چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
کسب و کار نوین
۳ روز قبل
دورکاری کارکنان وزارت کشور با راهکار امن همراه اول
وزارت کشور در ایام شیوع کرونا، با قرار گرفتن بر بستر شبکه امن همراه اول اقدام به پیاده‌سازی سرویس نوین دورکاری خود کرد.  به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شیوع ویروس کرونا در کشور مانند اقصی‌نقاط جهان، زمینه ایجاد تحولاتی در نظام اداری را به دنبال داشته است؛ بر مبنای آن اغلب سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادها ترجیح دادند شرایط دورکاری را برای کارمندان خود فراهم کنند. وزارت کشور هم در این راستا با استفاده از بستر گسترده ارتباطی نخستین اپراتور تلفن همراه کشور، سرویس دورکاری را کلید زده تا با تکیه بر بسترهای ایجاد شده مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، سلامتی را برای پرسنل دولت در این بخش به ارمغان آورد. این وزارتخانه با قرار گرفتن بر بستر شبکه امن «همراه اول»، …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
از ترس کرونا در دام غیرمجازها نیفتید!
رئیس اتحادیه صنف خشکشویی و لباسشویی تهران از کاهش ۴۰ درصدی مشتریان این صنف نسبت به شب عید پارسال در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و تاکید کرد که رعایت اصول بهداشتی در کسب‌وکارهای اینترنتی در این صنف اصلا مشخص نیست.به گزارش ایسنا، ابوالفضل رجب‌زاده با اشاره به اینکه به دلیل شرایط اقتصادی صنف خشکشویی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افت تیراژ داشت، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا باعث شده مردم از خانه خارج نشوند و از طرف دیگر به واحدهای صنفی هم اعتماد ندارند. این در حالی است که مواد شست‌وشو و حرارتی که در خشکشویی استفاده می‌شود ویروس را از بین می‌برد. این مقام صنفی در ادامه مشکل اصلی واحدهای خشکشویی را ورود کسب‌وکارهای اینترنتی بدون مجوز به این صنف عنوان کرد و گفت: اتحادیه هیچ گونه مسئولیتی نسبت …
ورودبه بازارهای نوظهور از طریق معاونت کسب و کار نوین ایران کیش
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ایران کیش / کسب و کار / استارت آپ
ورودبه بازارهای نوظهور از طریق معاونت کسب و کار نوین ایران کیش
یکی از شاخه هایی که قرار است در معاونت کسب و کار نوین به آن پرداخته شود بحث سرمایه گذاری های مشترک، ورود به بازارهای نوظهور و جذب ایده استارت آپ و نوآوری هاست.
چرا از مشاغل خدماتی بیشتر استقبال می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / اشتغالزایی / مشاغل جدید / استارت آپ‌ها / مشاغل خدماتی / مرکز آمار ایران / خدمات / یونسکو / کسب و کار / فناوری اطلاعات / الکترونیک
چرا از مشاغل خدماتی بیشتر استقبال می‌شود؟
رییس کمیته کسب و کار یونسکو در ایران، تغییر الگوی زندگی شهری را موجب افزایش مشاغل خدماتی دانست و گفت: در بحث مشاغل جدید و کسب و کارهای نوین بهتر است از قوانین بین‌المللی تمکین کنیم.
معرفی ایده‌های کسب و کار نوین در هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات شریف / دانشگاه شریف
معرفی ایده‌های کسب و کار نوین در هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات
هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات کشور با هدف معرفی و شناساندن ایده‌های بکر و خلاق در کسب و کارهای نوین امروز در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.
انتشار سوابق کسب و کار در سایت نماد الکترونیک از ۲۳ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / کسب و کار / سایت نماد الکترونیک
انتشار سوابق کسب و کار در سایت نماد الکترونیک از ۲۳ بهمن
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد: از روز چهارشنبه (۲۳ بهمن) دو شاخص تعداد شکایات بدون پاسخ و میزان ترخیص بر پاسخگویی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نوین و تجارت الکترونیک در سایت نماد الکترونیک قرار داده می‌شود.
تولید  با روش جدید تامین مالی
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تولید با روش جدید تامین مالی
استفاده از «روش‌های نوین برای تامین مالی» آن‌دسته از بنگاه‌هایی که با هدف توسعه کسب و کار خرد و خانگی فعالیت می‌کنند،
افتتاح ٢٤ پروژه کشاورزی در ایام دهه فجر
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / استانی-اقتصادی / دهه فجر / جهاد کشاورزی
افتتاح ٢٤ پروژه کشاورزی در ایام دهه فجر
رییس جهاد کشاورزی استان قم گفت: در ایام الله دهه فجر ٢٤ پروژه در موضوعات آب و خاک، امور باغبانی، تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و کسب و کار های نوین و شیلات و آبزی پروری افتتاح می شوند که در مجموع به صورت مستقیم ٣٠٣ نفر و به صورت غیر مستقیم نیز ٣٠٩ نفر اشتغال زایی خواهند داشت.
برگزاری همایش محصولات ارگانیک و فرصت نوین تجارت خارجی در تهران
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
برگزاری همایش محصولات ارگانیک و فرصت نوین تجارت خارجی در تهران
سومین همایش لژیونرهای کسب و کار با محوریت کشاورزی ارگانیک و فرصت های نوین برای فعالان تجاری، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان پنجشنبه 3 بهمن ماه 1398 در مرکز همایش های بین المللی سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تحقق عدالت جنسیتی رویکرد اصلی معاونت زنان
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه محوریت و رویکرد اصلی کار ما در دولت دوازدهم موضوع عدالت جنسیتی بوده است، گفت: بر این مبنا حرکت می‌کنیم تا زنانی که نیازمند اشتغال هستند بتوانند به این فرصت‌ها دست یابند.  به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در نخستین نشست شورای راهبردی کارآفرینان با اشاره به اشتغال زنان گفت: ممکن است زنی علاقه‌مند به بهره‌گیری از مشاغل خانگی، سنتی یا مشاغل نوین یا کسب و کارهایی باشد که در قالب فعالیت‌هایی بر مبنای دانش و توانمندی‌ها قرار بگیرد و تلاش کند در این کسب …
کاهش هزینه بانک‌ها و بیمه‌ها با تحقق اقتصاد هوشمند
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / خسارت بیمه / بانک / صنعت بیمه
کاهش هزینه بانک‌ها و بیمه‌ها با تحقق اقتصاد هوشمند
تهران- ایرنا- معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به حرکت نظام بانکی و بیمه‌ای به سوی اقتصاد هوشمند، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین پنج تا ۶ درصد و طراحی مدل کسب و کار تا ۲۵ درصد از هزینه‌های این شرکت‌ها را کاهش می‌دهد.
بیم و امیدهای استخراج
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / رمز ارز / رمز ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / همدان / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / ماینینگ
بیم و امیدهای استخراج "رمزارز" زیر چتر قانون
همدان- ایرنا- کلاه گشاد واردکنندگان دستگاه های مستعمل بر سر خریداران، گرانی برقی که شیرینی این کسب و کار را تلخ کرده و یا سرمایه‌هایی که با انگ قاچاق بر باد می‌رود، زیر گشوده شدن چتر قانون، بیم و امیدهای تجارت نوین "رمزارز" یا همان "ماینینگ" و "ارز دیجتال" است؛ تجارتی پُر سود که نان و آب‌دار بودنش هر روز زمزمه می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
شغل‌هایی برای علاقه‏مندان به کار در منزل
شاید در گذشته مشاغل خانگی و دورکاری، شغل‌هایی درجه دوم به حساب می‌آمدند، اما امروزه با شلوغی کلان‌شهر‌ها و پیشرفت روش‌های نوین ارتباطی، این‏گونه مشاغل را می‌توان راهکاری درآمدزا برای افرادی دانست که از رفت و آمد دائم به محل کار فراری هستند.شرکت‌های بزرگ ایران و جهان با بررسی فواید استخدام کارمندان دورکار، بسیاری از کاربران خود را بر اساس مهارت‌های لازم و به صورت پروژه و فعالیت‏محور استخدام می‌کنند. درواقع بر خلاف شغل‌های کلاسیک که بیشتر به زمان کاری توجه می‌شد، در مشاغل فریلنس و دورکاری، این موفقیت در انجام پروژه در کمترین زمان ممکن است که اهمیت پیدا می‌کند. با این اوصاف با توجه به علاقه، تخصص و زمان آزاد روزانه، مشاغلی هستند که می‌توان آن‌ها را به عنوان کار در منزل، دورکاری و حتی کارآفرینی‌های …
سومین کنفرانس حرفه‌ای تحول دیجیتال ایران برگزار می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / دیجیتال
سومین کنفرانس حرفه‌ای تحول دیجیتال ایران برگزار می‌شود
تهران-ایرنا- همایش حرفه‌ای تحول دیجیتال در راستای استفاده ابزاری از فناوری‌های نوین دیجیتالی برای دست یافتن به اهداف ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب با هدف تسهیل و رونق فضای کسب و کار ۲۴ و ۲۵ دی ماه امسال در هتل همای تهران برگزار می‌شود.
برنامه سیاستی توسعه
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فین تک / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / کسب و کار نوین
برنامه سیاستی توسعه "فین‌تک" در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی FinTech یا بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای بهبود خدمات مالی در جهان و تدوین برنامه سیاستی توسعه فین تک در ایران را بررسی کرد.
تاسیس بنیاد فناوری‌های نوین در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری / آغاز فعالیت ۸ دفتر استانی
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / محمد عبده ابطحی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / کارآفرینی / استارتاپ ایرانی / کسب و کارهای نوپا
تاسیس بنیاد فناوری‌های نوین در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری / آغاز فعالیت ۸ دفتر استانی
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار از تاسیس بنیاد فناوری های نوین در حوزه کسب و کارهای فرهنگی، گردشگری و هنری در آینده نزدیک خبرداد.
فقدان دیدگاه اقتصادی نسبت به فضای مجازی از چالش‌های کسب و کار نو است
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / توییتر / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / قطعی اینترنت
فقدان دیدگاه اقتصادی نسبت به فضای مجازی از چالش‌های کسب و کار نو است
تهران - ایرنا - سه فعال رسانه‌ای در حوزه فناوری نوین نبود قانون مناسب برای فعالیت کسب و کارهای نو، قوانین تجارت قدیمی، فقدان دیدگاه اقتصادی و درآمدزایی به فضای مجازی، فراهم نبودن بستر آنلاین مطمئن، تحریم های بانکی، نبود سرمایه گذار داخلی و خارجی به دلیل تحریم‌های جهانی را از مهم‌ترین چالش های کسب و کارهای نو برای رشد و شکوفایی در کشور دانستند.
ترمزی برای دانش و عقل وجود ندارد/شرکت‌های استارتاپ تحول‌آفرین برند شده‌اند
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استارت آپ‌ها / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / دانشگاه امیرکبیر
ترمزی برای دانش و عقل وجود ندارد/شرکت‌های استارتاپ تحول‌آفرین برند شده‌اند
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با تاکید بر آن که کسب و کار نوین در حال جایگزینی با کسب و کارهای سنتی است، گفت: شرکت‌های استارتاپ تحول‌آفرین در حال حاضر برند شده‌اند و تمام اقتصاد ما باید به همین سمت برود.
بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است
معاون وزیر اقتصاد گفت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این هدف از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند.
دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به گواهی‌های استاندارد تسهیل شد
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به گواهی‌های استاندارد تسهیل شد
دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در حال «پیاده‌سازی نظام استاندردسازی محصولات دانش‌بنیان» در استان‌های مختلف کشور است. استان البرز جدیدترین ناحیه‌ای است که دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان آن به اخذ گواهی استاندارد تسهیل شده است.
اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / کارآفرینی / اکوسیستم کارآفرینی ایران / محمد عبده زاده / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / اینترنت اشیا / هوش مصنوعی / تکنولوژی بلاک چین / استارت آپ
اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟
مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد.
زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / فضای مجازی / استانی-اجتماعی / کسب و کار
زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود
مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: ورود جوانان به دنیای مجازی و استفاده از فضای نوین کسب و کار یک ضرورت است.
عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته‌است
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / توسعه صادرات / سازمان ملی استاندارد ایران / همدان / شرکت دانش بنیان
عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته‌است
همدان - ایرنا - مدیرکل نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته عزم ملی برای استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته و ۱۲ استان برای استانداردسازی محصولات این حوزه و صدور گواهینامه‌های سی.ا.سی (COC) و سی.او.پی (COP) آماده هستند.
تقدیر شستا از دستگاه قضایی در کشف محموله سرقت شده متادون
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
تقدیر شستا از دستگاه قضایی در کشف محموله سرقت شده متادون
مدیرعامل شرکت توزیع داروپخش با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم جهت توسعه کسب و کارهای شرکت در لاین‌های جدید و مدل‌های نوین کسب و کار در فروش و توزیع ایجاد شده، گفت:در شش ماه اول سال ۹۸ تقریبا معادل یکسال گذشته سود محقق شد، ضمن آنکه در مهرماه ۹۸ نیز این شرکت وارد بازار بورس شده و رکورد سهام‌داران در عرضه اولیه را نیز شکست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
رویکرد نوین به روزدانش‌آموز
سیدحسن الحسینی‪-‬ در کشور ما رنگ سیاسی پر رنگترین رنگهاست. روز دانش‌آموز خاستگاهی البته سیاسی داشته است و برای پاسداشت مبارزه عدالت‌خواهانه علیه استبداد و استعمارشکل گرفت. که به جای خود قابل تحسین و درخور بزرگداشت است. اما خوب بود در تداوم کار نگاه به دانش‌آموز بعد فرهنگی نیز اضافه می‌شد، یا به مرور ایام، رنگ غالب فرهنگی به خود می‌گرفت. من بر این باورم که اهالی علم و ادب و آموزش باید به این خلاء مهم توجه کنند.روز دانش‌آموز باید روز کاستن فاصله‌ها باشد. اکثریت دانش‌آموزان تراز امروز جامعه ایرانی، از مدرسه و برنامه‌های آن دل خوشی ندارند. با اکراه و ناخشنودی و شاید از سر ناچاری به مدرسه می‌آیند و می‌روند. به همین سبب و بدون کاستن از وزن دیگر عوامل مربوط، در کشور ما نقش آموزش و پرورش درتربیت روندی …
ستاری: فارسی نهمین زبان اینترنتی است
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سورنا ستاری / کسب و کار نوین / دیجیتال
ستاری: فارسی نهمین زبان اینترنتی است
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ما سه برابر عرب‌زبان‌ها مطالب فارسی در اینترنت داریم و فارسی نهمین زبان اینترنتی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
رویداد آشنایی سرمایه‌گذاران با استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نو
اتاق بازرگانی تهران| معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران یک رویداد در حوزه کسب‌وکارهای نوین با عنوان «آشنایی با سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها» برگزار می‌کند.
سیاه و سفید فروش مواد غذایی در فضای مجازی
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / مشهد / مواد غذایی / پلیس فتا / دانشگاه علوم پزشکی مشهد / کسب و کار نوین / فضای مجازی / فروش کالای اینترنتی
سیاه و سفید فروش مواد غذایی در فضای مجازی
مشهد- ایرنا- کسب و کارهای نوین روز به روز در حال گسترش است و دامنه آن هر روز در بخشی از عرصه خرید و فروش کالا توسعه می یابد اما فعال شدن این نوع بازار برای برخی کالاها مانند مواد غذایی با مخاطراتی همراه است و هنوز مسیر مشخصی برای آن شکل نگرفته است.
جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در استان موفق عمل کرده است
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / استانی-اقتصادی / مشاغل خانگی / تسهیلات
جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در استان موفق عمل کرده است
مدیرکل مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح ها و کسب و کارهای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی بازدید کرد.
همگرایی بین صنعت و فناوری اطلاعات پیشران توسعه اقتصادی است
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / فناوری اطلاعات / اقتصاد / کسب و کار نوین
همگرایی بین صنعت و فناوری اطلاعات پیشران توسعه اقتصادی است
مشهد- ایرنا- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: همگرایی بین صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با دیگر صنایع پیشران توسعه اقتصادی است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / مقیمی / ایران خودرو / ایساکو
ارائه برنامه‌های خلاقانه درخدمات پس از فروش برای جلب رضایت مشتریان
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از دیگر موارد ابلاغیه به شرکت ایساکو را ارائه برنامه‌های نوین و خلاقانه درجهت بهبود در فضای کسب و کار این شرکت و شبکه خدمات پس از فروش با درنظر داشتن خردمالی و حذف موازی کاری و امور غیر ضروری و راهکار‌های بهبودمدیریت برهزینه خدمات پس از فروش و کاهش هزینه‌های جاری شبکه نمایندگی‌ها دانست.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک
روزگاری پیتر دراکر پدر علم مدیریت نوین گفت: "کار و کسب دو بخش پولساز دارد. بازاریابی و نوآوری. بقیه اش کار گل است". کتاب "طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک" راهنمایی برای برنامه ریزی بخش بازاریابی کار و کسب شما است.
کسب و کار کوچک با طعم خرما شکلاتی 
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / صندوق کارآفرینی / کسب و کار نوین
کسب و کار کوچک با طعم خرما شکلاتی 
تهران - ایرنا - بررسی آمارها بیانگر این است که بهره‌وری صنایع رابطه معکوس با اندازه بنگاه‌های اقتصادی دارد، موضوعی که دستمایه کارِ یک کارمند بوشهری قرار گرفته و خرماهای شکلاتی تولید می‌کند که نه تنها در داخل مشابهی ندارد و بلکه کشورهای منطقه نیز خواهان آن هستند. 
رئیس اتاق ایران: مدرسه کسب و کار در مشهد ایجاد می شود
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / مشهد / غلامرضا شافعی / مدرسه / ریاست اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران / کسب و کار نوین / دانش‌آموزان
رئیس اتاق ایران: مدرسه کسب و کار در مشهد ایجاد می شود
مشهد- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از راه اندازی مدرسه کسب و کار در مشهد با هدف اتخاذ نگاهی تخصصی به تربیت کارآفرینان و صاحبان کسب و کار خبر داد.
۵ محور بهبود محیط پرورش و جذب سرمایه‌های انسانی در کشور
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / مجمع هماهنگی بخش خصوصی / بخش خصوصی
۵ محور بهبود محیط پرورش و جذب سرمایه‌های انسانی در کشور
بر اساس بیانیه نخستین مجمع هماهنگی بخش خصوصی، فرصت‌های شغلی نوین که بیشتر از دل بنگاه‌های نوآور با مدل‌های نوین کسب و کار می‌آیند، علاوه بر توسعه و تنوع بخشی به فرصت‌های شغلی سبب غنای دانش و تجربه کشور در حوزه‌ منابع انسانی و انباشت سرمایه انسانی می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
ازدیاد مسافرکش‌ها نشان‌دهنده نداشتن مهارت کار است
یک مقام مسئول کارگری معتقد است دلیل ازدیاد تاکسی‌ها و مسافرکش‌ها در شهرها نداشتن مهارت کافی برای کار است و اگر کارجویان و فارغ‌التحصیلان از قبل با مهارت‌های کسب و کار آشنا شوند، دیگر اولین گزینه کسب درآمدشان خرید ماشین و مسافرکشی نخواهد بود.به گزارش ایسنا، فتح‌الله بیات اظهار کرد: زمانی موضوع انشاهای ما این بود که در آینده می‌خواهید چه‌کاره شوید و اکثر دانش‌آموزان خود را دکتر و مهندس می‌خواندند ولی امروز با تغییراتی که در بازار کار ایجاد شده همان دکتر و مهندس‌ها بیکارند و این امر نشان می‌دهد که دست‌کم طی دو دهه گذشته سیستم آموزشی ما چه در آموزش و پرورش و چه در آموزش عالی نتوانسته افرادی را تربیت کند که به درد جامعه بخورند. امروز دنیا در حال توسعه و حرکت به سمت علوم نوین و فناوری‌های جدید است …
بازنگری دستورالعمل حاکم بر فضای کسب و کار/ تهیه دستورالعمل جدید تا دو ماه آینده
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
بازنگری دستورالعمل حاکم بر فضای کسب و کار/ تهیه دستورالعمل جدید تا دو ماه آینده
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به بازنگری دستورالعمل حاکم بر فضای کسب و کار گفت: در حال تهیه دستورالعملی جدید متناسب با شرایط کسب و کارهای نوین هستیم.
۸ استارت‌آپ فضایی در نمایشگاه الکامپ حضور یافتند
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / نمایشگاه الکامپ / استارت آپ / کسب و کار
۸ استارت‌آپ فضایی در نمایشگاه الکامپ حضور یافتند
۸ کسب و کار و استارت‌آپ حوزه فضایی با هدف ارائه ایده‌های نوین در حوزه کسب و کارهای فضاپایه در نمایشگاه الکامپ حضور یافتند.
مهارت آموزی لازمه توسعه کارآفرینی و کسب و کار های نوین در جامعه است
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / بوشهر / مهارت اموزی / آموزش / فنی و حرفه ای
مهارت آموزی لازمه توسعه کارآفرینی و کسب و کار های نوین در جامعه است
بوشهر- ایرنا- توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و فراگیری مهارت لازمه کارآفرینی و کسب و کارهای نوین در جامعه است.
توسعه مدل نوین کسب و کار بانک رفاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / الکترونیک / فناوری / کسب و کار / مو / اعضای هیأت مدیره
توسعه مدل نوین کسب و کار بانک رفاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها
بانک رفاه برای توسعه مدل کسب و کار نوین خود تعامل با استارتاپ ها و بهره مندی از ظرفیت های فناوری را در دستور کار خود قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
جهانگیری: دولت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های نوین حمایت می کند
معاون اول ریاست جمهوری گفت: دولت به طور کامل آمادگی دارد از کسب کار های مبتنی بر فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان حمایت کند.
رییس بخش بازرگانی کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری دولت استرالیا: ایران می‌تواند قدرت اقتصادی باشد
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
رییس بخش بازرگانی کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری دولت استرالیا: ایران می‌تواند قدرت اقتصادی باشد
شفقنا اقتصادی -رییس بخش بازرگانی کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری دولت استرالیا گفت: امیدوارم به تجارت یک‌میلیارد دلاری با ایران بازگردیم. به گزارش شفقنا اقتصادی ، منیر سنکری در دومین همایش آینده‌پژوهی،‌ الگوهای نوین کسب و کار که توسط اتاق بازرگانی ایران و استرالیا برگزار شد، گفت: ایران در سه مولفه پتانسیل بالایی در منطقه خاورمیانه […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
چرا «مهندس شدن» دیگر صرف نمی‌کند؟
حتما در اطرافیان خود، مهندسان زیادی را دیده‌اید که مشغول تحصیل در رشته پزشکی یا مشغول یادگیری زبان آلمانی و فرانسه برای تحصیل در گرایش‌های پزشکی خارج از کشور هستند. حتما مهندسان زیادی را مشاهده کردید که در کار مواد غذایی و معاملات املاک و شرکت‏های حمل و نقل اینترنتی هستند!این قضیه فقط ربطی به دولت تدبیر و امید ندارد! اکو‏سیستم کسب و کار در جهان در حال تغییر است و باید این را فهمید. کارآفرینی دیجیتالی و غوغای فریلنسرها و اپ‏بازها تا بلاک‌چین و بورس‌بازی، نشان از دگردیسی ژرف در ساختار کسب و کارهای نوین دارد.مهندس شدن، دیگر صرف نمی‌کند. کار برای حسابداران و بازاریابان و طراحان و دستیار و تکنسین صنعت بهداشت و درمان، بسیار بیشتر از کار برای مهندسان در پروژه‌ها و نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها و کارخانجات …
تسهیل عرضه خدمات بیمه‌ای در قالب کسب و کارهای الکترونیکی و استارت اپ‌ها
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / جمهوری اسلامی ایران / صنعت / فناوری / فناوری اطلاعات / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تسهیل عرضه خدمات بیمه‌ای در قالب کسب و کارهای الکترونیکی و استارت اپ‌ها
ایلنا: با هدف تامین نیازهای بیمه‌ای مردم و ضرورت حمایت از فناوری های نوین در صنعت بیمه در قالب تفاهم نامه میان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیمه مرکزی ساماندهی و تسهیل فعالیت استارت اپ های بیمه ای را به عنوان راهکاری مناسب در دستور کار خود قرار داد.
اصناف می‌توانند در اجرای طرح‌های خدمات الکترونیکی کمک کنند
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / اتاق اصناف ایران / دولت الکترونیک
اصناف می‌توانند در اجرای طرح‌های خدمات الکترونیکی کمک کنند
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف می‌توانند با ایجاد ابزارهای نوین در محیط کسب و کار به اجرای طرح‌های خدمات الکترونیکی کمک کنند، گفت که برای کمک به برطرف شدن مقاومت جامعه سنتی در برابر مسیرهای مدرن، باید نظرات کارشناسی بخش‌های مختلف درباره ایرادات و مشکلاتی که در دوره اجرای آزمایشی مشخص می‌شود، در نظر گرفته شود که این مسئله مورد توجه اتاق اصناف نیز هست.
ظهور شغل‌های جدید در آینده نزدیک!
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / مشاغل جدید / اسنپ / تپ سی / بازار کار / موبایل / فناوری اطلاعات / مشاغل سنتی / کسب و کار نوین۱
ظهور شغل‌های جدید در آینده نزدیک!
یک فعال حوزه کار معتقد است ظهور عصر تکنولوژی و فناوری‌های پیشرفته…
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند
نایب رئیس اتاق تعاون ایران توسعه صادرات غیرنفتی را از برنامه‌های مهم اتحادیه‌های مرزنشینان ذکر کرد و گفت: تشکیل و توسعه هلدینگ‌های کسب و کار نوین و دانش‌بنیان موجب برندسازی، رقابت پذیری و کاهش هزینه تولید محصول می‌شوند.به گزارش ایسنا، اسماعیل خلیل‌زاده با بیان اینکه ۸۰ درصد تعاونی‌ها در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده‌اند، اظهار کرد: بخش تعاون به دلیل کارکردهای خود یک بخش پر مزیت و پر ظرفیت برای ثروت آفرینی است ولی متاسفانه علیرغم قابلیت‌های بالایی که دارد، هنوز بخشی اعظمی از آن غیر فعال مانده است.وی با اشاره به تشکیل تعاونی‌ها در گرایش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی حرکت به سمت جهانی سازی تولید تعاونی‌ها را خواستار شد و گفت باید هلدینگ‌های بزرگ تعاونی را در سطح ملی و بین‌المللی …
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کسب رتبه دوم سلامت اداری در سال 97 توسط شرکت گاز استان گیلان
به گزارش روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر کسب رتبه دوم شرکت گاز استان گیلان در زمینه سلامت اداری گفت: این ارزیابی توسط امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران و در میان 30 شرکت استانی صورت پذیرفته است و این شرکت با نمره 77.6 توانست این رتبه را کسب نماید.وی با بیان اینکه این ارزیابی در زمینه های آموزش، قانون گرایی، شفافیت، پاسخگویی، شایسته سالاری، انضباط اداری و مالی، الگوی مصرف و بهره وری، استقرار و توسعه سامانه های الکترونیک و فناوری های نوین نظارت و کنترل داخلی انجام شده است، بیان نمود: خوشبختانه گاز استان گیلان با ارائه مستندات کامل، صادقانه و شفاف در همه این زمینه ها در میان استان های برتر قرار گرفته دارد.اکبر ضمن قدردانی از کلیه پرسنل شرکت گاز استان که …
استارتاپ ها پلی به سوی شکوفایی اقتصادی و  اشتغال زایی
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / پارک علم و فناوری / کسب و کار نوین / استارتاپ ها
استارتاپ ها پلی به سوی شکوفایی اقتصادی و اشتغال زایی
اراک - ایرنا - استارتاپ ها ظرفیت های ناشناخته ای هستند که با توسعه آن ها می توان با رشد ایده ها گامی اساسی در راستای شکوفایی اقتصادی و فرصت سازی شغلی برداشت.
استارتاپ های مسافربری، مزایا و دردسرهای آن
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
استارتاپ های مسافربری، مزایا و دردسرهای آن
تهران- ایرنا- این روزها استارت اپ ها و برنامه های موبایلی توانسته اند بسیاری از مشکلات را برطرف کنند، برای مثال خرید اینترنتی، درخواست تاکسی، پیک و حتی کامیون برای حمل بارهای سنگین از طریق برنامه های موبایل امکانپذیر شده است اما در عین حال با گسترده شدن فضای کسب و کارهای نوین و افزایش مخاطبان آن‌ها، نگرانی‌ها در میان کسب و کارهای سنتی نیز افزایش یافته است. پرچم دار همه این کسب و کار های نوین استارت آپ ها یا همان نوپا ها هستند که با ایده ها و فناوری های جدید وارد کارزار رقابت شده‌اند.
مدیرکل جدید دفتر نوآوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری منصوب شد
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / علمی آموزشی / مدیر کل دفر نوآوری / معاونت علمی
مدیرکل جدید دفتر نوآوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری منصوب شد
تهران- ایرنا- مریم ملونی مدیرکل جدید دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با صدورحکمی از سوی پیمان صالحی معاون نوآوری وتجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، معرفی شد.
توسعه کسب و کارهای نوین جایگزین مناسبی برای اشتغال دولتی است
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
توسعه کسب و کارهای نوین جایگزین مناسبی برای اشتغال دولتی است
ایلام- ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: کسب و کارهای نوین و دانش بنیان که مولد و پایدار باشد می تواند جایگزین مناسبی برای اشتغال دولتی افراد جویای کار باشد.
بانوان همدانی با کسب و کارهای نوین آشنا می شوند
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
بانوان همدانی با کسب و کارهای نوین آشنا می شوند
همدان- ایرنا- مسئول آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان از برگزاری یک کارگاه آموزشی کسب و کار خبرداد و گفت: در این دوره بانوان با روش های نوین درآمدزایی آشنا می شوند.
لزوم توجه به کسب و کار نوین در پس کرانه  بندر جدید بوشهر
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
لزوم توجه به کسب و کار نوین در پس کرانه بندر جدید بوشهر
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌جهت‌گیری تخصصی برای پس کرانه بندر بوشهر از نظر کسب و کارهای نوین باید به نحوی باشد که به اشتغال پایدار و تولید باارزش افزوده بالا بیانجامد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سه شکل از خدمات فناوری به هتل‌ها
فناوری‌های نوین در عرصه خدمات به‌سرعت در حال تغییر محیط کسب و کار هتلداری است. تقریبا همه روزه محصولات جدیدی برای بهبود خدمات مهمان طراحی ‌شده و همچنین خبرهایی درخصوص بهبود آنهایی که در حال حاضر استفاده می‌شود، به گوش می‌رسد. اکثر این محصولات و پیشرفت‌ها بر اساس استفاده از فناوری‌های هوشمند شکل‌گرفته است. فناوری‌های هوشمند موضوع بسیار پر طرفدار و موردعلاقه مهمانان بوده که توجه به آن می‌تواند در بهبود حوزه کسب و کار موثر واقع شود.
فقر مشارکت، آفت نوآوری در سازمان‌ها
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
فقر مشارکت، آفت نوآوری در سازمان‌ها
در تفکر نوین مدیریت، تصمیمات و خط‌مشی سازمان‌های جامعه به مثابه سیستم‌های باز و قابل انعطاف باید از نظرات و خواست‌های کارکنان، مشتریان، مردم و محیط اجتماعی کسب و کار نشات گیرند و به نیازهای آنان پاسخ دهند. شاید به جرات بتوان ادعا کرد، ناآگاهی مدیران و محیط نامساعد سازمانی...
محیط زیست محور محرک توسعه پایدار است
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
محیط زیست محور محرک توسعه پایدار است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کار های نوین معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: محیط زیست بحثی دغدغه مند و محور محرک توسعه پایدار است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •