شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
کارمزد بانکی
قفل بانکها بر ارایه خدمات نوین به مردم/ توقف ارایه خدمات بخاطر عدم اصلاح کارمزد بانکی
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / کارمزد خدمات بانکی / شیوع کرونا / نظام بانکی / محمد رضا جمشیدی / کانون بانکها و موسسات اعتباری / بانک مرکزی ایران / بانکداری الکترونیکی
قفل بانکها بر ارایه خدمات نوین به مردم/ توقف ارایه خدمات بخاطر عدم اصلاح کارمزد بانکی
شیوع کرونا ضرورت کاهش مراجعات حضوری به شعب بانکی را بیش از هر زمان دیگری نمایان می‌کند؛ اما به دلیل وجود مشکلات و عدم توسعه زیرساختها، اکنون کرکره بانکها حتی در دوران تعطیلی هم بالا می‌رود.
کارمزدهای جدید برخی خدمات بانک رفاه کارگران اعلام شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / بانک رفاه / کارمزد بانکی
کارمزدهای جدید برخی خدمات بانک رفاه کارگران اعلام شد
بانک رفاه کارگران بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، کارمزد های جدید برخی خدمات بانکی را اعلام کرد.
نیاز بانک‌ها به جراحی در کارمزدها
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / بانک مرکزی / کارمزد بانکی / درآمدزایی بانک
نیاز بانک‌ها به جراحی در کارمزدها
اقتصادنیوز : قیمت خدمات بانکی در ایران از بانک های خارجی به ظاهر ارزان تر است ،آیا این پدیده برای اقتصاد ایران و نظام بانکداری پدیده مثبتی است ؟ا
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
پرداخت یارانه از محل نرخ کارمزد!
دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس مبنی بر پرداخت یارانه به مردم از محل افزایش نرخ کارمزد بانک‌ها گفت: ایجاد سود از محل کارمزد بانکی فرض محال است اما در صورت محقق شدن این فرضیات هم، نباید برای پرداخت یارانه به مردم دست در جیب سهامداران و گروهی دیگر از مردم کرد. محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با «ایلنا» با اشاره به اظهارات اخیر برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم شفافیت محل هزینه‌کرد کارمزدهای بانکی اظهار کرد: براساس قانون پولی و بانکی تعیین نرخ کارمزد بر عهده بانک‌مرکزی است و کارمزد هر یک از خدمات، سپرده یا تسهیلات باید حداکثر برابر هزینه تمام‌شده باشد که معمولا طبق روال گذشته این هزینه کمتر از قیمت‌های تمام‌شده تعیین می‌شود.
اخذ کارمزد از ساتنا و پایا هنوز اجرایی نشده است/ رشد ۲۰ درصدی نرخ کارمزدها نسبت به ۱۱ سال قبل
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / کارمزد بانکی / نظام بانکی / بانک مرکزی ایران
اخذ کارمزد از ساتنا و پایا هنوز اجرایی نشده است/ رشد ۲۰ درصدی نرخ کارمزدها نسبت به ۱۱ سال قبل
دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفت: نرخ کارمزد خدمات ریالی بعد از ۵ سال و خدمات الکترونیکی بعد از ۱۱ سال افزایش یافت؛ ضمن اینکه نرخ ساتنا و پایا هنوز اجرایی نشده است.
اعمال نرخ‌های جدید کارمزد بانکی از امروز
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بانک مرکزی / تسهیلات بانکی / نرخ سود بانکی
اعمال نرخ‌های جدید کارمزد بانکی از امروز
بر اساس ابلاغ بانک مرکزی به مدیران عامل بانک‌ها، نرخ‌های جدید کارمزد خدمات بانکی از امروز (اول آذرماه) اعمال می شود. 
جدول جزئیات افزایش کارمزد بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بانک / کارمزد بانکی
جدول جزئیات افزایش کارمزد بانک‌ها
بانک مرکزی فرمان افزایش نرخ کارمزد خدمات حضوری و غیرحضوری بانک‌ها را صادر کرد. طبق این دستورالعمل که از امروز اجرایی می‌شود، برخلاف بخشنامه سال قبل، قرار است از برخی خدمات غیرحضوری و حتی پرداخت قبوض هم کارمزد گرفته شود.
افزایش کارمزد خدمات بانکی از فردا +جزئیات
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / کارمزد بانکی / تراکنش های بانکی
افزایش کارمزد خدمات بانکی از فردا +جزئیات
کارمزد خدمات بانکی با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به شبکه بانکی از فردا اول آذرماه افزایش خواهد یافت.
مقاومت سازمان ‌یافته علیه کاهش حباب‌ نرخ دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / دلار / ارز / بازار طلا و ارز
مقاومت سازمان ‌یافته علیه کاهش حباب‌ نرخ دلار
اعتماد نوشت: فرشاد مومنی، استاد دانشکده اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی با انتقاد از تشدید سیاست‌های تورم‌زا اظهار کرد: شدت‌بخشی به سیاست‌های تورم‌زا از طریق افزایش ناگهانی و مبتنی بر بنیان‌های ناپایدار تعهدات مالی دولت و استمرار کمک‌ها به خلق تقاضا از طریق بانک‌های خصوصی، معافیت مالیاتی فعالیت‌های غیرمولد مانند سود سهام و سود سپرده و تن دادن به افزایش کارمزد بانک‌ها به ازای تراکنش‌های بانکی که هر کدام از آنها واقعا ماجراهایی دارد. چرا در برابر مالیات بر سپرده‌ها مقاومت اما افزایش کارمزد بانکی را موافقت می‌کنند؟ که همه از منظر اقتصاد سیاسی معنی‌دار است.
دولت متوجه آثار منفی سیاست‌های بانک مرکزی شده است/ ۱۶ میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق/ صف دراز ثبت‌نام خودرو با کارت ملی اجاره‌ای!
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / گزیده روزنامه های اقتصادی
دولت متوجه آثار منفی سیاست‌های بانک مرکزی شده است/ ۱۶ میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق/ صف دراز ثبت‌نام خودرو با کارت ملی اجاره‌ای!
چرا در برابر مالیات بر سپرده‌ها مقاومت اما افزایش کارمزد بانکی را موافقت می‌کنند؟، قاچاق روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین و باز شدن ناگهانی گره ترخیص کالاها، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
فشار ناگهانی به مردم در پی سرکوب ۲۰ ساله نرخ کارمزد بانکی/ بانک مرکزی به بازار سیگنال گرانی می دهد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
فشار ناگهانی به مردم در پی سرکوب ۲۰ ساله نرخ کارمزد بانکی/ بانک مرکزی به بازار سیگنال گرانی می دهد؟
کارشناسان بانکی معتقدند؛ اقدام بانک مرکزی در افزایش نرخ کارمزد خدمات بانکی هر چند امری معمول و طبیعی است اما چنین رویکردی به دلیل سرکوب قیمت ها در این بخش طی سالهای گذشته و رشد یکباره آن در شرایطی که تورم بر اقتصاد کشور مستولی است خیلی خوشایند…
افزایش کارمزد خدمات بانکی بعد از ۱۰ سال/ تغییر کارمزد ربطی به مالیات بر تراکنش ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / بانک مرکزی / کارمزد بانکی / کارمزد خدمات بانکی / شورای پول و اعتبار
افزایش کارمزد خدمات بانکی بعد از ۱۰ سال/ تغییر کارمزد ربطی به مالیات بر تراکنش ندارد
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به ۱۰ سال تاخیر در اصلاح کارمزدهای خدمات بانکی گفت: بانک مرکزی موظف است هر سال هزینه‌های ارائه خدمات بانکی را بررسی کند و در صورت نیاز کارمزد آن‌ها را افزایش دهد و بر این اساس سعی ما بر این بود که کارمزدها به نحوی افزایش یابد که تغییر ناشی از آن در سطح اکثریت جامعه که بیشتر از تراکنش‌های خرد استفاده می‌کنند، تغییر عمده ای نباشد. این تغییر چند ماه پیش در بانک مرکزی مصوب شد و هیچ ارتباطی با طرح مجلس در مورد مالیات بر تراکنش ها ندارد.  
موافق اجرای طرح تامین کالای اساسی نیستم/ دولت تامین منابع طرح از محل افزایش کارمزد بانکی را نپذیرفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / تورم / کمیسیون اقتصادی / یارانه / عضو کمیسیون اقتصادی مجلس / عضو کمیسیون اقتصادی
موافق اجرای طرح تامین کالای اساسی نیستم/ دولت تامین منابع طرح از محل افزایش کارمزد بانکی را نپذیرفت
ایلنا: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: کمیسیون جلسات متعددی با مسئولان برای مذاکره تعیین محل منابع اجرای این طرح داشت و برخی از نمایندگان پیشنهاد دادند که این…
کارمزد انتقال پول بین بانکی تغییر می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / انتقال پول / بانک مرکزی / کارمزد / کارمزد بانکی
کارمزد انتقال پول بین بانکی تغییر می‌کند
طبق اعلام بانک مرکزی بخشنامه تغییرات اعمال شده در کارمزد خدمات بانکی به بانک‌ها ابلاغ شده است و از اول آذر ماه اجرا می‌شود. نوشته کارمزد انتقال پول بین بانکی تغییر می‌کند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش ۵۰ درصدی کارمزد سازمان بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / کارمزد بانکی / بورس کالا
کاهش ۵۰ درصدی کارمزد سازمان بورس
حسن قالیباف اصل، دبیر شورایعالی بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس مصوبات جلسه یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورایعالی بورس که امروز به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، ۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس و اوراق بهادار کاهش یافت.
آیا کاهش نرخ سود بانکی منجر به کاهش کارمزد تسهیلات می شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بانک ها / کارمزد بانک ها / کارمزد تسهیلات / کاهش نرخ سود بانکی / کاهش نرخ کارمزد بانکی
آیا کاهش نرخ سود بانکی منجر به کاهش کارمزد تسهیلات می شود؟
شفقنا- یک کارشناس اقتصادی می گوید در شرایط فعلی بانک ها بهتر است به جای تمرکز بر نرخ سود بانکی ،برای کاهش کارمزد تسهیلات بانکی برنامه ریزی کنند. طی روزهای اخیر رییس شورای هماهنگی بانک‌ها از تصمیم بانک‌ها برای...
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
«صاپ» با قابلیت خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF ‌
نسخه جدید اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران «صاپ» با امکان ثبت‌نام و خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بازار سرمایه(ETF ‌) و تجهیز به نرم‌افزار پرداخت فطریه منتشر شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، نسخه جدید اپلیکیشن پرداخت «صاپ» امکان ثبت‌نام و خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری (ETF ‌) را بر روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند فراهم کرد و همزمان با عرضه گسترده سهام دولتی شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه تا ماه‌های آینده، شرایط خرید واحدهای این صندوق‌ها را به صورت آنلاین و غیرحضوری نیز تسهیل کرد.ارتقای نرم‌افزار پرداخت فطریه در نسخه جدید «صاپ» نیز در ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار گرفته و کاربران می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن، فطریه خود را در پایان مبارک رمضان  واریز کنند.«صاپ» …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / دانشگاه پیام نور / وام دانشجویی
امکان ثبت‌نام دانشجویان با پرداخت یک سوم شهریه ثابت/ارائه وام با پایین‌ترین کارمزد بانکی کشور
معاون اداری،مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور ضمن ابراز همدردی با خانواده‌هایی که به هر نحو به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مشاغل در شرایط اقتصادی مطلوبی قرار ندارند، گفت: دانشگاه پیام نور در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم مساعدت با مردم در شرایط فعلی و همچنین رسالت اجتماعی خود، شرایطی را فراهم کرده که دانشجویان با پرداخت تنها یک سوم شهریه ثابت امکان انتخاب واحد داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تسهیلات وام دانشگاه پیام نور با پایین‌ترین کارمزد بانکی
تهران- ایرنا- دانشگاه پیام نور برای مساعدت با دانشجویان در دوران شیوع بیماری کرونا امکان ثبت نام دانشجویان با پرداخت یک سوم شهریه ثابت و همچنین ارائه وام با پایین ترین کارمزد بانکی کشور را آماده‌سازی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / کارت به کارت / همراه کارت / کارمزد بانکی
همه چیز در مورد کارمزد کارت به کارت؟
کارت به کارت، یکی از پرکاربردترین خدمات بانکی است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
اثرانگشت و تلفن همراه، جایگزین کارت بانکی می‌شود
یک مسوول نظام بانکی با اشاره به گسترش پرداخت‌های مبتنی بر تلفن همراه و اثرانگشت بجای کارت بانکی، گفت: در صورت افزایش کارمزد بانکی، میزان استفاده از پرداخت با تلفن همراه به دلیل هزینه کمتر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
۲ کارت زرد مجلس به وزیر امور اقتصاد و دارایی در یک روز
نمایندگان مجلس روز گذشته از پاسخ‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره برداشت کارمزد بانکی از حساب مشتریان و راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و علت عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه قانع نشدند.به گزارش ایرنا، منصور مرادی، نماینده مریوان و سروآباد در جلسه علنی نوبت عصر روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در بیان سوال خود از «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اینکه «مبنی بر اینکه علت عدم اطلاع‌رسانی قبلی به مشتریان بانک‌ها برای فعال‏سازی سامانه ارسال پیامک و برداشت کارمزد بدون اجازه از حساب مشترکان بانکی چیست» گفت: بنا بر ماده ۱۵ قرارداد بین مشتری و بانک کلیه هزینه‌های مربوط به خدمات از حساب مشترکان طبق قانون اخذ می‌شود؛ ‏چرا از حساب مشترکانی که از سرویس استفاده نمی‌کنند نیز این مبلغ کسر …
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
یک نماینده مجلس: کسر کارمزد بانکی بابت خدمات ارائه نشده خلاف قانون است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها بابت حساب‌هایی که گردش مالی ندارند، کارمزد دریافت می‌کنند، هر درآمدی نیاز به مجوز قانونی دارد، اما قرارداد بانک‌ها و مشتریان، مجوز قانونی محسوب نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / بانک شهر / سوال از وزیر اقتصاد / بانک قرض‌الحسنه ایران / کارمزد بانکی
مرادی: چرا از حساب‌هایی که هیچ گردش مالی ندارند کارمزد ارائه خدمات اخذ می‌شود؟
نماینده مردم مریوان در مجلس با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در زمینه اخذ کارمزد از حساب مشترکانی که گردش مالی ندارند گفت: این توجیهی ندارد که از حساب مشترکانی که گردشگر مالی ندارند و یا سرویسی دریافت نمی‌کنند کارمزد اخذ شود و باید به این موضوع رسیدگی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / کارمزد بانکی / بانک مرکزی / فرهاد دژپسند / سوال از وزیر اقتصاد
دژپسند: کارمزد اخذ شده از حساب مشترکان بانکی بابت ارائه خدمات کاملا قانونی است
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به این که کلیه هزینه‌های اخذ شده بابت ارائه سرویس از حساب مشتریان بانکی بر اساس قراردادی که بین مشتری و بانک تنظیم شده است گفت: کارمزدی که از حساب مشترکان بانکی بابت ارائه خدمات اخذ می‌شود در چارچوب تعرفه‌های بانک مرکزی بوده و مشتریانی که سرویس‌ها نمی‌خواهند در همان ابتدا می‌توانند این موضوع را اعلام کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / کارمزد بانکی / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی / پیامک
کارمزد ارسال پیامک به مشتریان بانکی ۱۲هزار تومان شد/بانکها ارسال پیش‌آگهی را شروع کردند
برخی بانکهای کشور با ارسال پیامک‌ به مشتریان اعلام کردند که جهت سرویس پیامک بانکی در سال ۹۸، مبلغی معادل ۱۲۰ هزار ریال را ظرف هفته آینده از حساب آنها برداشت خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
حذف کارمزد وام‌های حمایتی و اضطراری کمیته امداد
معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی(ره) از حذف کارمزد وام‌های حمایتی و اضطراری کمیته امداد خبر داد.حمید باجلان در سفر به سیستان و بلوچستان گفت: این اقدام برای کمک به توانمندسازی اقشارآسیب‌پذیر تحت حمایت صورت گرفته و امسال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه به وام‌های حمایتی و اشتغال‏زایی اختصاص یافته است. وی افزود: از این میزان اعتبار تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده که ۳۵۰ میلیارد تومان آن وام‌های حمایتی بدون بهره و کارمزد بوده است. معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: درخصوص وام‌های توانمندسازی با مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیون ریال نیز فقط ۳ درصد کارمزد خدمات اداری از وام گیرنده دریافت می‌شود که با کارمزد بانکی متفاوت و کمتر است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •