دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
پیش بینی ارز
تاثیر اقتصاد آمریکا بر قیمت دلار / وضعیت بازار ارز در بلندمدت
۲ روز قبل / آینده قیمت دلار / اقتصاد آمریکا / پیش بینی ارز / پیش بینی دلار
تاثیر اقتصاد آمریکا بر قیمت دلار / وضعیت بازار ارز در بلندمدت
درحالی که فعالان بازار ارز آینده این بازار را تماما در گرو موضع بایدن نسبت به ایران می‌خوانند، میثم رادپور از عواملی یاد می‌کند که به باور او جدا از موضع مستاجر جدید کاخ سفید دیر یا زود ردپایش را در بازار ارز کشور می‌بینیم. نوشته تاثیر اقتصاد آمریکا بر قیمت دلار / وضعیت بازار ارز در بلندمدت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟
۵ روز قبل / آینده دلار / پیش بینی ارز / ریزش دلار / سقوط ارز / قیمت دلار
بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟
سید کمال سیدعلی، معاون ارزی سابق بانک مرکزی، درباره ریزش این روزهای قیمت ارز می‌گوید: نرخ ارز ما جای کاهش تا ۱۹ هزار یا ۲۰ هزار تومان را دارد اما برای رسیدن آن به کانال‌های قیمتی پایین‌تر لازم است عوامل دیگری هم فراهم شود. نوشته بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
علت اصلی ریزش قیمت دلار چیست؟ / پیش‌بینی ادامه ارزانی دلار تا یک هفته بعد
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / آینده دلار / پیش بینی ارز / ریزش ارز / ریزش دلار / سقوط دلار
علت اصلی ریزش قیمت دلار چیست؟ / پیش‌بینی ادامه ارزانی دلار تا یک هفته بعد
دلار رو به کاهش است و سه روزه بیش از ۹ درصد از ارزش خود را از دست داده، با وجود این، احمد مجتهد باور دارد این ریزش نهایتا تا هفته آینده می‌تواند ادامه پیدا کند. نوشته علت اصلی ریزش قیمت دلار چیست؟ / پیش‌بینی ادامه ارزانی دلار تا یک هفته بعد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلار بازار آزاد از صرافی‌ ارزان‌تر شد / دلار باز هم ارزان می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / آینده قیمت دلار / پیش بینی ارز / پیش بینی دلار / تاثیر FATF / دلار صرافی ملی / کاهش قیمت دلار
دلار بازار آزاد از صرافی‌ ارزان‌تر شد / دلار باز هم ارزان می‌شود؟
یک کارشناس و فعال بازار ارز عنوان می‌کند: در شرایط فعلی تا زمانی که خبر مهمی مخابره نشود، احتمال کاهش قیمت دلار در روزهای آتی از احتمال افزایش آن بیشتر است. نوشته دلار بازار آزاد از صرافی‌ ارزان‌تر شد / دلار باز هم ارزان می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سه روایت از آینده دلار
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / پیش بینی ارز / پیش بینی قیمت دلار امروز
سه روایت از آینده دلار
اقتصاد نیوز : امروز قیمت دلار به بالای مرز ۲۶ هزار تومانی خواهد رفت یا اینکه با افت شدید مواجه خواهد شد؟
آخرین فرصت نوسان گیران در بازار دلار؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / اقتصاد / قیمت دلار / نرخ حواله درهم / قیمت درهم / بازار ارز / پیش بینی ارز / پیش بینی قیمت دلار امروز / هزارتومانی
آخرین فرصت نوسان گیران در بازار دلار؟
اقتصادنیوز : بازار ارز با دو نشانه جدید روبرو است دو نشانه ای که در کنار تزریق خبرهای هدفمند به بازار می تواند روند را تغییر دهد.
پیش‌بینی بازار ارز در  زمستان 99 / دلار به زیر ۲۶ هزار تومان می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / FATF / پیش بینی ارز / تحلیل بازار ارز / تمدید FATF / قیمت دلار
پیش‌بینی بازار ارز در زمستان 99 / دلار به زیر ۲۶ هزار تومان می‌رسد؟
در چند هفته اخیر در بازار ارز خبری از نوسانات شدید افزایشی یا کاهشی نبوده است. با این حال یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: امکان استمرار تحریم‌ها هسته سخت قیمت دلار را در ۲۶ تومن محکم‌تر می‌کند. نوشته پیش‌بینی بازار ارز در زمستان 99 / دلار به زیر ۲۶ هزار تومان می‌رسد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهام کدام شرکت عرضه اولیه می شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
سهام کدام شرکت عرضه اولیه می شود؟
امروز مطالبی همچون بورس فردا ۱۵ آذر ۹۹ چه خواهد شد؟، بپیوند را حقیقی ها خریدند یا حقوقی ها؟/ حجم معاملات چقدر بود؟، سهامداران «های وب» بخوانند: حقیقی ها خریدند / چقدر پول حقیقی وارد سهم شد؟، از فردا کدام مشاغل مجاز به فعالیت هستند؟، پیش بینی ارزش دلار تا اواسط سال ۲۰۲۱؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
پذیرفته شدن مقاله علمی کارکنان شرکت گاز استان گلستان در سیزدهمین کنفرانس نگهداری و تعمیرات ایران
مقاله علمی کارکنان گاز گلستان با عنوان "ارزیابی قابلیت اطمینان سیستم حفاظت کاتدیک با استفاده از رویکرد فرآیند زنجیره مارکوف، مطالعه موردی شرکت گاز استان گلستان" که در سیزدهمین کنفرانس نگهداری و تعمیرات ایران ارائه شد مورد پذیرش قرار گرفت.این مقاله توسط دو نفر از همکاران شرکت آقایان دکتر محمد رضا برنا و مهندس ولی ا... مقصودلو از واحد برنامه ریزی شرکت گاز استان گلستان تحریرشده بود که در تاریخ های چهارم و پنجم آذرماه سال جاری بصورت ویدئوکنفرانسی و آنلاین ارائه گردید. در این مقاله برنا با اشاره به نکات مهم طرح گفت: با توجه به کاربرد گسترده قابلیت اطمینان در تحلیل ریسک خطوط لوله گاز، حساس پذیری سیستم حفاظت کاتدیک از نگاه نگهداری و تعمیرات اهمیت بالایی دارد بطوریکه با عدم وجود یک سیستم …
پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار /  کاهش قیمت دلار متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / آینده دلار / پیش بینی ارز / دلار / قیمت دلار
پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار / کاهش قیمت دلار متوقف شد؟
بعد پنج روز کاهش مداوم در بازار ارز، امروز دلار در صرافی ملی وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد و قیمت دلار در بازار آزاد ناگهان با چهارهزار تومان افزایش مواجه شد. اما چه اتفاقی افتاد که در کمتر از ۲۴ ساعت ورق برگشت؟ نوشته پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار / کاهش قیمت دلار متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احتمال سقوط آزاد دلار چقدر است؟ / آیا تجربه امضای قطعنامه 598 تکرار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / آینده دلار / پیش بینی ارز / دلار / قیمت ارز / قیمت دلار / مذاکره
احتمال سقوط آزاد دلار چقدر است؟ / آیا تجربه امضای قطعنامه 598 تکرار می‌شود؟
نتیجه انتخابات امریکا در رقابتی نفس‌گیر و شانه‌به‌شانه به سمت پیروزی جو بایدن چرخیده است و حالا بازار ایران که بیشتر از گذشته به مذاکره دوباره ایران و امریکا و بازگشت به برجام امیدوار شده، ریزش قیمت را در روزهای اخیر تجربه می‌کند. نوشته احتمال سقوط آزاد دلار چقدر است؟ / آیا تجربه امضای قطعنامه 598 تکرار می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرنوشت بازارهای ایران پس از انتخابات امریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / انتخابات امریکا / بایدن / پیش بینی ارز / پیش بینی بورس / پیش بینی دلار / پیش بینی طلا / ترامپ
سرنوشت بازارهای ایران پس از انتخابات امریکا
بازارهای ایران پس از اعلام نتیجه انتخابات امریکا دچار چه سرنوشتی می‌شود؟ این پرسشی است که این روزها بازارهای مردد ایران با آن مواجه است. بازارهایی که با خروج ترامپ از برجام دچار شوک‌های سنگینی شده و حالا در موجی از نااطمینانی به سر می‌برد. نوشته سرنوشت بازارهای ایران پس از انتخابات امریکا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلار به چه قیمتی می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / آینده دلار / ارز / پیش بینی ارز / پیش بینی دلار / پیش بینی قیمت دلار / دلار / قیمت دلار
دلار به چه قیمتی می‌رسد؟
دلار امریکا در بازار ایران هفته گذشته تا ۲۷ هزار تومان عقب‌نشینی کرد و صرافی‌ها هر برگه اسکناس دلار را از مردم ۲۵ هزار تومان خریدند. البته برخلاف برخی انتظارات ریزش قیمت‌ها ادامه دار نشد و دلار دوباره در اول هفته جاری با نرخ ۲۹ هزار تومان در صرافی ملی فروخته شد. نوشته دلار به چه قیمتی می‌رسد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش 4 درصدی قیمت دلار در یک روز / دلار تا کجا پیشروی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / آینده دلار / پیش بینی ارز / دلار / قیمت دلار
افزایش 4 درصدی قیمت دلار در یک روز / دلار تا کجا پیشروی می‌کند؟
دلار تا نیمه امروز هزار و ۲۰۰ تومان افزایش را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است. به اعتقاد کامران ندری اخبار تحریم‌های جدید بانکی در کنار افزایش نرخ درهم موجب ایجاد روند افزایشی در بازار ارز شده و احتمالا این روند چند روزی ادامه دارد. نوشته افزایش 4 درصدی قیمت دلار در یک روز / دلار تا کجا پیشروی می‌کند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت دلار روز دوشنبه ۷ مهر/ حمله و ضد حمله در مرز ۳۰ هزار
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / قیمت دلار / بازار ارز / پیش بینی قیمت دلار / پیش بینی ارز / دلار 30 هزار تومانی
پیش‌بینی قیمت دلار روز دوشنبه ۷ مهر/ حمله و ضد حمله در مرز ۳۰ هزار
اقتصاد نیوز: قیمت دلار دیروز به مرز ۲۹ نزدیک شد اما امکان اسکان در کانال ۲۹ هزار تومان را نیافت تا این مرز به‌عنوان یک سطح مهم در بین دلالان شناخته شود.
دو مرز مهم برای سکه و دلار/ هفته مرگ و زندگی نوسان گیران
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / ارز / رشد / شاخص / مرگ / قیمت طلا / قیمت دلار / قیمت سکه / سکه و دلار / بازار ارز و سکه / قیمت دلار امروز
دو مرز مهم برای سکه و دلار/ هفته مرگ و زندگی نوسان گیران
اقتصاد نیوز:سرنوشت دلار و سکه به دو مرز مهم گره‌خورده است: ۲۷ هزارتومانی برای اسکناس آمریکایی و ۱۳ میلیون تومانی برای فلز گران‌بهای داخلی.
پرسه دلار در مه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / پیش بینی دلار / پیش بینی ارز
پرسه دلار در مه
اقتصاد نیوز : دلار به محدوده‌ای وارد شده که نه سقف مشخصی دارد نه کف قابل اتکایی؛ نه پیشرو پیداست و نه پشت سر، گویی در مه پرسه می‌زند.
ریزش ناگهانی قیمت دلار چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیش بینی ارز / تاثیر انتخابات آمریکا بر ارز / ریزش دلار
ریزش ناگهانی قیمت دلار چقدر محتمل است؟
دلار رکورد تاریخی خود را زده و در بازار آزاد از ۲۶ تومن هم گذشته است. حالا سوال‌ها درباره آینده وضعیت ارز بسیار است؛ آیا بانک مرکزی برای ثبات بازار دوباره مداخله خواهد کرد؟ ممکن است بعد از جمع آوری صف‌ها نوبت به تزریق ارز رسیده باشد؟ آیا بازار ارز هم مثل بورس حباب دارد؟ چقدر امکان دارد که قیمت دلار ناگهان شکسته شود؟ نوشته ریزش ناگهانی قیمت دلار چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گرانی امروز دلار با افت بورس ارتباط دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / آینده دلار / پیش بینی ارز / تاثیر بورس بر ارز / نرخ ارز
گرانی امروز دلار با افت بورس ارتباط دارد؟
بازار ارز بار دیگر با نوسان همراه شده و همین موضوع نیز باعث ورود مجدد دلار آزاد به کانال ۲۴ هزار تومان و دلار صرافی‌های بانکی به کانال ۲۳ هزار تومان شده است. برخی معتقدند میان این افزایش قیمت با افت بورس رابطه وجود دارد. نوشته گرانی امروز دلار با افت بورس ارتباط دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چشم‌انداز قیمت دلار تا پایان تابستان/ تاثیر انتخابات امریکا بر قیمت ارز
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / آینده دلار / ارز / انتخابات آمریکا / بازار ارز / پیش بینی ارز / تاثیر بورس بر ارز / عرضه دارا دوم / قیمت دلار / مکانیزم ماشه
چشم‌انداز قیمت دلار تا پایان تابستان/ تاثیر انتخابات امریکا بر قیمت ارز
از وضعیت بورس و عرضه دارا دوم تا منفی شدن تراز تجاری ایران و امکان فعال شدن مکانیزم ماشه، از انتخابات آمریکا تا سیگنال های سیاسی و سخنان مهم مسئولان هر یک به نوعی می‌تواند در کوتاه مدت یا بلند مدت بر بازار ارز تاثیر بگذارند. اما چگونه؟ نوشته چشم‌انداز قیمت دلار تا پایان تابستان/ تاثیر انتخابات امریکا بر قیمت ارز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت ارز در هفته پیش‌رو / چرا دلار افزایشی شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / افزایش تقاضا / بازار ارز / پیش بینی ارز / پیش بینی دلار / حواله درهم / قیمت دلار / گرانی دلار / نرخ ارز
پیش‌بینی قیمت ارز در هفته پیش‌رو / چرا دلار افزایشی شد؟
قیمت ارز که برای حدود یک هفته روی ۲۳ هزار تومان از خود مقاومت نشان می‌داد، دو روزی است که سد مقاومت را شکسته و در بازار آزاد در محدوده ۲۳هزار و ۵۰۰تومانی معامله می‌شود. اما علت این افزایش قیمت از بعد از روز سه شنبه چه بود؟ آیا روند صعودی دلار در هفته پیش رو ادامه خواهد یافت؟ نوشته پیش‌بینی قیمت ارز در هفته پیش‌رو / چرا دلار افزایشی شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت ارز در هفته پیش رو /  عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار ارز / پیش بینی ارز / دارا دوم / دلار / دلار٬قیمت دلار٬بازار ارز٬ارز٬پیش بینی دلار٬ریزش دلار٬آینده دلار / مکانیسم ماشه
قیمت ارز در هفته پیش رو / عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟
سهراب اشرفی، کارشناس بازار ارز با نظر به سیگنال‌های به نظر موثر داخلی و خارجی بر بازار ارز، عنوان می‎کند: فکر می‌کنم این هفته ارز نوسان چندانی نداشته باشد و قیمت چندان تغییر نکند. احتمالا این روال ادامه یابد و حتی مقداری کاهش یابد تا زمان عرضه دارا دوم. نوشته قیمت ارز در هفته پیش رو / عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بازار ارز تا پایان هفته / قیمت ارز نزولی خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ارز / افزایش دلار / بازار ارز / پیش بینی ارز / پیش بینی قیمت دلار / دلار / قیمت دلار
پیش‌بینی بازار ارز تا پایان هفته / قیمت ارز نزولی خواهد شد؟
با این که به نظر می‌رسد اخبار و سیگنال‌های مثبتی که از داخل و خارج کشور شنیده می‌شود، این هفته بتواند اثر مثبتی بر بازار ارز داشته باشد، مثیم خسروی، کارشناس اقتصادی معتقد است تمام این اخبار نهایتا می‌تواند مقدار بسیار کمی آن هم مقطعی و در بازار اسکناس اثر بگذارد. نوشته پیش‌بینی بازار ارز تا پایان هفته / قیمت ارز نزولی خواهد شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-اقتصادی
پیش بینی صادرات 200 هزار تن سیب درختی از آذربایجان غربی
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی از پیش بینی ارزآوری 100 میلیون دلاری صادرات سیب استان طی سال جاری خبرداد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •