سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
گرانی خودرو
برخورد با فروشندگان قطعات یدکی تقلبی
روزنامه همشهری / ۴۰ ساعت قبل / ...
برخورد با فروشندگان قطعات یدکی تقلبی
کمبود و گرانی در حالی موجب افزایش سهم محصولات تقلبی و بی‌کیفیت از بازار قطعات یدکی خودرو شده که حجم مطالبات معوق قطعه‌سازان از خودروسازان در حال افزایش است. با محمدرضا نجفی‌منش- رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی- گفت‌وگو کرده‌ایم. قطعات تقلبی چگونه تولید و عرضه می‌شود؟ اطلاع دقیقی از اینکه قطعات تقلی مانند لنت ترمز کجا و چگونه تولید و عرضه می‌شوند در دست نیست اما تولیدات واحدهای مجوزدار تحت پوشش اتحادیه، همگی استاندارد است و اگر مردم لنت‌هایی را که در کارخانه‌های رسمی و دارای استاندارد تولید می‌شود …
الف / ۲ روز قبل / اقتصادی
سبقت در ثبت نام خودرو با دوپینگ‌های میلیونی
تب تند خرید و فروش خودرو از سوی شرکت های خودروسازی باعث حضور واسطه گرانی در این بازار شده است که با تبلیغ در فضای مجازی سعی می کنند از نیاز متقاضیان ثبت نام خودرو سوءاستفاده کنند.
  فروش اینترنتی خودرو  فروش فوری ایرانخودرو
قیمت روز خودرو‌های سایپا و ایران خودرو در بازار امروز جمعه ۴ بهمن ۹۸؛ تثبیت گرانی در بازار خودرو
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
قیمت روز خودرو‌های سایپا و ایران خودرو در بازار امروز جمعه ۴ بهمن ۹۸؛ تثبیت گرانی در بازار خودرو
خودرو‌های سایپا و ایران خودرو امروز عموما بدون تغییر نسبت به روز قبل در بازار ظاهر شده‌اند. بعد از چند روز گرانی، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو هستیم. امروز پراید صندوق‌دار در بازار ۵۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و پژو ۴۰۵ GLX حدود ۸۳ میلیون تومان است
افزایش قیمت خودرو ادامه دارد/۴۰۵ دوگانه‌سوز ۱۰۳ میلیون تومان شد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
افزایش قیمت خودرو ادامه دارد/۴۰۵ دوگانه‌سوز ۱۰۳ میلیون تومان شد
بازار خودرو امروز را با گرانی آغاز کرد. این در حالی است که در دو هفته گذشته نیز دائما قیمت خودرو‌ها افزایش یافته و به نظر می‌رسد این روند در نهایت در یکی دو هفته آینده متوقف شود.
  قیمت خودرو  بازار خودرو
فرمان بازار خودرو دست چه کسی است؟ | خودرو همچنان گران می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
فرمان بازار خودرو دست چه کسی است؟ | خودرو همچنان گران می‌شود
خودرو ترمز برید. قیمت خودرو طی روزهای اخیر دوباره به سمت افزایش محسوس میل پیدا کرده است. کارشناسان عنوان می‌کنند که علت اصلی گرانی خودرو، افزایش تقاضا در بازار است.
سه دلیل گرانی خودرو پس از سهمیه‌بندی بنزین
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
سه دلیل گرانی خودرو پس از سهمیه‌بندی بنزین
وضعیت خاص صنعت خودروی ایران باعث شده تحلیل شرایط این بازار متفاوت باشد. در بسیاری از اقتصاد‌های دنیا، رابطه مستقیمی میان قیمت سوخت و قیمت خودرو برقرار است. به این ترتیب که با افزایش قیمت سوخت، میزان به صرفه بودن استفاده از خودروی شخصی کاهش می‌یابد و همین مساله به کاهش تقاضای خرید خودرو و کاهش قیمت‌ها می‌انجامد. در ایران، اما این منحنی نیز قابل اثبات نیست به‌طوری که پس از افزایش قیمت سوخت در آبان امسال، نه تنها قیمت خودرو کاهش نیافت که حتی در هفته‌های گذشته رشدی قابل توجه را نیز تجربه کرد تا جایی که بعضی خودرو‌های داخلی چند میلیون تومان گران شدند.
  بازار خودرو  قیمت خودرو  گرانی خودرو
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
گزیده اخبار
دلیل گرانی عجیب خودرو [ایسنا] همزمان با رشد تولید خودرو، قیمت هم به‌طور عجیبی افزایش داشته است. رضا رحمانی، وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو با توجه به رشد تولید، گفت: «این افزایش تولید به دلیل تأمین نقدینگی نبود و خودروسازان برنامه‌های متنوعی را اجرا کردند.» او افزود: «خودروسازان ساخت قطعات در داخل را جدی گرفتند که این اقدام بر قیمت تمام‌شده موثر است و قیمت خودرو را کاهش می‌دهد و علاوه بر آن، در بحث مدیریت و اصلاح ساختاری نیز اقدام‌های قابل توجهی انجام دادند که هرکدام در جای خود قابل تقدیر است». وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت اضافه کرد: «بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروسازان از بهمن‌ماه پارسال تاکنون، افزایش قیمت کارخانه‌ای …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
عوامل گرانی بازار خودرو چیست؟
قیمت خودرو در حالی این روزها با افزایش شدیدی مواجه شده است که فعالان بازار معتقدند امسال وضعیت بازار شب عید با تغییری جدی روبرو شده و قیمت‌ها در ماه‌های پیش رو با کاهشی محسوس روبرو است.
  قیمت خودرو  قیمت ماشین
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
شب‌گردی‌ و کاسب‌ها
علی اکبر فرقانی‪-‬ شب گذشته برای انجام کاری به یکی از محله‌های تهران رفتم و به کاسب‌ها سرزدم، در میان آنان رانندگان پایه یک و کسانی که سال‌ها در کار باربری تبحر دارند هم حضور داشتند. کاسب‌ها بیشترشان از کسادی بازار و رکود شدید اقتصادی و گرانی می‌گفتند و از وضع موجود نگران بودند. یکی می‌گفت از صبح تا شب فقط دویست هزار تومان کاسبی کردم. دیگری گفت من که لوازم یدکی خودرو می‌فروشم فقط دویست و پنجاه هزار تومان فروش داشتم. راننده‌ای گفت از تهران به همدان بار بردم، بابت حمل میوه چک دادند برای دو ماه بعد! همیشه فکر می‌کردم گرانی، مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید، مشکل کارگران و اقشار ضعیف جامعه است درحالی که این مشکلات شامل حال برخی کاسبان و رانندگان پرتلاش هم می‌شود. متاسفانه عده‌ای به جای رفع مشکلات …
کورس خودروهای هیبریدی برای افزایش قیمت در بازار
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
کورس خودروهای هیبریدی برای افزایش قیمت در بازار
ممنوعیت واردات خودرو و جای خالی خودروهای برقی در بازار کشورمان زمینه کمبود و افزایش قیمت خودروهای هیبریدی و گازسوز بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین را فراهم کرده است. به گزارش همشهری، بررسی قیمت خودروهای خارجی در بازار حاکی از رشد چند میلیون تومانی قیمت این خودروها در دی‌ماه امسال نسبت به شهریورماه است. به‌نحوی که  نرخ سانتافه از 730میلیون تومان در شهریور‌ماه امسال به 950میلیون تومان در دی‌ماه افزایش یافته است. جای خالی خودروهای دیزلی و رشد تقاضا برای انواع خودروهای هیبریدی موجب پیشی گرفتن گرانی …
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
پرداخت عوارض آلایندگی خودرو فقط «محل تامین درآمد»/ آلایندگی هوا قیمت گذاری شد
پرداخت عوارض آلایندگی خودروها  برای همه صاحبان خودرو فاقد استاندارد یورو ۵ اجباری می شود در حالی که با وجود نبود سوخت استاندارد یورو۵، رهآوردی جز آسیب رسانی به خودرو، گرانی خودرو، نارضایتی مالکان خودروهای فعلی نخواهد داشت و تنها «محلی برای تامین درآمدی جدید» تلقی می شود.
قیمت خودرو به اوج گرانی در اردیبهشت ۹۷ نزدیک شد/ راهکار کاهش قیمت خودرو چیست؟
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
قیمت خودرو به اوج گرانی در اردیبهشت ۹۷ نزدیک شد/ راهکار کاهش قیمت خودرو چیست؟
وقتی به قیمت خودرو‌ها در یک سال گذشته نگاه می‌کنید فکر می‌کنید یک قرن گذشته است که این اختلاف قیمت‌ها به وجود آمده است، اما واقعیت این است که این اختلاف قیمت در یک سال ایجاد شده است. به عنوان نمونه در دی ماه سال گذشته قیمت ۲۰۶ حدود ۵۸ میلیون تومان بود که هم اکنون قیمت آن به ۹۰.۵ میلیون تومان رسیده است.
  آخرین قیمت خودرو  افزایش قیمت خودروهای داخلی  تولید خودرو
گرانی دوباره در بازار خودرو‌های داخلی/ رنو تندر به ۱۶۰ میلیون رسید
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
گرانی دوباره در بازار خودرو‌های داخلی/ رنو تندر به ۱۶۰ میلیون رسید
گرانی بازار خودرو‌های داخلی در هفته‌های اخیر باعث شده تا تقاضا برای خرید خودرو از خودروسازان افزایش پیدا کند و فارغ از اینکه چه خودرویی از سوی خودروساز عرضه می‌شود، در کسری از دقیقه شاهد اتمام ظرفیت خودرو‌ها هستیم. این اتمام ظرفیت چند ثانیه‌ای که در برخی از خودرو‌ها به ۳۰ ثانیه می‌رسد، تاثیر چندانی در بازار نداشته و به نظر می‌رسد که خودروسازان با ظرفیت‌های بسیار اندک، قصد جدی برای متعادل کردن بازار ندارند!
  گرانی خودرو  قیمت خودرو
اخبار فنی خودرو|۲۰ نکته مهم برای افزایش طول عمر خودرو
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
اخبار فنی خودرو|۲۰ نکته مهم برای افزایش طول عمر خودرو
امروزه در کشورمان با گرانی هفتگی و حتی روزانه خودرو مواجه هستیم و برای تعویض خودرو با نمونه صفر و مدلهای دیگر باید هزینه های بالایی را بپردازیم ولی می‌توانیم با رعایت یک سری نکات در نگهداری بهتر خودرویمان تلاش کنیم تا نیازی به تعویض نداشته باشیم.
چالش هجده ساله خودروسازان با هوای پاک/ بهانه جدید برای گرانی خودرو یا محصول جدید؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
چالش هجده ساله خودروسازان با هوای پاک/ بهانه جدید برای گرانی خودرو یا محصول جدید؟
زاوه در مورد هزینه ارتقای سوخت به یورو ۵ و تاثیر آن بر قیمت خودرو گفت: این هزینه حداکثر در حد ۱۰۰ یوروست و زیاد نیست. هم اکنون قیمت خودرو‌های خارجی با سیستم سوخت یورو ۴ با یورو ۵ تفاوت معناداری ندارد.
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو/ ۴۰۵ در مرز صد میلیون تومان
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو/ ۴۰۵ در مرز صد میلیون تومان
بازار خودرو امروز نوسانات کمی داشت و در آرامش به استقبال مشتریان بازار رفت. در میان دو کمپانی اصلی تولید خودروی ایرانی، ایران خودرویی ها امروز اغلب در مدار گرانی قرار گرفتند و افزایش قیمت را تجربه کردند. این امر به نحوی بود که نرخ دنا پلاس به ۱۵۰ میلیون تومان رسید.
مهار سوداگری با هدایت نقدینگی به بازار سرمایه
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
مهار سوداگری با هدایت نقدینگی به بازار سرمایه
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نقدینگی سرگردان به یکی از دلایل اصلی تورم و گرانی بیش از حد در بازارهایی مانند مسکن، سکه، ارز، خودرو و غیره تبدیل شده که با سرمایه گذاری در بازار سرمایه می توان تا حد زیادی از دلالی و سرگردانی نقدینگی مردم جلوگیری کرد.
پیشروی پراید ادامه دارد/۱۳۱ به ۵۰ میلیون تومان رسید
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
پیشروی پراید ادامه دارد/۱۳۱ به ۵۰ میلیون تومان رسید
بازار خودرو در حالی به سمت گرانی حرکت کرد که امروز قیمت هر پراید ۱۳۱ به ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید و قیمت پراید هاچ بک نیز ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
توضیح وزارت صمت درباره گرانی قطعه
وزارت صمت با بیان اینکه افزایش قیمتی در قطعات یدکی به‌وجود نیامده اعلام کرد: هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور را گزارش دهید.وزارت صمت در واکنش به انتشار خبری باعنوان «قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد؛ ناظران بازار کجا هستند؟» به ارائه توضیحاتی پرداخت.متن این توضیحات به‌شرح زیر است:مکاتبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با سازمان‌های صمت سراسر کشور به‌منظور اولویت و تمرکز بازرسی بر لوازم یدکی خودرو، مکاتبه با سازمان‌های صمت سراسر کشور جهت بازرسی از واحدهای تولیدی قطعات مصرفی خودروهای گازسوز به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت، مکاتبه با انجمن‌ها و اتحادیه‌ها مبنی بر ممنوعیت «هرگونه افزایش قیمت کالا تا اطلاع ثانوی» همچنین با توجه به قرار …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
دلایل افزایش قیمت خودرو
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تولید خودروسازان به دلیل بروز برخی مشکلات، به شدت کاهش یافته و بهای خودرو در بازار در پی کاهش عرضه به بازار افزایش پیدا کرده است. عزیز اکبریان درباره گرانی پراید و پژو 206 در هفته‌های اخیر گفت: یکی از دلایل اصلی گرانی پراید توقف خط تولید این خودرو، در سال آینده است؛ در این شرایط سوداگران وارد بازار شده و با خرید و فروش صوری زمینه افزایش قیمت خودرو را فراهم می‌کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
افزایش قیمت خودرو پس از گرانی بنزین چه زمانی متوقف می‌شود؟
یک کارشناس خودرو درباره اینکه افزایش قیمت در بازار خودرو تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد گفت: افزایش قیمت بنزین تاثیر خود را در افزایش قیمت خودرو گذاشته است، به این معنی که بعید است بعد از این این بازار با افزایش قیمتی مواجه باشد و اگر بحث عرضه خودرو به بازار بیشتر شود قیمت نیز کاهش پیدا می‌کند.به گزارش اقتصاد۲۴، افزایش قیمت خودرو پس از گرانی بنزین از موضوعاتی است که گویی قصد حل شدن ندارد. از یکسو فروشندگان از قیمت‌های خود کوتاه نمی‌آیند و از سوی دیگر عرضه در بازار کاهش یافته است. گرانی بنزین نیز مزید بر علت شده است تا آتش زیرخاکستر قیمت خودرو به یکباره روشن شود. اما افزایش قیمت خودرو پس از گرانی بنزین چه زمانی متوقف خواهد شد؟حسن سنجری، کارشناس اقتصادی در خصوص افزایش قیمت خودرو پس از گرانی بنزین …
(ویدیو) مقایسه خر و پراید در تلویزیون!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فیلم
(ویدیو) مقایسه خر و پراید در تلویزیون!
رضا رفیع طنزپرداز و مجری برنامه طنز شکرخند به بهانه گرانی دور جدید قیمت پراید پس از گرانی بنزین طعنه زده است به این خودرو و آن را با «خر» مقایسه کرده است.
  پراید  رضا رفیع
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
تله‌ای برای بستر حیات
در شرایطی که به نظر می‌رسد متولیان صیانت از عرصه‌های طبیعی و محیط زیست به دلایل مختلفی توان لازم را در انجام  وظایف حاکمیتی خود ندارند، دلسوزان بی‌ابزار اما پراحساس این حوزه بار سنگینی از گرانی را بر شانه‌های خود حس می‌کنند. اکنون خبرها از نهایی‌شدن مطالعه طرح مخرب «مرکز گردشگری و احداث تله‌کابین» در پارک جنگلی «کبودوال» در علی‌آباد کتول استان گلستان حکایت دارد. از سال ١٣٩٢ قرار شد که طرحی در این پارک اجرا شود که متأسفانه همان زمان شورای عالی جنگل‌ با کلیت آن طرح موافقت کرده بود. طی همان سال‌ها نیز مطالعات نصب تله‌کابین در منطقه آغاز شد و سازمان جنگل‌ها، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان حفاظت محیط زیست نیز مجوز این اقدام را صادر کردند. در حال حاضر طرح نصب تله‌کابین در جنگل‌های ثبت جهانی‌شده هیرکانی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
در جست‌وجوی راه ارزان حمل‌ونقل
۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حداقل‌ترین هزینه ممکن برای استفاده سالیانه افراد از خودرو شخصی‌شان برای مصارف معمول درون‌شهری است که تقسیم آن به ۱۲ ماه سال در هر ماه ۵۵۰ هزار تومان هزینه برای مصرف‏کننده در بر دارد؛ با هزینه این مبلغ می‌توان در هر ماه ۳۶ سفر با تاکسی آنلاین و ۴۵۸ سفر با مترو و اتوبوس انجام داد. این هزینه جدای از خرابی احتمالی خودرو و هزینه سفرهای برون‏شهری است.به گزارش اقتصاد۲۴، در طول یک سال گذشته قیمت خودرو افزایش بسیار زیادی داشته تا آنجا که در برخی خودروها این افزایش قیمت تا ۱۰۰ درصد بوده است، اما این موضوع به‌تنهایی اوقات بسیاری از شهروندان که در اوج تورم و گرانی با اندک سرمایه خود قصد خرید خودرو داشته‌اند را تلخ نکرده است بلکه در کنار آن‌ها بسیاری از شهروندانی که خودروی شخصی دارند …
قیمت روز خودرو‌های داخلی در بازار جمعه ۱۵ آذر ۹۸؛ پراید و خودرو‌های سایپا روی چرخ گرانی!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اقتصادی
قیمت روز خودرو‌های داخلی در بازار جمعه ۱۵ آذر ۹۸؛ پراید و خودرو‌های سایپا روی چرخ گرانی!
بازار خودرو دوباره وارد مدار گرانی شده و قیمت اغلب خودرو‌های سایپا در بازار افزایش پیدا کرده است. ایران‌خودرویی‌ها هم بعضا با افزایش قیمت و بعضی دیگر با کاهش قیمت نسبی در بازار ظاهر شده‌اند. امروز پراید هاچ‌بک به ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۱۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود
  بازار خودرو  قیمت خودرو در بازار  خودروهای داخلی  قیمت پراید  قیمت خودروهای سایپا  قیمت خودروهای ایران خودرو  خریدخودرو در بازار
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
عدم تحویل خودرو عمده‌ترین تخلف خودروسازان
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: پس از گرانی بنزین برخی خودروسازها اقدام به گرانی خودرو کردند که پرونده‌هایی در این مورد تشکیل شد. اگر کسی خودرویی دریافت کرده که گران‌تر از قیمت قبل بوده است، به سازمان تعزیرات اعلام کند. وی ادامه داد: طی سال گذشته و امسال حدود 13 هزار پرونده تخلف درباره خودروسازها در سازمان تعزیرات حکومتی دایر شده است. این خودروسازها در سه قالب تخلف کرده‌اند که به آنها رسیدگی شد و حکم‌های سنگینی نیز برای برخی از آنها صادر شد. عمده تخلف خودروسازها، عدم تحویل خودرو بود یعنی پول مردم را گرفتند و به‌رغم اینکه تعهد کرده بودند در زمان مشخصی خودرو را به مردم تحویل دهند، نه تنها خلف وعده کردند، بلکه ماه‌های بعد هم به تعهدشان عمل نکردند.
گران فروشی خودروسازها را به تعزیرات گزارش کنید
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
گران فروشی خودروسازها را به تعزیرات گزارش کنید
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: پس از گرانی بنزین برخی خودروسازها اقدام به گرانی خودرو کردند که پرونده هایی در این مورد تشکیل می شود. اگر کسی خودرویی دریافت کرده که گران تر از قیمت قبل بوده است، به سازمان تعزیرات اعلام کند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
خودرو بعد از انتخابات گران می‌شود؟
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: نرخ خودرو بعد از انتخابات مجلس گران نمی‌شود. کسانی‌که در زمان گرانی نرخ بنزین خودروی مورد نظر را در بازار گران خریدند ضرر کرده‌اند.
بار گرانی بر شانه معلولان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
بار گرانی بر شانه معلولان
صندلی چرخدار به قیمت خودرو ویلچر بیشتر از هر کالای دیگری در دسترس است، اما قیمت‌ها سنگین هستند، چنان‌که گاهی قیمت ویلچر به اندازه بهای خودرو می‌رسد. ویلچرهای این پاساژ قیمت‌شان  از ٧٠٠هزار تومان شروع می‌شود و به ٧٥‌میلیون تومان هم می‌رسد. سپیده یکی از مشتریانی است که به دلیل استفاده از انواع ویلچر خوب به بازار و کیفیت اجناس آشناست: «قیمت ویلچر برقی بالاست، اما عمر مفید و طولانی هم دارد، دست‌کم ١٢‌سال به بالا عمر می‌کند.» او بیشتر مشکل تعمیراتی ویلچرها را آسیب باتری آن می‌داند، باتری‌هایی که برای تهیه هرکدام‌شان باید دست‌کم ٣‌میلیون تومان هزینه کرد. قیمت ویلچر‌های معمولی ایرانی هم حدود ٨٠٠هزار تومان است. سمیه که مدت زمانی است ویلچرنشین‌ شده است، برای تعمیر صندلی چرخدارش آمده: «ایرانی است و دو …
متوسط مصرف روزانه بنزین هر خودرو 11.2 لیتر/ پیشنهاداتی برای اصلاح طرح بنزینی دولت
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
متوسط مصرف روزانه بنزین هر خودرو 11.2 لیتر/ پیشنهاداتی برای اصلاح طرح بنزینی دولت
یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه اثر تورمی گرانی بنزین بیش از 4 درصد است، گفت:‌مردم هنوز از شوک ارز بیرون نیامده‌اند و به همین دلیل نسبت به افزایش قیمت بنزین شدیدا ابراز نارضایتی می‌کنند.
۴ تا ۱۴ میلیون افزایش قیمت خودرو! / گرانی بنزین چگونه بر بازار خودرو تاثیر گذاشت؟ +جدول قیمت
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
۴ تا ۱۴ میلیون افزایش قیمت خودرو! / گرانی بنزین چگونه بر بازار خودرو تاثیر گذاشت؟ +جدول قیمت
افزایش قیمت خودرو از هفته‌های گذشته ادامه داشت، اما پس از گرانی بنزین، این روند تشدید شد؛ به عنوان مثال قیمت پراید ۱۱۱ حدود ۴۷ میلیون تومان بود که از روز گذشته به ۵۲ میلیون تومان افزایش یافت. در مثال دیگر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۸۰ میلیون تومان به ۸۷ میلیون تومان افزایش یافته است.
نوبخت: توزیع دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بین خانوارها/ دبیر ستاد تنظیم بازار: در شرایط فعلی اتفاقی نیفتاده که موجب افزایش قیمت کالا شود/ قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
نوبخت: توزیع دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بین خانوارها/ دبیر ستاد تنظیم بازار: در شرایط فعلی اتفاقی نیفتاده که موجب افزایش قیمت کالا شود/ قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون واریز ۱۰۰ لیتر سوخت مازاد بر سهمیه به کارت وانت‌بارها، پیشنهاد هدیه ۱۰۰ لیتر بنزین هر سه ماه یک بار، سبزپوشی نماگر بورس تهران در آخرین روز هفته، بورس‌های آمریکا رکورد زدند، بازارها آماده جشن گرفتن توافق هستند، گرانی خودرو ربطی به قیمت بنزین ندارد، افت تعداد مبایعه‌نامه‌های مسکن و افزایش دوباره قیمت دلار با سیگنال درهم و رشد تقاضا را در بر دارد.
آخرین تحولات قیمت خودرو بعد از گرانی بنزین (هفته اول آذر) + جدول
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
آخرین تحولات قیمت خودرو بعد از گرانی بنزین (هفته اول آذر) + جدول
راهی برای کاهش هزینه سوخت وانت‌بارها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
راهی برای کاهش هزینه سوخت وانت‌بارها
درپی ماجرای گرانی و سهمیه‌بندی بنزین دومینوی نگرانی‌ها به‌ویژه برای صاحبان خودرو به حرکت درآمد و به دنبال آن دست اندرکاران برای مهار دغدغه‌هایی که از باب افزایش قیمت بنزین ایجاد شد، تدابیری اندیشیدند تا این جو روانی منبعث از عدم توانایی تامین سوخت به‌ویژه برای آن دسته از اشخاصی که ضربه بیشتری از این ماجرا به آن ها وارد می‌شود را متوقف کنند.
  سهمیه بندی بنزین  سی ان جی
معاون وزیر صمت: گرانی خودرو ربطی به افزایش نرخ بنزین ندارد / تاثیر ۴ درصدی تورم بر اساس افزایش نرخ بنزین مطالعه شده
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
معاون وزیر صمت: گرانی خودرو ربطی به افزایش نرخ بنزین ندارد / تاثیر ۴ درصدی تورم بر اساس افزایش نرخ بنزین مطالعه شده
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: افزایش ۴ درصدی تورم بر اساس افزایش نرخ بنزین مطالعه شده و منطقی است.
معاون وزیر صمت مردم به پویش
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
معاون وزیر صمت مردم به پویش "گران نخرید" دعوت کرد
تسنیم نوشت: معاون وزیر صمت گفت:‌ با افزایش نرخ بنزین باید قیمت خودروها کاهش یابد و اینکه قیمت خودرو در این مدت گران شده به دلایل دیگری است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.
  بازار خودرو  تورم  اقتصاد ایران  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
گام‌های لرزان ثبات زیرسایه جو روانی
کیمیا نجفییک‏شبه بنزین گران شد، اتفاقی که از تحلیلگران و صاحب‌نظران گرفته تا تک‏تک شهروندان نظرات متفاوتی را در خصوص آن مطرح می‌کردند. اما موضوع اصلی گرانی بنزین آهسته‏آهسته کنار گذاشته شد و پس از آن، بحث افزایش قیمت در بازارهای اقتصادی به بهانه افزایش نرخ بنزین به میان آمد. نگرانی افزایش قیمت در بازارهای اقتصادی در حالی به وجود آمد که مسئولان از ابتدای ماجرا وعده‌ عدم افزایش قیمت در بازارهای مختلف را داده بودند. البته این وعده‌ها علی‌رغم تلاش‌های دولت و همچنین تشدید نظارت‌ها به‌طور کامل عملی نشد و پس از آن برخی از مسئولان هم به مسئله گرانی در بخش‌های مختلف اشاره کردند. در این راستا می‌توان به گفته‌های رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همایش نقش فعالان اقتصادی در تحقق گام دوم انقلاب …
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
وزیر صنعت: گرانی خودرو در بازار واقعی نیست
وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت:علی رغم اینکه خودروسازان افزایش قیمتی نداشته اند،اما برخی خودروها در هفته‌های گذشته دچار گرانی شده‌اند که این گرانی‌ها ناشی از سوءاستفاده برخی افراد در اینترنت است.
  گرانی خودرو  وزیر صنعت
خودرو |مقایسه قیمت خودرو قبل و بعد از گرانی بنزین، وقتی می گویند افزایش قیمت بنزین بی تاثیر است!
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
خودرو |مقایسه قیمت خودرو قبل و بعد از گرانی بنزین، وقتی می گویند افزایش قیمت بنزین بی تاثیر است!
شفقنا اقتصادی_ جدول زیر قیمت خودرو قبل و بعد از گرانی بنزین را مشخص می‌کند.
دستور رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌ها: حتی تقاضای گرانی هم ندهید/ سخنگوی دولت: ۵۲ درصد مردم خودرو ندارند/ وزیر راه و شهرسازی: بلیت هواپیما گران نمی‌شود/ عقبگرد دلا‌ر پس از هشت روز افزایش
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اقتصادی
دستور رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌ها: حتی تقاضای گرانی هم ندهید/ سخنگوی دولت: ۵۲ درصد مردم خودرو ندارند/ وزیر راه و شهرسازی: بلیت هواپیما گران نمی‌شود/ عقبگرد دلا‌ر پس از هشت روز افزایش
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد ۳۸۵ واحدی شاخص کل بورس در سومین روز هفته، آخرین وضعیت بازار‌های سهام در آسیا، قیمت سکه دوشنبه ۲۷ آبان، قیمت طلا در بازار جهانی پایین آمد، نفت در بالاترین قیمت دو ماهه جاخوش کرد، لنگر چین برای ادغام فیات و پژو، درآمد واقعی عربستان از عرضه سهام آرامکو چقدر است؟ و ابلاغ دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات را در بر دارد.
(تصاویر) ترافیک و اعتراض بنزینی چند خودرو در بزرگراه امام علی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سیاسی
(تصاویر) ترافیک و اعتراض بنزینی چند خودرو در بزرگراه امام علی
توقف عمدی چند خودرو در انتقاد به گرانی بنزین در بزرگراه امام علی تهران، موجب ترافیک سنگین و طولانی ماشین‌ها شده است
  گرانی بنزین  ترافیک  بزرگراه امام علی  تصاویر
تصاویر | بستن بزرگراه امام علی تهران در اعتراض به گرانی بنزین
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سیاسی
تصاویر | بستن بزرگراه امام علی تهران در اعتراض به گرانی بنزین
خبرگزاری فارس نوشت: توقف عمدی چند خودرو در انتقاد به گرانی بنزین در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی تهران، موجب ترافیک سنگین و طولانی ماشین‌ها شد. برخی رانندگان نیز با  زدن بوق نسبت به گرانی بنزین اعتراض می‌کنند.
تکلیف بنزین معلوم شد؛ از قافله گرانی جا نماند/ ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان سهم هر خانوار از اصلاح قیمت بنزین/ وزیر راه: سایت ثبت نام مسکن ملی، مثل سایت‌ فروش فوری خودرو نیست!/ نرخ سوخت هواپیمای باری لیتری ۶۰۰۰ تومان؛ آیا قیمت سوخت هواپیما گران شد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اقتصادی
تکلیف بنزین معلوم شد؛ از قافله گرانی جا نماند/ ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان سهم هر خانوار از اصلاح قیمت بنزین/ وزیر راه: سایت ثبت نام مسکن ملی، مثل سایت‌ فروش فوری خودرو نیست!/ نرخ سوخت هواپیمای باری لیتری ۶۰۰۰ …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون باجه‌های پستی برای تحویل کارت سوخت امروز باز هستند، افزایش قیمت دلار در آخرین روز هفته، صعود تولید نفت آمریکا به بالای ۱۳ میلیون بشکه، قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۳ دلار نزدیک شد، منافع معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد به جیب وارداتچی‌ها رفته است و گرانی دوباره سکه در کانال ۴ میلیونی را در بر دارد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
بنزین | خبرهای غیررسمی درباره گرانی بنزین از امشب ، لیتری ۱۵۰۰ تومان
شفقنا اقتصادی_ برخی خبرهای غیررسمی حاکیست از امشب بنزین بار دیگر سهمیه‌بندی شده و گران می‌شود. خبرفوری نوشت: براساس تازه‌ترین خبرها، بنزین قرار است به قیمت ۱۵۰۰ تومان براساس سهمیه ۶۰ لیتری در ماه به ازای هر خودرو و به قیمت ۳۰۰۰ تومان آزاد به فروش برسد. سهمیه بنزین برای موتورسیکلت ها ۲۵ لیتر و […]
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
خودرو | آخرین قیمت در بازار، هم افزایش و هم کاهش قیمت خودرو ها
شفقنا اقتصادی_ قیمت خودرو امروز در بازار با نوسانی ادامه دار مواجه بود، نوسانی که از حدود یک ماه قبل زمینه را برای رشد قیمت ها فراهم کرده است. خبرآنلاین نوشت: در حالی که پیش از این رییس سازمان تعزیرات حکومتی توپ گرانی خودرو را در زمین خودروسازان انداخته و تاکید کرده بود عدم عرضه […]
هیجان‌ در بازار خودرو و سیگنال‌های اشتباه مسئولان
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ / اقتصادی
هیجان‌ در بازار خودرو و سیگنال‌های اشتباه مسئولان
یک کارشناس بازار خودرو عقیده دارد هیجان و عوامل روانی موجب ایجاد گرانی در بازار خودرو شده است. او در گفت‌وگو با ایرناپلاس دو منبع ایجاد این هیجان را تشریح می‌کند.
  سایپا  ایرنا پلاس  پراید  خودرو
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
دلیل گرانی خودرو عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است/ فضای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو تصحیح شد/ پیشنهاد جایگزینی محصول دیگر با آنچه مشتری ثبت نام کرده، تخلف نیست
وزیر صمت گفت: خوشبختانه این روزها فضای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو تصحیح شده است و دیگر آن دسته از خریدها که از سر نیاز نیست و برای انباشت سرمایه است را مشاهده نمی‌کنیم.
دلیل گرانی خودرو عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
دلیل گرانی خودرو عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است
وزیر صمت گفت: خوشبختانه این روزها فضای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو تصحیح شده است و دیگر آن دسته از خریدها که از سر نیاز نیست و برای انباشت سرمایه است را مشاهده نمی‌کنیم.
واکنش نعمت‌بخش به اظهارات رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
واکنش نعمت‌بخش به اظهارات رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو
دبیر انجمن خودروسازان با انتقاد از اظهارات رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در مورد برخی افزایش قیمت‌های اخیر گفت: ایشان بیشتر از هر کسی به عوامل افزایش قیمت‌ها در بازار نزدیک و آشنا هستند و نام‌بردن از خودروسازان به عنوان عامل گرانی با هدف انحراف افکار و تشویش اذهان عمومی صورت می‌گیرد.
  گرانی خودرو  ایران‌خودرو  سایپا  اتحادیه نمایشگاه داران خودرو
عامل گرانی گرانی‌های اخیر خودروهای داخلی مشخص شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
عامل گرانی گرانی‌های اخیر خودروهای داخلی مشخص شد
همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه سایپا و ایران‌خودرو عامل گرانی‌های اخیر در بازار خودرو هستند، از سازمان‌های نظارتی خواست به موضوع ورود کنند.
تاثیر عوامل داخلی بر گرانی خودرو / خودروسازی بنگاه کاریابی است یا تولیدی؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
تاثیر عوامل داخلی بر گرانی خودرو / خودروسازی بنگاه کاریابی است یا تولیدی؟
کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند سهم نیروی انسانی مازاد در صنعت خودروسازی یکی از بزرگترین چالش‌های این صنعت بوده و روی قیمت تمام شده خودرو تأثیر فراوانی دارد.
  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو  اشتغال
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / سیاسی
صدور سند بیش از ۵۲ هزار خودرو از شهریور و مهر
البته شرکت ایران خودرو برای مقابله با پدیده گرانی خودرو در بازار برنامه‌هایی را از قبیل: افزایش میزان تولید، تداوم فروش تنظیم بازار و ... در دست اقدام دارد که با مهیا شدن شرایط اجرا و بکار بستن برنامه‌های مذکور قطعا از التهاب قیمت‌ها در بازار کاسته خواهد شد.
  خودرو  ایران خودرو  تحویل خودرو
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
در آستانه دو سالگی پر سروصداترین تصمیم ارزی، دیدگاه‌های متفاوت درباره این سیاست تمامی ندارد
سیلی دلار بر بازار همدلی| فاطمه آقایی‌فرد: حدود پنج ماه دیگر دلار 4200 تومانی دوساله می‎‌شود، اما سکانداران اقتصادی هنوز به نتیجه مشترکی درباره درستی یا نادرستی این سیاست نرسیده‌اند. حاشیه‌های این ارز دولتی همچنا ن بعد از حدود 19ماه در صدر اخبار رسانه‌ها دیده می‌شود. انگار این سیاست به جای آنکه بخواهد همچون سپری در مقابل افزایش قیمت کالاها ایستادگی کند، بیشتر سکانداران اقتصادی را به جان یکدیگر انداخته است. در میان این هیاهوها، بازارها به جای آرام‌تر شدن، حتی بیشتر از سال‌های گذشته روی خوش به مشتریان نشان نداده‌اند؛ از گرانی لبنیات، گوشت و برنج گرفته تا مسکن، خودرو و سکه. به نظر می‌رسد دلیل این گرانی‌ها حتی برای بسیاری از آگاهان اقتصادی هم شفاف نیست، هر چند عده‌ای نبود وزارت بازرگانی را عامل اصلی …
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اقتصادی
گرانی خودرو مقطعی است، تقاضایی برای خرید نیست
قیمت برخی از خودروهای داخلی ۳ تا ۱۰ میلیون تومان گران شده است.
  قیمت خودرو  گرانی خودرو
دلایل گرانی خودرو | یک چهارم پول پراید بابت سود وام بانکی از مردم گرفته می‌شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
دلایل گرانی خودرو | یک چهارم پول پراید بابت سود وام بانکی از مردم گرفته می‌شد
همشهری آنلاین: عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در هر خودرو از جیب خریداران یک میلیون تومان بابت سود وام‌های معوق بانکی خودروسازان پرداخت می‌شود، گفت: وقتی پراید ۱۹ میلیون تومان بود ۵ و نیم میلیون تومان از جیب مردم به دلیل عدم کفایت مدیریت برداشت می‌شد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
اراده ای برای مبارزه با مافیای خودروسازی وجود ندارد
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: علیرغم اینکه وزارت صمت و خودروسازان وعده دادند که با اجرای فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار، بهای چهارچرخ‌ها کاهش پیدا می‌کند اما در روزهای اخیر گرانی خودرو در بازار مجدد کلید خورده است.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / سیاسی
کف قیمت خودرو کجاست؟
خودرو در چند هفته گذشته كاهش قیمت را تجربه كرده كه در این‌باره بررسی‌هایی انجام دادیم كه در ادامه می‌خوانید. البته فراموش نكردیم كه قیمت‌ها از چه پایه‌ای شروع شد و به كجا رسید. این‌كه در حال حاضر قیمت نسبت به گرانی شدیدی كه اتفاق افتاده بود كاهش یافته نشان از رضایت مشتریان و مردم نیست اما باید دید قیمت تمام‌ شده خودرو اكنون چقدر شده و با چه قیمتی به دست مردم می‌رسد.
  قیمت خودرو  قیمت پراید
جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق شرکت سایپا و مرتبطان پرونده/ ۲۶ متهم و میلیاردها تومان اختلاس؛ جزئیاتی تکاندهنده از اقداماتی که منجر به گرانی خودرو شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / اجتماعی
جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق شرکت سایپا و مرتبطان پرونده/ ۲۶ متهم و میلیاردها تومان اختلاس؛ جزئیاتی تکاندهنده از اقداماتی که منجر به گرانی خودرو شد
جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق شرکت خودروسازی سایپا و مرتبطان این پرونده صبح امروز برگزار شد. متهمان ردیف اول و دوم پرونده مورد نظر زن و شوهر و دارای شغل آزاد هستند که با مدیرعامل و معاون بازاریابی و فروش و همچنین مدیر اداره برنامه ریزی فروش سایپا در قسمت اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی تبانی داشته اند.
ترمز قیمت خودرو کشیده شد/ گرانی خودرو با حرکت خرگوشی و ارزانی با حرکت لاک‌پشتی/ جک کرمان موتور ۳۹ میلیون تومان ارزان‌تر از کارخانه
تابناک / ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / اقتصادی
ترمز قیمت خودرو کشیده شد/ گرانی خودرو با حرکت خرگوشی و ارزانی با حرکت لاک‌پشتی/ جک کرمان موتور ۳۹ میلیون تومان ارزان‌تر از کارخانه
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در مصاحبه با تابناک اقتصادی در مورد آینده بازار خودرو گفت: با توجه به کاهش درآمد و قدرت خرید مردم، ثبات قیمت ارز در هفته‌های اخیر و عرضه خودرو توسط کارخانجات و انجام تعهدات معوقه، پیش بینی این است که روند قیمت‌ها باز هم کاهشی باشد و اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه به حداقل ممکن برسد و بعد از گذشت مدتی این دو قیمت یکسان شوند.
فارس من| از کسری قطعات خودروهای صفر تا نبود قطعات یدکی در نمایندگی‌ خودروسازان
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / اقتصادی
فارس من| از کسری قطعات خودروهای صفر تا نبود قطعات یدکی در نمایندگی‌ خودروسازان
تحویل خودرو از سوی خودروسازان در حالی با کسری قطعات روبروست که مشتریان در تعویض برخی قطعات خودرو خود نیز با مشکل کمبود و گرانی روبرو هستند.