پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
کاهش قیمت دلار
واعظی: شهید فخری‌زاده عضو تیم برجام بود!/ وجدان تاریخی ملت هنوز «دولت قبل» را مسئول مشکلات می‌داند
۳ روز قبل / سازمان انرژی اتمی / دولت قبل / جمهوری خواهان / ترامپ / رژیم صهیونیستی / باراک اوباما / دولت روحانی / دکتر فخری‌زاده / فلاحت پیشه / وزارت صمت
واعظی: شهید فخری‌زاده عضو تیم برجام بود!/ وجدان تاریخی ملت هنوز «دولت قبل» را مسئول مشکلات می‌داند
اتفاقا وجدان تاریخی ملت وعده های دولت روحانی مبنی بر چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ کارخانه ها و وعده کاهش قیمت دلار و لغو یکباره تمامی تحریم ها و بسیاری دیگر از وعده های اقتصادی را فراموش نمیکند.
ارزانی دلار، قیمت مسکن را کاهش می دهد؟
۴ روز قبل
ارزانی دلار، قیمت مسکن را کاهش می دهد؟
سرحدی، تحلیلگر حوزه مسکن نوشت: هرچند قیمت بسیاری از مصالح ساختمانی و نهاده های تولید در بخش مسکن به قیمت ارز مربوط است اما کاهش قیمت دلار، اثر آنچنانی بر کاهش قیمت این مصالح ندارد.
پیش‌بینی قیمت ارز هفته دوم آذر / دلار به ۲۰ هزار تومان نزدیک می‌شود؟
۵ روز قبل / آینده بازار ارز / احتمال کاهش قیمت دلار / پیش بینی دلار / حواله درهم / دلار 20 هزار تومانی
پیش‌بینی قیمت ارز هفته دوم آذر / دلار به ۲۰ هزار تومان نزدیک می‌شود؟
از نگاه مهدی پورمهر،کارشناس ارزی، استمرار تعطیلی بازارها، پیشرفت سیاسی دموکرات‌ها در معادلات سیاسی امریکا، خبرهای مثبت برای کنترل کرونا و استمرار سیاست‌های کنترل قیمت توسط دولت مجموعه عواملی هستند که بر نرخ ارز در هفته پیش‌رو اثرگذار می‌گذارد و احتمال رسیدن قیمت دلار به قیمت ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان در روزهای آینده محتمل است. نوشته پیش‌بینی قیمت ارز هفته دوم آذر / دلار به ۲۰ هزار تومان نزدیک می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن / یک پارادوکس عجیب در بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قیمت مسکن / بازار مسکن
تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن / یک پارادوکس عجیب در بازار مسکن
یک کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که آیا اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند قیمت مسکن را تعدیل کند و بر روی آن تاثیرگذار باشد، ادامه داد در این رابطه باید دو موضوع را از هم تفکیک کرد، در وهله اول نفس دریافت مالیات از بخش مسکن بسیار قدم خوبی است
پیش‌بینی ۵ کارشناس از وضعیت امروز بورس
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش‌بینی ۵ کارشناس از وضعیت امروز بورس
گفته می‌شود علت اصلی نزولی شدن بورس روند کاهشی قیمت دلار است. سوال سهام‌داران این است که با توجه به کاهش قیمت دلار در روز سه‌شنبه، آیا امروز هم باید در انتظار ریزش در بازار باشیم؟
سایهِ سنگین دلار بر بورس امروز
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز / برترین تقاضاهای بورس / برترین عرضه های بورس / بیشترین افزایش قیمت بورس / بیشترین کاهش قیمت بورس
سایهِ سنگین دلار بر بورس امروز
اقتصاد نیوز : دیروز، نزول شاخص کل، امید سهام‌داران را برای رفتن به کانال ۱.۴ میلیونی به یاس بدل کرد، اما در مقابل، رشد شاخص کل هم وزن آن‌ها را نسبت به روزهای آینده امیدوار نگه داشت. کاهش قیمت دلار چه تاثیری بر بورس خواهد داشت؟ و چه نمادهایی پیشران بازار امروز خواهند بود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
از کدام کاهش قیمت حرف می‌زنید؟
در چهارمین روز از اعلام قرنطینه سراسری و ممنوعیت رفت و آمد، بازار ارز شاهد افت قیمت‌ها بود. به اعتقاد فعالان بازار آنچه باعث آرامش نسبی در بازار ارز و کاهش قیمت دلار شده عبارت از تعطیلی بازار‌های مختلف و کاهش تقاضا برای خرید ارز، باز بودن صرافی‌های مجاز و عرضه کافی ارز در بازار، قطعی شدن پیروزی بایدن در انتخابات امریکا، جلسات کشورهای اروپایی برای زنده نگهداشتن برجام، جو روانی مثبت در بازار و آرامش قیمت‌هاست اما خبرهای اینچنینی نیز برای مردم بی‌اهمیت جلوه می‌کند چراکه هر روز شاهد انتشار اخباری در خصوص افزایش قیمت‌ها بودیم. کاربر علی زیر خبر کاهش قیمت ارز نوشته بود «پس مواد خوراکی چرا می‌ره بالا؟» کاربر احمد نیز نوشت «چه کاهشی هر موقع شد …
چه کسی «قیمت دلار» را تعیین می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / کاهش قیمت ارز / صرافی ملی / قیمت دلار / نرخ ارز / پیش بینی قیمت ارز
چه کسی «قیمت دلار» را تعیین می‌کند؟
دانشمند با تاکید بر اینکه کاهش نرخ دلار طی این سه هفته روانی بوده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه جو بایدن بالاخره به پیروزی رسید و ترامپ نیز با آغاز روند انتقال قدرت موافقت کرده است، دلار روز سه شنبه به کانال ۲۴ هزار تومان کاهش پیدا کرد، در این رابطه همان طور که عرض کردم دولت باید عرضه ارز را شدت ببخشد، در غیر این صورت قیمت‌ها دوباره بر می‌گردد، همان طور که چند روز پیش این مسئله رخ داد، در حال حاضر برخی مقاومت‌ها در مورد کاهش قیمت دلار وجود دارد و این مسئله خیلی جدی است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بی‌اعتمادی بازار به سیستم مالی کشور
دبیرکل خانه اقتصاد ایران می‌گوید: بازار باید به سیستم مالی – پولی کشور اعتماد کند، فعالان اقتصادی باید مطمئن باشند که می‌توانند بر وعده‌های اقتصادی حساب باز کنند، در غیر این صورت گرانی کالا از بازار نمی‌رود.دچرا با وجود کاهش قیمت دلار در کشور، اما کالا‌ها در بازار ارزان نشده است؟! این سوالی است که این روز‌ها به دنبال اجرای سیاست‌های کنترل نرخ ارز از سوی دولت برای عموم مردم مطرح می‌شود.به گزارش اقتصاد۲۴، بازار مدت‌هاست همسو با افزایش نرخ ارز به خصوص قیمت دلار روند صعود قیمت کالا‌ها، حتی محصولات ایرانی را پیش گرفته است و سنگینی این جریان بر معیشت ایرانیان تحمیل شده است؛ حالا با کاهش قدرت خرید مردم، چرخه تولید تا مصرف محصولات نیز با مشکل مواجه شده است.بانک مرکزی با وعده کاهش نرخ ارز پا به عرصه گذاشته …
دلایل اصلی کاهش قیمت ارز چیست؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / بازار ارز / قیمت ارز / قیمت دلار / کاهش قیمت ارز / کاهش قیمت دلار
دلایل اصلی کاهش قیمت ارز چیست؟
همزمان با آغاز محدودیت‌های کرونایی، آرامشی نسبی در بازار طلا و ارز حاکم شده و قیمت‌های ارز و سکه با شیب ملایم در حال طی مسیر کاهشی هستند؛ اما دلایل واقعی کاهش قیمت‌ها در این بخش چیست؟
کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / دلار / نرخ ارز / قیمت دلار / قیمت سکه / سکه
کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
اقتصاد نیوز : قیمت سکه در نیمه روز سه‌شنبه متاثر از کاهش قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت دلار، ریزش کرد.
نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۴| شیب تند کاهش قیمت طلا و دلار
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / قیمت طلا / قیمت دلار / قیمت یورو / قیمت سکه / قیمت پوند / قیمت دلار امروز / قیمت سکه امروز / قیمت طلا امروز / قیمت طلا 18 عیار / نرخ ارز دلار سکه طلا یورو
نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۴| شیب تند کاهش قیمت طلا و دلار
اقتصاد نیوز : بازار امروز شاهد کاهش قیمت دلار و طلاست، سکه هم افت ۱۰۰ هزار تومانی قیمت را تجربه کرد و به ۱۱,۷۰۰,۰۰۰ (یازده میلیون و هفتصد هزار) تومان رسید.
شرط ارزان شدن موبایل چیست؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
شرط ارزان شدن موبایل چیست؟
به گفته دبیر انجمن وارد‌کنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، شرط اینکه در آینده موبایل ارزان شود این است که همزمان با روند کاهش قیمت دلار، تخصیص ارز از سوی بانک‌مرکزی افزایش یابد، فرآیند ثبت‌سفارش هم تسریع و محدودیت سقف و سابقه شرکت‌های واردکننده هم برداشته شود. «امیر اسحاقی» با اشاره به وضعیت فعلی بازار موبایل، اظهار کرد: با توجه به اینکه تقاضای فصلی کاهش پیدا کرده، بازار دچار رکود یا تعادل نسبی شده و از نظر قیمتی هم وضعیت تقریبا متناسب است.
۸۰ درصد تبلت‌ها قاچاقی وارد می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تبلت / موبایل / واردات تبلت / واردات موبایل
۸۰ درصد تبلت‌ها قاچاقی وارد می‌شود
به گفته دبیر انجمن وارد کنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، شرط اینکه در آینده موبایل ارزان شود این است که هم‌زمان با روند کاهش قیمت دلار، تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی افزایش یابد، فرآیند ثبت سفارش هم تسریع و محدودیت سقف و سابقه شرکت‌های واردکننده هم برداشته شود. نوشته ۸۰ درصد تبلت‌ها قاچاقی وارد می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خودرو را خوش‌بینی جامعه ارزان کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خودرو را خوش‌بینی جامعه ارزان کرد
سمیرا مصطفی‌نژاد ـ روزنامه‌نگار بازارهای ایران از فردای روز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا واکنش‌های غریبی از خود نشان‌دادند. بازار ارز که از صبح چهارشنبه 14آبان‌ماه 1399، زمانی که هنوز شانس دونالد ترامپ در پیروزی در انتخابات بالاتر بود صعودی و وارد کانال 30هزار تومان شد، اما عصر همان روز با تغییر روند اخبار شمارش آرا، بازار ارز دچار ریزشی قابل‌توجه شد و کاهش قیمت دلار در کمال ناباوری تا 23هزار‌تومان هم ادامه یافت. آنچه قابل‌پیش‌بینی بود، تأثیر مستقیم نوسان قیمت دلار بر دیگر بازارها، به‌ویژه بازار …
پیش‌بینی آینده کوتاه مدت بازار ارز / کاهش قیمت دلار ادامه خواهد یافت؟
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / آینده دلار / احتمال کاهش قیمت دلار / پیش بینی دلار / دلیل کاهش قیمت ارز / کاهش قیمت دلار
پیش‌بینی آینده کوتاه مدت بازار ارز / کاهش قیمت دلار ادامه خواهد یافت؟
محمدرضا اخوان،کارشناس اقتصادی معتقد است این روزها بازار ارز در انتظار خبر مهمی از بازگشت آمریکا به برجام و رفع احتمالی تحریم‎ها است و تا آن زمان احتمالا شاهد تداوم ثبات نسبی نرخ‌ها در سطوح کنونی خواهیم بود. هر چند سناریوی دیگری هم همچنان روی میز است. نوشته پیش‌بینی آینده کوتاه مدت بازار ارز / کاهش قیمت دلار ادامه خواهد یافت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش قیمت مسکن با تداوم روند نزولی دلار
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / استانی-سیاسی / بازار مسکن / قیمت دلار / تلاطم اقتصادی
کاهش قیمت مسکن با تداوم روند نزولی دلار
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع قابل پیش‌بینی است که با کاهش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پایین خواهد آمد، همان طوری که در هفته اخیر با کاهش نرخ دلار، قیمت مسکن در املاکی‌ها کاهش یافت.
ببینید | دلار کوتاه آمد، موبایل نه!
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / موبایل / دلار / افزایش قیمت
ببینید | دلار کوتاه آمد، موبایل نه!
با کاهش قیمت دلار انتظار می رفت قیمت گوشی های تلفن همراه کاهش پیدا کند اما این اتفاق رخ نداد. منبع: ایرنا
عقب نشینی خریداران و فروشندگان از بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / پایتخت / کاهش قیمت ها / نرخ دلار / قیمت دلار و سکه / دلار و سکه
عقب نشینی خریداران و فروشندگان از بازار مسکن
اقتصادنیوز : کاهش قیمت دلار و سکه نتوانست دل مستاجرانی که امید به کاهش قیمت ها در بازار اجاره داشتند را شاد کند و نرخ اجاره‌بها در تهران بدون تغییر ماند و موجران نیز حاضر نیستند از نرخ های پیشنهادی خود کوتاه بیایند .
خریداران خانه عقب‌نشینی کردند / افزایش تعداد فروشندگان واقعی خانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / بازار مسکن / پیش بینی قیمت مسکن / قیمت مسکن / قیمت مسکن تهران / متوسط قیمت مسکن تهران
خریداران خانه عقب‌نشینی کردند / افزایش تعداد فروشندگان واقعی خانه
یک فعال بازار مسکن می‌گوید: اکثر خریداران به دلیل تداوم کاهش قیمت دلار از بازار مسکن عقب‌نشینی کرده‌اند و معامله‌ای هم در بازار انجام نمی‌شود. نوشته خریداران خانه عقب‌نشینی کردند / افزایش تعداد فروشندگان واقعی خانه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مردم منتظر دلار چند هزار تومانی‌اند؟ / دلار ارزان یعنی چقدر؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / احتمال افزایش قیمت ارز / پیش‌بینی قیمت دلار / قیمت دلار / کاهش قیمت ارز
مردم منتظر دلار چند هزار تومانی‌اند؟ / دلار ارزان یعنی چقدر؟
نتیجه انتخابات آمریکا، امیدواری برای بازگشت آمریکا به برجام و افزایش درآمدهای نفتی، امیدواری زیادی برای کاهش قیمت دلار در میان مردم ایجاد کرده است. قیمت دلار اکنون به ۲۵ هزار تومان رسیده است. اما مردم می‌گویند دلار ۲۵ هزار تومانی گران است. دلار ارزان یعنی چه؟ نوشته مردم منتظر دلار چند هزار تومانی‌اند؟ / دلار ارزان یعنی چقدر؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت دلار در بازار امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹/ ادامه روند کاهشی نرخ ارز
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
قیمت دلار در بازار امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹/ ادامه روند کاهشی نرخ ارز
بازار ارز در معاملات امروز، با کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی های مجاز همراه شده است. همچنین نرخ رسمی 47 ارز در بانک مرکزی اعلام شده است که بر اساس آن، نرخ رسمی 20 ارز کاهش یافته است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آخرین قیمت طلا / بازار ارز / کاهش قیمت دلار / کاهش قیمت سکه
جدول/ قیمت سکه و طلا در بازار/ کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ دلار
دنیای اقتصاد نوشت: عمده قیمت ها امروز چهارشنبه در بازار طلا، سکه و ارز سیر نزولی را نسبت به روز پیش تجربه کردند. همچنین قیمت دلار با کاهش ۲۰۰ تومانی به ۲۵,۹۰۰ (بیست و پنج هزار و نهصد) تومان رسید.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت لپ تاپ و تبلت با کاهش نرخ ارز
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از کاهش پنج تا ۱۰ درصدی قیمت تبلت و لپ‌تاپ در پی کاهش اخیر نرخ ارز خبر داد و گفت که مصرف کالاهای آی‌تی به واسطه شیوع کرونا و اهمیت این قبیل کالاها در امر آموزش دانش آموزان و دانشجویان و دورکاری ۲۰۰ درصد افزایش داشته، اما سقف ثبت سفارش همچنان طبق میانگین سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ محاسبه می‌شود و بنابراین تعداد دستگاه‌های مورد نظر نسبت به تقاضا بسیار کم بود.به گزارش ایسنا، محمدرضا فرجی با تاکید بر ضرورت ثبات نرخ ارز در کشور و با بیان اینکه کالاهایی که عمده قطعات آن از خارج از کشور تامین می شود، هرروز با نوسان نرخ ارز در حال تغییر است، اظهار کرد: کاهش قیمت لپ تاپ و کالاهای مشابه، مشروط به ثابت ماندن نرخ دلار است. کاهش قیمت دلار در حالت خوشبینانه تا حدود دو ماه دیگر منجر …
پیش‌بینی قیمت دلار تا پایان هفته آخر آبان ۹۹
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / قیمت دلار / بازار ارز / کاهش قیمت دلار
پیش‌بینی قیمت دلار تا پایان هفته آخر آبان ۹۹
سومین علامت مثبت، بازار بورس است که در سه روز ابتدای هفته به روند صعودی بازگشته. جمع این سه عامل موجب شده قیمت دلار وادار به ترک کانال ۲۷ هزار تومان شود و مدام در کانال ۲۶ هزار تومان عقب برود. ما عقیده داریم فردا یا نهایتا روز پنجشنبه شاهد نمایش عدد ۲۵ هزار تومان روی تابلوی صرافی‌ها باشیم
۴ دلیل کاهش قیمت دلار/ آخرین قیمت‌ها تا پیش از ۲۶ آبان ۹۹
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ارز / بانک مرکزی / رسانه / نرخ ارز
۴ دلیل کاهش قیمت دلار/ آخرین قیمت‌ها تا پیش از ۲۶ آبان ۹۹
دنیای‌اقتصاد نوشت : روز گذشته دلار بیش از ۹۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و روی مرز ۲۶ هزار تومانی قرار گرفت. به گفته فعالان، بازار به‌تدریج در حال «پذیرش شکست ترامپ» است و همین مساله تا حدی انتظارات افزایشی را تعدیل کرده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
چرا لوازم خانگی ارزان نشد؟
روند کاهشی نرخ ارز در روزهای گذشته متاثر از اتفاقات بین‌المللی، انتظار کاهشی شدن قیمت‌ها در برخی بازارها را به وجود آورد، در عرصه لوازم‌خانگی اما کارشناسان معتقدند در صورت تثبیت نرخ ارز و با وقفه‌ای چندماهه، کاهش قیمت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.به گزارش ایرنا، کاهش قیمت دلار در بازار ارز که از اواسط آبان با اقدامات بانک مرکزی آغاز شده بود، ‌با مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا شتاب بیشتری به خود گرفت. بر این اساس نرخ دلار از ۳۰ هزار تومان در ۱۴ آبان‌ماه به ۲۲ هزار و ۸۹۰ هزار تومان در روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه رسید، هر چند که قیمت ارز در روزهای بعد بخشی از این کاهش را جبران کرد و اکنون در میانه کانال 20 هزار تومانی ایستاده است. با این حال روند کاهشی قیمت دلار در بازار سبب شکل‌گیری انتظار کاهش قیمت انواع …
بازگشت سکه به حمایت سخت + جدول و نمودار
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / اونس طلا / دلار / سهام / قیمت دلار / کاهش قیمت دلار
بازگشت سکه به حمایت سخت + جدول و نمودار
اقتصادنیوز: در دومین روز هفته، دلار کانال ۲۶ هزار تومانی را از دست داد و سکه امامی به زیر مرز ۱۲ میلیون تومان رفت. سکه در اواخر روز در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله می شد که بیش از ۵۰۰ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود.
کاهش قیمت دلار در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / نرخ ارز / قیمت دلار / قیمت یورو / قیمت درهم / قیمت درهم امارات / بازار متشکل ارزی / صرافی ملی / قیمت دلار صرافی ملی / قیمت یورو صرافی ملی
کاهش قیمت دلار در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی
اقتصاد نیوز : قیمت دلار در بازار متشکل ارزی و قیمت دلار صرافی ملی در کانال ۲۶ هزار تومان در نوسان است.
دلار در صرافی: ۲۵,۵۸۰ تومان
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / بازار ارز / قیمت ارز در صرافی / قیمت دلار / کاهش قیمت دلار
دلار در صرافی: ۲۵,۵۸۰ تومان
قیمت خرید دلار آمریکا امروز در صرافی بانک ملی ایران ۲۵,۵۸۰ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته کاهش را تجربه کرد.
لپ‌تاپ و تبلت ارزان شد / فرصت خرید لپ‌تاپ کی است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / بازار لپ تاپ / خرید لپ تاپ / قیمت دلار / قیمت لپ تاپ / لپ تاپ
لپ‌تاپ و تبلت ارزان شد / فرصت خرید لپ‌تاپ کی است؟
رئیس اتحادیه فناوران رایانه از افت پنج تا ۱۰ درصدی قیمت تبلت و لپ‌‌تاپ در بازار خبر داد و گفت: با کاهش قیمت دلار قیمت لپ‌تاپ و تبلت هم افت کرد. چنانچه بایدن رئیس جمهور آمریکا شود قیمت لپ تاپ و تبلت مجدد ارزان خواهد شد. نوشته لپ‌تاپ و تبلت ارزان شد / فرصت خرید لپ‌تاپ کی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کیهان: قیمت ارز را ۹ برابر کردید حالا سنگ مردم را به سینه می‌زنید؟!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ارز / انتخابات آمریکا / قاچاق / واردات / کاهش قیمت دلار
کیهان: قیمت ارز را ۹ برابر کردید حالا سنگ مردم را به سینه می‌زنید؟!
اقتصاد نیوز : یک روزنامه حامی دولت می‌گوید همدستی دلالان اقتصادی و بازیگران سیاسی موجب شد تا کاهش قیمت دلار پس از انتخابات آمریکا ادامه پیدا نکند(!)
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
حمله به قیمت دلار آزاد از کانال نیما
آنطور که بانک مرکزی می‌گوید، هفته قبل 711میلیون دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده است. این مقدار با توجه به میزان تقاضای هفتگی ارز نشان می‌دهد عرضه ارز از تقاضا پیشی‌گرفته و می‌تواند زمینه‌ساز کاهش قیمت دلار در روز‌های آینده باشد. به گزارش همشهری، عوامل زیادی در تعیین قیمت ارز نقش دارند با این حال، این روز‌ها روند عرضه و تقاضا، نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت ارز پیدا کرده است. به زعم کارشناسان، یکی از دلایل اصلی رشد قیمت ارز، کاهش میزان عرضه در نتیجه کاهش درآمد‌های ارزی است. این تحلیلی است که رئیس‌کل …
چرا ریزش بازار ارز پس از پیروزی بایدن تداوم نداشت؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / بازار ارز / نوسان ارز
چرا ریزش بازار ارز پس از پیروزی بایدن تداوم نداشت؟
به گزارش تسنیم، روزهای پر تلاطم و چشم انتظاری ها برای کاهش نرخ ارز به پایان رسید. با اینکه مردم عادی آنهایی که دلاری برای سوداگری ندارند گمان می کردند در صورت عدم رای آوری ترامپ نرخ ارز می شکند و نفسی با کاهش قیمت ها تازه می کنند اما این آرزو دیری نپایید و نرخ ارز باز راه صعود و روند افزایشی را در پیش گرفت. با اینکه کارشناسان‌ در تحلیل های خود پیش از بالا رفتن مجدد نرخ ارز ثبات کاهش قیمت ارز را حداقل برای یکی دو ماه پیش بینی می کردند اما کاهش قیمت دلار حتی یک هفته هم طول نکشید و دوباره مسیر بالا رفتن را در پیش گرفت. حجت الله عبدالملکی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام در این گفت و گو چند تحلیل درباره چرایی کاهش و افزایش مجدد نرخ ارز ارائه داده است. 
۱۵۰ میلیون تومان ریزش قیمت در مسکن مهر پردیس
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
۱۵۰ میلیون تومان ریزش قیمت در مسکن مهر پردیس
شهروند آنلاین: به دنبال نگرانی از کاهش قیمت ملک و ایجاد رکود در بازار مسکن، شهر جدید پردیس هم تحت تأثیر قرار گرفت و نرخ‌ها مقداری پایین آمد؛ از طرف دیگر فروشندگان حاضر به فروش اقساطی شده‌اند. کاهش قیمت دلار بازار پرتقاضا و پر از دلال مسکن مهر شهر پردیس را تحت تأثیر مثبت قرار داده است. تا پیش از ریزش نرخ دلار واحد‌های مسکن مهر آماده سکونت در فاز‌های متعدد پردیس با قیمت‌های بعضا بالای یک میلیارد تومان خرید و فروش می‌شد.
آزادسازی منابع ارزی عامل اصلی کاهش قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
آزادسازی منابع ارزی عامل اصلی کاهش قیمت دلار
مجتبی یوسف زاده کارشناس اقتصاد ایران در گفتگو با بازار اصلی‌ترین عامل کاهش قیمت ارز در بازارهای داخلی را آزادسازی منابع ارزی و تزریق آن به بازار دانست. یوسف زاده همچنین گشایش و از میان برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی را دومین عامل کاهش قیمت ارز در بازار دانست و گفت: شوک‌های متعددی که در این روزها به بازار ارز وارد شده بازار را منتظر و تشنه حرف‌های گوناگون گذاشته است به طوری که همه‌ی مردم مشاهده کردند که با صحبت‌های یک شخص بازار دستخوش تغییرات می‌شد. در خصوص ثبات در این بازار هم باید بدانیم مادامی که تزریق نقدینگی به بازار به یک روند ثابت برسد مشکل کاهش و یا افزایش لحظه‌ای را خواهیم داشت.
 چرا دلار در ایران بعد از پیروزی بایدن ارزان شد؟ | هدف شوم آمریکای بایدن از ورود به برجام
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / انتخابات 2020 آمریکا / ایران و آمریکا / آمریکا - دونالد ترامپ / محمد جواد لاریجانی / دلار آمریکا / آمریکا - جوزف بایدن
 چرا دلار در ایران بعد از پیروزی بایدن ارزان شد؟ | هدف شوم آمریکای بایدن از ورود به برجام
محمد جواد لاریجانی دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه درباره کاهش قیمت دلار گفت: بایدن که هنوز مشغول به کار نشده که قیمت دلار تغییر کند. افزایش و کاهش قیمت دلار نتیجه مدیریت دولت است. ما نباید از سوراخ برجام دوبار گزیده شویم و بازگشت به برجام بدون برداشتن تحریم‌ها بی‌معنی است. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
تعطیلی بازار موبایل صحت دارد؟ / مردم منتظر کاهش قیمت‌ها هستند
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / افزایش قیمت موبایل / پیش بینی قیمت موبایل / قیمت دلار / قیمت موبایل
تعطیلی بازار موبایل صحت دارد؟ / مردم منتظر کاهش قیمت‌ها هستند
عضو انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید کاهش قیمت دلار، مردم را به کاهش قیمت موبایل امیدوار کرده و تقاضا برای خرید موبایل به شدت کم شده است. این رکود بازار در حدی است که عمده‌فروشان هم تک ‌فروش شده‌اند. نوشته تعطیلی بازار موبایل صحت دارد؟ / مردم منتظر کاهش قیمت‌ها هستند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پشت پرده افزایش قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / نرخ دلار / افزایش قیمت دلار / خصولتی ها
پشت پرده افزایش قیمت دلار
نرخ دلار باید بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان باشد البته باید زیر ۱۵ هزار تومان باشد، اما به خاطر کمبود دلار و گرفتاری‌های کنونی می‌گویم بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان. اما این را منتشر کنید تا ثبت شود هر کس دلار نگه دارد متضرر خواهد شد. سال دیگر این موقع قیمت دلار کاهش خواهد یافت. اگر کسی دلار داشته باشد بفروشد برود سپرده بانکی کند یا اوراق بدهی دولت بخرد سال دیگر ۲۰ درصد بازدهی دارد یعنی ۲۰ درصد پولش افزایش پیدا می‌کند. اما دلار سال دیگر بیست درصد کاهش پیدا می‌کند. یعنی کسی که دلار نگه دارد ۴۰ درصد ضرر می‌کنند نه به خاطر این‌که دلار ۲۰ تا ۴۰ درصد پایین می‌آید. به خاطر این‌که ۲۰ درصد سود سپرده را از دست می‌دهد و ۲۰ درصد هم به خاطر کاهش قیمت دلار. افزایش نرخ دلار تخلیه می‌شود. مقداری از آن قبل از انتخابات ریاست …
آرامش مصنوعی بازار یا بی احتیاطی ارزی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
آرامش مصنوعی بازار یا بی احتیاطی ارزی
جهش نزدیک به 10درصدی قیمت دلار در بازار آزاد ایران طی روز گذشته و بازگشت ارزش آن به بالای 27هزار تومان یک واقعیت است، آن‌هم در شرایطی که پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، انتظار می‌رفت قیمت دلار آمریکا به کانال 22هزار تومان و حتی پایین‌تر کاهش یابد. راز جهش دوباره قیمت ارز چیست و آیا بانک مرکزی تصمیم گرفته جلوی کاهش قیمت ارز را بگیرد و نگذارد بازار ملتهب شود؟  به گزارش همشهری، انتظارات برای کاهش قیمت دلار پس از پیروزی جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور آینده آمریکا به یک هفته هم نکشید …
تب انتخابات آمریکا به بازار ملک هم رسید/ ریزش دلار مسکن را ارزان می کند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / انتخابات آمریکا / دلار / قیمت مسکن / مسکن / کاهش قیمت دلار
تب انتخابات آمریکا به بازار ملک هم رسید/ ریزش دلار مسکن را ارزان می کند؟
اقتصادنیوز : با وجود آنکه بسیاری از کارشناسان اعلام می کنند قیمت مسکن با وجود کاهش قیمت دلار ارزان نمی شود اما در برخی از محلات زمزمه های ارزانی ۲۵ تا ۳۰ درصدی شنیده می شود.
قیمت مسکن کاهش چمشگیری خواهد داشت / کاهش قیمت مسکن زمانبر است
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / بازار مسکن / کاهش قیمت مسکن / رکود مسکن / کاهش قیمت دلار / بازار ملک
قیمت مسکن کاهش چمشگیری خواهد داشت / کاهش قیمت مسکن زمانبر است
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با اشاره به اینکه اگر کاهش قیمت ارز، سکه و طلا ادامه دار باشد، این مسئله بر روی بازار مسکن تاثیرگذار است، گفت: به طور قطع در چنین وضعیتی قیمت مسکن نیز کاهش چشمگیری را تجربه خواهد کرد، در حال حاضر بازار‌های سرمایه‌ای تحت تاثیر جو انتخاب جو بایدن، روند کاهنده‌ای به خود گرفته اند، در صورتی که این روند ادامه دار باشد و بعد از آن نیز ثبات بر این بازار‌ها حکمفرما باشد، قدر مسلم قیمت مسکن با افت قابل توجه‌ای روبرو خواهد شد.
پیش‌بینی قیمت دلار فردا 20 آبان 99 / سیگنال‌هایی برای ارزانی ارز
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / ارز / بازار ارز / پیش بینی / پیش بینی قیمت دلار فردا / دلار / قیمت دلار
پیش‌بینی قیمت دلار فردا 20 آبان 99 / سیگنال‌هایی برای ارزانی ارز
نزولی شدن روند قیمت دلار بازار، اظهارات مقامات مسئول درباره نوسان قیمت دلار و مهمتر از این‌ها اعلام خبر تایید واکسن کرونا آمریکا و چین و کاهش نااطمینانی‌های ناشی از کرونا هرکدام می‌توانند سیگنال‌هایی برای کاهش قیمت دلار در فردا ۲۰ آبان ماه باشند. نوشته پیش‌بینی قیمت دلار فردا 20 آبان 99 / سیگنال‌هایی برای ارزانی ارز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار /  کاهش قیمت دلار متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / چرا دلار گران شد؟ / علت افزایش قیمت ارز 19 آبان / علت گرانی دلار در 19 آبان / عوامل افزایش قیمت دلار
پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار / کاهش قیمت دلار متوقف شد؟
بعد پنج روز کاهش مداوم در بازار ارز، امروز دلار در صرافی ملی وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد و قیمت دلار در بازار آزاد ناگهان با چهارهزار تومان افزایش مواجه شد. اما چه اتفاقی افتاد که در کمتر از ۲۴ ساعت ورق برگشت؟ نوشته پنج دلیل برای افزایش دوباره قیمت دلار / کاهش قیمت دلار متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت کالاهای اساسی پایین خواهد آمد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / کالاهای اساسی / تورم / نرخ ارز
قیمت کالاهای اساسی پایین خواهد آمد؟
برای آنکه روند کاهش قیمت‌ها تسریع شود باید این اعتماد در اقتصاد ایجاد شود که این کاهش قیمت‌های عوامل تولید موقتی نیست و دائمی است. به عنوان مثال اگر ما شاهد کاهش قیمت دلار هستیم سیاستگذار باید این اطمینان را به فعالان اقتصادی بدهد که این کاهش واقعی و دائمی است یا حداقل در کوتاه مدت این سیاست ادامه دارد. یا سیاستگذار رفتار عقلایی انجام بدهد مبنی بر این که از کاهش قیمت‌ها حمایت می‌کند.وقتی این پیام به بازار داده شد که آن عامل خارجی یعنی تحریم‌ها وخروج آمریکا از برجام که منجر به کمبود ارز و کالا شده است از بین رفته یا می‌رود یا کاهش پیدا می‌کند و آمریکا حالا قرار است به برجام برگردد طبیعی است همان عامل که موجب شوک منفی شده وقتی حذف شود این شوک منفی هم از بین می‌رود؛ بنابراین انتظار داریم که بخشی …
هشدار «اطلاعات» درباره کاهش ناگهانی قیمت‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / کاهش قیمت دلار / پیروزی بایدن در انتخابات امریکا / انتخابات آمریکا / کامران نرجه / روزنامه اطلاعات
هشدار «اطلاعات» درباره کاهش ناگهانی قیمت‌ها
تخلیه هیجانات روانی انباشته در بازارهای داخلی ارز، طلا، سکه، خودرو و سایر سرمایه‌های واسطه‌ای که این روزها به دلیل شکست جناح جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده، اگرچه برای اقتصاد ایران مطلوب و امیدوارکننده است اما توقع‌آفرینی کاذب از نتایج به دست آمده و گره‌زدن مسیر آینده اقتصاد ایران به حرکت جناح پیروز در کشوری دیگر، نه‌تنها اشتباه بلکه خطرناک‌تر از تحریم‌های تجاری است.
خودرو چقدر ارزان خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / بازار خودرو / کاهش قیمت دلار / کاهش قیمت خودرو / ریزش قیمت خودرو / انتخابات آمریکا
خودرو چقدر ارزان خواهد شد؟
در بازار خودرو طی ماه‌های اخیر شاهد بودیم که خودرو‌های داخلی با دلار ۴۰ هزار تومانی معامله می‌شدند و قیمت آن‌ها اصلا واقعی نبود، در این وضعیت بازار در رکود فرو رفت، الان نیز همه انتظار دارند که قیمت‌ها با کاهش روبرو شود و ببینند در چه قیمت‌هایی ثبات و تعادل حاکم می‌شود، اما نکته مهم این است که خودرو‌های داخلی پرتیراژ با توجه به جو کاهشی که وجود دارد، می‌تواند حداقل ۳۰ درصد کاهش یابد.
بازندگان کاهش قیمت دلار / ریزش سریع دلار خوب است یا بد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / زیان تولیدکنندگان با کاهش قیمت ارز / زیان صادرکنندگان / سرعت کاهش قیمت دلار / کاهش سریع دلار
بازندگان کاهش قیمت دلار / ریزش سریع دلار خوب است یا بد؟
دلار در پنج روز اخیر پنج هزار تومان ارزان شده و این در وهله اول خبر خوشحال‌‌کننده‌ای به نظر می‌رسد اما این همه ماجرا نیست و طبیعتا این ریزش بازندگانی هم دارد. علاوه بر این، آن‌طور که کارشناسان می‌گویند هر چه نوسانات کاهشی سریع‌تر اتفاق بیفتد امکان بازگشت قیمت هم بیشتر است. نوشته بازندگان کاهش قیمت دلار / ریزش سریع دلار خوب است یا بد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نبود مشتری برای خرید دلار ۱۸ هزار تومانی/ احتمال ریزش نرخ دلار تا ۱۵ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / اقتصاد ایران / پیش بینی کاهش قیمت دلار / دلار ۱۸ هزار تومانی / قیمت دلار در ایران / کارشناس اقتصادی
نبود مشتری برای خرید دلار ۱۸ هزار تومانی/ احتمال ریزش نرخ دلار تا ۱۵ هزار تومان
شفقنا- یک استاد دانشگاه اظهار داشت: امروز می بینیم که برای ارز آتی با نرخ ۲۰ هزار تومان هم مشتری وجود ندارد و احتمالا با نرخ ۱۸ هزار تومان هم دلار مشتری نخواهد داشت. این پیام را می‌دهد که...
آخرین تغییرات بازارها 18 آبان 99 / کاهش قیمت دلار و طلا متوقف شد!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ارز / بازار ارز / دلار / سکه / طلا / نرخ ارز
آخرین تغییرات بازارها 18 آبان 99 / کاهش قیمت دلار و طلا متوقف شد!
پس از پست اینستاگرامی شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی و اظهارات امروز رئیس جمهور مبنی بر اینکه دولت برنامه تقویت ارزش پول ملی را دارد، بازارها در امروز چه رفتاری داشتند؟ نوشته آخرین تغییرات بازارها 18 آبان 99 / کاهش قیمت دلار و طلا متوقف شد! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس پس از پیروزی بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / قیمت دلار / شاخص کل بورس / انتخابات امریکا / پیش بینی بورس امروز / پیش بینی بورس هفته / شاخص هم‌ وزن / تحلیل بنیادی بورس
بورس پس از پیروزی بایدن
اقتصاد نیوز : به نظر می‌رسد پس از اعلام پیروزی بایدن کاهش قیمت دلار و افزایش خوش بینی نسبت به آینده دو عامل مهم تاثیرگذار بر روند شاخص بورس در روز یکشنبه هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
نزول بورس با چشم‌انداز روشن
افزایش احتمال پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا منجر به افت شاخص در مبادلات دیروز شد. به زعم تحلیلگران علت این نزول کاهش قیمت دلار است، با این حال تحلیلگران بر این باورند که انتخاب بایدن اگرچه در کوتاه‌مدت می‌تواند منجر به افت شاخص شود، اما در بلندمدت اثر مثبتی بر بازار سهام دارد. به‌گزارش همشهری، شاخص کل بورس تهران که روز چهارشنبه به‌دلیل انتشار اخباری مبنی بر پیشتازی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با رشد مواجه شده بود، دیروز و بعد از آنکه مشخص شد شانس ترامپ از دست رفته و احتمال پیروز جو بایدن …
معرفی سودده‌ترین بازار پس از شکست ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس
معرفی سودده‌ترین بازار پس از شکست ترامپ
با اعلام پیروزی بایدن، بازار ارز ایران حالا وارد تغییر ازی جدی می شود و بسیاری از معامله گران کاهش قیمت دلار تا محدوده بیست هزار تومان را در مرحله نخست محتمل می دانند.
ادامه کاهش قیمت دلار در بازار/ بورس منفی شروع شد/ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: شاهد سکته بازار خودرو هستیم/ ریزش ۲ میلیارد تومانی قیمت خودروی خارجی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ادامه کاهش قیمت دلار در بازار/ بورس منفی شروع شد/ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: شاهد سکته بازار خودرو هستیم/ ریزش ۲ میلیارد تومانی قیمت خودروی خارجی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت سکه ۱۷ آبان ۱۳۹۹، بهترین هفته بازار جهانی طلا از ماه جولای رقم خورد، سهام آمریکا با نامشخص بودن نتیجه انتخابات درجا زد، سقوط لیر ترکیه؛ رئیس بانک مرکزی برکنار شد، سقوط قیمت نفت به ۴ درصد رسید، سهم همسایگان از تجارت خارجی ایران چقدر است؟ و کمک چین به سودآوری یک خودروساز را در بر دارد.
۵ نشانه کاهش قیمت خودرو در روز‌های آینده
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / بازار خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
۵ نشانه کاهش قیمت خودرو در روز‌های آینده
افزایش شانس برد بایدن، کاهش قیمت دلار، ادامه پیش‌فروش‌های خودروسازان، افزایش رشد تولید و افزایش آگهی‌های فروش خودرو پنج نشانه کاهش شدید قیمت خودرو در روزهای آینده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
قیمت طلا، سکه و دلار در بازار امروز ۱۳۹۹/۰۸/۱۷/ کاهش قیمت دلار و سکه
بازار امروز شاهد کاهش قیمت دلار است که با افت هزار و ۲۰۰ تومانی به ۲۵,۸۰۰ (بیست و پنج هزار و هشتصد ) تومان رسید. طلا و سکه هم امروز ارزان شدند.
کدام سناریو برای بازار ارز محتمل است؟ / امید به بازگشت دلار 20 هزار تومانی!
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / احتمال ارزانی دلار / احتمال کاهش قیمت دلار / بازار ارز و انتخابات آمریکا / فضای روانی در بازار ارز / کاهش قیمت دلار با انتخاب بایدن
کدام سناریو برای بازار ارز محتمل است؟ / امید به بازگشت دلار 20 هزار تومانی!
اگرچه مهدی سوری باور دارد که فقط با حضور یک نفر در یک مقام، ناگهانی و بدون تغییر در مدیریت داخل اتفاقات بنیادینی در اقتصاد نخواهد افتاد و کاهش قیمت‌های فعلی هم صرفا در اثر یک فضای روانی است ولی همچنان در صورت انتخاب بایدن به کاهش قیمت دلار تا بازه ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان امید دارد. نوشته کدام سناریو برای بازار ارز محتمل است؟ / امید به بازگشت دلار 20 هزار تومانی! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش قیمت دلار و باز شدن راه گفتگو با آمریکا ربطی به پیروزی بایدن ندارد | انتخابات آمریکا ربطی به ما ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / ایران و آمریکا / مجلس شورای اسلامی / دلار آمریکا
کاهش قیمت دلار و باز شدن راه گفتگو با آمریکا ربطی به پیروزی بایدن ندارد | انتخابات آمریکا ربطی به ما ندارد
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که هیچ فرقی بین بایدن و ترامپ یا جمهوری خواه و دموکرات در آمریکا وجود ندارد.
دلار 20 هزار تومانی در هفته بعد چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ارز / بازار ارز / پیش بینی / پیش بینی دلار / پیش بینی قیمت دلار / دلار / دلار فردایی / قیمت دلار / نرخ ارز
دلار 20 هزار تومانی در هفته بعد چقدر محتمل است؟
با ادامه کاهش قیمت دلار و ورود به کانال ۲۷ هزار تومانی و افزایش احتمال برد بایدن، برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند قیمت دلار فردایی وارد کانال ۲۴ هزار تومان شده است. آیا قیمت دلار تا ۲۰ هزار تومان هم ممکن است سقوط کند؟ نوشته دلار 20 هزار تومانی در هفته بعد چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آینده بازار مسکن بعد از انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / افزایش قیمت مسکن / انتخابات آمریکا / کاهش قیمت دلار / کاهش قیمت مسکن / رقابت بایدن وترامپ / تاثیر انتخابات آمریکا بر روی بازار مسکن
آینده بازار مسکن بعد از انتخابات آمریکا
خسروی با تاکید بر اینکه مدت زیادی است که قیمت مسکن تحت تاثیر نرخ دلار قرار دارد، اظهار داشت: طی این چند ماه گذشته مسکن به طور فزاینده‌ای با رشد همراه شد، به طوریکه امروز حباب قیمت ملک و خانه بسیار زیاد است، در این راستا اگر شرایطی فراهم شود که دلار با کاهش قیمت و ثبات همراه شود، آن زمان است که می‌تواند امیدوار بود که حباب بخش مسکن تخلیه شود، اما این مسئله زمان بر خواهد بود و نباید انتظار داشت که در کوتاه مدت اتفاق خاصی روی دهد.
کاهش قیمت دلاری مسکن | انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بازار مسکن خواهد گذاشت؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / قیمت مسکن و زمین
کاهش قیمت دلاری مسکن | انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بازار مسکن خواهد گذاشت؟
مقایسه رشد قیمت خانه با نرخ ارز طی سه سال گذشته نشان می‌دهد که ارزش دلاری مسکن کاهش یافته است، با این حال ارزش اسمی ملک ۵.۵ برابر شده و در صورت کاهش نرخ ارز می‌توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود.
اقتصاد با آدرس غلط در فاز انتظار قرار گرفت/ همراهی آگاهانه مردم چاره عبور از بحران ها است
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
اقتصاد با آدرس غلط در فاز انتظار قرار گرفت/ همراهی آگاهانه مردم چاره عبور از بحران ها است
وعده های غیر واقعی اعتماد مردم به مسئولین را به حداقل های موجود رسانده است. به عنوان مثال اگر مسئولی از کاهش قیمت دلار خبر بدهد، مردم از گران شدن آن سخن می‌گویند. کارشناسان که دلیل اصلی این اتفاق را در بسته بودن حلقه مدیریت، نبود شفافیت و …
مردم دیدند که قیمت دلار کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
مردم دیدند که قیمت دلار کاهش یافت
امروز مطالبی همچون گزارش بورس امروز دوشنبه ۱۲ آبان ۹۹، میانگین قیمت دلار در تابستان اعلام شد، سقوط قیمت مسکن با تداوم کاهش قیمت دلار، انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بورس ایران دارد؟، سقوط بیش از ۳ درصدی قیمت نفت، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد، اوضاع دارایی بانک‌ها، نقدینگی از ۲۸۹۵ هزار میلیارد تومان گذشت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •