چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
چاه های غیرمجاز
روزنامه ابتکار / ۳۵ ساعت قبل / ...
بهره مندی 1363 روستا از خدمات شرکت آبفار آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی جمعیت تحت پوشش این شرکت را 899 هزار و 381 نفر در قالب 21 شهرستان عنوان کرد. علیرضا ایمانلو، اظهار کرد: تعداد یک هزار و 363 روستا نیز در سطح استان از خدمات شرکت آبفار آذربایجان شرقی بهره مند هستند. وی تعداد روستاهایی که فاقد شبکه هستند ولی آبرسانی به آنها بصورت سیار انجام می شود را نیز 37 روستا اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تعداد 104 مجتمع نیز در سطح استان خدمات رسانی دارند که در این میان مجتمع آبرسانی شهید لشگری کلیبر با پوشش آبرسانی به 96 روستا، بزرگترین مجتمع آبرسانی استان محسوب می شود. ایمانلو همچنین تعداد کل مشترکان شرکت آب و فاضلاب روستائی را 313 هزار و 669 مشترک اعلام کرد و افزود: از این میزان 299 هزار و 598 مشترک، خانگی و تعداد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
برخورد با متخلفین حوزه آب در دستور کار منابع آب شهرستان هرسین
کرمانشاه – کرمی- «ابتکار» : تعداد 20 حلقه چاه غیرمجاز توسط مامورین گشت و بازرسی در شهرستان هرسین پر و مسلوب المنفعه گردید. ایازنیا مدیرامور منابع آب شهرستان هرسین ضمن اعلام این خبر گفت: در دیماه سالجاری تعداد 20 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان مربوط به روستاهای چم بطان علیا وسلفی، هریل آباد، قره ولی،پاتیه،نجوبران وظلم آباد که به صورت غیرمجاز حفاری گردیده بودند که توسط گروه های گشت وبازرسی شهرستان شناسایی وثبت گردید. ایازنیا در پایان این خبر افزود برخورد با متخلفین حوزه آب در دستور کار منابع آب شهرستان هرسین میباشد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
شرکت آبفار آذربایجان شرقی برای 325 هزار مشترک آب تامین می کند
تبریز – ماهان فلاح: معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی جمعیت تحت پوشش این شرکت را 899 هزار و 381 نفر در قالب 21 شهرستان عنوان کرد. ابراهیم عباسپور در گفت و گوی با «ابتکار» اظهار کرد: تعداد یک هزار و 363 روستا نیز در سطح استان از خدمات شرکت آبفار آذربایجان شرقی بهره مند هستند.وی تعداد روستاهایی که فاقد شبکه هستند ولی آبرسانی به آنها بصورت سیار انجام می شود را نیز 37 روستا اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تعداد 104 مجتمع نیز در سطح استان خدمات رسانی دارند که در این میان مجتمع آبرسانی شهید لشگری کلیبر با پوشش آبرسانی به 96 روستا، بزرگترین مجتمع آبرسانی استان محسوب می شود.عباسپور همچنین تعداد کل مشترکان شرکت آب و فاضلاب ‌روستایی را 313 هزار و 669 مشترک اعلام کرد و افزود: …
سایه زوال بر سر آبخوان‌های فارس
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سایه زوال بر سر آبخوان‌های فارس
شیراز - ایرنا- تامین آب همواره یکی از دل نگرانی‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه در استان فارس بوده و برداشت‌های بی رویه و تداوم خشکسالی شرایطی نابسامان برای دشت‌ها و آبخوان‌های این استان رقم زده ، به طوری که وضعیت در ۵۲ آبخوان این استان اکنون بحرانی است و این مناطق به سمت مرگ آبخوان‌ها پیش می‌روند.
  چاه های غیرمجاز  کشاورزی  خشکسالی  شرکت آب منطقه ای فارس  چاه غیرمجاز  فارس
پُر کردن چاه‌های غیرمجاز اقدامی ظالمانه نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
پُر کردن چاه‌های غیرمجاز اقدامی ظالمانه نیست
شیراز - ایرنا- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان فارس با اشاره به اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب و پُر کردن چاه‌های غیر مجاز در این استان اظهار داشت : برخی از بهره‌برداران و کشاورزان پُر کردن این چاه‌ها را اقدامی ظالمانه می‌دانند در حالی‌که پُر کردن چاه کشاورزی غیر مجاز عین عدالت و در جهت صلاح جامعه و نجات سفره‌های آب زیر زمینی است.
  چاه های غیرمجاز  خشکسالی  شرکت آب منطقه ای فارس  آموزش و پرورش  چاه غیرمجاز
800 هزار حلقه چاه در کشور حفر شده که نیمی از آنها غیر مجاز است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
800 هزار حلقه چاه در کشور حفر شده که نیمی از آنها غیر مجاز است
معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: تعداد حلقه چاه های کشور از ۵۰ هزار حلقه در سال ۱۳۵۲ به حدود ۸۰۰ هزارحلقه رسیده است که نیمی از این چاه ها غیرمجاز هستند و بالاترین میزان آن مربوط به استان آذربایجان غربی می باشد.
۳۲۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / اقتصادی
۳۲۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد
مشهد- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: ۳۲۰ هزار حلقه چاه غیر مجاز در کشور وجود دارد و میزان برداشت از چاه های دارای مجوز نیز بیش از حد مجاز است.
  معاونت آب و آبفا وزارت نیرو  مشهد  آب و فاضلاب  خراسان رضوی
مکنده‌های حیات زمین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / اقتصادی
مکنده‌های حیات زمین
سمنان- ایرنا- برداشت‌های بی‌رویه آن هم از چاه‌های غیرمجاز در دهه‌های اخیر حیات منابع آب زیرزمینی را نشانه رفته که یکی از علت‌های بروز پدیده‌ فرونشست زمین و به خطرافتادن حیات دشت‌های استان سمنان به شمار می رود.
  فرونشست زمین  سمنان  کم آبی  چاه های غیرمجاز  خشکسالی
۸۰۰ چاه آب غیرمجاز در اصفهان مسدود می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / اقتصادی
۸۰۰ چاه آب غیرمجاز در اصفهان مسدود می شود
اصفهان - ایرنا - ۸۰۰ حلقه چاه آب غیرمجاز به منظور ممانعت از بهره‌برداری بی‌رویه و غیرقانونی از منابع آب در استان اصفهان تا پایان امسال مسدود می شود.
  کم آبی  چاه های غیرمجاز  خشکسالی  اصفهان
بحث بر سر رهاسازی حقابه بختگان و تفاوت در آمار نصب کنتور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / اقتصادی
بحث بر سر رهاسازی حقابه بختگان و تفاوت در آمار نصب کنتور
شیراز-ایرنا-شورای کشاورزی استان فارس در حالی شامگاه شنبه در شیراز برگزار شد که تبادل نظر درباره رهاسازی حقابه تالاب بختگان، احیای منابع آبی زیرزمینی و جان بخشیدن به دیگر تالاب‌های این استان از محورهای مورد بحث در آن بود.
  کشت گلخانه ای  چاه های غیرمجاز  کشاورزی  دریاچه بختگان  فارس
آلوده‌شدن سفره‌های زیرزمینی با حفر چاه‌های غیرمجاز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / اقتصادی
آلوده‌شدن سفره‌های زیرزمینی با حفر چاه‌های غیرمجاز
تهران- ایرنا- حفر چاه آنهم به صورت غیرمجاز یکی از مهمترین چالش های بخش آب کشور است که تداوم روند آن مسئله کم آبی را به بحرانی جدی تبدیل خواهد کرد و به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو آلوده شدن سفره های آب زیرزمینی یکی از نتایج آن است.
  مجلس شورای اسلامی  علی مراد اکبری  إیران  رضا اردکانیان  قاسم تقی زاده خامسی  ایران  وزارت نیرو
۲۸ چاه غیرمجاز توسط شهرداری‌ها دماوند در حال استفاده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / اجتماعی
۲۸ چاه غیرمجاز توسط شهرداری‌ها دماوند در حال استفاده است
تهران - ایرنا - سرپرست امور منابع آب دماوند با بیان اینکه ۲۸ حلقه چاه غیرمجاز توسط شهرداری‌های شهرستان در حال بهره برداری است، گفت: شهرداری‌های شهرستان دماوند با داشتن چاه های غیر مجاز، چندین برابر چاه های دیگر بدون ضابطه برداشت آب دارند.
  دماوند  آبرسانی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / ...
استاندار قم: پروژه های مهم استان نیازمند پیگیری تخصیص اعتبارات ملی است
شفقنا-استاندار قم با تاکید بر لزوم تامین منابع مورد نیاز طرح های توسعه ای استان گفت: این پروژه ها نیازمند پیگیری تخصیص اعتبارات ملی هستند. به گزارش شفقنا، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم طی سخنانی با اشاره به وضعیت چاه های غیرمجاز استان قم و نیز مسئله ی برداشت غیرمجاز از […]
۶۰ درصد چاههای خراسان رضوی در بخش کشاورزی فعالند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / اقتصادی
۶۰ درصد چاههای خراسان رضوی در بخش کشاورزی فعالند
مشهد- ایرنا- هم اکنون حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه مجاز در استان خراسان رضوی فعال است که ۶۰ درصد از آنها چاههای کشاورزی و بقیه غیر کشاورزی هستند.
  چاه های غیرمجاز  خراسان رضوی
سالانه 300 میلیون مترمکعب آب غیرمجاز درالبرز برداشت می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / اقتصادی
سالانه 300 میلیون مترمکعب آب غیرمجاز درالبرز برداشت می شود
کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز گفت: سالانه با استفاده از چاه های غیرمجاز 300 میلیون مترمکعب آب از سفره های زیر زمینی استان برداشت می شود که سبب خسارت به این منابع شده است.
بیش از 6 میلیون مترمکعب آب به آبخوان های کردستان برگشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ / اقتصادی
بیش از 6 میلیون مترمکعب آب به آبخوان های کردستان برگشت
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سال گذشته به واسطه مسدود کردن چاه های غیرمجاز در استان، 6،31 میلیون مترمکعب آب به نفع آبخوان ها ذخیره و برگشت داده شد.
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ / اقتصادی
24 هزار حلقه چاه غیرمجاز آذربایجان غربی تعیین تکلیف می شود
ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان برنامه اقدام مشترک دستگاه های اجرایی در خصوص مدیریت منابع آب و برنامه های سازگار با شرایط کم آبی تصویب شد که بر اساس آن 24 هزار حلقه چاه غیرمجاز استان تعیین تکلیف می شود.
اراده عمومی برای برخورد با چاه های غیرمجاز وجود ندارد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ / اقتصادی
اراده عمومی برای برخورد با چاه های غیرمجاز وجود ندارد
زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: برای برخورد با متصرفان منابع طبیعی و صاحبان چاه های غیرمجاز آب اراده کلی و عمومی نداریم.
برخی قوانین مانع پُرکردن چاه های غیر مجاز است
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ / اجتماعی
برخی قوانین مانع پُرکردن چاه های غیر مجاز است
شیراز - ایرنا - معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با بیان اینکه برخی قوانین مانع پُرکردن چاه های غیرمجاز در این استان است گفت: قانون تعیین و تکلیف چاه‌های آب حفر شده قبل از سال 85 و فاقد پروانه بهره‌برداری از جمله این قوانین است.
چاه های غیرمجاز؛ طلسم قفل منابع آبی
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ / اقتصادی
چاه های غیرمجاز؛ طلسم قفل منابع آبی
ارومیه - ایرنا- چاه های غیرمجاز که رقم آن در آذربایجان غربی به دهها هزار مورد می رسد و میزان زیادی از منابع آبی این استان را می بلعد، به طلسم قفلی شبیه است که بازکردن آن به همت جمعی مسوولان، مردم و بهره برداران نیاز دارد.