یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 29 March, 2020
کمبود معلم
خانم معلمی که گفت آیلاند، دقیقا کیست؟
خانم معلمی که گفت آیلاند، دقیقا کیست؟
خانم صفایی ٤٧ سالی می‌شودکه معلم است او می‌توانست ١٧ سال قبل بازنشسته شود و زندگی و آرامش بعد از بازنشستگی را تجربه کند، اما به خاطر کمبود معلم در شهرش و علاقه به دانش آموزانش کلاس درس را رها نکرد و ماند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ /
کمبود معلم در مدارس اصفهان به ۱۷ هزار نفر می رسد
کمبود معلم در مدارس اصفهان به ۱۷ هزار نفر می رسد
حل نشدن مسأله کمبود معلم در مدارس اصفهان، این کمبود را برای سال تحصیلی آینده به بیش از ۱۹ هزار نفر افزایش خواهد داد. بحرانی که معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان آن را تهدیدی برای کیفیت آموزش می داند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / معلم /
دانش‌آموزان عید99 پیک نوروزی ندارند
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آیین بازگشایی مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه8 آموزش و پرورش تهران درباره زمان تسویه معوقات حق‌التدریس معلمان، اظهار کرد: همه تلاش ما این است که معوقات را قبل از پایان سال بپردازیم.  به گزارش فارس، محسن حاجی‌میرزایی  ادامه داد: فرهنگیان حقوقشان را هر‌ماه دریافت کرده‌اند اما برخی به‌علت کمبود معلم در مدارس، اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متأسفانه در سال‌جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم تا به سرعت منابع لازم تأمین شود. حاجی‌میرزایی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ /
برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده /پرداخت معوقات حق‌التدریس‌ها تا پایان سال
برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده /پرداخت معوقات حق‌التدریس‌ها تا پایان سال
وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس‌ها گفت: همه تلاشمان این است که معوقات را قبل از پایان سال بپردازیم. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / وزیر آموزش و پرورش / محسن حاجی میرزایی / نهضت سوادآموزی / آزمون استخدامی / حق التدریس /
سینمای روباز در شهر ایلام ایجاد می‌شود
ایلام–خبرنگارابتکار - شهردار ایلام گفت: سینمای روباز در محوطه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جنب پارک معلم شهر ایلام ایجاد می‌شود.طالب صادقیان اظهار داشت: این سینمای روز با ۴۰۰ تا ۵۰۰ صندولی قرار است راه اندازی شود و پس از افتتاح هر شب فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس در آن پخش می‌شود.وی افزود: اکنون کار فضای سبز محوطه و سایبان سازی این سینما در دستور کار شهرداری قرار دارد که بزودی اجرا می‌شود.وی اضافه کرد: علاوه بر این در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های شاد نیز در محل این سینما اجرا می‌شود که تاثیری در ایجاد نشاط مردم و کاهش آسیب‌ها داشته باشد.صادقیان گفت: همچنین یادمان شهید گمنام نیز در این محوطه احداث می‌شود.وی افزود: با توجه به دسترسی آسان مردم به این محیط بدون شک با استقبال شهروندان مواجه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
بازنشستگان در کرمان دوباره به کلاس‌های درس باز می‌گردند
بازنشستگان در کرمان دوباره به کلاس‌های درس باز می‌گردند
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه قریب به ۳۵ هزار فرهنگی پیشکسوت و بازنشسته داریم که اکثر آنها در امر تدریس با ما همکاری دارند، تصریح کرد: در برخی نقاط استان به ویژه مردان، همه پیشکسوتان را فراخوان کرده و برای جبران کمبود معلم از وجود آنها استفاده می کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / آموزش و پرورش / اخبار علمی - کرمان / استانی-علمی و آموزشی / بازنشستگان / کلاس درس /
ماجرای کسر از حقوق دانشجو معلمان چیست؟
ماجرای کسر از حقوق دانشجو معلمان چیست؟
به جرات می‌‏توان گفت که کمبود معلم مهمترین چالش و برنامه‏‌ریزی بهینه و مؤثر برای تربیت معلم مهمترین مسئله آموزش و پرورش در شرایط کنونی است. تأسیس دانشگاه فرهنگیان با فاصله حدود یک ماه پس از تصویب سند تحول بنیادین و قبل از تصویب زیر نظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی، بارقه امیدی برای تربیت معلمانی شایسته به وجود آورد ولی اکنون، با گذشت هفت سال از فعالیت این دانشگاه، تأمین عادلانه معلم برای مناطق مختلف کشور با چالش‌‏هایی به مراتب بیشتر از گذشته مواجه است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / دانشگاه فرهنگیان / دانشجو معلمان /
معلم 80 ساله بر سر کلاس درس
معلم 80 ساله بر سر کلاس درس
مدیر ناحیه چهار آموزش‌ و پرورش استان اصفهان گفت: در این ناحیه بالاترین میزان خرید خدمات و به کارگیری حق التدریس های شاغل و بازنشسته را داریم، همچنان بیش از هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / کمبود معلم /
کمبود ۱۶۰۰ معلم در کردستان
کمبود ۱۶۰۰ معلم در کردستان
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به کمبود هزار و ۶۰۰ معلم در استان، گفت: در کردستان بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که نسبت به این تعداد دانش آموز با کمبود معلم مواجه هستیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / معلم / استانی-علمی و آموزشی /
عدالت آموزشی، سرگردان 
در پیچ‌وخم سوءمدیریت
عدالت آموزشی، سرگردان در پیچ‌وخم سوءمدیریت
‏  [شهاب مشایخی، معلم یکی از مناطق محروم استان کرمان] عدالت آموزشی، مدارس تخریبی و غیراستاندارد؛ غصه‌ای همیشگی که در سال‌های ‏گذشته مسبب حوادث دانش‌آموزی بسیاری بوده است. شهرستانی را در نظر بگیرید که ‏از نخستین مدرسه تا آخرین مدرسه‌اش حدود 160 کیلومتر فاصله است. از 272مدرسه ‏ابتدایی این شهرستان فقط 23مدرسه در حوزه شهری‌اند و مابقی 249مدرسه در ‏حوزه روستایی قرار دارند و 201مدرسه از این آمار شامل مدارس چندپایه است. اگر با ‏ساختار مدارس چندپایه آشنایی ندارید باید بدانید عمده مدارس چندپایه کمتر از ‏‏50 و گاهی کمتر از 20 دانش‌آموز دارند. درواقع اگر تعداد دانش‌آموزان ابتدایی این ‏شهرستان را بر تعداد مدارس آن تقسیم کنیم به تراکم دانش‌آموزی 50 نفر به ازای هر ‏مدرسه خواهیم رسید. ایده‌آل به نظر می‌رسد. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
رییس نهضت سوادآموزی: کمبود نیرو نداریم
رییس نهضت سوادآموزی: کمبود نیرو نداریم
بجنورد- ایرنا- رییس نهضت سوادآموزی گفت: امسال، ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر نیروی آموزش دهنده، به عنوان معلم حق‌التدریس راهی کلاس‌های آموزش و پرورش شدند و به همین دلیل کمبودی در نیروی آموزش دهنده برای اجرای برنامه‌های سوادآموزی وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
افزایش پذیرش در دانشگاه‌ فرهنگیان متناسب با زیرساخت‌ها نیست/ روزهای خوش اعتباری
افزایش پذیرش در دانشگاه‌ فرهنگیان متناسب با زیرساخت‌ها نیست/ روزهای خوش اعتباری
سرپرست پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: در سال‌های اخیر کشور با سونامی کمبود معلم روبه رو شده که برای جبران این کمبود در سال اخیر ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های فرهنگیان به صورت فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده، اما هیچ تغییری در زیرساخت‌ها اتفاق نیفتاده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / استانی-اجتماعی / دانشگاه فرهنگیان /
بزرگ‌ترین ضعف‌های بودجه ۱۳۹۹ آموزش و پرورش/ از کمبود معلم تا کم توجهی به دوره ابتدایی
بزرگ‌ترین ضعف‌های بودجه ۱۳۹۹ آموزش و پرورش/ از کمبود معلم تا کم توجهی به دوره ابتدایی
نگاهی به جداول بودجه لایحه ۱۳۹۹ نشان‌دهنده، ثبات یا کاهش در بودجه برخی واحدهای ستادی و افزایش قابل توجه (۱۰ هزار میلیارد تومانی) بودجه آموزش‌وپرورش استان‌هاست که یک نقطه قوت و رویداد مثبت در بودجه‌ریزی آموزش‌وپرورش است؛ اما ساختار نامناسب و عدم شفافیت بودجه آموزش‌وپرورش سبب شده، بودجه این دستگاه همچنان نامتناسب با اهداف و دارای مسائل و مشکلات پیچده‌‏ای باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / بودجه ۹۹ / لایحه بودجه 99 / بودجه آموزش و پرورش / بودجه آموزش و پرورش در سال 99 /
کمبود معلم "جرقه استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش" را زد
کمبود معلم "جرقه استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش" را زد
نماینده مردم دزفول در مجلس با اشاره به کمبود معلم در مدارس کشور گفت: در شرایطی که به دلایل مختلف نمی‌‌توانیم رئیس‌جمهور را استیضاح کنیم، باید وزیر آموزش و پرورش استیضاح شود؛ یکی از دلایل طرح استیضاح این است که دولت وادار به تکمین از قانون شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ /
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی اتوبوس
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی اتوبوس
فیلم سینمایی «اتوبوس» به کارگردانی یدالله صمدی و نویسندگی داریوش فرهنگ محصول سال 1364 است. اهالی یک روستا به دو گروه بالادهی و پایین دهی (حیدری و نعمتی) تقسیم شده‌اند. سرکردة نعمتی‌ها نمکزار خود را به کدخدا، که به دشمنی و کینة بین دو گروه دامن می‌زند می فروشد و یک اتوبوس مستعمل می‌خرد تا با آن مسافرکشی کند. ورود اتوبوس به روستا کار گاریچی (مسافرکش) حیدری‌ها را کساد می‌کند و اختلاف‌ها بیش تر می‌شود. در این میان کدخدا سرکردة حیدری‌ها را ترغیب می‌کند تا آسیابش را به او -کدخدا- بفروشد و اتوبوسی بخرد. کش مکش بیش از پیش بالا می‌گیرد. وساطت‌ها و نصایح معلم روستا و ریش سفید ده کارساز واقع نمی‌شود. کمبود مسافر و کسادی کار سبب می‌شود که اقساط اتوبوس نعمت خان عقب بیفتد، و هنگامی که فروشندگان اتوبوس برای …
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ /
اختصاص نیروی حق‌التدریس به خوزستان برای جبران کمبود معلم
اختصاص نیروی حق‌التدریس به خوزستان برای جبران کمبود معلم
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: به منظور جبران کمبود معلم در آموزش و پرورش خوزستان، با دستور وزیر تعدادی نیروی حق‌التدریس به استان اختصاص داده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / حق التدریس /
با سونامی کمبود معلم در کشور مواجه می‌شویم
با سونامی کمبود معلم در کشور مواجه می‌شویم
مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال ۱۴۰۴ با سونامی کمبود معلم به تعداد ۴۰۰ هزار نفر در کشور مواجه می‌شویم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه فرهنگیان / کمبود معلم / سونامی /
«پنجره‌ای...» که از کمبود معلم اجتماعی می‌گوید/ انتقال درست پیام
«پنجره‌ای...» که از کمبود معلم اجتماعی می‌گوید/ انتقال درست پیام
نویسنده «پنجره‌ای رو به آسمان» با اشاره به دلایل نگارش این اثر نمایشی عنوان کرد در این نمایش با زبان طنز مساله کمبود معلم اجتماعی مطرح می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / حسین دژاکام / تئاتر ایران / تماشاخانه سپند / امیر دژاکام /
کمبود معلم سال ۹۹ را از الان دریابیم/ کاهش فشار کمبود معلم از سال ۱۴۰۱
کمبود معلم سال ۹۹ را از الان دریابیم/ کاهش فشار کمبود معلم از سال ۱۴۰۱
معاون وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید: از هم اکنون باید برای سال ۹۹ چاره‌اندیشی کنیم چون ادامه شیوه‌های فعلی با توجه به تعداد افرادی که از آموزش‌وپرورش بازنشسته می‌شوند، غیرممکن است!
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ /
چالش  کمبود معلم
چالش کمبود معلم
نگاهی به آمار و ارقام معلمانی که تا چند سال آینده بازنشسته شده و از بدنه آموزش و پرورش جدا می‌شوند حکایت از آن دارد که کمبود معلم در سال‌های پیش رو چقدر جدی بوده و چگونه بحران نیروی انسانی به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های آموزش کشور تبدیل شده است تا جایی که مسوولان وزارت آموزش و پرورش به این سمت رفته‌اند که برای جبران این کمبود نیرو به سیاست‌هایی مراجعه کنند که خود تا چندی پیش منتقد آن بودند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
کمبود مشاور در مدارس کاشمر
کمبود مشاور در مدارس کاشمر
مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: به دلیل کمبود نیرو در مقطع متوسطه اول هر 15 دانش‌آموز در هفته یک ساعت مشاوره دارند و برای متوسطه دوم هیچ نیرویی برای مشاوره دادن نداریم و خود مدیر و یا معلم باید این کار را انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-شهرستانها / مشاوره مدارس /
وجود ۲ هزار مدرسه تخریبی در خوزستان/کمبود ۱۶ هزار معلم در استان
وجود ۲ هزار مدرسه تخریبی در خوزستان/کمبود ۱۶ هزار معلم در استان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از وجود ۲ هزار مدرسه فرسوده و خطرآفرین در استان و کمبود ۱۶ هزار نفری معلم در آموزش و پرورش استان و نیاز خوزستان به ۱۰ هزار کلاس درس جدید خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان /
سونامی در بازنشستگی معلمان
مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور از کمبود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش کشور خبر داد و گفت: این بنیاد با هدف کمک به جبران این کمبود راه‌اندازی شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
سیستم آموزش عراق در آستانه فروپاشی: کمبود بودجه و معلم و کودکانی که از تحصیل جا می مانند
شفقنا- کمیساریای نروژ در امور پناهندگان با ارایه آماری از کمبود بودجه آموزش در عراق، اعلام کرد: میلیون ها دانش آموز در سراسر عراق به دلیل نبود معلم و بودجه کافی، از آموزش در مدرسه باز می مانند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، ۲.۵ میلیون کودک عراقی نیاز به آموزش و پرورش دارند.  ۷۷۵ هزار کودک […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
سونامی در بازنشستگی معلمان/ تنزل رتبه ایران در نیکوکاری و شاه‌کلید ارتقاء آن
سونامی در بازنشستگی معلمان/ تنزل رتبه ایران در نیکوکاری و شاه‌کلید ارتقاء آن
مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور از کمبود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش کشور خبر داد و گفت: این بنیاد با هدف کمک به جبران این کمبود راه‌اندازی شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / دانشگاه فرهنگیان / نیکوکاری / موسسه گالوپ / بازنشستگی معلمان /
بحران کمبود معلم و راهکار‌های بحران آفرین دولت
بحران کمبود معلم و راهکار‌های بحران آفرین دولت
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ /
جمعیت کلاس دانش‌آموزان دبستانی حداکثر باید 26 نفر باشد
جمعیت کلاس دانش‌آموزان دبستانی حداکثر باید 26 نفر باشد
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طبق مصوبه شورای عالی در هیچ شرایطی جمعیت دانش‌آموزان کلاس درس دوره ابتدایی نباید بیش از 26 نفر باشد، گفت: از این موضوع غفلت شده و نتیجه آن کمبود حاد معلم و افزایش جمعیت دانش‌آموزان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ /
روش‌های آقای وزیر برای جبران کمبود معلم/ آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان
روش‌های آقای وزیر برای جبران کمبود معلم/ آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان
وزیر آموزش و پرورش گفت: روش‌های مختلفی برای جبران کمبود معلم در مدارس داریم که بخشی از طریق اضافه تدریس معلمان تأمین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ /
تبدیل وضعیت معلمان براساس جنسیت و نیاز منطقه برای رفع کمبود معلم
تبدیل وضعیت معلمان براساس جنسیت و نیاز منطقه برای رفع کمبود معلم
وزیر آموزش و پرورش گفت که عدم تحقق پیوند عمیق میان خانواده و مدرسه…
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / انجمن اولیا و مربیان / کمبود معلم / حق التدریس /
افزایش چشمگیر پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ فرهنگیان به دلیل کمبود معلم در خوزستان
افزایش چشمگیر پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ فرهنگیان به دلیل کمبود معلم در خوزستان
استاندار خوزستان با بیان اینکه در سال‌های آتی با موجی از بازنشستگان در آموزش و پرورش استان مواجه خواهیم بود و باید برای آن تمهیداتی اندیشیده شود، گفت: امسال دو هزار و ۳۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان جذب شدند که نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کمبود معلم /
هیچ کلاسی در ابهر بدون‌ معلم نیست
هیچ کلاسی در ابهر بدون‌ معلم نیست
رئیس آموزش و پرورش ابهر گفت: علی‌رغم کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش ابهر، هیچ کلاسی در این شهرستان بدون معلم نیست.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / عباس عزیزخانی / استانی-اجتماعی / زنجان / کلاس درس / ابهر /
کمبود ۱۶۰۰ نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش چهارمحال و بختیاری
کمبود ۱۶۰۰ نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش چهارمحال و بختیاری
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به کمبود حدود ۱۶۰۰ نیرو در سال تحصیلی جدید در استان، گفت: در سال تحصیلی جدید ۱۳۸۷ نیرو نیز بازنشسته شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری / کمبود معلم /
مصوبات عجیب مجلس که دردی از آموزش و پرورش درمان نمی‌کند!
مصوبات عجیب مجلس که دردی از آموزش و پرورش درمان نمی‌کند!
آیا پیشنهاد دهندگان این طرح از وضعیت حاد کمبود معلم و روی آوردن آموزش‌و پرورش نسبت به شیوه‌های کم کیفیت و اضطرای همچون خرید خدمات آموزشی، سرباز معلم، حق‌التدریس بی‌اطلاع‌ هستند؟ آیا تدوین و تصویب نظام ملی تأمین و تربیت معلم برای پیشگیری از بحران ...
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ /
وزیر آموزش و پرورش خبر داد: کمبود 100 هزار معلم در کشور/ تصویب آئین‌نامه تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی
وزیر آموزش و پرورش خبر داد: کمبود 100 هزار معلم در کشور/ تصویب آئین‌نامه تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی
گروه استان‌ها ــ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود 100 هزار معلم در کشور در سال تحصیلی جدید، گفت: همه سعی ما بر این بود که کلاسی بدون معلم نباشد و امسال 15 میلیون و 140 هزار دانش‌آموز در 110 هزار کلاس درس می‌خوانند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ /
بحران کمبود معلم در آمریکا/ گزینه‌ای نداریم معلم خارجی استخدام می‌کنیم
بحران کمبود معلم در آمریکا/ گزینه‌ای نداریم معلم خارجی استخدام می‌کنیم
متوسط حقوق سالانه مقاطع پایه در آریزونا حدود 36 هزار و 300 دلار است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ /
اجرای قانون حمایت از معلولان بعد از ۲ سال معطل مانده است
اجرای قانون حمایت از معلولان بعد از ۲ سال معطل مانده است
نماینده مردم ماهشهر در مجلس در تذکر به دولت با بیان اینکه خوزستان با کمبود ۱۶ هزار معلم مواجه است، خواستار تعیین تکلیف مدیریت آموزش و پرورش این استان شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ /
پازل‌های ناهمخوان ورزش در مدارس مازندران
پازل‌های ناهمخوان ورزش در مدارس مازندران
ساری-ایرنا- پایین بودن سرانه فضای ورزشی، ضعف امکانات و تجهیزات ، کمبود معلم ورزش و بی توجهی به زنگ تربیت بدنی از جمله مشکلاتی است که پازل ورزش را در مدارس مازندران ناهمخوان کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / مدارس / مازندران / ورزش /
مدارس را از معلم پر کنید، کیفیت پیشکش!
مدارس را از معلم پر کنید، کیفیت پیشکش!
موضوع کمبود معلم، به چالش جدی وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده است. آمارها نشان می‌دهد از مجموع 930 هزار معلم رسمی آموزش و پرورش تا سال 99 نزدیک به 320 هزار معلم و تا سال 1404 نزدیک به 330 هزار معلم بازنشسته خواهند شد. کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش حالا به یک چالش جدی برای مسئولان این وزارتخانه تبدیل شده است.
۱۳۹۸-۰۷-۲۱ /
چرا معلمان حق‌التدریس و نهضتی لرستان به استان تهران منتقل شدند؟
چرا معلمان حق‌التدریس و نهضتی لرستان به استان تهران منتقل شدند؟
مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: ۴۵۰۰ نیروی نهضتی و حق‌التدریس در این استان وجود دارد که نیاز ما فقط ۵۰۰ نفر بود و به سایر استان‌ها اعلام کردیم در صورت تمایل می‌توانند از این نیروها برای جبران کمبود معلم استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ /
کلاس درس بدون معلم در خراسان جنوبی وجود ندارد
کلاس درس بدون معلم در خراسان جنوبی وجود ندارد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه از این هفته قطعا کلاس بدون معلمی نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر کلاس درس فاقد معلم در استان وجود ندارد، اما در سطح استان با کمبود فضای کلاسی مواجه هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / کمبود کلاس درس /
الگوی بکارگیری نیروها در آموزش و پروش هرمزگان نادرست است
الگوی بکارگیری نیروها در آموزش و پروش هرمزگان نادرست است
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه آموزش و پروش هرمزگان با کمبود نیرو مواجه نیست بلکه الگوی بکارگیری نیروها نادرست است، اضافه کرد: ۵۰ درصد نیروی آموزش و پروش هرمزگان به عنوان معلم و ۵۰ درصد دیگر در مشاغل ستادی هستند که این نسبت در کشور ۶۸ درصد در مقابل ۳۲ درصد است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / منطقه هرمزگان / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - هرمزگان / آزمون استخدامی /
کمبود معلم در مقاطع ابتدایی پلدختر/اکثر مدارس هوشمندسازی نشده‌اند
کمبود معلم در مقاطع ابتدایی پلدختر/اکثر مدارس هوشمندسازی نشده‌اند
پلدختر- نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در مقاطع ابتدایی این شهرستان گفت: اکثر مدارس پلدختر و معمولان هوشمندسازی نشده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی / حمیدرضا کاظمی / وزارت آموزش و پرورش /
واکنش عضو کمیسیون آموزش مجلس به ادعای وزیر آموزش و پرورش؛ ‌مشکل کمبود معلم برطرف نشده است
واکنش عضو کمیسیون آموزش مجلس به ادعای وزیر آموزش و پرورش؛ ‌مشکل کمبود معلم برطرف نشده است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برخلاف ادعای اخیر وزیر آموزش و پرورش برخی از مناطق در کشور هنوز با کمبود معلم مواجه هستند گفت: برخی گزارشاتی که به وزیر می‌دهند غیرواقعی است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ /
کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در حوزه پرورشی
کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در حوزه پرورشی
معاون وزیر آموزش و پرورش از کمبود شدید نیروی انسانی سخن گفت و این نیاز را در حوزه پرورشی ۱۰۰ هزار عدد عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / مازندران / کمبود معلم / کمبود معلم پرورشی /
محدودیت موردی جذب معلمان در برخی مدارس تا روزهای آینده برطرف می‌شود
محدودیت موردی جذب معلمان در برخی مدارس تا روزهای آینده برطرف می‌شود
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست روسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان و در جمع خبرنگاران در انزلی گفت: ۱۰۸هزار کمبود معلم در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با روش‌های قانونی جبران شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ /
کمبود ۱۰۸ هزار معلم در مدارس کشور/ حل مشکل در روزهای آینده
کمبود ۱۰۸ هزار معلم در مدارس کشور/ حل مشکل در روزهای آینده
انزلی- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود ۱۰۸ هزار معلم در مدارس کشور در سال تحصیلی جدید، گفت: با تدابیر اتخاذ شده در روزهای آینده این مشکل برطرف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش / کمبود معلم /
مشکل کمبود معلم گریبان‌گیر سراسر کشور است/ جذب نیروهای حق‌التدریس
مشکل کمبود معلم گریبان‌گیر سراسر کشور است/ جذب نیروهای حق‌التدریس
خرم‌آباد- مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه مشکل نیروی انسانی گریبان‌گیر سراسر کشور است، گفت: برای جبران کمبودها نیروهای حق التدریس، نهضتی و خرید خدمت جذب شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / زهرا مظفر / وزارت آموزش و پرورش / خرم آباد / کمبود معلم /
پوشش کمبود ۹۳۶معلم در لرستان با جذب نیروهای حق التدریس و بازنشسته
پوشش کمبود ۹۳۶معلم در لرستان با جذب نیروهای حق التدریس و بازنشسته
خرم‌آباد- مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به کمبود معلم در برخی مناطق لرستان گفت: کمبود ۹۳۶ معلم در استان را با جذب نیروی حق التدریس، رای دیوانی، بازنشسته و خرید خدماتی پوشش داده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اداره کل آموزش و پرورش لرستان / رضا زینی وند / خرم آباد / معلم /
باید مراکز و دانشسراهای تربیت معلم را احیا کنیم/ کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش باید از کانال افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان جبران شود
باید مراکز و دانشسراهای تربیت معلم را احیا کنیم/ کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش باید از کانال افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان جبران شود
ایلنا: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود نیروی انسانی و معلم باید از کانال تقویت و افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان جبران شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ /
کمبود 108 هزار معلم در آموزش و پرورش/ وجود 600 کلاس درس سنگی در مناطق صعب‌العبور
کمبود 108 هزار معلم در آموزش و پرورش/ وجود 600 کلاس درس سنگی در مناطق صعب‌العبور
وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۲۵ سال است که ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش دچار اشکال است و با کمبود ۱۰۸ هزار معلم مواجه هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ /
حاجی‌میرزایی: به تعداد بیشتری معلم نیاز داریم
وزیر آموزش وپرورش گفت: سیل بازنشستگی معلمان به‌شدت رو به افزایش و جمعیت دانش‌آموزان نیز در حال رشد است و این وضعیت کمبود معلم را عمیق‌تر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ /
عمیق‌تر شدن "کمبود معلم" با سیل بازنشستگی معلمان و افزایش جمعیت دانش‌آموزان
عمیق‌تر شدن "کمبود معلم" با سیل بازنشستگی معلمان و افزایش جمعیت دانش‌آموزان
وزیر آموزش وپرورش گفت: سیل بازنشستگی معلمان به‌شدت رو به افزایش و جمعیت دانش‌آموزان نیز در حال رشد است و این وضعیت کمبود معلم را عمیق‌تر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ /
۳۰ درصد مدارس کشور خطرآفرین هستند
وزیر آموزش و پرورش گفت: ۲۵ سال است که به مشکل ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش پرداخته و طرح‌هایی ارائه می‌شود و نتیجه آن این است که اکنون ۱۰۸ هزار معلم در کشور کمبود داریم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ /
کمبود نیروی انسانی در خوزستان با روند معمولی جذب از بین نمی‌رود
کمبود نیروی انسانی در خوزستان با روند معمولی جذب از بین نمی‌رود
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: کمبود نیروی انسانی در خوزستان با روند معمولی جذب نیروی انسانی از بین نمی‌رود؛ پیشنهاد می‌شود سهمی برای خوزستان در نظر گرفته شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کمبود نیروی انسانی در مدارس / کمبود معلم /
وزیر آموزش و پرورش: کمبود ۱۰۸ هزار معلم در کشور/ ۳۰ درصد مدارس کشور خطرآفرین هستند
وزیر آموزش و پرورش: کمبود ۱۰۸ هزار معلم در کشور/ ۳۰ درصد مدارس کشور خطرآفرین هستند
محسن حاجی‌میرزایی گفت: کمیته‌ای که برای حل مشکلات استان خوزستان در نظر گرفته شده است و حتما پس از پایان سفر بنده تشکیل خواهد شد، سه ماموریت دارد که یکی از آن ها حل مشکلات فضای آموزشی و مدارس کانکسی، سنگی و... می شود. متاسفانه ۳۰ درصد از مدارس کل کشور خطرآفرین هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ /
تیغ مشکلات بر شاهرگ آموزش و پرورش قطب شهید مدرس
تیغ مشکلات بر شاهرگ آموزش و پرورش قطب شهید مدرس
فرقی نمی‎کند چه زمانی باشد پایان سال تحصیلی یا شروع ماه مهر؛ کمبودها و مشکلات مدارس به کابوسی برای مدیران آموزش و پرورش تبدیل شده است. نه کاری از دستشان بر می‌آید و نه اعتباری برای رفع کمبودها دارند گاهی تا می‎توانند دست به دامان خیرین و اولیاء می‎شوند تا بلکه گوشه‎ای از مشکلات را حل کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / استانی-شهرستانها / مدارس خشت و گلی ‌ / کاشمر / بردسکن / کمبود معلم / کلاس درس /
تعدادی از کلاس‌های درس رفسنجان بدون معلم!
تعدادی از کلاس‌های درس رفسنجان بدون معلم!
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان کمبود ساختمان آموزشی و کمبود نیروی انسانی را دو مشکل عمده و اساسی آموزش و پرورش رفسنجان دانست و گفت: هنوز تعدادی از کلاس‌های ما بدون معلم هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / کلاس درس / منطقه کرمان / آموزش و پرورش /
کمبود ۱۶.۷ هزار معلم در خوزستان/آسیب سیل به ۱۱۴ مدرسه
کمبود ۱۶.۷ هزار معلم در خوزستان/آسیب سیل به ۱۱۴ مدرسه
اهواز ـ سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان با کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ معلم مواجه هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / آموزش و پرورش خوزستان / مهدی رفیعی دهکردی / کمبود معلم /
آغاز سال تحصیلی 900 هزار دانش‌آموز در فارس
آغاز سال تحصیلی 900 هزار دانش‌آموز در فارس
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به آغاز سال تحصیلی 900 هزار دانش‌آموز در این استان گفت: این تعداد دانش آموز در بیش از 8 هزار واحد آموزشی مشغول تحصیل می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-اجتماعی / سال تحصیلی جدید / استان فارس / آموزش و پرورش / کمبود معلم /
باوجود کمبود 16 هزار معلم در خوزستان، هیچ دانش‌آموزی بدون معلم نیست
باوجود کمبود 16 هزار معلم در خوزستان، هیچ دانش‌آموزی بدون معلم نیست
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش گفت: با تلاشی که در استان خوزستان انجام شد، علی‌رغم اینکه 16 هزار کمبود معلم وجود دارد، امروز هیچ دانش‌آموزی بدون معلم نیست.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / معلم /
فیلم | بیش از یک میلیون کلاس اولی و کلاس های ۴۰ نفری در قلب تهران!
فیلم | بیش از یک میلیون کلاس اولی و کلاس های ۴۰ نفری در قلب تهران!
سال جدید تحصیلی برای کلاس اولی ها با جشن شکوفه ها آغاز شد و صبح اول مهر باقی دانش آموزان راهی مدرسه می شوند. بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز کلاس اولی امسال به مدرسه می روند و کل دانش آموزان ۱۵ میلیون نفری می شوند. فاجعه در آموزش اما کمبود معلم و کلاس های بین ۳۵ تا ۴۰ نفری مدارس ابتدایی در تهران است!
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / مدرسه / سال تحصیلی /
سال 1404 نخستین سال بی‌نیازی از کمبود معلم
سال 1404 نخستین سال بی‌نیازی از کمبود معلم
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال 1401 کمبود معلم ترمیم شود و سال 1404 اولین سال بی‌نیازی از کمبود معلم خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ /
وجود کلاس‌های بی‌معلم در استان اصفهان
وجود کلاس‌های بی‌معلم در استان اصفهان
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا آبان‌ماه همچنان درگیر کلاس‌های بی‌معلم در استان اصفهان باشیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / بازگشایی مدارس / کمبود معلم /
ورود 65 هزار کلاس اولی در استان کرمان/با کمبود معلم روبرو هستیم
ورود 65 هزار کلاس اولی در استان کرمان/با کمبود معلم روبرو هستیم
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: پیش بینی ورود ۶۵ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس را در کل استان برای سال تحصیلی جدید را داریم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / کرمان / مدرسه‌سازی /
کمبودمعلم چالش جدی آموزش وپرورش مرکزی/۱۲۰فضای ورزشی برای۲۰۰۰مدرسه
کمبودمعلم چالش جدی آموزش وپرورش مرکزی/۱۲۰فضای ورزشی برای۲۰۰۰مدرسه
اراک- در آغاز سال تحصیلی جدید، آموزش و پرورش استان مرکزی همچنان با کمبود نیروی انسانی آموزگار و همچنین کمبود فضا و امکانات ورزشی به عنوان یک چالش جدی مواجه است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / وزارت آموزش و پرورش / آموزش و پرورش استان مرکزی / کمبود معلم /
بویراحمد و کمبود 170 معلم ابتدایی
بویراحمد و کمبود 170 معلم ابتدایی
‌رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان با کمبود 170 معلم در مقطع ابتدایی مواجه است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / کمبود معلم /
فیلم | مدارس بدون معلم نمی مانند!
فیلم | مدارس بدون معلم نمی مانند!
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، گفت: مقداری کمبود نیروی انسانی وجود داشت که خوشبختانه با تمهیدات و توافقی که با ادارات کل استان‌ها به عمل آمده است این مشکل تا ابتدای مهرماه حل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / فیلم - سرگرمی / وزارت آموزش و پرورش / معلم - معلمان /
کسری تعداد معلمان در مدارس آلمان/ تا ۲۰۲۵ باید بیش از ۲۵ هزار مدرس استخدام شوند
کسری تعداد معلمان در مدارس آلمان/ تا ۲۰۲۵ باید بیش از ۲۵ هزار مدرس استخدام شوند
مدارس و مراکز آموزشی آلمان با کمبود معلم مواجه هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ /
فیلم | تهران، کمترین مدرسه را بعد از سیستان و بلوچستان دارد!
فیلم | تهران، کمترین مدرسه را بعد از سیستان و بلوچستان دارد!
سخنگوی آموزش و پرورش گفت: تهران به لحاظ کمبود فضای آموزشی در قعر جدول و قبل از سیستان و بلوچستان قرار دارد. در بعضی کلاس‌ها معلم باید از روی دوتا میز بپَرد تا به میز خودش برسد!
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / وزارت آموزش و پرورش / مدرسه / استان سیستان و بلوچستان /
ساداتی‌نژاد: ساماندهی معلمان خرید خدمت مورد توجه باشد
ساداتی‌نژاد: ساماندهی معلمان خرید خدمت مورد توجه باشد
نماینده مردم کاشان با اشاره به موضوع کمبود معلم تاکید کرد: ساماندهی معلمان خرید خدمت مورد توجه باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / معلمان /
در سال تحصیلی جدید هیچ مدرسه ای بخاری نفت سوز نخواهد داشت
شهرکرد خبرنگارابتکار مولوی : مدیرکل آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری درجمع خبرنگاران ازنیاز یک مرکز تحقیقات برا تقویت بنیه معلمان دراستان خبرداد وگفت: این مرکز بزودی دراستان باید دایر گردد فرحنازقائد امینی از کمبود معلم در استان همانند سراسرکشور همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبرداد وگفت برا ی جبران این کمبود جذب 188معلم با استفاده ازماده 28 و320 نفر از دانشگاه فرهنگیان دردستورکارقرارداردبه گفته وی درسال تحصیلی جدید 5هزار دانش آموزجدید به جمعیت دانش آموزان استان اضافه می شود وجمعیت دانش اموزان استان به 206هزارو218نفرمی رسد. وی ازبرگزاری 10 دوره آموزشی طی سال جاری برای فرهنگیان نیزخبرداد وگفت ارتقا سطح علمی و آموزشی معلمان برای ورد به کلاس ازبرنامه های این اداره کل می باشد قائد امینی درادامه …
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ /
حل مشکل کمبود 40 هزار معلم با 12 روش/ ثبت‌نام 80 درصد دانش‌آموزان در مدارس
حل مشکل کمبود 40 هزار معلم با 12 روش/ ثبت‌نام 80 درصد دانش‌آموزان در مدارس
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 60 هزار فرهنگی در مهر امسال بازنشسته می‌شوند، گفت: امسال 20 هزار دانشجومعلم فارغ‌التحصیل می‌شوند و برای تأمین 40 هزار نیروی انسانی مورد نیاز 12 روش پیش‌بینی شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ /
کمبود نیرو در مدارس استثنایی/ هیچ کلاسی بدون معلم نمی‌ماند
کمبود نیرو در مدارس استثنایی/ هیچ کلاسی بدون معلم نمی‌ماند
بوشهر - معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به کمبود نیرو در مدارس استثنایی گفت: دانش آموزی بدون معلم و کلاس نخواهد بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / بوشهر / محسن غفوریان / وزارت آموزش و پرورش / آموزش و پرورش استثنایی /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •