یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
کره حیوانی
آیا ایران نمی‎تواند کره تولید کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / کره حیوانی / تولید / صادرات و واردات / اتحادیه فرآورده‌های لبنی
آیا ایران نمی‎تواند کره تولید کند؟
سخنگوی انجمن فراورده های لبنی اعلام کرد مشکلی در تولید کره نداریم. چون قیمت کره وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ارزان تمام می‎شد اغلب تولیدکننده‎ها کره را وارد می‎کردند.
تغییر ارز واردات کرده از ۴۲۰۰ به نیمایی/ قیمت کره افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / قیمت لبنیات / کره حیوانی / دلار 4200 تومانی
تغییر ارز واردات کرده از ۴۲۰۰ به نیمایی/ قیمت کره افزایش می‌یابد
یک مقام مسئول، با بیان اینکه با تغییر ارز واردات کره از رسمی به نیمایی، از واردات این محصول استقبال نمی‌شود، گفت: قیمت کره‌ای از این پس وارد کشور می‌شود با افزایش چند برابری مواجه است.
تکذیب سهمیه بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای/ هیچ مشکلی در توزیع وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / کره حیوانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / فروشگاه های زنجیره ای
تکذیب سهمیه بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای/ هیچ مشکلی در توزیع وجود ندارد
نایب رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه هر مشتری به هر مقداری که کره بخواهد در فروشگاه های زنجیره‌ای موجود است، گفت سهمیه بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای صحت ندارد.
ارز جدیدی به کره اختصاص نیافته است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / انجمن صنایع لبنی / قیمت کره / واردات کره
ارز جدیدی به کره اختصاص نیافته است
انجمن صنایع فرآورده های لبنی در پی انتشار مطلبی در خصوص انتشار اطلاعات نادرست درباره واردات کره حیوانی با عنوان «پای سلطان کره در میان است» که موجب گمراهی افکار عمومی گردیده است طی اطلاعیه ای توضیحاتی را ارائه کرد. نوشته ارز جدیدی به کره اختصاص نیافته است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش ۲ برابری قیمت کره
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / روغن جامد / قیمت کره / کره حیوانی / کره گیاهی
افزایش ۲ برابری قیمت کره
سعید درخشانی در گفت و گو با تسنیم در خصوص کمبود روغن جامد در بازار، اظهار داشت: این قلم کالا در بازار کم بوده و مردم نیز سراغ آن را می  گیرند ولی کمبود وجود دارد.
کره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / واردات کره
کره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت
انجمن صنایع فرآورده های لبنی در خصوص انتشار اطلاعاتی درباره واردات کره حیوانی توضیحاتی را ارائه کرد.
پای
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کره حیوانی / کره گیاهی / لبنیات
پای " سلطان کره" در میان است؟
علی شریعتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از گاوهای شیرده ایران از نژادهایی هستند که شیر کم چرب تولید می‌کنند، چربی موجود در این شیرها بیشتر برای ماست‌ها، شیرها و دوغ‌های پرچرب موجود در بازار استفاده می‌شود و عملا نژاد این گاوها طوری نیست که بتواند نیاز کشور در حوزه‌هایی مانند کره یا خامه را برطرف کند.
ممنوعیت واردات کره / «کره ملی» وارد بازار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / افزایش قیمت لبنیات / بازار لبنیات / تولید کره / کارخانه کره حیوانی / کره حیوانی / لبنیات / واردات کره
ممنوعیت واردات کره / «کره ملی» وارد بازار می‌شود
دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی می‌گوید: کره یک سال است که دیگر به کشور وارد نمی‌شود. از خرداد سال گذشته تاکنون یک کیلو کره هم وارد نشده است اما اولین محموله کره ملی از هفته آینده وارد بازار می‌شود. نوشته ممنوعیت واردات کره / «کره ملی» وارد بازار می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
موج گرانی به کالای خوراکی رسید
گروه اقتصادی| با گذشت چند هفته از تعیین قیمت جدید برای برخی کالاها حالا موج افزایش رسمی قیمت‌ها به کالاهای خوراکی رسیده است. در 24 ساعت گذشته با افزایش قیمت 10 قلم محصول لبنی موافقت و برای قیمت مرغ که تا 19 هزار تومان نیز بالا رفته بود، ‌قیمت جدیدی تعیین شد. آنگونه که معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته در جلسه ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ به ازای هر کیلوگرم 15 هزار تومان مصوب شده است. ضمن اینکه قیمت شیر خام به ازای هر کیلو دو هزار و ۹۰۰ تومان تعیین و اجازه داده شد بنابر شرایط این محصول 7 درصد بالاتر یا پایین‌تر از این نرخ به فروش برسد. به گفته این مقام مسوول متاثر از افزایش قیمت شیرخام، مجوز افزایش قیمت محصولات لبنی مشمول نرخ‌گذاری از متوسط ۲۲ درصد تا سقف ۲۸ …
قیمت لبنیات رسماً ۲۸ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
قیمت لبنیات رسماً ۲۸ درصد افزایش یافت
بر اساس تصمیم امروز جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت انواع لبنیات به‌طور رسمی ۲۲ تا ۲۸ درصد افزایش یافت. در میان محصولات لبنی عرضه شده در بازار محصولات شیر کم چرب و پرچرب ساده در بسته بندی بطری و پاکتی مدت دار و پنیر ۴۵۰ گرمی UF، ماست کم چرب و پرچرب ساده در بسته بندی‌های کوچک و بزرگ و کره حیوانی شامل قیمت گذاری است.
۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / استاندارد / ایران / جراحی / شاخص / معاون
۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ۹۶ درصد کره حیوانی وارداتی از نیوزیلند مطابق شاخص‌های استاندارد ملی ایران است.
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / کره حیوانی
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص تغییر استاندارد در خصوص کره گفت: ما اکنون در داخل کشور پژوهش‌های لازم را انجام داده و به عدد مورد نظر رسیده‌ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / عباس کشاورز / روغن پالم / وزارت جهاد کشاورزی / کره حیوانی / روغن نباتی / برنج / کالاهای اساسی
یک بام و دو هوایِ دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی/تصمیمی که روغن را جایگزین کَره می‌کند
حذف ارز دولتی کره حیوانی و عدم حذف آن از انواع روغن نباتی که قسمت عمده مارگارین را تشکیل می دهد، باعث ایجاد شرایط رقابتی نابرابر بین این دو کالا و جایگزینی مارگارین با کره شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مصوبه جدید برای واردات کره
کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله‌هایی وارداتی که قبل از تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال‌جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کره
کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله‌هایی وارداتی که قبل از تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
رنج تولید و زنجیره چالش‌ها
به‌عنوان اولین شرکت تولیدکننده کره حیوانی در ایران، توانستیم در زمینه تولید این محصول با شرکت‌های مطرح همکاری داشته باشیم علاوه بر این خط تولید پنیرخامه‌ای و پنیر صبحانه را پس از کره حیوانی راه‌اندازی کردیم و درحال‌حاضر حدود پنج سال است که از تولید پنیر پیتزا در شرکت ما می‌گذرد، اما طی یکی دو سال اخیر هر روز که به کارخانه وارد می‌شوم، مشکلات بسیاری از راه می‌رسند و سر راه تولید می‌ایستند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
واردات ۱.۵ میلیارد دلاری فرآورده‌های لبنی و پروتئینی
وزیر صمت با اشاره به واردات ۱.۵ میلیارد دلاری در حوزه فرآورده‌های لبنی و پروتئینی در سال ۹۷، گفت: با بهره‌برداری از پروژه پالایشگاه شیر در شهرستان شهریار، ضمن ایجاد بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در تولید برخی اقلام همانند کره حیوانی به خودکفایی خواهیم رسید.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
از واردات کره حیوانی تا تجهیزات نیروگاه در بندر بوشهر
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از صادرات بیش از ۲۹ میلیون تن کالا از گمرکات استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته حجم صادرات از گمرکات استان بوشهر ۲۴ درصد افزایش یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •