شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
گرانی افسارگسیخته
بررسی تاثیر گرانی بر افزایش آسیب‌های اجتماعی؛ 
گذران سخت زندگی زیر سایه سنگین گرانی/ فقر آتشی زیر خاکستر طلاق
۴ روز قبل
بررسی تاثیر گرانی بر افزایش آسیب‌های اجتماعی؛ گذران سخت زندگی زیر سایه سنگین گرانی/ فقر آتشی زیر خاکستر طلاق
گرانی افسارگسیخته و تبعات ناشی از آن تاب‌آوری مردم را به شدت کاهش داده تا جایی که حتی برخی آسیب‌های اجتماعی زیر سایه سنگین این معضل به شکل محسوسی در حال افزایش است.
مشکل‌یابی درست در کشور
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
مشکل‌یابی درست در کشور
نیکنام ببری‌؛ روزنامه‌نگار افزایش لحظه‌ای قیمت‌های ارز در کشور گویای نابسامانی ساختاری اقتصاد کشور است؛ اقتصادی که از شوکی به شوک دیگر وارد می‌شود و انگار امکانی برای خروج از این سیکل معیوب نیست. واقعا مشکل در کجاست و چرا دائم با نوسانات شدید و افسارگسیخته قیمت‌ها مواجه هستیم. قیمت‌ها یکباره اوج می‌گیرند و با یک استراحت کوچک دوباره به حرکت درمی‌آیند. اتفاقات اخیر در بازار خودرو، طلا و ارز گویای این شرایط است. قیمت خودرو بعد از گرانی فراوان پراید به مرز 100میلیون در ماه‌های گذشته رسید. با یک حساب …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
صدای استان‌ها
   مشاوران املاک، مقصران گرانی مسکن بنگاه‌های املاک با قیمت‌گذاری‌های بسیار بالا در زمینه ملک و اجاره‌بها برای دریافت کمیسیون بیشتر، یکی از عوامل افزایش افسارگسیخته قیمت خانه و اجاره‌بها شده‌اند. از مسئولان امر به ویژه قوه قضاییه درخواست ورود جدی به این قضیه را داریم. میثم خلیلی- اصفهان    جمع آوری زباله ها در آناخاتون در حومه تبریز شهری به نام «آناخاتون» وجود دارد که متأسفانه اینجا نه شهر محسوب می‌شود و نه روستا، چرا که نه شورایی دارد و نه دهیار. در حال حاضر 45 ماه است که زباله‌ها را از این …
نماینده مجلس: قیمت لوازم خانگی و مسکن افسار گسیخته شده است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / قیمت لوازم خانگی / قیمت مسکن / گرانی افسارگسیخته / گرانی کالاها / معیشت مردم / نماینده مجلس
نماینده مجلس: قیمت لوازم خانگی و مسکن افسار گسیخته شده است
شفقنا- نماینده مردم محلات در مجلس در تذکری گفت که قیمت لوازم خانگی و مسکن افسار گسیخته شده است. علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور، گفت:...
دولت مانع گرانی افسارگسیخته قیمت مسکن شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اصغر سلیمی / مجلس شورای اسلامی / مسکن
دولت مانع گرانی افسارگسیخته قیمت مسکن شود
نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: گرانی افسارگسیخته قیمت مسکن مانع خانه‌دار شدن مردم شده و لازم است که دولت برای حل مشکل مسکن مردم فکری بکند.
مقصر نابسامانی بازار خودرو کیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بازار خودرو / قیمت خودرو / محمدعلی اسفنانی
مقصر نابسامانی بازار خودرو کیست؟
محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو و مسکن، گفت: در شرایط کنونی خودروسازان تحریم و مشکلات موجود در مسیر تامین قطعات مورد نیاز تولید را بهانه‌ای برای افزایش قیمت خودرو می‌دانند در حالیکه گرانی کنونی بی‌سابقه بوده و تاکنون قیمت چارچرخ‌ها تا این اندازه دور از انصاف و بی سروسامان افزایش نیافته است.
گسترش اعتراضات جاده ای در لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / لبنان / اعتراضات / اشتغال زایی
گسترش اعتراضات جاده ای در لبنان
تهران- ایرنا - افزایش روزافزون قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی لبنان و بدتر شدن اوضاع اقتصادی و گرانی های افسارگسیخته باعث شده تا اعتراض ها به این وضع بیشتر شود بگونه که بسیاری از معترضان با نادیده گرفتن شرایط و محدودیت های کرونایی به بستن جاده ها و سوزاندن لاستیک در جاده ها اقدام کرده اند.
گرانی افسارگسیخته در پی افزایش قیمت بنزین در حال نمایان‌ شدن است
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
گرانی افسارگسیخته در پی افزایش قیمت بنزین در حال نمایان‌ شدن است
عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه گرانی افسارگسیخته در پی افزایش قیمت بنزین در حال نمایان‌شدن است، گفت: صیّادان متاثر از قضیه بنزین، بلاتکلیف هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
آنها که «تَکرار می‌کنم» را رقم زدند بی‌شرمانه طلبکار شده‌اند
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: کسانی که شعار «تَکرار می‌کنم» دولتی را رقم زدند و باید پاسخگوی معیشت مردم و گرانی افسارگسیخته باشند، بی‌شرمانه طلبکار جامعه شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
مردم نسبت به بی‌تدبیری و وقت‌نشناسی دولت انتقاد دارند
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مردم نسبت به بی‌تدبیری دولت در مدیریت افزایش قیمت بنزین انتقاد دارند و از آن‌ها می‌خواهند جلوی گرانی افسارگسیخته را بگیرند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
کتاب ارزان می‌شود؟
فاطمه امین‌الرعایابارها و بارها از گرانی کاغذ و تاثیر آن بر محصولات فرهنگی گفته شده است، اما بگذارید این بار یک خبر خوب بدهیم، قیمت کاغذ در چند ماه گذشته روندی نزولی پیدا کرده و این اسب سرکش تقریبا رام شده است. اما آیا این روند ثابت خواهد بود؟ آیا می‌توان بالاخره روزهای خوش را برای کاغذ و محصولات کاغذ متصور شد یا حداقل مدام بعد از نگاه کردن به قیمت پشت جلد کتاب‌ها، شاخی تازه روی سرمان سبز نشود؟ آیا کاهش قیمت کاغذ به کاهش قیمت کتاب‌ها هم منجر خواهد شد؟سود حبابی باعث اشفتگی می‌شودتقریبا از نیمه دوم سال 96 بود که قیمت کاغذ شروع به بالا رفتن کرد، گرچه هر از گاهی تلاش‌هایی برای مهار قیمت این محصول استراتژیک فرهنگی صورت می‌گرفت، اما در بیشتر مواقع چندان کارایی نداشت و این اسب سرکش دوباره افسارگسیخته …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
ناامیدی اجتماعی و آثار آن
از نگاه رفتارشناسی اجتماعی، امید یکی از اصلی‌ترین محورهای رشد و افزایش تکامل فکری و اجتماعی است. در این رابطه دو نگاه و نظر در جامعه وجود دارد که با بررسی آنها می‌توان به مسیر حرکت اجتماعی پی برد. نگاه اول از سوی کسانی است که اعتقاد دارند اوضاع بد است و قابل اصلاح نیست و باید دست روی دست گذاشت و منتظر بود. نظر دوم که منطقی‌تر و کاربردی‌تر است اینکه؛ درست است که مشکلات اقتصادی و اجتماعی وجود دارد اما وضعیت قابلیت اصلاح دارد و باید در راستای اصلاح تلاش کرد.آنچه که در سطح جامعه مشاهده می‌شود به نگاه دوم نزدیکتر و با آن هم‌سوتر است، یعنی علی‌رغم تورم در شکل‌های مختلف نقطه به نقطه یا گونه‌های دیگر گرانی افسارگسیخته و از همه بدتر شایعات ریز و درشت و رنگارنگ در همه زمینه‌ها، ملاحظه می‌کنیم مراسم مختلف …
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / تورم / گرانی / فضای مجازی / عزت الله ضرغامی
ضرغامی دلش به حال مردم سوخت: مگر چقدر درآمدشان زیاد شده؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اسبق صداوسیما با انتشار پستی در حساب کاربری خود با بیان تجربه ای نسبت به گرانی های افسارگسیخته واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
رسانه‌های ما به پول نفتی و آگهی عادت کرده‌اند
محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، اظهار کرد: به علت سرمایه‌گذاری مطبوعات ایران بر یارانه‌های نفتی و جذب آگهی از بنگاه‌های مختلف، سرمایه‌گذاری روی مخاطب و فروش روزنامه، به فراموشی سپرده شده است.فضای مطبوعات و رسانه‌ها در ایران، سخت‌ترین دوران مالی خود را از عهد ناصری تاکنون، پشت سر می‌گذارد. در این میان رسانه‌های مکتوب، دوران عسرت را با شدتی بیشتر از رسانه‌های دیداری، شنیداری و دیجیتالی می‌گذراند. تغییرات پی‌در‌پی در راس جایگاه سیاست‌گذاری مطبوعات، کثرت بی‌اندازه رسانه‌های چاپی ملی و محلی و گرانی افسارگسیخته کاغذ، فیلم و زینک و سایر هزینه‌های جاری چاپ، باعث شده تا این وضعیت رو به زوال، سیر انحطاطی شدیدتری به خود بگیرد. در همین راستا، ایلنا گفت‌وگویی داشته با محمد خدادی (که به تازگی به ریاست …
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
۵ماه از وعده مسکنی دولت گذشت
برنامه اقدام ملی برای تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ که توسط محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ارائه شده با همه تلاش‌ها پس از پنج‏ماه شکل عینی و عملیاتی به خود نگرفته و چالش‌های آن در پنج مورد بررسی شد.بیش از پنج‏ماه از زمانی که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در روز ۱۹ آذرماه ۱۳۹۷ تقدیم رئیس‌جمهوری کرد می‌گذرد. طبق این برنامه قرار است ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق ناکارآمد شهری و ۱۰۰ هزار واحد در مناطق هدف بنیاد مسکن احداث شود.به گزارش ایسنا، گزارش‌ها نشان می‌دهد عدم همسویی دستگاه‌های دولتی در ارائه زمین، گرانی مصالح ساختمانی، بی‌توجهی به نقش سازندگان، دشواری محاسبات بازده سرمایه و احتمال افت بازار تقاضا در زمان افتتاح طرح …
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
چرایی التهاب بازار خودرو از نگاه سازمان حمایت
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این روزها ازسوی برخی رسانه‌ها به‌عنوان مقصر اصلی آشفتگی بازار خودرو معرفی می‌شود. از دید منتقدان، عدم‌نظارت صحیح سازمان حمایت بر بازار و پروسه قیمت‌گذاری، سبب شده منحنی قیمت به شدت بالا رفته و موجی از التهاب و گرانی گریبان بازار را بگیرد. حرف منتقدان این است که چرا سازمان حمایت به بازار خودرو ورود نمی‌کند و جلوی رشد افسارگسیخته قیمت‌ها را نمی‌گیرد.
۱۳۹۸-۰۲-۱۲
بازدید از نمایشگاه سی و دوم؛ هدفمندتر از همیشه
گرچه شرایط تحریم و گرانی افسارگسیخته کاغذ موجب بالا رفتن قیمت پشت جلد کتاب شده، اما قرائن و مشاهدات حکایت از آن دارند که استقبال مردم، بخصوص قشر جوان، از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نسبتاً خوب بوده است. به قول یکی از مسئولان فروش کتاب در غرفه نشر ققنوس «مردم دیگر می‌دانند چه بخرند.» به گفته او، عنوان و محتوای کتاب‌هایی که خریداران به‌دنبال آنها به نمایشگاه می‌آیند، از پیش مشخص است و از همین رو یک راست و بسیار هدفمندتر از گذشته سراغ همان کتاب‌ها می‌آیند. هرچند جیب‌هایشان اجازه خرید چندانی به آنها نمی‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دولت به جای نظارت بر بازار معیشت مردم نظاره‌گر است
نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: متاسفانه دولت به جای نظارت بر بازار معیشت مردم فقط نظاره گر است که از مصادیق آن گرانی افسارگسیخته مواد غذایی پر مصرف است که متاسفانه ۴۷ درصد رشد داشته است ضمن اینکه امروز گرانی مایحتاج مردم به صورت یک کابوس درآمده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
دولت کنترل و نظارت بسیار ضعیفی در بازار دارد/ سودجویان تعیین‌کننده وضعیت بازار خودرو هستند
نماینده مردم ساری در مجلس با تاکید بر اینکه تورم قیمت‌ها و گرانی‌ها مردم را نگران کرده گفت: دولت کنترل و نظارت بسیار ضعیفی بر این بخش دارد کما اینکه تخصیص ارز 4200 تومانی نیز نتوانسته است گرانی افسارگسیخته و یکه‌تازی آن را کنترل کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •