شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
گرانی کره
جنجال «کَرِه» در بازار؛ داستان از چه قرار است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / کره / گرانی کره / کمیابی کره / بازار
جنجال «کَرِه» در بازار؛ داستان از چه قرار است؟
با وجود افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت کره، مسئولان انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی احتمال می‌دهند که قیمت این محصول دوباره با افزایش مواجه شود. آن‌ها می‌گویند که از سال ۱۳۹۷ تاکنون با توجه به افزایش نرخ ارز و میزان نرخ تورم، شرکت‌های لبنی با دولت همکاری کردند و قیمت کره را ثابت نگه داشتند. اما حالا با افزایش نرخ ارز و واردات تکنولوژی‌های جدید، انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نظر دارد که پیوسته قیمت شیرخام را افزایش دهد.  
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
یه رفیقم نداریم بهمون سهمیه کره بده!
این روزها، افزایش قیمت و گرانی اقلام ضروری زندگی به جزء جداناپذیر زندگی مردم تبدیل شده و هربار شاهد افزایش نجومی قیمت‎ها در زمینه‎های مختلفی چون مسکن، خودرو، وسایل ارتباطی و حتی اقلام خوراکی هستیم. در بسیاری از این موارد می‎توان دلیل آن را به افزایش قیمت ارز و وجود تحریم‎ها نسبت داد اما بعضی از این گرانی‎ها که به نظر می‎رسد دلیلی برای آن وجود ندارد، موجب تعجب بیشتر مصرف‌کنندگان می‎شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در چند روز گذشته نیز شاهد افزایش قیمت ناگهانی و غیرقابل تصور کره بودیم که با واکنش‎های زیادی از سوی مردم و کاربران مواجه شد. رئیس اتحادیه سوپرمارکت‎ها در توضیح مربوط به گرانی کره، با اشاره به کمبود روغن جامد در بازار گفته است: حدود یک هفته بود که تولید کننده، کره را در بازار عرضه نکرد …
در واکنش به گرانی کره، صادرات خامه ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
در واکنش به گرانی کره، صادرات خامه ممنوع شد
دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه خبر داد و اعلام کرد که سازمان توسعه تجارت مکلف شده برای صادرات شیرخشک عوارض تعیین کند
دلیل گرانی کره مشخص شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / گرانی کره
دلیل گرانی کره مشخص شد
اقتصادنیوز : یک مقام مسئول، با بیان اینکه با تغییر ارز واردات کره از رسمی به نیمایی، از واردات این محصول استقبال نمی‌شود، گفت: قیمت کره‌ای از این پس وارد کشور می‌شود با افزایش چند برابری مواجه است.
دلیل گرانی کره؛ تغییر ارز واردات این محصول از ۴۲۰۰ به نیمایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
دلیل گرانی کره؛ تغییر ارز واردات این محصول از ۴۲۰۰ به نیمایی
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکننده فرآورده لبنی گفت: با تغییر ارز، واردات کره از رسمی به نیمایی، واردکنندگان از واردات این محصول استقبال نمی‌کنند و یکی از علل کمبود کره در بازار همین موضوع است. علی احسان ظفری افزود: واردات کره ممنوع نشده بلکه ارز تخصیصی به آن از رسمی به نیمایی تغییر کرده است و به همین دلیل قیمت کره‌ای از این پس وارد کشور می‌شود با افزایش چند برابری مواجه است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
عرضه دوباره کره در بازار با افزایش ۲ برابری قیمت
رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها با اشاره به کمبود روغن جامد در بازار، گفت: «قیمت کره پس از یک هفته عدم عرضه، از دو روز گذشته حدود ۹۰درصد افرایش یافته است.» سعید درخشانی درخصوص کمبود روغن جامد در بازار، اظهار داشت: «این قلم کالا در بازار کم بوده و مردم نیز سراغ آن را می‌گیرند ولی کمبود وجود دارد.»او در پاسخ به دلیل این کمبود گفت: «دلیلش را باید از تولیدکننده پرسید، زیرا خریدار وجود دارد ولی اینکه چرا نیست، به تولیدکننده مربوط می‌شود.» رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتیینی با اشاره به گرانی کره در روزهای اخیر نیز خاطرنشان کرد: «حدود یک هفته بود که تولیدکننده، کره را در بازار عرضه نکرد و از دو روز گذشته که عرضه آن شروع شده، قیمت حدودا دوبرابر …
کمبود روغن جامد در بازار/ قیمت کره دوبرابر شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار / روغن جامد / قیمت کره / گرانی کره
کمبود روغن جامد در بازار/ قیمت کره دوبرابر شد
اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه سوپر مارکت ها با اشاره به کمبود روغن جامد در بازار گفت: حدود یک هفته بود که تولید کننده، کره را در بازار عرضه نکرد و از دو روز گذشته که عرضه آن شروع شده، قیمت حدوداً دو برابر شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تماشا کنید: فصل کره گیری! / آیا در ماجرای گرانی کره، پای سوء استفاده ارز بگیران دولتی در میان است؟
قطع ارز دولتی و محدودیت های تولید شیر در ایران باعث شده تا پیش بینی افزایش شدید قیمت کره، از زبان بسیاری مسئولان شنیده شود. اما آیا علت افزایش قیمت، فقط همین موارد است؟
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان | نگرانی کره جنوبی از موج بعدی | ۲۶ استان در وضعیت هشدار و قرمز
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان | نگرانی کره جنوبی از موج بعدی | ۲۶ استان در وضعیت هشدار و قرمز
تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در سراسر جهان به بیش از ۲۱ میلیون و ۷۴۸ هزار نفر رسید و شمار مرگ‌های ناشی از این بیماری همه‌گیر بیش از ۷۷۱ هزار نفر ثبت شد.
نگرانی کره جنوبی از ابتلای خوشه‌ای کرونا در کلیساها
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
نگرانی کره جنوبی از ابتلای خوشه‌ای کرونا در کلیساها
مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های کره جنوبی اعلام کرد که «ابتلای خوشه ای» به ویروس کرونا در برخی از کلیساها بار دیگر باعث نگرانی فزاینده در میان مردم و مسئولان شده است.
ظهور رهبر شماره 2 در پیونگ‌یانگ
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
ظهور رهبر شماره 2 در پیونگ‌یانگ
«کیم‌یو‌جونگ»، خواهر کوچک‌تر رهبر کره‌شمالی، در اولین بیانیه رسمی خود به‌دلیل ابراز نگرانی کره‌جنوبی از شلیک موشک از سوی این کشور، انتقادات و اهانت‌هایی تلخ و گزنده را روانه همسایه جنوبی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲
افزایش چشمگیر بودجه نظامی کره جنوبی و نگرانی کره شمالی
میزان هزینه‌های نظامی کره جنوبی با بیشترین افزایش در ۱۰ سال اخیر روبرو شده و این مساله نگرانی عمیق کره شمالی را به همراه داشته است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
نگرانی کره جنوبی و هیوندای از تعرفه ۲۵ درصدی ترامپ بر واردات خودرو
اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی از سوی ترامپ باعث نگرانی کره جنوبی و بزرگترین شرکت خودروسازی این کشور شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شکست هانوی و نگرانی کره جنوبی
پکن- ایرنا- شکست مذاکرات کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در دومین دیدار آنها در هانوی ویتنام بیش از هر کشوری باعث نگرانی کره جنوبی همسایه پیونگ یانگ و متحد واشنگتن شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
نگرانی کره‌ جنوبی از احتمال خروج سربازان آمریکایی
مردم کره جنوبی نگران هستند که بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در کره جنوبی در آستانه‌ دومین اجلاس میان رهبران آمریکا و کره شمالی بسته شود.
 •  •  •  •  •  •