چهارشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹ / 1 April, 2020
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی
نماینده مجلس: مهمترین عامل جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است
نماینده مجلس: مهمترین عامل جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین عامل برای جهش تولید، تسهیل فضای کسب و کار است، دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه باید به گونه‌ای مدیریت و برنامه ریزی کنند که به تسهیل فضای کسب و کار منجر شود.
۴۲ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / محمدمهدی مفتح / مقام معظم رهبری / جهش تولید / دولت / قوه قضاییه / سال ۹۹؛ سال جهش تولید /
قرارگاه نظامی ضدکرونا به ستاد مشترک ارتقا یابد
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که با افزودن وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه به قرارگاه نظامی‌ ضدکرونا، می‌توان آن را به‌ستاد مشترک ضدکرونا ارتقا داد. ابوالفضل سروش در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «اقدام مقام‌ معظم‌ رهبری در تشکیل قرارگاه نظامی‌ ضدکرونا را می‌توان با افزودن وزارت بهداشت‌، سازمان‌برنامه‌ و بودجه به‌ ستاد مشترک ضدکرونا ارتقا داد و با هدایت جانشین فرمانده‌کل قوا، توان قدرت عملیاتی را بالاتر ‌برد.»  
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
تعطیلات جایگزین برای سفرهای نوروزی
روز گذشته جلسه کمیسیون بهداشت با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و برخی مسئولان برگزار شد. در این جلسه، لاریجانی و نمکی گزارشی از شرایط موجود و نمایندگان گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته ارایه کردند. رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه از مصوبات جدید شورای عالی امنیت ملی مبنی بر لزوم تبعیت همه دستگاه‌ها از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نحوه همکاری بخش‌های مختلف کشور با این ستاد خبر داد.علی لاریجانی گفت: «مسأله کرونا در کشور ما ابعاد گسترده‌ای پیدا کرد و با وجود آنکه تمهیداتی در مقابله با شیوع آن صورت گرفته بود، ولی متأسفانه از یکی، دو استان فراتر رفت.» …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
ختم غائله بودجه با حکم حکومتی
گروه سیاسی: این هفته‌ها که سایه کرونا بر سر نهادها و سازمان‌های مختلف سنگینی می‌کند؛ مجلس شورای اسلامی نیز از این امر مستثنی نبود و به تعطیلی کشیده شد. این تعطیلی اما با بررسی بودجه ۹۹ همزمان شد. قرار بود در این هفته بودجه بررسی شود. با این حال، کروناویروس مجلس شورای اسلامی را تا اطلاع‏ثانوی به تعطیلی کشاند. در همین راستا هیئت رئیسه مجلس استفاده از اصل 85 قانون اساسی را سازوکار موجود در این شرایط دانست که بر اساس این اصل، اختیار تصمیم‌گیری صحن مجلس با موافقت نمایندگان به کمیسیون‌های داخلی و در این مورد مشخص به کمیسیون تلفیق بودجه داده خواهد شد. اما در ادامه روز گذشته عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: درپی اعلام موافقت اکثریت نمایندگان با اصل ۸۵ شدن بودجه سال آینده و با توجه به اینکه ستاد مقابله …
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
پیشنهاد عجیب حاجی‌بابایی درمورد تصویب بودجه ۹۹
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از پیشنهادی برای اصل هشتادوپنجی شدن لایحه بودجه سال آینده (بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی) خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ /
خبرهای خوش درباره افزایش قابل توجه حقوق‌ها در بودجه سال آینده | بودجه ۹۹ به جای صحن در کمیسیون تلفیق تصویب شود
خبرهای خوش درباره افزایش قابل توجه حقوق‌ها در بودجه سال آینده | بودجه ۹۹ به جای صحن در کمیسیون تلفیق تصویب شود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از پیشنهادی برای اصل هشتاد و پنجی شدن لایحه بودجه سال آینده (بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی) خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
تصمیمات جدید مجلس درباره حقوق کارمندان و اساتید دانشگاه /حقوق کارکنان لشکری افزایش خواهد کرد؟/یک پیشنهاد برای رهایی مجلس از برزخ بودجه ۹۹
تصمیمات جدید مجلس درباره حقوق کارمندان و اساتید دانشگاه /حقوق کارکنان لشکری افزایش خواهد کرد؟/یک پیشنهاد برای رهایی مجلس از برزخ بودجه ۹۹
ایسنا نوشت:یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از پیشنهادی برای اصل هشتادوپنجی شدن لایحه بودجه سال آینده(بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی) خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / دولت دوازدهم / لایحه بودجه /
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
یک عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم از اقتصاد متکی به نفت به یک اقتصاد دانش‌بنیان گذر کنیم باید بپذیریم در بودجه باید دست از منابع نفتی بکشیم و منابع حاصل از صادرات درآمد نفت را در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور در حساب صندوق توسعه ملی واریز کنیم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / بودجه ۹۹ / مجلس شورای اسلامی / دولت / درآمدهای نفتی /
کار سخت دولت و مجلس آینده
در جلسه علنی روز گذشته مجلس، کلیات بودجه سال 99 از سوی نمایندگان با 114 رای رد شد. مسعود پزشکیان، نایب‌رییس اول مجلس شورای اسلامی پس از رد کلیات لایحه بودجه سال آینده از سوی نمایندگان گفت: «این لایحه باید به دولت برگردد و مجددا در کمیسیون بررسی شود پس به این دوره مجلس نخواهد رسید.» علت اصلی مخالفت از سوی نمایندگان، عدم انطباق این لایحه با برنامه ششم، غیرواقعی بودن و عدم رعایت اصلاح ساختاری بود. پیش از جلسه علنی روز گذشته، بسیاری از نمایندگان لایحه فوق را برای شرایط عادی کشور مناسب نمی‌دیدند و معتقد بودند برای شرایطی که رشد اقتصادی منفی برای اقتصاد پیش‌بینی شده همچنین احتمال افزایش تورم نیز بیش از پیش اقتصاد را تهدید می‌کند، لایحه 99 نمی‌تواند انتظارات و اهداف …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
حکم فساد انگیز قیر رایگان را از بودجه حذف کنید
به گزارش تسنیم، احمدتوکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به نمایندگان مجلس خواستار حذف حکم الحاقی به تبصره1 لایحه بودجه موسوم به قیر رایگان شد.در این نامه تصریح شده اجبار وزارت نفت به تحویل قیر رایگان باعث فسادهای گسترده ای شده و اصرار برخی نمایندگان به افزودن این حکم فسادانگیز به لایحه بودجه، تعجب برانگیز است. متن این نامه به شرح زیر است:همانطور که مطلعید از سال 1391 به منظور پیشبرد طرح‌های عمرانی و راه‌سازی، در قانون بودجه سالانه، بندی مبنی بر عرضه رایگان وکیوم باتوم (ماده اولیه قیر) توسط شرکت ملی نفت ایران به چند دستگاه دولتی به تصویب رسیده است. علی‌رغم ظاهر مطلوب این موضوع در راستای تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و راه‌سازی در شرایط تحریم اقتصادی، این بند از قانون برنامه بودجه منجر به …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
جعفرزاده ایمن آبادی: رد لایحه بودجه تصمیمی سیاسی بود
جعفرزاده ایمن آبادی: رد لایحه بودجه تصمیمی سیاسی بود
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره رد لایجه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور گفت: نمی فهمم علت این تصمیم ناراحتی از انتخابات است یا ایجاد چالش برای دولت یا مجلس بعد، اما در هر صورت در اتخاذ این تصمیم مسائل تخصصی و فنی در نظر گرفته نشد و در بخش اعظمی از آن دخالت مسائل سیاسی را احساس می کنم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / غلامعلی جعفرزاده ایمن ‌آبادی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی /
نوبخت: می خواهیم کشور را در شرایط تحریم اداره کنیم
نوبخت: می خواهیم کشور را در شرایط تحریم اداره کنیم
تهران-ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه کمترین وابستگی بودجه به نفت در تاریخ معاصر مربوط به بودجه سال ۹۹ است، گفت: گفت: ما می‌خواهیم کشور را در شرایط تحریمی اداره کنیم، این بودجه با زحمت دولت و کمیسیون تلفیق آماده شده است، انتظار داریم مجلس شورای اسلامی هم به وظیفه خود عمل کرده و اصلاحات مدنظر را اعمال کند تا در مظان اتهام قرار نگیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / انتخابات مجلس شورای اسلامی /
تصویب لایحه بودجه ۹۹ را به مجلس یازدهم بسپارید
تصویب لایحه بودجه ۹۹ را به مجلس یازدهم بسپارید
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم به اندازه کافی زیر بار تهمت قرار دارد، تصویب بودجه ۹۹ را به مجلس یازدهم بسپارید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / صندوق توسعه ملی / حاجی بابایی / هیئت دولت / حمید رضا حاجی بابایی / کمیسیون تلفیق / لایحه بودجه 99 /
حاجی‌بابایی: مجلس دهم برای کمک به دولت زیر بار بودجه ۹۹ نرود
حاجی‌بابایی: مجلس دهم برای کمک به دولت زیر بار بودجه ۹۹ نرود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۹ گفت: نمایندگان یا به کلیات بودجه رای ندهند یا به سه دوازدهم آن رای بدهند. نکند مجلس بعدی بیاید و ما را به خیانت متهم کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
نماینده لنگرود: منابع درآمدی دولت در لایحه بودجه ۹۹ کاملا شفاف است
نماینده لنگرود: منابع درآمدی دولت در لایحه بودجه ۹۹ کاملا شفاف است
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در لایحه بودجه ۹۹ افزایش حقوق کارمندان دولت، آبخیزداری، مقابله با ریزگردها و تقویت بنیه دفاعی مورد توجه بوده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / بودجه ۹۹ /
نوروزی: جهت‌گیری‌های برنامه ششم در بودجه دیده نمی‌شود
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن نوروزی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه ۹۹، اظهار کرد: از برادران کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم که زحمت خوبی کشیدند ولی یادمان نرود که بودجه باید برش یک پنجم از برنامه تصویب شده باشد، اما جهت‌گیری لازم وجود ندارد و اولویت‌های برنامه ششم توسعه در بودجه رعایت نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / بررسی بودجه در مجلس / بودجه 99 / حسن نوروزی / کلیات بودجه 99 /
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مهم‌ترین اولویت کمیسیون تبعیت کیفی و کمی لایحه بودجه از اهداف برنامه ششم توسعه بود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / بودجه ۹۹ /
گزارش به بازنشستگان
بازنشستگان این روزها منتظر یک اقدام و تصمیم مهم توسط مجلس شورای اسلامی در بودجه 98 هستند. ماده سی‌ام قانون برنامه پنج‌ساله ششم و ماده 12 همین قانون موضوع همانند‌سازی، همانی که بازنشستگان آن را همسان‌سازی می‌خوانند، تبیین کرده است. اما با گذشت سه سال از تصویب قانون برنامه و اجرای بخش کوچکی از همسان‌سازی در سال 1398 برای بازنشستگان کشوری و لشکری نه فقط از اشتیاق برای اجرای طرح نیفزوده، بلکه بازنشستگان سایر صندوق‌ها از جمله تامین اجتماعی تمایلات بیشتری برای اجرای این قانون از خود نشان دادند، اما به جهت بار مالی طرح، صندوق‌ها خصوصا صندوق تامین اجتماعی از موضوع اجرای همسان‌سازی فاصله گرفته‌اند، در نتیجه با وجود اهتمام کوچک مجلس شورای اسلامی در سال …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
بودجه سال 1399 - کمیسیون تلفیق
بودجه سال 1399 - کمیسیون تلفیق
لایحه بودجه سال 1399 در تاریخ 17 آذرماه از سوی رئیس جمهوری به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حالی تقدیم شد که یک ماه پیش از آن، طبق مصوبه نمایندگان مجلس، دولت برای اولین بار بخش بودجه شرکت های دولتی این لایحه را یک ماه زودتر به مجلس تقدیم کرده بود تا کمیسیون برنامه و بودجه فرصت بیشتری برای بررسی جزئیات بودجه شرکت های دولتی داشته باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ /
پاشنه آشیل سیاست‌های مالیاتی کجا است؟
پاشنه آشیل سیاست‌های مالیاتی کجا است؟
تهران- ایرنا- افزایش مالیات‌ها، تا زمانی که متناسب با درآمد افراد و نهادهای مختلف و همراه با جلوگیری از فرارهای بزرگ مالیاتی و رفع معافیت مالیاتی برخی نهادهای خاص نباشد، نمی‌تواند به حل معضلات اقتصاد و جامعه کمک کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سازمان امور مالیاتی کشور / سازمان برنامه و بودجه کشور / فرار مالیاتی / مالیات / پرسش از خبر / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی /
سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات ارزش افزوده برابر شد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس رای نمایندگان مجلس، سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات ارزش افزوده مساوی شد. به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی الویری روز گذشته در صحن شورای شهر با اعلام این خبر گفت: بررسی لایحه مالیات ارزش افزوده در دستور کار مجلس بود. مهم‌ترین موادی که مربوط به مدیریت شهری است، ماده ۴۱ است که سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از مالیات ارزش افزوده مشخص می‌کند. وی ادامه داد: روال به این صورت است که از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده یک درصد به حوزه ورزش تعلق دارد و از ۸درصد باقی مانده سهم، ۵ سهم برای دولت و ۳ سهم متعلق به مدیریت شهری است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
انتقاد نماینده تویسرکان از رأی دیوان عدالت به حذف بومی‌گزینی
انتقاد نماینده تویسرکان از رأی دیوان عدالت به حذف بومی‌گزینی
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به عواقبی که عدم توجه به نیروهای بومی می‌تواند به دنبال داشته باشد از دولت خواست که نسبت به بومی‌گزینی توجه خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بومی گزینی نیروی انسانی /
حمایت دولت برای هموار کردن مسیر برای قطعه‌سازان یک ضرورت است
محسن بیگلری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد. در این بازدید سخا مدیرعامل این شرکت قطعه‌سازی و مدیران بخش‌های مختلف از فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت توضیحاتی را به وی ارائه دادند.بیگلری در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: در گذشته صنعت قطعه‌سازی وابستگی بسیاری به کشورهای خارجی داشت که در حال حاضر با رسیدن به خودکفایی در قطعه‌سازی کروز، این میزان وابستگی کاهش یافته است. نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: کروز از سال 61 شروع به فعالیت کرده است و امروز بیش از 12هزار نفر در این مجموعه شاغل هستند و با وجود تحریم‌های ظالمانه …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ /
حاجی‌بابایی: در بودجه ۹۹ درآمد نفت با خوش‌بینی نوشته شده است
حاجی‌بابایی: در بودجه ۹۹ درآمد نفت با خوش‌بینی نوشته شده است
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که درآمد نفت در بودجه سال ۱۳۹۹ با خوش‌بینی نوشته شده است، گفت: این درآمد قطعا تحقق پیدا نمی‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بودجه ۹۹ /
دور تازه دعوای ورزش و صداوسیما
[شهروند] با گنجانده شدن حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی در برنامه بودجه‌ سال 1399 تا حد زیادی خیال ورزش‌دوستان برای حل این موضوع راحت شده بود اما حالا اتفاق جدیدی افتاده که مورد اعتراض وزارت ورزش است. در این خصوص دولت در بودجه ‌سال آینده سهم ورزش را از بودجه صداوسیما کسر و به بودجه وزارت ورزش اضافه کرد. در این بخش تبصره‌ای وجود داشت که از محل درآمد پخش مسابقات ورزشی از صداوسیما باید بخشی به ورزش برسد. چند روز بعد اما از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام شد که سهم ورزش از درآمد پخش مسابقات ورزشی 30‌درصد و سهم صداوسیما 70‌درصد خواهد بود که همین موضوع سوژه‌ای برای دعوای جدید دو طرف شده است.  ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش، در این خصوص گفته …
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ /
شهادت سردار سلیمانی نشان داد راه مقاومت درست بوده است
شهادت سردار سلیمانی نشان داد راه مقاومت درست بوده است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت سردار سلیمانی نشان داد همواره ایستادگی و مقاومت راه درست و به حقی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / شهادت سردار سلیمانی / آمریکا / استانی-سیاسی /
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
عصر سه‌شنبه احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی که معاونت امور مجلس و ارتباطات اجتماعی را نیز برعهده دارد، از تحریریه «فرهیختگان» بازدید کرد. او در این بازدید در گفت‌وگویی به دو مساله روز دانشگاه اشاره کرد؛ جزئیات قرارداد همکاری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور دانشگاه آزاد اسلامی در تبصره ۹ لایحه بودجه ۹۹ ازجمله مواردی بود که حیدری اطلاعات قابل‌توجهی درمورد آن ارائه داد.
۱۳۹۸-۱۰-۱۲ /
افزایش سهمیه بنزین کسری ۴ هزار میلیاردی را جبران می‌کند
افزایش سهمیه بنزین کسری ۴ هزار میلیاردی را جبران می‌کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس افزایش سهمیه بنزین تا ۲۰ لیتر را مدنظر دارد که به جبران ۴ هزار میلیارد تومان کسری کمک می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
حقوق کارمندان دولت در سال آینده باید حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا کند
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۹ به هیچ عنوان با تورم موجود در جامعه سازگاری ندارد و امیدوارم با تلاش همکارانم در کمیسیون تلفیق و سپس صحن علنی مجلس، این درصد افزایش پیدا کند.به گزارش اقتصاد ۲۴، چندی پیش، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود علی‌رغم اینکه بودجه سال ۹۹، تنها هشت درصد رشد داشت، اما برای کارکنان دولت افزایش ۱۵ درصدی حقوق در نظر گرفته شده است. در همین رابطه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی و همچنین با استناد به لایحه بودجه سال ۹۹ مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان، اظهار کرد: طبق قانون، حقوق کارمندان باید متناسب با تورم افزایش یابد، لذا اگر دولت تورم ۱۵ درصدی …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
تکلیف بنگاه‌های ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس به پرداخت مالیات
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته در لایحه بودجه سال ۹۹، بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و آستان قدس رضوی به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات دارند، مکلف به پرداخت مالیات هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بنگاه های آستان قدس / پرداخت مالیات / ستاد اجرایی فرمان امام / مالیات نهادها /
تعیین تکلیف مدارس خاص به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد
تعیین تکلیف مدارس خاص به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ارجاع موضوع تعیین تکلیف مدارس خاص به کمیسیون برنامه و بودجه موافقت کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / کمیسیون برنامه و بودجه / مجلس شورای اسلامی / وزارت آموزش و پرورش / شورای نگهبان /
نماینده مجلس: بخشی‌نگری در بودجه از مشکلات اقتصاد کشور است
نماینده مجلس: بخشی‌نگری در بودجه از مشکلات اقتصاد کشور است
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بخشی‌نگری در بودجه و عدم تمرکز در نظام تصمیم‌گیری را از مشکلات پیش روی اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: امروز برای نجات کشور باید فکر بکنیم نه برای یک منطقه یا یک استان.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اعتراض های خیابانی / تفرش / اعتراضات / اقتصاد مقاومتی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / محمد حسینی / بودجه ۹۹ /
بختیاری:  سازمان برنامه وقت کافی برای تدوین بودجه سال آینده نگذاشته است/ با یک بودجه آبکی رو‌به‌رو هستیم
بختیاری: سازمان برنامه وقت کافی برای تدوین بودجه سال آینده نگذاشته است/ با یک بودجه آبکی رو‌به‌رو هستیم
شفقنا- یک عضو کمیسیون انرژی گفت: سال گذشته در بحث درآمدی ما مشکلاتی داشتیم و با کسری بودجه رو به رو شدیم برای همین بود که آقایان تصمیم گرفتند قیمت بنزین آن هم در وسط سال افزایش پیدا کند. علی بختیار در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بودجه سال ۹۹ گفت: بودجه‌ای که برای سال ۹۹ به مجلس شورای اسلامی آمد، […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ /
رییس مجلس: سازمان برنامه و کمیسیون بودجه در مورد بودجه شرکت‌های دولتی تصمیمات دقیقی دارند
رییس مجلس: سازمان برنامه و کمیسیون بودجه در مورد بودجه شرکت‌های دولتی تصمیمات دقیقی دارند
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی ضمن مهم دانستن گزارش دیوان محاسبات درباره بودجه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها در لایحه بودجه ۹۹ گفت: کمیسیون تلفیق بودجه در جریان تصویب این لایحه باید از پیشنهادات این گزارش استفاده کرده و اشکالات کار را برطرف کند. خانه ملت نوشت: علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۶ آذرماه) مجلس […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ /
رئیس مجلس: مالیات شرکت‌های دولتی باید شفاف باشد
رئیس مجلس: مالیات شرکت‌های دولتی باید شفاف باشد
رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بعد از قرائت گزارش دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها گفت: باید سازمان برنامه و کمیسیون تلفیق تصمیمات دقیقی درباره بودجه شرکت‌های دولتی اتخاذ کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ /
بودجه سال آینده با حضور وزیر تعاون بررسی شد
بودجه سال آینده با حضور وزیر تعاون بررسی شد
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی بودجه سال ۹۹ با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ‌دیوان محاسبات، ‌مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه در این کمیسسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سازمان تامین اجتماعی / کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی / عبدالرضا عزیزی /
گزارش عملکرد بودجه مجلس به دست نمایندگان نرسیده است
گزارش عملکرد بودجه مجلس به دست نمایندگان نرسیده است
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: گزارش عملکرد بودجه مجلس هنوز به دست نمایندگان نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / بودجه ۹۹ / بودجه ۹۹ /
گزارش بودجه شرکت‌های دولتی فردا در جلسه علنی ارائه می‌شود
گزارش بودجه شرکت‌های دولتی فردا در جلسه علنی ارائه می‌شود
تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد گزارش بودجه شرکت های دولتی به کمیسیون برنامه و بودجه فرستاده شده است و گزارش آن پس از بررسی در این کمیسیون و دیوان محاسبات فردا در صحن علنی ارائه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / علی لاریجانی / علیرضا سلیمی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / بودجه ۹۹ / بودجه ۹۹ /
لاریجانی: در رابطه با بودجه شرکت‌های دولتی مطابق آیین‌نامه عمل شده است
لاریجانی: در رابطه با بودجه شرکت‌های دولتی مطابق آیین‌نامه عمل شده است
رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری تاکید کرد که امسال براساس آیین‌نامه دولت بودجه شرکت‌های دولتی را یک ماه زودتر ارائه داده و پس از بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه به دیوان محاسبات کشور رفته و فردا دیوان محاسبات گزارشی در این زمینه ارائه خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بودجه شرکت‌های دولتی /
ارائه گزارش عملکرد و چالش‌های بیمه سلامت به مجلس
جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت و ارائه گزارش اقدامات و بررسی عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد.به گزارش خبرنگار آی هینا، در ابتدای جلسه غلام‏رضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن خوشامد‏گویی به مدیرعامل و مدیران سازمان بیمه سلامت و لزوم حمایت از این سازمان جهت افزایش بازدهی و نقش کلیدی آن در افزایش رفاه جامعه تاکید کرد.طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه این جلسه جهت مواردی مانند حمایت موثر از تصویب بودجه سنواتی بخش سلامت کشور، تصویب اسناد خزانه اسلامی به منظور پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت، تصویب انتقال بیمه‏شدگان تحت پوشش امداد حضرت …
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ /
حاجی‌دلیگانی: قرارداد مربیان خارجی شفاف سازی شود
حاجی‌دلیگانی: قرارداد مربیان خارجی شفاف سازی شود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از وزیر ورزش و جوانان خواست که قرارداد مربیان خارجی فوتبال را شفاف کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / مارک ویلموتس /
لایحه بودجه سال ۹۹ از اصلاحات ساختاری برخوردار نیست
لایحه بودجه سال ۹۹ از اصلاحات ساختاری برخوردار نیست
اراک- کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۹۹، به نظر می رسد دولت این اصلاح ساختار را انجام نداده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / محمد حسینی / نمایندگان مجلس / بودجه 99 کل کشور /
بررسی بودجه بخش فرهنگ در کمیسیون فرهنگی/ضرورت اختصاص بودجه بخش فوتبال به وزارت ورزش  
بررسی بودجه بخش فرهنگ در کمیسیون فرهنگی/ضرورت اختصاص بودجه بخش فوتبال به وزارت ورزش  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی اعتبارات بودجه فرهنگی با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / کمیسیون فرهنگی / بودجه فرهنگی / وزارت ورزش /
باید وام‌های قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان داده شود
باید وام‌های قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان داده شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است وام‌های قرض‌الحسنه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآورانه قرار داده شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / حسینعلی حاجی دلیگانی / شرکت های دانش بنیان / وام قرض الحسنه /
وابستگی به نفت در بودجه ۹۹ به‌قوت خود باقی است/فروش ۸۰هزار میلیارد اوراق در سال آینده
وابستگی به نفت در بودجه ۹۹ به‌قوت خود باقی است/فروش ۸۰هزار میلیارد اوراق در سال آینده
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وابستگی به نفت در بودجه ۹۹ به‌قوت خود باقی است و کاهش نیافته است، گفت: حدود ۲۲۰هزار میلیارد تومان کسری بودجه برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ /
شرکت‌های دولتی در گران‌کردن کالا و خدمات خود از دیگران سبقت گرفتند
شرکت‌های دولتی در گران‌کردن کالا و خدمات خود از دیگران سبقت گرفتند
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رییس جمهور در تشریح جزییات لایحه بودجه سال آینده گفت که شرکت‌های دولتی در گران‌کردن کالا و خدمات خود از دیگران سبقت گرفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / گرانی /
مهم‌ترین محور تارنماهای خبری/ سیزدهم آذر ۱۳۹۸
مهم‌ترین محور تارنماهای خبری/ سیزدهم آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / مجلس شورای اسلامی / یحیی آل اسحاق / دونالد ترامپ / علیرضا بیرانوند / فدراسیون فوتبال ایران / خودرو / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / ترامپ / محمدجواد کولیوند /
مالیات سود،فقط ازسپرده های کلان
مالیات سود،فقط ازسپرده های کلان
این روزها بحث های زیادی درباره اصلاح نظام مالیاتی مطرح می شود در این میان به تازگی در خبرها خواندیم که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که دریافت مالیات از سود سپرده های بانکی کاملا منتفی است؛ غلامرضا تاجگردون در یک برنامه تلویزیونی با بیان این مطلب با استدلالی برموضوع افزوده است: «در کشورما که نرخ تورم ۴۰ درصد و سود سپرده حدود ۱۵ تا ۱۸ درصد است اگر بخواهیم از سود سپرده‌ها مالیات بگیریم پول‌ها از سیستم بانکی خارج می‌شود بنابراین این کار انجام نمی‌شود.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ثبت‌نام کرد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ثبت‌نام کرد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / استانی-سیاسی / غلامرضا تاجگردون / انتخابات 98 / کهگیلویه و بویراحمد / ثبت‌نام /
نوبخت: اصلاحات ساختار بودجه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شد
نوبخت: اصلاحات ساختار بودجه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شد
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاحات ساختار بودجه ۱۳۹۹ در چهار محور بنابر ابلاغیه رهبر معظم انقلاب تدوین و در پیش‌نویس بودجه اعمال و امروز (سه‌شنبه) به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
مأموریت «لاریجانی» به کمیسیون بودجه برای بررسی درآمد دولت از افزایش نرخ بنزین
مأموریت «لاریجانی» به کمیسیون بودجه برای بررسی درآمد دولت از افزایش نرخ بنزین
رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان را مکلف به محاسبه درآمد دولت از افزایش قیمت بنزین کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ /
اقتصاد بعد از بنزین
اقتصاد بعد از بنزین
اصلاح قیمت بنزین به‌عنوان جزئی از کل فرآیند اصلاحات اقتصادی با موافقت‌ها و مخالفت‌های بسیار اجرایی شد و اکنون نوبت گام دوم یا آتی اصلاحات اقتصادی است، گام‌هایی که به آرامش و ثبات در اقتصاد منجر می‌شود. حال مهم‌ترین پرسش این است که در ادامه راه دولت و حاکمیت باید چه برنامه و سیاستی را دنبال کنند که دو ویژگی را همزمان داشته‌باشد. اول، باعث فشار اقتصادی به مردم و تولیدکننده‌ها نشود و دوم اینکه فرآیند اصلاح اقتصادی و حرکت به سمت بهبود و رفاه ادامه یابد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / مرکز بررسی ‌های استراتژیک ریاست جمهوری / بنزین / وزارت اقتصاد و دارایی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / محمد حسینی /
جعفرزاده: وقتی ما علیه بنزین دادوبیداد کردیم، مردم تحریک به اعتراض شدند/انداختن کوکتل مولوتف در داخل بانک ها کار چه کسانی بود؟
جعفرزاده: وقتی ما علیه بنزین دادوبیداد کردیم، مردم تحریک به اعتراض شدند/انداختن کوکتل مولوتف در داخل بانک ها کار چه کسانی بود؟
ایسنا نوشت:یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که نمایندگان تلاش می‌کنند آثار سوء و خسارت ناشی از اصلاح قیمت بنزین برای مردم به حداقل برسد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / بنزین / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین /
تلاش مجلس برای کاهش آثار سوء اصلاح قیمت بنزین بر مردم
تلاش مجلس برای کاهش آثار سوء اصلاح قیمت بنزین بر مردم
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که نمایندگان تلاش می‌کنند آثار سوء و خسارت ناشی از اصلاح قیمت بنزین برای مردم به حداقل برسد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
اما و اگرهای یک لایحه 36 ساله!
گروه جامعه: هفته گذشته و همزمان با حواشی گرانی قیمت بنزین و قطع اینترنت در ایران، مجلس شورای اسلامی لایحه‌ای را بررسی کرد که شاید در میان نگرانی‌های جامعه ایرانی، شهرداری‌ها را خوشحال کرد. لایحه «درآمد پایدار شهرداری‌ها» که اواسط شهریور ماه امسال از سوی دولت به مجلس ارائه شد، بالاخره هفته گذشته به صحن علنی مجلس هم رسید تا با طی شدن فرآیند قانونی، یک منبع مطمئن درآمدی را برای شهرداری‌ها تضمین کند. با این حال برخی ابهام‌ها و پیشنهادهای نمایندگان باعث شد که این لایحه بعد از تصویب 4 ماده، به کمیسیون مشترک ارسال شود تا بعد از بررسی‌های بیشتر دوباره به صحن برود.نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته گذشته ابتدا با ۱۸۶ رای موافق، ۱۵ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر کلیات لایحه درآمد …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ /
درآمد اصلاح قیمت بنزین باید به ۶٠ میلیون ایرانی اختصاص یابد
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به درآمد ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی اصلاح قیمت بنزین، تاکید کرد که تمام درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین باید به ۶۰ میلیون ایرانی اختصاص پیدا کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ /
دعوت کمیسیون بودجه از مسوولین برای ارائه توضیح درباره نحوه تصمیم‌گیری در مورد اصلاح قیمت بنزین
دعوت کمیسیون بودجه از مسوولین برای ارائه توضیح درباره نحوه تصمیم‌گیری در مورد اصلاح قیمت بنزین
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون ضمن دعوت از مسوولین مرتبط برای ارائه توضیح درباره نحوه تصمیم‌گیری در خصوص اصلاح قیمت بنزین، بر انجام اقدامات جبرانی نظارت خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
روند افزایش قیمت بنزین در شورای هماهنگی سران قوا به روایت «تابش»
روند افزایش قیمت بنزین در شورای هماهنگی سران قوا به روایت «تابش»
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روند مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین را تشریح کرد و گفت که طرح این موضوع در این شورا به یک سال و نیم پیش برمی‌گردد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ /
ماموریت مجلس به سه کمیسیون تخصصی برای نظارت بر جلوگیری از افزایش قیمت کالا
ماموریت مجلس به سه کمیسیون تخصصی برای نظارت بر جلوگیری از افزایش قیمت کالا
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روند مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین را تشریح کرد و گفت که طرح این موضوع در این شورا به یک سال و نیم پیش برمی‌گردد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سهمیه بندی بنزین / بنزین / محمد رضا تابش / مجلس شورای اسلامی / شورای عالی هماهنگی اقتصادی /
سخنگوی هیات رئیسه درباره خروج طرح های بنزینی از دستور کار مجلس: مقرر شد ایراداتی که بر شیوه اجرا وارد است بررسی و رفع اشکال شوند / در آینده اصلاحاتی در افزایش قیمت بنزین شاهد خواهیم بود
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد کمیسیون برنامه و بودجه به همراه مرکز پژوهش‌ها ایراداتی که بر شیوه اجرا وارد است را جهت کاهش فشار بر مردم بررسی و رفع اشکال کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ /
عباسی در جمع خبرنگاران: کمیسیون برنامه و بودجه مامور رفع ایرادات طرح افزایش نرخ بنزین شد
شفقنا- سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون برنامه و بودجه مأمور رفع ایرادات اجرای تصمیم افزایش قیمت بنزین شدند. اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران جزییات جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد. وی گفت: بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی تصمیمی که […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ /
طرح های دوفوریتی و سه فوریتی مجلس درباره افزایش قیمت بنزین به کجا رسید؟
طرح های دوفوریتی و سه فوریتی مجلس درباره افزایش قیمت بنزین به کجا رسید؟
ایلنا نوشت:سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد کمیسیون برنامه و بودجه به همراه مرکز پژوهش‌ها ایراداتی که بر شیوه اجرا وارد است را جهت کاهش فشار بر مردم بررسی و رفع اشکال کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / بنزین / سهمیه بندی بنزین /
کمیسیون برنامه و بودجه به همراه مرکز پژوهش‌ها راه‌های کاهش فشار بر مردم را بررسی می‌کنند/ هیچ طرحی برای توقف افزایش بنزین اعلام وصول نشد
کمیسیون برنامه و بودجه به همراه مرکز پژوهش‌ها راه‌های کاهش فشار بر مردم را بررسی می‌کنند/ هیچ طرحی برای توقف افزایش بنزین اعلام وصول نشد
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد کمیسیون برنامه و بودجه به همراه مرکز پژوهش‌ها ایراداتی که بر شیوه اجرا وارد است را جهت کاهش فشار بر مردم بررسی و رفع اشکال کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ /
افزایش قیمت بنزین به نفع نظام و مردم نیست/ مجلس مخالف است
افزایش قیمت بنزین به نفع نظام و مردم نیست/ مجلس مخالف است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ما افزایش قیمت بنزین را در حال حاضر به نفع نظام و مردم نمی‌دانیم و با اجرای آن مخالفیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / کمیسیون برنامه و بودجه / مجلس شورای اسلامی / ایران / حمید رضا حاجی بابایی /
ادعای نماینده مجلس: حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۹۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از حذف دلار ۴۲۰۰تومانی از بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت: در بودجه سال آینده دلار ۲نرخی نخواهیم داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / بودجه 99 / سید محمد حسینی /
راهکارهای افزایش تامین سرمایه بانک ها چیست؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانکهاست که با انجام این مهم، صورت قدرت وام دهی بانک ها به مردم افزایش پیدا می کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ /
تصویب لوایح FATF به نفع ملت است
تصویب لوایح FATF به نفع ملت است
اردبیل - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لوایح مرتبط با FATF به نفع ملت بوده و انتظار از مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که هر تصمیمی که می‌گیرد به نفع ملت باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / FATF / مجلس شورای اسلامی / اردبیل /
دولت‌ها از زمان تاسیس سازمان تامین اجتماعی به آن بدهکار هستند/ بازنشستگان نیازمند توجه بیشتر برای بهبود معیشت هستند.
دولت‌ها از زمان تاسیس سازمان تامین اجتماعی به آن بدهکار هستند/ بازنشستگان نیازمند توجه بیشتر برای بهبود معیشت هستند.
همایش تکریم بازنشستگان تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ /
هزینه‌کرد درآمد نفت برای مسائل جاری عقلانی نیست
هزینه‌کرد درآمد نفت برای مسائل جاری عقلانی نیست
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «هزینه‌کرد درآمد نفتی برای مسائل جاری عقلانی نیست»،‌ گفت که آمار و ارقام بیانگر این است که کشور ما می‌تواند صرفا براساس مالیات اداره شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / بودجه ۹۹ / بودجه /
نماینده مجلس: دخل‌وخرج کشور باید یک‌ساله تنظیم شود/دولت به سؤالات بودجه‌ای نمایندگان پاسخ نداده است
نماینده مجلس: دخل‌وخرج کشور باید یک‌ساله تنظیم شود/دولت به سؤالات بودجه‌ای نمایندگان پاسخ نداده است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون اساسی باید سند بودجه یک‌ساله تنظیم شود، گفت: سؤالات زیادی درباره نحوه بسته‌شدن بودجه سال ۹۹ وجود دارد که دولت تاکنون به آنها پاسخ نداده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ /
کاهش درآمد نفتی یک فرصت برای کشور است/کسری بودجه 70 هزار میلیارد تومانی امسال
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه امسال 70 تا 80 هزار میلیارد تومان کسری دارد، کاهش درآمدهای نفتی را فرصتی برای کشور دانست و گفت که باید از این فرصت به درستی و در راستای قطع وابستگی به نفت استفاده کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / غلامرضا تاجگردون /
جعفرزاده: دو سالانه شدن لایحه بودجه موجب صرفه‌جویی اقتصادی می‌شود
جعفرزاده: دو سالانه شدن لایحه بودجه موجب صرفه‌جویی اقتصادی می‌شود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «در حال حاضر هزینه و انرژی زیادی صرف تدوین و تصویب لوایح بودجه می‌شود»، دو سالانه شدن لایحه بودجه را موجب صرفه جویی اقتصادی و در نظر گرفتن دورنماهای بیشتر دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / لایحه بودجه / بودجه دو سالانه /
نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در کیش گشایش یافت
نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در کیش گشایش یافت
کیش - ایرنا -پانزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان عصر امروز چهارشنبه با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در مرکز نمایشگاه بین المللی کیش گشایش یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / کیش / مصالح ساختمانی / کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی / نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان / اقتصاد / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی /
قیمت بنزین تا پایان سال افزایش نمی‌یابد
قیمت بنزین تا پایان سال افزایش نمی‌یابد
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا پایان سال ۹۸ افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت، تصریح کرد: البته باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برنامه ای برای افزایش قیمت حامل های انرژی و بنزین دارد یا خیر.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / اقتصاد / مجلس / کمیسیون انرژی /
حاجی‌دلیگانی: مردم کالای اساسی را گران می‌خرند/ برخی با رانت، ارز دولتی گرفتند و سنگ پا وارد کردند!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که دولت ارز دولتی را به شیوه نادرستی توزیع می‌کند، مردم همچنان کالاهای اساسی مورد نیاز خود را گران می‌خرند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ارز دولتی / حسینعلی حاجی‌دلیگانی / قیمت کالاهای اساسی /
ورود ۱۳ تن «سنگ‌پا» با ارز دولتی/مردم کالای اساسی را گران می‌خرند
ورود ۱۳ تن «سنگ‌پا» با ارز دولتی/مردم کالای اساسی را گران می‌خرند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که دولت ارز دولتی را به شیوه نادرستی توزیع می‌کند، مردم همچنان کالاهای اساسی مورد نیاز خود را گران می‌خرند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ارز دولتی / حسینعلی حاجی دلیگانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / کمیسیون برنامه و بودجه / مجلس شورای اسلامی /
استفاده از یارانه می‏تواند راهی برای تامین اعتبارات بیمه سلامت باشد
رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر بیمه سلامت به‏درستی انجام شود حتی اگر کشور در شرایط سختی قرار داشته باشد، مردم به آرامش و امیدواری خواهند رسید.به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت که صبح روز چهارشنبه، یکم آبان‏ماه برگزار شد، گفت: موضوع بیمه سلامت در برنامه توسعه مورد توجه قرار گرفته و در فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی بر آن تاکید شده و این موضوع در همه شرایط از مولفه‌های حکمرانی خوب است.رئیس مجلس شورای اسلامی به مسئله منابع مالی بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: روش کنونی در کشور این است که پول را با اعمال شاقه به مردم می‌دهیم که هم مردم را آزرده می‌کند و هم اثر کار مسئولان را خراب خواهد کرد؛ در‏حالی‏که بودجه دستگاه‌ها باید به‏موقع پرداخت شود.وی …
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •