جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
کارانه پرستاران
حقوق پرستاران افزایش یافت؟
۴۲ ساعت قبل / پرستاران / افزایش حقوق
حقوق پرستاران افزایش یافت؟
به گفته دبیر کل خانه پرستار، افزایش حقوق ۵۰ درصدی دی فقط به پرستارانی که استخدام رسمی هستند تعلق گرفت و ۴۰ هزار پرستار قراردادی مشمول افزایش حقوق نشدند. همچنین کارانه پرستاران در امسال نسبت به سال ۹۳ حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است.
افزایش ۵۰۰ درصدی درخواست مهاجرت پرستاران/ روزگار تلخ کادر درمان بیمارستان میلاد چگونه می‌گذرد؟
۵ روز قبل / پرستاران / کارانه پرستاران
افزایش ۵۰۰ درصدی درخواست مهاجرت پرستاران/ روزگار تلخ کادر درمان بیمارستان میلاد چگونه می‌گذرد؟
در ادامه برگزاری گاه و بیگاه اجتماعات اعتراضی پرستاران به‌ ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا، پرستاران و سایر پرسنل درمان بیمارستان میلاد نیز تجمعی اعتراضی برگزار کردند، رویداد‌۲۴ در این گزارش به مشکلات پرستاران بیمارستان میلاد و تبعات نارضایتی این گروه از شرایط کاری و مالی خود پرداخته است.
پرداخت ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
پرداخت ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت کارانه ماه گذشته پرستاران که بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود به صورت یکجا خبر داد. به گزارش ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، «محمدباقر نوبخت» اظهارداشت: علاوه بر افزایش فوق‌العاده ویژه پرستاران زحمتکش، کارانه ماه گذشته آن‌ها که بالغ بر ۵…
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
کارانه پرستاران پرداخت شد
نوبخت:۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شد تهران - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت کارانه ماه گذشته پرستاران که بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود به صورت یکجا خبر داد.
پرداخت معوقات پرستاری با ۴ ماه تاخیر/علت کاهش کارانه پرستاران
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / مریم حضرتی / روز پرستار / جامعه پرستاری
پرداخت معوقات پرستاری با ۴ ماه تاخیر/علت کاهش کارانه پرستاران
معاون پرستاری وزارت بهداشت، در ارتباط با وضعیت نیروهای پرستاری و مسائل و مشکلات پرستاران، نکاتی را توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
روی خط آفتاب
دولتمردان مدام دارن اعلام میکنن در مصاحبه‌ها، سخنرانی و رسانه‌ها که دولت فلان مقدار پول داده برای کارانه پرستاران و کادر بیمارستانها.؟! اما در گیلان علوم پزشکی استان هیچ پرداختی نداشته و متاسفانه مطالبات کادر بیمارستانها تلمبار شده! حتی اضافه کاری پرسنل رو از اول سال 99 ندادن؟! نهادهای نظارتی پیگیر باشند لطفا.09384705دولت در اسفندماه و در شروع کرونا که همه دلهره و دلشوره کرونا داشتند مقداری از مطالبات معوق کادر درمان رو پرداخت نمود و کارکنان خسته بیمارستانها قدری دلشون قرص شد که دولت به فکرشونه. متاسفانه حمایتها از کادر درمان به همون جا ختم شد! و الان پرستاران با حقوق اندک کارمندی زندگی میکنن.09384705دختر خانمی که میگی آدم یکبار عروس میشه. پس نمیشه جلسه عروسی نگیرم! اما بگو. آدمها چندبار می‌میرند …
چگونه می‌توان هزینه‌های درمان مردم را کاهش داد؟ / کار را پرستاران انجام می‌دهند، پولش نصیب پزشکان می‌شود!
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / مطالبات پرستاران / قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری / کارانه پرستاران / محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار
چگونه می‌توان هزینه‌های درمان مردم را کاهش داد؟ / کار را پرستاران انجام می‌دهند، پولش نصیب پزشکان می‌شود!
ایلنا: دبیرکل خانه پرستار می‌گوید: ماهیت سیستم درمانی کشور پزشک سالار است. در این میان پرستاران بسیاری از خدمات را بدون گرفتن تعرفه انجام می‌دهند اما پول آن، به جیب…
پرداخت کمک کارانه کادر درمانی تا هفته آینده
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / خراسان شمالی / کارانه پرستاران و پزشکان
پرداخت کمک کارانه کادر درمانی تا هفته آینده
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت کمک کارانه کادر درمانی تا هفته آینده خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با تخصیص منابع از محل یک میلیارد یورویی صندوق ذخیره ارزی، به زودی این منابع در کشور توزیع شود.
ناکافی بودن پرستاران دلیل افزایش موارد مرگ/ ۷۰ درصد بودجه مطالبات کادر درمان سهم پزشکان است/ توزیع منابع در وزارت بهداشت ضعف‌های جدی دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / پرستار / کرونا / کارانه / خانه پرستار / کمبود پرستار / تخت بیمارستانی / محمد شریفی مقدم / کارانه پرستاران / مطالبات کادر درمان / مرگ پرستاران
ناکافی بودن پرستاران دلیل افزایش موارد مرگ/ ۷۰ درصد بودجه مطالبات کادر درمان سهم پزشکان است/ توزیع منابع در وزارت بهداشت ضعف‌های جدی دارد
ایلنا: دیبرکل خانه پرستار، با انتقاد از نوه تخصیص بودجه پرداخت مالبات کادر درمان، گفت: بسیاری از پرستاران با تعجب می‌پرسند که کدام یک از این هزاران میلیارد تومان‌ها…
کار شبانه‌روزی پرستاران و سود نجومی پزشکان/ چرا مبلغ کارانه پرستاران ناچیز است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / پرستار / کارانه پرستاران / وزارت بهداشت / خانه پرستار
کار شبانه‌روزی پرستاران و سود نجومی پزشکان/ چرا مبلغ کارانه پرستاران ناچیز است؟
کارانه پرداخت شده به پرستاران آنقدر ناچیز بود که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت، آنهم در شرایطی که بیشترین بار کار و مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا برعهده پرستاران است. رویداد‌۲۴ در این گزارش چرایی پرداخت این مبالغ کم و تبعات آن را مورد بررسی قرار داده است.
خبر خوش وزیر به کادر درمان در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / کارانه پرستاران / سعید نمکی / کادر درمان
خبر خوش وزیر به کادر درمان در ایام کرونا
وزیر بهداشت، از پرداخت کارانه کادر درمان خبر داد.
نقش مهم پرستاران و ماماها در کاهش هزینه های درمان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اردبیل / دانشگاه علوم پزشکی اردبیل / مریم حضرتی / معاون وزیر بهداشت / پرستاران / کارانه پرستاران
نقش مهم پرستاران و ماماها در کاهش هزینه های درمان
اردبیل- معاون وزیر بهداشت و درمان گفت: پرستاران و ماماها بهترین نیروهای در کاهش هزینه های درمان هستند و مراقبت های آنان از بیماران ستودنی است.
استخدام ۲۲ هزار نفر از کادر درمان شرکتی و قراردادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-اجتماعی / محمدباقر نوبخت / کارانه پرستاران و پزشکان / همه_باهم_علیه_کرونا
استخدام ۲۲ هزار نفر از کادر درمان شرکتی و قراردادی
رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه مجوز استخدام ۲۲ هزار شرکتی و قراردادی را به وزارت بهداشت داده است، گفت: مجوز استخدام ۱۲ هزار نفر را به وزارت بهداشت دادیم و اکنون ۱۰ هزار نفر دیگر استخدام می شوند و اولویت با شرکتی ها و قراردادی هاست.
دو خبر خوش برای پرستاران
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / سازمان برنامه و بودجه / محمد باقر نوبخت / ویروس کرونا / پرستاران / سامانه کارانه / کارانه پزشکان / کارانه پرستاران / بودجه
دو خبر خوش برای پرستاران
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت کارانه پرستاران خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / سازمان برنامه و بودجه / پرستاران / تعرفه پرستاری / کارانه پرستاران
خبر خوش رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرستاران
ایلنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه، در مورد موضوع استخدام و تعرفه پرستاری و کارانه این قشر، دستورهای لازم را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / ویروس کرونا / پرستاران / پزشکان / اسطوره سازی
به نام پرستاران به کام حاکمان
در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و حضور فعالانه و فداکارانه پرستاران برای مداوای مبتلایان به کرونا، مباحثی پیرامون اسطوره بودن این گروه مطرح شد. با این وجود یک جامعه‌شناس فرهنگی این اسطوره‌سازی را یک کنش عاطفی دانسته و معتقد است: مردم از پرستارها تشکر و تقدیر می‌کنند اما سیاستمداران برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی خود دست به اسطوره‌سازی می‌زنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
زمان تاخیر پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ به ۱۲ ماه کاهش یافته است
تهران - ایرنا - معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در یک سال گذشته مدت زمان تاخیر در پرداخت اضافه کاری پرستاران از ۱۴ ماه به هفت ماه و مدت زمان تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ ماه به ۱۲ ماه کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / پرستاران بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه
۱۱ ماه کارانه پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه پرداخت نشد
ایلنا: پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه ۱۱ ماه کارانه و ۵ ماه اضافه‌کاری طلبکارند و نیروهای خدماتی و شرکتی این بیمارستان‌ها از آبان ماه حقوقی دریافت نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
پاسخ وزارت بهداشت به یک پیام مردمی
احتراما پیرو درج مکرر مطالب در ستون پیام‌های مردمی با مضمون: عدم پرداخت طولانی مدت کارانه پرستاران استان گیلان، خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.متن پاسخبا پیگیری‌‌های انجام شده مطالبات پرستاران و سایر کارکنان حوزه سلامت این استان به شرح ذیل پرداخت شده است:1.کارانه پرسنل بیمارستان‌ها (کارکنان و پرستاران) از شهریور لغایت اسفند 13972.کارانه پرسنل واحدهای آموزشی (دانشکده‌ها و معاونت‌ها) از مرداد لغایت اسفند 13973. اضافه‌کار بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و واحدهای آموزشی از مهر لغایت اسفند13974.کمک‌های رفاهی کارکنان و پرستاران از فروردین لغایت اسفند 13975.کارانه پزشکان فول تایم …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
حق لباس و مسکن پرستاران لرستان طبق روال پرداخت می‌شود
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرو درج مطلبی با عنوان: «حق لباس و مسکن پرستاران لرستان» در ستون با مردم روز 11دی‌ماه پاسخ داده است: حق لباس و مسکن پرسنل به‌صورت سالانه و در پایان هر سال پرداخت می‌شود و در این خصوص حق لباس و مسکن پرستاران تا پایان سال97 پرداخت شده است. بدیهی است این مطالبات در پایان امسال نیز طبق روال هر سال پرداخت خواهد شد. همچنین کارانه پرستاران شاغل در این دانشگاه نیز تا پایان تیرماه سال‌جاری پرداخت شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / پرستار
دو ماه کارانه پرستاران مشهدی پرداخت شد/ پرستاران هنوز ۱۴ ماه کارانه معوقه دارند
ایلنا نوشت: دو ماه از کارانه معوق پرستاران بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخت شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / پرستاران ارومیه / دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
دانشگاه علوم پزشکی بخشی از معوقات پرستاران ارومیه را تسویه کرد/ مبلغ کارانه پرستاران کاهش داشته است
معوقات کارانه پرستاران ارومیه به ۱۱ ماه رسیده است. با این‌حال کارانه‌ای که این ماه به حساب پرستاران واریز شد، با یک اختلاف ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی کمتر از کارانه معمول در سال گذشته پرداخت شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سازمان نظام پرستاری / روز پرستار / جامعه پرستاری
کاهش ۵۰ درصدی کارانه پرستاران/سازمان صنفی پیگیر باشد
رئیس شورای عالی نظام پرستاری، گفت: معوقات پرستاران بین ۸ تا ۲۲ ماه متغیر است و از سال ۹۲ تا کنون کارانه ها به کمتر از نصف کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سازمان نظام پرستاری / سلامت / پرستار / درمان / _بیمارستان
تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران / لزوم جذب بودجه برای استخدام دولتی پرستاران
رییس جدید سازمان نظام پرستاری ضمن تاکید بر اینکه در این دوره از فعالیت سازمان وارد حاشیه‌ها نخواهیم شد، همچنین کمبود پرستار را از مشکلات اساسی نظام سلامت کشور خواند و بر لزوم جذب بودجه برای استخدام دولتی پرستاران تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
بیماری‌های جسمی و روحی پرستاران به دلیل فشار کاری و شیفت‌های اضافی/ از وزیر بهداشت گلایه داریم
سازمان نظام پرستاری یزد طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان در خصوص مشکلاتی چون کمبود کادر پرستاری، معوقات مزدی و کارانه پرستاران، رفتار نادرست با پرستاران و فشار شیفت‌های اضافی مطالبی را بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
تفاوت پرداخت به پزشک و پرستار نباید صد به یک باشد
یک پرستار و مدرس دانشگاه گفت: تفاوت پرداخت به پزشک و پرستار نباید صد به یک باشد؛ در پرستاری هیچ چیز مانند روحیه بالا، کمک‌کننده نیست اما در بسیاری از بیمارستانها، چندین ماه است که کارانه پرستاران پرداخت نشده که این امر باعث دلسردی پرستاران شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
تا قبل از عید، کارانه پرستاران و مطالبات بازنشستگان واریز می شود
شفقنا اقتصادی_ وزیر بهداشت گفت: مطالبات سال ‏‏۹۴ بازنشستگان وزارت بهداشت تسویه شده و سال ۹۵ در حال انجام است و سال ۹۶ نیز تا پایان امسال تسویه می‌شود.‏ به گزارش شفنا اقتصادی،  سعید نمکی روز شنبه در نشست خبری نوروزی با حضور خبرنگاران سلامت افزود: در عرصه خاصی از نظام سلامت هستیم و دوران […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
سال آینده دغدغه دارویی نداریم/ وضع بهداشت روان در مملکت پریشان است
وزیر بهداشت ضمن اشاره به وضعیت تامین و قیمت دارو، پرداخت مطالبات بازنشستگان و کارانه پرستاران، استقرار پرونده الکترونیک سلامت گفت: در حال حاضر نگرانی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نداریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •