سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
کوره آجرپزی
تصاویر | کار کوردکان در کنار تنور داغ کوره‌های آجرپزی در تابستان
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / تابستان / کودکان / مهاجرت
تصاویر | کار کوردکان در کنار تنور داغ کوره‌های آجرپزی در تابستان
با شروع فصل تابستان کوره‌های آجرپزی در استان گلستان شروع به کار می‌کنند، بیشتر این کوره‌ها در حاشیه و اطراف روستاهاست.کارگران کوره آجرپزی خانوادگی با اتاق‌هایی که برای زندگی در فصل کار در کنار زمین‌های گلی خود دارند این فصل گرما را با خشک کردن خشت‌ها می‌گذرانند.
تصاویر: کوره های آجرپزی نومل - گرگان
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تصاویر: کوره های آجرپزی نومل - گرگان
روستای نومل در نزدیکی شهر گرگان، دارای بیشترین کوره‌های آجرپزی به روش سنتی در استان گلستان است.نومل از گذشته محل داد و ستد و فعالیت کوره‌های آجرپزی بوده، و این روز‌ها پذیرای نیروی کار غیر بومی از جنوب ایران و مهاجران افغانستانی شده است. کارگرانی که برای بهبود وضعیت معیشت، رنج دوری از خانه، کاشانه و وطن را تحمل می‌کنند و در فصل گرما از صبح تا عصر مشغول کار در کوره‌های آجرپزی هستند.
تعطیلی در کمین آجرپزی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کوره آجرپزی / قانون مبارزه با کار کودکان
تعطیلی در کمین آجرپزی‌ها
رئیس اتحادیه صنف فخاران استان تهران از قطع سهمیه مازوت این صنف و عرضه…
همدلی با خانواده های کودکان کار | توزیع بسته های غذایی و بهداشتی میان ساکنان کوره پزی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
همدلی با خانواده های کودکان کار | توزیع بسته های غذایی و بهداشتی میان ساکنان کوره پزی
بسته های غذایی و بهداشتی در قالب طرح همدلی به دستور شهردار منطقه 6 و توسط شهرداری ناحیه یک با مشارکت خیریه «مسعودی» در میان خانواده های ساکن اطراف کوره های آجرپزی خلازیر توزیع شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / تهران / منطقه 19 / کوره آجرپزی / فقر
(تصاویر) اینجا هم تهران است؟!
وارد منطقه ۱۹ شهر تهران که می شوی ستون های بلند و سر به آسمان کشیده ای را می بینی که کوره های آجر پزی نام دارند. در کنار این کوره ها خانه های آلونک شکلی نمایان است که با دیدنش با خود می پرسی اینجا هم تهران است؟!! نهایت فقر و امکانات در این منطقه به چشم می خورد. به گفته شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ دویست خانوار در این میان زندگی می کنند که مشکلات بسیاری همچون آب و گاز دارند. اما خاصه در این منطقه و درست در روبروی این خانه ها مجتمع های مسکونی نیمه ساخته ای ست که از لابهلای شیار های سقف کاذب نمایان است. گزارش پیش رو بخشی از زندگی این خانوار را نشان می دهد.
کمک بهداشتی و درمانی شهرداری تهران به ساکنان کوره های آجرپزی منطقه خلازیر
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / کوره های آجر پزی / خلازیر / شهرداری تهران
کمک بهداشتی و درمانی شهرداری تهران به ساکنان کوره های آجرپزی منطقه خلازیر
تیم پزشکی و غربالگری سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خلازیر پس از دیدار مشار عالی شهردار تهران با شهروندان آن محله ملاقات داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / کوره آجرپزی / مشهد / تالاسمی ماژور
(تصاویر) خشت و خون؛ ابتلای یک خانواده به تالاسمی ماژور در مشهد
آقا عبدالله و خانواده اش در کنار کوره‌های آجرپزی روستاسالارآباد در اطراف مشهد زندگی میکنند، کوره‌های آجرپزیی که از فروردین تا مهرماه فعال هستند و کارگران مابقی سال را بیکارند و امسال نیز بخاطر شیوع ویروس کرونا و بارندگی فعلا تعطیل است. عبدالله و همسر و فرزندانش مبتلا به تالاسمی ماژور هستند، بنیامین پسر ۱۱ او هر ۱۵ روز و سارینا دختر ۲ ساله اش هر۳۰ روز نیاز به واحد‌های خونی دارند. فاصله محل کار اقا عبد الله تا نزدیکترین بیمارستان ۳۰ کیلومتر است، هزینه درمان ماهانه این دو کودک ۵۰۰ هزارتومان است که رنج بیماری را دو چندان میکند. بنیامین ۱۱ ساله به خاطر شرایط مالی ضعیف و مسافت زیاد از تحصیل جا مانده است که شاید از درد بیماری بیشتر عذاب اش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
بخشش بزرگ «محمدرضا»
[شهروند] جوان 22ساله‌ای با مرگش جان چند بیمار را نجات داد. همان زنان و مردان و کودکانی که هرکدام ماه‌ها بود در صف پیوند انتظار می‌کشیدند و با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کردند، اما اعضای بدن محمدرضا 22ساله منجی آنها شد. محمدرضا همین چند هفته پیش در یک تصادف دچار ضایعه مغزی شد. او در راه بازگشت به خانه بود که یک پراید با سرعت زیاد به او برخورد کرد. بدن نحیف محمدرضا از شدت این تصادف در چند قسمت دچار شکستگی شد، اما آنچه که حال او را وخیم کرد، ضربه محکمی بود که به سر او وارد شده بود. همین هم کار را برای ادامه درمان او سخت کرد، تا جایی که پزشکان پس از چند روز تلاش برای زنده نگه‌داشتن محمدرضا به خانواده او گفتند که شانس بازگشت به زندگی این پسرجوان تقریبا به صفر رسیده و تنها کاری …
حمله موشکی به یک پادگان نظامی دیگر در عراق / بغداد: دو موشک به پادگان «بسمایه» در بغداد اصابت کرد/ المیادین: چندین موشک به «بخش ائتلاف آمریکا» در همین پادگان شلیک شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
حمله موشکی به یک پادگان نظامی دیگر در عراق / بغداد: دو موشک به پادگان «بسمایه» در بغداد اصابت کرد/ المیادین: چندین موشک به «بخش ائتلاف آمریکا» در همین پادگان شلیک شد
یک رسانه عربی از شلیک چندین موشک به مواضع نظامیان آمریکایی در جنوب بغداد خبر داد. این دو موشک از سمت اراضی کشاورزی در کوره های آجرپزی نهروان شده است.
کوره آجرپزی سنندج در محاصره زباله ها
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
کوره آجرپزی سنندج در محاصره زباله ها
ایرنا-سنندج- کوره آجرپزی در محدود شهر سنندج و در نزدیکی نمایشگاه بین المللی این شهر جنب میدان تره بار قرار دارد که در محاصره زباله ها می باشد.
کوره های آجرپزی سرمایه های میراثی منطقه ۱۹ است
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / احمدمسجد جامعی
کوره های آجرپزی سرمایه های میراثی منطقه ۱۹ است
عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: کوره های آجرپزی در منطقه ۱۹ سرمایه های میراثی هستند که برخی در حال حذف آنها هستند.
گلایه از عدم تعیین تکلیف کوره های آجرپزی در حاشیه پایتخت
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / زهرا نژادبهرام / شورای شهر تهران / شهرداری منطقه 19 تهران
گلایه از عدم تعیین تکلیف کوره های آجرپزی در حاشیه پایتخت
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: از حدود چهل کوره آجرپزی، کمتر از پنج کوره تعیین تکلیف شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
ازدواج به سبک جهادگران در کوره آجرپزی تهران
یک زوج جهادگر تصمیم گرفته‌اند تا مراسم ازدواج خود را در کنار مردم حاشیه‌نشین شهر تهران برگزار کنند. گروه جهادی الکفیل هم از این اقدام عروس و داماد استقبال کرده و مقدمات جشن ازدواج آنها را فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / استانی-اجتماعی / آلودگی هوا / آلودگی اصفهان
نظارت بر فعالیت کوره‌های گچ و آجرپزی در شرایط آلودگی هوا
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه از عصر امروز پنجشنبه شرایط جوی اصفهان بهبود یافته و آلایندگی ها تخلیه می شود، گفت: در شرایط افزایش آلاینده های جوی، کاهش فعالیت واحدهای تولید گچ خاکی و کوره های آجرپزی از سوی اداره کل محیط زیست استان به دقت بررسی و نظارت می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / استانی-فرهنگی و هنری / محوطه تاریخی ریوی / کوره آجرپزی
تخریب 30 درصد از محوطه تاریخی"ریوی" به علت فعالیت کوره های آجرپزی
سرپرست هیات ایرانی باستان‌شناسی در محوطه تاریخی ریوی گفت: حدود 30 درصد از محوطه تاریخی"ریوی به علت فعالیت کوره های آجرپزی تخریب شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
کار طاقت‌فرسای زنان و کودکان در کوره آجرپزی نومل
نومل از گذشته محل داد و ستد و فعالیت کوره‌های آجرپزی بوده، و این روز‌ها پذیرای نیروی کار غیر بومی از جنوب ایران و مهاجران افغانستانی شده است. کارگرانی که برای بهبود وضعیت معیشت، رنج دوری از خانه، کاشانه و وطن را تحمل می‌کنند و در فصل گرما از صبح...
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / کرمان / میراث فرهنگی / کوره آجرپزی
کوره‌های شهر کرمان باید به خارج از محدوده شهری منتقل شوند
فرماندار کرمان در خصوص جابجایی محل کوره‌ها در شهر کرمان گفت: کوره‌های شهر کرمان باید از محدوده شهر به بیرون انتقال یابند، اما باید محل مناسب مشخص و سپس این جابجایی ها صورت گیرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / قتل / عشق
زن برای کشتن شوهرش، پسر جوان را عاشق خود کرد!
ساعت ۱۲ نیمه شب ۲۹ تیر امسال، رهگذری در تماس با ماموران پلیس تهران از پیدا شدن جسد خونین مرد جوانی در خیابان پیروز شمالی اتوبان سعیدی و پشت کوره آجرپزی خبر داد
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / فوتبال / تیم فوتبال نونهالان ایران / خیرین
راهیابی تیم فوتبال کوره های آجرپزی شمس آباد به لیگ برتر
تیم فوتبال نونهالان همیاری متشکل از بچه های کوره های آجرپزی شمس آباد، موفق شد به لیگ برتر نونهالان راه یابد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / کوره های آجر پزی / کارگران / دستمزد کارگران
آجری که نان می‌شود
‌با شروع تابستان، کارگران فصلی به همراه خانواده از مکان‌های مختلف به کوره‌های آجرپزی همدان می‌آیند و تا شروع پاییز در کوره می‌مانند وکسب روزی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
روایت نان و آجر کارگران فصلی
با شروع تابستان، کارگران فصلی به همراه خانواده از مکان‌های مختلف به کوره‌های آجرپزی همدان می آیند و تا شروع پاییز در کوره می‌مانند وکسب روزی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / خلازیر / شورای شهر تهران / کوره آجرپزی
عدم تعیین تکلیف وضعیت «خلازیر»
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در مورد وضعیت محله «خلازیر» و عدم تعیین تکلیف ساماندهی آن تذکر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان / خاش / کوره آجرپزی
فراهم بودن زمینه ایجاد شغل در کوره های آجرپزی خاش
فرماندار خاش گفت: زمینه ایجاد شغل با درآمد بالای سه میلیونی برای کارگران ایرانی در کوره های آجرپزی فراهم است .
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / همدان / ورزش شنا / بارندگی
فرار از گرما به شیوه همدانی‌ها
بارندگی های مناسب امسال باعث شده است تا حوضچه های اطراف کوره های آجرپزی همدان از آب پر شود. در گرمای این روزها، مردم حاشیه همدان برای تفریح و خنک شدن به این حوضچه ها پناه می آورند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ریزش دیواره کوره آجرپزی در بویین زهرا جان یک کارگر را گرفت
ریزش خاک دپو شده در کوره آجرپزی در بویین زهرا جان یک کارگر را گرفت.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اقتصاد / شرکت گاز / کوره های آجرپزی / یزد
ظرفیت ایستگاه انتقال گاز فهرج و خویدک یزد 2 برابر شد
یزد - ایرنا - رئیس روابط عمومی شرکت گاز یزد گفت: علت قطع گاز چند روزه محدوده کوره های آجرپزی به دلیل افزایش 2 برابری ظرفیت ایستگاه 50 هزار مترمکعب در ساعت منطقه فهرج و خویدک یزد و ارتقا آن به 100 هزار مترمکعب بود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
روند احداث سایت جدید کوره های آجرپزی ملایر آسان سازی شود
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه ملایر با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای سایت جدید کوره های آجرپزی این شهرستان تاکید کرد: تامین آب مورد نیاز برای فعالیت کوره های آجرپزی نباید مانع اجرای این سایت شود و روند کار باید آسان سازی شود.
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
انفجار کوره آجرپزی در محمدآباد اصفهان 5 مصدوم برجا گذاشت
اصفهان- ایرنا- براثر حادثه انفجار گاز شهری و ریزش دیوار در کوره آجرپزی در محمدآباد اصفهان روز جمعه پنج کارگر تبعه افغانستان مصدوم شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •