سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
کمیسیون معدن اتاق ایران
بهره‌برداران معادن کوچک و مانع عوارض صادراتی
نایب‌رییس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران معتقد است: معادن کوچک از نیمه دوم امسال با مانع جدی عوارض صادرات روبرو شده‌اند و در آستانه شب عید توانی برای پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ایران / حقوق / درآمد / شب عید / معدن /
طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستورکار مجلس خارج شود
رئیس اتاق ایران در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج طرح بانکداری اسلامی از دستورکار مجلس خبر داد و گفت: قانون بانکداری اسلامی از اهمیت و جایگاه بالایی در اقتصاد برخوردار بوده و نباید در شرایط انتخابات، با عجله و بدون بررسی‌های لازم آن را تصویب کنیم.به گزارش ایلنا، نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور با هیئت رئیسه اتاق ایران برگزار شد که قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی به همراه رئیس سازمان توسعه تجارت مهمان این نشست بودند.در ابتدای این نشست غلامحسین شافعی، رئیس پارلمان بخش خصوصی گزارشی از فعالیت‌های اتاق ایران طی یک ماه گذشته ارائه داد. وی در این بخش از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
بخش معدن، عرصه‌ای برای توسعه همکاری ایران و عمان
بخش معدن، عرصه‌ای برای توسعه همکاری ایران و عمان
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون خدمات فنی و مهندسی و سرمایه‌گذاری اتاق مشترک ایران و عمان معتقد است: امروز بخش معدن به منزله عرصه نوینی برای توسعه همکاری میان تهران - مسقط محسوب می‌شود و زمینه‌ساز ارتقای مبادلات بین دو کشور به حساب می‌آید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اتاق ایران / سرمایه گذاری /
احیای ستادهای سیاست‌گذاری بخش معدن
احیای ستادهای سیاست‌گذاری بخش معدن
رییس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران گفت: معاون جدید امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت از احیای مجدد ستادهای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در بخش معدن خبر داده که این امر می‌تواند به موفقیت بخش معدن کمک کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
نامه اعتراض آمیز به وضع عوارض صادراتی خرما
 به گزارش مهر، ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران طی مکاتبه با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی نسبت به وضع عوارض صادراتی برای محصول خرما انتقاد کرد و این تصمیم را غیرکارشناسانه و به بهانه تنظیم بازار داخلی دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / عوارض صادرات خرما /
جغرافیای معادن غیرفعال ایران
جغرافیای معادن غیرفعال ایران
دلایل پایین بودن سهم بخش معدن در تولید ناخالص داخلی چیست؟ به گفته فعالان این بخش، سهم بخش معدن در تولید ناخالص داخلی حدود 54/ 0درصد است و این سهم اندک در حالی است که ایران دارای بزرگ‌ترین ذخایر معدنی در دنیا است. به اعتقاد فعالان این بخش، بهارستان‌نشین‌ها به استناد سهم ناچیز این بخش در اقتصاد، بودجه درخور توجهی به بخش معدن تخصیص نمی‌دهند. دلایل سهم اندک بخش معدن در تولید ناخالص داخلی و بررسی وضعیت معادن کوچک مقیاس دو موضوع اصلی مورد بررسی در پانزدهمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران است که از سوی فعالان بخش خصوصی و دولتی مورد ارزیابی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
اولویت‌دهی به ایجاد شناسه کالا
اعضای کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق ایران در نشستی که با حضور سعید عباس‌پور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، به بیان مهم‌ترین مشکلات خود درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا پرداختند. مهم‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی فعالان این حوزه درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا بود. عباس‌پور در این نشست از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد شناسه برای ثبت‌سفارش کالاهای وارداتی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ /
مشخص شدن اولویت‌های صنعتی ایران
یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که پس از پایان یافتن بررسی‌ها درباره اولویت‌های صنعتی کشور در وزارت صمت و اتاق بازرگانی تهران، این اولویت‌ها مشخص شده و دو طرف در این زمینه هم‏نظر هستند.به گزارش ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌هایی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست، اولویت‌بندی حوزه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش توجه و سرمایه‌گذاری در آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در این زمینه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، حوزه صنعت به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه وزارت صمت از چندی قبل بررسی‌های خود برای رسیدن به اولویت‌های صنعتی را آغاز کرده بود، بیان کرد: علاوه بر این اتاق بازرگانی تهران نیز با استفاده از روش‌های علمی بررسی‌های خود را هم عرض با این وزارتخانه شروع کرد و امروز جمع‌بندی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
نقدی بر لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با نگاهی بر بخش معدن
نقدی بر لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با نگاهی بر بخش معدن
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن نقاط ضعف بودجه ۹۹ در بخش معدن گفت: رشد ۸۹ درصدی درآمد حاصل از بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در این بودجه در نظر گرفته شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / رویداد24 / بهرام شکوری / معدن / بودجه سال 99 / مالیات / قانون بودجه /
ثبت‌نام رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران در انتخابات مجلس
ثبت‌نام رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران در انتخابات مجلس
ایلنا: رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران و نایب‌رئیس خانه معدن ایران در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / انتخابات مجلس 98 / بهرام شکوری /
افزایش قیمت بنزین تاثیری روی حوزه معدن نخواهد داشت/ سهمیه‌بندی بنزین مشکل قاچاق را برطرف می‌کند
افزایش قیمت بنزین تاثیری روی حوزه معدن نخواهد داشت/ سهمیه‌بندی بنزین مشکل قاچاق را برطرف می‌کند
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران معتقد است: بخش کمی از فعالیت‌های حوزه صنایع معدنی به سوخت بنزین مرتبط است که این میزان نیز تعیین کننده در سرنوشت این صنعت نیست و تاثیری نخواهد گذاشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
افزایش ۴۵ درصدی سفر به ترکیه
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود دلار 11 هزار تومانی، باز هم تفریحات و اقامت در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
خروج ۱.۵ میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه
خروج ۱.۵ میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود دلار ۱۱ هزار تومانی، باز هم تفریحات و اقامت در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است ضمن آنکه علاوه بر تفریح بحث خرید مخصوصا پوشاک مطرح است. تولیدات این کشور ۵۰ درصد ارزان‌تر از پوشاک داخلی است ضمن آنکه کیفیت و طراحی به مراتب بهتر است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ /
سجاد غرقی: معادن در ایران با فرار سرمایه مواجه شده اند
شفقنا – نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که معادن در ایران با فرار سرمایه مواجه شده اند که اصطلاحاً می‌گوییم معادن دچار خونریزی شده اند و در چنین شرایطی که مسئولان حتی از بخش خصوصی مشورت نمی گیرند چگونه باید امیدوار باشیم که وظایف و تصدی‌گری ها را به ما واگذار کنند. سجاد […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ /
فقط اسم بانکداری بدون ربا را داریم/ اسامی صادرکنندگان متخلف را منتشر کنید
فقط اسم بانکداری بدون ربا را داریم/ اسامی صادرکنندگان متخلف را منتشر کنید
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران گفت: در تمام کشورها بانک‌ها موتور تولید هستند اگر اسم نظام بانکی ما بدون ربا است بهتر است آن را تغییر دهیم و باربا بنامیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ /
کفش | ایرانی‌ها سالانه ۲۲۷ میلیون جفت کفش مصرف می‌کنند
شفقنا اقتصادی_ عضو هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران تعداد کفش مصرفی در کشور را ۲۲۷ میلیون جفت در سال ذکر کرد و گفت: این رقم ۱٫۱ درصد مصرف جهانی است. به گزارش شفقنا اقتصادی و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، علی لشگری در نهمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ /
هشتاد و نهمین نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی
هشتاد و نهمین نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی
ایرنا - تهران - هشتاد و نهمین نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی عصر دوشنبه با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، الیاس حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / رضا رحمانی / الیاس حضرتی / فرهاد دژپسند / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران /
دولت و مجلس ریسک سرمایه‌گذاری در بخش معدن را افزایش ندهند
دولت و مجلس ریسک سرمایه‌گذاری در بخش معدن را افزایش ندهند
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: ایران مأمن خوبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است اما لازمه آن این است که دولت و مجلس با قانون‌گذاری نامناسب، مانع جذب سرمایه گذاری نگردند و ریسک آنرا بالا نبرند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ /
پس‌لرزه‌های تصمیمات وزارت صمت در فضای سرمایه‌گذاری/معدن‌کاران اشتیاقی به تکمیل پروژه‌ها ندارند
پس‌لرزه‌های تصمیمات وزارت صمت در فضای سرمایه‌گذاری/معدن‌کاران اشتیاقی به تکمیل پروژه‌ها ندارند
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت:دولت باید پیش ازاینکه فضای سرمایه‌گذاری در بخش معدن سرد شود، مهم‌ترین حمایت خود یعنی عدم دخالت مستقیم در زنجیره و بازار را اجرا نماید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بهرام شکوری / معدن / اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران / عوارض صادراتی / سنگ آهن / فولاد / صادرات غیرنفتی / تعرفه واردات / گمرک / سرمایه گذاری خارجی /
معادن سوریه فرصتی جدید برای سرمایه‌گذاری/ علاقه‌مندی سوریه برای ورود ایرانی‌ها به حوزه معدن
معادن سوریه فرصتی جدید برای سرمایه‌گذاری/ علاقه‌مندی سوریه برای ورود ایرانی‌ها به حوزه معدن
ایلنا: رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه کشور سوریه دارای پتانسیل خوب در حوزه معدن است، گفت: با توجه به ثبات، استقرار آرامش و آغاز…
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ /
بررسی سهم بخش معدن از قرارداد اقتصادی با کشور چین
بررسی سهم بخش معدن از قرارداد اقتصادی با کشور چین
شفقنا اقتصادی – نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین گفت: در بررسی‌های اولیه از ریز قرارداد، بخش مربوط به معدن و صنایع معدنی وجود ندارد. به گزارش شفقنا اقتصادی حسن حسینقلی در مورد سهم بخش معدن از  قرارداد اقتصادی با کشور […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ /
بخش معدن در قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری با چین مغفول ماند
بخش معدن در قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری با چین مغفول ماند
نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین گفت: در بررسی‌های اولیه از ریز قرارداد، بخش مربوط به معدن و صنایع معدنی وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ /
بدون آینده‌نگری در حوزه سنگ‌آهن، بزودی وارد کننده این ماده اولیه استراتژیک می‌شویم
بدون آینده‌نگری در حوزه سنگ‌آهن، بزودی وارد کننده این ماده اولیه استراتژیک می‌شویم
همایش تخصصی عبور از بحران در صنعت متالورژی، فولاد و زنجیره تامین دوشنبه یازدهم شهریورماه با حضور دکتر مهدی کرباسیان رییس سابق سازمان ایمیدرو و رئیس شورای سیاستگذاری همایش، دکتر بهرام شکوری رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و عضو هیات مدیره خانه معدن ایران، مهندس محمد ابکا مشاور طرح جامع فولاد کشور و سایر فعالین عرصه صنعت و معدن کشور و استان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / ذوب آهن اصفهان /
یک تاجر: ثبات نرخ ارز، شرط کاهش قیمت کالاها است
نایب رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ایران معتقد است، دلیل بخشی از تلاطم‌هایی که اقتصاد ایران در ماه‌های گذشته با آنها رو‌به‌رو شده، نوسانات نرخ ارز است و اگر قیمت‌های کاهش‏یافته ارز برای مدتی ثبات داشته باشد قیمت‌ کالاها هم کاهشی می‌شود.به گزارش ایسنا، نرخ ارز در بازار داخلی پس از ماه‌ها تلاطم، در هفته‌های گذشته به ثباتی نسبی رسیده و با تداوم روند کاهشی، نرخ دلار در بازار کانال ۱۰ هزار تومان را نیز تجربه کرده است. اگر نرخ امروز را با آنچه در سال ۹۷ رخ داد مقایسه کنیم، مشخص می‌شود که قیمت دلار نسبت به روزهایی که به مرز ۱۸ هزار تومان نیز رسیده بود، به شکل قابل توجهی کاهش یافته و از این رو این انتظار در جامعه به وجود آمده که قیمت‌ کالاها و خدمات که در زمان افزایش قیمت ارز بالا می‌رفت، …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ /
دولت وارد قیمت‌گذاری در حوزه فولاد نشود
دولت وارد قیمت‌گذاری در حوزه فولاد نشود
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه فعالان عرصه معدن و فولاد برای مدیریت کالاهای خود توانایی دارند، اظهار کرد: با توجه به شرایط بازار امیدواریم دولت از ورود به زنجیره فولاد صرف نظر کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / قیمت‌گذاری فولاد / زنجیره فولاد /
بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مبنی بر دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط
بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مبنی بر دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط
شفقنا اقتصادی - رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در مورد بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مبنی بر دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط گفت: نظام بانکی کشور بیمار است و توان پرداخت تسهیلات را ندارد؛ زیرا بانک‌ها، بنگا…
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ /
عدم تحقق دستورالعمل بانک مرکزی برای تامین مالی معادن کوچک و متوسط
عدم تحقق دستورالعمل بانک مرکزی برای تامین مالی معادن کوچک و متوسط
ایلنا: رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در مورد بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مبنی بر دستورالعمل تامین…
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ /
بخش معدن کشور 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب کرد
بخش معدن کشور 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب کرد
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران گفت: کل سرمایه گذاری جذب شده در بخش معدن در طی سال های گذشته تاکنون به رقم 50 میلیارد دلار رسیده، بنابراین ضرورت دارد که منافع این بخش، مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اقتصاد / کمیسیون معدن اتاق ایران / نظام مهندسی معدن / بهرام شکوری /
امکان ایجاد ۶۰۰ هزار فرصت شغلی جدید با راه‌اندازی ۱۰۰ معدن
امکان ایجاد ۶۰۰ هزار فرصت شغلی جدید با راه‌اندازی ۱۰۰ معدن
رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی با بیان این که ایران از نظر ارزش منابع طبیعی رتبه پنجم دنیا را دارد گفت: با راه اندازی ۱۰۰ معدن فراوری می‌توان ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ /
مشکل بازار با تفکیک وزارت صمت برطرف نمی‌شود
کارشناسان حوزه بازرگانی و صنعت، معتقدند که مشکل بازار با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت برطرف نمی‌شود و تشکیل مجدد وزارت بازرگانی به دو هزار میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی در نشست کارشناسی بررسی ابعاد تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: مسئله تعیین ساختارهای بخش تولید و تجارت از سال‌های قبل از انقلاب تا به حال بارها دچار تغییر و تحول شده است.به گزارش مهر، در هر مرتبه نیز پژوهش‌های متعددی صورت گرفته و تغییرات با استناد به پژوهش و مطالعه صورت گرفته است. امروز نیز بار دیگر دولت به استناد مطالعات و پژوهش‌های خود به تشکیل وزارت بازرگانی تاکید دارد؛ اما در حال حاضر در بسیاری از کشورها سیاست‌های مختلفی را در دستور کار قرار داده‌اند و با استفاده از هر …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ /
تصدی‌گری دولت در اقتصاد کم شود
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: باید در مسیری حرکت کنیم که تصدی‌گری دولت در اقتصاد کم شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / وزارت صنعت، معدن و تجارت /
حاکمیت باید نقش معادن کوچک را در اشتغال‌زایی و تولید باور کند / 98.3 درصد معادن کشور ما کوچک و متوسط هستند
حاکمیت باید نقش معادن کوچک را در اشتغال‌زایی و تولید باور کند / 98.3 درصد معادن کشور ما کوچک و متوسط هستند
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: نزدیک به 4 هزار معدن غیر فعال در کشور وجود دارد؛ اگر این تعداد معدن فعال شده و وارد گردونه تولید شوند، اشتغال و ارزش افزوده کشور افزایش پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ /
جزئیات دو برنامه جدید ارزی بانک‌مرکزی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تثبیت نرخ ارز و جلوگیری از نوسانات این بازار را دو برنامه جدید بانک‌مرکزی در سال‌جاری اعلام کرد که از سوی رئیس‌کل بانک‌مرکزی عنوان شد.به گزارش «ایبِنا»، نشست کمیسیون اقتصادی مجلس روز گذشته با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس‌کل بانک‌مرکزی، روسای اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران برگزار شد.محمدرضا پورابراهیمی داورانی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح این نشست گفت: این نخستین نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با اعضای تیم اقتصادی دولت در سال ۹۸ بود که مهم‌ترین دستور کار آن رونق تولید و تحقق شعار سال بود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷ /
رییس کل بانک مرکزی: بانک مرکزی برای تغییر نرخ سود بانکی برنامه‌ای ندارد
اقتصاد نیوز: عبدالناصر همتی در نشست روز گذشته (یکشنبه، ۲۵ فروردین ماه) کمیسیون اقتصادی با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، روسای اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران در این نشست با اشاره به اینکه سال ۹۸ شرایط کشور بسیار خاص است و اقدامات و تصمیمات در حوزه‌های اقتصادی می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد، گفت: در ۳ ماه پایانی سال ۹۷ حدود ۱۸۹ هزار میلیارد ریال به سیستم تولیدی کشور…
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ /
با تفکیک وزارت صنعت مخالفم/دلایل سیاسی تلاش دولت برای احیای وزارت بازرگانی
با تفکیک وزارت صنعت مخالفم/دلایل سیاسی تلاش دولت برای احیای وزارت بازرگانی
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران ضمن مخالفت با تفکیک مجدد وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی گفت: کشور از تفکیک این وزارتخانه نه تنها سودی نمی برد، بلکه این اقدام زیان‌ها و هزینه‌های را به کشور تحمیل خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •