سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
کادردرمان
۲۹ دی ماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
۲۹ دی ماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها
استان‌ها- ایرنا- جهش ویروس کرونا و سرمای هوا عواملی هستند که در ابتلای بیشتر افراد به بیماری کووید ۱۹ تاثیرگذار هستند به همین خاطر مسوولان و کادردرمانی همچنان تاکید و توصیه بر رعایت پروتکل های بهداشتی دارند تا کشور گرفتار موج دیگری از این بیماری نشود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اعلام زمان واکسیناسیون همگانی با واکسن داخلی کرونا
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: در جالی که بیشتر کشور‌های همسایه واکسیناسیون کرونا را برای گروه‌های پرخطر و کادردرمان آغاز کرده‌اند در ایران هنوز برنامه مشخصی برای خرید واکسن و یا آغاز واکسیناسیون وجود ندارد. هرچند «مصطفی قانعی»، رییس کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا به «فراز» گفت: «تا پایان فصل بهار واکسیناسیون همگانی با واکسن داخلی انجام می‌شود.» این درحالی است که بر اساس ادعای وزارت بهداشت کرونا به طور متوسط روزانه جان بیش از ۸۰ نفر را می‌گیرد و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۱۸ نفر رسیده است.
واکسن کرونا؛ هزار یوروی ناقابل/ بازار سیاه خرید و فروش واکسن کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / واکسن کرونا / بازار سیاه خرید و فروش واکسن کرونا / واکسن کرونا چند
واکسن کرونا؛ هزار یوروی ناقابل/ بازار سیاه خرید و فروش واکسن کرونا
اقتصاد نیوز : بیشتر کشورهای همسایه واکسیناسیون کرونا را برای گروه‌های پرخطر و کادردرمان آغاز کرده‌اند و در ایران نیز هلال احمر خبر داده که یک میلیون دز واکسن چینی خریداری خواهد کرد.
دغدغه این روزهای پرستاران
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
دغدغه این روزهای پرستاران
از اسفند‌۹۹ که شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در ایران تأیید شد، یک نگرانی و دغدغه‌ ناشناخته در میان هموطنان‌مان ایجاد شد. از همان روزهایی که با شیوع ویروس کرونا تنها چشم امیدمان به کادردرمانی بود، پرستاران بدون هیچگونه شناختی از کرونا با انبوه بیماران مبتلا به کووید‌۱۹ مواجه شده بودند. پرستاران از جمله افرادی بودند که چشم امید یک ملت به زحمات و تلاش‌های آن‌ها دوخته شده بود.
باید قدر پرستاران را بدانیم
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / استانی-اجتماعی / روز پرستار
باید قدر پرستاران را بدانیم
نماینده ولی فقیه در استان مازندران در مراسم گرامیداشت روز پرستار اظهارکرد: کادردرمان در این مدت که جهان با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کند نقش تاثیرگذاری در بهبود اوضاع و کنترل بیماری داشتند و باید قدر پرستاران را بدانیم.
دغدغه پرستاران؛ نبود امنیت شغلی و جانی
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
دغدغه پرستاران؛ نبود امنیت شغلی و جانی
اسفند ۹۹ بود که شایعات مبنی بر شیوع ویروس در ایران به صورت کامل تأیید شد و یک نگرانی و دغدغه‌ ناشناخته در میان هم‌وطنانمان ایجاد شد. از همان زمان شیوع کروناویروس تنها چشم امیدمان به کادردرمانی بود که بدون هیچ‌گونه شناخت از کرونا با انبوه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مواجه شده بودند.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
فردا و پس فردا، روز‌های بدون آموزش آنلاین مدارس تهران
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد در آموزش و پرورش شهر تهران روز‌های یکشنبه (۲۹ آذر) و دوشنبه (۳۰ آذر) را به عنوان روز‌های بدون تلفن همراه و تبلت و رایانه و روز همیاری با پرستاران درنظر گرفتیم.به گزارش ایسنا، مسعود ثقفی در این باره اظهار کرد: در راستای فرهنگ‌سازی و صیانت از سلامت جسمی و روحی روانی همکاران و دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های فضای مجازی و تحکیم روابط خانوادگی و در راستای همکاری با کادردرمانی در ایام کرونا و تقارن شب یلدا با ایام ولادت حضرت زینب و روز پرستار، در آموزش و پرورش شهر تهران روز‌های یکشنبه ۲۹ آذر و و دوشنبه ۳۰ آذر را به عنوان روز‌های بدون تلفن همراه و تبلت و رایانه و روز همیاری با پرستاران درنظر گرفتیم. سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: انتظار ما این است دانش‌آموزان …
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
از زیبایی «یلدا» مرگ نسازیم
امسال شب چله متفاوت با هر سال است؛ اگر چه همه زخم‌های اقتصادی خورده‌ایم و شاید حتی اندوه از دست دادن کسی را در دل داریم که این همه‌گیری موجب آن شده، اما همچنان باید صبر کرد و حداقل‌هایی را که می‌توان انجام داد، رعایت کرد.شب چله امسال با سال‌های قبل تفاوت بزرگی دارد، اگر سال‌های گذشته همه جمع می‌شدیم حالا بنا بر توصیه‌های بهداشتی همه چیز درست بر عکس شده و باید هر کس در خانه خودش بماند؛ اگر چه ممکن است برخی رعایت نکنند که چوب این بی‌مبالاتی را یا خود خواهند خورد و یا به جامعه خواهند زد اما بسیاری هم تصمیم دارند به احترام سلامتی خود و عزیزانشان این چله را به دور از هم و با یاد هم بگذرانند. سی‌ام آذرماه که گفته می‌شود کوتاه‌ترین روز سال است و شامگاه آن، بلندترین شب سال؛ در تقویم قمری، همزمان است …
کرونا یک درمانگاه تخصصی سرطان را تعطیل کرد | کل کادردرمان درمانگاه کرونا گرفتند
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / استان‌ فارس / کرونا در ایران
کرونا یک درمانگاه تخصصی سرطان را تعطیل کرد | کل کادردرمان درمانگاه کرونا گرفتند
ابتلای تمامی کادر درمان درمانگاه تخصصی بیماران سرطانی امام حسن‌مجتبی(ع) لارستان واقع در استان فارس، این مرکز درمانی را به تعطیلی کشاند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
پرستاران «حق کرونا» می‌گیرند
شهروندآنلاین- پرستاران تصمیم به شکست کرونا گرفته بودند. مردان و زنانی که همه زندگی‌شان خلاصه شده بود در بخش مراقبت‌های ویژه، ماسک و… تعداد مبتلاها روبه افزایش بود و مسئولان از خستگی کادردرمانی می‌گفتند؛ کادری که اغلب اوقات را در محیط بیمارستان و سرشیفت می‌گذراندند و روزها و هفته‌ها خودشان را از دیدن کودکان و عزیزان‌شان محروم می‌کردند.
بازار داغ شایعات کرونایی+صوت
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کووید-19 / کادر درمانی / وزارت بهداشت / سازمان بهداشت جهانی ( WHO
بازار داغ شایعات کرونایی+صوت
یک متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان سینای همدان گفت: برخی افراد از روی جهل و برخی آگاهانه و برای کسب منفعت در رابطه با کروناویروس اظهارنظر می‌کنند اما کادردرمان نمی‌توانند براساس شنیده‌ها عمل کنند و فعالیت ما براساس دستورالعمل‌های علمی است.
تلاشگران سلامت همدان «شهروند برگزیده» می شوند
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / استانی-اجتماعی
تلاشگران سلامت همدان «شهروند برگزیده» می شوند
دبیر جشنواره «شهروندان برگزیده» همدان اعلام کرد: امسال بخش تلاشگران سلامت به سایر بخش‌های جشنواره شهروندان برگزیده همدان اضافه شده است که افراد برگزیده این بخش می‌توانند شامل پزشکان، پرستاران و کادردرمانی، یا غسال و پاکبان و که به نوعی در زمینه مهار کرونا نقش داشته‌اند، باشند.
اوج فشار حداکثری کرونا به کادر درمان
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / کرونا پاییز / کادردرمان / کرونا آذر / ابتلای تجمعی کرونا
اوج فشار حداکثری کرونا به کادر درمان
اقتصادنیوز : آمارها نشان می دهد با وجود علائم امیدواری کننده از مدیریت کرونا اما کادر درمان در مرحله فشار حداکثری قرار دارد زیرا جمعیت تحت درمان در نقطه اوج است.
تهیه ۵۰۰ لیتر آبمیوه تازه برای بیماران کرونایی در کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / کرمانشاه / ویروس کرونا / گروههای جهادی / کادر درمان / کمک مومنانه
تهیه ۵۰۰ لیتر آبمیوه تازه برای بیماران کرونایی در کرمانشاه
کرمانشاه- گروه جهادی طریق الحسین مستقر در مرکز افق بقعه چاه صاحب زمان کرمانشاه اقدام به تهیه ۵۰۰ لیتر آبمیوه تازه برای بیماران کرونایی و کادردرمان بیمارستان های کرمانشاه می کنند.
کادردرمان همچنان در انتظار تحقق وعده‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / استانی-اجتماعی / پرستار / کادر درمانی / مدافعان سلامت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / _بیمارستان
کادردرمان همچنان در انتظار تحقق وعده‌ها
سوپروایزر بیمارستان شهید قدوسی نهاوند گفت: با وجود تمام فشارهای جسمی و روانی که در ایام شیوع کرونا بر ما وارد شده، انتظارات کادردرمان به ویژه گروه پرستاری برآورده نشده است.
بهبودی کرونایی ها در اسدآباد نسبت به میانگین کشوری بالاست
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-شهرستانها / مدافعان سلامت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشکده علوم پزشکی اسدآباد
بهبودی کرونایی ها در اسدآباد نسبت به میانگین کشوری بالاست
فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: بهبودی بیماران مبتلا به کرونای شهرستان به نسبت میانگین کشوری بالاست که این امر حکایت از عملکرد خوب کادردرمان و سایر بخش های دانشکده علوم پزشکی اسدآباد دارد.
وداع با بانوی شهید مدافع سلامت فارس/جاودانگی شهدای مدافع سلامت
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / استان فارس
وداع با بانوی شهید مدافع سلامت فارس/جاودانگی شهدای مدافع سلامت
مراسم وداع با شهید رحیمی، نخستین بانوی شهید و پنجمین شهید مدافع سلامت استان فارس، با حضور جمعی از اعضای کادردرمان، خانواده شهید و مسئولان در محل خدمت آن شهید برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
به داد کادردرمان برسید
هرگز مبلغ اختصاص یافته اعلام نشد ولی از قرار معلوم آنقدر ناچیز بود که وزیر بهداشت صراحتا و در جریان یک سخنرانی از آن انتقاد کرد و گفت که آن را به دولت برگردانده تا مبادا موجبات برهم خوردن اوضاع اقتصادی ایران را فراهم آورد  اقتصادی که البته به‌زعم بسیاری از ناظران روز به روز در حال کوچک‌تر شدن است. وزیر بهداشت آن زمان گفت که «اصلا عوضی وزیر شدم و اشتباه این راه را آمدم. این راه چیزهایی می‌خواست که من ندارم. این کسوت داشته‌های دیگری می‌خواست که من نداشتم. من اهل ویترین‌آرایی، تضرع و ننه من غریبم بازی نیستم و اهل این نیستم که وقتی کشورم در تنگنای اقتصادی و در روزهای سخت و اوج تحریم‌هاست، هر روز ضجه بزنم و خودم را به زمین بزنم و بگویم پول ندارم، ارز ندارم.» …
ضرورت اخذ شناسنامه سلامت روان برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
ضرورت اخذ شناسنامه سلامت روان برای مقابله با کرونا
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: همه ۲۲ میلیون خانوار ایرانی، دانش‌آموزان و کارمندان برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ باید شناسنامه سلامت روان داشته باشند. محمد حاتمی افزود: بعد از این دو قشر، کارمندان دستگاه‌ها و بخصوص کادردرمانی که بطور مستقیم و در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونایی هستند، نیازمند این است که حتما باید شناسنامه سلامت روان داشته باشند. داشتن این شناسنامه برای این اقشار به منزله این است که وضعیت آنان اعم سطح فشار‌های عصبی، اضطراب و استرس ناشی از مقابله با کرونا شناسایی و در این شناسنامه درج شود.
موج جدید اعتراضات پرستاری
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
موج جدید اعتراضات پرستاری
زهرا جعفرزاده- خبر‌نگار  صدای اعتراض گروهی از پرستاران بلند شده و در ماه‌های اخیر موج جدیدی از نارضایتی آنها نسبت به پرداخت نشدن معوقات‌شان و اجرا نشدن قوانین شکل گرفته است. در 7‌ماه گذشته، بیشترین فشار بر کادر درمان و به‌ویژه گروه‌های پرستاری بوده است. آمارها تا ابتدای تابستان حکایت از ابتلای 9هزار پرستار به کوویدـ 19دارد. تعداد فوتی‌های این گروه هیچ‌وقت به‌طور جداگانه اعلام نشد و تنها براساس اعلام تا 3ماه پیش 138نفر از نیروهای کادردرمان جانشان را از دست داده بودند. در هفته‌های گذشته کاهش قابل …
بلوا بر سر افزایش حقوق صداوسیمایی ها؛ علت انتقاد‌ها چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / صداوسیما / رسانه ملی / افزایش حقوق کارکنان
بلوا بر سر افزایش حقوق صداوسیمایی ها؛ علت انتقاد‌ها چیست؟
منتقدان افزایش حقوق کارکنان رسانه ملی معتقدند در شرایطی که دولت برای پرداخت حقوق ومطالبات کادردرمان و پرستاران در وضعیت کرونا به مشکل خورده، نباید ردیف اعتبار جدیدی برای افزایش حقوق به این سازمان اختصاص پیدا کند. اما سازمان برنامه بودجه این موضوع را رد کرده و گفته است که منبع جدیدی به این سازمان اختصاص نیافته و آن‌ها تنها اجازه پیدا کرده‌اند تا از ردیف دیگری در بودجه این سازمان، حقوق کارکنان را افزایش بدهند.
۳۳۰ میلیارد تومان مطالبات کادردرمانی  دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مازندران / دانشگاه های علوم پزشکی / بهداشت و سلامت
۳۳۰ میلیارد تومان مطالبات کادردرمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداخت شد
ساری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که این دانشگاه پس از شیوع ویروس کرونا حدود سه هزار میلیارد ریال از مطالبات کادر درمانی و سایر کارکنانش را پرداخت کرده است.
ضرورت شکل‌گیری فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادر درمان در شرایط دشوار فعلی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / استانی-اجتماعی / استاندار سمنان / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / منطقه سمنان / علیرضا آشناگر / واکسن آنفلوانزا
ضرورت شکل‌گیری فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادر درمان در شرایط دشوار فعلی
رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا و استاندار سمنان بر ضرورت شکل‌گیری و تعمیق‌بخشی به فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادردرمان در شرایط دشوار فعلی تاکید کرد.
خدمت رسانی طلاب جهادی به کادردرمان قم در موج سوم کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / استانی-اجتماعی / منطقه قم / طلاب / کروناویروس
خدمت رسانی طلاب جهادی به کادردرمان قم در موج سوم کرونا
قم چند روزی است که درگیر موج سوم کرونا شده است و به تبع آن بیمارستان های استان و کادر زحمتکش درمان را درگیر خود کرده است و طلاب و نیروهای جهادی همچون موج اول و دوم کرونا باز پای کار آمده اند و به کمک کادر درمان شتافته اند.
ویدئو | مزاحمت‌های عجیب با اورژانس؛ فوت می‌کنند، فحش می‌دهند، جوک می‌گویند | حریرچی: روزانه ۹۷۰۰ مزاحمت ثبت می‌شود | تحمل کادردرمان حدی دارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اورژانس / ایرج حریرچی / بیماری - بیمارستان
ویدئو | مزاحمت‌های عجیب با اورژانس؛ فوت می‌کنند، فحش می‌دهند، جوک می‌گویند | حریرچی: روزانه ۹۷۰۰ مزاحمت ثبت می‌شود | تحمل کادردرمان حدی دارد
ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفتگو با برنامه تلویزیونی گفت: لایه هایی از مردم مشغله کادر درمانی را با رعایت نکردن بهداشت اضافه می کنند، مطمئنا دودش به چشم خودشان می رود،روزانه ۹۷۰۰ تماس با اورژانس برقرار می شود که یا سوت می کشند یا فحش می دهند.
ویدئو | حریرچی: با دست خالی نمی‌شود با کرونا جنگید | برخی نیروهای کادردرمان ۳ ماه است حقوق نگرفته‌اند
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / سلامت / کرونا در ایران / ایرج حریرچی
ویدئو | حریرچی: با دست خالی نمی‌شود با کرونا جنگید | برخی نیروهای کادردرمان ۳ ماه است حقوق نگرفته‌اند
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: از این که کارکنان بهداشتی ما ۳ تا ۴ ماه است کارانه، اضافه‌کار و حتی حقوقشان را که کمتر از حداقل حقوق وزارت کار (حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان) است، دریافت نکرده‌اند، روسیاهیم.
پاییز کرونایی و دغدغه کادر درمان مازندران
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / کادر درمانی / مازندران
پاییز کرونایی و دغدغه کادر درمان مازندران
پاییز از راه رسیده و دغدغه کادردرمانی مازندران این روزها بیش از پیش است؛کارشناسان معتقدند اگر کرونا و آنفلوانزا با هم و همزمان اپیدمی شوند، ممکن است وضعیت بدتر شود، اما یک احتمال دیگر هم وجود دارد و آن این است که به دلیل استفاده گسترده مردم از ماسک، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، شاید میزان موارد ابتلا به آنفلوانزا کاهش یابد.
کرونا همچنان در مازندران قربانی می گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / مازندران
کرونا همچنان در مازندران قربانی می گیرد
کرونا همچنان در کشور ما قربانی می گیرد و بسیاری از حوزه ها را تحت تاثیر قرار داده است، تاکنون ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۲ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است و استان مازندران نیز همچنان در وضعیت قرمزقرار دارد از سویی مقاومت کادردرمانی به دلیل طولانی شدن این پاندومی کم شده و شاهد از دست دادن کادر درمانی در این روزها بر اثر ابتلا به کرونا در این استان نیز هستیم.
جهادی‌ها برای بیماران کرونایی و کادردرمانی جشن غدیر گرفتند+عکس
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / جشن عید غدیر / قرارگاه جهادی نرجس خاتون / بیماران کرونایی / کادر درمان / بیمارستان امام خم
جهادی‌ها برای بیماران کرونایی و کادردرمانی جشن غدیر گرفتند+عکس
جهادگران قرارگاه نرجس خاتون به مناسبت عید غدیر در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، بهارلو، شریعتی و شهدای تجریش مراسم جشن برگزار کردند.
در راستای نظارت بر تعرفه‌های پزشکی ۳۰۰ مطب را تعطیل کردیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / حرم رضوی / نظام پزشکی
در راستای نظارت بر تعرفه‌های پزشکی ۳۰۰ مطب را تعطیل کردیم
عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به آخرین وضعیت کادردرمان در مبارزه با کروناویروس گفت: کادر درمان در حال مستهلک شدن است. تاکنون ۱۳ شهید در استان داده‌ایم و معلوم نیست در ماه آتی تعداد شهدای کادر درمان چه میزان افزایش داشته باشد. این برای کادر درمان بسیار سنگین است اما با تمام قدرت از سلامت جامعه دفاع خواهیم کرد. با هر عاملی که باعث اجتماع شود، مخالف هستیم.
پیام احساسی اسکوچیچ به کادر درمانی/ شما بهترین وجه انسانی بشر را نشان دادید
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / دراگان اسکوچیچ / کادر درمانی / کووید-19 / کروناویروس / تیم ملی فوتبال ایران
پیام احساسی اسکوچیچ به کادر درمانی/ شما بهترین وجه انسانی بشر را نشان دادید
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پیامی با تشکر از کادردرمانی در مبارزه با کووید-۱۹، گفت که آن ها بهترین وجه انسانی را در تاریخ بشریت و در زمان سختی نشان داده اند.
ابتلای۱۵۰۰ نفر از کادردرمان آذربایجان‌شرقی به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ابتلای۱۵۰۰ نفر از کادردرمان آذربایجان‌شرقی به کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تاکنون حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر از اعضای کادر بهداشت و درمان استان به کرونا مبتلا شده‌اند.
فاز خطر در بیمارستا‌ن‌ها آغاز شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کادردرمانی / کروناویروس / کرونا در ایران
فاز خطر در بیمارستا‌ن‌ها آغاز شد؟
گلپیرا رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی گفت: در حال حاضر در حقیقت داریم به ظرفیتی می‌رسیم که در سیستم رسیدن به وضعیت رنگ نارنجی یا فاز خطر را احساس می‌کنیم؛ چراکه وضعیت کنونی مانند شرایط عید نیست که تمام خدمات غیر کرونایی را تعطیل کرده باشیم، بلکه در حال حاضر هم به بیماران مبتلا به کرونا خدمات ارائه می‌دهیم و هم سرویس دهی به سایر بیماران را نیز انجام می‌دهیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
یک توصیه اضطراری
[حسام خراسانی] پس از شیوع کرونا و تبدیل‌شدن آن به یک بحران بسیاری از مردم ایران همراه با نهادهای مختلف اجرایی داوطلبانه به میدان آمدند تا برای شکست کرونا و همیاری با کادردرمانی که به‌ عنوان مدافعان سلامت از آنها یاد می‌شود، آستین بالا بزنند. در این بین اعضای کانون‌ها و تشکل‌های جمعیت هلال ‌احمر نیز در کنار دیگر نهادهای اجرایی تمام‌قد برای مبارزه با این ویروس ایستاده‌اند. محور فعالیت‌های این سازمان مردم‌نهاد را می‌توان در سه بخش آموزش، پاسخگویی و توانمندسازی تعریف کرد. در یکی از اقدامات یا بهتر بگوییم پویش‌های داوطلبانه این تشکل‌ مردم‌نهاد، جوانان عضو جمعیت هلال ‌احمر گیلان اقدام به توزیع ماسک و اقلام بهداشتی در سواحل و …
موج دوم کرونا شدیدتر از موج اول است/ ابتلای ۱۷۲ تن از کادردرمان بیمارستان شهدای تجریش به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
موج دوم کرونا شدیدتر از موج اول است/ ابتلای ۱۷۲ تن از کادردرمان بیمارستان شهدای تجریش به کرونا
معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه موج دوم کرونا از موج اول خیلی سنگین تر است، گفت: دستگاه هایی که در روزهای اول تمام قد آمده بودند وسط این بار هم بیایند و از نظر نیرو و توان کمک برسانند چون کادر درمان واقعا در مضیقه هستند.
شهادت ۱۴۰ تن از مدافعان سلامت /  پیشنهاد تعطیلی منطقه‌ای تهران
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / کروناویروس / سازمان نظام پزشکی / همه_باهم_علیه_کرونا / شهدای سلامت
شهادت ۱۴۰ تن از مدافعان سلامت / پیشنهاد تعطیلی منطقه‌ای تهران
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به آغاز به کار پویش ملی همدلی با مدافعان سلامت و تاکید بر لزوم حفاظت از کادردرمان در مقابل کرونا از ابتلای ۵۰۰۰ نفر از کادر درمان به کرونا و شهادت ۱۴۰ نفر از این افراد خبر داد.
خبر خوش نوبخت برای کادردرمان
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / صندوق توسعه ملی / مقام معظم رهبری / ایران / ویروس کرونا / پرستار / سامانه کارانه / کارانه پرستاران / کادر درمان / مدافعان سلامت
خبر خوش نوبخت برای کادردرمان
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه با اشاره به اختصاص اعتبارات، گفت: کارانه کادر درمانی در بیمارستان های کشور پرداخت می شود.
از مجموع ۱۹ جسد تحویل شده به پزشکی قانونی، ۱۷نفرکادردرمان و ۲ نفر مراجعه کننده بودند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
از مجموع ۱۹ جسد تحویل شده به پزشکی قانونی، ۱۷نفرکادردرمان و ۲ نفر مراجعه کننده بودند
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران،گفت: از نوزده جسد حادثه آتش سوزی خیابان شریعتی که جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی ارجاع شده است تاکنون چهارده جسد تحویل خانواده ها گردیده است.
کرونا ۴۰۰ کادردرمانی فارس را مبتلا کرد/ کادر درمان خسته‌اند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / استان فارس / کروناویروس
کرونا ۴۰۰ کادردرمانی فارس را مبتلا کرد/ کادر درمان خسته‌اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از پرسنل درمانی فارس به کرونا مبتلا شده‌اند، فرسودگی شغلی افراد شاغل در این بخش را بالا دانست و گفت: پزشکان و پرستاران بسیار خسته‌اند، از مردم تقاضا داریم همکاری داریم.
تجدیدمیثاق کادردرمان بیمارستان جماران باامام خمینی (ره)
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تجدیدمیثاق کادردرمان بیمارستان جماران باامام خمینی (ره)
ارسال هزاران پیام‌عشق مردم به کادردرمانی توسط مهرام
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ارسال هزاران پیام‌عشق مردم به کادردرمانی توسط مهرام
هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، شرکت مهرام در راستای مسئولیت اجتماعی خود‌ و نیز نگاهی دوباره به فعالیت بی‌دریغ پرستاران و پزشکان و ازجان‌گذشتگی کادر درمانی، بسته‌هایی را برای ایشان ارسال کرده‌است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
همه با هم؛ در میدان خدمت
‏  [حسام خراسانی]  پس از شیوع کرونا و تبدیل‌شدن آن به یک بحران، بسیاری از مردم ایران همراه با دستگاه مختلف اجرایی داوطلبانه به میدان آمدند تا برای شکست کرونا و همیاری کادردرمانی که امروز با عنوان مدافعان سلامت از آنها یاد می‌شود، آستین بالا بزنند. در این بین جمعیت هلال‌احمر نیز در کنار دیگر نهادهای اجرایی تمام‌قد برای مبارزه با این ویروس ایستاده است. محور فعالیت‌های این سازمان مردم‌نهاد را می‌توان در سه بخش آموزش، پاسخگویی و توانمندسازی تعریف کرد. «شهروند» به همین منظور در سلسله گزارش‌ها به بررسی عملکردهای بخش مختلف این سازمان مردم‌نهاد در مقابله با ویروس کرونا پرداخته است. در این گزارش نگاهی به عملکرد دفاتر حوزه نمایندگی …
پشت‌کردن کادر درمانی به نخست‌وزیر
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پشت‌کردن کادر درمانی به نخست‌وزیر
بروکسل: زمانی که سوفی ویلمز، نخست‌وزیر بلژیک برای بازدید از بیمارستان سن پیر در بروکسل وارد محوطه این بیمارستان شد، پرستاران و کادردرمانی به کاروان خودروهای وی پشت کردند. به گزارش دیلی‌میل، دلیل روی برگرداندن این کارکنان، اعتراض به کاهش بودجه بخش بهداشت و دستمزدهای پایین کادردرمانی بلژیک است. همچنین آنها به استخدام افراد فاقد صلاحیت به‌جای پرستاران خبره در زمان بحران کرونا معترض هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
بیمه آسیا" در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت"
زمانی که ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا کرد نقش صنعت بیمه در زندگی روزمره مردم پررنگ‌تر شد. شرکت های بیمه با خدمات ویژه‌ای که برای روزهای همه‌گیری ویروس کرونا در نظر گرفتند توانستند شرایط سخت را برای بیمه شدگان خود تا اندازه‌ای آسان کنند.بیمه آسیا از میان شرکت های بیمه به عنوان بزرگترین شرکت بیمه در سطح کشور توانست با خدمات ویژه خود شرایط ایده‌آلی برای افراد تحت پوشش درنظر بگیرد؛همچنین مدیریت‌های به موقع و مثبت مدیرعامل بیمه آسیا هم سبب شد تا افراد تحت پوشش این بیمه در زمان شیوع ویروس کرونا از خدمات ویژه آن نهایت استفاده را ببرند.*توزیع لباس‌های ایزوله کادر درمانی به ۲۷ استاندر زمان شیوع ویروس کرونا کادر درمانی سراسر کشور با نبود لباس ایزوله دست و پنجه نرم می‌کردند و در این راستا بسیاری از کادردرمانی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
قدردانی وزارت فرهنگ و ارشاد ازبیمه رازی
دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح از شرکت بیمه رازی برای تبلیغات محیطی مسوولانه و ارزشمند در جهت آگاهی‌بخشی عمومی در موضوع بیماری کرونا و قدردانی از کادردرمانی فداکار، قدردانی کرد. طرح تبلیغاتی بیمه رازی با عنوان «دوباره به‌زودی لبخندتان آشکار» که درآن لبخند فردی از پشت ماسک دیده می‌شد، مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
هزار راه نرفته
 آوین آزادی_روزنامه نگار   ماندن در خانه از جایی به بعد، تبدیل به درخواست رسانه‌ها، کادردرمان و فعالان مدنی شد. تنها راهی که برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا وجود داشت و دارد، همین بود؛ راهی که به‌نظر می‌رسد اقتصاد نیمه‌جان ما بیش از  این توان ادامه‌دادنش را ندارد. در روزهایی که مردم در خانه‌هایشان مانده بودند و قرنطینه تا حدی در ایران جدی گرفته می‌شد، پویش‌های مختلفی برای تشویق فرهنگ خانه‌نشینی به راه افتاد؛ پویش‌هایی که خیلی‌هایشان چندان دستاوردی با خود به همراه نداشتند اما بودند نمونه‌هایی …
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
کادر درمانی در مرحله اضطراب؛ آفتاب یزد در گفتگو با یک روانشناس وضعیت روانی کادردرمانی را بررسی کرده و چند توصیه برای این کادر جهت اجتناب از افسردگی کرونایی داشته است
کرونا در شرایطی جهان را غافلگیر کرده که جامعه جهانی پیشرفتها واکتشافات خیره کننده ای را درعرصه علم و تکنولوژی در دهه‌های گذشته پشت سر گذاشته است
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / ویروس کرونا / کوبا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کوبا و تداوم حرکت در مسیر دیپلماسی پزشکی
تهران-ایرنا- کوبا در تازه‌ترین اقدامش برای کمک به کشورها در مهار شیوع کرونا، ۲۱۶ پزشک و کادردرمانی را به آفریقای جنوبی اعزام می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / اسنپ فود
همراهی اسنپ‌فود با کادر درمان و بیماران بیمارستان مسیح‌ دانشوری
سامانه سفارش غذای آنلاین اسنپ‌فود به پاس قدردانی از زحمات تمامی اعضای کادر درمانی و پرستاران بیمارستان مسیح‌دانشوری که این روزها از جان‌شان مایه می‌گذارند و همچنین همدردی با بیماران مبتلا به ویروس کرونا که در این بیمارستان بستری هستند، با هماهنگی یکی از سرشناس‌ترین رستوران‌های فعال در اسنپ‌فود و با رعایت کامل اصول بهداشتی روز پنجشنبه مسئولیت تهیه غذای تمامی اعضای کادردرمان و بیماران بستری را عهده‌دار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / احسان قائم مقامی / کرونا ویروس
قدردانی احسان قائم مقامی از کادر درمان و پزشکی (ویدیو)
ایلنا: استاد بزرگ شطرنج ایران با انتشار پیامی ویدویی از کادردرمان تشکر و قدردانی کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / کرونا / ویروس کرونا / واتفورد / کادر درمان انگلیس
تشکر عضو کادردرمانی انگلیس از باشگاه واتفورد(تصاویر)
ایلنا: ورزشگاه خانگی باشگاه واتفورد انگلیس میزبان اعضای کادردرمان این کشور در مبارزه با ویروس کرونا است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ویروس کرونا / مشاوره / دفتر مشاوره و امور روانشناختی / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
اختصاص خط مشاوره ویژه کادر درمان
تهران - ایرنا - مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور از راه‌اندازی خط مشاوره ویژه کادر درمان از سوی بهزیستی خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت خاص کادردرمان و اضطراب آنان در مواجهه با سوگ افراد، بخشی از خدمات صدای مشاور بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ به صورت تخصصی به کادر درمانی اختصاص یافت.
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آژیر سلامت در «ترکمن ‌ده»
[حسام خراسانی] داستان، داستان کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر است؛ تیمی 30 نفره. 30 نفری که هرکدام متخصص یک حرفه هستند، یک تیم را تشکیل می‌دهند تا تسکین‌دهنده‌ و آرام‌بخش درد مردم‌ کم‌برخوردار جنوب شرق استان تهران شوند، آنها آستین‌هایشان را بالا می‌زنند برای یاریگری. صف‌به‌صف و با لباس یکدست سرخ و سفید آماده‌اند برای خدمت. نظم‌شان، نظم پادگانی است و اراده‌شان اراده‌ای جهادی. آماده به خدمت هستند،  خدمت نوع‌دوستانه. داوطلبان هلال‌احمر شهر تهران بالغ بر ۳۰۰ نفر از اهالی دو‌ روستای‌ هاجرآباد و همه‌سین از توابع شهرستان تهران را غربالگری و معابر عمومی این دو روستا را ضدعفونی کردند. در این کاروان در …
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
آیت‌الله شبستری: شکست کرونا با عزم ملی قابل تحقق است/ باید همه توان کشور در خدمت پزشکان عزیز باشد
عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از عملکرد پزشکان، کادردرمانی و وزرات بهداشت، گفت: اعمال محدودیت در ترددها دیرهنگام بود اما باید پ
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / تجلیل علی نصیریان از پزشکان و کادردرمانی/درد انسان امروزکروناست
تجلیل علی نصیریان از پزشکان و کادردرمانی/درد انسان امروزکروناست
ایلنا: علی نصیریان می‌گوید :ما که بسیار آسیب پذیر هستیم و ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود، این همه غرور، تکبر، فخرفروشی، زورگویی، قلدری و بزن و بهادری و کشتن…
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
فیلم | کرونا در چه فضایی معلق است؟
نظر دکتر پیام طبرسی متخصص عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره معلق ماندن کرونا در هوا را در این ویدئو بشنوید. طبق مطالعه مورد اشاره دکتر طبرسی، این ویروس در صورت استفاده از نبولایزر (وسیله پزشکی) و تبدیل به ذرات کوچک‌تر می‌تواند تا ۳ ساعت در هوا باقی بماند و رفته‌رفته اثرش کم می‌شود. این موضوع بیشتر برای کادردرمانی کاربرد دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / کروناویروس
تماس تلفنی و تجلیل آیت‌الله بوشهری از مدافعان سلامت استان قم
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در تماسی با قائم مقام علوم پزشکی استان قم از فعالیت‌های کادردرمانی و مدافعان سلامت در استان تجلیل کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس
همدان به واژه «همدلی» در شکست «کرونا» اعتبار دوباره بخشید
استان همدان، با مدیریت مسئولان و همراهی مردم و کادردرمانی، به واژه «همدلی» در شکست کروناویروس اعتبار دوباره بخشید. بی سر و صدا آمد، ناخوانده و نامبارک اما ماندنش هم سر و صدا داشت و هم هیاهو به پا کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / استانی-اجتماعی / ویروس کرونای جدید / آیت‌الله اعرافی
حضور گسترده طلاب برای خدمت رسانی به مردم و کادردرمانی کشور در مقابل کرونا
مدیر حوزه‌های علمیه کشور از آمادگی و حضور عملی طلاب برای خدمت رسانی به مردم و کادر درمانی و پزشکی در مقابل ویروس کرونا در کشور خبرداد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •