جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
کمبود بنزین
چگونه نفتکش‌های ایرانی سقف هژمونی آمریکا را فرو ریختند؟
۳۱ ساعت قبل / مقابله آمریکا با نفتکش‌های ایران / مقابله ایران با آمریکا / نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا
چگونه نفتکش‌های ایرانی سقف هژمونی آمریکا را فرو ریختند؟
به گزارش فارس، پس از آنکه همه پشت جمهوری بولیواری ونزوئلا را خالی کردند و آن را طعمه دیگری برای محاصره کشنده آمریکایی قرار دادند تا دونالد ترامپ به آن افتخار کند و این کشور از نقصان شدید در تامین بنزین مورد نیاز خود رنج ببرد، تنها ایرانی‌ها تصمیم گرفتند با این چالش مواجه شوند و پس از ارسال یک نفتکش به سوریه، پنج نفتکش خود را طی توافقی با کاراکاس به ونزوئلا ارسال کردند که یکی پس از دیگری وارد سواحل این کشور می‌شوند، تا دست‌کم نیاز ۵۰ روز این کشور را تامین کنند. همچنین قرار است مهندسان ایرانی پالایشگاه‌های ونزوئلا را که به شدت از کمبود قطعات یدکی به دلیل تحریم‌های آمریکا رنج می‌برند، احیا کنند.
نفتکشهای ایرانی حامل سوخت به دریای کارائیب رسیدند
۵ روز قبل / صادرات بنزین ایران به ونزوئلا / تحریم‌های آمریکا / کمبود بنزین
نفتکشهای ایرانی حامل سوخت به دریای کارائیب رسیدند
آمار رهگیری کشتی رفینیتیو آیکان نشان داد که ناوگانی از پنج نفتکش حامل سوخت ایران به مقصد ونزوئلا به منطقه کارائیب نزدیک شده اند و انتظار می رود روز یکشنبه در آبهای این کشور آمریکای جنوبی باشند.
بررسی واگذاری فروش بنزین به بخش خصوصی در ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بنزین / قیمت بنزین / ونزوئلا / تحریم‌های آمریکا
بررسی واگذاری فروش بنزین به بخش خصوصی در ونزوئلا
دولت ونزوئلا در مواجهه با کمبود شدید بنزین در این کشور، به دنبال راه‌کارهای بلندمدتی نظیر بازار خصوصی برای واردات و فروش و افزایش قیمت در جایگاه‌های سوخت برای از بین بردن بازار سیاه است.
علت کمبود بنزین در نفت‌خیزترین کشور دنیا
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بنزین / ونزوئلا / تحریم‌های آمریکا
علت کمبود بنزین در نفت‌خیزترین کشور دنیا
در حال حاضر حداقل پنج نفتکش ایرانی حامل سوخت در مسیر ونزوئلا هستند که بزرگترین ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد اما چرا این کشور بنزین کافی تولید نمی‌کند؟
رویترز: مردم ونزوئلا منتظر بنزین ایران هستند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ایران و ونزوئلا / خام فروشی ایران / رویترز / فروش نفت ایران به ونزوئلا
رویترز: مردم ونزوئلا منتظر بنزین ایران هستند
رویترز با اشاره به این که کمبود بنزین در ونزوئلا در مبارزه این کشور با کرونا تاثیر منفی گذاشته نوشت: علیرغم فشار آمریکا برای ممانعت از ارسال محموله های بنزین ایران به ونزوئلا، مردم ونزوئلا در پایتخت این کشور منتظر پر شدن باک خودروهایشان هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
ریزش شدید قیمت نفت بعید است
بانک آمریکایی گلدمن ساکس، با اشاره به رفع تدریجی محدودیت‌های قرنطینه کرونا که تقاضا برای نفت را بهبود داده و کاهش سریع‌تر از حد انتظار تولید، اعلام کرد ریسک سقوط شدید قیمت نفت کاهش پیدا کرده است.به گزارش ایسنا، گلدمن ساکس در جدیدترین یادداشت تحقیقاتی خود اعلام کرد که بزرگ‌ترین بهبود تقاضا در بخش بنزین و در چین، آمریکا و آلمان دیده می‌شود، اما بازگشت به سطح عادی تقاضا ممکن است اندکی زمان ببرد. با این حال، بهبود تقاضا و تولید کمتر ممکن است باعث شود بازار نفت در ژوئن دچار کمبود عرضه شود.این بانک سرمایه‌گذاری با اشاره به اشباع مخازن نفت و امکان بازگشایی چاه‌های نفت آمریکای شمالی در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، پیش‌بینی کرد که روند رشد قیمت نفت در ماه‌های آینده محدود خواهد بود.گلدمن ساکس با توجه به …
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
توقف سقوط قیمت نفت در روزهای آینده
برآورد بانک آمریکایی گلدمن ساکس از کاهش ریسک سقوط شدید قیمت نفت در روزهای آینده خبر می‌دهد. به گزاریش ایسنا، گلدمن ساکس در جدیدترین یادداشت تحقیقاتی خود اعلام کرد بزرگ‌ترین بهبود تقاضا در بخش بنزین و در چین، آمریکا و آلمان دیده می‌شود اما بازگشت به سطح عادی تقاضا ممکن است اندکی زمان ببرد. با این حال، بهبود تقاضا و تولید کمتر ممکن است باعث شود بازار نفت در ژوئن دچار کمبود عرضه شود. این بانک سرمایه‌گذاری با اشاره به اشباع مخازن نفت و امکان بازگشایی چاه‌های نفت آمریکای شمالی درصورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، پیش‌بینی کرد که روند رشد قیمت نفت در ماه‌های آینده محدود خواهد بود. گلدمن ساکس با توجه به ابهامات فراوانی که در خصوص روند تقاضا در ماه‌های آینده وجود …
وضعیت پمپ‌بنزین‌ها بعد زلزله تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
وضعیت پمپ‌بنزین‌ها بعد زلزله تهران
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: بنزین به اندازه کافی در جایگاهها موجود است و چنانچه گزارشی مبنی بر کمبود بنزین در هر جایگاهی اعلام شود سریعا نسبت به تامین اقدام می کنیم.
ارزان‌ترین بنزین دنیا گران‌ترین شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
ارزان‌ترین بنزین دنیا گران‌ترین شد
بنزین در ونزوئلا در پی بحران کمبود سوخت از ارزان‌ترین بنزین جهان چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داد و بالاترین نرخ را در جهان پیدا کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
بازندگان نفت ارزان
 حتی برخی در ایران تحلیل کردند که حالا که قیمت نفت به صفر رسیده، بنزین هم باید ارزان شود! درحالی که آنچه در امریکا رخ داد صرفا در مورد قراردادهای آتی نفت بود.  هنگامی که نفت را طی قراردادهای آتی یا آینده می‌خرند، توافق می‌کنند که حمل بشکه‌های نفت را هم هر ماه بر عهده بگیرند. بازرگانان، قراردادهای آینده را می‌خرند سپس به خریدارانی که خواهان نفت هستند، دوباره می‌فروشند. اما تقاضای جهانی انرژی به علت شیوع ویروس کرونا و قرنطینه کم شده است. برآوردها نشان می‌دهد، تقاضای جهانی بنزین 32 درصد، گازوییل 18 درصد، سوخت جت 21 درصد و سایر سوخت‌ها 29 درصد نسبت به قبل کاهش یافته و در چنین شرایطی طبیعتا خریداران نفت هم به مراتب کمتر شده‌اند. حالا در چنین شرایطی، …
یک کشته در اعتراض علیه کمبودها در ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / کروناویروس / کرونا در جهان / ونزوئلا
یک کشته در اعتراض علیه کمبودها در ونزوئلا
یک گروه حقوق بشری اعلام کرد، یک مرد ونزوئلایی در جریان اعتراض‌ها به کمبود مواد غذایی و بنزین در یکی از استان‌های جنوبی این کشور به ضرب گلوله کشته شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کمبودی در بازار قطعات یدکی نیست
در حالی که اتحادیه تعمیرکاران خود از کمبود لوازم یدکی ابراز نگرانی کرده‌اند، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات، این موضوع را رد کرده و اعلام کرد که با توجه به تعطیلی فروشگاه‌های عرضه قطعات یدکی در عین ارائه خدمات مراکز تعمیرگاهی، آن‌ها در تهیه قطعات مشکل داشتند، اما با آغاز مجدد فعالیت‌ها و بازگشایی مراکز قطعات به‌فور در بازار موجود است.به گزارش ایسنا، در پی اظهارنظر اتحادیه تعمیرکاران خودرو مبنی بر اینکه با توجه به بازگشایی فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو، تعمیرگاه‌ها با کمبود لوازم یدکی روبه‌رو شده و اکثرا برای تامین بعضی قطعات خاص نیز با مشکل مواجه هستند، سیدمهدی کاظمی- سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو- ضمن تکذیب موضوع کمبود لوازم یدکی خودروها در حال حاضر، تصریح کرد: در ایام قرنطینه …
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / بنزین تهران / شایعه کمبود بنزین / مصرف بنزین
تکذیب شایعه کمبود بنزین/ ۱۸۰ جایگاه در تهران بنزین سوپر دارند
سعید برخوردار در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه به هیچ  عنوان در شهر تهران با کمبود بنزین سوپر مواجه نیستیم، اظهار کرد: اکثر مجاری عرضه بنزین در تهران بنزین سوپر دارند و برای تامین این فراورده نفتی هیچ مشکلی وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
پلمب ۴۳۸ واحد صنفی و توقیف ۳۶۹ خودرو در طرح فاصله اجتماعی در استان
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علیرغم میل باطنی تاکنون در طرح فاصله گذاری اجتماعی ۴۳۸ واحد صنفی که متاسفانه به مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغ شده ستاد توجهی نداشتند، پلمب شد، همچنین ۱۸۰ دستگاه خودرو مشمول جریمه و ۳۶۹ خودرو نیز در استان توقیف شدند.محمد هادی مرعشی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن قدردانی از تلاش فرمانداران و متولیان اجرای این طرح گفت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ ۱۱۰ محور اصلی و فرعی استان با بکارگیری ۱۴۷۳ نفر نیرو مورد کنترل و نظارت قرار گرفت.وی ادامه داد: بر اساس گزارشات واصله در حال حاضر مراجعه مردم به مراکز خرید به طور عادی در جریان است و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نیز به اندازه کافی موجود می باشد.وی گفت: با اجرای طرح فاصله …
بنزین به میزان کافی در جایگاه‌های سوخت خوزستان وجود دارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - خوزستان / بنزین
بنزین به میزان کافی در جایگاه‌های سوخت خوزستان وجود دارد
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان با تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص کمبود بنزین گفت: مردم در پمپ بنزین ها ازدحام نکنند زیرا سوخت به میزان کافی وجود دارد و جای نگرانی نیست.
جهادگران گمنام در دل شب/ از بنزین زدن به جای مردم تا تولید  ۵ هزار  ماسک
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا / اردوی جهادی / کرونا / ستاد مقابله با کرونا
جهادگران گمنام در دل شب/ از بنزین زدن به جای مردم تا تولید ۵ هزار ماسک
این روزها که عده ای از آب گل آلود کرونا و بازار داغ شایعات، گرانی و کمبود تجهیزات پزشکی و ماسک سوءاستفاده می کنند، عده ای هم در این شهر در کنار پزشکان و پرستاران جهادگران عرصه سلامت هستند.
ازدحام در جایگاه‌های سوخت ایلام پس از شایعه تعطیلی پمپ‌بنزین‌ها
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ازدحام در جایگاه‌های سوخت ایلام پس از شایعه تعطیلی پمپ‌بنزین‌ها
رواج یک شایعه درباره کمبود بنزین و احتمال تعطیل شدن جایگاه‌های عرضه سوخت موجب ازدحام در برخی جایگاه های سوخت شهر ایلام و برخی دیگر از شهرهای استان شد.
آیا فساد و کمبود و اعتراض
 بهار عربی جدیدی را به راه می‌اندازد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آیا فساد و کمبود و اعتراض بهار عربی جدیدی را به راه می‌اندازد؟
[گاردین] سودان از بهار عربی جا ماند، اما شرایطش تغییر کرد. اعتراض‌ها علیه عمر البشیر که 30‌سال رئیس‌جمهوری سودان بود به دلیل افزایش قیمت نان و بنزین آغاز شد و به سرعت همه جا را فرا گرفت. اما کانون توجه معترضان که قشر معلمان، وکیلان و پزشکان به آنها پیوسته بودند، روی خود بشیر متمرکز شد. آنها خواستار کناره‌گیری او بودند. ادامه تظاهرات معترضان باعث شد ارتش سودان دست به کودتایی نظامی علیه او بزند. عمر البشیر از ماه آوریل ‌سال‌جاری از قدرت برکنار و به اتهام «فساد مالی و پولشویی» راهی زندان شد. اما در آن زمان واکنش بشیر به گونه پیش‌بینی‌پذیری سرکوبگرانه بود. در ابتدا تصور می‌شد که شاید رئیس‌جمهوری همچون گذشته، موفق به ساکت‌کردن منتقدانش …
ادعای یک کارشناس: بازار خودرو از جای دیگری دستور می‌گیرد
۱۳۹۸-۱۱-۲۰
ادعای یک کارشناس: بازار خودرو از جای دیگری دستور می‌گیرد
ادامه واکنش بازار به افزایش قیمت بنزین و کمبود عرضه در مقابل تقاضا، قیمت‌های بازار خودرو را در هفته جدید افزایشی کرده است. یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید به ازای سه مشتری، دو خودروی صفر کیلومتر در بازار موجود است و همین باعث افزایش قیمت خودرو شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰
دوگانه گران شدن بنزین و کمبود ال‌پی‌جی در بازار
در این گزارش پیگیر وضع بنزین مایع یا پی‌ال‌جی پس از گران شدن بنزین در بازار شده‌ایم.
جامعه ایران در مرز تنهایی و هم‌پیمانی
۱۳۹۸-۱۰-۲۶
جامعه ایران در مرز تنهایی و هم‌پیمانی
چرا مسائل اجتماعی اغلب در ایران به نقطه اعتراض می‌رسند؟ پاسخ این سوال از زمانی اهمیت یافته که خیابان‌های ایران با گذشت کمتر از یک هفته از تشییع میلیونی سردار شهید قاسم سلیمانی و نمایش همبستگی ملی در ایران دوباره شاهد اعتراضاتی بود که تنها نزدیک به 2 ماه از موج قبلی خود فاصله گرفته بود. دلیل این بار اما نه مانند آبان ماه 98 به مسائل اقتصادی چون گرانی بنزین و دلار مربوط می‌شد و نه به مسائل زیست محیطی چون آلودگی هوا، گرد و غبار خوزستان یا کمبود آب و مسائل پیرامونش چون انتقال آب.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
چرایی رسیدن مسائل اجتماعی به نقطه اعتراض در گفت‌وگوی «ابتکار» با مصطفی مهرآیین بررسی شد
جامعه ایران در مرز تنهایی و هم‌پیمانی زهرا داستانیچرا مسائل اجتماعی اغلب در ایران به نقطه اعتراض می‌رسند؟ پاسخ این سوال از زمانی اهمیت یافته که خیابان‌های ایران با گذشت کمتر از یک هفته از تشییع میلیونی سردار شهید قاسم سلیمانی و نمایش همبستگی ملی در ایران دوباره شاهد اعتراضاتی بود که تنها نزدیک به 2 ماه از موج قبلی خود فاصله گرفته بود. دلیل این بار اما نه مانند آبان ماه 98 به مسائل اقتصادی چون گرانی بنزین و دلار مربوط می‌شد و نه به مسائل زیست محیطی چون آلودگی هوا، گرد و غبار خوزستان یا کمبود آب و مسائل پیرامونش چون انتقال آب. وقوع حادثه ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی و از دست رفتن جان 167 نفر از هموطنان و 9 نفر از خدمه این پرواز و پذیرش رسمی مورد هدف قرار گرفتن این هواپیما توسط پدافند موشکی …
استقبال مردم و کمبود قطار محلی در مازندران
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / راه آهن / قطار / مازندران / حمل و نقل مسافری
استقبال مردم و کمبود قطار محلی در مازندران
ساری - ایرنا - افزایش تمایل مازندرانی‌ها در استفاده از قطارهای محلی برای تردد در مسیر ۲۱۰ کیلومتری شهر پل‌سفید در استان مازندران تا گرگان در استان گلستان بویژه پس از گرانی و سهمیه‌بندی بنزین سبب شده است تا تعداد قطارهای موجود پاسخگو نیاز نباشد و شهروندان درخواست چاره‌جویی کنند.
تخصص برخی مسئولان تبدیل فرصت به تهدید است
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
تخصص برخی مسئولان تبدیل فرصت به تهدید است
نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس با بیان اینکه تخصص برخی مسئولان تبدیل فرصت به تهدید است خطاب به وزیر نفت، گفت: برای کمبود سوخت، گرانی بنزین در استان سیستان و بلوچستان چه توجیهی دارید؟
مشکلات محیط زیست البرز از زبان یک مسئول
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / استانی-اجتماعی / عقاب طلایی / پلنگ ایرانی / خرس قهوه‌ای / محیط‌بان
مشکلات محیط زیست البرز از زبان یک مسئول
رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز گران شدن بنزین و کمبود نیروی انسانی و اعتبارات را از جمله مشکلات محیط زیست عنوان کرد.
کورس خودروهای هیبریدی برای افزایش قیمت در بازار
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
کورس خودروهای هیبریدی برای افزایش قیمت در بازار
ممنوعیت واردات خودرو و جای خالی خودروهای برقی در بازار کشورمان زمینه کمبود و افزایش قیمت خودروهای هیبریدی و گازسوز بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین را فراهم کرده است. به گزارش همشهری، بررسی قیمت خودروهای خارجی در بازار حاکی از رشد چند میلیون تومانی قیمت این خودروها در دی‌ماه امسال نسبت به شهریورماه است. به‌نحوی که  نرخ سانتافه از 730میلیون تومان در شهریور‌ماه امسال به 950میلیون تومان در دی‌ماه افزایش یافته است. جای خالی خودروهای دیزلی و رشد تقاضا برای انواع خودروهای هیبریدی موجب پیشی گرفتن گرانی …
وحشت از کمبود طلای سیاه، علت حضور آمریکا در عراق / افزایش هزینه تمام شده بنزین ، ثمره تجاوز
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / تولید نفت / ایالات متحده آمریکا / کاهش تولید نفت / صادرات نفت / عراق / قیمت نفت / عربستان سعودی
وحشت از کمبود طلای سیاه، علت حضور آمریکا در عراق / افزایش هزینه تمام شده بنزین ، ثمره تجاوز
یک کارشناس انرژی گفت: آمریکا با حضور درعراق بدنبال ایجاد پایداری در تامین نفت است؛ چرا که این پایداری نوعی امنیت را برای بازار نفت به همراه دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
چرخ اتوبوس و مترو در چاله بودجه
گروه جامعه: واگن‌های شلوغ مترو، ایستادن فشرده و کنسروی مردم در اتوبوس‌های بی‌آرتی و کمبود تاکسی در برخی خطوط و شرایط خاص همه و همه حکایت از یک چیز دارد؛ نارضایتی مردم از حمل و نقل عمومی! هرچند حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر همواره روند رو به رشدی را طی کرده، اما این رشد متناسب با افزایش جمعیت و رشد نیازهای جامعه نیست. این در حالی است که شرایطی مثل گرانی بنزین یا قوانین محدوده‌های ترافیکی، این نیازها را تشدید می‌کند. از این نگاه، حمل و نقل عمومی از نیازهای جامعه عقب است و سوال این است که چگونه باید این عقب‌ماندگی را جبران کرد؟زمانی که به طور ناگهانی و غافلگیرانه، افزایش قیمت بنزین در آبان ماه امسال اعلام شد، برخی که حامی این افزایش بودند، مردم را متهم به راحت‌طلبی در استفاده نکردن از وسایل حمل …
بمب‌های  متحرک عامل‌ کمبود گاز مایع
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
بمب‌های متحرک عامل‌ کمبود گاز مایع
پس از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در کشورمان، تعداد زیادی از دارندگان خـودرو به استفاده از گاز به عنوان سوخت خودرو روی آوردند و تعدادی از مالکان خودروهای دوگانه سوز غیرمجاز، از سیلندرهای گاز مایع برای تزریق گاز به خودروهایشان استفاده می‌کنند و بنا به اعلام مدیران توزیع گازمایع، این موضوع از مهم‌ترین دلایل عرضه خارج از شبکه گاز مایع و در نتیجه گران فروشی تا 40 هزارتومان و کمیاب شدن آن در هفته‌های اخیر است.
تهران روزانه چقدر سوخت می‌خورد؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
تهران روزانه چقدر سوخت می‌خورد؟
پای حرف‌های مردم که می‌نشینی، متهم ردیف اول آلودگی هوا «بنزین» است. هر کسی به نوعی تلاش می‌کند تا بی‌کیفیتی بنزین توزیعی در کشور را در قالب اعداد نجومی از بنزن و گوگرد موجود در بنزین تشریح کند. حتی چند روز قبل، یکی از مخاطبان روزنامه تماس گرفت و می‌گفت که کمبود بنزین و کاتالیست‌های مورد نیاز در پالایشگاه در نتیجه تحریم باعث شده که هوای تهران تا این اندازه آلوده باشد. او می‌گفت که بوی بنزین پتروشیمی‌ها را دوباره در هوا حس می‌کند.
افزایش خطرناک استفاده از ال‌پی‌جی در خودروها
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
افزایش خطرناک استفاده از ال‌پی‌جی در خودروها
کمبود کپسول‌های گاز مایع در گوشه و کنار کشور در حالی است که شواهد نشان می‌دهد مخازن ال‌پی‌جی خودروها مقصر اصلی این کمبود بعد از اصلاح قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن هستند. یک ماه از سهمیه‌بندی بنزین و اصلاح قیمت آن می‌گذرد. در این میان از اعتراضات به قیمت بنزین گرفته تا تغییر در الگوی مصرف سوخت خودروها را شاهد بوده‌ایم، تا آنجاکه خیلی‌ها برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود اقدام کرده‌اند.
تغییر مسیر کپسول‌های گاز از خانه به خودروها
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
تغییر مسیر کپسول‌های گاز از خانه به خودروها
کمبود کپسول‌های گاز مایع در گوشه و کنار ایران در حالی به وجود آمده است که شواهد نشان می‌دهد مخازن ال.پی.جی خودروها مقصر اصلی این کمبود بعد از اصلاح قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن هستند.
چرا مترو شلوغ است؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / مترو تهران / ازدحام مترو / محمد علیخانی / شورای شهر تهران
چرا مترو شلوغ است؟
محمد علیخانی، عضو و رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفتگو با فرارو، گفت:" افزایش تقاضای سفر در مترو که اخیراً اتفاق افتاده، به دلیل افزایش نرخ بنزین است. البته علت تاخیر و ازدحام در خطوط مترو، کمبود قطار و فرسودگی این ناوگان است، که برای جبران این کمبود به ۲ هزار واگن نیاز داریم."
اجازه افزایش قیمت بلیت و کرایه به بهانه افزایش قیمت بنزین را ندادیم/ کمبود لاستیک نداریم/ اجرای صدور بارنامه برای وانت‌بارها در آینده‌ای نزدیک
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / افزایش قیمت / بنزین / راهداری و حمل و نقل جاده / وزارت کشور / وزیر راه و شهرسازی
اجازه افزایش قیمت بلیت و کرایه به بهانه افزایش قیمت بنزین را ندادیم/ کمبود لاستیک نداریم/ اجرای صدور بارنامه برای وانت‌بارها در آینده‌ای نزدیک
ایلنا: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با همکاری وزارت کشور اجازه افزایش قیمت بلیت ناشی از افزایش قیمت بنزین را ندادیم. ضریب اشغال مسافر در بخش کرایه…
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / کوبا / کمبود بنزین / تحریم های آمریکا / حیوانات / اسب / گاو
(تصاویر) کمبود سوخت در کوبا؛ مردم اسب و گاو سوار شدند
کمبود سوخت کوبایی ها را مجبور کرده که برای کشاورزی، حمل و نقل و سفر از حیواناتی از قبیل اسب و گاو استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / جایگاه سوخت / مصرف CNG / مصرف سوخت / مصرف سی ان جی
جایگاه‌های ‌سی‌ان‌جی بدون سوخت مانده‌اند؟
در پی سهمیه‌بندی بنزین تقاضا برای گازسوز کردن خودروها افزایش یافت و علی‌رغم این‌که نگرانی‌هایی مبنی بر کمبود سوخت در جایگاه‌ها وجود دارد، معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی صراحتا اعلام کرد باتوجه به این‌که جایگاه‌های سی‌ان‌جی به خط لوله وصل هستند، امکان ندارد که جایگاهی بدون سوخت بماند.
۱۳۹۸-۰۹-۱۹
کمبود گاز مایع در حاشیه یک گرانی
شهروندان استان های جنوبی هرسال در فصل سرما با کمبود گاز مایع مواجه می‌شوند، اما بعد از گرانی بنزین صف‌های طولانی برای دریافت سیلندر شکل گرفته‌است
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
بنزین سوپر بی‌مشتری شد
میرزایی، مدیر یک جایگاه سوخت‌رسانی با تأیید کاهش مصرف بنزین سوپر به «شهروند» می‌گوید: «قبل از گران‌شدن بنزین به دلیل پایین‌بودن قیمت، افراد زیادی بنزین سوپر استفاده می‌کردند و ما مشتریان زیادی داشتیم، به‌طوری ‌که روزی یک تانکر بنزین سوپر عرضه می‌کردیم و گاهی با کمبود هم روبه‌رو می‌شدیم اما گران‌شدن بنزین سوپر باعث شده مشتریان کمتری برای خرید بنزین سوپر بیایند. با این شرایط هم عرضه بنزین سوپر برای جایگاه‌داران نه‌تنها سودی ندارد بلکه ضرر و زیان به دنبال خود دارد، چون الان فروش یک تانکر بنزین سوپر یک هفته طول می‌کشد و برای ما به‌صرفه نیست.»روی صادرات بنزین سوپر حساب نمی‌کنیم رضا پدیدار، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی درباره کاهش مصرف بنزین سوپر به «شهروند» می‌گوید: «مصرف بنزین سوپر درحالی کاهش …
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
رویای نشستن روی صندلی‌های اتوبوس بعد از افزایش خودسرانه کرایه‌ها به واقعیت تبدیل شد
صندلی‌های پولی!زهرا داستانیبعد از گران‏شدن بنزین، ناتوانی برخی مردم از پرداخت کرایه‌های تاکسی و تبدیل به آرزو شدن تجربه نشستن روی صندلی‌های نسبتا نرم تاکسی‌های تهران ـ البته به شرط خوش‌‏شانس‌ بودن و به تور افتادن یک خودروی نونوار و نه فرسوده ـ حالا نشستن روی صندلی‌های خشک و استخوانی اتوبوس‌های تهران به لطف مسئولان محقق شده است. با طرحی که مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از اجرای پایلوت رزرو صندلی‌ها خبر داده، تهرانی‌ها می‌توانند با پرداخت کرایه‌ بیشتر از اتوبوس‌های عمومی و البته کمتر از کرایه تاکسی‌ها، از فشار جمعیت، بوی عرق، ترمز‌های ناگهانی و روی هم ریختن آدم‌ها، دعواها و بگو‏مگوها و هر آنچه‌ که کرامت و شخصیت انسان را زیر سوال می‌برد، خلاص شوند، البته اگر این طرح بتواند از مرحله پایلوت …
۱۳۹۸-۰۹-۱۳
روزانه ۲ نفر به معلولان ضایعه نخاعی ایران اضافه می‌شود/ مردم عادی از پس هزینه بنزین ۳ هزار تومانی بر نمی‌آیند، چه رسد به معلولان
قانون حمایت از حقوق معلولان سال گذشته تصویب نهایی و به دولت ابلاغ شد، قانونی که نور امید را در دل افراد دارای معلولیت و فعالان این حوزه روشن کرد، اما برای اجرای این قانون ۳۰ ماده‌ای ساده، اما مهم و ضروری که برای اجرای آن نیاز به میلیارد‌ها تومان وجه رایج کشور بود، اما کمبود منابع مالی مانع از تخصیص بودجه لازم به آن شد. در این بین گرانی بنزین و افزایش تورم هم مسائل را برای جامعه هدف این قانون پیچیده‌تر کرد به صورتی که امروز بیماران ضایعه نخاعی در کنار معلولان با وضعیت شدید بخشی از قربانیان شرایط اقتصادی فعلی جامعه و عدم اجرای قانون حمایت از معلولان هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فرار مالیاتی / حسین حبیبی-عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور / گرانی بنزین / کمبود بودجه دولت
چرا کارگران با گرانی بنزین مخالفند؟ / نمی‌خواهند از پولدارها مالیات بگیرند
ایلنا: عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می‌گوید: بار کمبود بودجه دولت را بر دوش اقشار کم‌درآمد انداخته‌اند درحالیکه پولدارها مالیات نمی‌دهند.
۱۳۹۸-۰۹-۱۲
با رئیس جمهور باقی ماندنِ ترامپ کنار بیاییم!
یک استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین المللی به آفتاب یزد می‌گوید: «اندک اندک باید به ادامه ریاست جمهوری دونالد ترامپ تا ژانویه ی 2024 رضایت دهیم و با آن کنار بیاییم زیرا بر اساس آن چه در روند فعلی سیاست‌های ایالات متحده ی آمریکا قابل ملاحظه و مشاهده است، دلیلی بر ادامه نیافتن آن نمی‌توان پیدا کرد مگر آن که آمریکا دچار یک بحران سخت نظیر کمبود سراسری و طولانی مدت بنزین شود یا از منظر اقتصادی دچار مسئله‌ای حاد! واگرنه بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های میدانی و با توجه به وضعیت خوب اقتصادی ایجاد شده، اشتغال فزاینده و آرامشی که بر بازار آمریکا حاکم است، دونالد ترامپ همچنان برای باقی ماندن در کاخ سفید شانس دارد.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در سال آینده/ واکنش وزیر صنعت به کمبود لاستیک در بازار/ حذف دلار از مبادلات تجاری ایران با روسیه/ دلالی با بنزین ۲ هزار تومانی در برخی جایگاه‌ها/ آغاز دوباره ثبت‌نام مسکن …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون پرواز چهار هزار واحدی دماسنج بازار سرمایه، بازار اوراق مسکن؛ صعود جبرانی «تسه» ها، دو نیمه متفاوت برای دلار، اسکار بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان به مسکو رسید، خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه ۸ ژانویه ۲۰۲۰ افتتاح می‌شود، رکورد جدید در بازار سکه تهران و حمایت کرملین از بازار خودروی روسیه را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
واکنش وزیر به کمبود لاستیک
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تصمیم کارخانه‌های تولید لاستیک برای توزیع نکردن محصولات تخلف است و با آنها برخورد می‌شود. رضا رحمانی در واکنش به کمبود لاستیک در بازار به دلیل تصمیم کارخانه‌های تولیدی برای توزیع نکردن محصولات گفت: این موضوع مربوط به بنزین است. وی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده بسیاری از بنکداران از عرضه کالا خودداری می‌کنند، زیرا می‌خواهند از نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین آگاه شوند. عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه عرضه نکردن کالا مانند احتکار است، افزود: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آنها برخورد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
وزیر صنعت: عرضه نکردن لاستیک در بازار مانند احتکار و تخلف است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به کمبود لاستیک در بازار گفت: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن‌ها برخورد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
تاثیر بنزین بر بناهای تاریخی و مناطق چهارگانه محیط‌زیستی
یکی از مشکلات همیشگی یگان حفاظت میراث فرهنگی و محیط‌زیست در طول سال‌های گذشته کمبود نیرو و نبود وسایل نقلیه‌ای است
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / استانی-اقتصادی / محمدباقر نوبخت / آمریکا / جمهوری اسلامی ایران / نرخ تورم / سهمیه بندی بنزین / اعتراضات مردمی / کمیته امداد / کرمانشاه
از اشتغال و مسکن غافل نخواهیم‌ ماند /چرا بنزین سهمیه‌بندی شد؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر در سال های آینده با کمبود بنزین‌ و ضرورت واردات آن مواجه شویم، آیا آمریکا اجازه وارد کردن آن را خواهد داد؟ و در آن شرایط تمام ناوگان ما تعطیل خواهد شد و در آن صورت آیا به ما نخواهند گفت شما محافظه کاری کرده و شهامت انجام این کار را نداشتید؟
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
از سال ٩٠ تا ‌امروز حتی یک اتوبوس هم خریداری نشد
او درحالی از بحث کمبود اتوبوس و واگن‌های مترو صحبت کرد که افزایش نرخ بنزین را عامل کم ‏شدن ترافیک دانسته است:   «این موضوع، ورود خودروهای اقماری و اطراف تهران را به پایتخت ‏کاهش داده و ترافیک صبح کمتر شده، البته از ساعت ٩صبح به بعد هم کاهش ترافیک برای همه ‏محسوس است.» محمود میرلوحی، دیگر عضو شورای شهر تهران هم دیروز از مسأله کمبود ‏اتوبوس‌ها گفت: «ما امروز در سطح شهر تهران و در کل کشور مشکل اتوبوس داریم و کمبودهایی در ‏این حوزه داریم آن وقت عده‌ای به نام مردم و با نفوذ در صف مردم می‌آیند و اتوبوس‌ها را به آتش ‏می‌کشند.» ‏در کنار اعضای شورا، محسن مسلم‌خانی، مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی کشور هم دراین‌باره ‏اظهارنظر کرد و به فارس گفت که در هشت‌سال گذشته حتی یک اتوبوس جدید خریداری نشده ‏است: «از‌سال …
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / استانی-اقتصادی / استانداری البرز / بنزین / سهمیه بندی بنزین
با روند قبلی مصرف، از صادرکننده بنزین به وارد کننده تبدیل می‌شدیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه حتی با کوچکترین کمبود در کالاهای اساسی مواجه نیستیم اعلام کرد: دستگاه‌های نظارتی حتما باید بازار را رصد کنند و به هیچ کس اجازه افزایش قیمت ندهند، در این میان با کسانی که بخواهند سوءاستفاده کرده و دست به احتکار کالا بزنند هم برخورد خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
نشست هم‌اندیشی تامین و توزیع کالا و کنترل قیمت‌ها
نشست هم‌اندیشی تامین و توزیع کالا و کنترل قیمت‌ها در راستای افزایش نرخ بنزین صبح دیروز با حضور رئیس و نائب‏رئیس اتاق اصناف ایران و جمعی از اتحادیه‌های صنفی تهران برگزار شد.به گزارش «ابتکار» به نقل از اتاق اصناف ایران، در این نشست رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر حفظ آرامش بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اظهار کرد: در راستای تامین آرامش بازار باید سهمیه‌هایی که برای بخش حمل‏و‏نقل مقرر شده است هر‏چه زودتر تخصیص یابد و همچنین دیگر ناوگان‌هایی که در بخش حمل‏و‏نقل بار فعالیت دارند باید مشکلات تامین سوخت به صورت سهمیه‌ای نداشته باشند.وی افزود: این موضوع نیاز به یک ساختار درست و کارشناسی‏شده دارد و مجموعه اصناف باید به صورت مستمر، این مسئله را پیگیری کند و نکته‌ای که وجود دارد این است که در کمیته …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
گوجه پرچمدار گرانی‌ها!
کیمیا نجفییک هفته از ماجرای سهمیه بنزین و افزایش نرخ آن می‌گذرد. در ابتدا اولین مسئله‌ای که به وجود آمد، نگرانی در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی بود. در همان زمان مسئولان از عدم افزایش نرخ کالاهای مصرفی اطمینان خاطر دادند، اما بحث گرانی همچنان نقل محافل بود. در این میان دولت همانطور که وعده داده بود نظارت بر قیمت کالاهای اساسی را تشدید کرد و مانع گران شدن کالاهای اساسی به بهانه افزایش نرخ بنزین شد. با این حال بازار علی‌رغم تشدید نظارت‌ها شاهد گرانی برخی از اقلام مصرفی بود. یک روز پیاز گران می‌شود و روز بعد افزایش قیمت نان بر سر زبان‌ها می‌افتد، اما حالا قرعه به نام گوجه‏فرنگی افتاده و این ماجرا سر و صدای زیادی را به پا کرده است. در این میان هر یک از افراد دلیلی را برای این افزایش قیمت مطرح …
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آیا "بنزین" مقصر افزایش قیمت گوجه فرنگی به بیش از ۱۲ هزار تومان است؟
قیمت گوجه فرنگی در برخی از مناطق تهران و کرج به بیش از ۱۲ هزار تومان افزایش یافته است و بسیاری از مردم این افزایش قیمت را با افزایش قیمت بنزین مرتبط می‌دانند. این در حالی است که مسئولین مربوطه دلیل افزایش قیمت گوجه فرنگی را کمبود این محصول در بازار‌های داخلی عنوان می‌کنند. در این شرایط خبر‌ها حکایت از آن دارد که وزارت بازرگانی پاکستان هفته گذشته مجوز واردات ۴۵۰۰ تن گوجه فرنگی از ایران را صادر کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / گرانی بنزین / شکاف درآمدی
ظهور ژنرال‌های ابر ثروتمند
گرانی بنزین و در مقابل پرداخت یارانه نقدی اندک به مردم، در واقع گرفتن مالیات منفی از مردم است و دولت کمبود درآمد خود را از جیب جامعه پوشش می‌دهد. حسین راغفر نیز می‌گوید: نهاد‌های ضعیف ناشی از فقر در جامعه است؛ از‌این‌رو دولت‌ها در گروگان بازیگر رانتی هستند. مردم در نظام تصمیم‌گیری ما نقش ندارند؛ به‌همین‌دلیل در دولت این‌گونه مطرح می‌شود که ما ارز را گران کردیم و هیچ اتفاقی رخ نداد؛ پس بنزین را گران می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / تهران / حمل و نقل هوشمند
مقابله با چالش‌های کلانشهر تهران با برنامه‌های هوشمندسازی شهر
سرپرست اداره سیاست‌گذاری و پایش مرکز تهران هوشمند آلودگی هوا و آب، ترافیک، کمبود فضای پارک و رخداد ۲۰ میلیون سفر روزانه و مصرف بیش از ۱۲ میلیون لیتر بنزین در روز را از چالش‌های کلانشهر تهران نام برد و اظهار کرد: براین اساس در این مرکز در چشم‌انداز تهران هوشمند رفت و آمد روان از شهری سالم مدنظر قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
رئیس‌جمهوری با تاکید برضرورت و اهمیت اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین و کمک به خانوارهای ضعیف و متوسط کشور از محل درآمد حاصل از آن‌ اظهار کرد: این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد.حسن روحانی روز جمعه در دیدار برخی اعضای دولت و مسئولان کشور به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام‌(ص) و امام جعفر‌ صادق(ع)، با اشاره به اقدام اخیر دولت در افزایش نرخ بنزین گفت: دولت مدت‌ها به دنبال آن بود تا از طریقی بتواند از اقشار ضعیف کشور که به واسطه شرایط اقتصادی در فشار هستند، حمایت و به آنها کمک کند، اما به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه توان اجرای آن وجود نداشت.به گزارش خبرگزاری‌ها، رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امروز اقشاری در جامعه هستند که در زندگی خود …
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / لبنان / تظاهرات اعتراضی / اعتراض‌های مردمی در لبنان
هفته سوم اعتراضات لبنان؛ کمبود سوخت تعداد زیادی پمپ بنزین را تعطیل کرد
بیروت- ایرنا- همزمان با هفته سوم اعتراضات مردمی در لبنان، کمبود سوخت در بیروت پایتخت این کشور بسیاری از پمپ بنزین ها و مراکز سوخت رسانی را به تعطیلی کشاند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
نماینده مجلس: بورس حباب ندارد؛ هر بالا رفتنی حباب نیست/ بزرگترین افت هفتگی قیمت طلا در ۲.۵ سال اخیر/ بانک مرکزی: دلار یک‌ماهه ۴.۲ درصد ارزان شد/ کشوری با رشد اقتصادی ۸۶ درصدی!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جایگاه‌ها با کمبود بنزین سوپر روبرو هستند، رکورد جدید وال‌استریت با خبر امکان حذف تعرفه‌ها به ثبت رسید، خودروسازی که ۱۲۰۰۰ خودروی خود را به علت ایربگ انفجاری فراخواند، افزایش نرخ بیکاری در ژاپن، ادامه صادرات گاز مایع ایران به چین و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / بنزین سوپر / فروش بنزین
بازگشت بنزین سوپر به جایگاه‌ها در روز‌های آینده
«مصطفی محمودی» رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت درباره کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های عرضه سوخت گفت: عرضه این سوخت نسبت به یک ماه پیش افزایش داشته، اما همچنان با کمبود در جایگاه‌ها روبرو هستیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
بنزین سوپر | همچنان وجود محدودیت بر عرضه
شفقنا اقتصادی_ در حالی که وزیر نفت از حل مشکل عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت خبر داده، پیگیری از چند جایگاه گویای آن است که کمبود این فرآورده نفتی در برخی جایگاه‌ها هم‌چنان محسوس است. ایسنا نوشت: کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت موضوعی است که از چند وقت پیش بحث آن مطرح شده […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
پیش‌بینی زنگنه از آینده توافق کاهش تولید اوپک
وزیر نفت از موافقت ایران با پیوستن احتمالی برزیل به اوپک خبر داد و درباره کمبود بنزین سوپر هم گفت: عمده مشکل تامین بنزین سوپر حل شده است. بیژن زنگنه همچنین پیش‌بینی کرد اوپک در نشست آتی خود در دسامبر با کاهش تولید بیشتر موافقت کند. زنگنه در حاشیه بازدید از شرکت توربو کمپرسور نفت OTC در جمع خبرنگاران با اشاره به خودکفایی ایران در تولید توربوکمپرسور نفت گفت: قلب صنعت نفت، توربین و کمپرسور است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
وزیر نفت:‌ مشکل تامین بنزین سوپر حل شد
وزیر نفت گفت:‌ بنزین سوپر چند روزی به خاطر تامین پالایشگاه اراک و مشکلات دیگر با کمبود روبه‌رو شد که تاکید کردم که این مشکل حل شود که درحال‌حاضر عمده مشکل تامین بنزین سوپر آن طور که به من اطلاع داده‌اند، حل شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
زنگنه: عمده مشکل تامین بنزین سوپر حل شده است/ موافقت ایران با پیوستن احتمالی برزیل به اوپک
وزیر نفت از موافقت ایران با پیوستن احتمالی برزیل به اوپک خبر داد و درباره کمبود بنزین سوپر هم گفت: عمده مشکل تامین بنزین سوپر حل شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
کاهش ۱۵ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در کشور
رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی با اشاره به افزایش قیمت سی‌ان‌جی از ابتدای خرداد امسال،‌ گفت: افزایش قیمت باعث کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در کشور شده است. اردشیر دادرس با بیان اینکه سالانه شاهد مصرف سی‌ان‌جی با رشد ۱۵ درصدی بودیم، افزود: این روند امسال معکوس شد و به جای رشد به همین میزان افت ثبت شد و در مجموع ۲۰ تا ۳۰ درصد در روند سالانه، مصرف سی‌ان‌جی کاهش پیدا کرد که این امر باعث افزایش مصرف بنزین تا پایان سال خواهد شد. به گفته دادرس، ‌افزایش قیمت سی‌ان‌جی و ثابت ماندن قیمت بنزین می‌تواند موجب رشد ۱۵ درصدی مصرف بنزین شود و مصرف روزانه را تا بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز برساند. به گفته دادرس اکنون پمپ‌های گاز سی‌ان‌جی با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و با وجود ظرفیت ۴۰ میلیون متر‌مکعبی …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
قره‌خانی: بنزین سوپر به اندازه نیاز تولید و عرضه خواهد شد
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌ها ارتباطی با صادرات آن ندارد و با پیگیری‌های انجام‌شده از این پس به اندازه نیاز تولید و عرضه خواهد شد. اسدالله قره‌خانی درباره اخبار منتشرشده درباره کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت بیان کرد: در گذشته زمانی که هنوز در تولید بنزین به خودکفایی نرسیده بودیم، بخشی از بنزین وارداتی به‌صورت سوپر عرضه می‌شد و بخشی از آن نیز با بنزین معمولی مخلوط شده و به‌عنوان بنزین معمولی در اختیار مردم قرار می‌گرفت. وی در ادامه اظهار کرد: اما دولت وزارت نفت را مکلف کرد تا بنزین یورو تولید کند و در نهایت با تاسیس فازهای پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در تولید بنزین به خود کفایی رسیدیم و بنزین یورو در سراسر کشور عرضه می‌شود. این عضو کمیسیون …
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
نماینده مجلس: مگر درآمد مردم ایران با کشورهای دیگر یکیست که قیمت سوخت یکی باشد؟
شفقنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقایسه یکجانبه ایران با کشورهای دیگر از نظر قیمت سوخت صحیح نیست لذا باید علاوه بر مقایسه قیمت سوخت میان دو کشور، درآمد مردم آن‌ها نیز مقایسه کرد. سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به احتمال سهمیه بندی بنزین و کمبود بنزین سوپر در کشور، گفت: مقایسه یکجانبه ایران با کشورهای دیگر از نظر قیمت […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / بنزین
موضوع کمبود بنزین سوپر را تا حل مشکل پیگیری می‌کنیم
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که توانایی تولید بنزین سوپر موردنیاز کشور در داخل وجود داشته و مشکل کمبود پیش‌آمده برطرف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
جلسه ویژه کمیسیون انرژی مجلس درباره کمبود بنزین سوپر
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی علل کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های عرضه سوخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / بنزین / قیمت بنزین / خودکفایی در تولید بنزین / پالایشگاه ستاره خلیج فارس / بنزین سوپر / عرضه بنزین در بورس انرژی / صادرات بنزین
صادرات بنزین سوپر عامل کمبود عرضه در جایگاههای سوخت نیست / اولویت با تامین نیاز داخلی است
برخی معتقدند عرضه بنزین سوپر در بورس انرژی جهت صادرات عامل کمبود عرضه این بنزین در جایگاههای سوخت کشور است اما نگاهی به آمار عرضه این فرآورده در بورس انرژی این تلقی را تایید نمی کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / دلار / اقتصاد / ایران
سه دقیقه با اقتصاد-۲۹ مهر ۹۸
فروش گوشت لاکچری در تهران، ادامه فیلترینگ تلگرام و تکذیب شایعه کمبود بنزین سوپر را در سه دقیقه با اقتصاد بیست و نهم مهر بشنوید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
وضعیت توزیع بنزین سوپر در کشور
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت کشور اعلام کرد: بنزین سوپر در دو پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
دلایل کمبود بنزین سوپر در جایگاه ها
یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با بیان اینکه «کمبود بنزین سوپر ارتباطی با صادرات این بنزین ندارد»، گفت: تامین بنزین سوپر برای استفاده مردم، حق مردم بوده و ما این موضوع را پیگیری می کنیم
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •