران به لیست سیاه FATF برای اقتصاد مشکل‌آفرین است
شیراز-ایرنا- یک استاد دانشگاه با اشاره به فرصت حدود چهارماهه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) برای پذیرش عضویت در این گروه گفت: در صورت عدم الحاق ایران به این نهاد و بازگشت کشورمان به فهرست کشورهای غیرهمکار، با مشکلات زیادی در حوزه اقتصاد به خصوص در زمینه مراودات مالی مواجه خواهیم شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / FATF / روابط خارجی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / شیراز / بانک / احزاب سیاسی / فارس / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
قبول نکردن FATF تبعات سیاسی دارد
قبول نکردن FATF تبعات سیاسی دارد
تهران- ایرنا- پژوهشگر حقوق بین الملل گفت: قبول نکردن استانداردهای FATF تبعات دارد و یک موضوع طبیعی است ولی منشا تبعات آن حقوقی نیست بلکه سیاسی است که آثار حقوقی دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / برجام / حقوق بین الملل / اف ای تی اف / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
درباره CFT | لایحه‌ای برای مقابله با تامین مالی تروریسم
درباره CFT | لایحه‌ای برای مقابله با تامین مالی تروریسم
لایحه CFT یا قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در ماه های گذشته با وجود تایید دولت و تصویب مجلس به وسیله شورای نگهبان رد شد و اکنون در مجمع تشخیص مصلحت در حال بررسی و مسکوت مانده است. موافقان لوایح FATF را عاملی برای توافق و تعامل با جهان و در امتداد برجام عنوان می کنند در حالی که مخالفان این معاهده، آن را مخالف مصالح ملی و در راستای تحریم ها و اعمال فشارهای آمریکا و دشمنان علیه جمهوری اسلامی تلقی کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / FATF / مجلس شورای اسلامی / تروریسم / پول شویی / CFT / شورای نگهبان / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •