یکشنبه, ۱۶ آذر, ۱۳۹۹ / 6 December, 2020
کودکان بد سرپرست
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سفر دو جهانگرد هلال احمری با شعار صلح و انسان‌دوستی به 70 کشور
  [ ملیحه محمودخواه ] نشان دادن صلح‌طلبی و انسان‌دوستی ایرانیان بزرگ‌ترین هدفی است که دو ‏جهانگرد داوطلب جمعیت هلال‌احمر آن را دنبال  کرده  و تلاش می‌کنند  در سفرهایشان به دور دنیا آن ‏را به رخ همه مردم جهان بکشند. آنها با شعار صلح جهانی، شهر پاک، حمایت از کودکان سرطانی و ‏کودکان بد سرپرست، 18‌سال است در سراسر دنیا رکاب زده و شهر به شهر و کشور به کشور با ‏پرچم سه رنگ کشورمان و آرم جمعیت هلال‌احمر سفر کرده‌اند تا پیام‌آور صلح و دوستی در دنیا ‏باشند. عبدالله مصباح و کرامت عزیززاده  از سال‌ها قبل بار سفر بستند و با هم عهد کردند که پیام‌آور ‏صلح و دوستی در دنیا باشند آن هم با نماد جمعیتی که سمبل …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / کودکان بد سرپرست / کودکان بی سرپرست / مراکز شبه خانواده بهزیستی
پرداخت یارانه۶۵۰ هزارتومانی به خانواده جایگزین کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه کودکان مراکز شبه خانواده از ۴٢٠ هزار تومان به ۶۵٠ هزار تومان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
بخش خصوصی؛ چاره «به زیستی»
طبیعی است که بخش خصوصی اگر درست نظارت شود، راندمانش بیشتر از بخش دولتی است. مثلاً الان به شما بگویند بهزیستی را به بخش خصوصی دهیم. قطعاً پنج هزار تا هم نباشد با خیلی کمتر از ۲۶ هزار نفر با راندمان بهتر و بیشتر اداره می‌کند. مثلاً مؤسسه خیریه مشیز ۱۸۲۵ نفر را به‌عنوان کودکان خیابانی و کودکان بد سرپرست و یا بی‌سرپرست و کودکان یتیم تحت پوشش دارد. این کودکان انواع و اقسام مددجویان و توان‌خواهانی هستند که بعضا با معلولیت ذهنی تحت پوشش قرار گرفته‌اند. بعد از ۱۸ سالگی هم آن‌ها را به حال خود رها نمی‌کنند و آن‌ها را ساپورت می‌کنند. ما باید به این سو حرکت کنیم. یعنی تصدی‌گری را از دولت بگیریم. وگرنه الان بیش از ۹۰ درصد اعتبارات ما جاری است. یعنی همه اعتبارات جاری هستند و راندمانمان هم پایین است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / کودکان بد سرپرست / بهزیستی / کودکان
کودکان بد سرپرست به فضای امن نیاز دارند
یک استاد دانشگاه گفت: بسامد بالای رنگ سیاه و توجه به پنجره در نقاشی کودکان بدسرست موضوعی است که باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
سورپرایز دختران نینجا برای کودکان بد سرپرست
شفقنا زندگی-برای کودکان بد سرپرست و بی سرپرست یک سانس رایگان اختصاص میدهم تا آن‌ها در این ورزش آموزش ببینند، مسئولان اداره بهزیستی در حال هماهنگی برای اجرای این کار هستند. فریبا فرجی‌پور مربی تیم نینجوتسو کاران اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ سال است که در رشته ورزش نینجوتسو فعالیت دارم و در سال ۸۹ دان یک گرفتم و […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / کلینیک ایرانیان / کودکان بدسرپرست / درمان
معاینه و درمان رایگان کودکان بد سرپرست توسط جمعی از پزشکان
جمعی از پزشکان کلینیک ایرانیان با حضور در مرکز نگهداری از کودکان بد سرپرستِ واقع در جنوب شهر تهران کودکان این مجموعه را مورد معاینه قرار دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
بهزیستی در ایران، ناتوان از ایفای نقش شبه خانواده است
بحران‌های اجتماعی و طبیعی، در کنار فرآیند تحولات و تغییرات نظام اجتماعی، باعث تولید کودکان بد سرپرست و بی سرپرست می‌شوند. ایران؛ امروز با بحران اقتصادی و معیشتی مواجه است، این بحران خود تولید آسیب و بحران اجتماعی می‌کند و بحث فرزند آوری و خانواده را دچار مشکل می‌کند، بدین معنا که یا ازدواج و فرزند آوری صورت نمی‌گیرد یا پرورش بچه با دشواری‌های متعددی همراه می‌شود که این دشواری‌ها خود به شکل گیری بدسرپرستی منجر می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
چهارمین بازارچه خیریه عطریاس نبوی در شیراز گشایش یافت
شیراز-ایرنا- چهارمین بازارچه خیریه عطر یاس نبوی، با هدف حمایت از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با حضور 120 هنرمند در شیراز گشایش یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •